Jelenleg

37
látogatónk van

Svéd harckocsik

5 éve 9 hónapja #230787 Írta: McArthur
Megválaszolva: McArthur
Üdv!
megvettem olcsósítva az Emil-t és kérdés,hogy milyen felszereléssel célszerű használni?

Virtutis Confido

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 9 hónapja #230800 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Az 5-os csodagepnel kezdtem el a sved TD agat, az volt a terv, hogy ott kihuzom a paralampat a parancsnoknak mielott tovabblepek tier 6-ba. De az 5-ossel annyira nem sikerult megbaratkoznom igy inkabb megyek lampa nelkul tier 6-ban. Ez a gep mar stock-kent sokkal hasznalhatobb volt szerintem mint az elodje fullosan.

Elso Aszom vele.

Replay.

Figyelem: Spoiler!

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos, Tomat

5 éve 9 hónapja #230833 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Én is ennél a T6-nál járok de nem sietek vele mert igazából nem akarom ezt az ágat húzni. Csak szorzókörök, semmi más :-)
A körhöz amúgy grat, szép volt! A csapatod többi része nem sokkal sebzett többet mint te egyedül :-) Mondjuk ez elmondható az ellenfélről is :-)

Az 5-os csodagepnel kezdtem el a sved TD agat, az volt a terv, hogy ott kihuzom a paralampat a parancsnoknak mielott tovabblepek tier 6-ba. De az 5-ossel annyira nem sikerult megbaratkoznom igy inkabb megyek lampa nelkul tier 6-ban. Ez a gep mar stock-kent sokkal hasznalhatobb volt szerintem mint az elodje fullosan.

Elso Aszom vele.

Replay.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci

5 éve 9 hónapja #230846 Írta: Horgony1
Megválaszolva: Horgony1
Pár napja az Emil2-t húzom szakaszban és bár eleinte nem voltunk barátok ,de most , hogy a fele xp már megvana Kránwágenig így egésszen jó. Két negatívuma van a tanknak ami szerintem elég idegesítő.
1. Első lövésre ellövik a vezetőt .
2. Amennyiben meglő az arty tuti a legnagyobb sebzést dobja be neki .
Tegnap 17 csatát mentem és ebből kettőben full HP-ról vett ki az arty ( m40/43, GW P) míg a másikban a maradék 1300 HP-t párologtatta el az OB261 :(
Másnál is ilyen dúrván sebez az arty ?

5 éve 9 hónapja #230850 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Pár napja az Emil2-t húzom szakaszban és bár eleinte nem voltunk barátok ,de most , hogy a fele xp már megvana Kránwágenig így egésszen jó. Két negatívuma van a tanknak ami szerintem elég idegesítő.
Tegnap 17 csatát mentem és ebből kettőben full HP-ról vett ki az arty ( m40/43, GW P) míg a másikban a maradék 1300 HP-t párologtatta el az OB261 :(

Pont emiatt sírtam a sandbox-os topikban, ahol az artysok elégedetlenkedtek a változások miatt. Szerintük 1000-ből egyszer sikerül nekik egylövésezni tankokat artykkal. Én ezt sokkal gyakrabban élem át, legalább is úgy érzem. Nekem Emil 2-nek a célzás ideje meg a pontossága nem jön be. Főleg megállás után tűnik örökkévalóságnak, mire beszűkül.

5 éve 9 hónapja #230855 Írta: Horgony1
Más tanknál én nem veszem ezt észre ,de most az Emil2 esetében elég feltünő a dolog sajnos.
Most , hogy akciós volt így raktam bele 100-as olajat és így elég jól mozog a kicsike. Égni eddig kétszer égtem ,de ez belefér. Ami nagyon zavaró az a két lövedék közötti töltésidő 3,33 +a hosszú célzási idő.Menet közben nem érdemes lőni , mert felesleges pazarlás és egy szemfüles játékos két mellélövés után inkább ránkugrik .Amennyiben nem lenne ennyire kapós cw tank nem is erőltettem volna ezt az ágat,de így a cél előtt már nem adom fel. Amúgy nekem az Emil1 eddig jobban bejött.

