XVM

3 éve 3 hónapja #236457 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

Snoke beküldte: Valaki segítene értelmezni a WotLabs.net oldalt? Adataimnál az elmúlt 24 óra WN8 értékének 2422-t ír, de felül a színes téglalapokban a recent WN8 csak 1682. A recent nem az elmúlt 24 óra szokott lenni? 1682 nem egyezik sem az elmúlt 24 óra, sem az elmúlt 7 nap, sem az elmúlt 30 nap WN8 értékével sem. Arról nem is beszélve, hogy ahány WN8 tracker oldal, annyi érték azonos napokra. :dry:

A recent a legtöbb oldalon az utolsó 1000 csatát jelenti, a wotlabs-on is.

Az egyes oldalak között több, eltérő számítási mechanizmusból adódó eltérés lehet.

Például van olyan oldal, ami csak belépéskor frissíti az adataidat, akkor meghatározza az account szintű (kumulált) értékeidet, majd a két belépés között eltelt időre vonatkozó adataidat előállítja ebből kivonva az korábbi belépésedkor utoljára betöltött adatokkal.
Az is előfordul, hogy egyes oldalak nem a legfrissebb expected értékeket tartalmazó táblákból dolgozik. Új WNx tábla érkezésekor meg megint eltérő a gyakorlat: van olyan oldal, ami minden rekordot visszaszámol automatikusan az új táblából, van olyan, ami meg csak a kumuláltat, és az utolsó 24 órás, vagy egy hetes/30 napos adatokban mutatja ki a "tábla vátlozásból" adódó eltéréseket. Ilyenkor szokott az ember egy-egy oldalon értékelhetetlenül alacsony, vagy éppen magas értékelést látni.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 3 hónapja #236461 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

CrawlingChaos beküldte:

Snoke beküldte: Valaki segítene értelmezni a WotLabs.net oldalt? Adataimnál az elmúlt 24 óra WN8 értékének 2422-t ír, de felül a színes téglalapokban a recent WN8 csak 1682. A recent nem az elmúlt 24 óra szokott lenni? 1682 nem egyezik sem az elmúlt 24 óra, sem az elmúlt 7 nap, sem az elmúlt 30 nap WN8 értékével sem. Arról nem is beszélve, hogy ahány WN8 tracker oldal, annyi érték azonos napokra. :dry:

A recent a legtöbb oldalon az utolsó 1000 csatát jelenti, a wotlabs-on is.

Az egyes oldalak között több, eltérő számítási mechanizmusból adódó eltérés lehet.

Például van olyan oldal, ami csak belépéskor frissíti az adataidat, akkor meghatározza az account szintű (kumulált) értékeidet, majd a két belépés között eltelt időre vonatkozó adataidat előállítja ebből kivonva az korábbi belépésedkor utoljára betöltött adatokkal.
Az is előfordul, hogy egyes oldalak nem a legfrissebb expected értékeket tartalmazó táblákból dolgozik. Új WNx tábla érkezésekor meg megint eltérő a gyakorlat: van olyan oldal, ami minden rekordot visszaszámol automatikusan az új táblából, van olyan, ami meg csak a kumuláltat, és az utolsó 24 órás, vagy egy hetes/30 napos adatokban mutatja ki a "tábla vátlozásból" adódó eltéréseket. Ilyenkor szokott az ember egy-egy oldalon értékelhetetlenül alacsony, vagy éppen magas értékelést látni.

Hmmm....köszönöm! Azt lehet tudni, hogy melyik oldal adja a leghitelesebb értékeket manapság? Melyik áll a legközelebb a valósághoz?

3 éve 3 hónapja - 3 éve 3 hónapja #236467 Írta: CrawlingChaos

Snoke beküldte: Hmmm....köszönöm! Azt lehet tudni, hogy melyik oldal adja a leghitelesebb értékeket manapság? Melyik áll a legközelebb a valósághoz?

Hát én erre inkább azt mondanám, hogy érdemes mindenkinek 1-2 oldalt megragadni, aztán következetesen ahhoz mérnie magát. A statisztikailag igazán mérhető és releváns léptékeken mindegyik megbízhatóan működik, csak a kisebb mintákon van torzítás (pl. napi statisztika).

