Csak egy kérdés

3 éve 10 hónapja #296480 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

matyibagolynak teljes egészében helyt adok, csak pár hozzászólásként adnék + véleményt.

Röviden: egyiket sem.

Kicsit kifejtve: ha még nincs legalább 5-6 azonos típusú tankod, mint az elérhetők, akkor valóban nem ajánlottak. Ha a "fun" része érdekel, és nem akarod másra költeni a kötvényeid, akkor persze mindenkinek szíve joga :)

Az FV mellett nehéz érveket találni, rossz páncél kialakítás, nincs ágyúsüllyedés és még lomha is. Egyedül a pontossága és a dpm-e jó, de ugyanezt tudja az S. Conq. is, ami mellesleg minden másban jobb nála.

egyetértek

Az M60 elvileg az M48 fejlesztett változata, de többen mondják, hogy nem érzik, hogy jobb lenne nála.

egyetértek

A 121B sem tűnik jobbnak a kifejleszthető párjánál, kicsit pontosabb, kicsit jobb az átütése és egy kicsit messzebbre is lát, viszont érezhetően lassabb a másiknál.

A 121B jobb mint a 121 (dpm-en kívül mindenben), DE így is az egyik legrosszabb med a játékban, viszont a kötvényért kaphatók közül még ez a legértékelhetőbb.


Gondolom azért pénzügyileg megérné, hisz a prém tankok javítási költsége nagyon alacsony (bár 8-tól nagyobb prém tankom nincs).

Az említett tankokat egyáltalán nem olcsóbb fenntartani, a 9-es és 10-es "prémium" tankoknak nincs megnövelt kredit hozama, csak a tapasztalatra adnak többet.
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296482 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Biztos le van valahol írva és már kérdeztem is ezzel kapcsolatban.. de még nem teljesen világos. Nézegettem a wotgarázs oldalon a sebzéshatárokat, hogy mennyi kell a különböző wn8 szintekhez ill a kiválóságjelekhez. Az okés, hogy ezek az adatok folyamatosan változnak aszerint, hogy hányan és milyen köröket futnak az adott tankokkal. Ezek a pontszámok most akkor nettó sebzésben vagy kombináltban értendők? Illetve most konkrétan ha én szeretnék a guardomra egy kiválóságjelet, hány csatán keresztül kell hozni az adott pontszámot? Elég az X csata átlaga vagy minden csatában el kell érni? Szeretnék a Turán után egye-egyet rakni a többi kedvencemre is. Mondjuk ahogy elnézem a Type 5 -el ez nem ma lesz.. De a guard, manticore, 112 talán-talán még általam is hozható.
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296483 Írta: DraX_HUNM
Megválaszolva: DraX_HUNM
Valaki mondana véleményt az IS vs IS-2S-ről ??
Ervek hogy jobb az IS
vagy
Ellenérvek hogy jobb az IS-2S

(Nekem megvan mind a kettő de valahogy egyik se áll kézre vagy akkor ne is erőltessem ezeket a tankokat ?)

Aki válaszol annak előre is köszönöm a fáradalmát :thx:
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296484 Írta: Rohamnyuszi
Megválaszolva: Rohamnyuszi

Biztos le van valahol írva és már kérdeztem is ezzel kapcsolatban.. de még nem teljesen világos. Nézegettem a wotgarázs oldalon a sebzéshatárokat, hogy mennyi kell a különböző wn8 szintekhez ill a kiválóságjelekhez. Az okés, hogy ezek az adatok folyamatosan változnak aszerint, hogy hányan és milyen köröket futnak az adott tankokkal. Ezek a pontszámok most akkor nettó sebzésben vagy kombináltban értendők? Illetve most konkrétan ha én szeretnék a guardomra egy kiválóságjelet, hány csatán keresztül kell hozni az adott pontszámot? Elég az X csata átlaga vagy minden csatában el kell érni? Szeretnék a Turán után egye-egyet rakni a többi kedvencemre is. Mondjuk ahogy elnézem a Type 5 -el ez nem ma lesz.. De a guard, manticore, 112 talán-talán még általam is hozható.


