Jelenleg 337 vendég és egy tag online

Napi replay

3 hónapja 4 hete #297535 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Még egy visszajátszás az alsó osztályból.

[Skoda T 25 - Mountain Pass]
Aki majmok közt a legtöb xp-t kapja, az a legnagyobb majom?

(Tudom, hogy ha tudnék is játszani, akkor kettővel több megsemmisítésem lett volna, de akkor is veszítettünk volna. Egy unicum viszont talán lehozta volna egyedül.)

Játékbeli név: Bitangocska
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 4 hete - 3 hónapja 4 hete #297536 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme

Bitangocska beküldte: Még egy visszajátszás az alsó osztályból.

[Skoda T 25 - Mountain Pass]
Aki majmok közt a legtöb xp-t kapja, az a legnagyobb majom?

(Tudom, hogy ha tudnék is játszani, akkor kettővel több megsemmisítésem lett volna, de akkor is veszítettünk volna. Egy unicum viszont talán lehozta volna egyedül.)

Megnéztem a csatádat adok pár tanácsot, ha nem akarod olvasni pörgesd át nyugodtan. A pozícióválasztás nem legjobb, de igazából szedegetted a KV-2-t, szóval rendben volt. Amikor a Hellcat megjelent a radaron azonnal le kellett volna támadni, G4-ből bokor mellől, gundepedet kihasználva. Nem tudott volna menekülni sehova. Ugyanúgy tiéd lett volna a yolozo Skoda, és nem szedték volna meg a csapatodat. Lényegében te voltál az egyetlen aki biztonságban, Hp vesztés nélkül korán counter-elhette volna őket. A KV-2 mellé feleslegesen mentél HP-t eldobni, be G4 még akkor is tuti hely volt. Bázisvédésnél kimentél papír tankkal az érkező tankok elé. Ennek semmi értelme nem volt. Amikor lerohanják a bázist két lehetőséged van: 1. beállsz a szirtre (H8)-> van gundeped, lehet csipegetni. 2. Beállsz a Hummel helyére a bokorba, spotolsz, tolatás, duplabokor, tárazol, ismétled. A bázist egy jó darabig foghattad volna egyedül is, mert a csapatod 1-8 ellenére egész jól tartotta magát középen. Elizgultad szerintem, jóval több volt ebben a csatában. A Skodával ezt a "reagálnom kell a csatára, amikor kell, azért vagyok" dolgot nagyon meg kell szokni, ez a tank erre van kitalálva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, KLC_KTE, Slandyke, Bitangocska

3 hónapja 3 hete #297601 Írta: Bitangocska
Sejtettem, hogy a tegnapi zöld wn8-as nap csak abszolút véletlen volt.

[Bret.Panther - Studzianki]
Itt a visszajátszás arról a csatáról, amiben folyamatosan forogtak a fogaskerekek a fejemben (jó sok hely volt nekik), szem előtt tartva mindent, amit itt olvastam, mégis a végén ugyanazt írták a chat-be, mintha 30mp alatt leölettem volna magam a mező közepén.
Mit ért akkor az a sok fórum/leírás olvasás, videó/stream nézés, együtt szakaszozás?

Az ominózus utolsó percekben azért írtam a chat-be, amit írtam, mert úgy jött le, mintha azt várták volna, hogy egy ágyúval az összes pirosat lőjem egyszerre. Én lőttem, ami nem volt domb mögött, le is öltem, aztán mentem a következőre. Mi mást tehettem volna?
Lehet, hogy azért voltak oda, mert nem védtem meg az arty-t attól a két pirostól? Nos, nem tudok átlőni a dombon, ha meg megpróbáltam volna odamenni egy hogy nem értem volna oda időben, másik hogy a KV-2 egylövésezett volna rögtön. Így is csoda, hogy előtte egyet pattant.

Eleve szörnyen indult a rossul elosztott helyezkedéssel. Akikkel szakaszoztam, meg tudják erősíteni, hogy ez a kedvenc pályám és jól megy a lenti része, de semmit nem tudok a fentiről. Mégis visszamentem bázist védeni, mert én voltam a legközelebb. Ha bevetődtem volna lentre, ahogy szoktam, akkor így +1 tankkal biztos gyorsabb lett volna ott a haladás, hárman foglaltunk volna, a többiek pedig vadászni mentek volna. Sajnos viszont hátul maradtam, vakon bízva, hogy felvillantanak nekem valamit a renderhatár túloldalán. pszichológiailag képtelen vagyok elszakadni a TD-ktől. Lehet, hogy rávettem volna magam a tovább indulásra, de amikor beütöttem azt a TD-t, csak megerősített benne, hogy ez így jó lehet.

