Jelenleg

17
látogatónk van

Magyar harckocsik !

3 éve 3 napja #301736 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Nimródnál gondoltam fejleszthető modulnak a nagyobb löveget, de végülis külön járműként is kivitelezhető lenne.
Nekem is úgy tűnik nagyon, hogy egy módosított Valentine lenne az, bár jóval hosszabb, valamint kicsivel szélesebb a kocsiszekrény ahhoz képest, és a homlokpáncél is eltérő a felülnézeti rajzon. Esetleg prémium lehetne, de szerintem nem volt hozzá Straussleren kívül magyaroknak köze. Hátha Károly tud róla valamit...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 2 napja #301749 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Azért az ismert adatokat szívesen látnám a cikkedben, mivel Károly is írt róla az FTR-en anno. Egyébként akár a normál fába is bekerülhetne mint Tier VI-os jármű, bár ugye kérdés melyik formában raknák be. Ha a valósághűbb megoldást nézzük, akkor nem lenne forgatható tornya, ha a kevésbé valósat, akkor meg teljesen nyitott. Viszont a kiváló csőemelkedése egyedivé tenné, jó látótávval és korrekt DPM-el kompenzálná az átlagos gyorsulást és végsebességet, nameg a papír páncélzatot. A hideghorús tervekről tudsz valamit? Sándorék szerint épülhetett pár példány az Objekt 108-as hasonló páncélvadászból, vagy legalábbis foglalkoztatatta az akkori hadvezetést, mivel a Csepel K-800 alvázát gyártottuk.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 2 napja #301752 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor
Így utólag már nem olyan jelentős, kevés információ is van róla, és az ág nélküle is megoldható. Valamint a fába sem illene valamiféle következetességet figyelembe véve, Zrínyik után ismét Toldi alapú jármű logikátlan lenne, előttük pedig tier 4-ben ott a Toldi PV is, de talán túl erős is lenne. Mivel eleve nem sokat tudni róla, a Wargaming féligazságból még nyolcas prémiumot is csinálhat belőle 10,5 centis löveggel...
Meg persze ott van az a csehszlovák Turán átépítés szintén 105 mm-es löveggel, ami pont annyira lenne magyar mint a francia B2-alapú leFH 18.

Ezzel a Csepel 800-on alapuló akármivel erős fenntartásaim vannak, valószínűleg erre gondolhatott.
https:/wikiwarriors.org/wiki/%D0%98%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2_Csepel_K-801
Valakinek csak jól meglódult a fantáziája, és írt egy egész szócikket. Maga a lánctalpas ténylegesen szovjet modellen alapult, de semmi köze nem volt az SzU-76-hoz, ez fordítva is igaz, K-801 típusjelű modell nem létezett, a páncéltest enyhén szólva sem hasonlít a 800-hoz a többi hibát nem is említve. Ebbe a fotóba képzelhettek bele egy önjárólöveg-féleséget, az eredeti ötlet a Wotnoobiansosoktól jöhetett.
 
Valójában csak vontatták a löveget ahogy az alábbi képen is látszik, egy sorral valszeg elnézhette az ötletgazda a lövegcsöveket.
 

Egyébként volt egy K-800-hoz hasonló páncélozott lövészszállító tervezve abban az időszakban, noha ez nem volt felszerelve páncélelhárításra alkalmas fegyverzettel.
mek.niif.hu/129..._3.pdf
Az Objekt 105/108 szerű járművek lehetséges hogy felmerültek, de elég valószínűtlen hogy bármi érdemi történt volna az ügyben, akkoriban elég sok minden felvetődött, még olyanok is amik egyértelműen megvalosíthatatlanok (gondolok itt pl. új korszerű harckocsikra, mint a Projekt 88/100, vagy az állítólagos "RM-1").
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 1 napja #301754 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Elsősorban mint prémium jelölt lenne érdekes, szerintem tier VII-be mehetne az ISU-122S klón helyett. Tier VIII pedig Straussler MBT lenne 100mm-es löveggel, gyengébb páncéllal.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301770 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

forum.worldofta...-line/

Ez egyébként Straussler egy háború alatt tervezett típusa lenne?
Forrás: worldwide.espac...56009A  

 

Nem a harckocsit tervezte Straussler, csak a plusz lánctalpat és az ikermotoros meghajtást. Az ehhez használt jármű meg azért hajaz egy Valentine-ra, mert az. 

