Jelenleg 403 vendég és egy tag online

Német harckocsik

2 éve 4 hónapja #274431 Írta: simron78
Megválaszolva: simron78
Hát a német 10-esek, amiről szó volt, az E-100 és a Jagdpanzer E100 mind nagy aranymágnesek, és ebből következően szinte teljes mértékben használhatatlanok, hiszen a páncéljukon kívül nem sok előnyük van (lassan töltenek, E-100 szar átütésű és pontatlan, lassúak, a pálya másik végéből spottolják őket). Hétvégén mentem párt kör velük (kb 5 csatát, tehát nem statisztikai mennyiséget), de azt az arany lőszer esőt amit kaptam, nem akarok nagyot mondani, de összesen egyetlen normál lőszeres lövést kaptam, az egyik csatában egy E-100 az első lövésével simát lőtt, persze pattant és utána már váltott prémiumra. Csak arannyal lőtt a Type 5 Heavy, az Obj 907, a T110E3-E5, szóval szánalom, ami tier X-ben megy és nem csak a paradicsom madarak, akik nem ismerik a gyenge pontokat, ugyanúgy spammelte az aranyat a 10k értékelésű unicum játékos is, persze az unicum sokkal hatékonyabban tette ezt, mint a gyengébb játékosok. Az a lényeg, hogy ezt a két böszme nagy tankot én az égvilágon senkinek sem ajánlanám, persze sebezni azért lehet velük, meg jó csatát is lehet menni, de sokkal több a frusztráló csata, amikor nem tudsz mit kezdeni azzal, hogy bárki bárhonnan belő prémium lőszerrel, mint az élvezetes jó csaták. Az E50M szerintem egy jó tank, a lövege nagyon pontos, viszonylag gyorsan és jól sebez, persze a páncélja nem az igazi és elég magas tank, tehát könnyen eltalálják, de azzal sokkal többször lehet jó csatát menni mint a behemótokkal.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #274432 Írta: simron78

Shrek beküldte:

hadtjuk beküldte: Ti szerintetek melyik az a német tízes, amit érdemes használni? Bocsánat nem lehúzni akarom a németeket, de mostanában úgy érzem, rájuk jár a rúd.

Arty-k: G.W. Panther-től felejtős. (Kis lőszög.)
...

Most úgy érzem, a nagy tieres német artikat meg kell védenem. :)
Az a kis lőszög ugyanis nagyon korrekt szűküléssel, remek pontossággal, elég jó sebzéssel és brutális splashsel lett kompenzálva. Tier 8-től fölfelé gyakorlatilag ugyanazt azt ágyút használják és a tízesnél a töltésidő 31 mp miközben gyakran oszt ki 20 mp körüli kábításokat. A röppálya elég lapos, ami városi vagy dombos pályákon hátrány ugyan, de a lövedék igen hamar eléri a célpontot, nem nagyon másznak el a befogott célpontok. Az sem véletlen, hogy nagyon sokan játszanak a 10-es német artikkal, elég jól lehet alkotni velük.

Ennek örülök, mert épp most lett kifejlesztve a 10-es német arty, és mivel csak ezt az egy arty ágat viszem féltem, hogy nagyon mellé nyúltam, de akkor van remény.

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274439 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk
Igazából reménykedtem, hátha valaki megcáfol… Ez utal is köszönet Shreknek, aki legalább az Arty esetében kísérletet tett annak megvédésére. (Engem nem győzött meg, ahhoz ezt több játékostól kéne hallanom. Netán más hasonló tankokkal összevetve.)
Simron: 100 db G.W. E100-as csata után légy szíves írjál pár sort az érzéseidről.
Shrek: Ami meglepett az a statisztika szerinti dobogós helyezése csataszám szerint a tízes Artyk között. Mondjuk ötből nem nehéz, de azért el kell ismernem, ez alapján többen értékelik, mint az orosz és angol párját. És tényleg kisebb a lemaradása az ezüst és aranyéremről, mint a mögötte jövőknek tőle.
www.vbaddict.ne...erver=
Ha már statisztika, a másik, ami meglepett az a hasznosságuk (winrate). Ezek alapján tízes Artyik közül csak a Conqueror Gun Carriage hat pozitívan a csatára, de az úgy látszik nagyon. Pedig ezzel játszanak legkevesebben a 10 artyk közül…
www.vbaddict.ne...erver=

