Jelenleg

16
látogatónk van

Amerikai harckocsik

4 éve 2 hónapja #293279 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

T57 Heavy, illetve a T71DA mennyire működik a jelenlegi metában? Játékbeli nevem ittenivel azonos, 1750 körüli átlagos és 2000 körüli recent WN8-cal próbálnék kihozni belőlük valamit.


Szia TSZ :)

T57-ről tudok nyilatkozni.
Attól függ mit szeretnél. Abszolute lehet élvezetes meccseket menni vele, ha nem probléma a full gold setup. Nagyjából azt tudnám leírni amit Ballista szaktárs.
Gold nélkül nem használnám, mert egyszer fordult elő hogy egyedül maradtam 2 tankkal, és minden lövésem pattant, azóta átgondoltam ezt. Szóval a tank igényli - szerintem.
Jelenleg a kedvenc X-es tankom, egy kicsit meg van lőve a sebessége miatt +35 , de ha valahová odaérsz ott darabolás lesz. :)

Klán: ROTON
A legjobb hely

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #293304 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme

T57 Heavy, illetve a T71DA mennyire működik a jelenlegi metában? Játékbeli nevem ittenivel azonos, 1750 körüli átlagos és 2000 körüli recent WN8-cal próbálnék kihozni belőlük valamit.


A T71DA elég fun tank, én erre a célra megtartottam. Alapból egy sima táras orgyilkos - a legnagyobb előnye, hogy kb 900 hpt tudsz faragni vele egy tárból. Csak kólával és 2-3 skilles legénységgel érdemes hosszú távon használni, mert a közepes camo-t és látótávot meg kell toldani valamivel, hogy versenyben legyél azokkal a light-okkal, amik ezekben első osztályúak.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja #293306 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Nagyon köszönöm mindegyikötök véleményét a Pattonokról ill. a T110E5 ágát illetően.
Az világosan kiderült, hogy az M48-al valami bibi van. Nagy kár, mert a T20-at az eddigi 21 csata során nagyon megkedveltem, az egyik legjobb, ha nem e ténylegesen legjobb Tier 7 közepes szerintem (per most igazából nem is tudok választani, hogy a T-43, a Comet, a Leo vagy a T20 a kedvencem...). A Pershing is jónak ígérkezik, az M46-ról ódákat a hallottam az ismerősöktől is --- és akkor pont a TierX M48 a bibis. :( Azonban az odáig vezető út a tervrajzok nélkül, a klasszikus fejlesztés szerint is nyugodtan mehet - mondjuk olyan hétvégéken, amikor 4-s v. 5-s szorzó van. Aztán amikor elérem az M48-ig, majd megnézem, hogy van-e lelkierőm egy bibis tankkal bajlódni.
A T110E5 ágán meg utánanéztem a T32-nek és alaposan ledöbbentem: eddig ugyanis nem találkoztam a WoT-ban olyan járgánnyal, ahol alapbeállításként goldot célszerű használni, a normál AP-t pedig kivételként annak, aki elvi alapon gold-ellenes - de neki is csak párat, mert a T32 mindkét ágyújánál a gold a racionális/célszerű lőszer. Tehát nem pl. gunmarkoláshoz, hanem általánosan alaplőszerként. Egyszerűen elképesztő.
Az eredmény nekem az, hogy van egy jól játszható T29, egy goldra alapozott T32, egy gyenge M103 és egy belőhető kupolával megáldott T110E5. Én bizony ezt az ágat nagyon hátrasorolom a fejlesztéseim sorrendjében. Mivel pedig az eleve tartaléknak gondoltam a T110E3 fejlesztését és más nemzeteknél több ígéretes járgány van, ezért a 60 kapott amcsi nemzeti töredéket talonba teszem, és a szűk keresztmetszetet jelentő univerzális töredékeket pedig inkább másik ágak kifejlesztéséhez vetem be, ahol a vonzó TierX-st megelőzi 1 v. 2 nehezebben játszható járgány.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #293308 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Nagyon köszönöm mindegyikötök véleményét a Pattonokról ill. a T110E5 ágát illetően.
Az világosan kiderült, hogy az M48-al valami bibi van. Nagy kár, mert a T20-at az eddigi 21 csata során nagyon megkedveltem, az egyik legjobb, ha nem e ténylegesen legjobb Tier 7 közepes szerintem (per most igazából nem is tudok választani, hogy a T-43, a Comet, a Leo vagy a T20 a kedvencem...). A Pershing is jónak ígérkezik, az M46-ról ódákat a hallottam az ismerősöktől is --- és akkor pont a TierX M48 a bibis. :( Azonban az odáig vezető út a tervrajzok nélkül, a klasszikus fejlesztés szerint is nyugodtan mehet - mondjuk olyan hétvégéken, amikor 4-s v. 5-s szorzó van. Aztán amikor elérem az M48-ig, majd megnézem, hogy van-e lelkierőm egy bibis tankkal bajlódni.
A T110E5 ágán meg utánanéztem a T32-nek és alaposan ledöbbentem: eddig ugyanis nem találkoztam a WoT-ban olyan járgánnyal, ahol alapbeállításként goldot célszerű használni, a normál AP-t pedig kivételként annak, aki elvi alapon gold-ellenes - de neki is csak párat, mert a T32 mindkét ágyújánál a gold a racionális/célszerű lőszer. Tehát nem pl. gunmarkoláshoz, hanem általánosan alaplőszerként. Egyszerűen elképesztő.
Az eredmény nekem az, hogy van egy jól játszható T29, egy goldra alapozott T32, egy gyenge M103 és egy belőhető kupolával megáldott T110E5. Én bizony ezt az ágat nagyon hátrasorolom a fejlesztéseim sorrendjében. Mivel pedig az eleve tartaléknak gondoltam a T110E3 fejlesztését és más nemzeteknél több ígéretes járgány van, ezért a 60 kapott amcsi nemzeti töredéket talonba teszem, és a szűk keresztmetszetet jelentő univerzális töredékeket pedig inkább másik ágak kifejlesztéséhez vetem be, ahol a vonzó TierX-st megelőzi 1 v. 2 nehezebben játszható járgány.


