Jelenleg 259 vendég és 3 tag online

Magyar harckocsik

2 hónapja 1 hete #291840 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Sziasztok!

Tud erről a képről valaki valamit? Mikor és hol készülhetett?
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hete 3 napja - 3 hete 3 napja #293231 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Újabb hírek!
Másolom a Magyar harckocsik FB csoportról a friss híreket:
Amik megelőzhetik a magyar tankágat.
Olasz nehéztankok. „Utolsó rész?”
Nagyjából egy éve kezdtük el ezt a sorozatot írni és már egy kiegészítő rész is napvilágot látott azóta, de azt kell hogy írjam, hogy egy újabb rész következik. Ez nem más mint a nemrég bejelentett Olasz nehézharckocsik.
Mint a többi résznél is említettem ezek az adatokat én kerestem meg, így a WG adatai eltérhetnek, Ráadásul sem időm sem egyéb (anyagi)források nem engedik meg számomra a mélyrehatóbb kutatást, ezért csak tájékoztató jelleggel írom ezt a pár sort.
Mit is tudunk az olasz nehéz tankokról? Voltaképpen szinte semmit. Az utolsó nehéztank, amit ténylegesen annak terveztek az a P26/40-es, de valljuk be nem igazán annak sikerült. A játékban is tier4-es közepes tankként van jelen.
A másik oldala a dolognak, hogy a megalomán tanktervezés az olaszoknál is jelen volt és rengeteg OHO és Type5 heavy-hez hasonló terveket készítettek, viszont a WG megcáfolta, hogy többtornyos superheavyk érkeznének, sőt azt is elárulták, hogy a jló bevált olasz autoreloaderes rendszeres tankokra lehet számítani. Sajnos egyebet nem közöltek, így elkezdtem kutatni.
A besorolást nagyon nehéz meghatározni ugyanis az olaszok nagyon hamar átálltak az MBT megnevezésre. Ez pedig problémát okoz a harckocsik megkülönböztetésére.
Lássuk a típusokat.
Finabel 3A5/Ansaldo:
Ennek a típusnak a tervei a WG-nél van. A típus érdekessége, hogy 6 variációja is van. Finabel 3A5/ Lancia, Berda, Fiat, OTO Melara A, OTO Melara B. Viszont csak az Ansaldo a táras így csak ezzel foglalkozunk. Néhány a felsorolt értékekből: 35tonna lenne, 90mm-es táras ágyúval lenne ellátva, és megközelítőleg 60km lenne a végsebessége. Ezekből az értékekből nekem nem heavy tanknak tűnik, inkább egy light-med átmenetnek.
OTO Melara project és OTO Melara MBT:
1980as években tervezték vagy hozták nyilvánosságra, sajnos nem tudtam kideríteni melyik az igaz, mert az olasz nyelvtudásom megközelítőleg 0 és a Google fordító se sokkal jobb. 90mm-es ágyú az egyiken, a másikon pedig 105mm-es ágyú lett tervezve. Ezen kívül semmi mást nem találtam róluk, 2 külön oldalon találtam róluk ezt a rengeteg infót. Majd felhagytam a keresésével. Sajnos a koncepció név sem ismeretes és így egy tank gyár nevével (OTO Melara) és project vagy MBT kiegészítéssel felesleges a további keresés.
OTO Centurion:
Ez tulajdonképpen az a tank, amit a médium tankág végére jósoltak még annak az érkezése előtt. Lényegében egy Leopard 1A3 tártöltős rendszerrel. Ezzel a típussal tele van a net, de azt kell hogy mondjam, ezt még mindig nem heavynek, hanem szintén médiumnak sorolnám.
(5 kép) Fiat Leon MBT:
Ez szintén egy Leopard 1-es áttervezés. Exportra szánták, egy közös konzorciumi megállapodás része volt, a tervezést 1975-ben kezdték. Egyetlen prototípus épült. 105mm-es NATO szabványos ágyúval lett felszerelve, 4fő a kezelőszemélyzete. 830Le motor hajtja. 43tonna a súlya.
Ez nem táras, de legalább létezik, de még mindig nem heavy.
OF-40 mk1: A Leon áttervezése, de csak annyira, hogy a német licenszt meg tudják kerülni. 1977-ben kezdték a tervezését és az MK1et 80-82 között gyártották összesen 18darabot. A modernizált verziókkal együtt összesen 39 épült és napjainkban is hadrendben van.
Ez is létezik, ez sem táras és ez sem heavy.
Outomatic SPAAG: Egy kísérleti légvédelmi önjáró löveg. A modern sugárhajtású gépek és a légvédelmi rakéták megjelenésével okafogyottá vált a fejlesztése és sorozat gyártása. 76mm-es haditengerészeti ágyúval látták el, ami percenként 120 lövést képes leadni. 6 lövedék fér a tárba, amit folyamatosan lehet tölteni. Az alvázát egy OF-40es adja.
Ezt valószínűleg nem látjuk viszont a játékba, de jó utalás arra, hogy az olaszok nem hagytak fel a táras ágyúk fejlesztésével. Az hogy én nem találtam másik típusokat, nem jelenti azt, hogy a WG nem talált volna papírra vetett táras nehéztank koncepciókat.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DJ Tarantula

3 hete 2 napja #293253 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Az OTO Melara MBT talán az Leopard 1A2-re utal. Az olaszok vettek 200 Leopard 1A1-t és 69 Bergepanzert a németektől, majd megvették a licenszet Leopard 1A2-re és 1975-től gyártották szorgalmasan az OTO Melara cégnél a 80-as évek második feléig (az alapfeladatú mellett műszaki, hídvető, sofőr-képző változatban is). De igazi olaszos módra a némettől eltérő konfigurációban építették, pl.az ágyústabilizátort eredetileg eredetileg kihagyták (akármilyen hihetetlen is), aztán korszerűsítgették is.
Olasz nehéztanknak én csak az Ariete-t ismerem (bár a besorolása nem nehéztank, hanem MBT) --- de ez egyrészt nem tárac, másrészt 1985-ben kezdték el tervezni, 1995-ben pedig szolgálatba állítani.
Úgyhogy ezzel a "táras olasz nehéztank" ágról szóló hírrel komolyan meglepett a WG engem is.

1 hete 6 napja #293477 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Halihó!

Slava Makarov otthagyja a WG-t! Éles váltással politikusnak áll. A WG fejlesztési terveiben lehet pár változás ennek következtében, de de ami miatt igazán fontos, hogy az utóbbi években többször a magyar harckocsi-vonal ellen nyilatkozott publikusan - az utódja talán majd másként áll hozzá ehhez az ügyhöz :)

1 hete 2 napja - 3 napja 8 órája #293602 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Reméljük, de egyelőre a svájci ágat sem nagyon akarják behozni.:(
Viszont a War Thunder-es magyar ágról raktak fel videót a youtube-ra!
https://www.youtube.com/watch?v=tcprtq9O1sk

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.