Jelenleg

14
látogatónk van

Magyar harckocsik !

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304131 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
Aztán ebben is felhasználtak anyagokat az általad kutatott könyvből:
Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) / Hungarian Electronic Library (oszk.hu)
 

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #304132 Írta: balint.hnr
Megválaszolva: balint.hnr
Köszi a választ!Próbáltam már több helyi könyvesboltban/könyvtárban, ismerösök közt is érdeklődtem, de sajnos nem tudnak róla ( legtöbb könyvesboltban nem is ismerik, annyira ritka könyvnek számít ahhoz képest mennyire átfogó és részletes.)
Abban reménykedek,hátha valakinek van hozzáférése és lenne lehetősége fénymásolni vagy szkennelni költségeket kész lennék állni .
Üdv

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #304135 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Köszi a választ!Próbáltam már több helyi könyvesboltban/könyvtárban, ismerösök közt is érdeklődtem, de sajnos nem tudnak róla ( legtöbb könyvesboltban nem is ismerik, annyira ritka könyvnek számít ahhoz képest mennyire átfogó és részletes.)
Abban reménykedek,hátha valakinek van hozzáférése és lenne lehetősége fénymásolni vagy szkennelni költségeket kész lennék állni .
Üdv
 

Kiadónál próbáltál már érdeklődni? Ha valahol, akkor ott tudnak róla, hol lehet még "dugipéldány".
Internet szerint a Szegedi Egyetem könyvtárából kölcsönözhető ---- esetleg egy ottani könyvtárossal megbeszélheted, hogy lefénymásolja neked és postázza. Ha könyvtárost nem találsz, egy ottani diákot is megkereshetsz ezzel.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #304136 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Köszi a választ!Próbáltam már több helyi könyvesboltban/könyvtárban, ismerösök közt is érdeklődtem, de sajnos nem tudnak róla ( legtöbb könyvesboltban nem is ismerik, annyira ritka könyvnek számít ahhoz képest mennyire átfogó és részletes.)
Abban reménykedek,hátha valakinek van hozzáférése és lenne lehetősége fénymásolni vagy szkennelni költségeket kész lennék állni .
Üdv
 

Ha élőben olvasgatnád, a Hadtörténeti Könyvtárban is van egy példány. Ha jó fényképezve is, írj rám privátban.

Amúgy csodákat ne várj ettől a könyvtől. Leginkább korabeli Haditechnika magazinban megjelent cikkek ctrl+c ctrl+v másolatának gyűjteménye. A szerkesztése kriminálisan rossz, néha konkrétan olvashatatlan, vagy ellentmond annak, amit egy oldallal korábban állít. A képek botrányosak. De a legnagyobb baja, hogy, mint a téma kutatója, elmondhatom, hogy tele van olyan nettó f@szságokkal, hogy legalább egy tucatnyi mérnök forog tőle a sírjában. Straussler Miklós mindenképp.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Fücsök

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #304137 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Esetleg bármilyen közeljövőben megjelenő könyvről tudsz valamit? Mármint minden ami a történelmi haderőnkről szól, beleértve az összes fegyvernemet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304138 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu

Köszi a választ!Próbáltam már több helyi könyvesboltban/könyvtárban, ismerösök közt is érdeklődtem, de sajnos nem tudnak róla ( legtöbb könyvesboltban nem is ismerik, annyira ritka könyvnek számít ahhoz képest mennyire átfogó és részletes.)
Abban reménykedek,hátha valakinek van hozzáférése és lenne lehetősége fénymásolni vagy szkennelni költségeket kész lennék állni .
Üdv


 

Ha élőben olvasgatnád, a Hadtörténeti Könyvtárban is van egy példány. Ha jó fényképezve is, írj rám privátban.

Amúgy csodákat ne várj ettől a könyvtől. Leginkább korabeli Haditechnika magazinban megjelent cikkek ctrl+c ctrl+v másolatának gyűjteménye. A szerkesztése kriminálisan rossz, néha konkrétan olvashatatlan, vagy ellentmond annak, amit egy oldallal korábban állít. A képek botrányosak. De a legnagyobb baja, hogy, mint a téma kutatója, elmondhatom, hogy tele van olyan nettó f@szságokkal, hogy legalább egy tucatnyi mérnök forog tőle a sírjában. Straussler Miklós mindenképp.

