Jelenleg 247 vendég és egy tag online

A játék furcsa dolgai :)

1 éve 8 hónapja #272796 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Ez megérne egy hosszabb hozzászólást, de ez szépen le van írva a játék leírásában.
Ilyenkor tulajdonképpen az eltalált modul (lánc, stb... ) HP-ját sebzed le, ezért ad be ár kritikust és ezért nem sebzi magát a tankot. Ha például a lánc HP-je 250, megküldöd repesszel a láncot és az sebez rajta 200-at, akkor ledobja kritikussal és ennyi. Befolyásolja még a beesési szög, stb....
Ezt most igy nagyon favágó leírás, de nagyon nagy vonalakban így képzeld el.

Robb_HUN beküldte: Gyakran előfordul, hogy nem üt be az AP, mégis kritikust ad rá. pl lánc, ammorekesz, legénységi tag stb.
Ezt én sem értem, sőt nagyon bosszantó, mind azon az oldalon, ha adtam, és ha kaptam.
Ezt az 1.0 előtti utolsó patch óta vettem észre, azóta datálom.
Logikusan gondolkodva, vagy beüt és sebez, vagy nem de akkor nem.
Mondjuk a való életben is megeshetett volna hogy nem ütik be a páncélt, de mondjuk elájul a töltő, próbálom így felfogni.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Filler1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272797 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby
Ezt én értem, de akkor eddig miért nem tapasztaltam?
Mert nem írta ki hogy kritikál?
Vagy 2 éven keresztül nem vettem volna észre?
Nekem sem volt ilyen eddig! Ha lelőtték az ammorackemet, vagy kilőtték a parancsnokot, akkor sebzett is.
Ha lelövik a láncot, és nem sebez, akkor gondolom nem találtam el a tank testét, oké, ez még érthető.

És ha a tank közepére célzok AP-val? Akkor lesebzem mondjuk az ammorack HP-ját de nem sebzem magát a tankot?
Nem szoktam HE-t használni szóval az biztos nem játszik nálam.

F3rmi beküldte: Ez megérne egy hosszabb hozzászólást, de ez szépen le van írva a játék leírásában.
Ilyenkor tulajdonképpen az eltalált modul (lánc, stb... ) HP-ját sebzed le, ezért ad be ár kritikust és ezért nem sebzi magát a tankot. Ha például a lánc HP-je 250, megküldöd repesszel a láncot és az sebez rajta 200-at, akkor ledobja kritikussal és ennyi. Befolyásolja még a beesési szög, stb....
Ezt most igy nagyon favágó leírás, de nagyon nagy vonalakban így képzeld el.

Robb_HUN beküldte: Gyakran előfordul, hogy nem üt be az AP, mégis kritikust ad rá. pl lánc, ammorekesz, legénységi tag stb.
Ezt én sem értem, sőt nagyon bosszantó, mind azon az oldalon, ha adtam, és ha kaptam.
Ezt az 1.0 előtti utolsó patch óta vettem észre, azóta datálom.
Logikusan gondolkodva, vagy beüt és sebez, vagy nem de akkor nem.
Mondjuk a való életben is megeshetett volna hogy nem ütik be a páncélt, de mondjuk elájul a töltő, próbálom így felfogni.

Klán: ROTON
A legjobb hely

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272803 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

nojbi007 beküldte: Sziasztok
Ez a "csoda" az imént esett meg velem
Lehet csak én nem értem a dolgot, hogy lehet AP-val kritikus legénységi tagot lőni, miközben nem sebzek
Valakinek valami ötlet?

A töltő kívül helyezkedik el ennél az arty-nál. A töltőt találtad el, nem a járművet.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pap32, straubbazsi, Exami

1 éve 8 hónapja #272825 Írta: diszno_sajtt
Megválaszolva: diszno_sajtt
Sziasztok. Azt tapasztalom hogy mikor berakom a pótellátmányt nem növekszik meg se a látótáv, se nem lesz jobb az álca. A többi értéket nem néztem, de ez szembe tűnt. Ez most egy hiba a játékban?

1 éve 8 hónapja #272843 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
tudsz adni kkét képet? egyet kajával egyet nélküle?
Kellene hogy változzanak

diszno_sajtt beküldte: Sziasztok. Azt tapasztalom hogy mikor berakom a pótellátmányt nem növekszik meg se a látótáv, se nem lesz jobb az álca. A többi értéket nem néztem, de ez szembe tűnt. Ez most egy hiba a játékban?