Aki még ezek ellenére is a Német ágon akar célt elérni, annak javaslom a következő tankokat, melyekkel számomra öröm volt játszani. (Persze ezek a tankok teljesen kifejlesztve adnák a legnagyobb játékélményt. És a jó legénység sem árt. És mindig ott van az emberi tényező. Akarom mondani: Kinek a Pap, kinek a paplan…):

SPG: Hummel és G.W. Panther: SPG-hez képest pontos ágyú, jó mobilitás. (Nekem még tier váltás előtt volt Grillém a hármas tierben, így erről nem tudok nyilatkozni.)
Papír TD: Rhm. B. WT, Nashorn, Marderek: Jó álca, jó ágyú. (Nashornnak aránylag jó a mobilitása, de az Rhm az úgy fordul és halad, mint egy kérödző marhacsorda, legelés után… Mardereknek meg olyan közepes a mozgásuk.
Roham TD: StugIIIG, JPanther, Hetzer: Jó páncél, jó ágyú, jó mobilitás.
Roham TD kitartóknak (mazovistáknak): Ferdinánd, Jagdtiger: Jó páncél, jó ágyú, rossz mobilitás.
Nehéztank: E75 (sajnos nehéz az út odáig… Én is most nyögöm…) Jó páncél (a TiggerII-énél sokkal jobb páncélja van. Bár arannyal ezt is mindenki ott lövi át, ahol akarja.) pontos ágyú.
Nehéztank kitartóknak (történelmi megszállottaknak): Tiger I: Jó ágyú, jó mobilitás, ezért puha. Mondjuk, ezért van az, hogy csak a kinézete egyezik meg a valódival. (Most nehogy visszasírja valaki a történelmi Tigger I-et, mert azzal a mobilitással versenyt „nyargalhatnának” a Maussal…)
Nehéztank kitartóknak (történelmi megszállottaknak) 2: Tiger P: Pontos ágyú (ugyan az, ami a tigger-en, de ez vagy 2 másodperccel lassabban tölt), Némi páncél. Ami top-ként jól használható, de már 8 tier-ben is felejtős. Pedig kb 1/3, 1/3, 1/3 arányba kerül 7, 8, 9 tier-be. Ez utóbbiban úgy érzem magam, mint királyrák a sültdisznón… És lassú, nagyon lassssúúúú. Mondjuk ez nálam előny, mert így általában átgondoltabban érkezem a küzdelem hevébe… és a lassúság megfontolásra sarkal… Remélem egyetlen közhelyet sem hagytam ki, amivel dicsérni lehet a csigákat. Ennek ellenére jobban szeretem, mint a sima Tigger-t.
Közepes tank: E50? (Igazából nincs meg nekem és sok jót se hallok róla. De talán ez az egyetlen értelmes közepes tank az egész ágon. Pedig van német közepes tank dögivel. Na jó, jó. Elfogadható tanknak tartom még a Pz. IV H-t. (Bezzeg a régi szép időkben, amikor L70 fityegett rajta… Na. Na. Elég az érzelmeskedésből!)
Könnyűtank: Ru (Bár ez sincs meg, de mostanában sokszor kapok láthatatlan Ru-któl (ha meg véletlenül látom, mire ráfordulok, már vagy nyoma sincs, vagy kétszer körbefutott…), és ez arra sarkal, hogy én is szert tegyek egyre. Ha megélem, hogy megszerzem, már lehet, hogy nem lesz ennyire édes a gyümölcs…)
Könnyűtank FUN-ra: Leopárd. A rohangászós tésztaszűrő készítő… Mondjuk azért ezzel sem egy Tigger P-n kell kopogtatni. Tehát használatához nem árt némi tudás. De ez minden tankra igaz.

Prém, amit ajánlani tudok, mert nekem megvan.
Prém könnyű Fun: Pz.Kpfw. 38H 735 (f) alias: mikró maus. Tudom, már nem megszerezhető. (Az öregségnek is van előnye. Csak ritkán veszem észre.) Egyébként csak Fun-ra jó. Ágyú jó, páncél jó. mobilitás… Az meg mi?
Prém közepes: T 25. Jó mozgékonyság, jó ágyú, páncél az nincs. Most nagy magyarként ide sorolhatnám a Turán III, de a fenti tankhoz képest rosszabb a mobilitása, és fele akkora a lőszertára, ami már nem egyszer okozott gondot.
Prém nehéz: Nekem csak B2 van. De ezt nem ajánlom senkinek. Bár tier limites, de mióta Matildák vannak, mindig összekerül egy-kettővel, akit nem tudok átlőni… Nem ő a top ágyújával…
Prém TD: Légycsapó: E 25: Álca jó, ágyú jó (keveset sebez, de azt gyorsan), mobilitás jó. Ritkán meg lehet szerezni. (Karácsonkor volt talán.) Mivel ez is tier limites így előbb utóbb teljesen le fog kerülni a pocokról. Ha van rá lehetőség szerintem megéri beszerezni.
Prém artyja nincs a németeknek.

