Jelenleg

25
látogatónk van

Blog: Egy lelkes (?) superunicum útja

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215046 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
*** Képes, napi-napos, élménybeszámoló ***
** Dühöngő topik nyomán **

* Sok kép van, csak két bejegyzésben fér el, ez az első rész *

Nah, ma már jobban néz ki az a T8, gyorsan el is jöttem blogot írni, mielőtt lerontom.

Reggeli kávéval finom a wotinfo fórum, dühöngő persze pörög, Százados fórumtársunk éppen ügyeletben, ő felhozta reakcióként , hogy nyavalygás helyett talán lehetne inkább mondjuk megpróbálni alkalmazkodni különböző helyzetekhez. Mint látszik, este csak a "kötelezőt" ültem be játszani, de pont úgy alakult, hogy egy nagyon kicsi akarással, de hirtelen, több örömteli, aktuális példám is lett alátámasztandó.

Spoilerek alá rakom külön-külön.

Bemelegítésnek általában TD fronton kezdek, kevéssé érdekel. Hellcattel kicsaptak megint két lövés után, aztán meg persze egyből jön a sírás megalapozni a napot.

Figyelem: Spoiler!

Rendben, itt nekem se volt sok hitem akármiben is, azonnal láttam a lelki szemeim előtt roncsomat füstölögni kétszázötven sebzéssel valahol Keleten. Így még magamhoz képest is meglepőt csináltam: a csapathoz fordultam tanácsért, segítségért.

Mutz morog, én próbálok kihozni valamit a helyzetből, de előbbi az érdekesebb szereplő. Vegyük észre, hogy abban a pillanatban, hogy látta a szándékot, leokézta, utána csendben hozta, amit kell, még a végén el is mosolyodott!

Túlzás lenne állítani, hogy a chatben ritkán látható pozitív hozzáállás sarkalta volna nagyszerű teljesítményre. Túlzás lenne, de talán nem is a legnagyobb dőreség.

Replayt nem fogok sokat megosztani, úgyhogy károgók is most repüljenek rá. Vannak benne szép hibák, raklap goldammo, elkapkodott hibás angol, teamkill a részemről, meg még legalább ezer dolog, amibe bele lehet kötni. De ez volt ez az utolsó kör ma, és élveztem is, és igazából így a jó a példa.

Ahogy már hetekkel korábban is említettem ezt valahol a fórumon, persze, nem fog ez mindig működni. Ami azt illeti, egész ritkán lesz jelentősége. De amíg jobb érzéssel tudunk pár meccset zárni, amíg megtettünk valamit, amit mások nem, amíg az 51 százalék winrate több, mint az 50, addig szerintem épp elégszer lesz neki.

(Solo stats, solo marks.)
Youtube: www.youtube.com...videos
Gunmarks: i.ibb.co/gtW89qK/100.png
Blog: www.wotinfo.hu/...rt=780
Oktatás ügyében Discordon: Banshee2077#3159

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215047 Írta: Ba_nshee
*** Képes ***
* második rész, T8 élmények *

Ezeket pedig még előző éjszakáról szerettem volna megosztani veletek.

Tudjuk, T-44-10, nagy az öröm. Nyilván hozzá kell fűznöm. Toptierként szaladok ökölharcolni, végre-végre! Nagyon jó, nagyon tetszik. Másik, szintén nem volt eddig, snapshot téma. Jól van, tényleg szerencsejátéknak tűnik sokszor, nem véletlen emlegeti mindenki az orosz ágyukat ilyen fényben is. Inkább próbálom nem is megtippelni a lövések pillanatában, hogy bent lesz vagy sem, de ennek is megvan az élvezeti a faktora.

Aztán meg még történnek ilyenek is. Hát í-gy, hangosan nevetés volt. Majd pont a levegőben, nem?

Ez nagyon frusztráló meccs volt.

