Jelenleg 475 vendég és 6 tag online

Svéd harckocsik

2 éve 8 hónapja #247329 Írta: phurges00
Megválaszolva: phurges00
az a baj továbbra sem lehet az emillel sem heavyt játszani, sem medet.

Nem lehet vele sniperkedni különösebben mert szór mint a barom, közelről meg, ha épp nem sikerül olyan poziciót fogni a pálya adottságaiból mondjuk amikor a tornyát lehet püfölni ( amit a rutinosabbja már eleve meg sm tesz csak ott hagy), akkor egy lomha, lőni szinte normálisan képtelen szemétdomb.

A 2 betöltés közötti idő olyan sok, hogy panther 88-al az első és a 3 lövésekor újra egyszerre lövünk egymásra. Sőt a ruszki medek is hasonlóan míg ez az emil 2 kitáraz addig azok már a 3. lövés készítik be.

Ez nem 50b , hogy szép komótosan letárazom az NMY-t aztán jól elfutok, ez valahol mutogatja a " buksiját" hogy ide lőj, aztán max vissza húzod a domb, tereptárgy mögé. De ha van 1-1 értelmesebb és tudja, hogy most simán megrépáz, simán rád fut és kivégez. A lőtáv amire egészségesen rá lehet lőni valamire, az 200méter maximum. És akkor is sokkal többet kell várni a 2 betöltés között , hogy egész biztos találat legyen mint a betöltési idő.

Amelyik tank nálam táras és nem lő legalább egy 50b szintjén az nem tud lőni...

A cseh csodát meg meg sem említem. Valaha volt olyan a francia is. Egy álom volt.

A 8as svéd alap gunnal még teljesen korrekt, a nagyobb löveggel kezdi éreztetni , hogy itt kezdődik el egy katasztrófa, és kitart egészen a Tier x-ig. A T-X a teszten jól szerepelt, de mire a valódi éles szerverre bejött ott is visszahúztak a tankból és éppen a még tud lőni, az éppen még jobban mozog mint egy átlag heavy, kategória lett. De cserébe nem fordul, nem gyorsul, miközben alig van súlya és csak a buksin van értelmes armor.

Pálya függő, illetve ha a társaid hülyén játszanak, feleslegessé válhat akármilyen tornyozás, mert nem hagyják , hogy rád menjenek és nem tudod ezt kihasználni.

Akkor már inkább 50B. Az legalább megfordul a pályán többször is mire a svédek poziciót fognak. Meg eltalál valamit 150-200 méter felett is, akkor is ha nem vagy hajlandó 3-4 secet várni egy teljes szűkülésre.

Én ezt gondolom. Másnak más a szempont egy tanknál. Én 8asnál abbahagytam. És 1-2 hétig halottam sírni embereket, hogy mekkora kőhajító meg úgy általában mennyire kiveszi az emberből az energiát a T9. Én meg szórakozásként akarnék evvel szüttyögni, nem azért, mert kihívásokat keresek késő délutánra :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #247330 Írta: phurges00
Megválaszolva: phurges00
Mondjuk a vbaddict szerint teljesen megeggyezik minden masik tier 9 eredmenyevel. Nem emelkedik ki es nem is a sor vegen kullog.
Ennek ellenére az a loveg ( ami a tankvalasztas fo szempontja nalam) egy vicc. Elismerem hogy az emil 1el kezdetben szorakoztato volt halomra lovetni magam . Mert nem ismertek a tankot. De mara mar teljesen altalanos hogy kitarazol es rad rusholnak. Szakaszban fun. Egyedul azert vedtelen vagy... persze ahogy Hunyadi irja a rossz hasznalatot... ha erodon felul osszpontositassz persze lehet vele folyamatos jo koroket futni. De meg kell erte azert kuzdeni. Mig sok masik tier 8 tier 9 jarmuvel szorakozas a hasonlo eredmeny. Evvel meg "munka"

2 éve 8 hónapja #247337 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Nem számít - komment ugyanaz a Kranvagn-re is :-)

Hunyadi_Loveszdandar beküldte:

F3rmi beküldte: phurges-el értek egyet. A svéd TD ág úgy ahogy van ócska.
CW-re viszem ha kérik, de eszembe nem jutna játszani vele - de minek is?

