Jelenleg

22
látogatónk van

Magyar harckocsik !

3 éve 4 hónapja - 3 éve 4 hónapja #299520 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Maga a honvédség használta, továbbá maga a harckocsiágyú képes volt kilőni a hosszabb lőszert is. Viszont a harckocsikban fontosabb volt, hogy több rövidebb, de zömökebb lőszer férjen el, 495mm vs. 716mm, a lőpor összetétele, súlya is más illetve kevesebb volt. (2.43kg vs 2.75kg)
Ezért berakható lenne a játékba mint erősebb alaplőszer ahova szükséges. A magyar ágyúból is terveztek L/46-os hosszúságút, csak nem készült el, viszont az átütése nagyon közeli a német KWK40 ágyúhoz, így jelentéktelen eltérés van a bemért német ágyúkhoz képest. Elsősorban a súlycsökkentés volt a cél a mi ágyúnknál, de nem tudom mennyira valós az 500kg az 1437kg helyett.(Wiki 750kg-ot ír.) Viszont a háború végén a legutolsó 752m/s PAK lőszer is kb. 4%-al erősebb volt mint a harckocsilőszer. Igazából csak a Zrínyi miatt kellene, és ennyi szerintem megengedhető nekünk.:)
Egyébként a német KWK és PAK lőszer nem kompatibilis egymással az említett eltérések miatt, de a mi ágyúnk PAK lőszert használt. (Hosszabb volt mint a KWK42-es lőszer!)
forum.warthunde...-stuk/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299552 Írta: esem
Megválaszolva: esem
Sziasztok urak!

Valaki nem tudja véletlenül, hol találom meg a második vh-s páncélos alakulatok hadrendi jeleit/címerét? Gondolok pl. 1 tábori páncélos hadosztály vagy 30. harckocsi ezred. Volt egyáltalán ennyire lebontva alsó egysegekig, vagy nem is volt a M.Kir. Honvedsegnel jellemző?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299559 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Szia!
A jelzéseket elméletileg itt mind megtalálod, a címerekről sajnos nem találtam információt.
www.bunkermuzeu...w2.htm

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299562 Írta: esem
Megválaszolva: esem
Régen valamelyik könyvben láttam párat pl. Villám ami az ansaldokon is fel volt festve

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299564 Írta: Neked_csak_Miskolc
Megválaszolva: Neked_csak_Miskolc
Szia ezt a facebook oldalt ajánlom neked erre a célra, nagyon sok hasznos dolgot osztanak meg és kérdésedre itt egy válasz igaz 1938-41 közöttiek csak.
www.facebook.co...62204/

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299565 Írta: Neked_csak_Miskolc
Megválaszolva: Neked_csak_Miskolc
Valamint kellemes hétvégét kívánok nektek, e általam készített rajzzal. :)
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299570 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor

Kis helyzetjelentés.
Amikor pár hete ráakadtam erre: "Specification of 88mm Straussler Self-Propelled Gun" (Leírás egy Straussler 88mm önjáró löveghez) egy angol levéltárban, tökre megörültem, hogy talán használható lesz a WoT magyar fához is. De, mint kiderült, az említett 88mm löveg egy visszarúgás nélküli puska volt, s a jármű is leginkább erre hasonlított:

Szomorú :cry2:


Nem ez lenne az a bizonyos 88 mm-es löveg, amit Ed Francis említett a kérdezz-felelekjében?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299572 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor

Régen valamelyik könyvben láttam párat pl. Villám ami az ansaldokon is fel volt festve

