Csak egy kérdés

2 éve 6 hónapja #303667 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, mivel nem szoktam Light-al játszani, csak most a kampány miatt szerencsétlenkedek egyel, hogy milyen módszerrel lehet TOP3 XP-t szerezni vele? Ez most a feladat. Csak simán spot bokor és assist-et gyűjteni, vagy lőjek mindenre ami él és mozog? Vagy mindezt egyszerre? Köszönöm a nem troll válaszokat! ;-)

 

  • Ha top tier vagy 3 szintű meccsben (nem egyedüli lightként), akkor sebzés, mivel a látótávodnak köszönhetően valószínűleg teljes xp-t kapsz (illetve top tierként meccsdöntő szerep miatt is). Ha a light társaid elhullnak, akkor felveheted a spotter szerepét is.
  • Ha 1 szintű meccsben vagy (nem egyedüli lightként), akkor érdemes a lehető legagresszívabb spotot megjátszani, vagy szándékosan a másik lightal ellentétes oldalt játszani. Ha egyik sem alternatíva (pl 3 light van), akkor dmg.
  • Ha egyedüli light vagy, akkor a spot preferencia, de még inkább, hogy minél tovább túléld a meccset (és az ellenfél lightot).
  • Ha bottom tier vagy, akkor óvatos felderítőt érdemes játszani, ha pedig kapsz lehetőséget magasabb szintű tankok flankelésére, akkor 1:2 arányban megéri velük tradelni.
+ Ha egy-egy specifikus light-tal dolgozol, aminek jó a dpm-je, vagy táras (amx ág), akkor egy Boresque stílus a leghatékonyabb. Ha pedig extrém build-et tudsz játszani (50%+ álca), akkor a bokormechanikák kihasználásával még könnyebb dolgod is lehet.

Köszönöm szépen, korrekt és érthető magyarázat, próbálok alkotni valamit akkor! ;-)
Téma zárolva.
2 éve 6 hónapja #303668 Írta: Shunz
Megválaszolva: Shunz

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, mivel nem szoktam Light-al játszani, csak most a kampány miatt szerencsétlenkedek egyel, hogy milyen módszerrel lehet TOP3 XP-t szerezni vele? Ez most a feladat. Csak simán spot bokor és assist-et gyűjteni, vagy lőjek mindenre ami él és mozog? Vagy mindezt egyszerre? Köszönöm a nem troll válaszokat! ;-)


 

  • Ha top tier vagy 3 szintű meccsben (nem egyedüli lightként), akkor sebzés, mivel a látótávodnak köszönhetően valószínűleg teljes xp-t kapsz (illetve top tierként meccsdöntő szerep miatt is). Ha a light társaid elhullnak, akkor felveheted a spotter szerepét is.
  • Ha 1 szintű meccsben vagy (nem egyedüli lightként), akkor érdemes a lehető legagresszívabb spotot megjátszani, vagy szándékosan a másik lightal ellentétes oldalt játszani. Ha egyik sem alternatíva (pl 3 light van), akkor dmg.
  • Ha egyedüli light vagy, akkor a spot preferencia, de még inkább, hogy minél tovább túléld a meccset (és az ellenfél lightot).
  • Ha bottom tier vagy, akkor óvatos felderítőt érdemes játszani, ha pedig kapsz lehetőséget magasabb szintű tankok flankelésére, akkor 1:2 arányban megéri velük tradelni.
+ Ha egy-egy specifikus light-tal dolgozol, aminek jó a dpm-je, vagy táras (amx ág), akkor egy Boresque stílus a leghatékonyabb. Ha pedig extrém build-et tudsz játszani (50%+ álca), akkor a bokormechanikák kihasználásával még könnyebb dolgod is lehet.