A wn8 csak a sebzést számolja, a spotsebzés ott nem releváns. Ugyanakkor a wn8 már nagyon nem számít 2020-ban, kb. semmi relevanciája, tekintve, hogy elc, t67, type64 és társai segítségével bárki (majdnem) képes felhúzni és nem ad reális képet.

A GM esetén a dmg+spot számít, a spot esetében viszont a track/spot nem egységesen kerül beszámításra, csak amelyik érték nagyobb a csata során. Értelemszerűen minden meccsen szükséges felfelé haladni, így az átlag+meccsenkénti eredmény között nem érdemes különbséget tenni. Egyikből fakad a másik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296485 Írta: fabyzol3
Megválaszolva: fabyzol3

Biztos le van valahol írva és már kérdeztem is ezzel kapcsolatban.. de még nem teljesen világos. Nézegettem a wotgarázs oldalon a sebzéshatárokat, hogy mennyi kell a különböző wn8 szintekhez ill a kiválóságjelekhez. Az okés, hogy ezek az adatok folyamatosan változnak aszerint, hogy hányan és milyen köröket futnak az adott tankokkal. Ezek a pontszámok most akkor nettó sebzésben vagy kombináltban értendők? Illetve most konkrétan ha én szeretnék a guardomra egy kiválóságjelet, hány csatán keresztül kell hozni az adott pontszámot? Elég az X csata átlaga vagy minden csatában el kell érni? Szeretnék a Turán után egye-egyet rakni a többi kedvencemre is. Mondjuk ahogy elnézem a Type 5 -el ez nem ma lesz.. De a guard, manticore, 112 talán-talán még általam is hozható.


Az utolsó 100 csatád kombinált átlagát nézi. (Mármint GM-hez.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296486 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel

Biztos le van valahol írva és már kérdeztem is ezzel kapcsolatban.. de még nem teljesen világos. Nézegettem a wotgarázs oldalon a sebzéshatárokat, hogy mennyi kell a különböző wn8 szintekhez ill a kiválóságjelekhez. Az okés, hogy ezek az adatok folyamatosan változnak aszerint, hogy hányan és milyen köröket futnak az adott tankokkal. Ezek a pontszámok most akkor nettó sebzésben vagy kombináltban értendők? Illetve most konkrétan ha én szeretnék a guardomra egy kiválóságjelet, hány csatán keresztül kell hozni az adott pontszámot? Elég az X csata átlaga vagy minden csatában el kell érni? Szeretnék a Turán után egye-egyet rakni a többi kedvencemre is. Mondjuk ahogy elnézem a Type 5 -el ez nem ma lesz.. De a guard, manticore, 112 talán-talán még általam is hozható.


A wn8 csak a sebzést számolja, a spotsebzés ott nem releváns. Ugyanakkor a wn8 már nagyon nem számít 2020-ban, kb. semmi relevanciája, tekintve, hogy elc, t67, type64 és társai segítségével bárki (majdnem) képes felhúzni és nem ad reális képet.

A GM esetén a dmg+spot számít, a spot esetében viszont a track/spot nem egységesen kerül beszámításra, csak amelyik érték nagyobb a csata során. Értelemszerűen minden meccsen szükséges felfelé haladni, így az átlag+meccsenkénti eredmény között nem érdemes különbséget tenni. Egyikből fakad a másik.


Annyival kiegészíteném, hogy a WN8-ba beleszámít a frag és a WR is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296488 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Biztos le van valahol írva és már kérdeztem is ezzel kapcsolatban.. de még nem teljesen világos. Nézegettem a wotgarázs oldalon a sebzéshatárokat, hogy mennyi kell a különböző wn8 szintekhez ill a kiválóságjelekhez. Az okés, hogy ezek az adatok folyamatosan változnak aszerint, hogy hányan és milyen köröket futnak az adott tankokkal. Ezek a pontszámok most akkor nettó sebzésben vagy kombináltban értendők? Illetve most konkrétan ha én szeretnék a guardomra egy kiválóságjelet, hány csatán keresztül kell hozni az adott pontszámot? Elég az X csata átlaga vagy minden csatában el kell érni? Szeretnék a Turán után egye-egyet rakni a többi kedvencemre is. Mondjuk ahogy elnézem a Type 5 -el ez nem ma lesz.. De a guard, manticore, 112 talán-talán még általam is hozható.


