Jelenleg

20
látogatónk van

Magyar harckocsik !

3 éve 8 hónapja - 3 éve 5 hónapja #298013 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Köszönöm Karika!
Nekem is szembeötlött, hogy a szöveg az "archívumban talált fotókon" teljesen más irányba hajlik, mint maga a lapnak/oldalnak a széle, bár nem nézegettem különösebben...
Amennyiben valóban a cikk szerzője hamisította, nem értem miért tette volna.
Ellenben ha nem ő, hanem valaki más hamisította, valószínűleg azért dőlhetett be a szerző, mert tényleg nem szakértő. Viszont azon töprengek, hogy ha az MBTt nevezte volna Heavynek, akkor miért említette, hogy a Heavyn kívül talált még páncélvadász terveket... Bár felesleges logikát keresni benne.
Viszont fikcionális harckocsikból amúgy is van sok a játékban: imgur.com/a/3oOlRY5
és a (valószínűleg Lengyel-féle) kreálmányokkal a magyar fa sem lenne más: i.imgur.com/Y8yl84x.png
Magyarország a Vasfüggöny mögé került a háború után, és kizárólag kerekes páncélgépkocsik fejlesztésére és gyártására volt lehetősége. Viszont ha megnézzük a jelenlegi nemzeteket a játékban, amelyek szintén a Varsói paktumba tartoztak, Lengyelországnak teljesen kitalált mid-; és top-tier tankjai vannak, míg Csehszlovákia fejlesztett saját típusokat. Tehát úgy gondolom, ha csak egy hasonló hidegháborús tervarjz létezhetett, mint nekik a Skoda T-50, vagy csak egy elképzelés, papírra vetett gondolat, egészen hiteles fa lehetne a miénk.
A Turán Páncélvadászról láttam, hogy korábban írtál hogy valószínűleg hoax.
Csak azért hagyom bent, mert nincs más, ami a Tas Rohamlöveg (amit a WG "elismer") és a Zrínyi között lehetne. Ellenben erre van esély, hogy lesz mivel kicserélni, mert egy zárt fb csoportban említették, hogy más nemzetek levéltárában talált a WG 3 további magyar típust, de ezeket nem publikálják, mivel a kutatást ők pénzelték. Kérdéses, hogy a három ismeretlen mi lehet, de megjegyzésben annyit írtak, hogy nincs top tierbe alkalmas harckocsi, tehát kizárhatjuk, hogy a Straussler MBT-t találhatták volna meg. Ez azt jelenti, hogy low/mid tier mind a három, és ha valóban az egyik páncélvadász, azzal jó eséllyel illene a Turán PV helyére.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298022 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Megint csak, kétlem, hogy ő maga bármit is talált, és nem csak az én írásaimból másolta a Strausslerre vonatkozó részeket, de mindegy is igazából, hét éve volt.

Strausslerek valóban voltak még tervezett járművei, de klasszikus értelemben vett "TD-t" nem tervezett soha. Ergo nem tudom milyen TD-t "találhatott" egyáltalán. A cikk színvonalából írélve semmilyet, csak kamuzott.
Amúgy Straussler minden háború utáni járműve (az MBT-n kívül) kerekes volt. Példaként ezt a spanyol hadseregnek tervezett önjáró 40 mm-es Bofors löveget tudnám említeni 1957-ből, aminek a szabadalmi rajzát nemrég találtam meg.
i.imgur.com/i9wxnSq.png
i.imgur.com/LNOp6SB.png

