Csak egy kérdés

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304053 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
#2

Először is jelzem, hogy a reggel megadott T8 csataszám téves volt, nem 107, hanem 64 milló csatát mentek a T8 tankok --- fentebb már átírtam/javítottam az adatot (nem én számoltam el, hanem a laptopom --- bár azt is mondhatnám, hogy a reggeli kávé hiányzott ).  

Következzen az én következtetésem/ gondolatmenetem. Látható, hogy a T8 tankok csataszáma kiugróan magas. Erre én 3 elméleti okot talál magyarázatnak:

1) T8 tankok sok same-tier csatát mennek --- tapasztalatból mindannyian tudjuk, hogy nem ez a helyzet
2) T8-t csataszámban a random mellett bennevan a T8 csatározás erődcsata (ez a T6-ra és T10-re is igaz), meg az elmúlt 60 napban ott volt úgy számolom, hogy 2 Frontline is volt, ami különösen a T8, de a T9 csataszámait is megnyomta --- ezek befolyásolják a csataszámokat és eloszlásukat. Szubjektív alapon állítom, hogy az erődcsaták között a T8 legnépszerűbb. Ám ha a T8 erődcsata szubjektív népszerűségét is figyelembe veszem + Frontline-t, a kiugróan magas T8 csataszámra ezek a tényezők csak részleges magyarázatot adhatnak.
3) Marad az, hogy T8 tankokat az MM kényszerűségből felfelé dobálja annál, ami méltányos/normális lenne.

Az, hogy ez a felfelé dobálás mekkora mértékű, nem tudom/nem lehet megmondani --- ehhez kellene adat a különféle játékmódok (random, erőd, ranked, CW, FL) arányáról. (pl. szubjektív véleményem szerint különösen CW időszakában vannak fura tier-eloszlású random-csaták). Aki ismer játékmódok eloszlásáról statot, kérem ossza meg és az alapján tovább lehet fejleszteni a gondolatmenetet.
=11.0ptA kv4 és t77 23 csatás tier-eldőlése torzulás nagyon kis minta statisztikai szempontból, így torz lehet --- ám a fentiek alapján azért kb. egybevág. A mértékét 2 tényező befolyásolhatja --- egyéni pech/ statisztikai torzulás, másrészt délelőtti/kora délutáni randomozás T8-ban (erről lásd lentebb).

Következtetésem ellen lehet azzal érvelni, hogy a tomato.gg stat kiírásában nem jelzi,  hogy milyen csatatípusokat számolt össze, azaz nem tudni pontosan mennyire mossa egybe a random és a különféle erődcsatákat, stb. – így kiindulásom eleve téves. Pl. ez alapján lehetne itt azzal jönni, hogy Wn8-at csak randomra értelmezik, így ez a tomato.gg stat ezért a randomcsaták tier-eloszlását mutatja --- igen ám, de ekkor a fentebb írt aránytalanságra nincs enyhítő út/körülmény az erődcsaták + Fronline képében, így a sok T8 csata-többlet csak úgy lenne magyarázható, ha T8-ban valami miatt töménytelen same-tier csata lenne (márpedig nem ez a helyzet ugyebár, ezt nem lehetne komolyan állítani).

Ezért a T8 tankok „féloldalas” eldőlését biztosra veszem. Jelezném, hogy a tier-eldőlést T8-specifikusnak látom és a T8 tank „féloldalas” eldőlését nem gondolom a WG manipulációjának avagy más „ősbűnének”, ezt sok T8 tanktulajdonos okozza/kényszeríti rá az MM-re ---- ezért konteósok tartózkodjanak.

