Jelenleg 337 vendég és egy tag online

Német harckocsik

3 hónapja 1 hete #297240 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
Nincs ugyan meg, de "essünk túl" tanknak tűnik.
(A Tigris 2 viszont meg volt, de azt is eladtam, mert mostani felállásban önkínzás volt játszani vele. 2017 végétől nem játszottam, idén januárba kezdtem újra és rá se ismertem. A Tigris1-et viszont nem bántom, az még legalább mobilis a 2eshez képest, meg a maga szintjén használható az ágyúja.)
Talán kicsit mobilisabb a kisebb tömeg nagyobb lóerő miatt. Én meg ne venném az biztos. (FtP játszom így minden perc és kredit számít.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Grande__Reagel

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 1 hete #297243 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Hát eddig nem szeretem. Free XP-ből megadtam neki mindent, de azt a 6 sebző lövést, amire azt mondanám h nem volt rossz kör, nagyon nehéz vele leadni... pláne ha vannak nagyobb tierű tankok. Eddig 1800 vele az átlagom, de lehet h tervrajzozás lesz ebből...

3 hónapja 1 hete #297277 Írta: Omnipadmebumm
Megválaszolva: Omnipadmebumm
Szia.
Bocsi, csak most olvastam a kérdésedet. Meg leszek kövezve, de én nagyon szeretem a mutzot, Igaz ötödik skillen vannak a legények, így nagyon rendben van. Frontline on mindig használom, ugyanis fossa az ezüstöt. Gyors, pontos, gyorsan tölt, néha a torony pattint, amúgy bármi áthugyozza. Sztem nagyjából ugyanúgy kell vele bujkálni mint a panthera val, de még egyszer mondom, nagyon adja a creditet, és nem unalmas. Mindenben egy kicsit jó, nincs benne semmi, ami kiemelkedő lenne, ezért tűnik szürkének.

3 hónapja 1 hete #297291 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby
Én is szeretem a Mutz-ot, nekem a fekete van meg.
A tornya tud pattintani de kár rá számítani. Ami jó benne az a pontosság, és az ágyúkezelhetőség, egy orosz med után kész felüdülés. Szerintem méltatlanul elhanyagolt, egész jó a mobilitása is.
Statot építeni nem fogsz vele, de a játékélmény szempontjából nem rossz.

Klán: ROTON
A legjobb hely
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omnipadmebumm

3 hónapja 1 hete #297295 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing
Ennek a tanknak mi a funkciója?
Elképzelésem sincs ebben a 15-2-es, nyerjen az egyik csapat 15k hp-val t8-ban metában mi a szerepe

Eddig mentem 17 csatát, abból szinte az összeset megnyertük 15-2re
Mellékletek:

3 hónapja 1 hete #297296 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing
Ki is vágtam a garázsból
Mellékletek:

3 hónapja 1 hete #297297 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Pattintos kuldetesekhez jo, az osszeset ezzel csinaltam. :)

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.

3 hónapja 1 hete #297298 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

dobilaci beküldte:

Köszi a Tippet Kirpóbálom

Klán: ROTON
A legjobb hely

3 hónapja 1 napja #297528 Írta: VonZsak
Megválaszolva: VonZsak
Üdv Mindenkinek!
Rövid tapasztalat és majd pro vagy kontra megerősítették, vagy cáfoltok.
A Berlin kampány után gyúrtam nagyon a Ferdinánd/Elefant páncélvadászra. Aki játszott ellene, nagyrészt szemből átlőhetelen és a közepes tankokat egy lövéssel szedte ki, a nehezeket kettőből.
Megvettem, a második ágyú, plusz fejlett felfüggesztés és motor szabad tapasztalatból. Nos a sebzési mutató se volt az igazi, de ami igazán bosszantott, hogy lényegében aki rámlőtt, át is ütött. Hirtelen hatalomban eladtam, de ha valakinek jobb tapasztalata van szívesen fogadom.

3 hónapja 1 napja - 3 hónapja 1 napja #297530 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme

VonZsak beküldte: Üdv Mindenkinek!
Rövid tapasztalat és majd pro vagy kontra megerősítették, vagy cáfoltok.
A Berlin kampány után gyúrtam nagyon a Ferdinánd/Elefant páncélvadászra. Aki játszott ellene, nagyrészt szemből átlőhetelen és a közepes tankokat egy lövéssel szedte ki, a nehezeket kettőből.
Megvettem, a második ágyú, plusz fejlett felfüggesztés és motor szabad tapasztalatból. Nos a sebzési mutató se volt az igazi, de ami igazán bosszantott, hogy lényegében aki rámlőtt, át is ütött. Hirtelen hatalomban eladtam, de ha valakinek jobb tapasztalata van szívesen fogadom.