Ezt a képet találtam még, ezen szerepel néhány zászlóalj címere.
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299580 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
A T-55-nek azért volt egy komoly magyar modernizálási programja, amely kapcsán felmerült a magyar tech-tree megoldások között: T-55AM néven csehszlovák import "Kladivo" tűzvezető rendszerrel, továbbá lézertávmérővel és lézer-besugárzásérzékelővel, 2. (úgy tudom, meg nem valósult) fázisban ez kiegészült volna az ágyúcsőre hőkiegyenlítő köpennyel, és BDD fél-reaktiv páncéllapokkal, legújabb APFSDS-T típusú lőszerekkel. Elemzés szintjén felmerült még töltőautomata beszerelése, termovíziós rendszer beépítése éjszakai üzemmódhoz, a gyakran meghibásodó "Kladivo" továbbmodernizálása vagy cseréje, stb. A T-55-st és modernizálását amúgy lehet lenézni, netán gúnyolni, de a szerbek 2015-ben (!!!) adtak el 282 (!!!) modernizált, de náluk leselejtezett T-55-st Pakisztánnak – azaz volt rá vevői kereslet! Azt, hogy ezt a modernizálást (vagy annak egy részét) a WoT-ban miként lehetett volna/lehetne implementálni, már más kérdés. A WG betette a reward tankok közé a T-55A német tier 9 medium tanknak, mérsékelt sikerrel/elismeréssel - ez volt a magyar tech-treeben is a T-55 nagy gondja.

Névprobléma: Korbuly nevéhez és kényszerűen pontatlan rekonstrukciójához kapcsolni az fejlettebb TierVIII-t, ráadásul úgy, hogy Korbuly rekonstrukciójában a javasolt 8,8-as L/71 KwK 36/43 nem szerepelt, zavaró, félrevezető. A "névprobléma" keletkezését megértettem, megoldásaként jobb lehetőségek is vannak. A javasolt névvariánsok a tierVIII-ra: 45M Tas (a fejlettebb variáns esetleges 1945-s kifejleszthetőségére utalva), 44M Tas II (Panther- Panther II mintája, PantherII is részegységekben létezett, nem összeépítve), 44M Tas Mod.

A mellékkérdés "mellékese": a 8,8-as L/71 KwK 36/43-s tudtommal nem állt rendelkezésre gyártásra --- licensz-átadással egybekötött bérgyártási tárgyalásokról olvastam, de ezek az egyeztetések nem fejeződtek be a németekkel, úgy tudom. Emellett a németek átadtak pár ágyút harci használatra, de az azért nagyon más a tankbaépítéstől/tankgyártási lehetőségektől.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299582 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
A T-55AM változatot több száz ország használta, ez nem egy függetlennek, egyedinek tekinthető magyar továbbfejlesztés volt.
Az pedig teljesen mellékes, hogy a Közel-Keleten mit vásárolnak, elsősorban nem is tőlünk, továbbá még második világháborús harckocsik is vannak üzembe különböző országokban. Semmi meglepő nincs abban amit írtál.
Valamint ezt már Károly is leírta több helyen is, a T-55AM miért nem fog bekerülni a játékba, mint kifejleszthető magyar harckocsi, ennek millió tényezője van. Ha nem haragszol, ezt most nem gyűjteném össze.