Mit lehet tenni a T8 „féloldalasság” ellen?
1) megkerülni a  problémát és T8 tankkal erődcsatát/csatározást menni (illetve Frontline-t, ha épp van)
2) figyelembe venni az erődcsaták napon belüli eloszlását, ami szintén befolyásolja a T8 tankok MM-jét – délelőtt ugye nincsenek erődcsaták, kora délután takaréklángon, este 7-10 (esetleg 11) között meg sok/rengeteg. Úgyhogy a logikám alapján T8 tankkal randomba este 7-10 között célszerű menni, mert ekkor az erődcsaták sok T8 tankot felszívnak, és így enyhül/eltűnik a „felfelé dobáló” kényszer.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Tank_szemelyzete
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304057 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete
@RockyRuciano
Amikor pár éve (talán 2018-ban) az MM-ben hangsúlyosabbá tették a 3 top tier, 5 mid tier, 7 bottom tier formulát (a híres 3/5/7), akkor a tier 10 tankok igen sok ilyen csatába kerültek... És velük ment egy rakat 8-as tank bottom tiernek. Elég nagy felháborodás lett belőle, mivel a tier 8 prémium tankok lennének a fő kreditfarmolók (tier 9 prémium csak nemrég lett, kisebb szintű prémiumok meg nem keresik olyan hatékonyan a kreditet), de ez a tápláléklánc alján messze nem megy úgy. (Amúgy a tier 6 tankok hasonlóan jártak.) A WG észlelte a fizetőképes ügyfelek felháborodását, rájött hogy így nem fognak fogyni a tier 8 prémiumtankok, és korrigált valamennyit . Lehet, hogy a különböző tierek jelenlegi tanklétszámai megint kicsesznek a rendszerrel. Én a magam részéről általában bottom tierben is többé-kevésbé hasznossá tudom magam tenni (ha nem, akkor meg gyorsan indíthatok új csatát :-) ), ezért nem annyira foglalkozok ezzel. (Illetve az elmúlt hetek főleg tier 9-10 tankok harctéri módosításához történő XP-farmolásról szóltak, szóval nem sokat mentem tier 8 tankkal. Azt a nem sokat is főleg SU-14-2-vel.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RockyRuciano
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304073 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
@tank_személyzete
2017 elején volt ez. Élénken emlékszem, sógorom kitartó biztatása után januárban regisztáltam be, februárban mentem az első csatám. Hivatalos oldalon az első hírek egyike volt az MM-változtatás, amit elolvastam. Igaz, azt se tudtam, mi az a MM, de azt írták, hogy nagyot javult – úgyhogy nagyon örültem.

Első nap, jubileumi 12. csatám alkalmával kilőttem az első tankot, nagyon örültem, mondhatni „jubilláltam” – kiderült, hogy csapattárs volt és így bannoltak . Első 1-2 hónap azzal telt, hogy megkülönböztessem a td-ket a heavyktől, stb. Tanultam.

Felértem TierIV-be és hirtelen rendszerint Tier VI  csatákban találtam magam a tápláléklánc alján, low-tier-ként zöldfülűként (TierIII ugye max TierIV-el találkozott, ám sok volt a same-tier csata, meg amikor TierII-vel szemben én voltam a Velociprator Maximus Superbus ).
A híres/hírhedt 3/5/7 formula következményeként ugye teljesen általános volt, hogy low-tier vagy, egyike az „elátkozott 7”-eknek. Volt olyan hét, amikor nem voltam top-tier --- pedig akkoriban hetente több csatát mentem, mint most egy hónap alatt, rendkívül lelkes, fáradhatatlan voltam, kevesebb mint 1 év alatt felértem a TierX-be (tervrajz, gyakori ajándék prémnapok stb. nélkül).

Ez idő alatt 3 témán filóztam:
1)      Hogy jön/jött ki a 3/5/7 formulából, hogy ténylegesen 80-90%-ban voltam low-tier, miközben az arányszámításból nekem az jött ki, hogy úgy 50%- ban lehettem volna low-tier tank, 20%-ban viszont top-tier-nek kellett volna lennem (maradék 30-ban meg mid-tier). Erre azóta se jöttem rá, nem fér a fejembe.
2) Ki az az „áldott 3”, aki top-tierkedik? Ha netán top-tier lettem, többször zavarba estem, hogy a helyzetet miként is kellene kihasználnom – de elég gyakran játszottam, így ezt is kitanultam.  Olyan is volt, hogy a low-tier szerephez hozzászokva, nem realizáltam, hogy most bizony top-tier vagyok, és csapattársak pinggelése meg „ébresztő lövései”  kellettek ahhoz, hogy top-tier heavyként alkotni kellene valamit. Bosszantó volt az is, amikor „áldott 3”-ba noob-szakasz vagy unikum-szakasz került be.
3)   Ha ilyen az MM az után, hogy nagyot javult, milyen lehetett előtte? (arty- szakaszokról pl. már csak legendákban hallottam.)

