Jelenleg

38
látogatónk van

Blog: Egy lelkes (?) superunicum útja

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #222266 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
*** Tank a garázs kiemelt helyén: ELC AMX bis ***
* <3 *

Oh ELC.

Hol is kezdjem?
A már megszokott helyen nem érdemes, korai tapasztalatoknál, mivel az inkább szólt arról, hogy érdekelni fog e bármennyire ez a játék, mintsem a tankról magáról.
Nem tudom... Első egyértelműen keeper tank, első first mark, első second mark, első third mark. Ebből már ki kell derülnie, hogy kétség nélkül örökké ott lesz a tankos emlékeim között.

Ennek ellenére, jó két hónapja nem említettem a naplóban. Félre is volt téve, szomorú napi szorzók silánysága. Gondoltam, ha majd legalább közelebb érek a 450 méter látótávhoz, majd akkor rámegyek a harmadik csíkra. Kötődött hozzá egy kis bosszúság is, mert ha van egy, amivel nem akartam top tierként játszani és mégis sikerült, akkor az ez. Ráadásul, próbáltam akkor rákattintani, amikor mással már mentem pár kört egymás után a lista tetején, és ehhez képest is, a szelektív memóriám azt mondatná velem, hogy úgy az esetek felében: Tier six Himmelsdorf battle.

Aztán tegnapelőtt reggel, igazából már inkább abbahagytam volna a játékot, de megláttam megint ezt kilencvenegykét százalékot az ikonján. Na jó, nézzük meg, ha felfelé tendenciát mutat, akkor megérhet egy próbát.

Ráfoghatjuk, hogy felfelé mutatott! Első sor a délelőtt, második sor elmúlt 2 hetes időszak, végül az összesített értékek. - Ne is gondoljunk bele, hogy milyen horrorisztikus dolgok történhettek vele az első párszáz csatában...

Akkor hogyan látom most, hogyan foglalnám? Az egyik, ha nem a legmagasabb skill ceiling-gel rendelkező tank alacsonyabb szinteken. Borzasztó sok élvezetet adhat vissza a neki szánt elszántságból és türelemből. Nem véletlen visszatérő szereplője az Örömködő fórumnak is.

Különlegessége még, hogy mindenki kicsit más stílust alakít ki vele, több út is sikerekkel járható, és ettől talán még jobban sajátunknak érezhetjük. Azt hiszem, én még mindig keresgélem a teljesen bazsi stílust, de ha tanácsot kérnétek, akkor Taugrim rövid leírása szerintem okos és jó kiindulópont.

Az egyetlen számomra egyértelmű negatívum, amit említeni tudok, hogy relatíve öncélú. Kitűnő ELC vezetőnek lenni nem mutat sokkal tovább az ELC vezetőség kitűnéségén. Mindezt tier öt és felen... hogy ehhez mérten mennyi idő jut rá azt mindenkinek magának kell meghatároznia.

Talán ezért sem siettetem a harmadik vonalat, talán tartottam tőle, hogyha meglesz, akkor teljesen elvesztem a motivációmat. Most hogy itt vagyok, mintha pont az ellentéte lenne igaz. Őszintén, jó érzés körbemutogatni az egész pályán vagy épp torony nélküli tankok képébe nyomni azokat a szorosan egymást követő csíkokat.

Közelebbről, fejlesztés szempontjából a skillezés maradt. Amire vágyom is, és releváns különbséget is hozna. Elméletben gyorsabban fejlődik a két fő, gyakorlatban azért nem annyira és túl nagy a teher rajtuk. (Szólnak komoly érvek a Vents mellett, de egyelőre nem tudtam magam rászánni a célzárgyorsító elhagyására. Amúgy anélkül az öt százalék extra nélkül konkrétan lehetetlen átlépni a 450 métert.) Jó esélyt látok rá, hogy fogok itt is pattintani pár legénységképző tartalékot mostanában.

Különösen, hogy régóta keringő matchmaker változásokat végre számolható távolságban realizálták a készítők. Ez pedig kicsit el is vette a kedvem a T8 medium tankjaimtól. Úgy képzelem, hogy a T-44-százat az egyenletesebb elosztásban újra gyönyörűnek fogom látni. De addig? Nyugodtan kijelentem, megszenvedtem vele ezt a rendszert. Így pedig már nem sietnék annyira a következő legénység itteni felképzésével (remélem nem kell fél évet várnunk bármilyen változásra).