5 éve 9 hónapja - 5 éve 9 hónapja #230888 Írta: bfreshfishb
Megválaszolva: bfreshfishb

Más tanknál én nem veszem ezt észre ,de most az Emil2 esetében elég feltünő a dolog sajnos.
Most , hogy akciós volt így raktam bele 100-as olajat és így elég jól mozog a kicsike. Égni eddig kétszer égtem ,de ez belefér. Ami nagyon zavaró az a két lövedék közötti töltésidő 3,33 +a hosszú célzási idő.Menet közben nem érdemes lőni , mert felesleges pazarlás és egy szemfüles játékos két mellélövés után inkább ránkugrik .Amennyiben nem lenne ennyire kapós cw tank nem is erőltettem volna ezt az ágat,de így a cél előtt már nem adom fel. Amúgy nekem az Emil1 eddig jobban bejött.

El ne add a KRV-miatt... Ezerszer szopóbb "játszhatóságilag" mint bármelyik előtte lévő rokona. Amíg az Emil2-vel tudsz KONSTANSAN "jó" köröket futni Értsd: Minimum 2000+ dmg-et kiosztani, ha vesztes, ha nyert csatában vagy, addig a KRV-vel ehez legalább jó sötétzöld gémernek kell lenned. Ilyen hullámzó teljesítményű vasam még nem volt. Lehet itt jönni, hogy "nem használom jól" de ez így nem igaz. B)
Emil2-vel lila a statom, szóval amikor meglett a KRV azt hittem hogy majd egy úthengerrel mehetek. Aztán egy frászt. Hiába van beszűkülve, simán elé ejti a lövedéket, meg lősz egy nulla kritikust, mire a 3-4 sebez... De addigra már 3 ellen ott topog, és vár, hogy újratölts. Arty fókusz meg valami eszetlen méreteket ölt, ha benne ülsz. És arty ellen pont annyira véd a KRV habteste, mint az Emil2-é, szóval szokjon mindenki hozzá. (vagy ne várjon senki semmivel többet a legnagyobb testvértől.) Csak azért nem adom el, mert CW-re nem rossz, és goldért képeztem át a csajokat az Emil2-ről :nono:

Happy brrrrrrt day

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

5 éve 9 hónapja #230915 Írta: dobilaci

Igen, nagyon erzekenyek az arty-talalatra. Emil I es II is szeret atuto talalatot bekapni toluk. Multkor Sand Riveren vedtunk, Emil II-vel nem ertem el az arokig, felspottolt egy suicide scout es telibevert 2 arty. Irany a garazs. :cheer:

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.

5 éve 9 hónapja #231450 Írta: Cortez31
Megválaszolva: Cortez31
Igazából a svéd TD ág az UDES-ig elég döcögős (néha káromkodós). Én olyan átütés problémát, ami bosszantott volna nem tapasztaltam. Azt viszont igen, hogy sokszor a cél előtt leesett a skuló. Egyébként, az UDES-el már kifejezetten szeretek játszani, bár elég vegyes köröket megyek vele. Az strv 103-0 még félig van "kész", de az is jó cucc. Meglepően sokat pattint.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Feri38_HUN

5 éve 9 hónapja #231451 Írta: Horgony1
Így , hogy lassan végére érek az Emil2 húzásának azt kell mondanom az előd jobb volt.Vissza is venném ha lenne legénységem bele ,de akkora most ez a Kranwagen láz a cw-ken , hogy kénytelen vagyok azt venni , pedig semmi inferenciám nincs rá .