Aztán a végén persze, hogy ammo rack. Azt mondták, ez olyan dolog, ha én csinálom jó, ha nekem csináljál balszerencse. Valójában az utóbbi 1-2000 csatában vagy 4-5-ször csináltam, de nekem kb. minden 5. halál ammo rack, akár tele HP-ról. Pedig nem csak Bret.Pantherrel megyek, sőt, az utóbbi napokban alig mentem vele.

Aztán tudom, hogy nem illik halál után rögtön kilépni a csatából, főleg ha végigjátszást mutat az ember, csak el akartam kerülni a szokásos anyázások olvasását, ami vereség előtt elkezdi megtölteni a chat-et. Egyébként végül vereség lett, hamar ezután.

Már szégyellek ilyeneket mutogatni, de annyira kíváncsi vagyok, mi történt és annyira nem látom át, hogyan vagyok még azon a szinten, ahol jó esetben az első játéknapon túljut az ember. Különösen, hogy 2018 Karácsonyán gunmarkoltam a Hellcat-et és általában top 3 xp, sokszor top 1 xp voltam. (kellett a karácsonyi küldetésekhez) Pár hónapja meg a P26/40-nel az első 40 csata sötétlilaként jelent meg a wot-life-on. Mi történik? Legközelebb már véletlenül magamat lövöm meg, vagy fejre állok a mező közepén? :spaz: :side: :pinch:

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omnipadmebumm

3 hónapja 3 hete #297602 Írta: Silean2
Megválaszolva: Silean2
Már a helyezkedésed is rossz volt az egész csatában. Addig volt jó, hogy elindultál a többiekkel.

Utána a külső soron mentél, mert...miért is? Ha értelmesebb lett volna a spotter, már ott kaptál volna 3 lövést.

A hosszas semmittevés után észrevetted, hogy vissza kell menned. Ez eddig jó volt. Majd megálltál egy olyan pozícióban, ahol semmi hasznod. Kilőttél egy tankot. Igen! És? Állhattál volna hátra a házhoz vagy fel a bokorsorba kihasználva a spotmechanikát és megoldod az A-44-et meg a KV-2-t szimplán a fejed használva. Ehelyett meg álltál a semmi közepén. Itt még nem is lett volna vészes a dolog, DE leállsz írkálni a SEMMI közepén, majd sérelmezed, hogy eltalált és lőszer rekeszezett a KV-2. Ha adtál neki időt és lehetőséget, az nem az ő, nem az RNG sara, hanem a sajátodé.

Szóval teljesen jogtalan a felháborodásod olyan tekintetben, hogy "egyszerre egy tankot tudsz lőni". Az egész csata tele volt helyezkedési hibával. A csőlátás alias 25x zoom állandó használata meg egyenesen émelyítően zavaró. Átlagos 8x zoommal az Ikv-t is hamarabb lőhetted volna ki példának okáért.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omnipadmebumm, Sezamme, Bitangocska

3 hónapja 3 hete #297626 Írta: Bitangocska
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Hihetetlen, hogy hozzáértő által leírva mennyire pofonegyszerű a megoldás. Kilépés után halvány fogalmam nem volt, mi történt, de így leírva már nem is értem, mit nem láttam ebben. :pacifier:
Persze ettől függetlenül újra elő kell hoznom a csata közbn énemet és összeegyeztetni a mostanival. Az is erősen lehetséges, hogy csata közben nem bírok mindenre koncentrálni, amit elméletileg a csata hevén kívül tudok. +a csőlátás, amit a legnehezebb lesz leküzdeni, de a csapatért meg kell tenni. 14 érző lény lelkiállapota múlik rajtam.