Mondanám, nemhogy játék elején, nyuszómuszó, hanem sose feladni!
Ha életedben nem megy a carry, még megoldhatod akár halálodban is!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, Rohamnyuszi, 19287d58816f35754c4393db64367f89

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215591 Írta: Ba_nshee

Megélte a napló az első hónapját.
Esedékes rendrakás.
Először is, archívum, ha esetleg - netalántán - valaki visszaolvasna, akkor könnyebb dolga legyen.

1. Óvatos nyitóbejegyzés, rövid bemutatkozás. Kattintás .
  2. Nehézségek fejlődésben (első rész) a pályaismeretet kiemelve. Kattintás .
  3. Napi aktuális mellett pár gondolat a kiválóságjelekről. Zseni ELC AMX kép (közel a második a jelöléshez). Kattintás .
  4. Napi aktuális mellett öröm és köszönet felétek. Kattintás .
  5. A nagy nemzetes bejegyzés. Ágválasztás, korai szempontok, benyomások. Kattintás .

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215592 Írta: Ba_nshee
6. ELC második gunmark. Videós és képes öröm. Kattintás .

7. Aktuális mérföldkövek. WN8, előrehaladás feldobása, ELC szavakban is. Kattintás .

8. Aktuális hétvége, sok játék bónuszok miatt, A43 izgalom. Kattintás

9. Nehézségek fejlődésben (második rész) a tankismeretet kiemelve. Kattintás .

10. Kiemelt válasz olvasói hozzászólásra, gondolatsor a különböző szinteken való játékról (rohanásról felfelé). Kattintás .

11. Vidám vasárnap, avagy képes példák hétvégéről (első rész). Kattintás .

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215593 Írta: Ba_nshee
12. Rövid képes. ELC és Type64 (első) találkozás. Kattintás .
13. Aktuális mérföldkövek. Grafikonok, tankspecifikus adatok. Kattintás .
14. Maraton zárása. Skoda véghajrá, T-44-100 első érzések (n00b örömködés). Kattintás .
15. Nagyon képes. Leginkább egyfajta tanácsolt hozzáállás, morál tematikája mentén. Két bejegyzés egymás alatt, kattintás .

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215737 Írta: Ba_nshee
*** Hullámvölgy ***

Fent

Spoiler alatt mutatnám büszkén első csillagot. Meglep, hogy alig 24 órája fotóztam. Aznap is nagyon keveset sikerült nyerni, de kint tartottam a fejem a vízből és hoztam a szükséges sebzésértékeket. Nagyon fent a léc, utolsó száz körre nem tudtam szűrni, de nyugisan kétezer feletti WN8 és ötvenötöt meghaladó winrate mellett lett meg. Szóval, elég masszívan unikom számoknál van egyelőre a második és harmadik díszítés.

Nem tudom, mennyien látjátok ezt eredménynek, eredményességnek. Tudtam neki örülni, tudott elégedettséggel eltölteni. Elkapkodva, erőltetve, túlhajtom a tankot, de azt is éreztem, hogy megharcoltam érte. Lassan 300 meccsnél járok vele. A youtube kör után mostanra kiemelt figyelemmel megnéztem Orzanel durván száz játékát vele (még fent van twitch-en a 0-3 gunmark gameplay).

Tier nyolc?! Nesze kicsi! Nézd meg azt az ágyút közelebbről, kicsi!

Lent

Tizenkilenc. Mármint. Ti-zen-ki-lenc. Tudni vélem, hogy ezeket csak "ki kell játszani". Variancia, kevés vagy, elgáncsollak téged. Úgy ütsz, mint egy lány! Próbáld újra. Ennyi telik? Még egyet! Még egyet! Még egyet? Még egy? Még egy? Még egy? Még egy? Még egy?

Tartottam annyi szüneteket, amennyit szükségesnek éreztem, de visszaültem újra és újra. Most jönne az XVM%, csapattársak, tiereloszlás? Senkit nem érdekel, téged sem érdekel. Nem tudtam rajta szépíteni, zártam a napot.

Kora hajnalban keltem, kávé közben okulás folytatása, aztán kezdjük, szándék, akarás, morál, fókusz, minden helyén, öt bukás szünet nélkül. Az is.