Köszönöm szépen, korrekt és érthető magyarázat, próbálok alkotni valamit akkor! ;-)
 


Ha kevésbé jól megy light tankkal akkor érdemes AMX ELC bis-el próbálkozni alacsonyabb tierben. Kevesebb a profi játékos aki már az elején kiszed blindshoot-al valamelyik bokorból, ha nincs ebr egyik csapatban sem, akkor jó köröket lehet menni ezzel. Nekem is ezzel sikerült két kampányban is a top1-3-ba kerülni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Blackmoon
Téma zárolva.
2 éve 6 hónapja #303672 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon
Köszönöm szépen mindenkinek, meglátjuk mit sikerül alkotnom, csak nem ragadok le ennél a pontnál, bevallom nem tudok lighttal játszani, na, ez van!   
Téma zárolva.
2 éve 6 hónapja #303675 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy két napja a tankok megállás után inognak, bólogatnak (nem röhög :) ). Ez eddig nem volt, nehéz így célozni, meg aztán szokatlan is a dolog.
Próbálok kevesebbet inni ígérem! :) Más nem tapasztalt ilyesmit?
Téma zárolva.
2 éve 6 hónapja #303676 Írta: mistadabolina
Megválaszolva: mistadabolina

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy két napja a tankok megállás után inognak, bólogatnak (nem röhög :) ). Ez eddig nem volt, nehéz így célozni, meg aztán szokatlan is a dolog.
Próbálok kevesebbet inni ígérem! :) Más nem tapasztalt ilyesmit?

Nem kapcsoltad be véletlenül a beállítások-->>általános/dinamikus kamerát?
Téma zárolva.
2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #303680 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy két napja a tankok megállás után inognak, bólogatnak (nem röhög :) ). Ez eddig nem volt, nehéz így célozni, meg aztán szokatlan is a dolog.
Próbálok kevesebbet inni ígérem! :) Más nem tapasztalt ilyesmit?


Igazad van, köszi! :) Egyébként sok minden el van állítódva / állítva... gyorsan a jelszavamat is megváltoztatom. Köszi a segítséget! :)


 

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mistadabolina
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja - 2 éve 5 hónapja #303743 Írta: Tommybear
Megválaszolva: Tommybear
Üdvözlet!
Biztos mindenki kapott már ilyen nyomi matricákat ,emblémákat és feliratokat, amelyek történelmileg nem hitelesek.
 
A kérdésem az lenne, hogyan lehet ezeket eltüntetni? ( Ugyanis egyenként eladni nem lehet őket ! )
Megpróbáltam  I.tier tankokat venni teleraktam ezekkel a bugyuta feliratokkal  és emblémákkal, majd  eladtam, de  a tankon kívül, minden visszakerült a "külső" alatti "festőműhelybe"..
Előre is köszi !
T.
Mellékletek:
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja #303744 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Üdvözlet!
Biztos mindenki kapott már ilyen nyomi matricákat ,emblémákat és feliratokat, amelyek történelmileg nem hitelesek.
 
A kérdésem az lenne, hogyan lehet ezeket eltüntetni? ( Ugyanis egyenként eladni nem lehet őket ! )
Megpróbáltam  I.tier tankokat venni teleraktam ezekkel a bugyuta feliratokkal  és emblémákkal, majd  eladtam, de  a tankon kívül, minden visszakerült a "külső" alatti "festőműhelybe"..
Előre is köszi !
T.
 

Ha nem lehet eladni, akkor az ott marad örökre.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tommybear
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja - 2 éve 5 hónapja #303760 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Figyelem: Spoiler!
 

A szűrővel (amit egy tölcsér jelöl) beállíthatod, hogy csak a történelmi emblémákat lásd.
 
Mellékletek:
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja #303770 Írta: VaFec
Megválaszolva: VaFec
Jól érzékelem, hogy a ventilátor mivel növeli a karakterisztikákat, ezért cserébe elvesz az álcaértékből?
Figyelem: Spoiler!
Mellékletek:
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja #303775 Írta: szuszimaci
Megválaszolva: szuszimaci
Sziasztok.
A fel spotolt ellenséges járművek a mini mapon nem látszanak hol voltak utoljára.
Újra raktam a WOTot  nincs semmi mod.
Mi lehet?
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja #303776 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Sziasztok.
A fel spotolt ellenséges járművek a mini mapon nem látszanak hol voltak utoljára.
Újra raktam a WOTot  nincs semmi mod.
Mi lehet?
 