Nekem nincs infóm arról amit a WG talált. Ha tippelnem kéne, szerintem erre gondolnak egynek: i.imgur.com/8lRQIoK.jpg
A Straussler V-3 egy változatának rajza egy orosz levéltárból. Nem eget rengető újdonság. De ki tudja, lehet, hogy tényleg van valamijük.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 5 hónapja #298026 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Kicsit keresgéltem, és valami szembeötlött.
A Vickers MBT kísértetiesen hasonlít arra az állítólagos Straussler Heavyre, aminek a fejlesztését a 60-as évek elején kezdték. A Vickersnek volt (ha minden információm pontos) 5 darab variációja. A Mark 4 Valianttal, de ennek a továbbfejlesztésével, a Mark 7-el is kifejezetten szembetűnő hasonlóságok vannak.
Képek: imgur.com/a/KrQqrhy
Azt csak feltételezem, hogy a szerző szimplán csak valami Vickers MBT-t képzelt bele az általad írt leírásokba, vagy csak egy Vickers tervrajzot használt. Talán azért, mert nem csak ugyanabban az időszakban volt fejlesztve a Vickers MBT, mint Straussler MBT-je, de a Challengert, ami szintén a Vickers néhány tervezési megoldásán alapul, később az Alvis-Vickers is gyártotta. Az Alvissal korábban Straussler is együttműködött, bár ez már szinte semmilyen szálon nem fűződik hozzá.
Mindenesetre nekem nagyon úgy tűnik a tervrajzon szereplő harckocsi abban a cikkben pont ilyesmit ábrázol.
*Edit: pontatlan információkat említettem, ezt nézzétek el. Illetve valóban már összeesküvés-elmélet szintű a dolog, nem sok logika van benne...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #298034 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
Annyira görcsösen ragaszkodtok a saját tech tree-be, de őszintén nem értem, hogy még miért?
Nem vagyunk harckocsigyártó nemzet. Amik voltak, azok a maguk idejében is elavultak voltak. Ami kicsit is hatásos volt, azt meg a németektől kaptuk.

Fogadjátok el. Nem tudunk kiállítani egy saját fát. De még egy ágat sem. Sőt, tier 5 felett valódi harckocsink, tier 7 felett meg makettünk sincs.

Klónokból pedig már van elég. Lobogót így is tudtok tenni a tankotokra.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298035 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Annyira görcsösen ragaszkodtok a saját tech tree-be, de őszintén nem értem, hogy még miért?
Nem vagyunk harckocsigyártó nemzet. Amik voltak, azok a maguk idejében is elavultak voltak. Ami kicsit is hatásos volt, azt meg a németektől kaptuk.

Fogadjátok el. Nem tudunk kiállítani egy saját fát. De még egy ágat sem. Sőt, tier 5 felett valódi harckocsink, tier 7 felett meg makettünk sincs.

Klónokból pedig már van elég. Lobogót így is tudtok tenni a tankotokra.


Én nem kimondottan rajongok a magyar ág lehetőségéért, ha behoznák azért örülnék neki.
Nem hiszem hogy el kellene fogadniuk azt, hogy nem fog sikerülni, sőt bátorítom őket, és csodálom a munkát meg az energiát amit beletesznek.

A világon a lehető legszarabb hozzáállás az amit leírtál.
Ne kutassuk a világűrt,mert "minek" úgysem lesz kolóniánk sehol.
Amikor bejött a rádió és később a tévé, akkor mindenki hülyének nézte azokat akik kitalálták.
Tesla sem életében lett híres, sőt, korában még ördögtől valónak tekintették a villanyáramot.
Osztán ma elképzelhető háztartás nélkülük?
Azt jósolták, hogy a mozgókép sosem lesz elfogadott, híres mert "minek".
Aztán nézed meg hová jutottunk.

Összegezve ha nem is lesz semmi Karikáék munkájából, igenis fontos, és szükség van rá.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 5 hónapja #298036 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor

HUN_Sector beküldte: Annyira görcsösen ragaszkodtok a saját tech tree-be, de őszintén nem értem, hogy még miért?
Nem vagyunk harckocsigyártó nemzet. Amik voltak, azok a maguk idejében is elavultak voltak. Ami kicsit is hatásos volt, azt meg a németektől kaptuk.

Fogadjátok el. Nem tudunk kiállítani egy saját fát. De még egy ágat sem. Sőt, tier 5 felett valódi harckocsink, tier 7 felett meg makettünk sincs.

Klónokból pedig már van elég. Lobogót így is tudtok tenni a tankotokra.