Ötven játék, igazából semmi, de már nehezemre esik odatenni a másik orcámat is. Nagyobb szünetként ide is jöttem, megosztani, hátha segít kicsit. Aztán délelőtt talán megpróbálom újra.

Ötven játék, igazából semmi, de annyira szélsőségesen, hogy ahhoz éppen elég, hogy elbizonytalanítson. Azt éreztem, már fogalmam sincs, mit kellene csinálni ezzel a tankkal, nem sikerül semmi, elrontom, egyedül vagyok,nem értem, tehetetlen vagyok.

Ötven játék, igazából semmi, de ennyire rossz eredménnyel, pont elég ahhoz, hogy tönkrevágja azokat a számokat, amikre örömmel néztem, amik lelkesedéssel töltöttek el a továbbhaladással. Mintha nem tettem volna előtte semmit. Ha így folytatódik, ötvenből száz lenne, százból kétszáz, még talán kivételt tesznek velem, és a csillagot is lesmirglizik a csőről, nem érdemlem én azt.

Ötven játék, de ahhoz éppen elég, hogy lehangoltan írjak ide, elnézést érte.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Rohamnyuszi, 19287d58816f35754c4393db64367f89

5 éve 6 hónapja #215739 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Magánvélemény:

Évtizedekig sakkoztam versenyszerűen. Megszoktam hogy fel tudjam mérni ("érezzem") a saját "állapotomat" - hogy mennyire vagyok jó vagy kevésbé jó passzban. ( Függ tőle, hogy mennyi kockázatot vállalhatok, mennyire kell ellenőrizni azt amit egyszer kiszámoltam és jónak tűnik... Mennyire játszhatok agresszíven... )

Objektív mérésre egy módszert találtam, tök véletlenül: kimenni egy lőtérre, és megnéni hogy pisztollyal mennyire lövök szarul (magamhoz képest)... A pisztolylőtéren mutatott teljesítményem jól korrelált ahhoz, ahogy utána sakkban teljesítettem. ( Nem lehetett önmagát megvalósító jóslat - hisz utólag jöttem rá csak. )

WoT-ban is szokták azt mondani, hogy
- rossz passzban van valaki azért jászik szarul
- miután meg bukott jó sokat, akkor meg rágörcsöl az ember és azért játszik szarul

Szerintem ezekben a fenti állításokban van egy jó adag igazság - de ez csak a dolog egyik oldala.

A dolog másik odala (ja, konteo... ) igenis az MM.

Valamiért az MM eldönti, hogy "nehezebb" vagy "könnyebb" meccseket ad az embernek...

Sok szopóroller mögött ez áll. (Szerintem.)

És ez tesztelhető is: át kell lépni egy másik accra, és megnézni hogy ott hogyan teljesítünk.

Ha kettő vagy több accon is vészesen szarul játszunk (önmagunkhoz képest) akkor pihentetni kell a wotot, pár órára, pár napra.

Ha más accon (más accokon) jól megy a játék, csak a sajátunkon megy szarul, akkor meg az MM a bűnös.

(Ja, Bazsi: én úgy érzem, kicsit túltolod... túl sokat, túl intenzíven játszol... féltelek a kiégéstől. )

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215741 Írta: Ba_nshee
@Sics

Én pedig évekig igyekeztem pókerből pénzt csiholni, nehéz elméleti szempontból újat mondani tiltkezelésről, hatásokról, körülményekről. Persze itt kevésbé veszem komolyan. Még ;P.

Konteónak nem szeretnék helyet adni a naplómban. Még fenti szintjén is, ez nekem csak bosszantó, súlyosan ökörség. Már azelőtt megbotlik az elmélet, mielőtt egyet is lépne. Még tesztelni is, persze, de, tesztelgessétek csak... Deh, tesztelgessétek a rövidtávot (pénzfeldobást), váltogassatok szervereket, accountokat, mint kaszinóban a blackjack asztalokat, majd a másik osztó jobban keveri.
Bírjátok ki, máshova tenni ezeket.