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272844 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi

Gyakran előfordul, hogy nem üt be az AP, mégis kritikust ad rá. pl lánc, ammorekesz, legénységi tag stb.

* Gyakran előfordul, hogy nem üt be az AP, mégis kritikust ad rá. pl lánc, rangefinder, ágyú.

- Külső modulok.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

1 éve 8 hónapja #272846 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
De ezzel semmi gond nincs, mivel ezek úgynevezett "külső modulok". Azaz ezek a tank páncéltestén kívüli izék, saját hitbox-szal ... ha sikerül ellőni őket, az jó ... de ettől a tank belső részein levő dolgok nem kell hogy sérüljenek. Ez speciel pont így tűnik korrekt szimulációnak :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: straubbazsi

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272848 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby
Rendben, és akkor a töltő pl. Mitől hullik ki?
Épp kinézett a kémlelőn?
Ammorack mint külső modul?
Hát látszik át kéne nyálaznom minden tank felépitését, ha igazatok van....

Tényleg nem tudtam erről, és mindig is volt, vagy valami új cucc?

Klán: ROTON
A legjobb hely

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272852 Írta: straubbazsi

Robb_HUN beküldte: Rendben, és akkor a töltő pl. Mitől hullik ki?
Épp kinézett a kémlelőn?
Ammorack mint külső modul?
Hát látszik át kéne nyálaznom minden tank felépitését, ha igazatok van....

Tényleg nem tudtam erről, és mindig is volt, vagy valami új cucc?

Nem öttel feljebb írták le, hogy különleges az F3 felépítése?

De tudod, jöhetnek a képek és replayek a "gyakran előforduló ammorekesz, legénységi tag stb.", belső modulok sebzés nélküli sérülésreiről, ha nincs igazunk. Lehet van pár, de én nem tudok külső ammo-ról, sem külső legénységről tankok (nem spg) esetében .

Miről nem tudtál? Mi valami új cucc?

Mivel a tanks.gg nem egy elterjedt oldal, ezért hozom is az ábrát:

A kék felületet sebzed (a lánc mögött is). Nem a lánc alját, nem a lánc legszélét, nem az ágyút, nem az ágyú mögötti kiülőt (szürke). Ugyan van esélyed külső modul sérülést okozni, ha lesebezted a HP-t és a mentődobás sem sikerült.

1 éve 8 hónapja #272854 Írta: diszno_sajtt
Megválaszolva: diszno_sajtt

F3rmi beküldte: tudsz adni kkét képet? egyet kajával egyet nélküle?
Kellene hogy változzanak

diszno_sajtt beküldte: Sziasztok. Azt tapasztalom hogy mikor berakom a pótellátmányt nem növekszik meg se a látótáv, se nem lesz jobb az álca. A többi értéket nem néztem, de ez szembe tűnt. Ez most egy hiba a játékban?

Már rájöttem. Változik, csak nem frissül a jobb oldali panelen. Ha a panelt bezárom, majd újra megnyitom akkor már a változtatott értéket mutatja.

1 éve 8 hónapja #272855 Írta: Admiral_von_Yorck
Megválaszolva: Admiral_von_Yorck

Olajozott_menku beküldte: Udv!

Valaki találkozott már olyannal , a svéd TD-kel sniper móda váltok akkor a célkereszt saját életet él és oda megy ahova neki tetszik ,rettentően idegesitö. Mar több csatám is ezen ment el,mert igy használhatalan.

Nem bántani akarlak, de sztem nem vagy tisztába, hogy az ostrom/utazó mód miként működik.
A célkereszt mozgásakor a tank is mozog, hisz hallható a repyn.
Azon felül próbáld ki a játékot mod-ok nélkül, a td-t meg rendeltetés szerűen használni. Ne állj meg az ellenséget várni a mező kellős közepén pl......