Ezt már más is leírta. :)
Amit írtál, az pedig nem feltétlen igaz ebben a formában. Magyarország azon kevés nemzetek közé tartozott, akik mind nyersanyagilag, mind pénzügyileg megengedhette magának saját harckocsi fejlesztést, és gyártást. Az pedig közel sem igaz, hogy a saját típusaink a maguk idejében elavultnak számítottak volna. A Toldi az L-60-on alapul (1936), ami akkor a világ legjobb páncélosaihoz tartozott. A Turán sem volt elavultnak mondható a 40-es évek legelején, amikor elkezdték a fejlesztését, nagyjából a Panzer III/IV szintét képviselte. Viszont ezek a típusok voltak egészen a háború végéig szervizben kisebb-nagyobb módosításokkal. Addigra már igencsak elavultnak voltak mondhatóak a jelenleg játékbeli Tier 7+ szintű páncélosokhoz képest (IS, KV, későbbi T-34-ek).
Nem gondolom, hogy amit írtál, bármilyen értelemben is építő jellegű. És nagyon sok magyar fa terv készült, volt ami tele volt klónokkal, volt ami tele volt fantáziatankokkal. De ők is próbálkoztak. Én igyekeztem kiszűrni ezeket, de még cikkekbe is lehetnek fals információk. Mindenesetre több águnk is lehetséges hogy megvalósítható.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298039 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Kicsit kutakodtam tovább interneten erről a Straussler Heavyről és találtam valamit... Bár egyértelmű forrást nem találtam, ami alátámasztaná ennek a tervnek a bármiféle (akárcsak elgondolásának) létezését is, de abban esetleg lehet valami amiről beszélt a cikkben, hogy később lehettek további brit fejlesztések ennek a designek az elvén. Ugyan nem a Chieftain az (nem is értem hogy hordta össze ezt a badarságot, a Chieftainnek annyi köze van ahhoz a tervrajzhoz, amit publikált, mint a szovjet tankoknak a kiegyensúlyozottsághoz... segítek, nem túl sok), de találtam fotókat egy tesztfázisban lévő, továbfejlesztett brit prototípusról. A Vickers MBT-ről van szó, aminek az "elődjeinek" a fejlesztését a 60-as évek elején kezdték. Itt több szálra is szétszakadhat a történet, de van valami közös: az említett Straussler Heavy is egy '61-es rajzon van. Visszatérve a Vickersre, a MBT-nek volt (ha minden információm pontos) 5 darab variációja. A Mark 4 Valianttal, de ennek a továbbfejlesztésével, a Mark 7-el is kifejezetten szembetűnő hasonlóságok vannak az elméletileg Straussler által tervezett (és valószínűleg ez esetben akkor szabadalmaztatott) Heavyvel.
Képek: imgur.com/a/KrQqrhy
Elméletileg a Vickers MBT-nek van köze a Challenger 1-hez, amit az Alvis-Vickers Ltd. műhelyeiben is gyártottak, ami érdekes módon még egy szálon összefügg Strausslerrel, hiszen korábban ő maga is együtműködött és dolgozott az Alvissal.
Azt sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudom, hogy Strausslernek volt-e köze a fent említett Vickers típusokhoz, de ezt találtam, és nekem nagyon úgy tűnik a tervrajzon szereplő harckocsi abban a bizonyos cikkben pont ilyesmit ábrázol.


Az nem egy 1961-es rajz, hanem annak a kamu cikk írójának kreálmánya, valószínűleg 2013-ból. Engedd el, semmi sem igaz abból a cikkből.
És Strausslernek nincs köze a Vickers MBT-hez. Nincs időm leírni oldalakat, hogy miért felesleges kapcsolatot keresni Straussler munkássága és a Vickers MBT között. Ezért ne haragudj kérlek. Szóval csak egy példa: Straussler 1932-ben kb egy évig működött együtt a Vickers-Armstrons vállalattal, amikor egy árokáthidaló berendezést (Trench crossing device) tervezett nekik. patents.google....012090
Oszt ennyi, utána nincs kapcsolata élete végéig velük, sőt, a konkurensük volt. Az Alvis-szal volt kapcsolata Strausslernek, 1936-1938 között dolgoztak együtt, de az meg egy tök másik cég. A Vickers MBT Mk 1. 1962-63 között épült. Az általad említett Alvis-Vickers pedig 2002-ben jött csak létre. Időzavar a köbön.