Még nem találtam semmit arról, hogy csak elméletben tervezte ezt meg Straussler, vagy meg is építette esetleg. Valószínűleg csak levédette szabadalommal, de nem épült meg.

Az kérdéses, hogy mindennek milyen gyakorlati haszna lett volna ennek... Egyrészt oké, megdulpázta a felületet, amin a harckocsi mozog, a talajra gyakorolt nyomást meg nagyban csökkentette. De cserébe kétszer annyi motor volt bezsúfolva a Valentine amúgy se túl nagy motorterébe, és a több mozgóalkatrész miatt hatványozottan megnő a meghibásodás esélye. Abba meg ne is menjünk bele, hogy a Valentine-t már 1941-ben elavulnak minősítették, ez meg egy 1942-es szabadalom. Egy kicsit elkésett vele.
Mint Straussler talámányainak többsége, ez is "jó, jó, de mire is"?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Fücsök, Slandyke, krisztianbibor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301810 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Kösz az infót! Egyébként szerinted mennyire lehetne reális 2022 őszén egy magyar fa berakása? (Csak az rendelkezésre állő időt figyelembe véve.) A svájci fáról hallottál valamit?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301815 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Emlékeim szerint az első dátum a magyar fa érkezésére, ami terjengett a neten, 2015 nyara volt. Itt pl én is írtam erről, WG-s alkalmazottak által felvázolt, akkor még NDA-val védett tervek alapján: ftr.wot-news.co...tanks/ 

Azóta eltelt majdnem hét év. És még mindig semmi. Igen kevés esélyt látok rá, hogy valaha is lesz ebből valami.

Amúgy én nem "hallok már" semmit, kiestem a WG-s körforgásból. A játékkal se játszom már vagy 2 éve. Nem olyan irányba ment a degenerálása akarom mondani "fejlesztése" a WoT-nak, mint amit én szerettem volna anno. Erre a fórumra is már csak kísérteni járok vissza :D
 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Angelus1991ster, Slandyke

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301817 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Én úgy tudom, hogy 2016-ban leállt a kutatás részükről, mivel akkor még nem volt magas tierbe se TD se harckocsi jelölt. A friss jelölteket pedig csak tavaly kapták meg, ezért inkább úgy kérdezem mennyi idő telt el, mielőtt Silentstalker kutatásai után bekerült a végleges cseh ág? Idén elvileg a cseh nehéztankok után már nem jön semmilyen új ág, (nem hallani a japán TD ágról) a svájci ágat meg több munka kidolgozni mint a miénket.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301827 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster

.
.
.
Erre a fórumra is már csak kísérteni járok vissza :D

 

Azért csak tartsd meg jó szokásodat. 

Sziasztok! Aki rendelkezik a Toldi III és/vagy Turán III PT típusokkal, kérem szavazzon és szóljon hozzá (angolul) az alábbi topik link témájához:
forum.worldofta...ading/

Előre is köszönöm a támogatást! :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301834 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster
Bár azt nem értem, hogy tucatnyi kamutank közé pont a 44M Tas mint t6-os német ágra száműzésre ítélhető (Turán+Toldi utáni röhejes érdektelenség a magyarok felé) prémium tank jelölt miért nem kerülhet be? Van ilyen ukáz, hogy a többi tankos nemzet (magyar, spanyol, román, jugoszláv, svájci, ....) típusai nem kerülhetnek be? Csak a kitalált hazugság, ami végképp lezülleszti WoT nevet, csak az lehet? A WoT nem halott, és még sokáig megvan. Csak a szelleme halt meg, és végleg degradálódott ilyen fortnite zagyvasággá.