A WN8 nem változik folyamatosan, csak amikor az illetékesek frissítik az adatokat (Legalábbis egy éve még így volt, de passzolom, hogy mennyire vagy hogyan foglalkoznak még vele). A gunmark elvárt az valóban változik, két hetes periódusban vizsgálja a tankkal elért szerverátlagot (kombinált sebzést), amihez képest megkapjuk, hogy mennyi kell az 1/2/3 jelöléshez.

A sebzés a WN8 mutatónak az 51 százalékát teszi ki. A maradék 49% a spotted (elsőként felderített tankok száma), kills, defence points és winrate között oszlik el különböző súlyozással. Tehát, önmagában a sebzéssel még csak félúton vagy, illetve, lehetetlen meghatározni egységes célszámokat a különböző színekhez. (Ez persze azonnal üti a sokak által dédelgetett "superunicum camperek" elképzelést is, hiszen a másik négy mutató pláne nem fog felfelé mozogni a piros vonalról. Sebaj! :))
Ezen az oldalon minden tankhoz megadhatod az említett tényezőket, kísérletezhetsz velük:
fpcstat.cz/calculator

Visszatérve a gunmarkhoz, mint látod, nem egyszerű megbízható és friss adatokat találni hozzá. Az elterjedt gunmark moddal (wgmods.net/4111/) vagy a legelőrébb, de az is csak akkor igazán pontos, ha valaki már elérte a harmadik jelölést - ráadásul a közelmúltban. Tehát, csak akkor kapok a harmadik gunmakrhoz pontos elvárt értéket, ha valaki olyannál nézem meg, aki konkrétan a napokban közelítette meg a 95 százalékot az adott tankkal. (Előfordult már, hogy valamelyik nagyon érdekelt, ilyenkor a wot oldalán a havi ranglistán néztem az erősebb játékosok és teljesítmények után, majd ingame rájuk keresve találtam meg a legpontosabb értékeket.) Feltételezem, hogy amikor a 95% majdnem teljesen pontos, akkor a 65% is az, de nem vagyok benne biztos. Ja és ezek mindig kombinált sebzést kell hogy jelöljenek (dmg+ spot/track).
Figyelem: Spoiler!

Azzal kapcsolatban, hogy a csak a nagyobb láncolás vagy felderítés számít érdemes tudni, ha láncolsz és fel is derítesz valakit egyszerre, akkor a láncoláshoz fog adódni a többiek sebzése. Tehát, bizony előfordul, hogy érdemes kihagyni a tiszta láncoló lövést; bár ez már tényleg nagyon maximalizálása a dolognak.

A wn8 csak a sebzést számolja, a spotsebzés ott nem releváns. Ugyanakkor a wn8 már nagyon nem számít 2020-ban, kb. semmi relevanciája, tekintve, hogy elc, t67, type64 és társai segítségével bárki (majdnem) képes felhúzni és nem ad reális képet.


Mert eddig nem lehetett "szépítgetni" az overall mutatókat? Vagy arra utalsz, hogy már elég régen vezették be ahhoz, hogy ezt mindenki kitalálhassa magának? Hát nem tudom, éppen az ilyen régi fiókoknál kell akkor elég brutális mennyiséget menni az ilyen tankokkal, hogy jelentősen megmutatkozzon az adatlapon.
Akárhogy is, ez alapján semmilyen statisztikának nincs értelme, mert az overall/mindenkori összesítést lehet riggelgetni. Kattintsunk még kettőt, nézzük meg tankra bontva, még kettőt, nézzük meg a recentet vagy épp a platoon medálok számát.
Persze, ha neked minden tank esetében van egy elég jó elképzelésed a korrekt/erős dmg, spotted, frag és wr számokról, akkor éppenséggel át is ugorhatod a WN8-at, de egy észszerű egyszerűsítésnek pont annyira használható ma, mint megjelenésekor. Valaki használja, valaki nem. Például top klánoknál gyakori, hogy csak a tier tízhez ínak ki egy dpg célszámot.
(A három megnevezett tank sem tűnik már a legjobb példának a "wn8 farmoláshoz".)

