Jelenleg 292 vendég és egy tag online

Arty használók topic-ja

6 hónapja 1 hete #295229 Írta: acelkocka
Megválaszolva: acelkocka

charliefirpo_2018 beküldte: NORMÁLIS tankot mondtam... Az a kerekes egy másik történet;) ;)

Megjegyeztem.Akkor mondjuk legyen egy kicsi mindből.
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 hónapja 1 hete - 6 hónapja 1 hete #295231 Írta: acelkocka
Buffolták a SU-8at?? Akár egy lézerkés mostanában. ( ennyi dmg-t ritkán lövök az ellenfél páncélzata miatt nagyobb szinteken is, most meg 2x)
Mellékletek:

6 hónapja 6 napja #295240 Írta: nemo510
Megválaszolva: nemo510

Slandyke beküldte: Viszont akkor változtatok a terveimen, miszerint:
M53/55 és T92 plusz egy francia tizes is.. és ha nagyon ráérek, akkor az angol 10-es végül, ha esetleg CW -be keverednék..

A francia 10es lehet csalódás lesz.De ha mégsem (ki tudja mostanában mit babráltak a játékban), akkor kérek ripléjt :)
Az M53/T92 teljesen külön stílus,de az tuti hogy a T92 sebzi most a legnagyobbat a játékban.
Hevykbe 400-500,papírkutyákba RU,Grille,FV4005 meg soxor 1000-1300 .
Az angol se rossz amúgy,a lőtáv vége felé nagyon jól bepottyant sziklák és házak mögé,területsebzése se rossz,de átlagba kevesebbet sebez mint a T92.Néha érdekeseket lehet vele alkotni + mozgékonyabb mint a T92.Ha átüt itt is megvan az 1000+,de kicsit hektikusabb mint a T92.
Amúgy az Obj261 se rossz,sőt!Rohadt gyors (45-50Kmó ha szaladni kell),gyorsan tölt,gyorsan szűkül ha meg átüti a bádogot 750-1000 közt sebez.
Ráadásul ívesebben lő mint a német+amerikai.Tud szaladni a lemming train után is.
A német arty meg 1 rakás ...
Mondanám hogy próbáld ki tesztszerveren de az nemigen ad valós képet.Én ezt a 3 tizest szeretem,és CW-re is ezek alkalmasak (persze pálya függvénye).

Mindenkinek van egy terve.Amíg ki nem lövik. by Tájszon
Alig győzöm a statomat artyzással lerombolni :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

5 hónapja 3 hete - 5 hónapja 3 hete #295579 Írta: Artyom1986
Megválaszolva: Artyom1986
Sziasztok!

A Su-8 megéri? Elsősorban artys küldetésekhez kellene, esetleg "fun" ra. Papíron egész jól néz ki de "élesben" milyen? :unsure:
Valaki írna róla pár mondatot? :whistle:

5 hónapja 3 hete - 5 hónapja 3 hete #295591 Írta: charliefirpo_2018
Megválaszolva: charliefirpo_2018

Artyom1986 beküldte: Sziasztok!

A Su-8 megéri? Elsősorban artys küldetésekhez kellene, esetleg "fun" ra. Papíron egész jól néz ki de "élesben" milyen? :unsure:
Valaki írna róla pár mondatot? :whistle:

.

Szia,Nekem megvolt anno,sikerült is rátennem az első GMet,itt abba is hagytam az orosz ágat,de utána neki láttam az amcsi ágnak,és beláttam hogy az M44 sokkal jobb. Múlt héten kíváncsiságból visszavettem, de sztem már nem olyan mint amire én emlékszem

5 hónapja 3 hete - 5 hónapja 3 hete #295609 Írta: I_W_Y_Tanks
Megválaszolva: I_W_Y_Tanks
Az OBJ 260 kampány arty 15. küldetését 3200 assist és top xp mivel csináltátok meg? Egy ideje küzdök vele és a top xp alig sikeredik.

5 hónapja 3 hete #295651 Írta: lemur_catta
Megválaszolva: lemur_catta

I_W_Y_Tanks beküldte: Az OBJ 260 kampány arty 15. küldetését 3200 assist és top xp mivel csináltátok meg? Egy ideje küzdök vele és a top xp alig sikeredik.

