Jelenleg 316 vendég és egy tag online

XVM

2 éve 6 hónapja #259837 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Azért, mert még nem adtak ki hozzá való xvm-et. Régebbivel ne is próbáld. Várni kell...
Amúgy itt az oldalon a "0.9.21 MOD-ok" menüpont alatt fogod tudni letölteni (vagy az xvm oldaláról direkt)

Aur1n beküldte: Sziasztok. Frissített a WOT és nem látszanak az XVM opciók a játékban. Várni kell egy újabb XVM verzióra, hogy működjön?

Köszi

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Aur1n

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 6 hónapja #259838 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1

Aur1n beküldte: Sziasztok. Frissített a WOT és nem látszanak az XVM opciók a játékban. Várni kell egy újabb XVM verzióra, hogy működjön?

Köszi

még nincs kint az új nooboknak fenntartott mod, , nem is baj legalább kiderül kinek mennyi a valós tudása addig is.

XVM csak a birkáknak kell, hogy tudják kit kövessenek, a csata kezdetekor.
Végjátéknál meg az analfabétáknak, mert nem képesek maguktól kitalálni 1v1 taktikát a győzelemre.

2 éve 6 hónapja #259839 Írta: Aur1n
Megválaszolva: Aur1n
Köszi, erre gondolam, csak nem voltam benne biztos.

2 éve 6 hónapja #259843 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN
Itt már van.

Betanított magfizikus
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Aur1n

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #259864 Írta: Aur1n
Megválaszolva: Aur1n
Ennek a hozzászólásodnak amúgy mi értelme volt? Ha valakit érdekelne, az elolvashatná az aláírásodban is a véleményedet.... B)

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #259906 Írta: tankosszasza
Megválaszolva: tankosszasza

laciqwer1 beküldte:

Köszi

még nincs kint az új nooboknak fenntartott mod, , nem is baj legalább kiderül kinek mennyi a valós tudása addig is.

laciqwer1!
Esetleg a játékbeli neved megtudhatnám? Érdekelne te mekkora pro vagy, h nyélből noobozol!

2 éve 6 hónapja #259918 Írta: Morphus101
Megválaszolva: Morphus101
igen

2 éve 6 hónapja - 2 éve 6 hónapja #260012 Írta: pipimojom
Megválaszolva: pipimojom
Sziasztok!

Modok nélkül játszom most és lenne egy olyan kérdésem, hogy miért nem mutatja a sebzésem, mikor kilövök egy tankot? Ha csak meglövöm akkor látom mennyi hp-t vesztett, de ha kilövöm, akkor simán megsemmisül és kész.
Hol lehet változtatni ezen, vagy alapból ez a beállítás?

Köszönöm!

tárgytalan már

2 éve 4 hónapja #266989 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Az elements.xc-ben nézz körül, van ott példa is. Az alapján elvileg megoldható.
(Pont a playersPanel áthelyezésre van ott példa...)

.Trollz be flippin' out, Mon!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

2 éve 4 hónapja #266990 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

PZoli beküldte: Sziasztok!

XVM állítgatásában jártas szakember segítségére lenne szükségem. :)
Melyik fájl(ok)ban és konkrétan mit kéne beírni/átírni ahhoz, hogy a játékoslistát, tank állapotot, minimapot, chatet átmozgassam máshová?
Miért kéne nekem ez? Próbálkoztam 3 monitors rendszerrel, de az vele a probléma, hogy ezek a panelok kikerülnek a két szélső monitor legszélére és így állandóan forgatni kell a fejemet ahhoz, hogy ezeket láthassam, ami így élvezhetetlenné teszi a játékot. Úgy kéne lennie, hogy ezeknek a paneloknak a középső monitor kéne látszania, mint 1 monitoros rendszer esetében és a két szélső monitoron csak a játéknak kéne megjelennie, információknak nem.
Írtam ez ügyben a supportnak is, de lényegében sablon válaszokat kapok, hogy "elvileg úgy kéne megjelennie, de a játék nem több monitoros rendszerre lett tervezve, szóval akadhatnak problémák", szóval nesze semmi fogd meg jól.
Külföldi fórumokon is próbáltam utána olvasni és valahol írták, hogy XVM-el csinálta meg valaki, de az még 2013-ban volt és azóta már teljesen átalakították az XVM-et, így azok a fájlok, amiket ott írnak, már nem is léteznek.
Emiatt gondoltam, hogy akkor megpróbálom magam valahogy megcsinálni XVM-el, de nem értek hozzá, ezért kérnék segítséget olyantól, aki képben van a dologban.

itt nézted már? :
forum.worldofta...416325

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

2 éve 4 hónapja #267021 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

PZoli beküldte: Bármit állítok az elements.xc-ben az történik, hogy az alsó hivatalos damage/spot panel átkerül alulról a tank állapot mellől felülre vízszintesbe player panel fölé + ha lenyomom a ctrl-t, akkor a minimap megnövekszik a maximális méretre, amíg nyomva tartom a gombot. Tehát mind1, hogy a player panel értékeit variálom vagy a minimap-ét, mindig ez a jelenség, amiket pedig állítok, soha nem változik meg, nem változik meg a pozíciója.
(Nagyon keveset foglalkoztam programozással, így tudom, hogy az // és a /* */ a megjegyzés.)