A Beállítások menüpontban van egy olyan opció, hogy "bővített kistérkép-funkciók engedélyezése" - ezt kell "mindig"-re állítani.
Pont a WOT újrarakása által történt meg a malőr, az egyéni beállítások elvesznek ilyenkor.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szuszimaci
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja #303810 Írta: pannoniacaptain
Megválaszolva: pannoniacaptain
Sziasztok!
A tapasztaltabb játékosoktól szeretnék egy kis segíséget kérni. A Leopard 1 az egyik legjobb med a játékban, de nekem nem sikerül sokszor kihasználnom a tank előnyeit. Nincsen jó győzelmi arányom a tankkal, ami egy kicsit bosszant. Átlagosan ezzel van a második legtöbb sebzésem csatánként, de egyszerűen nem tudok vele úgy beleszólni a csata kimenetelébe mint a többi tankkal. Valaki esetleg pár tanácsot tudna adni, hogyan lehetnék jobb vele?
A mellékelt képen látszik, hogy a többi tankkal, sokkal jobb a győzelmi arányom, amit nem értek hogy miért van...
Mellékletek:
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja #303820 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Sziasztok!
A tapasztaltabb játékosoktól szeretnék egy kis segíséget kérni. A Leopard 1 az egyik legjobb med a játékban, de nekem nem sikerül sokszor kihasználnom a tank előnyeit. Nincsen jó győzelmi arányom a tankkal, ami egy kicsit bosszant. Átlagosan ezzel van a második legtöbb sebzésem csatánként, de egyszerűen nem tudok vele úgy beleszólni a csata kimenetelébe mint a többi tankkal. Valaki esetleg pár tanácsot tudna adni, hogyan lehetnék jobb vele?
A mellékelt képen látszik, hogy a többi tankkal, sokkal jobb a győzelmi arányom, amit nem értek hogy miért van...
 

A papír tankokkal általánosan nehezebb döntő szerepet elérni. (Nyilván számukra kevesebb biztonságos és agresszív pozíció van) Ugyanakkor a legtöbb gyors, és a Leopard emellett jó látótávval is bír.
A segítséget önmagadnál találod: a TVP-vel a legtöbb statisztikád megegyezik, mindössze 2-ben nem: az egy meccsre jutó killek száma, és az egy meccsre jutó spot aránya.
Előbbi (killek) többnyire a csata menetétől, és az egyéni rámenősségtől függ: kockáztatni 1-2 killért, csökkenteni a bevitt sebzést, de az ágyúk számának csökkentésével javítod a csapatod esélyeit.
A spot némileg könnyebben kivitelezhetőbb: A Leopard jobb látótávval bír a legtöbb spotternél, és az ágyúkezelése sem kíván sok felszerelést. 20%+ álcával dupla bokorban már észrevehetetlen, és jól védett spot helyeket 25%-os álcákkal más tankokkal is bőségesen be lehet tölteni. Nem mondom, hogy Light szintű spotot tud adni (lévén kevesebb álca áll rendelkezésére), de ha azok nincsenek, akkor a szerepüket át tudja venni (persze ehhez szükségesek a megfelelő felszerelések és legénység). Ha a 436-ról feviszed a többi tankoddal egy szintre (minimum 550-600 fölé) a spot dmg-et, az érezhető javulást ad a winrateben is hosszútávon.