Botrányosan rossz TD, a lényeget leírtad miért. Pár stock csata után meguntam én is, hogy boldog-boldogtalan beüti sima lőszerrel. Prémium spam esetén, hogy mit ér?... Nna hagyjuk is. Eladni kár volt azért, Frontline gondolom lesz jövőre is, húzd ki ott én is úgy estem túl rajta. Ott a páncél hiánya nem akkora probléma, mert többnyire alap lőszerrel kapod az áldást, és van bőven szektor ahonnan tudsz snipeolni. Ha nem muszáj, ne a mai metában húzd ki, mert megőszül pár hajszálad.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: VonZsak

3 hónapja 1 napja #297534 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Témánál vagy nálam ezzel, barátom.
Én ezzel a fiókkal elsősorban a német TD ágat húztam, bizonyos hónapokban a néha csak heti néhány csatát mind rájuk áldoztam és amikor a Jagdpanther-nél tartottam (jó sokáig, mert vártam a következő Karácsonyt egy Hóleány reményében), végig arról álmodoztam, hogy milyen jó lesz majd a Ferdi.

Mivel az első fiókommal többek között ezt az ágat is húztam, csak akkor a Jagdpanther II-t választottam továbblépésnek (akkor még az is kifejleszthető volt). Néztek is az akkori wotos ismerőseim, hogy miért nem a jó Ferdit választottam. Nem is tetszett.

Na most a Ferdit választottam és vagy nerfelték, vagy a többi/az újak lettek jobbak, de ezt mégkevésbé szerettem. Ahogy mondod, ütöttek, mint szódás a lovát.
A nagy különbség, hogy én nem eladtam, hanem még jobban rágyúrtam az előre haladásra, gondolván hogy a IX-es meg főleg a X-es majd jobb lesz. Én rossz. Hiszen azok ugyanolyanok, mint a Ferdi, csak többi tier-belihez képest szörnyűbb kivitelben. Én meg még tervrajz töredékeket is felhasználtam, hogy minél előbb meglegyen a Jgpz E 100. Anélkül, hogy beletanultam volna ezeknek a fajta takoknak a stílusába.
Mert hogy az aztán a csúcs, majd az lesz az ász. Az. A legrövidebb út a garázsba. És a legtöbb kapott anyázás, főleg amiatt, hogy még tudás szintjén semmi keresnivalóm nem volt a X-es tier-ben.

Egész pontosan ezért regisztráltam be ide a Wotinfo-ra. Hogy tankok tulajdonságairól diskuráljak és ne kövessem el megint azt a hibát, hogy majd' két éven keresztül húzok egy ágat, töméntelen szabadidőt felhasználva, hogy végül legyen egy olyan tankom, aminek a gondolata is elborzaszt és a legtöbb csata sokkol. Részben mert nem kellene még X-be mennem, részben maga a tank miatt.

Meg kellett volna hagynom a Jagdpanther-t és legfeljebb valami más ágat húzni mellette, nem helyette. Ha elgyengülök, még a végén visszaveszem és a Jgpz E 100-ból visszarakom a patent, tíz tier-t végigélt legénységet.
De persze gazdaságosabb lenne őket egy másik német ágra használni. Neháztankom ezen a fiókon még nincs, egy Tiger ág adná magát. Kár, hogy a DW2 már nem a fejlesztési fa része, akkor kellett volna tervrajzokból és szabad xp-ből kihúznom, amíg ott volt. Most kb. vagy VI-os tierig kell elmenni azon az ágon, hogy nehéz tankhoz jusson az ember. Már ha a német vonalon akarom az első nehezemet. Az az egy biztos, hogy a Nehéz kampány küldetéseket csak nehézzel lehet megcsinálni (a StuG kampányban).

Szóval nem tudom, neked mi az alternatíva így, hogy csalódtál a Ferdiben, de legalább bölcsen leálltál vele, ahelyett, hogy tier X-be rohantál volna. De szerintem jó, hogy nem erőltetted tovább azt az ágat. Értem én, hogy páraknak relatíve egész jó statjuk van velük, de biztos minden egyes tanknak meg van az a pár mestere. Én Ferdiről és fölötte amióta figyelek a leírásokra/véleméynekre főleg csak rosszat hallottam.

