Jelenleg 428 vendég és 2 tag online

Német harckocsik

6 hónapja 3 napja #294265 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke

PZoli beküldte: Sajnos a kötvényshopos tankok egyike sem igazán kiemelkedő, főleg közepesek, de vannak gyengék is közöttük (szerintem)

A guard sem jó? Én azt akartam kiváltani..

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 hónapja 3 napja #294267 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

Slandyke beküldte:

PZoli beküldte: Sajnos a kötvényshopos tankok egyike sem igazán kiemelkedő, főleg közepesek, de vannak gyengék is közöttük (szerintem)

A guard sem jó? Én azt akartam kiváltani..

Jogos a kérdés. Az, hogy alig látsz belőle a csatamezőn, az elég beszédes.
Még a kötvény shop előtt gondolkodtam sokat a 390 alfás medeken, hogy milyen jók is azok és kéne egy olyan, ami tényleg jó.
1. A Revelorise már régóta megvan, de nem lett a szívem csücske, mert rájöttem, hogy az egy med-td hybrid, ami nem fekszik nekem. Medhez képest nem elég mobilis, az álcája gyenge és konkrétan semmi páncélja nincs. Van egy nagy alfás ágyúja, aminek a lövedéke nagyon gyorsan repül (1460m/sec), de csak 200-as átütése van és APCR, ami a normalizáció hiánya miatt ferdébb páncélokról sokkal könnyebben pattan, mint a sima AP és pontossága és célzási sebessége is csak közepes. Emiatt csak biztonságos távból/fedezék mögül tudsz csiki-csuki módon sniperkedni, különben szétszednek. Erre a célra pedig már egy TD sokkal jobb értékekkel rendelkezik (pl.: átütés és alfa és dpm). Közel-közép távra pedig egy kisebb alfás meddel jobban jársz. Szerintem. Nekem ez a tapasztalatom.
2. T34-3. Ez nem volt meg soha, mert mikor érdekelt volna, akkor nem volt elérhető, amikor meg már meg tudtam volna venni, akkor már inkább nem. 390-es alfájú közelharci tank med (az ágyú kb. alkalmatlan a mesterlövészkedésre, mert lassan céloz, pontatlan és a lövedék sebessége is alacsony). A torony páncélja erős, így ha a testét nem látják, akkor veszélyes, ha az is kilátszik, akkor könnyen beüthető ott. Az átütés csak 186, ezért páncélozott ellenfelek ellen csak a gyenge pont a hatékony vagy, ha oldalról, hátulról tudja őket lőni. A mobilitás olyan lomha-közepes lehet a medeket nézve.
3. STG. Szintén nem volt meg soha. Papíron szimpatikusnak tűnik, de a videók alapján (és ellen, mellette játszva) mégsem tűnik hatékonynak. 212-es AP lövedék, ami viszont lassan száll. Medhez képest kiváló rejtőzési érték. Mobilitás a nem túl erős LE/tonna arány miatt nem túl acélos. Nagyon lapos a tank, a tornya képes pattintani, a test nem nagyon, így ezekre konkrétan építeni nem lehet (ellenben a T34-3 tornyával, ami igen erős), de az alacsony profil miatt meg lehet úszni ezt-azt. Bár eltér a Revelorise-től mégis szerintem hasonlóan hátul/fedezék mögött campelős tank, csak a Rev-nek rossz a rejtőzése, viszont van jó ágyúsüllyedése, ami dombnál jó, ennek pedig nincsen és hátsó tornyos, viszont jó a rejtőzése és alacsony a profilja.

Szóval mindhármat nézve vannak pro és kontrák, de összeségében nézve nekem mindhárom úgy tűnik, hogy elég korlátozottan használható és emiatt kevésbé tudom befolyásolni velük a győzelmet.
Azután találtam egy 4. nagy alfást 8-as medet is, ami nekem a befutó lett. Ez pedig az UDES 14.5. Igen, ez nem prémium tank, így nem lehet vele farmolni és legénységet húzni. Előnye, hogy nem kerül aranyba. Igen, ennek nincsen 390-es alfája, csak 360, ez viszont nem akkor különbség, ráadásul, ha kicsivel is, de övé a legjobb DPM. Az ő lövedékének a legnagyobb az átütése 217, nagyon gyors (1385m/s) ami persze szintén APCR, aminek van hátránya is. Kicsit lassabban fordul a teste és tornya, mint a többinek (bőven jó, med kategória), viszont 25LE/tonnával rendelkezik és a max sebessége is neki a legnagyobb, szóval elég fürge jószág. Az ágyú süllyedése gyors mozgásnál 6 fok, de lassú sebességnél vagy állva 12 fok, ami már nagyon jó. Páncélja neki sincs, de az álcázása még ha csak picivel is, de az övé a legjobb. Neki is vannak korlátai, de úgy érzem, hogy a négy közül még ő a legrugalmasabb, szóval nálam ő lett a befutó a nagy alfás 8-as medek között, ki is fejlesztettem és nem csalódtam benne.