Szóval, lehet, hogy a játékot tekintve most kicsit lassítanám a fejlesztést, a már garázsban lévők sarokba tologatása helyett. ELC, WZ-131 csillagok és legénység, küldetések, ISU-122S-4k dörpidörp, napló, ilyesmi.

Meglátjuk, glhf!

(Solo stats, solo marks.)
Youtube: www.youtube.com...videos
Gunmarks (108): i.ibb.co/XJc9Wj...08.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Személyes oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, Tomat, Frankenstein Bourne, Rohamnyuszi, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 7 hónapja #222270 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Gratulalok a 3gm-hez!

Nekem annyira de annyira nem jott be az ELC. Az volt a tervem mikor anno elkezdtem a francia med agat, hogy ezen kihuzok vagy 2 skill-t mert mindenki oromodakat zeng rola. Aztan alig vartam, hogy ki legyen fejlesztve az amx 12t, meg a paralampa kihuzasat is inkabb csinaltam azon. Szoval nekem nem jott be. :)

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #222274 Írta: Ba_nshee
@dobilaci

Köszönöm!

Az volt a tervem mikor anno elkezdtem a francia med agat, hogy ezen kihuzok vagy 2 skill-t

...

meg a paralampa kihuzasat is inkabb csinaltam azon

Hehe! :cheer: :lol:

Nem te vagy az első jó játékos, akitől nagyon nem szeretést látok. Igazából nem lep meg, ilyen kis megosztó ez.

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #222287 Írta: Frankenstein Bourne
Megválaszolva: Frankenstein Bourne
Köszi az okfejtéseket :thx3:
Én akkor vettem vissza, mikor le resetelte az FCM 50t kis T8-as nehéz tankomat szemből, kb 150 méterről, egy bokor mögül, így nem is láttam hol van pontosan :silly:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #224805 Írta: Ba_nshee
*** Tank a garázsból kimenet ***
* 110 *

Elhanyagoltam a naplót, biztos mindenkinek hiányzott! Több okból is:
Figyelem: Spoiler!

Ha még valaki emlékszik, ágválasztás, ki volt nézve ez a tank, célkeresztbe volt rakva, kedves borítékba volt csúsztatva.

Micsoda csalódás!

Mi a baj vele? Csak a baj van vele. Szóval, az ELC ujjongás után ez most egy negatív felsorolás, magamnak engedélyezett elégedetlenkedés lesz. Persze, mindehhez vegyük figyelembe, onnan értelmezzük, hogy a meglévő 6.000 játékos tapasztalatlanságom nagyon nem nehéztankos. Bő száz meccs IS2-vel, amit szóra sem tartottam érdemesnek, és pont. Ennél is fontosabb, hogy az elfogyasztott tartalmaknál is nagyjából ugyanez volt az arány szűrés tekintetében.

Baj, hogy már baj van, mielőtt beleülnénk a tankba. Mert az elérhető bemutató és elemző videók és cikkek baromira elévültek. Így a páncél, úgy a páncél. Ha úgy nézzük, akkor keményebb, mint az IS3. Szemből acélos. Baromság. Emelkedtek az átütés értékek, elterjedtebb a prémium ammo, már alig valaki jön zavarba ellene (csak egy IS klón a sok közül), power creep. És ezt elfelejtették közölni, megfrissíteni. Nyilván, közérdeklődésre már nem is tart számot, nem új, meg amúgy is, ki akarna momentán nem light, nem prémium, nem IS3 tier 8 tankot huzamosabb ideig játszani... reálisan?

Baj, hogy téves elvárások, tapasztatatlanság ide vagy oda, ez az armor valójában semmilyen pontján sem igazán megbízható már. Csak az esetleges és elégtelen között lehet vele próbálkozni. Szemből attól a 190-210mm vastagságtól azért nagyon sokat nem érdemes várni. Nem, nem kell hozzá alsólemezt célozni. Az orra közepére meg azért nem nagyon autoaimel rá senki.

Nagy baj, hogy külön ki kell emelnem a turretet. Minden kurva review említi, hogy ennek nincs ott az IS3 gyengepont. És akkor ez így elülteti benned, hogy ez egy erősebb vagy legalábbis összevethető torony. "Legnagyobb hazugság". Valóban nincs kirajzolva téglalappal egy céltábla, de attól még az egész teteje faforgács! Aminek irányába lőnek is a nagyobb kupola miatt. Lőnek irányába? Tépik fel, hasítják szanaszét!