Pedig a kísérleti Toldi 44.M "buzogány" rakétavetővel üde színfoltja lehetne a tier4-nek mondjuk. 

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #304143 Írta: balint.hnr
Megválaszolva: balint.hnr
Értem,ajándéknak kéne, úgy ajánlották a könyvet. Ha valóban ennyire csalodástkeltő esetleg ismertek hasonlóan teljeskörű könyvet magyar tankokrol helyette ami meg is vásárolhato?Köszönöm elöre is !

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #304144 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Értem,ajándéknak kéne, úgy ajánlották a könyvet. Ha valóban ennyire csalodástkeltő esetleg ismertek hasonlóan teljeskörű könyvet magyar tankokrol helyette ami meg is vásárolhato?Köszönöm elöre is !

 

Javaslom, hogy először ülj le átgondolni egy picit, mit kívánsz pontosan – jelenleg kapkodónak, méghozzá kétségbeesetten kapkodónak tűnsz.

Segítőnek szánt keresztkérdések: mi legyen a könyv fókusza -- haditechnika vagy hadtörténelem? Netán modellezőnek lenne, sok és részletes fényképpel/rajzzal + modell-ötletekkel? Vagy inkább olvasni? Magyar témájú vagy tank-fókuszú? Utóbbi esetben egy konkrét tank, vagy mondjuk II.vh-s tankok általában, netán tankok kezdetektől napjainkig? Csak magyarul vagy angolul, netán németül is jó? Magyar szerzőtől vagy magyar nyelvű? Mennyire tudsz elmenni egy nagy könyvesboltba vagy spéci, military fókuszú boltba, ahol más mellett katonai témájú könyveket is találhatsz? Először talán csak körbenézni, gondolatébresztőnek – tényleg rengeteg könyv van, fentebb említett eltérő, ám rokon témakörökben.

Általánosságon túl némi konkrétum: ha magyar nyelvű könyv legyen, akkor én Számvéber Norbert páncélos hadtörténelemi könyveit ajánlom, több könyvben a Magyarországon történt páncélos hadműveleteket írta le, de emellett immár a normandiai tankcsatáról is meg a "Bäke" nehézpáncélos-ezredről is van könyve + kezdi nemzetközileg is jegyzett szerzővé kinőni magát. Könyvei közül némelyik már nehezen beszerezhető, utánajárást igényel, esetleg csak antikvárból, de van kapásból megvásárolható is --- elérhető, 5000 Ft környéki árakon. Ha angol vagy német is jó, akkor az Amazon-on javaslom körbenézni (angol nyelvű tank-tematikájú könyvekből szó szerint több 100 kelleti/kívántatja magát) --- itt inkább 10000 körüli/feletti árakkal számolj (van jóval e feletti is).

Aztán van az általad eredetileg keresettel majdnem azonos szerzők témábavágó másik könyve (azonos kiadótól), a „A ​Magyar Királyi Honvédség külföldi gyártású páncélos harcjárművei 1920–1945”, amely pl. innen letölthető:

3lib.net/book/7...f65596

Letöltheted, átnézheted és látod a színvonalát (nem egy magas minőségű "szuper"-munka, de helyén kezelve elmegy, egy jó összefoglalónak - ha tudod, hogy részleteiben néhol pontatlan, akkor nem veszed megkérdőjelezhetetlennek/ténynek és a részleteknek máshol utánanézel).