Én még csak a T55 A-nál járok, ott a kitüntetéseshez kell 2300 assist és 3000 sebzés és természetesen top xp, mire idáig eljutottam, már megvolt mindegyik tier X arty. Mielőtt összejött, előtte legalább 10-szer voltam második az xp alapján, egyszer-kétszer nagyon kevéssel lettem második, míg a többi feltétel már megvolt. Mindegyik tízes artyval nyomtam, plusz a 9-es amcsival is, de kábé 300 csata múlva lett meg a német arty-val, érdekes, hogy azt mondják, a tízesek között ez a leggyengébb a franciával karöltve. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sok minden adott kell legyen hozzá, a Mars, Szaturnusz, Jupiter együttállása minimum, a csapatodban a többi arty béna legyen, olyan pályán legyen, ahol tudják lőni, amit kábítasz, az ellen arty-ja ne counterezzen ellened, mert nem árt, ha végig életben maradsz, az ellenfél EBR-je valami béna yolozó legyen, akit hamar kilőnek, vagy boruljon fel egy kanyarban, hogy a többiek ne segítsenek neki, az ellenfélnél a fele csapat béna vagy részeg parancsnokkal megáldott legyen, hogy álljanak meg szépen valahol, hogy te jól be tudjad célozni, ne mozogjanak össze-vissza, lehetőleg tartsanak traccspartit 3-an egymás mellet, hogy szépen be tudj lőni közéjük, tehát az a lényeg, olyanok legyenek az ellenfélnél többségben, akik nem tudják, hogy működik egy arty, vagy leszarom tabblettával üzemelnek, pálinkával leöblítve. A legfontosabb, hogy a saját csapatodban ne legyen kiemelkedő játékos, aki elviszi előled a top xp-t, meg imádkozz, hogy az ellenfél artyjainak legyen XVM-e, hogy tudják, ki a legjobb játékosunk és végig őt lőjék lehetőleg mind a hárman. Talán ha ennyi feltétel összejön és még szerencséd is van aznap, akkor sikerülni fog.

5 hónapja 2 hete #295806 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
FV304 -et lehet még használni valamire? Elég jó a sebessége, meg a DPM.. csakhát..

..ezzel együtt a bishop -ot érdemes átugrani, vagy lehet játszani is?

Előre is köszi!

5 hónapja 2 hete #295808 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon

Slandyke beküldte: FV304 -et lehet még használni valamire? Elég jó a sebessége, meg a DPM.. csakhát..

Előre is köszi!

Én személy szerint sikítófrászt kaptam tőle, amint kihúztam a hetest, el is adtam a pi..ába! horror volt a célzás vele, azzal töltöttem a csaták nagy részét, hogy céloztam, vártam a szűkülést, arrébb ment a célpont, utána korrigáltam, szétesett a célzókör, megint célzás, szétesett a kör.... Nagyjából ezekkel a manőverekkel el is voltam magamnak az egész csata folyamán! Komolyan fellélegeztem hogy kidobhattam a garázsból, szerintem toronymagasan a komplett mezőny legkakább artyja! Álmomba ne jöjjön elő többet....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1, Slandyke

5 hónapja 2 hete #295809 Írta: Kopasz0721
Megválaszolva: Kopasz0721
M44 ha jót akarsz ezen a szinten :) most vettem vissza kábítós küldikhez sztem b*szott jó :silly: :evil:
https://www.wows.hu/index.php/item/8687-jo-reggelt-nejo12-es-az-m44-by-bodzy

Cogito ergo Bumm... :-)

5 hónapja 2 hete #295817 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Slandyke beküldte: FV304 -et lehet még használni valamire? Elég jó a sebessége, meg a DPM.. csakhát..

Előre is köszi!

Most csak röviden tudok reagálni (hosszabban szombaton, ha gondolod):
Igen, mind a Bishop-al, mind a FV304-el/Bertikével érdemes játszani. 2 olyan artyt kérdeztél, amelynek a játékstílusa nagyon eltér az ÖSSZES többi artytól - de gondolom, pont ezért kérdeztél rá. Ha viszont ráérzel, akkor nagyon nagy tud lenni - DPM-ben (ami egyedül az artyknál igazán fontos mutató) pl. kb. a Bertie 20%-al jobb az M44-nél (az M44 amúgy a DPM-ben a többi artyt veri, de nagyon --- szóval el lehet képzelni).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kopasz0721, Slandyke

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #295819 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Előre is megköszönöm, ha szombaton írsz kicsit bővebben a dologról!