Hunyadi_Loveszdandar beküldte: egy cséphadaró jó kezekben, jól használva... szerintem csak nem megfelelően használjátok ennyi

nem a TD ágról van szó... :whistle:

2 éve 8 hónapja #247342 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Köszönöm fiúk, hogy ennyi energiát fordítottatok kérdésem megválaszolására. A vélemények elég egyöntetűek úgy, hogy az Emil I -et megtartom. - idővel sok minden változik ebben a játékban - de egyelőre akkor nem kínlódok tovább ezzel az ággal.

2 éve 8 hónapja #247347 Írta: Horgony1
Megválaszolva: Horgony1

Balista1 beküldte: Köszönöm fiúk, hogy ennyi energiát fordítottatok kérdésem megválaszolására. A vélemények elég egyöntetűek úgy, hogy az Emil I -et megtartom. - idővel sok minden változik ebben a játékban - de egyelőre akkor nem kínlódok tovább ezzel az ággal.

Nem éri meg kínlódni vele szerintem sem . Anno emlékszem mikor bejött odág volt mindenki , hogy alap cw tank lesz és milyen op . Aztán még az Emil1 jó is volt , szerettem vele játszani és nem volt gond a grind,de az Emil2 mindent megváltoztatott sajnos rossz irányba. Nem tudtam elérni vele átlagban azt amit az Emil1-el és ez mindent elmond. Aztán a Kranwagennel van 6 csatám randomban :d3: Rühellem , mert lassan tölt és a tárazás között is lassú + pontatlan ésa prémimum átütése is kevés. Ma már max Himmelsdorfra viszünk max kettő darabot és sehol máshol nem használjuk. Nézd meg a T10 randomot ez is olyan ritka mint a Fosch vagy a 268 és nem véletlenül. Nem is bánom , mert a mostani tendencia melett biztosan jön rá egy buff .

2 éve 8 hónapja #247357 Írta: bfreshfishb
Megválaszolva: bfreshfishb
Én azért szeretném megvédeni Emiléket egy kicsit (a Kranwagen-t már annyira nem).
Valóban, a tesztszerveren akkormég epikek voltak, (valaki írta, hogy lassan majd erre is jön a buff-ha csak ezt visszakapná, már opé lenne) amiket rendesen visszavettek az éles szervereken. Meg kellett szokni, hogy mindenben sutább lett. De még így is bőven használható kategória mindhárom.
Valóban nem egy sznájpa' tank, de ilyen fejjel, gundeppel ki akar vele céllövöldézni könyörgöm????
Igen, van XVM-em, és használom is, ha arról van szó, hogy svéd hevizek. Ha látom, hogy nem bot a krú, akik mögöttem TD-znek, artyznak kemper medeznek, akkor igen, lövetem a tornyom (spot), húzom magamra az ellent, hogy letámogassanak hátulról. Valóban a csapatra vagy utalva, de ha ezekkel a vasakkal tolod, ezt meg kell érteni.

Ágyúkhoz:
Egyedül az Emil2-vel és a KRW-vel van 2k fölötti átlagsebzésem, ami biztosan tré sokaknak, de nekem egyenlőre megfelel. Valóban, amikor tárazol iszonyat agybasz, hogy ha egy kicsit is megmoccansz, azzonal a földet vagy a csillagokat lövöd el legyen szó az Emil2-ről, vagy a KRW-ről. Ugyanakkor 2-3 négyzeten belül eléggé lehet gyengepontot lőni, csak türelem kell hozzá. Meg hogy NE LEGYEN ARTY...:D Ha mindezt egy hull down pozícióból csinálod, akkor meg végképp sebezhetetlen vagy. Egészen addig, amíg van mögötted egy bárki, aki le tud fedezni, mialatt (30sec) újratöltessz, és próbálod adni a spot-ot. Ha viszont elfogy az oldaladon a csapat, akkor Neked is reszeltek. Ami térképhasználattal meg padlógázzal azért orvosolható.
Igazából én olyanoknak ajánlanám, akik figyelik a térképet, a csapattársakat, nem kemperkednek, deee mégis türelmesek... :gandalf:

Bocs, hogy hosszú lett.

