Jelenleg 306 vendég és 5 tag online

Csehszlovák harckocsik

2 éve 3 hónapja #239748 Írta: Leopardusz
Megválaszolva: Leopardusz
Sok kv meg sziverősitő... :d2:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #239753 Írta: Tomat
Megválaszolva: Tomat

krysss81 beküldte: Sziasztok kérdésem, hogy a TVP VTU-ra milyen felszerelés javallott ? Tudom sokan a free XP javasolják :) de én mazochista vagyok és végig szeretném tolni :) :wb: Köszi előre is !!!

Szerintem bár annyira nem kellemes, de azért ép ésszel végigvihető tank :).
Leírom az anno használt felszerelésemet(, de nem vagyok se lila, se kék): optika, töltésgyorsító, ventillátor.

Játékosnév: szeni17
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krysss81, straubbazsi

2 éve 3 hónapja #239898 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

krysss81 beküldte: Sziasztok kérdésem, hogy a TVP VTU-ra milyen felszerelés javallott ? Tudom sokan a free XP javasolják :) de én mazochista vagyok és végig szeretném tolni :) :wb: Köszi előre is !!!

Nálam épp most volt aktuális a dolog és szintén mazochista voltam, márpedig a betegebb fajtából, ugyanis én szinte stock-on grideltem ki a Skoda T50-et. :D

A receptem ez volt:
- modulok: a 194-es átütésű ágyú. Ennyi. :) A motorok és lánctalp még 43k xp lett volna.
(nem fejlesztettem ki a lánctalpat, motort legnagyobb ágyút, rádió már megvolt korábbról, a tornyot pedig nem használtam, mert bár +hp +látótáv +töltési sebesség, viszont csak 6-os lövegsüllyedés és én inkább a 8-as süllyedés mellett döntöttem az alaptoronnyal.)
- felszerelés: vertikális stabilizátor + töltésgyorsító + Torziós rugó (azért, hogy fel tudjak rakni 2 felszerelést és a 194-es átütésű ágyút)
- A Skoda T50 kifejlesztéséhez 154k tp kell. Mivel volt most időm és kaptunk 1 nap ajándék prém fiókot a WG-től, így ezt ki is használtam és tegnap délutántól ma estig kifarmoltam mind a 154k-t. Ez 158 csatámba és 20-21 órányi játékidőmbe telt. A végére már sajnos lejárt a prémium fiók és a személyes xp tartalékok is elfogytak, szóval az utolsó 30k már elég lassan jött. Kicsit el is fáradtam már. :D

A tapasztalatom:
A Tvp vtu-nak nem nagyon találtam olyan tulajdonságát, amire építeni lehetett volna, ezért nem volt egy nagy öröm vele a játék. Ezért is döntöttem úgy, hogy túl leszek rajta gyorsan. Az ágyúsüllyedése csak az alaptoronnyal elfogadható számomra, az ágyú közepesen pontos, átütése kb. jó, a prémium lőszer pedig szerencsére apcr, páncélja nincs (többször robbantott fel szemből T49 8-900 sebzéssel), lövegpajzsa sincs, látótávja a fejlesztett toronnyal is csak 380, álcázása sem túl nagy, a mobilitására sem lehet építeni (bár valóban csak a 600LE-s motorral használtam, nem a max-os 700-assal). Bármely másik 8-as tankkal találtam magam szembe, úgy éreztem, hogy hátrányba vagyok, nem éreztem, hogy le tudnék vele hozni egy csatát, a tank ász is csak "véletlen" lett meg, aminek persze örülök, de nem gondoltam volna, hogy meglesz (úgy értem, hogy óriási szerencsém volt, mert az ellenfelek éppen mindig mással voltak elfoglalva és szinte ölembe hullott a 8 frag, csak a végén kellett izzadnom egy kicsit)
Szóval megértem azokat, akik free xp-zték, nekem nem volt annyi, ami meg volt, azt megtartottam a Skodára, így arra már egyből feltette a tornyot + nagy ágyút (torziós rugóval szintén).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krysss81, Tomat

