Jelenleg 457 vendég és egy tag online

Magyar harckocsik

1 hónapja 1 hete #298455 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Fücsök beküldte: De a WG nem kutatta/kutatja olyan alapossággal a magyar papírtankokat mint a lengyelekét. Azon túl nem baj ha a kamu tankokat közben megtaláljuk és leleplezzük.;)

Persze, nem is azt mondom, hogy felesleges ez a beszélgetés, hasznos ha az emberek eszmét cserélnek. Csak a tudományos alaposságot kritizálom itt-ott. Bocsi érte, szakmai ártalom.

A lengyel tankokat nem a WG találta, hanem lengyel kutatók, levéltárasok, akik átadták nekik a kutatásaik eredményét.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hónapja 1 hete #298465 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Megértem a tudományt, és azt is, hogy neked más a hozzáállásod, mivel ez a szakmád. De a játék szempontjából az előre meghatározott szintekre kell keresni harckocsit. Nekünk amelyek még hiányoznak jobbára a 8-10-es tierek. Valamint céllal is kellett böngésznem, mert arról már van egyértelmű, pontos információ, ami a háború alatt történt, azon nincs mit vizsgálni. Plusz, egyébként sincs szükség T8 alatti páncélost kutatni, amik léteztek, mind fel lettek már töltve az internetre korábban.

Azt meg végképp nem szabad, hogy átessen valaki a ló túloldalára, és mindenféle légből kapott dolgokat találjon fel, csak hogy megfeleljen pár kapitalista fehérorosz által egy leszállóágban lévő játékhoz kitalált elvárásnak. Nem ér ennyit az egész.

Ez nekem kicsit úgy hangzott, mintha azt akartad volna mondani, hogy én (vagy esetleg ezeknek a posztoknak/cikkeknek a szerzője, nem egyértelmű a megfogalmazás) találta(m) volna ki a beküldött tervrajzon szereplő típusokat. Persze lehet valóban csak a megfogalmazással volt a baj, de senki nem akart megfelelni semmilyen elvárásnak, én azt gondolom. Ezt találtam, és illhetne is a játékba. De semmi információ nincs a nézeti rajzok készítőjéről, vagy csak úgy általánosságban magáról az elképzelésről. De ezt már leírtad miért nem létezhetett akkoriban. :thx2:

1 hónapja 1 hete #298466 Írta: Ikarus7
Megválaszolva: Ikarus7
A játék pontos nevét le tudnád írni nagyon érdekelne a dolog vagy egy linket a letöltéshez, előre is köszi. :)

1 hónapja 1 hete #298469 Írta: krisztianbibor

Ikarus7 beküldte: A játék pontos nevét le tudnád írni nagyon érdekelne a dolog vagy egy linket a letöltéshez, előre is köszi. :)

Link: store.my.games/...=en_US :)

1 hónapja 1 hete #298471 Írta: krisztianbibor
Közben elkészültek a közepes ágnak (a tier 9-10 még bizonytalan, mi lesz, és milyen) a szupertesztes jellemzői és tankopédiás leírásai .
Az értékek nem véglegesek, változtathattok rajta, és a leírásokban is lehetnek hibák. Ezeket jelezzétek kérlek!
A modellek nem pontosak, csak tájékoztató jellegű illusztrációk.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Fücsök

1 hónapja 1 hete #298478 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster

Ikarus7 beküldte: A játék pontos nevét le tudnád írni nagyon érdekelne a dolog vagy egy linket a letöltéshez, előre is köszi. :)

Battle Tanks Legends of World War II

Bocsi a címet azt elfelejtettem.
Munkába menet készülődésképp írtam a hozzászólást.

Sziasztok! Aki rendelkezik a Toldi III és/vagy Turán III PT típusokkal, kérem szavazzon és szóljon hozzá (angolul) az alábbi topik link témájához:
forum.worldofta...ading/

Előre is köszönöm a támogatást! :)

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #298486 Írta: krisztianbibor
Tegnap jelent meg egy cikk a Tank Encyclopedia oldalán a magyar T-38-asokról. Lényegében Panzer 38-asok, bár nem erre van szükségünk a fába, de egy ajándék/prémium Tier 4/5-nek jó lehetne (a cikkben említi, hogy a 80 mm-es löveggel T-34-eseket is semmisített meg).
Cikk: tanks-encyclope...rvice/

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #298494 Írta: krisztianbibor
Megcsináltam a 88 mm-es cseh autoloadernek a kerek tornyos modelljét, ahogy Karika is írta hogyan kellett kinéznie.
Mellékletek:

4 hete 2 napja #298721 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Várjuk, jöhetne a többi jármű is!:thx3:

4 hete 2 napja #298725 Írta: krisztianbibor

Fücsök beküldte: Várjuk, jöhetne a többi jármű is!:thx3:

www.reddit.com/...posal/

4 hete 2 napja #298731 Írta: Fücsök
Szép munka!:thx2: :dancing:
Jó lenne tudni mennyire haladtak a kutatással WG-nél, de egy ilyen javaslatot csak tanulmányoznak. (A könnyű ágat én hanyagolnám még, mert nem felel meg az összes feltételnek jelenleg.)

