Jelenleg

23
látogatónk van

Blog: Egy lelkes (?) superunicum útja

7 éve 4 hónapja #217859 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Bazsi, én IS-2-vel csináltam meg a STUG HT-15-öt. Igaz, nem lett meg kitüntetéssel ( kilőttek a végén) de az alap küldi meglett vele. Aztán beparkolt a garázsba a 110 és azzal egyszer csak véletlenül meglett a HT-15 másodlagosa is...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja #217864 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Egy küldivel gyűlt meg a bajom, a foglalóssal,


Buh, nem is néztem, hogy ilyen is van. Remélem, nem ragadok majd le nagyon.

Ami az AMX 13-at illeti, őszintén szólva én is most vettem meg ezt az arty-t a küldetések miatt, de még legénységem sincs hozzá (majd a hétvégén változik a helyzet).


Same. Még az artis csodahétvégén vettem meg, azóta várja a mostani akciót. Nem mintha emiatt lettem volna türelmetlen...

Bazsi, én IS-2-vel csináltam meg a STUG HT-15-öt


Szuper :). Megnézzük, én mire jutok az első heavyvel. :wine:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja #217888 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

Egy küldivel gyűlt meg a bajom, a foglalóssal,


Buh, nem is néztem, hogy ilyen is van. Remélem, nem ragadok majd le nagyon.


Hát ez tényleg olyan dolog, hogy ki kell várni a jó alkalmat. Jó 100 csata alatt többször is próbáltam foglalni, általában az volt a vége, hogy hiába írtam, hogy várják be az utolsó tank kilövésével a timert, 10-15 mp-vel a vége előtt kilőttek a többiek mindenkit. Aztán végül szakaszban kínálkozott egy jó alkalom (és egy jó gyors sneaky arty az ellenfélnél, aki szívatta a csapatom), és összejött. Igazából, ha nem tudta volna, hogy már csak ez hiányzik a HT-15-höz, nem is görcsölök rá. Ha nem olyan szitu van, hogy csak foglalással van esély nyerni, akkor általában távolról elkerülöm a foglaló kört. Mindenesetre így hogy ilyen helyzetbe kerültem, most már nem szídom azokat, akik foglalni akarnak... :P
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomat

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja #218016 Írta: Tomat
Megválaszolva: Tomat

Hát ez tényleg olyan dolog, hogy ki kell várni a jó alkalmat. Jó 100 csata alatt többször is próbáltam foglalni...


Ugyanez :D. Szerintem messze ezzel a küldetéssel szenvedtem a legtöbbet. Sokszor el is felejtettem, hogy foglalnom kellene, és mentem üldözni a maradékot :). Nekem is szakaszban sikerült, és az is fontos volt, hogy megírtam a maradék csapatunknak, hogy mission teljesítés zajlik, és ritka bár, de nagyon jó fejek voltak, és hagyták megcsinálni :applause: .

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #218217 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Mindenképpen kell egy tisztességes TD a további küldetésekhez, én ezért elindultam a Grille felé, egyelőre a 7-esnél járok :).


Mostanában sokszor kattintottam Orzanel streamre, öröm nézni, ahogy Skorpionnal és Grillével kvázi brawlozik. Aztán az az ágyú is olyannak tűnik, hogy minden találat kis örömbonbon is, nem? :cheer:
Ha kellene választanom most azonnal egy végérvényeset, akkor én is ide indulnék el.
De sajnos egy T10 tankról beszélünk, és abszolút semmi kedvem az oda vezető úthoz. Neked viszont sok sikert hozzá!

Hát ez tényleg olyan dolog, hogy ki kell várni a jó alkalmat.


És jelentős részt szerencse dolga is. Nem is tudom, hogy a végére vagy inkább... áh, úgyis a végére hagyom. :whistle:

*



Más. Hétvégén megint maraton. Type64 maraton. Nagyrészt.