Happy brrrrrrt day

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #247394 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Köszi az ellenvéleményt, Bfreshifshb. Magam kizárólag randomban magányosan játszom, a sárgaság és a zöldség között ingadozó napi statisztikákkal.
A leírtak alapján úgy látom ez a tank a hosszú tárazási idő miatt (is) rá van utalva valamilyen szintű csapatjátékra, együttműködésre a csatán belül. Nos randomban - ahogy tapasztalom - sokszor még a szakaszok sem igazán támogatják egymást. A battle betöltése során örök hűséget, segítséget és barátságot fogadnak egymásnak, majd szétszaladnak mint egerek a mezőn - mindenki megy a megszokott helyére.
Tornyozni tényleg jók ezek a tankok, az már lejött az Emil I -nél is. Többet vagyok Himmelsdorfon mint szeretném, de hál'isten nem mindig. És ahogy Horgony 1 és a többiek is írták máshol, tornyozásra kevésbé alkalmas pályákon - egyedül - elég elveszett ez a tank. / Leegyszerűsítve a leírt véleményeket./
Így aztán továbbra is úgy gondolom, hogy az én magányos játékbeli szereplésemnek ez a tank nem ideális. Ezzel az angolosan diplomatikus minősítéssel próbáltam árnyalni Phurges egész ágat érintő lesújtó véleményét.
/ De végül is ha jól értem, a te következtetéseid is hasonlóak./

2 éve 8 hónapja #247398 Írta: Skjenngard
Megválaszolva: Skjenngard
Hozzászólnék a Leo vs. Strv témához.
A Leo-nak hatalmas lelkesedéssel indultam neki, minden modul free XP-ből ment, és mivel a Cometet imádtam és erre azt mondták jobb, így elhittem. Amit tapasztaltam: soha tankot nem gyűlöltem jobban mint ezt. Az ágyúk? Használhatóak. Mobilitás? Van. Viszont: minden egyes tetves bekapott lövés 100%-ban vitt valamit vagy valakit. Amióta a fogyóeszközök újra töltődnek, talán jobb a helyzet, de majdnem minden meccsem úgy indult, hogy a lámpa villanásakor már kaptam egy pofont, és oda a töltő és / vagy ammo rack. Javítod, a következő lövés megint vitte a motort, ammo-t vagy parancsnokot vagy bármit. És onnantól kuka a tank, 20 sec reload a megbízhatatlan átütésű nagy ágyúra ammo rack esetén nem móka.
Ellenben az Strv 74. Ha jól emlékszem, pillanatok alatt meglett rá a két csík. -15 fokos gundep, ez szinte elmond mindent a tankról. Mellé használható mobilitás / camo, jó átütés és DPM. Okosan használva a -15 fokot, gyakorlatilag egy láthatatlan, alacsony profilos ambush tankot kapsz. Sokat vacilláltam, hogy megtartsam-e, de a Cromwell még mindig inkább a szívem csücske és hát kíváncsi voltam a Leo-ra... Utána még az Emil I ki lett húzva, de egyszerűen nálam annyira megbízhatatlan az az ágyú, amivel nem lenne baj, ha nem táras lenne, hogy el is adtam és hagytam a fenébe a vonalat.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1, ttaamm74

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #247411 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Emillel odamész felveszed a számodra kedvező pozíciót (bőven meg van hozzá a kellő sebesség). Kitunkolod az ellenfelet közel/középtávról és betárazol. Természetesen - mint minden táras tankkal - ezzel sem szabad egyedül rambózni, mert akkor rád mennek, amíg le van tolva a gatyád. A tornya jó, ergo bár fostalicska a szórás és lassú a kitárazás, a képessége megvan, hogy addig állja a sarat, amíg célzott lövésekkel kitárazol. A tank teste papír, a tornya oldalról papír, ha valaki magasabbról lő rád, akkor beüthetik. Ezeket mérlegelve kell a játékot megtervezni és döntéseket hozni. Tárazol és felveszed a pozíciót, majd a megfelelő pillanatban újra beletunkolod a tárad az ellenfélbe és kezdődik a folyamat előlről. Közben ha szükséges használd a WASD billentyűket, folyamatosan nézd a térképet és mérlegelj, válts pozíciót.

Ha sznájpolgatni akarsz vele, az a te hibád.
Ha egyedül vagy és rádrontanak, az a te hibád.
Ha a tornyod oldalát vagy testeded mutogatod az ellenfélnek, az a te hibád.

Nyilván nem egy "2x R és előre" stílusú tank. Nem egy brawler, 1vs1-be csak akkor szabad belemenni, ha biztosak vagyunk abban, hogy 1 tárból ki tudjuk szedni az ellenfelet. Kétségtelenül nem a legkönnyebben játszható tank. De ezek figyelembevételével nagyon hatékony tud lenni.