Az utolsó 100 csatád kombinált átlagát nézi. (Mármint GM-hez.)


Legenda. Tudom, hogy elterjedt, nekem is ezt mondták az elején, az is lehet, hogy valamikor más volt, de most nincs így. Mozgó átlaggal számol és... ennyi. Nincs ilyen, hogy kiesik a százzal korábbi csata meg nem tudom.
(en.wikipedia.or...verage - ha valaki bele akar menni.)
Ráadásul, száz csatával még mindig "hátrányban vagy". Én sem tudom, hogy mi a pontos csataszám, ahol már ledolgoztad a pusztán minta szükségességét, de értsd ezt úgy, hogy száz csatánál még nem kapod meg a kombinált teljes értéket gunmark százalékban.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, Leopardusz, sziszifuszi, Rohamnyuszi, Tankpeti, fabyzol3, Slandyke
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296519 Írta: Baresz69
Megválaszolva: Baresz69
Urak!

A 13 vereség 3 győzelem az az 20% győzelmi arány az általános mostanában. Ez most a standard és nem használok OP kerekes tankot hogy nagyban befolyásolnám a csaták végkimenetelét.

Üdv!
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296520 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing

Urak!

A 13 vereség 3 az az 20% győzelmi arány az általános mostanában. Ez most a standard és nem használok OP kerekes tankot hogy nagyban befolyásolnám a csaták végkimenetelét.

Üdv!

Mellékletek:
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296521 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Urak!

A 13 vereség 3 az az 20% győzelmi arány az általános mostanában. Ez most a standard és nem használok OP kerekes tankot hogy nagyban befolyásolnám a csaták végkimenetelét.

Üdv!


Úgy érti a 13 csatából nyert 3 at, ha jól gondolom.
Mint tudjuk a kicsi mintát kell nézni mert az reális :kappa:
Így alakulhat az ki, hogy tulajdonképpen én unikum játékos vagyok, mert 6-7 tierben képes vagyok 5 csatát menni azon a szinten. Várj, ja nem :)
Hogy kérdés hangzott e el, azt meg sem merem tippelni. :)
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296560 Írta: _Potip_
Megválaszolva: _Potip_
Sziasztok! Rendrakás közepette előkerült a "fiók mélyéről" egy "munkaanyag". Cca. két évvel ezelőtt elkezdtem írni egy elemzést a Charioteer-ről, amivel akkor sokat játszottam. Kb. 80%-os készültségig jutottam, csak a mindenféle elfoglaltságaim (munka-asszony-gyerekek szentháromság) miatt kukáztam a projektet. Továbbá ott motoszkált bennem az a kétely is, hogy az én játéktudásommal fel lehet-e vállalni a véleményvezér szerepét? Summa summarum: elolvasva nekem tetszik amit anno írtam és most kellően lelkesnek érzem magam, hogy befejezzem, de mindenképpen szükségét érzem, hogy valaki hozzáértő is elolvassa és mögé pakolja egy nálam komolyabb játékos tudását. Arról nem is beszélve, hogy két év alatt sokat változott a játék is és az akkor leírtak nem feltétlenül állják meg a helyüket a mai metában. Láttok benne fantáziát, vagy végérvényesen kukázzam a projektet? Üdv, _Potip_
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296561 Írta: siemkaktopl
Megválaszolva: siemkaktopl
:cry: Nem lesz 7végi event?
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296562 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke

kukázzam a projektet? Üdv, _Potip_


Semmiképpen! Pont most fejlesztettem ki és örömmel olvasnék elemzést!
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296584 Írta: Figyelő
Megválaszolva: Figyelő
A 3 perces csata, csak a játékosokon múlik?
Téma zárolva.
3 éve 10 hónapja #296588 Írta: tarbela78
Megválaszolva: tarbela78
Meghívtam Öcsémet a toborzó program keretében, de látom, h 6 nap múlva véget ér a szakasz, tuti nem fogjuk tudni megcsinálni ennyi idő alatt az 1500 pontot. A pontok átmennek majd a következő szakaszra is v újra kell kezdeni?
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.