Amikor „régen sokkal jobb volt” megnyilvánulást olvasok, ezen naptól függően derülök vagy dühöngök.
Mindenesetre abban a 2 évben kénytelen-kelletlen megtanultam, miként érvényesüljek low-tierként – nem carryzem a meccset, nem ilyen csatatervvel lépek tier-2 low-tierként csatába, de azért hasznos csapattagként funkcionálok, és a mezőny első felében, inkább harmadában végzek.

A mostani, kb. 2 éves MM tényleg nagyot javított. Bár van pár hiányossága, amelyen lehetne javítani, ám ezek kisebb bibik, a 3-5-7 hibájához képest különösen. Ha egy újabb játékos szóváteszi valamelyik hibát, megértem, ám ha egy tapasztaltabb régi motoros jön ezzel, mást nem látva, mint csak hibát, az nagyon dühít. A TierVIII mostani „elhajlása” ellen lehet védekezni (azt a részt külön ezért írtam bele), a 3-5-7 ellen anno nem lehetett mit tenni.

Örültem – jól esett visszagondolni, milyen nehézségeket kellett leküzdeni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, PZoli, Tank_szemelyzete, zics911
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304081 Írta: marcus.aurelius
Megválaszolva: marcus.aurelius
Azt szeretném kérdezni, hogy az Astron Rex és Concept 1b tankokat honnan szerezték meg emberek? Állítólag prémtankok, de én még egyszer nem láttam őket a shopban vagy battle pass rewardként. Tegnap is oldalanként volt 3 Astron.
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304082 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu

Azt szeretném kérdezni, hogy az Astron Rex és Concept 1b tankokat honnan szerezték meg emberek? Állítólag prémtankok, de én még egyszer nem láttam őket a shopban vagy battle pass rewardként. Tegnap is oldalanként volt 3 Astron.

Astron az őrült tudósos, Waffentrageres csatamód idején, a másik rangsorolta csatákból azt hiszem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: marcus.aurelius
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304089 Írta: Death_leaper
Megválaszolva: Death_leaper
Sziasztok ismét infóra lenne szükségem, ha tudtok segítsetek. Következőről van szó a játék (random csata) adogat  tokeneket, de nem tudom mik ezek, mire jók és hol tudom megnézni mennyi van. Előre is köszönöm  a segítséget. Szép napot Mindenkinek.
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304090 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete

Sziasztok ismét infóra lenne szükségem, ha tudtok segítsetek. Következőről van szó a játék (random csata) adogat  tokeneket, de nem tudom mik ezek, mire jók és hol tudom megnézni mennyi van. Előre is köszönöm  a segítséget. Szép napot Mindenkinek.

 

Ha a Tank Wars tokenekről van szó akkor itt van róluk infó: www.wotinfo.hu/...r-g1-b
Ha kíváncsi vagy, hogy hány tokened van: menj be a küldetésekbe, és ott keresd ki a "Tankháború x-edik szakasz" küldiket (x = 1-7). Kattints rá egyre, ami még nincs kész, és a feltételeknél látni fogod, hogy hány token kell hozzá, és neked hány van (lásd csatolt kép).
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Death_leaper, RedFox69
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304121 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
M48a2 raumpanzer? Van valakinek pozitív tapasztalata vele?
ezt olvastam
[DT] M48A2 Räumpanzer (wotinfo.hu)
De itt csak Echiron dícséri, hogy nincs hasa. (Nekem is ezért keltette fel a figyelmem)
Meg a "tumort" szidják a tetején. De érdekelne, akinek meg van és pár tucat csatát már tolt vele, érdemes-e beruházni rá?
 
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304124 Írta: kakszi.lajos
Megválaszolva: kakszi.lajos

M48a2 raumpanzer? Van valakinek pozitív tapasztalata vele?
ezt olvastam
[DT] M48A2 Räumpanzer (wotinfo.hu)
De itt csak Echiron dícséri, hogy nincs hasa. (Nekem is ezért keltette fel a figyelmem)
Meg a "tumort" szidják a tetején. De érdekelne, akinek meg van és pár tucat csatát már tolt vele, érdemes-e beruházni rá?