Eléggé fáradt vagyok, próbálom minden szabadidőmet játékban tölteni, nem is rakom bejegyzésként, csak egy összecsapott helyzetjelentés.

Három napig háromszoros crewXP. Elképesztően jó, ha sikerül most megtalálni az időt a játékra. Különösen nekem, mert nagyon tud zavarni, ha nem tudok - legalábbis elméleti szinten - hatékony (efficient) módon játszani. Főleg úgy érződik nagynak a skillekben lemaradás, hogy pont a lightokat és mediumokat sikerült megtalálni.

Az első reakcióm a hétvégére vonatkozó hírt látva nekem is az volt, hogy ezt nem hiszem el! Soha többé nem lesz training/skill reset akció?! Belegondolva viszont, ha sikerül eleget játszanom, akkor ez valójában sokkal jobb a vártnál, és még goldban sem jövök ki lényegesen rosszabbul.

Mi történt eddig, első este?

Kép első harmada, A44 csipetcsapat. Ezüsttért képeztem, prémium tankot és személyes tartalékot is használva, ha nem tévedek, három kör alatt értek vissza 90-ről 100 százalékra. Képességek újraosztásával nem bírtam tovább várni, teljes áron, először kattintottam BIA-ra. Ami azt illeti, ez az első Safe Stowage is...

Nem is olyan régen, ilyenről igazából álmodni sem. Nem is olyan régen agonizáltam, hogyan szedek össze még félmillió xp-t alacsony tieren, mert tényleg jó lenne az A44-et két befejezett skillsorral elkezdeni. Hát hoppá, sikerült három és féllel menni az első csatára.

*

Képen utána kínai, teljesen friss legénységek. Két parancsnok golddért, 6th sense free experience-ből, a többiek ezüstből. Egy órás sessionökben majdnem megvolt a 75-100% fájdalmasabb rész, utána pedig még ennyit sikerült rápakolni.

Az egyik csapat marad 5916ot szorzózgatni. Feltételezem, lesz két megtartós kínai nehezem, erre készülnek elő.

A másikkal pedig megpróbálom megnyitni a harmadik skillsort kedd hajnalig, hogy IS2be átrakva, egyből a szükséges perkekre és repairre tudjak váltani, így többé nem is kell itt újraosztani.

A harmadik, eredeti kínai legénység nincs a képen, elbújtak a WZ131ben, ott is akarnak maradni (132ben?). Eredeti terv szerint ők mentek volna most hétvégén az IS2be, de mivel egy kicsivel előrébb tartanak, ezért értelemszerűen őket próbálom itt tartani.

Najó, lehet, hogy ez már régen nem követhető. A lényeg, hogy ezért jobb ez az akció, mert ezeket az új crew-kat egyébként is el kellett volna kezdenem, viszont így messze gyorsabb az eleje. Leárazott gold helyett pedig nem volt túl kényelmetlen silvert költeni.

*

Játék egyébként nem megy jól, de inkább rosszul. További panaszkodás helyett kiemelném tegnapi élményem.

Úgy éreztem, négyezer játék kellett ahhoz, hogy megéljem: én vagyok a bully! Látjátok, játékaim több mint 40 százaléka lightokkal, továbbiakban is nagyrészt celofán tankok különböző variánsai. És bár belátom, hogy játéktapasztalat és -tudás fejlődése sokat fog segíteni a T8 legrosszabb sorsolásain, de ennyi T-44-100 meccs után eljutottam oda, hogy könnyedén frusztrál egy-egy T10 sorozat. (Nem mintha Orzanel nem utálta volna hangosan ezeket ezzel a tankkal.) Hogy nem érződik fairnek. Hogy három sarokról fordulok vissza, mert annyit legalább már tudok, hogy nem tudok mit kezdeni a másik oldalon lévővel, hogy a negyediken végre meglelt T8ra is nyugodtan tölthessem a prémium lőszert, hogy esetleg sebezzem is, ha jó helyen találom el.

