Jelenleg

18
látogatónk van

Magyar harckocsik !

4 éve 3 hónapja #291840 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Sziasztok!

Tud erről a képről valaki valamit? Mikor és hol készülhetett?
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #293231 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Újabb hírek!
Másolom a Magyar harckocsik FB csoportról a friss híreket:
Amik megelőzhetik a magyar tankágat.
Olasz nehéztankok. „Utolsó rész?”
Nagyjából egy éve kezdtük el ezt a sorozatot írni és már egy kiegészítő rész is napvilágot látott azóta, de azt kell hogy írjam, hogy egy újabb rész következik. Ez nem más mint a nemrég bejelentett Olasz nehézharckocsik.
Mint a többi résznél is említettem ezek az adatokat én kerestem meg, így a WG adatai eltérhetnek, Ráadásul sem időm sem egyéb (anyagi)források nem engedik meg számomra a mélyrehatóbb kutatást, ezért csak tájékoztató jelleggel írom ezt a pár sort.
Mit is tudunk az olasz nehéz tankokról? Voltaképpen szinte semmit. Az utolsó nehéztank, amit ténylegesen annak terveztek az a P26/40-es, de valljuk be nem igazán annak sikerült. A játékban is tier4-es közepes tankként van jelen.
A másik oldala a dolognak, hogy a megalomán tanktervezés az olaszoknál is jelen volt és rengeteg OHO és Type5 heavy-hez hasonló terveket készítettek, viszont a WG megcáfolta, hogy többtornyos superheavyk érkeznének, sőt azt is elárulták, hogy a jló bevált olasz autoreloaderes rendszeres tankokra lehet számítani. Sajnos egyebet nem közöltek, így elkezdtem kutatni.
A besorolást nagyon nehéz meghatározni ugyanis az olaszok nagyon hamar átálltak az MBT megnevezésre. Ez pedig problémát okoz a harckocsik megkülönböztetésére.
Lássuk a típusokat.
Finabel 3A5/Ansaldo:
Ennek a típusnak a tervei a WG-nél van. A típus érdekessége, hogy 6 variációja is van. Finabel 3A5/ Lancia, Berda, Fiat, OTO Melara A, OTO Melara B. Viszont csak az Ansaldo a táras így csak ezzel foglalkozunk. Néhány a felsorolt értékekből: 35tonna lenne, 90mm-es táras ágyúval lenne ellátva, és megközelítőleg 60km lenne a végsebessége. Ezekből az értékekből nekem nem heavy tanknak tűnik, inkább egy light-med átmenetnek.
OTO Melara project és OTO Melara MBT:
1980as években tervezték vagy hozták nyilvánosságra, sajnos nem tudtam kideríteni melyik az igaz, mert az olasz nyelvtudásom megközelítőleg 0 és a Google fordító se sokkal jobb. 90mm-es ágyú az egyiken, a másikon pedig 105mm-es ágyú lett tervezve. Ezen kívül semmi mást nem találtam róluk, 2 külön oldalon találtam róluk ezt a rengeteg infót. Majd felhagytam a keresésével. Sajnos a koncepció név sem ismeretes és így egy tank gyár nevével (OTO Melara) és project vagy MBT kiegészítéssel felesleges a további keresés.
OTO Centurion:
Ez tulajdonképpen az a tank, amit a médium tankág végére jósoltak még annak az érkezése előtt. Lényegében egy Leopard 1A3 tártöltős rendszerrel. Ezzel a típussal tele van a net, de azt kell hogy mondjam, ezt még mindig nem heavynek, hanem szintén médiumnak sorolnám.
(5 kép) Fiat Leon MBT:
Ez szintén egy Leopard 1-es áttervezés. Exportra szánták, egy közös konzorciumi megállapodás része volt, a tervezést 1975-ben kezdték. Egyetlen prototípus épült. 105mm-es NATO szabványos ágyúval lett felszerelve, 4fő a kezelőszemélyzete. 830Le motor hajtja. 43tonna a súlya.
Ez nem táras, de legalább létezik, de még mindig nem heavy.
OF-40 mk1: A Leon áttervezése, de csak annyira, hogy a német licenszt meg tudják kerülni. 1977-ben kezdték a tervezését és az MK1et 80-82 között gyártották összesen 18darabot. A modernizált verziókkal együtt összesen 39 épült és napjainkban is hadrendben van.
Ez is létezik, ez sem táras és ez sem heavy.
Outomatic SPAAG: Egy kísérleti légvédelmi önjáró löveg. A modern sugárhajtású gépek és a légvédelmi rakéták megjelenésével okafogyottá vált a fejlesztése és sorozat gyártása. 76mm-es haditengerészeti ágyúval látták el, ami percenként 120 lövést képes leadni. 6 lövedék fér a tárba, amit folyamatosan lehet tölteni. Az alvázát egy OF-40es adja.
Ezt valószínűleg nem látjuk viszont a játékba, de jó utalás arra, hogy az olaszok nem hagytak fel a táras ágyúk fejlesztésével. Az hogy én nem találtam másik típusokat, nem jelenti azt, hogy a WG nem talált volna papírra vetett táras nehéztank koncepciókat.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DJ Tarantula