2 éve 2 hónapja #240971 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89
Nálam is mostanság következik a tvp vtu, de nem félek tőle. Eddig minden cseh tankot élveztem. A hatos t-25 kivételével mindre ugyanaz a receptem és tier 8ra is ez lesz: nem kell közelmenni. Stock állapotban venti, célzásgyors periszkóp, majd a jobb lövegekkel tornyokkal venti, célzásgyors, optika, álca skill, látótáv skillek, oszt jónapot. Látom a vbaddicton, hogy legtöbben javítás skillel és célzásgyorsítóval nyomják, de ehhez azért kell némi ügyesség. Én ezek helyett a látótáv kombóval bokrokból, magaslatokról csipegetek, ha áttörnek a szárnyon a pirosak akkor a jó végsebességekkel nosza spuri. A végjátékban aztán lehet agresszívabban játszani. Nem vagyok pro, de t24, t40, t34/100 nagyon élvezetes így a számomra. Csatákat ritkán döntenek el de stabil sebzésmennyiség hozható, sikerélményt tud adni. Lehet, hogy mutogatnak a társak, amikor bottom tierben megy a kemp, de semmire sem viszik ezek a tankok a dühöngőben.
Olvasom sok helyen, hogy a hatos kivételével skippelni kell kilencig, de vétek erre a free xp, inkább a modulokra költöm, ha nehéz a stock grind. Szóval az első tízesem biztos, hogy a cseh lesz, és becsülettel végigülöm odáig, mert eddig nem igazolja egyik tank sem a széles körű utálatot.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

2 éve 2 hónapja #241050 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Célzásgyorsítónak nagyon kevés tankon van értelme é s ez alól a TVP sem kivétel.
Ami kell rá: Töltésgyorsító - Vert. Stab. - Távcső.

Jocek89 beküldte: Nálam is mostanság következik a tvp vtu, de nem félek tőle. Eddig minden cseh tankot élveztem. A hatos t-25 kivételével mindre ugyanaz a receptem és tier 8ra is ez lesz: nem kell közelmenni. Stock állapotban venti, célzásgyors periszkóp, majd a jobb lövegekkel tornyokkal venti, célzásgyors, optika, álca skill, látótáv skillek, oszt jónapot. Látom a vbaddicton, hogy legtöbben javítás skillel és célzásgyorsítóval nyomják, de ehhez azért kell némi ügyesség. Én ezek helyett a látótáv kombóval bokrokból, magaslatokról csipegetek, ha áttörnek a szárnyon a pirosak akkor a jó végsebességekkel nosza spuri. A végjátékban aztán lehet agresszívabban játszani. Nem vagyok pro, de t24, t40, t34/100 nagyon élvezetes így a számomra. Csatákat ritkán döntenek el de stabil sebzésmennyiség hozható, sikerélményt tud adni. Lehet, hogy mutogatnak a társak, amikor bottom tierben megy a kemp, de semmire sem viszik ezek a tankok a dühöngőben.
Olvasom sok helyen, hogy a hatos kivételével skippelni kell kilencig, de vétek erre a free xp, inkább a modulokra költöm, ha nehéz a stock grind. Szóval az első tízesem biztos, hogy a cseh lesz, és becsülettel végigülöm odáig, mert eddig nem igazolja egyik tank sem a széles körű utálatot.

2 éve 2 hónapja - 2 éve 2 hónapja #241054 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89

F3rmi beküldte: Célzásgyorsítónak nagyon kevés tankon van értelme é s ez alól a TVP sem kivétel.
Ami kell rá: Töltésgyorsító - Vert. Stab. - Távcső.

Sajnos elírtam tegnap, töltésgyorsító akart lenni mindkét kombóban. E kettőt névben mindig összekeverem, mert az angol egld és rammer szavakhoz vagyok hozzászokva. A következő mondatban rá is csodálkozok, hogy miért használják ezeket sokan célzásgyorsítóval a statisztika alapján, de én még a javítás skillt sem venném nagyon előre, inkább álca. Függőleges stabilizátort csak a tvp-től lehet felpakolni, előtte nem. Egyébként igazad van, célzásgyorsot én is talán kettő tankon, ha használok, nehezeken.