Én személyszerint a vbaddict-ot javaslom ADU alkalmazás letöltésével és használatával, mert a legtöbb infot az szolgáltatja. Annak van egész jó quick summary napi összesítője is (browser nézetben megnyitható reporttal).
Ha ez macerás, akkor a wotlabs.net szerintem a legmegbízhatóbb, mivel tudomásom szerint a WN táblát frissítő srácok üzemeltetik, és ők biztos mindig a legfrissebb adatokkal dolgoznak. Náluk azt hiszem csak az szokott probléma lenni, hogy az adatok feltöltését csak bizonyos időpontokban indítják, így két feltöltés között az utolsó 5-20 csata eredménye kieshet, míg újra up-to-date lesz az info. Én ha este befejezem a játékot, reggel szoktam ránézni, és úgy szinte mindig rendben van az adat, kivéve ha szerverkarbantartás van.
Ha ez zavaró, akkor vagy a vbaddict quicksummary a megoldás, vagy még a www.wotstats.org is nyújthat gyorssegélyt, bár az is tud torzításokat produkálni bizonyos helyzetekben.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Snoke

3 éve 3 hónapja #236469 Írta: Snoke
Jelenleg van ahol 1941 recentet ír, van ahol 2422-t. Na majd kipróbálom a vbaddict-ot, csak eddig lusta voltam ezt a feltöltögetést beindítani. Köszi a tanácsokat!

3 éve 3 hónapja #236473 Írta: CrawlingChaos

Snoke beküldte: Jelenleg van ahol 1941 recentet ír, van ahol 2422-t. Na majd kipróbálom a vbaddict-ot, csak eddig lusta voltam ezt a feltöltögetést beindítani. Köszi a tanácsokat!

Szerintem a wotlabs recentje megbízható.

3 éve 3 hónapja #236499 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel

CrawlingChaos beküldte:

Snoke beküldte: Jelenleg van ahol 1941 recentet ír, van ahol 2422-t. Na majd kipróbálom a vbaddict-ot, csak eddig lusta voltam ezt a feltöltögetést beindítani. Köszi a tanácsokat!

Szerintem a wotlabs recentje megbízható.

Én a Wot-life-n szoktam nézni... Annak a színezése szigorúbb :D Pl a Centi 1-el átlagos vagyok, a Wotlabs szerint meg átlag feletti... hát hogyne lennék átlag feletti... még az átlagos is hízelgő :D

(de ha egy kis XVM simire van szükségem, akkor wotlabson nézem) :troll:

3 éve 3 hónapja #236515 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Én a vBAddict-ot,a noobmeter.com-ot valamint a WoTLabs.net-et szoktam nézni.

Az első a sok-sok adat miatt jó, szinte mindent, szinte mindenféle megközelítésből meg tudsz nézni.

A második és a harmadik meg ugyan számszakilag eltér, de a tendenciákat jól mutatja. (Nekem a noobmeter kb 30-al magasabb WN8-at ír :D)

.Trollz be flippin' out, Mon!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani, Snoke

3 éve 1 hete #244564 Írta: kisbreki
Megválaszolva: kisbreki
Üdv! A wot-life.com oldalon miért magasabb a wn8 mint amit a játék során mutat? Melyik a valós?Thx

3 éve 1 hete #244565 Írta: _BudSpencer_
Megválaszolva: _BudSpencer_
Amit a wotlife oldalon látsz az a mérvadó.

˛˛A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem hogy megtudd, milyen ember vagy.``
Carlo Pedersoli (1929-2016)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kisbreki

3 éve 1 hete - 3 éve 1 hete #244566 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi

kisbreki beküldte: Üdv! A wot-life.com oldalon miért magasabb a wn8 mint amit a játék során mutat? Melyik a valós?Thx

Mert az XMV modpack csapata nem fogadta el az új WN8 számokat. Amiben lemondtak a tankonként, külön-külön meghatározott, külön-külön frissített elvárt értékekről, helyette egységesítették tier és tankosztály szerint.
Így most mást látsz a játékban az xvm moddal, mint a populáris statos oldalakon (wotlife, wotlabs, wotinfo.net és a többi).
Legalábbis utoljára ezt olvastam, de már jó pár hete nem néztem fejlemények után. Akkor szóbakerült, hogy majd kitalálják a saját elvárt értékeiket, de nem tudom így meddig akarnak ücsörögni ezen.
A WG is jön valami új számolással... jobb nem is foglalkozni vele sokat ;).

Neked magasabb WN8ad van az új verzió szerint.

Remélem, ez így érthető, de kérdezz bele nyugodtan.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kisbreki, _BudSpencer_

3 éve 1 hete #244786 Írta: Ender
Megválaszolva: Ender
Sziasztok!