Sziasztok! Aki rendelkezik a Toldi III és/vagy Turán III PT típusokkal, kérem szavazzon és szóljon hozzá (angolul) az alábbi topik link témájához:
forum.worldofta...ading/

Előre is köszönöm a támogatást! :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301876 Írta: mózes.kertész
Megválaszolva: mózes.kertész
Én a Toldi I-et, II-t és III-t egy tierbe, a 3-as tierbe képzelném el, mint könnyű tank. Utána jöhetne a Turán I, 4-es tierbe, utána a Turán 2 és 3, 5-ös tierbe (a Turán 3 most egy 5-ös szintű prémium). A Zrínyi 2-t alapból a 41M-mel azután a 105 millis löveggel, és a PaK 40-nel képzelem el, a továbbhaladáshoz szerintem a 43M L/43-at kellene kifejleszteni. A 44M Zrínyi alapból szerintem a 105-össel, utána a 43M, azután a KwK 42, azután a KwK 36 jöhetne, mint a Jagdpanzer IV magyar megfelelője. A 44M Tas fogós kérdés, mert a Panther egy 6-os szintű tank, de a baj itt az, hogy a Panthernél is erősebb a frontja a Tasnak(120 mm döntött acél), ezért kéne valami töltelék tank, hogy a tank a Tas a megfelelő tierbe kerüljön. Itt a lövegeket így képzelem el: 43M, PaK 40 L/48, KwK 42 L/71, KwK 36. Utána nem tudom, mi legyen. Vélemények jöhetnek.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301879 Írta: ANONIM.GAMER
Megválaszolva: ANONIM.GAMER

Én a Toldi I-et, II-t és III-t egy tierbe, a 3-as tierbe képzelném el, mint könnyű tank. Utána jöhetne a Turán I, 4-es tierbe, utána a Turán 2 és 3, 5-ös tierbe (a Turán 3 most egy 5-ös szintű prémium). A Zrínyi 2-t alapból a 41M-mel azután a 105 millis löveggel, és a PaK 40-nel képzelem el, a továbbhaladáshoz szerintem a 43M L/43-at kellene kifejleszteni. A 44M Zrínyi alapból szerintem a 105-össel, utána a 43M, azután a KwK 42, azután a KwK 36 jöhetne, mint a Jagdpanzer IV magyar megfelelője. A 44M Tas fogós kérdés, mert a Panther egy 6-os szintű tank, de a baj itt az, hogy a Panthernél is erősebb a frontja a Tasnak(120 mm döntött acél), ezért kéne valami töltelék tank, hogy a tank a Tas a megfelelő tierbe kerüljön. Itt a lövegeket így képzelem el: 43M, PaK 40 L/48, KwK 42 L/71, KwK 36. Utána nem tudom, mi legyen. Vélemények jöhetnek.

az elkepzelesed tobb sebbol is verzik, csomo pontatlansag/nem kapcsolodo vagy rossz sorrendu modult irtal+magas szintre alkalmas jarmuvet nem is emlitettel
tekerj vissza par oldalt, masok mar jobban beleastak magukat a temaba reszletesebben kifejtve mindent csomo tortenelmi cikkel, ezek kozul leginkabb karikaet ajanlom (o tortenesz) vagy krisztainet

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #301990 Írta: krisztianbibor
Megválaszolva: krisztianbibor

Ki gondolta volna, hogy semmi közük a valósághoz...
Mondjuk semmi meglepő nincs ezen, több mint valószínű hogy ennyire (se) lehet majd számítani az ezután következő harckocsiknál is, beleértve svájcot, talán minket (ha egyáltalán az érdekszférájukban vagyunk még) vagy akárki mást kitalált járművekkel. 

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #302001 Írta: Fücsök
Megválaszolva: Fücsök
Itt  lehet olvasni a csepeli WM gyár fejlesztéseiről a megmaradt Korbuly Pál és Sárhidai Gyula írásai alapján!
Van benne pár érdekes adat a V3 és V4 fejlesztésekről is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RockyRuciano

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #302021 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Itt  lehet olvasni a csepeli WM gyár fejlesztéseiről a megmaradt Korbuly Pál és Sárhidai Gyula írásai alapján!
Van benne pár érdekes adat a V3 és V4 fejlesztésekről is.

Remek gyakorlat a forráskritika alkalmazására. Minden tiszteletet meg kell adni a szerzőknek, ugyanis hiánypótló mű (lett volna ha megjelenik nyomtatásban), de nem hibátlan.
Példa: 3.10a oldal, Straussler nem az amerikai Singer varrógépgyár által soha sem gyártott autót "tuningolt", hanem a brit Singer Motors Ltd. verseny- és személyautó gyár egy típusát módosítatta.
A T-34 nem torziós rugózású volt.
és a többi
Meg ilyenekre figyeljetek, miközben olvassáok. Jó írás amúgy.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.