A t32 egyértelműen a "fekete" báránya az ágnak. (én erre használnám a töredéket) Az m103-al el lehet lenni. Jelenleg a t29-nél tartok, az biztos hogy a 32-t freezem, tervrajzozom.
Az E5-ről. Igazából majd minden tankon van belőhető kupola. De nem akarlak rábeszélni, meg nem is tudnálak valószínűleg.
Viszont hátha tudok adni fejlesztési tanácsot, mi az ami már megvan?
Vagy írd meg a játékos neved, és megnézem mid nincs még meg.

Klán: ROTON
A legjobb hely

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja #293326 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
A t32 egyértelműen a "fekete" báránya az ágnak. (én erre használnám a töredéket) Az m103-al el lehet lenni. Jelenleg a t29-nél tartok, az biztos hogy a 32-t freezem, tervrajzozom.
Az E5-ről. Igazából majd minden tankon van belőhető kupola. De nem akarlak rábeszélni, meg nem is tudnálak valószínűleg.
Viszont hátha tudok adni fejlesztési tanácsot, mi az ami már megvan?
Vagy írd meg a játékos neved, és megnézem mid nincs még meg.[/quote]

A kupoláról:
Igen, minden tankon van kupola vagy helyette búvónyílás, ami belőhető de itt a méret a lényeg. :)
Nekem a BDR-nél meg a V39-nél nagyon rossz tapasztalatom van a kupolás tankokkal. A BDR ezért nem lett megtartós tank, a V39-al meg egyszerűen nem boldogultam, egyenesen a mumustankom. Ez a kupolás tankokkal szemben nagyon tartózkodóvá tett. Olvastam, hogy a Renegade neked bejött, de én a Renegade-el szemben a Patriot-ot preferálom (és nemcsak azért, mert a Renegade nincs a garázsomban) – annak ellenére, hogy kicsi a Patriot ágyújának a sebzése. A Renegade jobb ágyúját azzal védem ki, hogy nem megyek bele közelharcba, igyekszem középtávolságban tartani és a kupoláját lődözni, ha rohamozva támadna, akkor hátrálok – az 1vs1 párharc kialakulása esetén általában sikeresen. Más a preferenciánk (vagy a védekezési metódusunk) – Te megtanultál a belőhető kupolával együttélni és úgy harcolni, én meg inkább elkerülöm.