És igen! Azért kérdezem, mert kicsit másféle stílusnak tűnik, mint a megszokott..

Elmondom miért és hogyan szeretnénk használni:

Párommal most alapítottunk egy klánt és azt tervezzük, hogy hetente egyszer-kétszer csinálunk majd 6. szintű erődítmény csatákat. Már érdeklődtem ezzel kapcsolatban és az itteni tanácsok alapján első sorban Cromwell -ekkel tolnánk. Max. egy light -al megtoldva. Mivel nem vagyunk hardcore játékosok egyszer-egyszer esetleg KV-2 vagy más troll jószág., amihez kedvet érzünk. Viszont az Asszony leginkább tüzérrel szeret játszani. Legkényelmesebb nyílván az amcsi lenne számára, de ki szeretném mozdítani az alapvonalról. Az FV304 pont jónak tűnik tier 6 -ban támogatónak az előrenyomuló Cromwell -ek mellé. Plusz rendben van a DPM is, hogy hasznos legyen. A lényeg, hogy kicsit kimozduljon a szokásos arty szerepből.

Ami a felszerelés illeti, szellőzést, töltésgyorsítót és célzásgyorsítót tennék bele és kicsit med -esebb legénységet képeznék hozzá.. ..talán.

5 hónapja 1 hete #295829 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Slandyke beküldte: Előre is megköszönöm, ha szombaton írsz kicsit bővebben a dologról!

És igen! Azért kérdezem, mert kicsit másféle stílusnak tűnik, mint a megszokott..

Elmondom miért és hogyan szeretnénk használni:

Párommal most alapítottunk egy klánt és azt tervezzük, hogy hetente egyszer-kétszer csinálunk majd 6. szintű erődítmény csatákat. Már érdeklődtem ezzel kapcsolatban és az itteni tanácsok alapján első sorban Cromwell -ekkel tolnánk. Max. egy light -al megtoldva. Mivel nem vagyunk hardcore játékosok egyszer-egyszer esetleg KV-2 vagy más troll jószág., amihez kedvet érzünk. Viszont az Asszony leginkább tüzérrel szeret játszani. Legkényelmesebb nyílván az amcsi lenne számára, de ki szeretném mozdítani az alapvonalról. Az FV304 pont jónak tűnik tier 6 -ban támogatónak az előrenyomuló Cromwell -ek mellé. Plusz rendben van a DPM is, hogy hasznos legyen. A lényeg, hogy kicsit kimozduljon a szokásos arty szerepből.

Ami a felszerelés illeti, szellőzést, töltésgyorsítót és célzásgyorsítót tennék bele és kicsit med -esebb legénységet képeznék hozzá.. ..talán.

Azt azért érdemes belekalkulálni, hogy az FV304-nek 500m a lőtávja! Legalábbis régen annyi volt.

5 hónapja 1 hete #295836 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Slandyke beküldte: FV304/Bishop