Szóval, visszatérve az A44 első csatájára. Westfield alsó sarokban domb mellett találkoztam egy Cromwellel meg egy svéd prémiummal. Talán "hétvégi játékosok", talán nem, talán nem is szeretem a kifejezést, akárhogy is, eléggé megilletődöttnek tűntek a nem populáris tankom láttán. Kettejüktől pattintottam egy ezrest, roncsaikat otthagyva, még belerohantam egy harmadik, méretben is fele akkorának tűnő medium oldalába is. Pont mint a szuperhősös eredetsztorikba, mikor visszatér "a béna srác a suliba". Én voltam a magasabb tier. Nekem volt relatív páncélom. Én voltam az ütközet kezdeményező, domináns fele.

Lelkem örömkönnyei hullottak.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Sics, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #218244 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee


Végre egy hétvégi tier7(se) meccs. Beálltam a mező közepén egy bokorba, aztán pöfékelgettem az ecigimből. Meglehetőst üdítő, amikor nem rendelkezik minden ellenfél hatszáz méter view range-dzsel. Legkönnyebb 12.500 crew xp.

Szóval, második este. Jóval jobban ment a játék, érzésre winrate is nagyon rendben volt, de ahogy tegnap hajnalban, úgy ma kora reggel is sikerült az egészet összevágni, egészen-egészen elképesztő sorozatokban. Pár órája, 16 meccs, 2.500 WN8, 5 win (31%). Ugyanakkor, a rekord ebben a szériában dőlt:



Az akkor 45.662 xp volt az egyiknek (töltőnek). Jep.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #218305 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
*** Hétvége, legénységképző maraton zárása ***


Még nem volt avató meccs, de azt mondanám, kiérdemeltem. Megharcoltam ezért is. Ez egy szombaton ezüsttért (kivéve parancsok) vett legénység. Ha minden igaz, 880.000 (nyolcszáznyolcvanezer) tapasztalati pontot gyűjtöttek fejenként három nap alatt.

A másik friss kínai csapaton kilencven százalékig felvittem az első sort (220.000), hogy azért ne legyenek teljesen elveszve. Pár T44100 kör, 200-300k, maradék, ami a WZ131-nek jutott (kicsit sajnálom), meg az apró, szorzózgatás, pár extra futam, nagyságrendileg bő másfél millió crewXP kalapozva.

Magyar és angol fórumon is olvastam olyan véleményt, hogy ez amolyan "nesze semmit fogd meg jól" hétvégi akció. Hát, mit gondoltak, sikerült jól megfogni?

Harmadik, utolsó nap sikerült feljavítani a nyerési százalékot is. Wotlabs szerint a hétvége 181 meccs, 58,5% (szóló). Érdekes módon, a legszórakoztatóbb bukták is inkább hétfő hajnalra jutottak.

Máskülönben. Elképzelhetőnek tartom, hogy tartok valamikor egy egészséges szünetet a dologgal. Most is megtoltam, legénységgel törődni kell, de kicsit sok volt játék is, egyirányú fókusz is, meg talán a wot fórumjelenlét is. Ahogy a hétvége erőltetett menet volt, úgy például a 2000+ recent WN8-ig eljutás sem volt éppen... komótos kirándulás. Alakulgat már a garázs is (T7-T8).

Van még dolog persze, de azt gondolom, lehetne ezt lassan egy zárható fejezetnek tekinteni.Még az első ötezer játékban, még az első három hónapban. A következő pedig lehetne a megtartós vagy simán csak erős tankok (T54, WZ-131/132, WZ-111 1-4, B-C 25t AP) kitanulása, statok megőrzése, és a tier tízig eljutás. Végül pedig..., ami még mindezek után benne van. Persze ezek már lassabb ütemben.

Az jut eszembe most bátortalanul: férfi munka volt. Mondhatjuk ezt?