Féltést köszönöm, valamennyire tuti túltolom, visszaveszek belőle hamarosan. Mostanában hajtott nagyon, de igazat adok.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 19287d58816f35754c4393db64367f89

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215810 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos
Szerintem aki pókerozott, vagy hasonló játékokkal foglalkozott komolyabban, annak konkrét gyakorlati (és ha veszi a fáradtságot akkor elméleti) tapasztalata van arról, mi a "losing streak".
Sakkban vagy céllövésben ilyet az ember NEM tanul meg, mert ott nincs "losing streak" ebben az értelemben, csak "loser"... Sakkban kis túlzással a jobb, mindig felülkerekedik a rosszabb játékoson. Olyan játékokban, ahol nem tudod megválogatni az "asztaltársaságod" összetételét, korlátozott ráhatásod van az ő taktikájuk alaktítására (nem beszélve a "lapjárásról"/rng), nincs garancia arra, hogy akár egy unikum is ne veszíthetne zsínorban ötször, vagy tízszer, vagy akár többször. Statisztikailag csupán az várható, hogy egy ilyen közegben aki jobb játékos, azt kellően nagy számú meccs alatt kevesebb, vagy rövidebb ideig tartó vesztes sorozat sújtja. Megfordítva, aki totál fogalmatlan, és mindig csak sodródik a történésekkel, ha ugyan nem statikusan beleáll, és mindig ugyanazt a "taktikát" erőlteti, történjen bármi körülötte, az jó eséllyel sokkal hosszabb és gyakoribb vesztes sorozatokat fog tapasztalni.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215816 Írta: PanzerGunter
Megválaszolva: PanzerGunter

Szerintem aki pókerozott, vagy hasonló játékokkal foglalkozott komolyabban, annak konkrét gyakorlati (és ha veszi a fáradtságot akkor elméleti) tapasztalata van arról, mi a "losing streak".
Sakkban vagy céllövésben ilyet az ember tanul meg, mert ott nincs "losing streak" ebben az értelemben, csak "loser"... Sakkban kis túlzással a jobb, mindig felülkerekedik a rosszabb játékoson. Olyan játékokban, ahol nem tudod megválogatni az "asztaltársaságod" összetételét, korlátozott ráhatásod van az ő taktikájuk alaktítására (nem beszélve a "lapjárásról"/rng), nincs garancia arra, hogy akár egy unikum is ne veszíthetne zsínorban ötször, vagy tízszer, vagy akár többször. Statisztikailag csupán az várható, hogy egy ilyen közegben aki jobb játékos, azt kellően nagy számú meccs alatt kevesebb, vagy rövidebb ideig tartó vesztes sorozat sújtja. Megfordítva, aki totál fogalmatlan, és mindig csak sodródik a történésekkel, ha ugyan nem statikusan beleáll, és mindig ugyanazt a "taktikát" erőlteti, történjen bármi körülötte, az jó eséllyel sokkal hosszabb és gyakoribb vesztes sorozatokat fog tapasztalni.

PókerEZETT :troll: , de nem akarok "Szetézni". ;) :love: Tetszik amit írtál Káosz kapitány, régen többet adtál át a nagyközönségnek a gondolataidból, így mindig szívesen olvaslak.

A tankos csatában túl sok a változó...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

5 éve 6 hónapja #215825 Írta: Samy70
Megválaszolva: Samy70
Bazsi!

Minden hátsó szándék nélkül nyugtass meg kérlek, hogy nem reroll az accod....

Samy

A jövő meg fog történni.... az egész csak idő kérdése.... :)

5 éve 6 hónapja #215827 Írta: PanzerGunter
Megválaszolva: PanzerGunter

Bazsi!