Összegezve, pár wikipedia szócikknél mélyebbre merülj kérlek. Én kb 6 éve kutatgatom Straussler életét, belőle és a munkásságából írom a történész doktorimat, szóval higgy nekem, kapiskálom miről beszélek. Ellenben, ha érdekel, és tudod bizonyítani a "Straussler Heavy" létezését levéltári vagy oral history forrással, akkor érdekel a dolog. Bizonyíték nélkül viszont - pardon my french - f@szság az egész.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #298040 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
A jelenlegi csapat (de főként Karika) több éves kutatása nélkül nem lenne a fejlesztői részlegen a magyar ág, illetve több magyar páncélosokról szóló könyv is profitált a kutatásokból. A lengyel ág után meg fölösleges a hitelességgel vagy a valós gyártókapacitással jönni. Egyébként már csak a svájciak vannak rajtunk kívül akik kaphatnak önálló ágat, de náluk abszolút nincs semmi egyedi/újszerű ami vonzó lehetne. (A kínai ág se túl népszerű amúgy.)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 5 hónapja #298042 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Sajnos én nem tudok bizonyítani semmit erről, de hiszek neked, érted a szakmád. Ezért is kérdeztelek téged. :thx2:
Sajnos voltak pontatlan információk (amit jeleztem is, hogy valószínűleg van amit félrenézhettem), ezért ez utón is elnézést kérek. Valóban nem néztem utána részletesen, legközelebb figyelek erre.

Fücsöknek csak annyi, hogy nem hinném, hogy annyira felesleges hitelességgel jönni, mert nagyon megveti a közösség a szalvétapáncélosokat.
Egyébként azt hogy érted, hogy náluk abszolút nincs semmi egyedi/újszerű ami vonzó lehetne? Nálunk van bármi amúgy? Nem azért kérdezem mert kételkednék hogy lenne, csak mert nem tudok olyan mechanikáról ami tényleg egyedivé tenne minket (mint például a dupla löveg, a felhúzható kerekek, gáz-turbina motor, vagy esetleg valami újratöltés mechanika). Csak azért, mert ha nálunk sincs, nekem van ötletem: például lehetne kifejleszthető modul az extra páncélzat vagy ahogy itthon nevezik, kötény, de mivel magába feleslegesnek tűnhet (csak HE lövedék ellen hasznos), adhatna valami pluszt, például 100 hp, mint egy torony upgradenál. Vagy ami még lehetőség, hogy itt vannak a magyarok által használt (illetve létező de fel nem használt) lövegek: i.imgur.com/TF9UZCn.png
és mivel volt autoloaderünk is, nekünk is lehetne valami mechanikánk...
Közbe rájöttem, hogy az autoloader a Karika által felkutatott MBT lövegje... Ettől függetlenül tök jó lenne valami új mechanika esetleg a Straussler MBT-n.
Én olyasmin gondolkodtam, hogy úgy működne, mint az autoreloaderek, csak az összes lövedék töltési idője ugyanannyi lenne, viszont ha megnyomod az x-et, átlép magazin módba, amivel korlátozott mobilitásod lesz, de még egy "adag" magazint betölthetnél. Mindenesetre ezek az ötleteim, de kíváncsian várom, ha van más dolog is ami egyedivé tenne minket (a Straussler MBT 4 hidraulikus lánctalpán kívül).
*Edit: Épp most olvastam amúgy, hogy a Svájciaknak volt gázturbinás tank fejlesztésük a Panzer 68-on, bár az megint nem lenne egyedi, mivel már a kevésbé hiteles lengyel közepeseknek ajándékozta a Wargaming ezt a rendeltetést.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: martonosy98