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Sics, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja #218313 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Mindenképp nagy nagy gratuláció ehhez a hétvégéhez, meg úgy általában az eddigiekhez.

Mondtam is már szerintem: túl sok, túl intenzív játék mindíg kicsit kiégés veszélyes.

Ezen a héten pihenj sokat - fene tudja következő hét végére mit találnak ki.

( Ami a most hét végi akciót illeti: ez csak azoknak volt jó, akik nagyon sok időt voltak képesek-hajlandóak belerakni... Tény, hogy egy most lejátszott csata 3 máskor lejátszott csatát jelentett a legénység fejlődése szempontjából... Utálom az ilyen akciókat, az ember nem bírja ki h ne használja ki őket... mármint akkor, ha amúgy intenzív fejlődésben van az accja ... ha valakinek már megvan az összes létező tizes, az nyilván csak eltankozgat ilyenkor kicsit ... de aki még fejleszti a garázsát és a legénységeit... az muszájnak érzi h kihasználjon egy ilyen jó akciót...)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #218321 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
Sics Elvtárs!

:thx2:

Hát ez az, elméletileg consumables leárazás lesz, amire mindenem el fogom költeni. Gyűlt a hétvégén is a credit, de nagyon be bírnák raktározni. Viszont valószínűleg felüdülés lesz nem a scoutot játszani most egy darabig..

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja #218326 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Én is kifogytam már a nagy tűzoltókból és a nagyjavítókból egyaránt. ( Nagy elsősegélyládám viszont még 51 db van...)

Szerintem karácsonykor körül tuti lesz megint fogyócikk akciósan.. tehát most annyit érdemes venni, hogy addig kitartson.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #218594 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
*** Kezdő játékosok gyakori hibái egy kezdő játékos tollából ***

Mindenekelőtt, tegyünk félre pár dolgot az útból.

Először, a nehéz tankok. Ha jobban magamba néznék, valami ekörüli címet is adhattam volna a bejegyzésnek. Jó eséllyel a legtöbb példámban elő fognak kerülni. Igyekszem majd indokolni, de belátom, hogy túltolom kicsit, "rákattant az agyam".
"World of useless fuckin' heavy tanks!" - Orzanel

Másodszor, listámban nem sorolnék minden vagy teljesen egyértelműeket, mint például célozni sem, trackpad játékosok, jelenlét hiánya, prioritások nélküliség, hozzáállás, mechanikus skillek, akár tankirányítás szintjén. Ezek tapasztalattal és egy kis törődéssel elméletben könnyedén javulnak.

Harmadszor, nem állítanám ezzel, hogy én aztán már aztán nagyon tudom a mindent, mert nyilvánvalóan nem, de tekintve hogy olyan tíz hete még 140 WN8-tel rendelkeztem 500-600 meccs után, talán nyújthatok egy amolyan "kezdő a kezdőkről, fejlődés útján járó" perspektívát.

Most, hogy ez megvolt, haladhatunk tovább.



*

Még mindig a feltétlen triviálisak kategóriájában, hogy ha végre sikerül meglátni egy lőhető célpontot, akkor... kvázi megszűnik minden más. Nincsenek csapattársak, nincsen térkép, saját magunk sem vagyunk már, terv sincs, semmi sincs, csak a piros lepel. Ennek elképedősen súlyos esete miatt emelem ki mégis, amikor egy standard helyre haladáskor a fél csapat megáll egy másik oldalon szaladgáló bátor vagy akár ostoba tank miatt. Mindenki megáll és megpróbálja eltalálni. És akkor ez tarthat akár 1-2 percig is. Döbbenet. Közben, ahova elindultunk, ahova mentünk valamiért, az már harc nélkül az ellenfélé.

Lehetséges oka? Nehéz túlmagyarázni még nekem is, hát mi másért játsszuk ezt a játékot?! Rá lehet lőni, akkor rá kell lőni! Tudod milyen nehéz az, végre célpontot, ingyen sebzést találni?!