9 hónapja 2 hete - 9 hónapja 2 hete #283905 Írta: Laccvacc
Megválaszolva: Laccvacc
Vmire csak jó lesz....nyugtató kell mellé?
Mellékletek:

5 hónapja 4 hete #287279 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69
Sziasztok!
Most tartok a hetes Csehszlovák járműnél, hamarosan jön a TVP, aztán a IX-X-esek.
Azt szeretném kérdezni, hogy harmadik skillnek (BIA, hatodik érzék, célzásjavítók, biztonságos elhelyezés már rajt van) az álcázást, vagy a javítást rakjam? Melyik a hasznosabb? Itt most IX-X tier-re gondolok inkább.
Másik kérdésem az lenne, hogy miért nem látok a csatákban olyan gyakran Skoda T 50-et és TVP T 50/51-et? Felejtősek lettek volna?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

5 hónapja 3 hete #287280 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

RedFox69 beküldte: Sziasztok!
Most tartok a hetes Csehszlovák járműnél, hamarosan jön a TVP, aztán a IX-X-esek.
Azt szeretném kérdezni, hogy harmadik skillnek (BIA, hatodik érzék, célzásjavítók, biztonságos elhelyezés már rajt van) az álcázást, vagy a javítást rakjam? Melyik a hasznosabb? Itt most IX-X tier-re gondolok inkább.
Másik kérdésem az lenne, hogy miért nem látok a csatákban olyan gyakran Skoda T 50-et és TVP T 50/51-et? Felejtősek lettek volna?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

Mindkettő fontos... :D
Szerintem az álca valamivel fontosabb a puha medeken, én mindig álcával kezdem az első skillsort. Másodiknak a célzás- és látótáv perkeket preferálom, harmadiknak pedig a javítást. A BIA T9-től lesz igazán hasznos.
A Skoda T50 az egyik legjobb T9-es med, csak papír, kerüld a troll ágyúkat. Jó átütés, gyors intra-clip, gyors célzás és papíron pontos ágyú jellemzi. Agilis, jó camoval rendelkező tank. 2.500 DPM-et és 492 m látótávot lehet kihozni belőle (optika, venti, vertikális stabi az ajánlott felszerelés). 2.575 sebzés a lila szint alsó határa, ami a legmagasabb elvárások között van T9-ben, ez is mutatja, hogy mekkora a potenciál ebben a tankban.

A TVP 50/51 is jó, bár nem annyira kiemelkedő a tierjében, mint a Skoda T50. Ugyanúgy puha, a HE-t nem szereti, tehát kerülni kell a troll ágyús heavyket és TD-ket, a T49-ek pedig kiemelt prioritást élvezzenek a célpontlistádon. 2900-as DPM-et lehet belőle kihozni, 500 m-es látótávval. Top tierként mészáros, full T10-ben pedig a szokásos csótánykodást kell erőltetni, ami a táras medek/lightok sajátos stílusa. Egy pofonra 4 pofont ad válaszul, baromi jó a célzásidő és az intra-clip: 4,5 mp alatt tol ki 1.280 HP sebzést. Töltés alatt elbújsz (22 mp), majd kitárazol újra. Nem szokott égni, mehet bele a bukta. A pen nem acélos, bár az ágyú papíron pontos, de a célkörön belül eléggé nagy a szórása.

Összességében mindkét tank élvezetes játékmenetet kínál, de nagyon igényli a jó legénységet.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1, RedFox69

2 hónapja 3 hete - 2 hónapja 3 hete #288963 Írta: Bobeni95
Megválaszolva: Bobeni95
Részemről én szeretem ezt az ágat. Nem könnyű előre haladni vele az tény.
Nekem a tier1es Kolohousenka a személyes kedvencem. :)

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.