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja #293253 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Az OTO Melara MBT talán az Leopard 1A2-re utal. Az olaszok vettek 200 Leopard 1A1-t és 69 Bergepanzert a németektől, majd megvették a licenszet Leopard 1A2-re és 1975-től gyártották szorgalmasan az OTO Melara cégnél a 80-as évek második feléig (az alapfeladatú mellett műszaki, hídvető, sofőr-képző változatban is). De igazi olaszos módra a némettől eltérő konfigurációban építették, pl.az ágyústabilizátort eredetileg eredetileg kihagyták (akármilyen hihetetlen is), aztán korszerűsítgették is.
Olasz nehéztanknak én csak az Ariete-t ismerem (bár a besorolása nem nehéztank, hanem MBT) --- de ez egyrészt nem tárac, másrészt 1985-ben kezdték el tervezni, 1995-ben pedig szolgálatba állítani.
Úgyhogy ezzel a "táras olasz nehéztank" ágról szóló hírrel komolyan meglepett a WG engem is.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja #293477 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Halihó!

Slava Makarov otthagyja a WG-t! Éles váltással politikusnak áll. A WG fejlesztési terveiben lehet pár változás ennek következtében, de de ami miatt igazán fontos, hogy az utóbbi években többször a magyar harckocsi-vonal ellen nyilatkozott publikusan - az utódja talán majd másként áll hozzá ehhez az ügyhöz :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DaisetsuHUN, Proplayer

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #293602 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Reméljük, de egyelőre a svájci ágat sem nagyon akarják behozni.:(
Viszont a War Thunder-es magyar ágról raktak fel videót a youtube-ra!

Hamarosan jön a végleges magyar ág elképzelés is facebookról, azt is bemásolom!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #294115 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Alakulnak a magyar ág tervezetek. Hamarosan megírom a legújabb tervezetet amit elküldenek a WG-nek!:)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #294181 Írta: Henrik8511
Megválaszolva: Henrik8511
Sziasztok!

Az én véleményem szerint inkább örülnünk kéne, hogy nincs ilyen ág. A magyar harckocsik java része már akkor elavult volt amikor kijött a gyárból.. Ez kb olyan mintha Magyar ország most dobná piacra az első nyomógombos telefonját mikor már mindenhol Érintő képernyőset gyártanak...

Sajnálom de a Magyar harckocsiknak lenne olyan híre mint a Tokaji boroknak vagy mint a Szegedi paprikának stb akkor megérteném a dolgot meg én is azt kérdezgetném hogy miért nincs még Magyar ág. Szerintem legyünk realisták és engedjük el ezt az egészet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #294182 Írta: _tothjanos_
Megválaszolva: _tothjanos_

Sziasztok!

Az én véleményem szerint inkább örülnünk kéne, hogy nincs ilyen ág. A magyar harckocsik java része már akkor elavult volt amikor kijött a gyárból.. Ez kb olyan mintha Magyar ország most dobná piacra az első nyomógombos telefonját mikor már mindenhol Érintő képernyőset gyártanak...

Sajnálom de a Magyar harckocsiknak lenne olyan híre mint a Tokaji boroknak vagy mint a Szegedi paprikának stb akkor megérteném a dolgot meg én is azt kérdezgetném hogy miért nincs még Magyar ág. Szerintem legyünk realisták és engedjük el ezt az egészet.