Példa? Napokben történt, Live Oaks, Északról, "medes flank" irányába, de középen felbukkan egy LTTB a dombok belső oldalán hiperaktívoskodik, stop!, síneken megfagyás, hat-hét tank. Vége.


*

Nem érteni, hogy ha csak egy dolgot mondhatnánk, egy jellemzőt, akkor ez egy pozíciós játék. Nem érteni, hogy ez nem egy kedvenc bokrunkba beállást jelent. Nem érteni, hogy rajtunk kívül 29 tank van a csatamezőn.

Lehetséges oka. Mih, amikor ott egy LTTB???!! Hát nem látod?!

Példa. Heavy tankok bárhol. Miért lehet az, hogy a nehéz tankokat látunk legtöbbször random helyeken, ordít ránk leggyakrabban, fogalmuk sincs róla mire való a tankjuk? Két fő indokra tudok gondolni.

Egyrészt, egész egyszerűen a legtöbb kezdő játékos ezekben fog ülni. Logikus. Javaslatként is kaphatják, de ennél nagyobb jelentősége, hogy ha valaki elkezd játszani egy tankos játékot, akkor már elvárja, hogy legyen egy tulajdonképpeni tank, vas a feneke alatt, nem?

Másrészt, ha belegondolunk, egy papír tankban, legyen az egy tornyos TD vagy épp Light, kipróbáljuk, megyünk előre, mint egy (ugye) lövöldözős játékban, kurvagyorsan visszakerülünk a garázsba, jó esetben egy-két lövésnyi sebzéssel. Rossz helyre indulunk el, nincs célpont, nem látjuk őket, ők látnak minket, lemaradunk, nem reagálunk időben, garázs. Adja magát, hogy hamar oda kerülhet a játékos olyan kereső szavak elé, mint "wot positions, map tactics", relatív hamar kilyukadhat oldalakon, mint amin mi is vagyunk. De hogyan alakul ugyanez egy nagydarab lánctalpasban? Mennek ahova a többiek mennek, ha az nem, akkor esetleg a bokor, ami múltkor is bevált. Ritkán halnak hamar, egy-két lövésre. Nézegetik a sarkokat, ellenfeles páncélos is nézegeti, néha jó vége lesz, néha rossz. Ha rossz, akkor a csapat biztos elrontott valamit máshol.

*

Kapcsolódik, amikor már megvan a hozzávetőleges irány, de nem gondolnak mögé. Odamennek, ők már szakértők a tükörben, de valahogy még sincsen meg, aminek természetesnek kellene lennie, a miértje. Miért oda? Miért fontos az? Miért ott harcolunk? Milyen gyakori forgatókönyvek vannak? Ha pedig még csak fel sem merülnek ezek a kérdések, akkor nyilván nem várhatunk alkalmazkodást a mindig különböző helyzetekben (ellenfél nem várt mozgása, tankeloszlás satöbbi).

Lehetséges oka. Hát, inkább átugrom.

Példa. Winterberg. Nem azért mennek ám mediumok, lightok alapból a "kis városba", mert vacsorát és forralt bort kínálnak a katonákat váró hajadonok a házak ablakából. Azért harcolunk érte, mert van valamilyen stratégiai jelentősége. Nem véletlen ezt hoztam, ennél nyilvánvalóbb példa kevés van. Ha sikerült, akkor vision control van a pálya kétharmadán, akkor könnyedén tovább lehet nyomni, be lehet lőni kényelmesen a "nagy városba" is, lehet védeni a bázist is.

De valahogy idáig sincs eljutás. Valahogy nem. Ha pedig nincs, akkor már nem is a sürgető feladat, hogy harcolni érte, mert ők már megtették a dolgukat, azzal, hogy odamentek! És akkor a kabaré különböző variánsai. Hiába van akár dupla, mondjuk egy 6v3 overmatch, nem tudod kikönyörögni, hogy agresszívak legyenek. Ők már ott vannak, helyben vannak. Vagy akár már meg is van a hely, nyertük a pozíciót, de aztán nem történik semmi. Nem értik, hogy mire lehetne használni, mert még nem kérdezték meg maguktól, hogy egyáltalán mi a francnak indultak oda?