Na szóval a Bishop-ról és FV304-ről. Előre érzem, hogy kicsit hosszú lesz az irományom – elnézést érte. Ezen 2 tüzér alapkérdése az alacsony lőtávjuk. Több olyan tűzér van, amelyik a pályát - különösen alapágyúval - mondjuk átlósan nem tudja átlőni. De csak erről a 2 járgányról tudok, amelyik még a jobbik ágyúval is csak a pálya felét/harmadát tudja belőni. Miként kerülj lőtávolba, ez nagyon komoly akadály, saját magam példáján tudom – kezdő játékosként a brit tankokat néztem ki (ez eleve komoly hiba volt) és a Bishop-hoz talán jó, ha 500 csatás „kiscsíra”-ként érkeztem. A Birch Gun-nal nincs lőtáv-probléma, így amikor beleütköztem a Bishop-ba… nagyon beleütköztem. El nem tudtam képzelni, hogyan lehet egy magasabb tierű járgány rosszabb, mint a megelőző tierbeli. Egyértelműen rosszabbnak gondoltam – utólag nézve nagy tévedés, mert „csak” nagyon eltérő játékstílust igényelnek – amire kezdőként nem jöttem rá és baráti körömben a brit tankok nem voltak előtérben, így tanácsot se volt kitől kérnem/kapnom/megfogadnom. Arra, hogy ezzel az alacsony lőtáv problémával mit kezd az ember, szerintem 4 megoldás létezik (amiből én 3-t kipróbáltam ):
1. abbahagyja az ágat – én kb. ½ év szünetet tartottam
2. XP-vel/tervrajzzal átugorja mindkettőt – akár végleg, akár azzal a szándékkal, hogy több tapasztalattal/tudással később visszanéz. Logikus, legitim, teljesen OK.
3. Megnövelni a lőtávot – a pályán keresni kell egy emelkedőt, legyen az domboldal vagy törmelékhalom, ami megemeli az ágyú emelkedési szögét és ezen keresztül a lőtávot. Zsákutca, nagyon sok kedvező körülmény együttállása kell értelmes/érdemi eredményhez – az ághoz való 1. visszatérésem alkalmával próbáltam ki, pár csata erejéig, de szerintem hosszabban próbálva se lett volna sokkal jobb tapasztalatom. Ki lehet próbálni, talán unicum által játszva jobban megy – de kétlem.
4. „ha rövid a karod/kardod, told meg egy lépéssel” elv alkalmazása
Én ezt gondolom az ideális követendő harcmódnak, nálam nagyon bevált – de nem vagyok artyguru v. unicum, így ha valaki jobbat tud, talán megírja. (avagy ha valaki jobban tudja leírni, egészítse ki)
Be kell menni lőtávolságon belülre, a „csata sűrűjébe”. Ez effektíven a támogató tankok/Td-k vonalát jelenti, azaz a 2. avagy - azért mégis artyról van szó - 3. vonalat. Kistérképet nézve valahol a 2. és a 3. kör közötti az ideális távolság – ne pont a lőtáv szélénél, közelebb legyen az ellenfél frontvonala, de mégse legyen könnyű téged spotra venni. Értéket nézve a Bishop és az FV304 itt különbözik, de a körök nagyon jó segítséget adnak. Szóval közel, de mégis távolabb a frontvonaltól - de artynak az igencsak a „csata sűrűje”. Az artyk elleni ellenszenv egyik/legfőbb érve, hogy távolból sebezgetnek --- na, ezzel a váddal ennek a 2 artynak nem kell szembenéznie. Ahogy a frontvonal mozog, ezt a csatatávolságot folyamatosan fenn kell tartani, különben megint kikerül az ágyú a lőtávolságból. Ez a folyamatos mozgásigény megint megkülönbözteti a többi artytól ezt a kettőt.
Ha lőtávolon belül vagy, akkor jut szóhoz az ágyú és annak a DPM-je. Brutálisak, akár csataeldöntők tudnak lenni – erre kapta meg az FV304 a Bertie, the Avenger/Bertie, a Megtorló becenevet (erről még később). A DPM mellett a másik előny a magas röppálya --- ellenfél úgy gondolja, hogy „artysafe” helyen van, de te mégis be tudod lőni, valamint az artyknak amúgy nem kedvező városi pályákon is eredményesen lehet játszani velük. Városi pályán azért komolyabb „artyszemmel”-i pályaismeret kell. A magas röppálya hátránya viszont, hogy mozgó tanknál az általánosnál nagyobb előretartás kell a találathoz --- ha irányt változtat a cél, akkor így is eltalálod pontosan a hűlt helyét.  Célpontokról: könnyűtankot csak akkor, ha áll, mozgó könnyűtanknál lőszerpocsékolás. Nehéztank: kicsi az átütésük, így a sebzés sokszor a csalódást keltő 20-40-50 HP, de 0 is összejött már (Type95-nél nyilván nagyobbat sebez, de a jóval gyakoribb KV-1/KV-2 meg O-I-nál a kis sebzés a realítás), ezért alapból inkább más célpontot érdemes keresni – viszont ha értelmes csapattársakra leltél, érdemes a heavy láncolására rámenni, mert folyamatosan láncon tudod tartani és ugye indirekt láncsebzésen keresztül rengeteg XP-t/kreditet kaphatsz, többet mint a mellesleg beeső 20-30 HP-s direkt/tiszta sebzéssel. Úgyhogy alapcélpontnak leginkább a medeket meg a Td-ket kell választani. Ha netán T67 vagy Hellcat van az ellenfélnél, az ilyen jellegű nyitott-tornyú Td-knél nagy HP-sebzés mellett tömeges modul és legénységi katasztrófa követi a találatot – ide 300-400 HP-s sebzés se ritka, de volt nagyobb is .
Mozgás: a Bishop lassú, így inkább a heavyket kövesse a frontra. Ha a „heavy-line” (akármit jelentsen is ez) elesett, bár jópár lövést a páncélja kibír (a Bishop-nak elég sok HP-ja van a páncél mellé, így tényleg jópár lövést kibír), de fel kell készülni a garázsmenetre, átmozogni nem lesz mód – a Bertike viszont gyors és elég jó az álcája is, így lehet a medek menetirányába tendálni vele. Ha a medek elszúrják, el lehet menekülni, ha balfaszok és csak álldogálnak, akkor át lehet/kell pozícionálni ígéretesebb helyre.
Mivel „közelharc-arty”-k, így a parancsnoknak kell a 6. érzék – ha még nem elég fejlett, akkor direktívából pótlandó. Bishopnál javítást ajánlok még (sofőrnek kuplungégetőt), Bertinek álcát – az eltérő skill-igény megnehezíti a fejlesztést. 2. skill-sornak persze BIA.
Hát ennyi – 2, az átlag-artytól nagyon különböző arty, pár hátránnyal és pár előnnyel.
Artyval úgy indulni csatába, hogy előre tudjad, hogy hamar spotra kerülhetsz és netán hamar meglőnek + a frontot állandóan követni kell, tehát mozogni, de mindezek közben indítsd be a DPM-masinát – ezek azért beleérzést és egy lélektani állapotot igényelnek. Nem azért, mert külön tudás(szint) kell, de rá kell érezni a használatukra. Bizonyos vagyok, hogy nem mindenkinek jönnek be – nem véletlen, hogy híresek és egyben hírhedettek.
A „normál” artyvá visszaváltó Crusader SP időközben persze ki lett fejlesztve, de nem mentem tovább az angol arty-ágon – már váltottam az ami artykra, ahol az M40/43-nál tartok és azt az ágat tervezem végigvinni és küldetésekhez azt az ágat használni (rokoni/baráti körben vannak már artysták, így a klánon belüli artys pozíció foglalt), de ez a 2 arty megmarad nekem „fun-artynak”. Ezenfelül ez a páros – különösen a Bertie – rávett/megtanított az artyval történő mozgásra, és a „klasszikus piros vonalon kempel”-arty helyetti „mozgó-arty” játékstílus szerintem jobb artystává tett. Legalábbis így remélem – de mindenképp érdekesebb/izgalmasabb az artyjáték így mozgalmasan. 