Fejlesztésről:
Hát ez hosszú lesz, szorosan nem is illik ide bele, de azért belevágok.
Megvan az IS-7, a Super Conqueror, az Obj 430U, a 60 TP és az 50M (meg a feketepiacról az FV215b).
Tier VIII-ban ami megvan és fejlesztés szempontjából érdekes az a LTTB, IS-M, AMX 50 100, Centurion I, Pantera, VK100 – megvan még az M40/43, de itt egyáltalán nem kívánok továbbmenni, valamint a ToTT-ok alkalmából az ISU-152 és a AMX AC 48, de ezek leginkább csak a ToTT-ok miatt vannak meg, úgyhogy stock állapotban vannak és lesznek egyelőre.

Decemberig úgy gondoltam, hogy 2020-ban a priorítás a Progetto 65 lesz, kifejlesztem az Obj 140-t és a 277-t a meglévő orosz tankok rokonágain, és ha az év során más nem jön közbe, befejezem LTTB, AMX 50 100 és a Centurion I ágát valamint haladgatok előre a TierV-VI-VII tankokkal, hogy felérjek TierVIII-ba ezekkel is. A 3 év alatt elért 5 TierX tankhoz képest az újabb 5 (esetleg 6) tank is nagy lépés lett volna.

A kapott tervrajz-csomag viszont teljes újratervezést eredményez – biztos mások is így vannak vele, de csak én jöttem elő vele.
A Progetto 65 azért maradt a priorítás első helyezettje. Ez nem igényel nálam tervrajzokat, azokat tartalékolhatom a leendő táras nehezeikre.
A második helyre viszont a semmiből bejött a csehszlovák ág – Konštruktától meg a TVP VTU-tól tartottam, mint a leprástól. Most viszont a tervrajzokból meg kb. 50k szabad XP-ből ezeket átugrom, kihúzom a T50-t és onnan kék az ég :)
Ezután a svéd med, a B-C 25 t és a STB-1 van jelenleg. Itt a japó med a kakukktojás --- a Chi-ri nagyon bejött a ToTT alkalmával, de a felette levőket nagyon nem ismerem, de randomban is meg SH-n is feltűnő teljesítményt mutattak ellenem jópár alkalommal. Ezért a japó medeket kutatom most. Amúgy az ami tankok ide voltak rangsorolva, míg a hátrább nem tettem őket. Az, hogy ezeknél felhasználok-e és hol tervrajzot, még nem eldöntött.
Hatodikként mindenképp egy nehezet tervezek - WZ-111 model 5A, Kranvagn, Maus, mind szóbajöhet, ráadásul az Obj 277-t sem feledném. Az AMX 50 100/50B ága háttérbeszorult – a WoT mostanában teledobálta a svéd nehezek ágát tervrajzokkal + beérkezett az Emil1951 is (a svéd nehezekről adott véleményt ezúton is köszi!)
Végül egy TD-t gondolok – lehet, hogy időben a nehezek között/előtt, ez majd az év során kiderül, de a választás egyértelműen az Bobject (Jgpz E100-n gondolkodtam még). A 277 kifejlesztéséhez biztos nem kell felhasználnom a tervrajztöredékeket, ezért a szovjet töredékeket ezen az vetem majd be, ha a TD-zés során nehézségem támadna (eddig aránylag keveset TD-ztem).