Prém, amit ajánlani tudok csak, mert nekem nincs meg.
Prém könnyű: Német Buldog: leKpz M 41 90 GF
Prém közepes: A már említett T 25-ön kívül nem ajánlanék.
Prém nehéz: Lőve… Ez a tank igazán hasonlít Bruckner Szigfridre. Öreg, mint az országút. (Emlékeim szerint ez volt az első 8 prém tank. Vagy talán még első prém is.) Régen nagyhangú volt, de mostanában elszállt felette az idő. És bár az anyagiakat jól adja (legjobb német prém credit/minute-be), de a játékélménye nem verdesi az eget. Jó ágyú, aránylag jó páncél, rossz mobilitás.
Prém TD: Rheinmetall Skorpion G Bár nem úgy tejel, mint a Löve, vagy a Black buldog, de a legélvezetesebb vele a játék. (Ha a statisztikai csataszámot játékkedvként értelmezzük.) Jó ágyú, jó álca, jó mobilitás. Ez a tank sunnyi! Majd én eldöntöm ezt a csatát! mentalítás, gyorsan adja a garázs felületet. Ergo: Nem mindenkinek megy vele jól a játék… De ez érvényes az fekete buldog, E25, T25-re is.
www.vbaddict.ne...erver=

2 éve 4 hónapja #274441 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer
Tiger I, Tiger II-re 3 gunmarkom van, rendkívül jó tankok.
E75 pedig a kedvencem, 2 gunmarkkal.

Leo PTA van meg, meglesz a leo 1es is, nem igazán érzem.
Grille meglesz, WT pz IVgyel mentem sokat, nem rossz, de nem igazán érzem.
Ágyú: nekem tetszik, noha nincs összehasonlítási alapom.
PzVII: még nincs meg, de nemsokára.

Jagd: nem rossz, de nem is olyan jó, könnyen kilövik.

Maus: remek tank, nagyon szeretem, sajnos a typeok szétszedik, de ha jól használod, akkor golddal nagyon hatékony tud lenni.

E100: nem lenne rossz, de túl nagy a tornya, és minden eltalálja sajnos

E50M: nem rossz, de nem kiemelkedő sztem, nem éri meg véleményem szerint.

Szóval, amit ajánlani tudok: Tiger I->Tiger II->E75, amúgy meg VK100P->Mauschen->Maus

3GM: Tiger I, Tiger II, E75

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274442 Írta: Admiral_von_Yorck
Megválaszolva: Admiral_von_Yorck
Én azért funoknak ajánlanám az extrém turbózott legénységgel támogatott 7,5cm-es ágyúval használt Jg.Pz. IV.-et 6-os tier magasságban......szinte 6-os E25!
Az ágyújuk megegyezik, csak a Jp IV egy lehelettel lassabban tölt és lassabb valamivel, de az álcája szinte koppra megegyezik az E25-el!
A fent említett extrémre kihúzott legénységgel a 8-asok között is lehet boldogulni, természetesen makulátlan gyenge pont és map ismerettel! no meg sok sok türelemmel....8-as tankok ellen csak biztosnak tűnő(rng) gyenge pontra adjunk le lövést!
T7-ben bármit szét szed mire komoly sebet kapna.... :izomtibi:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Artyom1986

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274446 Írta: Artyom1986
Megválaszolva: Artyom1986

Admiral_von_Yorck beküldte: Én azért funoknak ajánlanám az extrém turbózott legénységgel támogatott 7,5cm-es ágyúval használt Jg.Pz. IV.-et 6-os tier magasságban......szinte 6-os E25!
Az ágyújuk megegyezik, csak a Jp IV egy lehelettel lassabban tölt és lassabb valamivel, de az álcája szinte koppra megegyezik az E25-el!
A fent említett extrémre kihúzott legénységgel a 8-asok között is lehet boldogulni, természetesen makulátlan gyenge pont és map ismerettel! no meg sok sok türelemmel....8-as tankok ellen csak biztosnak tűnő(rng) gyenge pontra adjunk le lövést!

