Jelenleg 390 vendég és egy tag online

Német harckocsik

3 hónapja 3 hete #297607 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Eloszor attol feltem, hogy egy tipikus JPZ E100 red line camp csatat tettel fel de szerencsere nem.

Az elejen nem tudom mennyire volt tudatos reszedrol, hogy megvartad amig a palya kozepe kiurul, igy be tudtal gurulni buntetlenul a heavy sorra, ahova ez a szornyeteg valo. Itt csak annyit fuznek hozza, hogy abbol a poziciobol ahol alltal a bazisotok mellett, nem tudtad volna az EBR-t loni, hiaba fogtad be a celkeresztel, sziklak mogott volt vegig.

JPZ E100 titka: menni kell a heavykkel, tamogatni oket. Tradelni 1000-et 500-ert, van eleg HP es nemi pancel is. Az agyatlan "Tede vagyok red line-on kempelek vegig" mentalitas nem mukodik ennel a tanknal, ez nem arra valo.

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 3 hete #297624 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Dirkt vártam meg, hogy tiszta legyen a levegő. Még az örök paradicsomnak is lehetnek helyes gondolatai. :ohmy:
Egyébként TD-vel sem szoktam red line kempelni, amelyikkel meg igazán csak azt lehet, azt inkább nem veszem meg. Ezért mondtam le a svéd TD ágról is. Hellcat-tel meg német torony nélküli TD-kel nem egyszer rohamot vezettem, csak ez ma már nem meta, mostanában óvatosabb vagyok velük. Régen bejött.

Az EBR-ről azt vártam, hátha följön a dombra, de igazán azt reméltem, hogy valami nagy, lassú nehéz kukucskál ki, amit belőhetek. Csak hát, ahogy te is írtad, csak azt vártam, mikorra lesz biztos, hogy segíthetek a fönti nehezek ellen a nagy átütésemmel.

Hm, akkor jól gondoltam eredetileg, hogy a Jgpz E 100 a nehezek sorára való. Akkor talán aktívabbnak kell ott lenni, mint én voltam eddig. A SU-100Y-ról azt ötöltem ki, hogy olyasmi, mint a Jgpz E 100, ezért amikor megtanultam vele valamennyire játszani és elkezdtek jönni az eredmények ("I hate this tank"-ból carry. Kellemes metamorfózis.), gondoltam ez a "csata elején kicsit hátul TD, aztán neki indulni ha tiszta a levegő" a Jgpz E 100-zal is bejön.
Tehát valójában ahol lehet már az elején is menni, ott jobb ezt kihasználni vele, nem csak a csata közepén csatlakozni a nehezekhez. Tulajdonképpen ezzel így még futok majd egy párat. A heavy line-okat a legtöbb pályán úgyis jobban ismerem, mint a többi részt. TD-vel azokat szoktam támogatni, mivel ott nagy és lassú a célpont. Persze így ezt leírva utólag furcsa, hogy mindig arra panaszkodom, hogy heavy többször lő ki, mint bármi más. Ha egyszer az van ott.

Igazán, nem kellett volna olyan gyorsan átmennem a Ferdin és a Jagdtigeren. Az olasz medekkel és a csehekkel nem követem el ezt a hibát.

Játékbeli név: Bitangocska

3 hónapja 3 hete #297667 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Ideje levenni a rózsaszín szemüveget és nem keresnem, hogy de akkor hogy lehet ezzel azért mégis szuperköröket menni. Ami rossz az rossz, nem kell mentőkifogásokat keresni.

[gleccser]
Ugyanaz a pálya, mint a pozitív visszajátszásban, csak lentről. Itt is először a közepet akartam figyelni, de nem volt olyan jó hely, mint a másik oldalról, tehát rögtön mentem föntre, de le kellett állnom passzívan felderíteni, mert senki nem ment tőlünk középre. Égett a pofám látni, ahogy a pirosak vígan, büntetlenül felmennek középen.
És akkor a lövések. Ha méltóztatik is betölteni még ebben az évmilliomodban, két pályával arrébb megy a lövés és megint lehet várni két ragnarököt mire újra lőhetek. Nem mondom, hogy mindnek a közepére rá voltam szűkülve teljesen, de ennyi lövésből azért 1-2-t a legrosszabb RNG-vel is beadhatna, nem hogy pont egy pixellel megy arrébb az udestől a lövés. Nyugodtan megteheti bármelyik tank, hogy jön, kényelmesen céloz, lő és kényelmesen visszacammog, mert ez az idő sem elég ahhoz, hogy rácélozzak egyikről a másikra. Legalább a végén azt a kis izét lerammolhattam volna, de jött a lánc és hiába javítottam meg, úgy döntött, hogy neki a WASD lenyomása utáni első két másodpercben 0km/óra a gyorsulása, így olyan volt, mintha csak álltam volna.