Na, ez 10 tank – a korábban tervezett 5-höz képest nagy változás, ráadásul az új tervben a fejlesztendő tankok kiindulószintje lejjebb van. Idén jönnek valamikor az olasz táras nehezek, meg a kétcsövű csodamasinákat is ki kellene ismernem, minimum a TierVIII szintjén. A havi kb. 250 csatámat csökkenteni akartam, hogy a többi hobbira elég idő jusson – ennek úgy tűnik, lőttek. A FL meg a SH/CW mellé nem tudom, hogyan fog beférni ennyi fejlesztés (a ranked nekem eleve felejtős). Ezért ide olyan ág, mint a 2 kérdezett amcsi, ahol kisebb-nagyobb bizonytalanság/hiba/bibi jelent meg, egyszerűen nem fér el. Azt is meg kell még oldanom, hogy a fejlesztés ne váljon öncéllá, a játékélmény maradjon az elsődleges. A csataszámot semmiképp nem akarom növelni, úgyhogy a kívánság-listából még szelektálnom kell, 6-nál többet nem fogok tudni szerintem kifejleszteni. Így biztosan marad jövőre is fejlesztendő, a tervrajz mg eláll. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #293327 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Figyelem: Spoiler!


Huhh, alaposan átgondoltad.
Az túlzás, hogy megtanultam harcolni vele, inkább azt mondanám, hogy bízhatok hogy megvéd az rng. Egy mozgó célpontot eltalálni elég nehéz, míg az ágyúja pontos ilyenkor is. (relative)

Én az M40/43-ról továbbmennék az M53/55-re, (és nem tovább) mert sokkal de sokkal jobb,és kampányokra küldetésekre, abszolute alkalmas. A X-es már nem ad annyit, hogy megérje.
Nekem a 277 nem jött be, viszont az obj 140 felüdülés lesz a 430U-hoz képest, mintha seggberúgtak volna úgy repülsz, és a töltő csávónak négy keze lenne.
Okos gondolat a leendő nehezekre tartalékolni, nekem az olasz ág is sokáig a Fiat 1-esen állt (vagy mi a neve) holott a Progetto 46-ban már 5. skilles emberek vannak. Mivel gondolom nyitott szemmel jársz, az sejthető, hogy ebből az ágból a standard B-vel érdemes kezdeni.
Ha TD-zésen gondolkodsz, javaslom az Obj 268-at, szerintem sokkal jobb mint a Bobject, azt már annyira szétnerfelték hogy néha visszaveszem, de csak azért hogy el is adjam.
Összehasonlítás:
268 töltésidő 13 mp alfa 750
B: töltésidő 15 mp alfa 650
A 268 mozgékonyabb, igaz a Bobjectnek nagyobb a végsebessége, és páncélozottabb, viszont olyan mint egy leragasztott csiga forduláskor.
Ha megnézed a tanks.gg -n (tanks.gg/compar...-268-4)
Majd mindenben rosszabb mint a 268, kivéve a gunhandling, bár hiába papíron pontosabb a Bobject, én a 268-at pontosabbnak "érzem". A 268 alkalmas a klasszik Td-játékra és letámadásra is, a csukaorr gondolom nem okoz problémát. A páncél felső része kicsit hülye kialakítású, mivel középen van elválasztva (mint egy lepényhal) így szembe kell fordulni az ellenséggel.
A jgpz E100-at kihagynám, sajnos eljárt fölötte az idő, elég gyakran pattintom még 8-as tankokkal is. Biztos nagyon boldog az illető hogy utána 20mp-ig malmozhat.
Ja, a Bobject ágán a 263-at érdemes kipróbálni, néha visszaveszem nosztalgiázni, szerintem "elmegy". Bár a hajamat tépem amikor 5. lövésre sem találok el valamit, de ez nem biztos hogy a tank hibája.
Ne írd le a rankedet, ha van rá időd, tapasztalatszerzésre mindenképpen jó lehet, én a 2. div.-nél hagytam abba, be kellett ismernem, hogy ennyit tudok. Ha nagyon nekifekszem, talán megcsinálhattam volna, de elment a kedvem amikor "kényszeres" lett. Élménynek jó volt.
Az FV215B-vel hogy boldogulsz? Mert én elég nehezen találom meg vele a hangot.