A többiről tényleg röviden:
VI-s erődcsatánál tehertételnek szokás tekinteni az artyt, ezért ott ritkán találkozni vele – és még ritkább, hogy eredményes az arty –igaz, ha eredményes, akkor az általában a Bertie. Az artyt még VIII-s erődcsatában is elutasítja sok taktikus.
ajánlom figyelmetekbe a Jackson-t, mint kiváló támogató járművet – tornyos TD-ként nincs annyira kiszolgáltatva, ha netán mégis mellékerülnek + a Hellcat-hez képest jóval védettebb. T-150 – jól páncélozott, mégis mozgékony TierVI szinten nagyon jó heavy (esetleg még KV-85 v. ARL44)
Klán: a szándék + megalapítás teljesen érthető és pozitív --- annyit, hogyha kb. ½ év alatt nem éritek el a 15-20 fős létszámot, akkor zsákutcává fog válni és akkor érdemes másik klánhoz csatlakozni.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: wrch, Slandyke

5 hónapja 1 hete #295839 Írta: acelkocka

I_W_Y_Tanks beküldte: Az OBJ 260 kampány arty 15. küldetését 3200 assist és top xp mivel csináltátok meg? Egy ideje küzdök vele és a top xp alig sikeredik.

Obj. 261 vagy M40/M43, már nem emlékezem . Neked is megvannak csak jó pálya, szerencse kell hozzá.

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.