[Minsk]
Tökéletes példája annak, hogy ha pár fokkal van arrébb a tank a lövegtől, akkor is annyi idő ráfordulni és becélozni, amennyi idő alatt bármelyik más tankkal egy teljes pozícióváltást összehozok. Abszolút szégyenszemre az a med ott hamar megtanulta, hogy akár ki is jöhet elém védekezés nélkül, úgyse tudom egyáltalán a megközelítő irányba se fordítani a löveget kivárható időtartam alatt. Városozás? Kizárt, szenved a scrape-eléssel. Páncél? A legferdébb állásban is beütik. A végén amikor már öt (5) irányból lőttek, csoda, hogy túléltem addig, hogy még egyet tudjak lőni. Hiszen ha már nincs lánc és a löveg előtt éppen nincsen semmi, akkor akár löveg nélkül is álldogálhatnék ott, ugyanazzal az eredménnyel.

Nehezekkel is próbáltam együtt menni, de az rosszabbul jött ki bármitől, amit eddig próbáltam. Trade-elni? Mit? Nem utöm át azokat a tier X-es szuperheavy tornyokat, amiket kidugnak, már ha egyáltalá rájuk tudok célozni, mert laposabbak a laposféregnél és csak egy pillanatra néznek ki, amíg a teljesen beszűkületlen célkörrel pont betalálnak és már mennek is vissza. Ez 1v1-ben. Ha több van ott, akkor a jgpz e 100 még dísznek sem nevezhető arra.

Két féle napom szokott lenni kb. ez év márciusa óta. Minden egyes nap ezek egyikébe tartozik bele. Egyik, amikor a lövések 90%-a egész pontosan egy pixellel megy arrébb, függelenül attól, hogy kapáslövés-e, vagy rászűkültem egy 30 méterre lévő nagy tankra. A másik fajta, amikor a legtöbb lövés átmegy a célponton (Visszajátszásban általában látszik, hogy valójában pár pixellel arrébb megy, csak a kliensben látszik úgy, hogy átmegy. Általában.), a maradék nagyja meg mindentől függetlenül blokk meg pattanó, akár TD-vel papírtank oldaláról.
Tegnap ezutóbbi volt, direkt játszottam vagy 40-60 csatát minimum, hogy lássam, végig kitartá-e ez, vagy olyan 5-ös, 10-es sorozat. Nem, mind a 40-60+ végig ilyen volt. Így onnan nem is rakok fel végigjátszást. (alacsony ping, nagy fps, alacsonyra állított grafika, nagyon jó gép, jó internet)
Ma az egypixeles volt, ahogy az a visszajátszásokból is látszik (látszana, ha a jgpz e 100 elég sokat tudna lőni percenként, hogy ezt relevánsan meg lehessen állapítani, jobban látszott Skoda T 25-nél, meg Bret.Panther-nél).
Ha nagy ritkán azt jelentem be, hogy milyen jó nap volt, az valójában az egypixeles napok egyike, amikben olyan sokat lőttem, hogy az a kevés, ami nem pont körvonalat súrolt, elég volt az eredményhez. Ez a nap ilyen kb. ilyen volt minden tankommal, kivéve ezzel. Még a (szerintem) nagyon hasonló SU100-Y-nal is relatíve jól ment, de ezzel hiába nyomogattam a csata gombot "talán majd a következő" alapon.

Tulajdonképpen, nem is emlékszem olyan visszajátszásra vele, amiben elértek volna vele bármit is, anélkül, hogy a pirosak simán eléálltak volna és diplomatikusan elkerülték volna azt, hogy lőjjék.

Csak hát olyan sok idő volt kifejleszteni. Nem emlékszem, mikor vezették be a töredékeket, de szerintem amikor a Jagdpanther-ig eljutottam, akkor még nem voltak. Aztán meg amikor havonta csak párat játszottam 2019 nyarán.

Játékbeli név: Bitangocska
Mellékletek:

3 hónapja 1 hete #297926 Írta: esem
Megválaszolva: esem
Sziasztok, most tervezem megvenni a VK3002 (D)-t, melyik top löveggel lesz érdemes majd használni a 88 vagy a 105? persze a kettő nyilván más játékmódot igényel, de a tank karakterisztikájához melyik áll közelebb?

3 hónapja 1 hete #297946 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme

esem beküldte: Sziasztok, most tervezem megvenni a VK3002 (D)-t, melyik top löveggel lesz érdemes majd használni a 88 vagy a 105? persze a kettő nyilván más játékmódot igényel, de a tank karakterisztikájához melyik áll közelebb?

Csak a 88-as. Mobilis tank, trollpáncél, ezt nem szabad elrontani troll ágyúval. Jah, ne sajnáld belőle a prémium lőszert és boldog napok következnek.

1 hete 2 napja - 1 hete 2 napja #299464 Írta: gomes
Megválaszolva: gomes

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.