Korbuly makettje nem volt pontatlan, hiteles leírások alapján készítette. Az, hogy bizonyos információ nem állt rendelkezésére, nem azt jelenti, hogy akarva-akaratlanul téves modellt készített. Valamint a cikkben az érveket is leírtam amellett, hogy miért lehetséges, hogy van valóságalapja.
Az általad említett 8,8 cm-es KwK löveg pedig egyáltalán nincs is a kifejleszthető moduljai között, azt csak említésképp tettem, mivel korábban Fücsök említette, hogy elfért volna benne.
Köszönöm a névjavaslatokat, de a 45M Tas véleményem szerint a lehető legrosszabb megoldás lenne, 1945 semmilyen módon nem kapcsolódik a Tashoz. Egyébként mint Karika írta, az "M" jelzést csak azok a harckocsik vagy eszközök kapták meg, amelyek szolgálatba álltak, a Tas is csak a háború után kapta a 44M jelzést.
A 44M Tas II/Mód. pedig pont annyira jellemző rá, mintha csak Korbuly Pál nevére hivatkozva egy K jelzést biggyesztenénk oda. Ez a variáció egyedül általa volt képviselve, így azt gondolom ez elég meggyőző érv.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299584 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
A T55-t nem favorizálom az esetleges magyar tech-tree-be, elismerőleg írtam is, hogy az általad felfigyelt cseh/szlovák "csoda"-dokumentáció lenne a legjobb + legperspektívikusabb. A T55-t (meg a Straussler MBT-t és a Tas fantasztikumot) azért írtam, mert korábbi írásod/állításod szerint a TierIX-X-re „nincs nagyon (sőt egyáltalán) más jelölt jelenlegi tudásom szerint”.
A T55-nek ill. a T55AM-nek igazán utánanézhettél volna, ahelyett hogy olyan valótlanságot válaszolsz, hogy „A T-55AM változatot több száz ország használta, ez nem egy függetlennek, egyedinek tekinthető magyar továbbfejlesztés volt.” A T55 bár elterjedt (és még elterjedtebb volt), de a több száz ország használta rendkívül erős túlzás. A T55-nek T55AM néven több országban futott több, egymástól független modernizációja – ezek egyike volt az általam említett, vázlatosan leírt magyar T55AM. A T55-ről rengeteg írás született, így a különböző T55AM modernizációk közötti különbségek világosan láthatóak --- csak utána kellett volna nézned.
„Az általad említett 8,8 cm-es KwK löveg pedig egyáltalán nincs is a kifejleszthető moduljai között” Hát a TAP-on a következőket írtad a Korbuly-varianthoz : „His reconstruction featured an expanded turret for the originally planned 80 mm gun, but as the 41M 8.8 cm L/71 gun (KwK 36/43, PaK version) was available for Hungary, it could be fitted into the enlarged turret.”
Korbuly Pál rekonstrukciója volt messze a legkorábbi, leginkább szóbeli információk alapján volt rá lehetősége, kényszerűségből. Azóta más kutatóknak jelentősen pontosabban sikerült rekonstruktálniuk a Tas fejlesztési folyamatát, a kapcsolódó elképzeléseket, elágazási pontokat és a 2 db elkészült mintapéldányt.

Részemről vége.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja - 3 éve 4 hónapja #299585 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Nos, elsőre is megértettem, hogy nem részesíted előnyben a T-55-t.
De a "nincs egyáltalán más jelölt jelenlegi tudásom szerint" állítás egyértelműen arra vonatkozott, hogy megvalósítható jelölt. Természetesen csomó lehetséges/kitalált jelölt van, de egyiknek sincs valós esélye pusztán történelmi vagy játékmechanikai alapon.
És utána néztem annak, amit írtam, nyílvánvalóan nem szó szerint több száz országról beszéltem, de a T-55 különböző változatainak 91 hivatalosan is rendszeresítő országa volt/van, ami nem egy kis szám.
Amit te magyar modernizálásként emlegettél, az annyi mindenben megegyezett a Csehszlovák AM1 és AM2 módosítással (Kladivo, BDD, eredeti motor), ráadásul annyira elenyésző hazai gyártású kiegészítővel volt felszerelve, hogy szinte nem tekinthető egy teljesen független módosításnak.
Az alábbi listával támasztanám alá a T-55AM vagy hasonló módosítású típusokat üzemeltető országok számosságát:
  • Angola - Csehszlovák T-55AM2
  • Csehország - Csehszlovák T-55AMB, T-55AM1, T-55AM2, T-55AM2B
  • Finnország - Lengyel T-55AM
  • Grúzia - Csehszlovák T-55AM2
  • Jemen - Csehszlovák T-55AM2
  • Kambodzsa - Csehszlovák T-55AM2
  • Kuba - T-55AM
  • Lengyelország - T-55AM, Csehszlovák T-55AM2BP
  • Lettország - Lengyel T-55AM, Csehszlovák T-55AM2
  • Macedónia - Csehszlovák T-55AM2
  • Magyarország - T-55AM
  • Németország - Csehszlovák T-55AM2B
  • Oroszország - Szovjet T-55AM, T-55AM-1, T-55AMV, T-55AMV-1
  • Románia - Szovjet T-55AM, Csehszlovák T-55AM2, T-55AM2R
  • Szlovákia - Csehszlovák T-55AM2
  • Szudán - Lengyel T-55AM2BP
A fenti lista nem feltétlenül teljes, csupán azt hivatott reprezentálni, hogy a tucatnyi szolgálatba állító államok többnyire mind ugyanazt az egy vagy kettő továbbfejlesztést, valamint azok elhanyagolható módosításait használták. Tehát véleményem szerint az az erős túlzás, hogy több országban párhuzamosan futottak korszerűsítési kísérletek.
Továbbá a magyar T-55AM mellett azért is felesleges érvelni, mert mint említettem, több komoly indok miatt is közel nulla az esélye, hogy be fog kerülni mint kifejleszthető harckocsi.