Elvileg valami ilyesmi kell legyen:

"x": "{{pp.mode=0?5|{{py:math.sum({{pp.widthLeft}},50)}}}}",
"y": "{{pp.mode=0?85|60}}",

Ahol X a vízszintes és Y a függőleges koordinátája a panelnak.

Elvileg ott ha játszol az értékekkel (itt 50 és 60) akkor az váltja pozícióját,

"width": 500,
"height": 1000,

ez a panel magasságát és szélességét

"textFormat": { "color": "0xF4EFE8", "size": 15 },

ez meg a színét és betűméretét.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #267953 Írta: Thothem
Szia.

Sajnos ezt megcsinálni helyetted nehéz. Főleg látatlanban. Itt a látatlan alatt azt értem, hogy amit én egy monitoron látok, azt nem tudom te hogy látnád hármon.

Mindenesetre itt egy screenshot (klikkre megnő):
Melléklet:

A fenti képet, default XVM konfiggal csináltam, úgy, csak az elements.xc-t túrtam meg. Itt letöltheted az elements.xc-t hozzá: Klikk

A paneleket, direkt raktam oda, hogy látszódjon, elmozdult a helyéről.

Az elements.xc-ben keresd meg az "x" kezdetű sorokban a 700-as számokat (39. és 45. sor) és módosítsd őket úgy, hogy neked megfelelő helyre kerüljenek a panelek. Jelen esetben a 700, a képernyő közepétől számított távolság pixelben. Szóval a középső monitorod vízszintes felbontásának a felével, vagy annál valamivel kisebb számmal kezd a próbálkozást. :)

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #267966 Írta: Thothem
A találatokat jelző panel helyét a hitlog.xc-ben tudod rögzíteni a playerspanel tankikonjaihoz.
A battleLabelTemplates.xc-ben a "hitlogHeader" és"hitlogBody" blokkok "x" sorait módosítsd hasonlóképpen az elementshez

A többiről egyelőre nem tudok nyilatkozni, telóról vagyok, fejből meg nem megy minden. :)

Szerk.:
A panel mód kapcsolót, ki tudod kapcsolni a playersPanelen ("removePanelsModeSwitcher": true,), vagy az elements.xc-ben hozzá pozicionálhatod a panelhez. (Ez az utolsó "y" sor elé betett "x" sorral megoldható.)

Most ennyi ha valami még van, jelezed. (Ennyi volt az ebédidőm :D)

2 éve 4 hónapja #268088 Írta: Thothem
A fizikai munka közben jól jön kis kikapcsolódásnak egy kis agytorna. ;)

Nem sorban, mert nem jelenleg nem tudok mindent megoldani.

1.: "Találatok:" felirat.
Mint feljebb is írtam, a battleLabelTemplates.xc-ben találod a megoldást. Keresd a 12. és a 26. sort. Valami ilyesmi:
"x": "{{pp.mode=0?5|{{py:sum({{pp.widthLeft}},50)}}}}",
Itt a hitLog X koordinátáját rögzíti a playersPanel mindenkori szélességéhez (de nem a pozíciójához!!!!). A sorban az 50 annyit tesz, hogy a "Találatok:" felirat mennyivel legyen a playersPanel-től jobbra. Namost, a koordinátákat a képernyő bal szélétől számítja. A screenshotod alapján egy-egy monitorod 1680(x1050) pixel febontású. Tehát az X koordinátád 1680-nál kisebb akkor a bal monitoron fogod látni a hitlogot.

A fenti 50-et cseréld ki mondjuk 1730-ra, és akkor kb jó helyen lesz. Finomhangolás kicsinyenként. :)

2. Alsó sebzés jelölések.
Gyors megoldás: damageLog.xc, 48. sor, "enabled": false, majd beállítod a gyárit. Nekem az sokkal jobban bejön. :)
Másik megoldás: damageLog.xc, 63. és 64. valamint 295. és 296. sor. X és Y koordináták. X-hez hozzáadsz 1680-at...

Eddig voltunk jók...

A debugPanelt (FPS, lag, idő) valamiért nem lehet mozgatni X tengelyen. Igazából fórum topikot sem nagyon láttam e témában.
A másik panelnek, igazából a nevét sem sikerült kiderítenem. Egy biztos, az Y koordinátája a minimap méretéhez van kötve. Hogy hogyan lehet elmozdítani, lövésem sincs. Esetleg rákérdezek az XVM fórumon, hátha kapok valami mankót, merre induljak.

2 éve 4 hónapja #268126 Írta: Kesumisu
Megválaszolva: Kesumisu
Másik megoldás a hitlogra:

A battleLabelsTemplates.xc fájlban a "hitlogBody" résznél illeszd a konfigba ezt:
"screenHAlign": "center",

Ekkor a kép közepétől kezd pozicionálni, ezért negatív értéket kell beállítani ha balra, pozitívot, ha jobbra akarod mozgatni.

"x": "{{pp.mode=0?-705|{{py:sum({{pp.widthLeft}},-660)}}}}",

A pp.mode=0?-705 a playerpanel nélküli hitlog helyét állítja.(a monitor szélére teszi) A py:sum({{pp.widthLeft}},-660 a playerpanel mellé teszi a hitlogot.

Ez működik a "totalEfficiency" résznél is
A "damageLog"-ál is simán negatív értéket kell állítani.

>>> Kesumisu MOD Pack leírás és letöltés <<<
"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.