Tudom, hogy bővebb volt a válasz, mint amit te kérdeztél, de mivel anno elég sokat gondolkodtam az STG-n, ezért levezettem, hogy én mire is jutottam a témában.
Amúgy az STG/STG Guard szerintem jobb, mint a Mutz, mert bár vannak a Mutz-nak jobb paraméterei, de egyik sem kiemelkedő, ellenben az STG álcájával és nagy alfájával legalább lehet kezdeni valamit, még ha ettől nem is számít jó tanknak, csak valamivel jobbnak.

Mindez persze nem tény, hanem SZERINTEM, NEKEM, AZ ÉN TAPASZTALATOM, BENYOMÁSAIM. Nyugodtan járj utána a témának jobban.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RedFox69, Slandyke

6 hónapja 2 napja #294278 Írta: Slandyke
Köszönöm!

Az udes megvolt egy darabig, szeretem is, szóval idővel megveszem újra. Igazából valami rendes verekedős med -et és hvy -t keresnék, amit gold nélkül is meg lehet szerezni. 8 -as és 10 -es tierre. Mondjuk 10 -re egyelőre obj. 430U és obj. 705A -t tervezem erre hosszú távon. ..de ez megint offtopic..

6 hónapja 2 napja #294294 Írta: Капитан паннонии
Megválaszolva: Капитан паннонии
Köszönöm a választ és a tanácsokat.:thx3: Úgy voltam vele hogy csak megveszem, megtetszett valami benne... Nekem nagyon bejön! Teljes mértékben elégedett vagyok vele. Igaz nem vagyok egy unicum játékos, de az én szintemhez tökéletes! :beer2:

3 hónapja 1 hete - 3 hónapja 1 hete #296261 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69
Sziasztok! Véleményetek szerint melyik nehéz tank ágon érdemesebb elindulni, a Tiger I, vagy a Tiger P ágán? Legénységem az lenne képzett, három skill-es mindkettőbe, a tankot pedig kihúznám tervrajzokból. Valami buff-ról is hallottam a Tiger I vonalon. Előre is köszi a válaszokat! :)

3 hónapja 1 hete #296307 Írta: Forhex
Megválaszolva: Forhex
Sziasztok!
Remélem, jó helyen teszem föl a kérdést. Na de elmesélem a történetemet hogy ugye egy 1-1,5 év kihagyás után újra vissza tértem a játékba. A legnagyobb tankom ugye a tigris 2 és minden kezdő felszerelés rajta és azt kellet tapasztalnom, hogy szét, szaggatnak engem a pályán. Én az égvilágon semmit nem tudok csinálni, mert senkit nem tudok átütni csak (HE) de az 60-70 hp nem sokat ér mikor belém lőnek, 200-400-at. Arra akarok kilyukadni, hogy most én, vagyok nagyon béna, mert ennyi kihagyás után benne van vagy a drága tigris ilyen sz@r. Nem a kemény tankot játszottam vele mindig egy kicsit visszább maradtam és úgy támogattam a többieket, de ez a játékstílus SE jött be. Most nem tudom mitévő legyek, mert nagyon nyögve nyelős az egész és nem is éri meg. Talán hagyjam a rákba az egészet és menjek más ágon mert ez az én kudarcom hogy nem vagyok képes vele játszani?
Válaszokat előre is köszönöm.

3 hónapja 1 hete #296311 Írta: DraX_HUNM
Megválaszolva: DraX_HUNM
Szia!
1-1,5 év kihagyás az eléggé sok, és manapság gyorsan változik a tankok helyzete.

Nem vagyok egyunicum játékos, de
-azt ajánlom hogy egyenlőre kezdj el egy másik ágat de a Tigrist megtarthatod mert még
áprilisban beharangoztak egy buff-ot a Tigris 2-nek (de nem tudni hogy melyik frisssítésben kapja).
-Szokj vissza a játékba ez úgy max 3 hónap (attól függ mennyit és milyen minőségben játszol) .