4 hete 2 napja - 4 hete 2 napja #298735 Írta: krisztianbibor

Fücsök beküldte: Szép munka!:thx2: :dancing:
Jó lenne tudni mennyire haladtak a kutatással WG-nél, de egy ilyen javaslatot csak tanulmányoznak. (A könnyű ágat én hanyagolnám még, mert nem felel meg az összes feltételnek jelenleg.)

Köszönöm! B) A kerekes járműinket én sem részesítem előnyben, először valószínűleg a közepes ág kerülhetne be, vagy akár egyszerre a páncélvadászokkal (mint anno ahogy a svédeknél is kettő branchet mutattak be a megjelenésükkor).
Véleményem szerint nem lenne probléma egyébként a mi könnyű águnkkal sem, kivéve ha kikerülnek a kerekes járművek a játékból a kiegyensúlyozhatatlanságuk miatt, mint a Waffenträger auf E-100-el is történt. De erre egyelőre nem mutatkozik esély, szóval nincs elvi akadálya. A Csaba ugyan a legkisebb kaliberű fegyverrel rendelkező harckocsi lenne T5-ben, de még például a Luchsnak vagy a Panzer 38-nak is 20 mm-es fegyverzete van egy szinttel lejjebb (ráadásul a Luchs kimondottan hatékony vele). A franciák 6-os kerekesének, a Panhard 178-nak egyébként is eredetileg 25 mm-es ágyúja volt, és csak egy háború utáni módosításra (ez a 178B) tervezték a 7,5 cm-es löveget (amivel egyébként a saját szintjén az egyik legjobbnak számít, 76 mm-nél nagyobb löveg nincs is a saját kategóriájában). Az más kérdés, hogy már Tier 5-ben kell-e a kerekes jármű, de ennek sem lenne akadálya, lehet kiegyensúlyozott a Csaba is, ha akarják. A Panhard 178-ra sem mondta senki, hogy OP lenne, ez megvalósítható egy tierrel lejjebb is.
Egy gyorstüzelő 73 mm-es sima csövű löveggel például nagyon jól elférne T9-be a PSZH-2 (az AMX 13-nak is 75 mm-es stock lövegje van ugyanezen a szinten). Sima csövű ágyúval szerelt harckocsit egyébként már adtak hozzá a játékhoz, ilyen volt a T-62A vagy a LHMTV is. De valószínűleg ettől függetlenül lehetnek olyan feltételek, amelyeknek valóban nem felelnek meg, de az, hogy csapatszállító volt a PSZH, irreleváns, mivel egy 73 vagy 100 mm-es löveggel felszerelt harckocsi már inkább IFV-nek/felderítő harckocsinak sorolható be, mintsem személyszállító járműnek, ráadásul ez (a könnyű harckocsikhoz képest óriási méretüktől eltekintve) nem számítana a játék szempontjából. Persze lehetséges, hogy tévedek, javítsatok csak ki. :huh:

3 hete 1 napja #298872 Írta: Fücsök
Mindkét járműnek volt huzagolt csövű lövege prototípus változatban, ezek kerültek be a játékba.

3 hete 1 napja #298874 Írta: krisztianbibor
Lehet valóban ez a helyzet, igazad van.
Viszont annyival kiegészítenélek, hogy a prototípus változat a brit tankocska esetében azért nem helytálló, mert igazából nem is volt több változat belőle, nem hagyta el a kisérleti fázist.
Azt nem tudom, van-e valóságalapja azoknak a lövegeknek (75 és 85 mm L40), amelyekkel a WG felszerelte, de az bizonyos, hogy 120 mm-es sima csövű löveggel a valóságban is létezett.
Természetesen nem ez az egy példa köré kellene felépíteni a top-tier kerekeseinket, de mindenképp ott a példa arra, hogy vannak a játékban járművek, amelyek a valóságban sima csövű ágyúval felszerelt harckocsikat reprezentálnak (épp most találtam meg még pl. a 112-t, amely szintén ide tartozik).
Mindenesetre lehetnek még alternatívák, hiszen a szovjetek a kerekes harckocsik fejlesztését megengedték hazánkban, így lehetséges, hogy létezett olyan típus, amely nagyobb kaliberű, huzagolt csövű páncéltörő löveggel volt tervezve.
Mellékesen: Valahol láttam, hogy írtad, 2023-ig nem lehet kutatni. Ezt hogy érted, és mire/kire vonatkozik?

2 hete 21 órája #298989 Írta: Fücsök
Úgy értettem, hogy van még ami még titkosítva van, 80 év a felső határ, de nem tudom mennyi adat kutatható a titkosított iratokból jelenleg.

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.