Bár az ágyún nem feltétlen problémáznék, de észre kell venni, hogy százas kaliberrel kevesebb az overmatch is. Aztán, ha nem elég, hogy jobb kialakítású, laposabb az IS3 torony, annak a lemeznek sem gyenge már a teteje, míg nálam ott fent az egész mindenség! Volt is erről külön dühöngő bejegyzésem, megkeresem .

Az erősebb orr meg arra jó, hogy cserébe semmi páncél ne legyen máshol. Hogy óvatlanul fordulva a sarkon KV2 égeti belém a kilencszázat. Nagy és gyenge az oldala. Ezt ne úgy képzeljük el, hogy "jahát kevésbé bolondbiztos, mint az IS3", ezt értsük úgy, hogy emiatt is veszít a rugalmasság tekintetében az összehasonlításban. (Magassága miatt a hat fokos gundep sem érződik többnél az ötnél.)

Meg lehet jegyezni jogosan, hogy a páncél nem csak akkor működik, amikor pattint, hanem akkor is, amikor például tovább kell rá célozni. Csökken az ellenfél effektív sebzése, többet van szem előtt, többet kockáztat, akármi. Ilyen szempontból nem a legrosszabb, de azért...

Szóval, az a tartsd egyenesen oda az orrod, ha lefelé céloz, akkor forgass bele, facehug, használj ki hulldown pozíciókat, az ma már inkább úgy hangzana mint sok más ilyen kaliberű tanknál: "támogass, menj a medekkel, keress gyengébb célpontokat... flenkelj."

De az is baj, hogy mindezt figyelembe véve, sok pályán nincs meg a sebességünk vagy lehetőségünk nálunk kisebbeken erőszakoskodni. De ha meg is van, gondoljunk bele, hogy ez az ágyú, ez a páncél leginkább izolált párbajokban fog működni, miközben a medes harctereknek, mintha pont nem az lenne a jellemzője, hogy nyugisan beállnak a csapatok egymással szembe.

A legnagyobb baj mégsem ez. Mert be lehetett volna látni, lehetett volna ezzel dolgozni, megpróbálni kihozni belőle a legtöbbet. A legnagyobb baj, hogy fókuszáltan hajtottam a HT missionöket. Aztán már csak ez a 6.000 összesített sebzéspont választott el a negyedik lánytól, a CDC rajtvonaltól, a következő csomag küldetéstől. Értelemszerűen, úgy láttam, hogy ezt jelentős felfogott sebzéssel van a legnagyobb esélyem leghamarabb pipálni.

Bár egyébként is úgy tanulok ebben a játékban, hogy odamegyek, kipróbálom azt is, bevállalom a gyakran garázsba vezető hibát és tanulságot, de itt azért ez komolytalanul túl lett tolva a küldetés miatt. Elméletben magas kockázat és nyereség arányú próbálkozások, gyakorlatban... inkább nem is hozok példát, hogy hol meg mi ellen próbáltam fenékkel a fal felé kinézegetni.

És leginkább így lett a baj baj hátán, hogy ezt így nagyon utáltam. Ha nincs az erőltetett menet, csak egy nyugis szorzózgatás, kedvem van, próbáljuk meg, akkor is ez lett volna a lényegi tartalom, de egyik irányba sem így tálalva.

Így történt, hát így történt, nagyjából küldetéssel együtt lett meg a következő tankhoz szükséges fejlesztéspont is, és ezzel ennyi is. Szorzóra sem, nyugis újrapróbálásra se, ACE-re se, semmire se. Ott marad fiaskónak. Az első kudarcok után még azt gondoltam, hogy legalább a garázsban jól néz ki, talán az új matchmakingben, tapasztaltabban, talán lesz még értelme megpróbálni, talán. A végére meg tankleárazások előtt páros kerékkel repült, másnap már ott volt a WZ-111 1-4 a helyén. (Amivel amúgy az azonos ágyúval próbálás ellenére a konkrét legelső meccsen csináltam annyit, amennyi a fenti küldetéshez kellett.)