Már jó ideje modok nélkül játszom, de most igénybe venném az ügyes modderek segítségét. Elsőre talán furának fog tűnni, de egy olyan kis megoldást szeretnék, amivel tetszőleges méretre nagyíthatom a térképet. Úgy emlékszem, hogy az XVM tudja ezt, de csak ezért nem akarom felrakni az egész modot; megszoktam a szűz klienst. :whistle: Egy kép, hogy érthető legyen, mit is szeretnék:
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Esetleg valaki tudna segíteni? :)

The enemy's gate is down!
Melléklet:

3. GM: Pz. III/IV, Chi-Nu, Chi-Nu Kai, Pz. IV H, T-34, M4, Pz. T 25, Crusader, T67, Chaffe, StuG III G, Strv m/42, Leopard, M4A3E2, M4A3E8, T37, Type 64, KV-85, T-34-85M, Cromwell, VK 28.01, Comet, T20, T71 DA, T71 CMCD, LTG, Leo, E 25, Panther/M10, T25/2, T25 Pilot Number 1
Mellékletek:

3 éve 1 hete - 3 éve 1 hete #244787 Írta: Snoke

Ender beküldte: Sziasztok!

Már jó ideje modok nélkül játszom, de most igénybe venném az ügyes modderek segítségét. Elsőre talán furának fog tűnni, de egy olyan kis megoldást szeretnék, amivel tetszőleges méretre nagyíthatom a térképet. Úgy emlékszem, hogy az XVM tudja ezt, de csak ezért nem akarom felrakni az egész modot; megszoktam a szűz klienst. :whistle: Egy kép, hogy érthető legyen, mit is szeretnék:

Ehhez nem kell mod. Jobb alsó shift bill mellett balra kettővel nagyít, balra eggyel kicsinyít. Nálam a pont és a kötőjel (magyar bill) Vagy beállítasz amit akarsz a bill konfigban. Lényeg, hogy ez alapból benne van a kliensben.

(különben ezt komolyan kérdezted ennyi csata után és szuperunikumcsillámpóni stattal?) :troll:

3 éve 1 hete #244788 Írta: Ender

Snoke beküldte:

Ender beküldte: Sziasztok!

Ehhez nem kell mod. Jobb alsó shift bill mellett balra kettővel nagyít, balra eggyel kicsinyít. Nálam a pont és a kötőjel (magyar bill) Vagy beállítasz amit akarsz a bill konfigban. Lényeg, hogy ez alapból benne van a kliensben.

(különben ezt komolyan kérdezted ennyi csata után és szuperunikumcsillámpóni stattal?) :troll:

Félreértések elkerülése véget: tudom, hogy gyárilag is lehet nagyítani a térképet, DE csak addig, amíg nem takarja ki a csapatlistát. Nekem pedig pont ez kéne (lásd a képen, ahol 6 tankot takar ki a térkép).

Melléklet:

3. GM: Pz. III/IV, Chi-Nu, Chi-Nu Kai, Pz. IV H, T-34, M4, Pz. T 25, Crusader, T67, Chaffe, StuG III G, Strv m/42, Leopard, M4A3E2, M4A3E8, T37, Type 64, KV-85, T-34-85M, Cromwell, VK 28.01, Comet, T20, T71 DA, T71 CMCD, LTG, Leo, E 25, Panther/M10, T25/2, T25 Pilot Number 1

3 éve 1 hete - 3 éve 1 hete #244816 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Régebben tényleg lehetett, de 4-5 patchel ezelőtt kivették a tetszőleges méretre nagyítást az XVM-ből.

0-5 léptékben lehet nagyítani a minimapot XVM-ben. Gyakorlatilag ugyan azt tudja, amit az alap kliens, annyi extrával, hogy pl. gombnyomásra kirakja középre...

Szerk.: Régebben volt egy jó minimap zoomoló mod, de azzal, hogy betették a lehetőséget az XVM-be, gyakorlatilag kinyírták azt a kis standalone modot. Azóta nem találok belőle frisset.

.Trollz be flippin' out, Mon!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ender

3 éve 1 hete #244851 Írta: Ender

Thothem beküldte: Régebben tényleg lehetett, de 4-5 patchel ezelőtt kivették a tetszőleges méretre nagyítást az XVM-ből.

0-5 léptékben lehet nagyítani a minimapot XVM-ben. Gyakorlatilag ugyan azt tudja, amit az alap kliens, annyi extrával, hogy pl. gombnyomásra kirakja középre...

Szerk.: Régebben volt egy jó minimap zoomoló mod, de azzal, hogy betették a lehetőséget az XVM-be, gyakorlatilag kinyírták azt a kis standalone modot. Azóta nem találok belőle frisset.

Köszönöm az utánajárást és a segítő szándékot! Akkor ez megmarad álomnak.:cry:

Melléklet:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.