*

Tovább kapcsolódik. Nekem ez az egyik "legdurvább". Mondhatnánk, nehezen viselem. Nem alakul ki harc egy normál engagement ponton, és akkor így ezzel vége a tudománynak. Nincs tovább semmi.

Lehetséges oka. Fentebb. Meg amúgy nem árt, ha van kedvünk gondolkozni ebben a játékban.

Példa. Fisherman's Bay Délről város, itt látom a leggyakrabban. Odamennek a heavyk, néha tank destroyerek, beállnak, tényleg ahogy kell, fognak minden irányt, minden sarkon egy ágyúcső, csak hát az ellenfél az nem akar érkezni. Csak nem érkezik az ebugatta. Mert eleve nem is voltak tankjaik odamenni, vagy lemmingelik a másik oldalt. És bazdmeg várnak, várnak bármeddig. Pingeled az irányt, írod, semmi. Felvillan 10 tank az ellentétesen, jelzed, semmi. Végig tolták ezer méterrel arrébb, semmi. Meghalt mindenki más, na akkor esetleg harcba vetik magukat.

*

Még mindig bír kapcsolódni, hogy azért időnként érzik, hogy valami nem stimmel ezzel. Zavarba jönnek. Megoldást keresni ugyanakkor fáradtságos és kudarcokkal teli lenne, ezért igyekeznek a könnyebb utat választani.

Példa, mindenki kedvenc példája, Lakeville 1-2 line. Jó esetben hat, rossz eset tizennégy tank bemegy oda. Alacsonyabb tieren lightok is rohannak, tényleg mindenki. De nemrég láttam azt a T8 csatát, ahol egy Superpershing, egy-egy magasabb és alacsonyabb szintű TD megfogott nyolc barátságos tankot a meccs végéig. Persze annyira nem meglepő, ilyen a kialakítása annak a szorosnak.

Oka, mert az kényelmesebb. Nem lehet eltévedni. Ott egy egyenes vonal, nem lőnek hátulról, nem lőnek oldalról, nincs meglepetés, bemész, aztán vagy kijutsz a másik oldalon vagy nem.
A nagy, térképes bejegyzésemmel kezdtem a naplót, értem a problémát, megértem, tényleg. Durván négyezer játékkal és kitudja mennyi videóval később merem kijelenti, hogy nagyjából tudom, hogy mi merre van, mikor honnan lőhetnek, tudom belegondolás nélkül is, hogy melyik utca hova vezet. Nagyjából. Hozzávetőlegesen.
(Felmerülhet bennünk, nem elképzelhetetlen, hogy a készítők nem csak hasukra csapnak, hanem éppenséggel széles igényt kiszolgálnak a corridor mappokkal.)

*

Sok a tank is, de azért a garázsunkban lévőkkel igazán lehetne foglalkozni egy kicsit. Zéró tankismeret. Ha egyszer nyertem abból a bokorból? Jó lesz az bármivel két tierrel később is! Hogy minden második meccsen látunk mesterlövészkedő IS típusjelzésű tankot. Minden második meccsen. Ismétlem, mert nem tűnik túlzásnak.

Mindenképpen említeni akartam még az életpontok használatát, játéknyelven trade-elést. Igazából minimális "game sense" dolga lehetne ez is, mint sok más, de mintha a játékosbázis legalább 90% százalékában fel sem merülne a koncepció. Talán a WOT-nak van is egy sajátos játékosköre, feltételezem, hogy itt sokkal többen vannak azok, akiknek nincs különösebb gamer múltja, csak ebben van jelentősebb ideje.