Biztos vagy te ebben?
...vagy csak elenyészően kevés feljegyzés, és kevés elbeszélés maradt fent a magyar páncélos gyártás/páncélos hadviselés tetteiről?!?! ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #294184 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Csak a WoT nem szimulátor, így nem számít mikor gyártottak egy adott harckocsit. A jelenlegi lengyel ág 6-os Tier fölött teljesen kamu, mégis berakták, és ennek ellenére játszanak is vele. Már írtam párszor, hogy kutatni kellene a mi hadmérnök képzésünket is, mivel 1950-1954 között tervezniük kellett páncélosokat. (A lengyel nehéztankok is ilyenek.) Egy használható tank elég lenne ami berakható tier 9 és 10-be.B)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hadtjuk

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #295438 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster
Sziasztok !
Megjelent a mai nap (a számomra) igazán hiánytpótló 44M Tas és 44M Tas rohamlöveg papírmakett füzet.

Forrás (a készítő engedélyével):
vk.com/club185466790


A 44M Tas és 44M Tas rohamlöveg papírmakett füzete:
vk.com/doc49153...278a44

Valamint érdemes követni a papírmakett füzet csapatot az instagram-on is:
Jó készítést, makettozást !

Sziasztok! Aki rendelkezik a Toldi III és/vagy Turán III PT típusokkal, kérem szavazzon és szóljon hozzá (angolul) az alábbi topik link témájához:
forum.worldofta...ading/

Előre is köszönöm a támogatást! :)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: holczermate, Fücsök, Slandyke, Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #295441 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
De jó lenne, ha bekerülne a játékba!.. ..remélem mihamarabb!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296570 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Mindenképpen berakják.B)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja - 3 éve 5 hónapja #297916 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Sziasztok!
Találtam a web archive oldalán egy érdekes cikket (nekem úgy tűnik egy oldalról egy bejegyzés pdfbe?), és érdekelne mennyire lehetnek pontosak az információk. Ellenben azt furcsának tartom, hogy a cikk lassan 6 éves, de semmi nyoma az eredeti oldalon... :huh: Ha valóban pontos levéltári adatokon alapul, akkor elég sok problémára történelmileg hiteles megoldást nyújtana a magyar ttvel kapcsolatban.
A cikk: archive.org/det...-gurul
Én még akár el is tudnám képzelni, hogy léteztek ilyesmik, de kíváncsi vagyok mások véleményére is. Készítettem egy Tech Treet is Karika változata alapján -bár azóta fontos leszögezni, hogy a fejlesztési ágak rendszere változott, kevesebb (tier 3-ig általában 1 branch) low-tier ág van, ezért néhány dolgot átpakoltam-, viszont a Turánokból mind a három változatot külön tankként vettem, mivel a legtöbb helyen a 3 harckocsit teljesen külön típusként kezelik... De az is szempont volt, hogy különben valószínűleg lehetetlen lenne egy teljes közepes ág stb stb . Azokat a típusokat, amelyeket már a WG hivatalosan is feldolgozott, kis pipával jelöltem a treeben, így látható, hogy mely páncélosokról szükséges információt továbbítanunk a fejlesztő kutatórészlegére. Már tapasztaltam a finnyás közösséget redditen, akik "nem akarnak több klón tankot és egy újabb kínai treet" (volt aki a turánra azt hitte, hogy panzer4, vagy a straussler mbt-re, hogy orosz td :wb: ), vagy a másik "nincs szükségünk egy újabb lengyel/olasz fára kitalált páncélosokkal", szóval ügyeltem a Huba, Árpád, vagy Mátyáskirály típusú fantáziatankok elkerülésére, valamint arra, hogy ne tegyek be tier 8ba t34-eseket heavy tankokként (megtörtént példa a román tree készítőjétől). Így utólag meg is értem a community igényeit, bár a játékfejlesztő az ellenkezőjét csinálja. Ha szükséges, megtudom osztani az előnézeteket nagy felbontásban is (kerekes tankokon még dolgozok).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Celebúr, Omnipadmebumm, Fücsök, Bulcsu, martonosy98, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #297993 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Köszönet érte!
Youtube-on Velocci készített magyar fejlesztési ág videókat, neki lehetne írni.B)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #298008 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Sziasztok! Nem tudom hogy valaki olvasgatja-e még ezt e threadet, de találtam valami érdekeset.
Rólam annyit kell tudni, hogy design valamint játékfejlesztést tanulok, és nagyon érdekelnek a tankok. :side:
Viszont visszatérve a témára, találtam a web archive oldalán egy érdekes cikket (nekem úgy tűnik egy oldalról egy bejegyzés pdfbe?), és érdekelne esetleg Karika vagy mások véleménye mennyire lehetnek pontosak az információk. Ellenben azt érdekesnek tartom, hogy a cikk lassan 6 éves, és nekem sikerült csak megtalálnom. Bár tekintve az említett típusokat benne, nekem nem tűnik akkora hülyeségnek, mint az Árpád, Huba, meg Ond-Kond Szent István Mátyáskirály fantáziatankok, illetve ha valóban pontos levéltári adatokon alapulna és valóban esélyes, hogy létezhettek (a két Tast leszámítva a cikkből, azokról szinte semmi újat nem írt, illetve egyébként is a címe háború utáni tehát nem releváns, mindegy is), akkor elég sok problémára történelmileg hiteles megoldást nyújtana a magyar ttvel kapcsolatban.
A cikk: archive.org/det...-gurul