És bocsi, de még mindig akárhogyan is nézem, a 8,8 cm-es KwK löveg nincs a modulválaszték között. Idézni pedig szövegkörnyezet nélkül nem kifejezetten célravezető, mert a mondat másik felében tisztáztam, hogy csak említés szinten ejtettem róla szót.
A végére kicsit úgy éreztem, szőrszálhasogatásba ment át ez a beszélgetés, mindezek ellenére hasznosnak találtam néhány kiegészítésedet, köszönet érte!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja - 3 éve 4 hónapja #299587 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Szerintem a 88mm-es löveg indokolt, mivel ez volt az egyetlen alternatíva a fejlesztésre az erősebb szovjet nehézharckocsik (főként IS2 és IS3) ellen, ha tovább tart a háború. A Flak 41 licenszét is szerette volna megvenni a honvédség mielőtt elindította a Bofors 80mm-es ágyúk fejlesztését. A 80mm-es réslövő ágyú berakható, de Tier 8-ba kevés szerintem a kicsi alfa miatt, Tier 7-be meg erős.
Engem továbbra is a 85mm-es kísérleti légvédelmi ágyúnk paraméterei izgatnak, mivel rendszeresítve volt hozzá az összes szovjet lőszer, és gyanítom kombinálhatták a régi Bofors ágyút az új 85mm-es meghosszabbított lövegcsővel. Szerintem közel állhatott a későbbi brit 20 fontos ágyú teljesítményéhez.:)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299618 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Egyébként találtam pár érdekességet:
1943. 1. oszt.
6565/Eln.
1943.nov.30. Turán hk.-k 80 mm-re való talpalásának és a T-40 átfegyverzésének végrehajtása
Beküldője: Pc. jmű. Botond és K-3 gyártás honv. min. megbízottja
2329/Har. – 1943.
7 old.
militaria.hu/ad...43.doc
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 4 hónapja #299623 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Egyébként találtam pár érdekességet:
1943. 1. oszt.
6565/Eln.
1943.nov.30. Turán hk.-k 80 mm-re való talpalásának és a T-40 átfegyverzésének végrehajtása
Beküldője: Pc. jmű. Botond és K-3 gyártás honv. min. megbízottja
2329/Har. – 1943.
7 old.
militaria.hu/ad...43.doc


Nekem úgy rémlik, hogy anno amikor jártam ott kutatni, olvastam ezt a levelet is. Szó szerint persze nem tudom idézni, de úgy rémlik, hogy a lényege annyi, hogy a harci tapasztalatok alapján ugyebár muszáj megerősíteni a Turán I páncélzatát plusz lemezek rászegecselésével/rácsavarozásával (korabeli kifejezéssel "talpalással"), meg, hogy kellene egy jobb, nagyobb kaliberű löveg bele a 40 milis helyett. Igazából csak azt firtatja, hogy hova, mekkora és milyen vastag lemezeket lehet rárakni a Turán testére, hogy azért még mozogni is tudjon. Utána kb annyiról szól, hogy "az oszt' isten be jó lenne ha ezt és ezt a löveget be tudnánk szerelni" lehetőleg komolyabb átalakítás nélkül persze. A 'hogyan' nincs kifejtve, de nyilván nem is az volt a jelentés írójának dolga, hogy ezt kitalálja.
Érdekesnek érdekes olvasmány, és tanulságos, jól rávilágít a korabeli magyar hadiipar korlátaira.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.