Jelenleg 313 vendég és 2 tag online

Armored Warfare

3 hónapja 2 hete #297120 Írta: Skjenngard
Megválaszolva: Skjenngard

Weizen_Bier beküldte: Hali! Elindult már a Battle Path? Mert én megvettem 7,5 euróért, de a menüben még nem látom.

Hali, még nem, valami ordenáré bugfest volt és most javítják, elvileg 4-én indul.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 1 hete #297174 Írta: Skjenngard
No, pár napja fut a Battle Path, lássuk milyen benyomással volt rám. Ömlesztve írom a dolgokat, mert nincs most kedvem szerkesztgetni, bocsánat ha ugrálok a témák között.

Eléggé vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban. Ugyebár most a nagy változás az volt, hogy aki megvette, azonnal kapott egy tier 5-ös japán MBT-t (Type 74), rank 10-nél jön az észak-koreai (Seongun), 30-nál a Pindad és 50-nél a Type 10. Ez azért fontos momentum, mivel a 3+1x10 missiont csak és kizárólag ezekkel a tankokkal lehet megcsinálni. Tehát aki nem vette meg a drágább BP belépőt, amivel egyből rank 19-ig el lehet menni, az sajnos kénytelen a küldiket a tier 5-ös tankban grindolni. Ami gáz. Nem rossz a jármű, 7-8 sec reload 2 lőszerrel a tárban, viszont ezen a szinten elég nehéz összeszedni meccsenként pl. a 15k sebzést, ami az első küldik egyike. Pláne, hogy az észak koreai MBT tier 6, és van egy két rakétás ATGM launchere + ágyú. Gyakorlatilag ritkán sebzek vele 20k alatt. Emiatt nem ritka az a meccs, ahol 2-3 Seongun van, 1 Type 74 és egy random valami, itt esélytelen szinte a Type-al megcsinálni a küldit. Mondjuk rank 10-ig eljutni nem olyan vészes, de emiatt kicsit P2W érzése van az embernek. A legnagyobb problémám viszont az, hogy ez így baromi unalmas, hogy rank 10-ig egy, rank 30-ig kettő tankkal vagy köteles játszani, ráadásul low tierben, ha haladni akarsz a küldikkel. A múltkor csak olyan kikötések voltak, hogy HEAT-el kell sebezned, tier 8-10-es tankkal kell menned stb., ami változatossá tette a játékot, most viszont a Seongunt fogjátok mindenhol látni egy darabig.
A küldiket meg csinálni kell, hiszen elég sok BC jár érte, amivel ugye rangot lépsz. A rangokért mondjuk nagyon sok +900% Battle Coin booster jár, nekem maradt még régebbről, így most 15 körül van, illetve elég sok kreditet össze lehet szedni (egyszeri 10-20-30 milliót adnak a rangok).
A 3+1 mission sorozat végén most camo a jutalom, nem tier 6 rém tank, és szerintem borzalmasak, én jobban szeretem a történelmi / reális álcákat, mint ezeket a jövőbeli, high-tech cuccokat. A küldik szokás szerint bugosak, vagy nem egyértelműek, pl. a második az az, hogy legyél az első, aki kilő 3 AI tankot a csatában (vagy 1 játékost PvP-ben). Én lőttem ki először a hármat, nem adta meg. Na most vagy az van, hogy neked kell 3-at kilőni úgy, hogy közben más nem lő ki tankot, vagy bugos. 5 ilyen meccs után kiváltottam BC-ért a küldit...

Szerencsére vannak a napi küldik és a challenge is, ez meg tudja dobni a BC-t és nem kell a BP tankjaival játszanod (jelenlegi három küldi hogy sebezz MBT-vel 400.000-et, ez ugye a Seongun miatt amúgy is jön folyamatosan, illetve szerezz 10k netto XP-t tier 6-8 AFV-vel, valamint lőj ki / segítsd a csapatodat kilőni 250 tankot, szintén tier 6-8 AFV-vel). Az egyetlen elérhető challenge hogy szerezz BC-t, jutalmad: BC. 10 szintje van. Könnyen megcsinálható aktív booster mellett.