Én 3 napja vettem vissza miután tanks.gg-n DMP-eket lesegettem és pislogtam neki ,hogy "fullosan" 2960 a DPM-je :blink: Azóta 2 gunmark van rajt :lol:
Ahogy írtad, a 194es pen néha ,pl VK 100.01 (P) vagy O-Ho ,stb ellen szemből kevés :whistle:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Admiral_von_Yorck

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274449 Írta: simron78

Artyom1986 beküldte:

Admiral_von_Yorck beküldte: Én azért funoknak ajánlanám az extrém turbózott legénységgel támogatott 7,5cm-es ágyúval használt Jg.Pz. IV.-et 6-os tier magasságban......szinte 6-os E25!

Én 3 napja vettem vissza miután tanks.gg-n DMP-eket lesegettem és pislogtam neki ,hogy "fullosan" 2960 a DPM-je :blink: Azóta 2 gunmark van rajt :lol:
Ahogy írtad, a 194es pen néha ,pl VK 100.01 (P) vagy O-Ho ,stb ellen szemből kevés :whistle:

Hát én akárhogy nézem a tanks.gg-t csak 2693-as DPM-et tudok kihozni a Jg.Pz. IV-ből (bár lehet, hogy én nem értek hozzá), ami azért 300-zal kevesebb az általad leírtaknál, de persze még ez is nagyon jó érték. Az alap kérdés arra vonatkozott, hogy jelenleg melyik német tier X-es tank használható jól és ajánlható. Tier X-en kívül azért sok jó német gép van, csak sajnos a tier X-esek között már igazából egyik német sem felel meg a követelményeknek maradéktalanul. Persze tier IV-ben ott van a Hetzer és a Marder 38t, tier V-ben a Stug. Leopard, tier VII-ben az E-25 és a Tiger. Az E-75 szintén elég jó tank, szóval vannak jó tankok, csak sajna tier X-re elfogyott a lendület.

Freezer a Maus-sal szerintem pont az a nagy gond, amit írtál, hogy a Type 5 Heavyk simán szétszedik, mert neki (akárcsak az E-100-nak) pont azokkal szemben kellene állnia a sarat, főleg városi pályákon, de szerintem esélye sincs ellenük és a legtöbb X-es csatában legalább egy Type 5 általában van.

2 éve 4 hónapja #274450 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk

simron78 beküldte:

Artyom1986 beküldte:

Hát én akárhogy nézem a tanks.gg-t csak 2693-as DPM-et tudok kihozni a Jg.Pz. IV-ből (bár lehet, hogy én nem értek hozzá), ami azért 300-zal kevesebb az általad leírtaknál, de persze még ez is nagyon jó érték. Az alap kérdés arra vonatkozott, hogy jelenleg melyik német tier X-es tank használható jól és ajánlható. Tier X-en kívül azért sok jó német gép van, csak sajnos a tier X-esek között már igazából egyik német sem felel meg a követelményeknek maradéktalanul. Persze tier IV-ben ott van a Hetzer és a Marder 38t, tier V-ben a Stug. Leopard, tier VII-ben az E-25 és a Tiger. Az E-75 szintén elég jó tank, szóval vannak jó tankok, csak sajna tier X-re elfogyott a lendület.

Freezer a Maus-sal szerintem pont az a nagy gond, amit írtál, hogy a Type 5 Heavyk simán szétszedik, mert neki (akárcsak az E-100-nak) pont azokkal szemben kellene állnia a sarat, főleg városi pályákon, de szerintem esélye sincs ellenük és a legtöbb X-es csatában legalább egy Type 5 általában van.

Simron!
De jó hogy említed. A Hetzeről és a Marderekről tejesen megfeledkeztem. (Az öregségnek nem csak előnyei vannak… :scratch: ) Ezeket én is jó TD-nak találom.

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274452 Írta: Artyom1986

simron78 beküldte:

Artyom1986 beküldte:

Arra már gondoltál,hogy "felszereld"? Ventilátor,Töltésgyorsító,BIA stb :P

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274453 Írta: Admiral_von_Yorck

Artyom1986 beküldte:

simron78 beküldte:

Artyom1986 beküldte:

Arra már gondoltál,hogy "felszereld"? Ventilátor,Töltésgyorsító,BIA stb :P

...meg tűzoltó helyett betolni egy tábla csokit!;) :trollol:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Artyom1986