3 hónapja 3 hete - 3 hónapja 3 hete #297627 Írta: Silean2
Megválaszolva: Silean2

Bitangocska beküldte:

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

[/spoiler]
Hihetetlen, hogy hozzáértő által leírva mennyire pofonegyszerű a megoldás. Kilépés után halvány fogalmam nem volt, mi történt, de így leírva már nem is értem, mit nem láttam ebben. :pacifier:
Persze ettől függetlenül újra elő kell hoznom a csata közbn énemet és összeegyeztetni a mostanival. Az is erősen lehetséges, hogy csata közben nem bírok mindenre koncentrálni, amit elméletileg a csata hevén kívül tudok. +a csőlátás, amit a legnehezebb lesz leküzdeni, de a csapatért meg kell tenni. 14 érző lény lelkiállapota múlik rajtam.

Utólag mindig mindenki okos, adott helyzetben pedig az eszedre kell hallgatni vagy épp a megérzéseidre. Csata közben nem is kell mindenre koncentrálni. Mindösszesen nézni kell a minimapot. Általa helyezkedni és irányítani a tankot. A többi már leginkább a játékon múlik. Nem félreértendő! Sebezned is kell és célozni is, de ha jó helyre célzol, akkor már sikerült lecsökkentened a lepattanó lehetőségét, tehát ezért nem nagyon kell koncentrálni erre.

14 érző lény lelkiállapota múlik rajtam
Köztünk szólva... én inkább 14 legjobb esetben 12, biológiailag ismeretlen faj lelkiállapotának mondanám.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

3 hónapja 3 hete #297629 Írta: Bitangocska
Gondoltam megyek 1-2 menetet a Bret.Panther-rel, hogy meglássam, be tudtam-e építeni a tudást, vagy Bitangocska vagyok. ...hát az utóbbi órákat jól eltöltöttem wotozással.
(mondjuk főleg azért, mert nehezen akart meglenni a "deríts fel 3 tankot egy csatában", de ha valami töredékeket jutalmaz, arra nagy esély van, hogy megcsinálom)

Hát a mai a legjobb nap lett az utolsó 1-2 vagy akár 3-4 hónapban. Persze van rá matematikai esély, hogy véletlen, de (ide képzeljetek egy hasonlatot a kedvenc "véletlen"-etekről).

Annyi visszajátszást szeretnék mutatni, amennyihez jó sok reggeli kávét kellene meginni, hogy végignézze az ember. De mivel egy hozzászólás 3 file-t enged...

[Bret.Panther - Highway]
A legjobb csatám, hovatovább az első az okítás olvasása óta. Mániákusan figyeltem a dolgok betartására. Folyamatosan nézegettem a térképet, hasznos pozíciókba próbáltam állni, célzó módban váltogattam a közelítést, lövés után kijötem belőle és akár másik tank felé vittem.
Értem, hogy nem miattam nyertünk, hanem mert bitang volt a csapat és süsü az ellenfél, de legalább én se daráltattam le magam, nem akadályoztam társat és segítettem is, ahogy tudtam.

[Bret.Panther - Malinovka]
Nem volt sok bizodalmam az elején, főleg így +2 tier ellen és bizony az eleje elég gyengusz lett, de aztán sikerült túlélnem egy halom improvizált helyzetet. Az ilyesmi nem nagyon szokott előfordulni, általában meg vannak a helyzetek a különböző pályákon, de ha valami olyan kombináció van, amit még sosem láttam, akkor vagy szétlőnek a mező közepén, vagy elbújok és fél perccel későb lőnek szét.
Egyébként itt minden tankkal a hegyre szoktam menni, csak már megtanultam, hogy +2 tier ellen ez csupán füstölgő tankot é romló statisztikát eredményez, szóval beálltam a helyre, amit hetekkel ezelőtt egy csapattárstól vag talán egy videóból tanultam el. Ugyan Hellcat hely (mutattam is egy másik visszajátszásban), de ez van, a Bret.Panther-t máshol nehéz elrejteni.
Amikor kijöttem onnan, akkor az azért volt, mert felismertem a kötelességemet, hogy a kiszolgált szpotter helyett most már illik nekem felderíteni, csak aztán láttam, hogy nem fogjuk a helyet és a hiányzó pirosak akár ott is lehetnek. Onnan meg agyonra lőnének. Tehát először vissza, majd amikor kilogikáztam, hogy most már jó, akkor megindultam. Így is csoda, hogy nem derítettek fel, meg hogy nem lőtt szét az arty. Ez a tank nálam általában arty mágnes, de ötvenből egy csatában akkor is átlátnak rajtam, ha fontos pozícióban vagyok, vagy könnyen belőhető.
Amikor megindultam az erdőbe, nagyon kötelességtudónak éreztem magam. Szent misszió: a Hellcat-et felderíteni és lehetőség szerint megsemmisíteni. Csodálkoztam, hogy összejött. Következő: arty-k. Jól is ment, csak azt hittem, hogy a Skorpion G rendertávon kívül van... Azt hiszem a végén visszajött a csőlátás amikor az M44-el birkóztam, ugyanis az egyik legfontosabb most nekem a koalíciós küldetés, amiben arty-t kell ölni és nagyon nem szokott összejönni koalíciós tankokkal (Hellcat-tel megeszem őket reggelire, de az nem koalíciós), így már nagyon beizgultam...