A legnagyobb tankom ugye a tigris 2 és minden kezdő felszerelés rajta és azt kellet tapasztalnom, hogy szét, szaggatnak engem a pályán.

Ezt hogy érted ?? Nincsen teljesen kifejlesztve a tank (Ágyú motor stb..)

UI.: Ha esetleg szeretnél segítségek kérni írj (vagy adj valami jelet :D ) és szakaszozhatunk vagy bármiben segíteni tudom

3 hónapja 1 hete #296312 Írta: lemur_catta
Megválaszolva: lemur_catta

Forhex beküldte: Sziasztok!
Remélem, jó helyen teszem föl a kérdést. Na de elmesélem a történetemet hogy ugye egy 1-1,5 év kihagyás után újra vissza tértem a játékba. A legnagyobb tankom ugye a tigris 2 és minden kezdő felszerelés rajta és azt kellet tapasztalnom, hogy szét, szaggatnak engem a pályán. Én az égvilágon semmit nem tudok csinálni, mert senkit nem tudok átütni csak (HE) de az 60-70 hp nem sokat ér mikor belém lőnek, 200-400-at. Arra akarok kilyukadni, hogy most én, vagyok nagyon béna, mert ennyi kihagyás után benne van vagy a drága tigris ilyen sz@r. Nem a kemény tankot játszottam vele mindig egy kicsit visszább maradtam és úgy támogattam a többieket, de ez a játékstílus SE jött be. Most nem tudom mitévő legyek, mert nagyon nyögve nyelős az egész és nem is éri meg. Talán hagyjam a rákba az egészet és menjek más ágon mert ez az én kudarcom hogy nem vagyok képes vele játszani?
Válaszokat előre is köszönöm.

A Tigris 2-őt ebben a játékban mindig is tornyos TD-ként kellett játszani, a frontvonaltól biztonságos távolságban. Az alap ágyúja az L/71-es 88 millis 203 mm átütéssel, szerintem evvel is teljesen jó volt a tank emlékeim szerint, plusz a DPM is jóval nagyobb, mint a top ágyújával.

2 hónapja 3 hete #296528 Írta: Slandyke
Pz 58 mutz -ot használ valaki? Vélemény?

2 hónapja 3 hete #296532 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

Slandyke beküldte: Pz 58 mutz -ot használ valaki? Vélemény?

Roviden: rakas szar, elavult. A Wg elfelejetette hozzaigaziatni a palya-atalakitasokhoz, uj tankokhoz stb, igy most teljesen out-of-meta.

Messzirol sznajpolgatos tanknak lett kitalalva csak hat vannak arra jobb opciok meg a csapat fele amugy is alapbol TD akik jobban ellatjak azt a szerepkort.

A Dunning–Kruger-hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

2 hónapja 3 hete #296533 Írta: Slandyke
Tartottam tőle.. :(

2 hónapja 3 hete - 2 hónapja 3 hete #296537 Írta: RedFox69
Szia! A "feketét" használom, de ugyanazok a statok. Nekem személy szerint bejövős tank. Jó személyzettel tolom, rugalmas játékra alkalmas a sebessége miatt, pontos (vstab. nélkül is), jó a gundep... ellenben papír, kicsi az alfája. Tiéd a döntés! :)
Bocsi ez most ide sikeredett, válaszban akartam, de félrenyomtam... :P

2 hónapja 3 hete #296538 Írta: Slandyke
Az Indien pz tetszett végülis. Ez valami hasonló?

2 hónapja 3 hete #296549 Írta: RedFox69

Slandyke beküldte: Az Indien pz tetszett végülis. Ez valami hasonló?

Az Indien nekem is tetszett, talán hasonló. Kicsit kevesebb páncél, nagyobb mobilitás jellemzi. A löveg mindkét tankon szuper, amire meg nem elég az AP, arra ott a viszonylag nagy átütésű gold. A HE lőszer sem "kutya", azt hiszem 90 mm a penje, elsőre mindig azt töltök a light-okra. Rammer, szellőzés, távcsővel használom... én a látótáv skilleket erőltettem a leo PTA miatt, persze BIA az evidencia. Ennyit tudok segíteni. :)

2 hónapja 2 napja #297238 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Sziasztok!

A VK 45.02 A-hoz tudna vki vmi gyors elemzést mondani, ami a játékstílust illeti? Adatok alapján, meg az ellene való harcok során nekem eléggé ilyen essünk túl rajta tanknak tűnik, mint a Tiger I-II és a P.

Nem megbántva senkit, olyanokhoz szól a kérdésem, akik értenek is hozzá :)

Köszi

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.