Amit javaslok: ha látjátok, hogy 2 órát tudtok egyhuzamban játszani, lőjetek el egy +900-as boostert, mivel így egy jó PvE meccs 250 BC-t ad, PvP többet. Nem mindegy, hogy 20-at kapsz a végén vagy 220-at. Amint lehet nyissátok meg a Seongunt, megkönnyíti az életet. A küldikre ne költsetek BC-t, 3 hónap van megcsinálni őket, a rangot vigyétek fel, mivel jobbak a jutalmak. Én launchkor ugye level 19-re ugrottam egyből, most 25 vagyok. A küldikre nem fogok rástresszelni, nincs érdemleges reward, csak a BC, viszont ahogy említettem, unalmas ugyanazzal a tankkal órákon át játszani, így inkább a napi / challenge lesz a fókusz, BC-ből rank 50 majd a lootboxok. Ha addig nem ér véget a kampány, akkor csinálom a küldiket, amiket sokkal könnyebb lesz magasabb tierű BP tankokkal csinálni.

Összességében azt mondom, nem rossz, de elég erőteljesen P2W szaga van, a múltkori sokkal jobb volt. Kezdőknek mindenképpen megéri, mivel 7 EUR ráfordításával 2 prém tankot mindenképpen kapsz, a Seongun nagyon használható és jól is keres, ha meg ügyes vagy, meglehet a tier 10-es Type 10 is. Emellé gold és 60 milla credit is a jutalmak között van...

3 hónapja 1 hete #297189 Írta: kokomo2002
Megválaszolva: kokomo2002
Sziasztok.
Nem értem, in game 2999 goldért aktiválhatom, webshopba meg 7.5 euróért????
Ezek szerint a webshopon keresztül jobban megéri?
Az esemény végéig aktiválhatom?
Valamiért kaptam 500 BC-t, meg összelövöldöztem még 500-at. Nem aktiváltam még de számolja.
5-6 tierben játszok pvpt, mindkét oldalon 5-6 seon gun van.

3 hónapja 1 hete - 3 hónapja 1 hete #297190 Írta: Skjenngard

kokomo2002 beküldte: Sziasztok.
Nem értem, in game 2999 goldért aktiválhatom, webshopba meg 7.5 euróért????
Ezek szerint a webshopon keresztül jobban megéri?
Az esemény végéig aktiválhatom?
Valamiért kaptam 500 BC-t, meg összelövöldöztem még 500-at. Nem aktiváltam még de számolja.
5-6 tierben játszok pvpt, mindkét oldalon 5-6 seon gun van.

Akkor van aktiválva, ha a garázsban bal fent ott a Battle Path és látod a progresst ha rákattintasz. Érdemes a my.games marketen keresztül vásárolni ezeket, nem ingame.
Amúgy igen, bármikor aktiválhatod, viszont 3 hónapi tart, tehát érdemes minél előbb.

3 hónapja 4 napja #297320 Írta: kokomo2002
Megválaszolva: kokomo2002
Meglett a seongun is. Ha ellene vagyok pattogok, ha meg vele akkor minden szétlövi. Bár a legénység még kopasz a type74ben is. Kedvencem most a stingray.
Amióta fullos meg jól felszerelt néha a 20000 sebzést is elérem pve módban vele. Pvpben is jól muzsikál.
Skjenngard, Rosomakról van tapasztalatod?

2 hónapja 3 hete #297509 Írta: Skjenngard

kokomo2002 beküldte: Meglett a seongun is. Ha ellene vagyok pattogok, ha meg vele akkor minden szétlövi. Bár a legénység még kopasz a type74ben is. Kedvencem most a stingray.
Amióta fullos meg jól felszerelt néha a 20000 sebzést is elérem pve módban vele. Pvpben is jól muzsikál.
Skjenngard, Rosomakról van tapasztalatod?

Van, nagyon szeretem, de az M1-et (tier VIII). A tier VII-es, az ATGM nélküli a PELE-s autocannon-al ugyan fun, de nem ér sokat MBT-k ellen, viszont az utána következő nagyon fasza kis gyilkológép lesz. Alapból is imádom a Patria / Stryker alvázas gépeket. így ez is nagy kedvencem. Még a prém verzió, a Wataha is megvan, ami bár borzalmasan ronda azzal a szögesdrótos ketreccel, viszont tier 7-es és ATGM-je is van. Az AT gyalogság is jót tett neki, eléggé meg tudja dobni a sebzését az alap modellnek is.
Érdemes a vonalon végigmenni, mivel az XC-8 WILK a játék egyik legtrollabb TD-je PvP-ben, a 120mm-es PELE lőszer miatt.