Végül, nem is az IS3 a baj, mert hát legyen! De, ha tervezed ezen átverekedni magad, felejtsd is el nagyon gyorsan, hogy van az a csiricsáré patriot tank. Fáj összehasonlítani. Az még kevésbé nehéztankos ágyú, de azért mindenképpen jobb. A tank meg kisebb. Ja gyorsabb is. Messzebb lát. Mozgékonyabb. Biztosabb modulok. Van csőlehajlása. Torony, haha. "De ez hulldown tank meg amúgy is"? Azt hitted! Nyugisan ott van az orrán az a 200-220 mm. Oké, oké, szemből könnyebb belőni az alsólemezt, de cserébe lehet forgatni, lehet több ellenféllel szemben is értelmes szöget felvenni, ki lehet fordulni sarkokon. Sidescrape meg mindkét esetben csak tapasztalatlan ellen fog működni. Ja amúgy prémium is, meg jelképesért lehet bele lőszert venni. Mással is, például másik színessel is ugyanúgy le lehetne futni ezt a kört.

Túltoltam a... nem-tetszés-nyilvánítást is, pedig azóta már elhatároztam, hogy nem adom fel ezt a nehezezést ennyire. Mindegy, GLHF az újévben is!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos, dobilaci, 19287d58816f35754c4393db64367f89

5 éve 7 hónapja #224808 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos
Túlnyomórészt egyetértek a megállapításaiddal. Valószínűleg azért, mert nem egy erőltetett menetben grindolom, éppen ellenkezőleg az első tapogatozó telefonhívások és egy délutáni mozi szintjén áll a kapcsolatom ezzel a tankkal, nekem az összérzetem mégis kellemesebb.

Az biztos, hogy ez nem egy IS-3. Egy IS-3-mal, ha top tank vagy, akkor nyugodtan tolhatod első sorban a nehéz oldalt, és felveheted az első contactot. Itt ha a társaid lassabbak, akkor be kellene lassítanom, mert ha kihasználva a sebességem én érek a 110-vel először a dühöngőbe, akkor mire odaérnek a többiek, már hiányzik a hp-m fele. A torony tényleg nem olyan megbízható, mint pár elemzésből, video tutorial-ból várná az ember, pláne én a WZ-111-vel futott köreim alapján jobbra számítottam. Hát a 111-hez képest is meglepően sokszor fognak bekopogtatni a tornyon az érdeklődő ellenfelek.

Az ágyút én megmondom őszintén imádom! Ahogy azt is, hogy nagyon gyorsan lehet vele pozíciót váltani.
De maradok a szorzós grindnél. Az IS-2-t is addig szerettem, amíg fontolva haladtam vele, ahogy elkezdtem 10-20 csatás etapokat menni vele, elmúlt a varázs. A 110-vel szerintem ugyanígy járnék, a te élménybeszámolód ebben csak megerősíteni tud.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #224810 Írta: Ba_nshee
@CrawlingChaos

Megerőltetés nélkül bele tudok helyezkedni a perspektívádba.
Köszi, hogy gyorsan finomítottál rajta! :)

Az ágyút én megmondom őszintén imádom!

Valójában... azóta is gyűjtöm még az XP-t az 1-4 ágyúra, és mondhatjuk, hogy teljesen ki vagyok vele békülve az új platformon (vállatvonósan aranygolyókat szórva, mert annyi azért belefér).

Ahogy azt is, hogy nagyon gyorsan lehet vele pozíciót váltani.

Itt meg az van, hogy csak egy irányba volt saját összehasonlítási alapom. Ami a gyors tankok meg az ELC ;).

(Lesz ez amúgy egészen másként a hétvégi felszerelés leárazással, de erre csak sunyiban utalgatok :) ).

De maradok a szorzós grindnél.

Tegyél így. shaking

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #225828 Írta: Ba_nshee
*** Archívum 2 ***

Újév, rendrakás, három hónap, archívum másodszor.

Szexilányos után kutyás próbálkozás

- Első archívum.

- Hullámvölgy . Mondhatni downswing.

- Rövid képes . Type64+ELC ütközet folyatása.

- Rövid képes. A TD15 mission sose lesz meg egészen? Plusz aktuális akármi.

- Legénységmaratonról beszámoló.

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #225829 Írta: Ba_nshee

5 éve 7 hónapja #225830 Írta: Ba_nshee
- Közösségi tartalmak ajánló körkép:
első rész
második rész .

- Mérföldkövek , csak meglettek azok küldetések.