5 éve 9 hónapja #231459 Írta: bfreshfishb

Így , hogy lassan végére érek az Emil2 húzásának azt kell mondanom az előd jobb volt.Vissza is venném ha lenne legénységem bele ,de akkora most ez a Kranwagen láz a cw-ken , hogy kénytelen vagyok azt venni , pedig semmi inferenciám nincs rá .

Négy napja írtam, hogy mennyire is szopó a legnagyobb svéd...:D -Szerintem pont Neked.
CW-skedésen kívül nem sok mindenre alkalmas, sajnos...
DE!!!44!!44!!! betöltöd a kumulatív négyest, és legalább tudsz sebezni (sokat). Kiraktak ide egy KRV-s jó kört, azóta használom én is soksok golddal . Szépen emelkedik a meccsenkénti sebzésem, úgyhogy királyság.

#pénznyelő.

Happy brrrrrrt day

5 éve 9 hónapja #231461 Írta: Horgony1
Igen tudom , hogy írtad , mert visszaolvastam egy oldalt ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bfreshfishb

5 éve 9 hónapja - 5 éve 8 hónapja #232496 Írta: Lacika222
Megválaszolva: Lacika222
Én egy laza 18%-os WR-el kezdtem ezt a Kranwagen tankot, úgyhogy nem valószínű, hogy barátok leszünk hosszú távon is. :( Pedig első csatában egy laza 5e-t összelőttem vele Himmelsdorf hegytetőn, de elég sima vereség volt így is, úgyhogy megadta az előjelet a tank. Nem azt mondom, hogy szuperül játszom vele, de a saját hp-t bőven meglövöm, sőt többet is és néha megszalad 5e fölé. 30 fölötti csataszám mellet ilyen WR nagyon idegesítő azért, mert különösebben ennél jobban nem tudok játszani, úgyhogy tehetetlen vagyok a rengeteg vereséggel szemben.

Az arany lőszer kérdése tényleg érdekes, mert rettenetesen pattogós ez a tank. Egy batchat ehhez képest mesterlövész. Végül ami nekem használhatóvá tette a tankot az VSTAB+EGLD+Venti+Legénységi skill+BIA. Így már biztosabbak a lövések, de tényleg a megbízhatatlansága miatt használnak sokan arany lőszert benne, hogy ne pattogjon le a lövés.

Ettől független most már kezd egészen irritáló lenni az arany lőszer mennyiség. Gyakorlatilag mindegy milyen tier, mindegy milyen tank a bekapott lövések fele nagyjából, néha több mind arany lőszer, de mondjuk ez már egy másik téma.

Március 8 frissítés: Nem bírok elmozdulni a 38% WR-ről a Kranwagen-el. Megcsinálom vele a ToT küldetést, kell a személyes tartalék, de amint leárazzák a 6-os prém tankot úgy vágom ki a legénységet a Kranwagen-ből és rakom át, mint a huzat. Elfogadom, hogy user error is része a dolognak, bár 2,2e átlagot lesebzem vele még akkor is, amikor két pillanat alatt körbevesz az ellenség, de ilyen borzalmas WR-em nincs másik tankkal 130 csata után. Sőt nagyon esélyes a dolog, hogy el is adom a fenébe. Ez lesz az első tier 10 tankom, amit eladok. Nem vagyok hajlandó arany lőszerrel teletömni, ahogy sokan csinálják.

Egyébként ez érdekes, mert volt vele olyan csatám, ami befért volna alap xp alapján a wotreplays kb 20. eredmény lett volna, ami nem rossz, tehát nem az a helyzet, hogy teljesen hülye vagyok a tankhoz, de vagy nagyon speciális a használata vagy nálam van elátkozva.

5 éve 8 hónapja #232943 Írta: dobilaci
Replay.

5 éve 7 hónapja #237466 Írta: bfreshfishb
Üdv
Jól számolom, ha az IKV-ból akarnám áttenni a legényeket az udes-ba, akkor 1200 goldba kerülne átképzésük? :spaz:

Happy brrrrrrt day

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.