Szia!
Azért csak egy archív oldalon találtad meg ezt a cikket, mert törölték azóta, mivel kamu. Gondolom az oldal szerkesztői kirakták, majd miután kaptak a közösségi médián visszajelzést, hogy badarság meg hazugság a nagy része, leszedték. Ezért nincs nyoma.
Nézd meg jobban a képeket, amik szerepelnek a cikkben. A 43 M. Tas néven emlegetettnél egyértelműen látszik, hogy manipulált kép, photoshoppal szerkesztették rá a harckocsi képét és a szöveget. De a többi is ugyanígy készült. A szöveg tű éles, míg az 1980-ban a Zrínyi Kiadó által megjelentetett Harckocsik és páncélozott járművek típuskönyvéből kimásolt fejléc tök homály. Ilyen a valóságban nincs.
Amúgy Dobó Géza csak egy szerkesztője volt a könyvnek, nem az írója, Poór István volt a főszerkesztő. Ha vette volna a fáradságot, 5 perc alatt megtalálta volna már akkor a neten a könyv szkennelt változatát. Lent a 44M Tas nem manipulált oldala a könyvből. 43 M Tasról vagy 45 M Párducról szó sincs ebben a könyvben. Az a cikk író, aki azelőtt jelentet meg valamit, mielőtt meggyőződne a forrásai hitelességéről nem történész, se nem kutató, hanem egy kontár barom.
Itt vagy arról van szó, hogy a cikk szerzője is bedőlt ennek az említett 2011-es cikkből kimásolt, kamu képeknek, vagy nem is volt ilyen, és ő hamisította az egészet.

A Straussler Heavy-vel kapcsolatban:
Nincs ilyen nevű terv. Vagy ha van, akkor nem Bovingtonban van, mert az ő katalógusukban nincs nyoma. Szerintem A Straussler MBT-ről beszél, csak megváltoztatta a nevét, kitudja milyen okból.
Akkoriban kutattam serényen én is a WG-nek, és többek között a Bovingtoni Levéltárral is levelezgettem, kutatásaim eredményét meg az akkor még létező Wot hivatalos magyar nyelvű fórumán a "Magyar Harckocsik" thread-ben osztottam meg. Ezt azóta törölték sajna, szóval nem tudom visszakeresni, de gondolom az ottani írásaimból "lopta" ez a Lengyel Tibor nevezetű illető az "ötletet", hogy volt a háború után egy Straussler által tervezett harckocsi. De hogy a tervrajzot sose látta, az is biztos, különben nem rakott volna a saját kreálmányára tornyot, csak a szöveges leírásomat használta talán. Ott írtam, hogy megosztani nem fogom tudni azt, amit kapok, ugyanezzel a "nem oszthatom meg szerzői jogi okokból" szófordulattal. Fura.
Vagy az is lehet, hogy tényleg kutatott, és arra alapozta a dolgait, de ezt meg azért nem tartom valószínűnek, mert amikor én megbíztam a bovingtoni levéltárasokat, hogy fotózzák le nekem a Straussler MBT tervrajzát, mondták, hogy még sosem kérte ezt senki előttem.

Szóval összességében ez az elfeledett cikk nem vitte előre a kutatásokat, mivel hazugság. Ne használja senki a benne szereplő infókat a saját tech tree-jében.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Fücsök, krisztianbibor, Pötzi_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.