Játékbeli név: Bitangocska
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: VonZsak

3 hónapja 1 napja #297537 Írta: VonZsak
Megválaszolva: VonZsak
Nagy csalódottságomban megvettem a SU100M1-et.
Mindazt hozza, amit a Ferdinandtól elvártam volna. Erős páncélzat, erős ágyú, kicsit lassan fordul, de jelenleg 70%-os arányba sikerült győztes csatákat vívni, úgy, hogy benne voltam a sűrűjében:)
Köszönöm a választ, megnyugtató volt számomra mindkét kollégától:)
Jó játékot Uraim!

3 hónapja 1 napja #297538 Írta: HUNterRichie
Megválaszolva: HUNterRichie

dobilaci beküldte:

Az RNG sötét oldalán állva olyan helyeken, szögben, módon ütötték be, hogy rossz volt nézni. Ráadásul 80% ammórekk, ha találatot kap.

3 hónapja 1 napja - 3 hónapja 1 napja #297550 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
Bitangocska: Nemrég adtam el a Ferdinándot. Nem a tűzerővel vagy a páncélzattal volt bajom (bár tényleg sokszor átütötték főleg a csőpályás/városi pályás közelharcba, ha nem volt pl. fedezék kupac előtte)
Inkább a mobilitással volt gond. Ha nem tudtam randomban "gondolatolvasni" mit akar a csapat, akkor futhattam a sebzés után. Nem egy olyan győztes csata volt, hogy úgy lettem utolsó, hogy csak furikáztam egy jót, de lövésem se volt, már lefutott a meccs. Inkább csak blöffölni volt jó.
Pl bokorsorból mindig más helyről ki-ki lövöldözés, mintha sokan lennénk olyan oldalon lemminghadas csatában, ahol valójában egyedül tartottam az adott szárnyat. (Csak ez meg ugye csak totojázós ellenfélnél működik, mert ha a kerekes beszaladt felfedni, akkor ereszthetek 600-at az oldalába, ha kicsit le is vesz a hp-ból, már oda a blöff és ugye Sztálin elvtárs megmondta: "A céltábla nem lő vissza" Jagdpanther2-őn kevesebb a páncél, de mobilisabb. Nekem élmény volt vele játszani a Ferdinánd után. Kicsit több taktikázásra ad lehetőséget. Nem lőnek ronggyá a tüzérek az első felspotolásom után. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

2 hónapja 4 hete #297604 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Most mentem egy hozzá képest tűrhetőt a Jgpz E 100-zal, vagy 3-4 szörnyű menet után. Visszajátszás csatolva.

Az a története annak, hogy mégis elővettem, hogy hallom itt állandóan, hogy mennyire felhígult a tier X. Na már most ha annyi rossz játékos van, akkor talán csak ki tudok lőni párat akár ezzel a tier I-be se való förmedvénnyel.
Egész jó az eredmény. Ötös sorozat alapján nem illik ítélni, de az száraz tény, hogy ezzel a tankkal eddig nem volt olyan ötös sorozat, amiben ne szóltak volna le szinte minden csatában, olyan meg főleg nem volt eddig, hogy F5 helyeseljék, amit csináltam, meg rossz helyzetben is bátorítsanak.
Lehet, hogy mert gyengébb volt az ellenfél, mint szokott és a tier X-ben megszokottól rosszabb zöldek között nem tűnt ki a nullaságom?

Persze, nem mondom, hogy ez a visszajátszás az én érdemem. A Gleccser eleve kedvez a TD-knek, plusz puszta szerencse, hogy a közepet nem dominálták le; hogy fönn már agyonra gyengítették a pirosakat a zöldek; hogy a bázist meg tudták védeni; hogy a védekezésből ilyen gyorsan támadásba tudtak lendülni, elvonva a maradék piros figyelmét, stb., stb., stb...

Meg persze az is puszta szerencse, hogy egyáltalán betaláltam. Általában olyan messze mennek a lövések a zöld kör célkereszt közepétől, mint a ház. Meg közelről is blokkolnak nehéz tankokon.
Egyébként direkt találtam ki azt a taktikát, hogy az első lövés arany, a többi HE. Használnám én végig az aranyat, csak hát a tier X csaták anélkül is veszteségesek.

Igen, a vége felé azért nem lőttem a domb tetején lévő tankra először, mert nem jutott eszembe, hogy azért jelzi pirosan mindenhol, mert HE van kiválasztva. Ilyen szarvashibák tier VI-ban sem mennek el, tehát X-ben tényleg nincs még keresnivalóm.
Ugyanebből a csatából egy jó játékos sokkal nagyobbat tudott volna húzni, akár Wotinfo főoldalra kitenni való visszajátszást.

Játékbeli név: Bitangocska
Mellékletek:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.