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272859 Írta: straubbazsi

Sics beküldte: De ezzel semmi gond nincs, mivel ezek úgynevezett "külső modulok". Azaz ezek a tank páncéltestén kívüli izék, saját hitbox-szal ... ha sikerül ellőni őket, az jó ... de ettől a tank belső részein levő dolgok nem kell hogy sérüljenek. Ez speciel pont így tűnik korrekt szimulációnak :)

Ez speciel megint egy lényegében alapmechanika. Az egyik legnagyobb tévhit tartozik hozzá, és az egyik személyes kedvencem, a milliószor is olvasható "megette a lánca", "lepattant a light tank oldaláról". Esetleg "lepattant a HE". De olyan is volt már, hogy "360 pennel lepattantam az amx oldaláról, letöröltem". :dancing:

Holott ezerből kilencszázkilencvenkilencszer nyilván szó sincs a tank sebezhető részének eltalálásáról vagy pattanásról. Az 1.0 hozott még ilyen szép feliratot is a találatok mellé, de őszintén, meglepne, ha akár ez jelentősen javítana a jelenségen.

Nem nehéz újra és újra visszakanyarodni a régi alaphoz:
wiki.wargaming....e_Hits

Kilences ponttól. Például: "Zero Damage Hits
Hits that cause no damage, also called zero damage hits, are notorious among the player base, and various conspiracy theories abound in their respect."
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Admiral_von_Yorck

1 éve 8 hónapja #272861 Írta: Admiral_von_Yorck
Megválaszolva: Admiral_von_Yorck

straubbazsi beküldte:

Sics beküldte: De ezzel semmi gond nincs, mivel ezek úgynevezett "külső modulok". Azaz ezek a tank páncéltestén kívüli izék, saját hitbox-szal ... ha sikerül ellőni őket, az jó ... de ettől a tank belső részein levő dolgok nem kell hogy sérüljenek. Ez speciel pont így tűnik korrekt szimulációnak :)

Ez speciel megint egy lényegében alapmechanika. Az egyik legnagyobb tévhit tartozik hozzá, és az egyik személyes kedvencem, a milliószor is olvasható "megette a lánca", "lepattant a light tank oldaláról". Esetleg "lepattant a HE". De olyan is volt már, hogy "360 pennel lepattantam az amx oldaláról, letöröltem". :dancing:

Holott ezerből kilencszázkilencvenkilencszer nyilván szó sincs a tank sebezhető részének eltalálásáról vagy pattanásról. Az 1.0 hozott még ilyen szép feliratot is a találatok mellé, de őszintén, meglepne, ha akár ez jelentősen javítana a jelenségen.

wiki.wargaming....e_Hits

Kilences ponttól. Például: "Zero Damage Hits
Hits that cause no damage, also called zero damage hits, are notorious among the player base, and various conspiracy theories abound in their respect."

Távol álljon tőlem, hogy vitát generáljak, de pont Huntival beszélgettük - mert, hogy vele volt szóváltásom itt ebben a témában - a klán chatene, hogy tulajdon képen mind kettőnknek igaza van a kérdésben!
A jelenség igen is létezik, hogy HE lőszerrel lepattansz/rólad pattan le, a sebzés logba bele is íródik mint nem sebző találat! Tehát demage értéke nincs!
Nem egyszer jártam már úgy én is, hogy az UDES-el HE-vel G.W. Pantherről, G.W. Tigeről lepattantam....de az nem minősül az artynak páncél által felfogott sebzésnek, és fordítva!

1 éve 8 hónapja #272863 Írta: _Potip_
Megválaszolva: _Potip_

straubbazsi beküldte:
wiki.wargaming....e_Hits

Ha már így szóba került a wotwiki, engedjetek meg egy kérdést ezzel kapcsolatban! Előre is bocsi, ha off topic és már lerágott csont!

A löveg pontosságánál van ugye az a szép haranggörbe meg, hogy normál eloszlás...

Ami viszont nem világos számomra, az a "Penetration Randomization" és a "Damage Randomization".
Ezeknél azt írja, hogy "...value is randomized by up to +/- 25% around the average value", viszont arról nem esik szó, hogy vajon ezek is normál eloszlásúak? Esetleg ezekhez - ne adj' isten tankonként - más-más típusú eloszlás tartozik?
Mert ha nem Gausz görbe, az megmagyarázna sok olyan itteni hozzászólást, mint pl. "szereti az RNG a sebzést felfele dobálni" (Jasckal_HUN, WZ-111 1-4 elemzés).
Köszi a válaszokat!
Pacsi

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #272864 Írta: straubbazsi

Ha már így szóba került a wotwiki, engedjetek meg egy kérdést ezzel kapcsolatban!

Ezt a topikot tudom most ajánlani:
forum.worldofta...dated/

Esetleg ezekhez - ne adj' isten tankonként - más-más típusú eloszlás tartozik?

Nem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Potip_

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.