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #298137 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Van bármi infótok erről? A wot hivatalos forumán egy régebbi cseh threadbe találtam. Ezt azóta törölték, de Wiki Commonson is fent van.
Fordítóval annyit lehet róla megtudni (bár nem pontos), hogy elvileg 48-ban tervezett magyar közepes harckocsi, volt megépült makettje/modellje is, de a szovjetek nyomására leállították a fejlesztését. A tervrajzról ítélve autoloaderes, akár top tier med is lehetne. Sajnos máshol nem találtam információt róla, még a konkrét nevéről sincs információm.
Ami még segíthet, itt a TVP-ről tervrajz (cikk alja).
Nekem úgy tűnik, ugyan innen van szkennelve ez is.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Fücsök, martonosy98, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298154 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Érdekes rajz. Ahogy elnézem 88mm-es autoloader lehet, de az alakja nem sokban hasonlít a TVP-re. Azoknak egyik változata se ilyen, de még a T27-es sem. 48-ig még volt rendszerben nálunk is 88mm-es löveg, így ez volt a legerősebb löveg amit rakhattak rá. Volt egy hazai titkos 85mm-es lövegfejlesztésünk 48 után, ami a 80mm-es L/58-as Bofors lövegkísérletek folytatása volt, de 100mm-es egyedi löveget nem fejlesztettek később sem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: krisztianbibor, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298156 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Köszi az infót! Talán ilyen kaliberű fegyverzettel akár top tier páncélos is lehetne (vannak tier 9 medek még 7,5cm-es löveggel is), ráadásul biztosak nem lehetünk abba, hogy ennél nagyobbat nem terveztek rászerelni, a T-54-en is csak 100mm-es van. Illetve tekintve az ideológiát amelyet a WG követ, felszerelhetjük akár 120 mm autloaderrel is nagy ívbe adni a történelmi hitelességre, hiszen sehol nem említenek az ágyúról információt (legalábbis eddig nem találtam), és így -szokásos módon- nyugodt szívvel mondhatják, hogy "a 120 mm main armament was considered". De várok Karika, vagy esetleg más hozzá értők véleményére is. Illetve ha illene is a játékba, semmi információ nincs egyáltalán a projekt nevéről. Ennyire nem szaladok előre, de ha bekerülhetne a fába, és továbbra se említené semmi a fejlesztési nevét, és mi sem találnánk róla információt itthon, szükség lenne egy hiteles fedőnév. De inkább nem iszom a medve bőrére, bár lehetséges, valóban találtak a csehek valamit, és nem csak fiktív, mint az eddig a tree készítők által (ki)talált top tierek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298193 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Mindenképpen fog kelleni szovjet vagy cseh 100mm-es löveg, mivel pl. a Skoda T27-es sem ideális alap lőszerrel tier IX vagy X-ben. A DPM szerintem jó lenne, de ez egyensúlyozás kérdése elsősorban. Amúgy ki kutatta ki ezt az anyagot? (Leginkább Silentstalker kutatta ki a cseh ágat, de erről a tervezetről az utóbbi 5 évben említést sem tett angol nyelven.)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 5 hónapja #298198 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
A threadet amiben találtam nem emlékszem ki nyithatta, de elég sokan szóltak hozzá, szóval semmi információm nincs már arról, hogy ki küldte be ezt a képet. Szerencsére linket küldött Wiki Commons fotóhoz, így hiába törölték a threadet, a képet még most is bárki megtalálja. Nem tudom ez segít-e bármit. Talán az is lehetséges, hogy ezt a fotót még ő sem látta, ki tudja...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298223 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Great War Tank, 34M Rákóczi, 41M Hunyadi, 43M Csák, 46M Árpád, 45M Tas 600, és 48M Tas II...
Ezekről tud bárki bármit? Forrás: Hearts of Iron IV (pc-s játék)
Nekem túl fiktívnek tűnnek. Bocsi, ha már más is beküldhette, de én gyors végiglapoztam a threadet és nem láttam hogy lett volna már valaki aki megtalálta.
Annyi érdekességet vettem még észre, hogy amit találtam cseh típusterv és ez a bizonyos Tas II hasonló (öntött torony, élesen döntött homlokpáncélzat).
Lehet ennek a játéknak a fejlesztői (vagy ha ez egy mod, a mod készítői) is megtalálták a tervrajzot amit én is, mert azon kívül semmi magyar fejlesztésű páncélosnak nem volt ilyen kialakítása...
Itt összehasonlítottam a kettőt, azért bőven akad különbség. De máshol sehol nem volt ilyen magyar torony és alváz. Még annyi tippem van, hogy egy T-54/55-öt vehettek alapul.. :huh:
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.