2 hete 3 napja - 2 hete 2 napja #298965 Írta: Skjenngard
Egy kis szünet után újra itt.

Sokat most nem toltam az AW-t, mivel kicsit csalódott voltam emiatt az új Battle Path miatt. A reward tankok közül csak a tier X-es Type 10 Hitomaru és a tier IX Hunter AFV ami érdekelt. A legrosszabb változtatásról már írtam korábban, a limitált tankokról. Ezért a stratégiám az volt, hogy tojok a küldikre (úgysem érdekelnek a reward festések) és grindolom a Type 10-et, majd azzal a küldiket illetve az azokért járó Battle Coint a Hunter lootboxhoz. GLOPS mellett döntöttem, az újra visszavett K-135C-vel, mivel a challengek között olyanok vannak, hogy lőj ki X járművet 300 méteren túlról, sebezz X mennyiséget HEAT-el, ATGM-el (az ATGM ugyebár HEAT-nek minősül így két küldit csinálsz egyszerre). Azt kell mondjam, egész gyorsan meglettek a szintek. 1-2 órákat játszottam, 900%-os BC boosterrel. A meccsekről nem nyilatkozok semmit, csak annyit, hogy örüljetek, ha a WoT-ban 10 meccset veszítetek zsínórban... :D Jelen sorok írása közben 32 Glops meccsből 3-at nyertem... VISZONT, itt ugyebár a végén többet számít, hogy mennyire voltál hasznos tagja a csapatnak, és a 32 meccsből mind a 32 alkalommal top 5-ben voltam, sokszor 10k felett sebeztem, ami azért fontos, mivel 300 BC-t adott meccsenként a vereség ellenére, illetve a challengeknél játékosok ellen 5x szorzó van, vagyis a 10k sebzés 50k-nak számít, 5 kill 25-nek stb. Úgyhogy bármennyire is frusztráló tud lenni, a jó játékot még mindig jutalmazza az AW. A derék muszka csapattársak kevésbé, nagyon sokszor lőttek ki a frusztrált mikropéniszű csapattársak, amikor vesztésre álltunk, hiszen ők csak azt látják, hogy a bokorban állsz. Azt már nem, hogy 550 méter spot rangem van, majdnem 70%-os álcám és a Javelinem akkor is eltalálja a célt, ha domb mögött van és rajta a lock... Na mindegy :)
Ennek eredményeként meglett a Type 10, és hát... megéri. De mit is kell tudnunk Japán (és a világ talán) legmodernebb MBT-jéről?
A japánok ezzel a tankkal váltják ki az öreg Type 74-et, és a francia Leclerc után ez a legdrágább MBT jelenleg a világon. Kifejezetten Japánra lett tervezve, vagyis könnyű, agilis, hegyvidékre alkalmas jármű. A könnyű alatt 40 tonnát kell érteni, összehasonlításképpen, a legmodernebb Abrams, az M1A2C 66 tonna... Természetesen minden japán tankra jellemző, hidraulikusan állítható felfüggesztése is van. Lövege 120mm-es, L55-ös, sima csövű. Motorja egy V8-as, 1200 lovas dízel motor, ami 27 lóerő / tonnát jelent. Előre és hátra is 70km/h-s sebességre képes.
Lássuk a játékban ez mit jelent.
A súlya és a mobilitása miatt gyakorlatilag egy light tankot kapunk, MBT szintű védelemmel, de lightokra jellemző felszereltséggel. Hogy ez mit is takar? A páncélja egy teljesen új mechanika, a NERA, vagyis a Non-Explosive Reactive Armor. A nevéből adódóan, ez egy nem robbanó ERA páncélzat, ami HEAT / HE lövedékek becsapódása esetén tágul. Előnye, hogy a jármű körül lévő gyalogságra nem veszélyes, hátránya, hogy sosem lesz annyira hatékony, mint az ERA. Röviden, a fejlesztők ezt úgy oldották meg, hogy egyfajta üreges páncélként funkcionál, aminek saját, rejtett hitpointja van. Amint ez elfogy, a jármű teljes mértékben sebezhető lesz. Természetesen bizonyos kaliber felett történik ez, tehát autocannonnal, géppuskával nem lehet lebontani. A tank hasa 700mm körüli páncélt kapott, így tier 8-as járművek röhögve beütik, érdemes leengedni a felfüggesztést és / vagy elrejteni.