Persze mindig az a bokor meg a azok a heavy tankok, de nem tehetek róla... úgy játszanak rengetegen, mintha egy életük lenne 2000 helyett. Hasznosságukat tekintve olyan is, mintha egy életük lenne. Mintha a páncél is csak arra lenne való, hogyha elrontottak valamit, akkor adjon esélyt megúszni. Talán a tanulási görbe hozadéka is, hogy úgy mozog az az IS3, mintha még mindig Tier1 Mittengardon helyezkedne. Nem tudom, talán.

*

Folytatnám azzal, hogy mindezekhez képest egy már megszerzett felületes tudás, az azzal megelégedve hátradőlés milyen ökörségeket hoz magával. Hogy a nagy szakértők viselkedése. De egy ideje érzem, hogy elértem a bejegyzés kritikus hosszát, másrészt, tartalékolok is a következő részhez, amiben a legnagyobb bosszúságaim (triggereim) tervezem sorolni. (Spoiler: spamping a light tankon, mindegyiken, mindig.)


Sokat írtam, de mégis keveset. Ez egy sokkal hosszabb lista. Egyáltalán mi értelme belemélyedni? Hát nem az, hogy ezzel bárkit is minősítsünk! Amit észre kell venni, amiért meg kell válaszolni a miértet, kérdőjelet itt is, az az, hogy így vagy úgy, de a többségről beszélünk. Ha eredményesek akarunk lenni Random Battle-ben, akkor próbáljuk megérteni a gondolkodásukat, a felkészültségüket, a cselekedeteiket, mert ellenük és velük fogunk játszani. Az ő hibáikat fogjuk kihasználni és az ő hiányosságaikhoz alkalmazkodva próbálunk meg újabb győzelmet szerezni a csapatnak. (A pókeres párhuzam, hogy a fishek és nem a regulárok megértése, kiaknázása az elsődleges, hiába lenne fordítva természetes, könnyebb, közelibb.)

Végül, azt se felejtsük el, hogy a másik oldalon egy másik ember ül. A saját motivációjával, történetével, napjával, környezetével, élményeivel, problémáival. Az sem lehetetlen, hogy egy ujjongó tízéves ült oda a leckéje után, talán egy sokat megélt öregúr találta meg a huszonegyedik század csuda szórakozását, talán valaki, aki a barátod lehetne, talán egy borzasztóan szórakoztató rajongó jellemű figura, leboruló szivarvéggel a szájában. Talán az ő statjaik vannak mutogatva a fórumokon. Kezelhetjük ezt kompetitív játékként, de ha tompítja bennünk a tiszteletet, alázatot, empátiát, akkor talán érdemes legalábbis elgondolkozni a mikénteken. Itt is, mint máskor is.

Nem álszenteskednék, velem is előfordul, hogy túltolom, elszalad, elszakad, szól ez magam felé is.

Így aztán gl és hf.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, FrankeeHUN, Sics, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 4 hónapja #218950 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Bazsi ment PM !! :whistle:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #219236 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
*** Tank a garázsból kimenet: AMX 13 75 ***


Korai benyomások:

Elolvastam az elemzéseket, ez nem egy jó tank. Videós kör, ez nem egy jó tank. Ami azt illeti, ritkán írja le ennyire egyenesen, ekkora egyetértésben minden forrás egy tankról, hogy nem jó. Sebaj, gyorsan megbékéltem vele, igazából nem is siettem itt előre, egyébként is ezzel volt először alkalmam T10 tankokat látni a csatatéren. Semmi gond, leszorzózom minden nap, valahogyan csak túl leszünk rajta. Feldobtam free távcsövet és álcahálót, különösebb megerőltetés nélkül vettem elő napi szinten egyszer-egyszer.