Samy

Bocs, off, de Mir4g3 lebuktatott a múltkor. Az én reroll accom itt látható: :troll: :troll: :troll: :troll:
wot-life.com/eu...erHUN/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tiger

5 éve 6 hónapja #215830 Írta: tiger
Megválaszolva: tiger
Sakkos példához visszatérve,nem mindegy ,hogy tudsz sakkozni vagy csak ismered a lépéseket,esetleg fogalmad sincs a sakk játszma mivoltjáról.Ha magamat kéne jellemeznem ilyen szinten,akkor én csak ismerem a lépéseket a jó játékosok meg tudják is mit miért lépnek meg.A maradéknak meg fogalma sincs miről beszélek itt. :beer2:

Valamennyi dolog, amit igazán szeretek erkölcstelen, illegális vagy hizlal.
Játékosnév:tigi74

5 éve 6 hónapja #215832 Írta: Samy70
Megválaszolva: Samy70
THX! :cheer:

Samy

Bazsi!

Samy

Bocs, off, de Mir4g3 lebuktatott a múltkor. Az én reroll accom itt látható: :troll: :troll: :troll: :troll:
wot-life.com/eu...erHUN/

A jövő meg fog történni.... az egész csak idő kérdése.... :)

5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #215857 Írta: Ba_nshee

Sakkban vagy céllövésben ilyet az ember tanul meg, mert ott nincs "losing streak" ebben az értelemben, csak "loser"... Sakkban kis túlzással a jobb, mindig felülkerekedik a rosszabb játékoson. Olyan játékokban, ahol nem tudod megválogatni az "asztaltársaságod" összetételét, korlátozott ráhatásod van az ő taktikájuk alaktítására (nem beszélve a "lapjárásról"/rng), nincs garancia arra, hogy akár egy unikum is ne veszíthetne zsínorban ötször, vagy tízszer, vagy akár többször. Statisztikailag csupán az várható, hogy egy ilyen közegben aki jobb játékos, azt kellően nagy számú meccs alatt kevesebb, vagy rövidebb ideig tartó vesztes sorozat sújtja. Megfordítva, aki totál fogalmatlan, és mindig csak sodródik a történésekkel, ha ugyan nem statikusan beleáll, és mindig ugyanazt a "taktikát" erőlteti, történjen bármi körülötte, az jó eséllyel sokkal hosszabb és gyakoribb vesztes sorozatokat fog tapasztalni.

Ahogy mondod. Ettől még persze el tudja cseszni a mi kedvünk is időnként (kinek-kinek mennyire gyakran, tűrőképesség satöbbi fejlesztése függvényében).

Ez esetben nem is a streak hossza (50-100 játék) vágott tarkón, a kilengés a mértékben elég brutális. Tegnap 30-40 meccs között tartottam 15 százalékos winrate-et a korábbi(nagyobb mintán) 53-56hoz képest. Az elég kemény szórás. Ráadásul a tankkal, amiből most, emocionális szempontból is a legtöbbet szerettem volna kihozni (T-44-100).

Saját szerepem persze nem zárom ki ezzel, játékom esetleges romlását (A-->C) vagy a tényt, hogy T10 meccseken sokkal többször koppintanak a fejemre.

---

Közben főoldali cikk , jó az időzítés.

Igazából, erős kettősség érzés van bennem. A napló megnyitása óta nagyon sokszor csalódtam nagyon pozitívan a magyar tartalmakban. Akár az itten tankelemzések, akár videós munkák, akár versenyszervezés, akár streamek, akár most ez a cikk. Merem kijelenteni, nagyon simán ráver arra, amit starcraft, hearthstone, HOTS, overwatch magyar tartalomkészítőktől láttam. Anélkül, hogy bárkit kiemelnék, nagyon simán. (Ezért van az, hogy az elején nem is kerestem ezekre.)

A másik oldal nyilván az, hogy olvasva a pörgő topikokat vagy jobban meglendülő kommentfalakat, úgy tűnhet, hogy hiába a közösség elszánt és minőségi okítani akarása. Itt persze lehet csak az, hogy néha én is hajlamos vagyok inkább a rosszat észrevenni. (Vagy csak nem elfogadni, hogy általában kik lesznek a hangosabbak.)

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.