A lövege egy táras, 4 lőszeres ágyú, közepes sebzés / lövéssel, átlagos MBT átütéssel, viszont kegyetlen pontossággal (ha jól tudom, van olyan jó, ha nem jobb mint a Leopard AX-nek). További finomság, hogy a lövések között 1,6 másodperc van, tehát elég durva burst sebzést ki lehet vele osztani (főleg a HEAT-MP lőszerrel, ami átlagban 7-850 között sebez, puha célpontokba), majd 12 sec reload következik. Lövések között is lehet újra tölteni, itt értelemszerűen annál gyorsabb, minél több lőszer van a tárban. Magazine loadere is van, vagyis ha a tár fullon van lőszertípust váltasz, az instant betöltést jelent.
Emellé kapott Stage 2 Kit elektronikát, amivel 25%-al gyorsabban javulnak a sérült modulok, valamint AI targetinget is, ami annyiban különbözik a tier 6-os MCV TD-től, hogy nem a mozgó célpont elé céloz, hanem pontosan megmutatja, hány százalék esélyed van átütni a célpontot. Elég hasznos.
APS-ből nem kapott, csak passzívat, ami főleg játékosok ellen ér valamit.
Thermal imager és cooling system erősíti még a jóságok sorát, előbbivel jobban spottolsz bokrok mögül, másikkal jobb az álcád és kevésbé spottolnak. Az álcáról még kicsit később.
Ezekből adódóan a játékstílusa inkább ilyen hit and run light tankos: csata elején elérsz kulcsfontosságú helyekre, spottolsz, kitárazol, füst, visszavonulás, újratöltés, megint. A NERA megvéd az esetleges AFV-től, az APS segít az ATGM-ek ellen. Az álcája miatt viszont van egy 'meme' build opció: parancsnoknak a scout / AFV istennőt, Erint kell betenni, felszerelésnek electro optical festéket (+8% camo), felfüggesztést leengedni és hopp, 50% camo álló helyzetben, 20% lövés után / mozgás közben, ami jobb, mint egy két scout AFV-nek... :D Így már világossá vált, hogyan tűntek el PvP-ben előlem...
Egyéb parancsnoknak ajánlott az új koreai srác, aki a csata elején bónuszt kap a mobilitásra, vagy a francia fickó, Vincent, aki fullosan 7-8%-al gyorsabban tölt bekapott vagy pattintott találat után, valamint +HP-t ad a tanknak (ami kell is, mivel az MBT-k között ennek a legalacsonyabb a HP-ja), 50% HP fölött pedig jobb mobilitást.
PvE-ben a legjobb szó az, hogy aratok vele, nincs meccsem 25k sebzés és top XP alatt egyelőre. Nem kezdőbarát tank, aggresszív játékmenetet és pályaismeretet igényel. A löveg pontossága és a látótáv miatt lehet vele hulldown sniperkedni, de őszintén, ez a tank iszonyat jó gyors, pörgős játékra.
Hogy megéri-e kihúzni? Természetesen, hiszen egy tier 10 prémium tank. Az előző BP 10-es reward tankja, a CATTB kapott egy nagyon komoly nerfet 1 hónappal a megjelenés után, azóta nem is élvezem annyira, szerintem itt is jönni fog valami. Ha a camohoz nyúlnak, az nem zavaró, viszont sokan írják hogy a löveg ezzel a DPM-el elég OP, remélem a fejlesztők nem így látják. Mindenesetre addig is használom és hajtok a Hunterre... :)

És egy kép a Type 10-ről a végére :)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ZsoltHun76, bela455, Leopardusz

5 napja 3 órája #299134 Írta: ZsoltHun76
Megválaszolva: ZsoltHun76
Születésnapi akció az AW háza táján mától egy hónapon át

aw.my.games/en/...kedown

Nincs túl bonyolítva: PvP lőj ki egy (1!) darab tankot, PvE lőj ki 5 tankot meccsenként X alkalommal/nap.

A tizedik nap után kapsz egy tier 5-ös prémium Jugoszláv BVP M-80A AFV-t.
Ha pedig végig nyomod a 35 nap után, persze ha meg van hozzá minden Loot Box, akkor egy tier 9-es kínai ZTQ-15 light tank kerül a garázsodba.

Aránylag nem egy teljesithetetlen feladatok, kb napi 5 csata :cheer:
Persze ha nem dolgozol egész nap :pinch:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bela455

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.