Késői tapasztalatok:

Az akciók és egyéb körülmények alakulása miatt bár már régen kifejlesztve a kellemesebb verziója, a vásárlásig a mai napig nem jutottam el. Éppenséggel, hónap végéig aktívan igyekszem összegereblyézni a szükséges creditet a 1390-hez, hogy még "top of the tree-sen" tudjak hozzájutni. (Miután mindent elköltöttem a hétvégén minden másra...).

Amellett, bár egyáltalán nem célom különböző kitüntetések mennyiségi gyűjtése, azért bennem volt az érzés, hogy illene a francia ágon mindennel megszerezni az Ace Tanker jelvényt. Így felkerültek a jobb felszerelések, és a napi szorzók mellett is elvittem pár extra körre. Néha több, néha kevesebb aranyárban miért hozzávalóval (próbálom momentán nem jobban megnyitni ezt a témát...).



Jobban felszerelve, jobban odafigyelve, közel a harmadik skillhez, ez még mindig nem egy jó tank. Úgy érzésre is amolyan zörgős-nyekergős az ember keze alatt. Külön kiemelném, hogy a kilenc fokos gun elevation új és nem várt dimenziókat nyithat meg egy ágyú nem szeretésében. Ugyanakkor, ez még mindig egy autoloader könnyűtank, így nehéz lenne igazán élvezhetetlenné tenni. Azért a próbálkozás nem rossz, nem járnak tőle nagyon messze.

Pusztán papíron vizsgálva is világos, hogy sem light, sem medium, sem semmilyen karakterisztikában nem tud kiemelkedni. Nem borzalmas, de jóhiszeműen fogalmazva is zörgősen középszerű. Tapasztaltabbakat nem fogja meglepni, nem rossz recept ez ahhoz, hogy valamiben mégis kiváló legyen: statisztikák húzásában. Másításában? Ki-ki, hogyan szeretné fogalmazni.


Úgy tippelem, ide köthető, hogy mennyire nehéz megszerezni azt a mastery jelvényt. Feltételezem, hogy a játékosköre jelentős része vagy free xp-vel vagy nagyon sok credittel és tapasztalt legénységgel érkezik ide.

Számomra mégis furcsa döntés ezt használni a számok kozmetikázásához. Csak vannak ennél költséghatékonyabb megoldások, nem? Plusz, hátránya a tanknak a lőszerkapacitása is. Tehát, bár viszonylag konzekvensen lehet vele magas értékeket hozni, felső mértéke meglehetősen limitált. Bár gondolom az ekképp motivált játékostól kár feltétlen következetességet várni.

Különösen meglepő a mércéje ELC és 12T viszonylatban. Kelleni fog sok-sok assist és normal damage is, amit ráadásul nem árt high tier opponensektől megszerezni. Sokszor éreztem magam közel hozzá, de nem is egyszer "kikeppelt" ilyenkor a csapat, vagy a két arty vérengző gyilkolásázása közben eltalált a harmadik. Fel is adtam lélekben.

A tegnapi nap szerencséjének köszönhetően mégis pozitív lehet a búcsúbejegyzés kicsengése. Az átképző akciónak is utolsó napja, utoljára indultam el szorzót levenni róla. Ruinberg, masszívan T10 sorsolás, négy scout. Pont lemaradtam másodpercen belül két killről, azt gondoltam, megint pont nincs meg. Tévedtem, pont meglett. Kezeim magasra emeltem meglepődő örömömben!

Figyelem: Spoiler!


És ennyi. A legénység már a következő tank tervrajzait nézegeti, ez volt a kétszázegyedik, utolsó meccs vele. Ez lesz az utolsó emlékem róla.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 3 hónapja #219244 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Ami meglep: Bazsi, Te nem fested a tankjaidat? Light-oknál az a +3% szerintem igenis jól jön... :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 3 hónapja #219246 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Ami meglep: Bazsi, Te nem fested a tankjaidat? Light-oknál az a +3% szerintem igenis jól jön... :)


Dehogynem, csak ezt annyira keveset játszottam már, hogy nem újítottam rá.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.