 

amit belinkeltél ide, az egy előzetes agyalgatás még bekerülése előtt. Nekem nincs meg, de ha ez lenne a legOPbb jármű a játékban, akkor se kéne. Nem elég ránézni? Mi a szar ez? Sószóró? Ellenfélként a tapasztalat: van hasa és simán be is vágható, csak nem látni a hólapáttól, olyan, mint a svéd TD-k markolói vagy ásói vagy mik - csak dekoráció - megfelelő átütés viszi mindet. Tanks. gg és látni fogod.   Valami oka csak van, hogy szökőévente látni ilyen gnómokat a csatamezőn, biztos rohadtul beváltak a vásárlóik számára 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bulcsu
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304126 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

M48a2 raumpanzer? Van valakinek pozitív tapasztalata vele?
ezt olvastam
[DT] M48A2 Räumpanzer (wotinfo.hu)
De itt csak Echiron dícséri, hogy nincs hasa. (Nekem is ezért keltette fel a figyelmem)
Meg a "tumort" szidják a tetején. De érdekelne, akinek meg van és pár tucat csatát már tolt vele, érdemes-e beruházni rá?



 

amit belinkeltél ide, az egy előzetes agyalgatás még bekerülése előtt. Nekem nincs meg, de ha ez lenne a legOPbb jármű a játékban, akkor se kéne. Nem elég ránézni? Mi a szar ez? Sószóró? Ellenfélként a tapasztalat: van hasa és simán be is vágható, csak nem látni a hólapáttól, olyan, mint a svéd TD-k markolói vagy ásói vagy mik - csak dekoráció - megfelelő átütés viszi mindet. Tanks. gg és látni fogod.   Valami oka csak van, hogy szökőévente látni ilyen gnómokat a csatamezőn, biztos rohadtul beváltak a vásárlóik számára 
 



30mm rétegelt páncél, ennyit ad a hólapát. Persze ettől még nem lesz jó!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bulcsu
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304146 Írta: _tothjanos_
Megválaszolva: _tothjanos_
"Na van ilyen is" kategória! Ezen a tankon minden szar! Komolyan! Én kb 50-60 csatát nyomtam vele mikor idegállapotba kerültem tőle! Pénzkidobás, sztem is ultra felejtős!!! Azért érdekes, hogy az kibaszott nagy hólapát nem véd semítől, de kurvára elakad mindenbe (házsarok, lépcsők, stb.) !!!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bulcsu
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304148 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
Olyan tier 7 Eagle stílust követelő tanknak tűnik. Csak gyorsabb célzási és töltési idővel. Videóban is amit hivatkoztam azt hittem aimbotozott a gyerek, de lehet nem, csak a gyorsabb célzás. (Bár azért gyanús, hogy a ruszki szerveren se találtam ilyen néven, csak 0-ás profilt. )
BadMusician — статистика игрока World of Tanks
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304152 Írta: Fireblade100
Megválaszolva: Fireblade100
Sziasztok!

Egy elég furcsa kérdésem lenne. kb 4 éve nem wotoztam.Milyen esélyeim vannak arra hogy meg lehet még a régi accom? ráadásul vipmailos email címmel lett regisztrálva.
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304154 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Sziasztok!

Egy elég furcsa kérdésem lenne. kb 4 éve nem wotoztam.Milyen esélyeim vannak arra hogy meg lehet még a régi accom? ráadásul vipmailos email címmel lett regisztrálva.
 

A fiókod nagy eséllyel még megvan, a vipmail viszont probléma lehet, ha nem tudod már a jelszavad vagy meg akarod változtatni azt. Ha még be tudsz lépni a vipmail-be, akkor mindenképp érdemes a wot oldalán új email címet beállítanod.
Téma zárolva.
2 éve 4 hónapja #304155 Írta: Fireblade100
Megválaszolva: Fireblade100
Igen, értem. Csak a vipmail mint olyan már nem létezik!! Ötlet!??
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.