Klán: ROTON
A legjobb hely
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RockyRuciano

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja #293335 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Az obj 140.ről méltatlanul elfeledkeztem az új lehetőségek bűvoletében. :) Februárig még tökéletesítem, Februárban már lesz ToTT, ami az időrenden picit változtathat. Múlt évben nem volt csehszlovák, lengyel, svéd és olasz tank a ToTT-ban és arra gondolok, hogy ezek egyikével indítanak majd. Bár a lengyel 60TP megvan, de a többi azért jól jönne.
Az FV215B-t rendkívül szituáció és térképérzékeny tanknak látom, kicsi a hibatűrése. Így randomban nem is megyek vele, én egymagamban nem tudom elfedni a gyengéit. Megbeszélve az egyik taktikusunkkal, hogy SH-ra megyek vele időnként, de leginkább előrenyominál használható jól csapatmunkával.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #293922 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete
T71 DA jelentem, alapvetően jól működik. Produkált egy kellemes meglepetést is, így a T-55A küldetéssorból immár minden kitüntetéssel van teljesítve. T57 Heavy karácsonyra várható :-)

Vidám Percek Méreg Ellen: RanZar FV304 elemzése
Fejlődésben vagyok: 21 tankon 3 GM, szépen kékülgető WN8.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 4 napja #295069 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme
Üdv! Kilences tankot támadt kedvem húzni, segítsetek választani: Centurion 7/1 és/vagy M46? Magukban ezek mennyire jó tankok? És a 10-es társaik? Mindkét tankággal tisztában vagyok idáig, szerettem is őket, de egyik 9-est sem látom sokat a csatákban. A lyutyúbon lévő videók többsége nem sokat ér, mert lényegében mindegyik lámafarm. Szóval kicsit tanácstalan vagyok. Azoktól kérnék tanácsot, akik aktívan használják/használták a két tank valamelyikét, vagy 10-es társaikat! A játékbeli nevem az itteni plusz a végére egy "1"-es, ha segít a javaslatban meg tudjátok nézni. (bár lényegében mindkét ágon hasonló a teljesítményem) Köszi!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #297967 Írta: petigeri12
Megválaszolva: petigeri12
T32 vélemény valaki?A buff-ot nagyon várom csak nem tudom,hogy mikor jon.Valaki tudna ebben is tudna segíteni.Mert en ugylatom hogy a WG sohasem akarja behozni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 8 hónapja #302872 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete
Sziasztok!

Super Chaffee-ra milyen felszerelést ajánlanátok? "Klasszikus" aktív/passzív spotos kipufogó/venti/optika? Vagy valami passzívabb, álcaháló/venti/optika?

Vidám Percek Méreg Ellen: RanZar FV304 elemzése
Fejlődésben vagyok: 21 tankon 3 GM, szépen kékülgető WN8.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 7 hónapja - 2 éve 7 hónapja #302879 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete
Az "add el a búbánatba, és vegyél helyette T37-et" is értékelhető válasznak számít :-)

Vidám Percek Méreg Ellen: RanZar FV304 elemzése
Fejlődésben vagyok: 21 tankon 3 GM, szépen kékülgető WN8.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 7 hónapja #302890 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu

Az "add el a búbánatba, és vegyél helyette T37-et" is értékelhető válasznak számít :-)

Bár egész nyárra (vagy végleg?) uninstalláltam a játékot a jó kis változások miatt, de emlékem szerint távcső/optika/turbó volt rajta. Kezdésnek nyílt terepen a nagy látótávját kihasználva max sebességgel rongyoltam helyekre asszív spotolni, vagy aktívan a látótáv sugarával "érinteni" az ellenfelek lehetséges felbukkanási helyeit, aztán gyorsan vissza. Ezért ez. (Gyenge hardverem volt, az 5%-os pufogás rajtam nem segítene. :) )
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tank_szemelyzete

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 hónapja 1 hete #307405 Írta: Cortez31
Megválaszolva: Cortez31
https://photos.app.goo.gl/sXkkRUXUJkHwg2JJ8https://drive.google.com/file/d/1S4baodtMTwypVVf9rS08UUajvCu7mtfG/view?usp=sharing

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.