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #304149 Írta: balint.hnr
Megválaszolva: balint.hnr
Tulajdonképpen a lényeg a magyar tankok lennének azon belül lehetőleg második világháborusok legyenek benne. Ezért is esett volna a választás a Magyar Királyi Honvédség hazai gyártású páncélos harcjárművei re.De mivel ugysem elérhető és mint irtátok található ennél jöbb könyv is, szivesen meghallgatom bárki véleményét ezzel kapcsolatba. A kérdéseidre röviden legyen viszonylag részletes a szöveg és összefoglalóan magyar tipusokrol szóljon fejlesztés gyártás stb. többi igazából mindegy. Időm nincs igazán utánaérdeklődni könyveknek ezért fordultam hozzátok ha bárkinek van konkrét könyvről jó tapasztalata. A lényeg annyi lenne hogy december elejéig megérkezzen.Köszi!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #304151 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Tulajdonképpen a lényeg a magyar tankok lennének azon belül lehetőleg második világháborusok legyenek benne. Ezért is esett volna a választás a Magyar Királyi Honvédség hazai gyártású páncélos harcjárművei re.De mivel ugysem elérhető és mint irtátok található ennél jöbb könyv is, szivesen meghallgatom bárki véleményét ezzel kapcsolatba. A kérdéseidre röviden legyen viszonylag részletes a szöveg és összefoglalóan magyar tipusokrol szóljon fejlesztés gyártás stb. többi igazából mindegy. Időm nincs igazán utánaérdeklődni könyveknek ezért fordultam hozzátok ha bárkinek van konkrét könyvről jó tapasztalata. A lényeg annyi lenne hogy december elejéig megérkezzen.Köszi!

A könyvesboltból könnyen beszerezhetők közül én a "Bonhardt-Pánczél-Végh-Szekeres...: A magyar páncélosalakulatok története" vagy a "Bombay-Gyarmati-Turcsányi: Harckocsik 1916-tól napjainkig" könyveket ajánlanám. Az első jobb, bár kevesebb benne a fejlesztést részletező rész, a második ebből a szempontból részletesebb, viszont itt-ott van benne tévedés magyar és külföldi vonalon is.
Itt és itt van hozzájuk link is.

Vannak ezeken kívül még jó könyvek a témában, csak azoknak nagyon utána kell járni, és van pár, amit ha nem vettél meg anno, ma már megszívtad.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #304158 Írta: balint.hnr
Megválaszolva: balint.hnr
Köszi, esetleg ismersz olyat ami a második vh s magyar tankok fejlesztésével kicsivel részletesebben foglalkozik?(a tartalomjegyzék szerint az Bonhardt-Pánczél-Végh-Szekeres...: A magyar páncélosalakulatok története" elvileg mindössze 7oldalon foglalkozik ezzel,a másik ahogy irtad részletesebb e téren de nem vagyok benne biztos hogy ezt keresem. Az se gond ha kicsit utánajáros csak ne kelljen fél évet várni rá ..

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #304159 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Szia!
Ha gondolod, nekem megvan szkennelve a Bombay-Gyarmati-Turcsányi: Harckocsik 1916-tól napjainkig, csak kérj engedélyt és beleolvashatsz, tetszene-e.
Nagyjából annyi van benne hazai harckocsikról is mint külföldiekről, de a fejlesztést részletesebben is taglalja (bár ahogy Karika is írta, találhatóak benne hibák).

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #304161 Írta: balint.hnr
Megválaszolva: balint.hnr
Igy kicsit jobban átlátom de azert mielőtt megrendelem szeretném tudni van e hasonlo esetleg ujabb könyv.Köszönöm!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #304164 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Hááát.. Ott van még a Dombrády-Germuska-Kovács-Kovács: A magyar hadiipar története - A kezdetektől napjainkig 1880-2015 című. Értelemszerűen ennek is csak egy része taglalja a harckocsikat, viszont tényleg hiánypótló és jól megírt könyv.

Vagy ott van még a Magyar autógyárak katonai járművei című, az részltesen foglalkozik a témával, de sok sikert a beszerzéséhez. Illetve mivel ennek is pocsék a szerkesztése, két fejezet is foglalkozik a harckocsik fejlesztésével. Amit a Haris testvérek írtak, az hülyeség hazugságokkal fűszerezve, amit Bonhardt Attila írt, az a jelenlegi legjobb összefoglaló.

Nincs jelenleg a magyar piacon igazán jó könyv, ami a magyar harckocsi fejlesztés és gyártás történetét jól összefoglalná. El kell olvasni 7-8 könyvet meg pár tucat tanulmányt, és akkor kb össze lehet rakni a képet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #304169 Írta: balint.hnr
Megválaszolva: balint.hnr
Azthiszem így a "Bombay-Gyarmati-Turcsányi: Harckocsik 1916-tól napjainkig" ra esett a választásom. Köszönök szépen minden segitséget megegyszer !

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.