A realitás talaján maradva, ha lehetne változtani az Emilen én a szórását javítanám és a betárazási időt csökkenteném minimum 4-5 mp-cel. Vagy talán kaphatna még egy lövedéket a tárba. Talán ezzel nem lenne túlbuffolva.

De hogy szar lenne... szar T8-as HT az a cérna vagy az Oho vagy a VK. Előbbiben semmi jó nincs, utóbbiak meg képesek lemaradni a csatáról, mert azok aztán tényleg lassúak.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1, MegaJani, straubbazsi, Sith7

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #252846 Írta: Zoleeka
Megválaszolva: Zoleeka
Sziasztok!
Most a leárazás alatt, beruháztam egy Emil II-re.
Az lenne a kérdésem, hogy a nagyobb ágyút egyből, free XP-ből vegyem meg?
Kicsit kevésnek érzem az alap csövet és nem is láttam senkit, hogy azzal használná.
Nem akarok vele szenvedni, mert valami 55000XP kell hozzá. :pacifier:

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #252855 Írta: bfreshfishb

Zoleeka beküldte: Sziasztok!
Most a leárazás alatt, beruháztam egy Emil II-re.
Az lenne a kérdésem, hogy a nagyobb ágyút egyből, free XP-ből vegyem meg?
Kicsit kevésnek érzem az alap csövet és nem is láttam senkit, hogy azzal használná.
Nem akarok vele szenvedni, mert valami 55000XP kell hozzá. :pacifier:

megéri nem szopatni magad. Továbbá el ne add, mert öröm lesz egy-egy kretén kranvagn kör után visszaülni az Emil2re és nem csak eltalálni az ellent, hanem át is ütni, és nem csak nulla kritikusokat meg nem sebző trekkeket lőni.

Happy brrrrrrt day

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zoleeka

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #252856 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

bfreshfishb beküldte: Továbbá el ne add, mert öröm lesz egy-egy kretén kranvagn kör után visszaülni az Emil2re és nem csak eltalálni az ellent, hanem át is ütni, és nem csak nulla kritikusokat meg nem sebző trekkeket lőni.

Mivel a két tankon azonos az ágyú, érdekes ez az észrevétel. Annyi a különbség, hogy Kranvagn gyorsabban tölt.

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #252858 Írta: Zoleeka
Megválaszolva: Zoleeka
Köszönöm bfreshfishb!
Nem sok jót hallok róluk, de ha már elindultam az ágon... :beer2:
Bár az Emil I, így a vége felé még tetszett is. Az elején, azt is nagyon utáltam.

2 éve 6 hónapja #252862 Írta: bfreshfishb

Snoke beküldte:

bfreshfishb beküldte: Továbbá el ne add, mert öröm lesz egy-egy kretén kranvagn kör után visszaülni az Emil2re és nem csak eltalálni az ellent, hanem át is ütni, és nem csak nulla kritikusokat meg nem sebző trekkeket lőni.

Mivel a két tankon azonos az ágyú, érdekes ez az észrevétel. Annyi a különbség, hogy Kranvagn gyorsabban tölt.

Nem tudom. Tény, nagyobb az átlagsebzésem a KRV-vel, de mégsem tartom jobbnak az Emil2-nél. Ugyan így vagyok az is7-t10 párossal is. Lehet csak mázlifaktor, meg egyéb blabla, de jelentősen "vicces" dolgokat tud produkálni a KRV. Az Emil2 -szerintem-sokkal konstansabb, kiszámíthatóbb teljesítményt tud nyújtani. Soft statokat még nem néztem, de kiváncsi lennék rá...

Happy brrrrrrt day

2 éve 5 hónapja #253072 Írta: cech19960320
Megválaszolva: cech19960320
Üdv!
Lassan nagy dilemma előtt állok... Udes 3 nagyon kis szemét tank, imádom és jól is megy vele.. viszont lassan megvan az XP Strv-re...

nem tudom hogy érdemes-e megtartani Udes-t, vagy adjam el és menjek tovább az ágon? Lassan 3 skilles legények, strv-n érezhetően szar lenne ha 0 legényekkel kéne kezdeni...

lesz ilyen jól használható az strv is?
Mellékletek:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.