UI.: Ha a statisztikád ezen a szinten akarod tartani, akkor nyilván a sebzésed nem romolhat (vagy kellő mennyiségű kill szükséges mellé). Ha csak a győzelem javítása a cél, akkor a spotolás fontosabb egyes szituációkban, mint a sebzés, de ez egyéni reagáláson, és a csapatba fektetett bizalmon múlik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pannoniacaptain, Bulcsu
Téma zárolva.
2 éve 5 hónapja - 2 éve 5 hónapja #303827 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Sziasztok!
A tapasztaltabb játékosoktól szeretnék egy kis segíséget kérni. A Leopard 1 az egyik legjobb med a játékban, de nekem nem sikerül sokszor kihasználnom a tank előnyeit. Nincsen jó győzelmi arányom a tankkal, ami egy kicsit bosszant. Átlagosan ezzel van a második legtöbb sebzésem csatánként, de egyszerűen nem tudok vele úgy beleszólni a csata kimenetelébe mint a többi tankkal. Valaki esetleg pár tanácsot tudna adni, hogyan lehetnék jobb vele?
A mellékelt képen látszik, hogy a többi tankkal, sokkal jobb a győzelmi arányom, amit nem értek hogy miért van...


 

Előrebocsátom, hogy nincs meg a Leopard1 (a LeoPatánál tartok), és unicum sem vagyok, viszont tapasztaltabb játékosnak vallom magam.
Véleményem az, hogy TELJESEN JÓL játszol a tankkal – minden statisztikai adat ezt támasztja alá --- sebzési arány, kill-ek száma stb-stb. (nyilván lehet picit még jobban játszani, de csak picit, mert már most jól játszol a tankkal) – színkijelzés alapján egyenesen unicum-szinten.

Akkor hogyan/miért van ilyen alacsony winrated? Azt gondolom látod (csak most elkeseredésedben elfeledkezel róla), hogy a meccsek kimenetelét nem te döntöd el,  hanem csak befolyásolod, mert ott van melletted 29 játékos – befolyásod mértéke a csatára 3,33% (1/30), saját csapatodra 6,66% (1/15-d). Ha a szimpla „mennyiségi” befolyást a játékos „minőségé”-vel még súlyozzuk valahogyan, akkor sem lesz befolyásod mondjuk 25%-nál nagyobb. Még ha superunicum-szinten játszol a tankkal, akkor sem. Ha melléd sok rossz játékost, netán kriplikommandót (és ebbe beleértem, hogy gyenge játokosok-rosszul felszerelt tankkal-rossz legénységgel stb., avagy játékosok között netán részegek vagy barátnőjükkel/feleségükkel frissen összeveszettek vannak, ezért nem játékra figyelnek) hozott az MM és mellette még RNG is ellenetek van, akkor bizony vereség a csata vége. Ezért gondolom (és írtam már korábban is másnak), hogy a winrate teljesen téves eredményességi mutató --- pszihológiailag érthető, ám téves mutató. Helyette ajánlom a csapaton belüli helyezést (inkább XP-rangsort, mint a sebzésit) – statodat látva nincs kétségem, hogy rendszerint a top-5-ben, inkább top-3-ban, netán élen végzel a Leo-val. A Leo ág TierVII-től szerintem játék-tudásigényes, így ez mindent elmond.

40-50 csata környékén már ki szokott egyenlítődni a jó/rossz MM/RNG okozta eltérés és megmutatkozik, hogy jól v. rosszul játszol az adott tankkal -  84 csatánál már főleg várható a kiegyenlítődés. Őszintém megmondom, hogy ilyen mértékű „winrate-anomáliát” még nem láttam máskor – bosszúságod érthető. Ezért Te – szemben a picsogókkal – tényleg elmondhatod, hogy az MM megszívatott a Leo-val játszva. (remélhetőleg csak eddig  )  

Úgyhogy, ha tanácsot elfogadsz egy Leo-val (még) nem rendelkező játékostól: Ne engedd, hogy önbizalmad sérüljön a rossz winrate miatt! JÓL játszol a tankkal!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pannoniacaptain, Bulcsu
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.