2 éve 4 hónapja #274496 Írta: simron78
Nyilvánvalóan gondoltam, 20k csata fölött nem vagyok annyira amatőr, hogy ne vegyem figyelembe az összes olyan kiegészítést, amely befolyásolhatja a DPM-et. Közben meglett a félreértés Admiral kezdett beszélni a JgPz IV-ről és Ő a 7,5 ágyúval írta, hogy milyen jól használható, ezek után Artyom te jöttél mindenféle magyarázat nélkül a 2960-as DPM-mel, ami viszont a 8.8-as ágyúra vonatkozik és én arra reagáltam, a 8.8-as még annál nagyobb DPM-et is ad csokival. Ez a DPM tényleg meglepően jó egy 6-os tankhoz, és vicces, hogy tegnap este két csatában is belefutottam 1-1 JgPz IV-be a T34-85M-mel és bizony mindkét esetben kifilézett :)

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #274499 Írta: Admiral_von_Yorck

simron78 beküldte: Nyilvánvalóan gondoltam, 20k csata fölött nem vagyok annyira amatőr, hogy ne vegyem figyelembe az összes olyan kiegészítést, amely befolyásolhatja a DPM-et. Közben meglett a félreértés Admiral kezdett beszélni a JgPz IV-ről és Ő a 7,5 ágyúval írta, hogy milyen jól használható, ezek után Artyom te jöttél mindenféle magyarázat nélkül a 2960-as DPM-mel, ami viszont a 8.8-as ágyúra vonatkozik és én arra reagáltam, a 8.8-as még annál nagyobb DPM-et is ad csokival. Ez a DPM tényleg meglepően jó egy 6-os tankhoz, és vicces, hogy tegnap este két csatában is belefutottam 1-1 JgPz IV-be a T34-85M-mel és bizony mindkét esetben kifilézett :)

A 8,8 cm-es ágyúval 3094 a DPM-e töltés buffal meg ventivel + becsokizva a legénység, de csak 0,31-es pontosság!!
Ugyan ezt 7,5cm-es ágyúval 2694 DPM igaz, de viszont 0,29-es pontossággal!!!!
És ugyebár a DPM akkor válik egy elméleti számból, "gyakorlati" ténnyé, ha átütő, sebző találattá válik....
és ugyebár pl top tier 8-as csatában kurvára nem mindegy, hogy eltalálod-e a gyengepontot!

2 éve 4 hónapja #274501 Írta: simron78
A két ágyú között pontosság és átütés tekintetében nincs igazán nagy különbség, én biztosan nem veszem észre a 0.29 és a 0.31 pontosság közötti különbséget és az 5 mm többlet átütés sem sok, de ennek ellenére régebben, amikor még játszottam ezzel a tankkal nekem is sokkal jobbnak tűnt a 7.5-ös löveggel, szerintem visszaveszem majd és megnézem mire képes.

2 éve 4 hónapja #274503 Írta: Admiral_von_Yorck

simron78 beküldte: A két ágyú között pontosság és átütés tekintetében nincs igazán nagy különbség, én biztosan nem veszem észre a 0.29 és a 0.31 pontosság közötti különbséget és az 5 mm többlet átütés sem sok, de ennek ellenére régebben, amikor még játszottam ezzel a tankkal nekem is sokkal jobbnak tűnt a 7.5-ös löveggel, szerintem visszaveszem majd és megnézem mire képes.

Sztem 150m felett igen is érezhető a két ágyú közötti különbség! Gondolom ez a szám (mert ez is csak egy érték amivel a szerver számol) befolyásolja az rng-t!

Nem pont ide tartozik, de a pontossággal van összefüggésben az, hogy érzésre, a különböző tankok ágyúinak pontosság különbsége nem elég hangsúlyosan jelenik meg a játékban....de ez csak szubjektív vélemény nem kevés UDES-el megvívott csata után!

2 éve 4 hónapja #274504 Írta: Artyom1986

simron78 beküldte: Nyilvánvalóan gondoltam, 20k csata fölött nem vagyok annyira amatőr, hogy ne vegyem figyelembe az összes olyan kiegészítést, amely befolyásolhatja a DPM-et. Közben meglett a félreértés Admiral kezdett beszélni a JgPz IV-ről és Ő a 7,5 ágyúval írta, hogy milyen jól használható, ezek után Artyom te jöttél mindenféle magyarázat nélkül a 2960-as DPM-mel, ami viszont a 8.8-as ágyúra vonatkozik és én arra reagáltam, a 8.8-as még annál nagyobb DPM-et is ad csokival. Ez a DPM tényleg meglepően jó egy 6-os tankhoz, és vicces, hogy tegnap este két csatában is belefutottam 1-1 JgPz IV-be a T34-85M-mel és bizony mindkét esetben kifilézett :)

Most ,hogy jött ide a csataszám? :blink Most nagyon rosszul érzem magam,vasárnap megyek gyónni jó?

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.