- Szubjektív tankelemzés : ELC AMX bis

- Szubjektív tankelemzés : 110

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #225868 Írta: Ba_nshee
*** Rövid képes ***
* Sneak peek *

Himmelsdorf

5 éve 7 hónapja #225927 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Egy dolgot azért mondanék, a 110 ágyájának védelmében.

Van Prokhorovka. Ott ugye mindkét bázisról indulva fontos a hegy - és a hegyet "keresztbe lövő" pozíciók is a töltés mindkét oldalán. ( Különöse a töltés hegytől távolabbi oldalán... hisz a "közeli" oldalon csak az álcájában bírhat aki onnét ténykedik, a távolabbi oldalon meg el lehet játszani a feltoljuk a tornyot a töltés magassága fel, lövünk a hegyre, visszabújunk ... Spotolni mondjuk jobban lehet közelebbről.)

Nomármost, nekem ugyan IS-3-am nincs... de WZ-111 van ... és annak az ágyújával eléggé bizonytalan a hegyen levőket lődözni. Ellenben a 110 ágyúja ugyanazokból a pozíciókból meglepő pontossággal képes őket lehápézni.

És más esetekben is ... sokszor jól jön az a pontosság .. meg a dpm sem megvetendő.

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #225930 Írta: Ba_nshee
@Sics

Prokh, 3 arty, heavy, nekem aztán lehet bármilyen gun rajta! :side:

És nem kell megvédeni az ágyúját. Feltétlen a tankot sem. Szerencsétlenül alakult a viszonyunk, megesik.

;)

update:
Ja és mióta megvan az 1-4 top ágyúja szenvedek. Konkrétan szenvedek. Nem feltétlen van összefüggés, de attól még szenvedek.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

5 éve 7 hónapja #226049 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
110 ugye ez volt nekem is az első igazi heavy-m. ( Az IS-3 az más.. az egy szteroidos med inkább :D )

Szóval én is többet vártam tőle ... és magamtól.

Ugynakkor IS-3-ak és más nyolcas heavyk ellen a 110 megállja a helyét .. főképp az ágyújának köszönhetően. ( Persze tőlem megkérdezték már szakasztársak, hogy viszek-e mást APCR-en kívül.. mondtam hogy persze, HE-t is :D )

Minden esetre az tény, hogy a 110 ágyújával el lehet találni az IS-3 kobakon a felső lemezt... ezen magam is meglepődtem.

Ennek ellenére úgy érzem, hogy a WZ-111 nekem jobban bejön... nyilván a kredettermelése miatt. Vagy hogy az legalább nem veszteséges :D

És ami még cikibb: a T-29 is ugyanolyan vonzó mint a WZ-111 ... jobban illik a mostani metába mint a 110 úgy érzem.

Oldalpáncél gyengesége: miért, van olyan aminek nem gyenge? ... IS-3 oldala megfogja a HEAT-ot ez igaz... de ez csak azok ellen segít, amiknek HEAT lőszere van... APCR mint kés a vajat....

5 éve 7 hónapja - 5 éve 7 hónapja #226051 Írta: Ba_nshee

Oldalpáncél gyengesége: miért, van olyan aminek nem gyenge? ... IS-3 oldala megfogja a HEAT-ot ez igaz... de ez csak azok ellen segít, amiknek HEAT lőszere van...

-

A lila legjobb fokban is 200mmnél indul, nem kell ehhez heat (az ellen 250+). Persze, nem oda kell célozni, de egyrészt, mindig van esély eltalálni ott, másrészt, nem arról beszélünk, hogy mi hogyan játszunk a 110 vagy IS3 ellen. Például tízből kilenc light autoaimelve próbálja leforogni az IS3at.

Ehhez képest 55 fok alatt lényegében bárhol bármi találja el a 110et oldalról, át fogja ütni.
Máskülönben, ahogy írtam, csak példa volt ez arra, hogy kevésbé flexibilis a 110. Lassabb, nagyobb, szigorúbb orr, autopen "oldalról".

És ami még cikibb: a T-29 is ugyanolyan vonzó mint a WZ-111 ... jobban illik a mostani metába mint a 110 úgy érzem.

Hát én is könnyebben találom azokkal a helyemet. Egyre inkább az fogalmazódik bennem, hogy a kínai egy relatív nehezen játszható line (nem heavyket éppen kezdők barátja ;) ).

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.