[SU-100Y - Malinovka]
Jó, mondjuk, hogy ezzel a fiókkal az összes jó csatám csak szerencse volt. De itt szerintem végre mutattam egy kis tudást. Na nem az elején, amikor csak dísz voltam a pályán, de amikor befészkeltem magam az ellenséges bázis közelébe, akkor szerintem jól használtam a bokrokat a szpotmechanizmust, meg a dombokat és a tankom magasságát/lövegét. Nem is rohantam be hamar, hogy szétszedjenek, nem is kempeltem túl sokáig, hogy leölték volna a zöldeket, amíg én a fűben ülök, mégse szívom (igazi jellem). Ugyan kicsit bűntudatom volt a sok HP miatt, de ha leszedték volna nullára, az se jó.

Közben Bret.Panther-rel a legrosszabb csatám se volt paradicsom (kivéve az Abbey pályát. Azt nem kellett volna levennem tiltásról, vissza is raktam). A Skoda T 25-tel Berlint leszámítva szégyen volt, amiket mentem, persze nagyrészt nem is könnyű helyzetek álltak fenn. Azt hiszem, a Skoda jobb, mint a Bret.Panther és a Pudel, mégis rosszabbul megy nekem. Ha megtanulnám használni... ...az jó lenne. Olyan lila jó. Sötétlila. Persze a wot-life szerint jobb a wn8-am a Skodával, de nem kell nekem mindent érteni, amit ott mutatnak.

És persze ahogy írtam, kiemelten fontosak nekem most a koalíciós küldetések. (+1 leány = vagy továbblépés az olasz tier V-be , vagy a cseh tier VII-be). És a napi küldetések is befolyásolják, ahogy játszok. Nem ölettem volna le magam a Hellcat-tel Prokhorovkán miközben görcsösen próbáltam összeszedni a három felderítést egy csatában (nincs szpotter tankom egy kis oroszt leszámítva, amivel szörnyen megy a játék), ha nem kellett volna az az első szpot. Viszont csak kettő lett és a mutatott második Bret.Panther visszajátszásban lett meg a három, ahol nem is reméltem.

:izomtibi: :beer2:

Mellékletek:

3 hónapja 2 hete #297772 Írta: Bitangocska
[csapatelső :: Skoda T 25 - Highway]
[csapatmásodik :: Bret.Panther - Fjord]

Mivel végre meg lett a koalíciós "semmisíts meg 5 arty-t", most oda kell tennem magam a koalíciós "legtöbb xp a csapatodban" küldetés miatt.

A Skodásnál az elején elment a kedvem amiért üresen hagyták a sarkot (én meg egyedül nem akartam beyolózni), de végül jól jött ki. Mondjuk nem tudom, mit keresett az egyik ellenséges arty a városban, de úgy tűnik, jól érezte ott magát.

A Bret.Panther-rel sejtettem én, hogy akkor lesz jó a teljesítmény, ha összebútorozok a kedvelt nehéztankokkal. Még jobb is lehetett volna, ha nem egy nulla ennek a tanknak a csőlehajlása. Sajnos így is csak második lettem, mert az egyik kartárs merészelt nagyon nagyot menni.

Hellcat-tel még nagyobbakat mentem az utóbbi napokban (a pokolmacska az ász, az elvitathatatlan), de azt a napi küldetésekre használom, az nem olyan izgalmas, mint pl. a kampányküldetések.

Mellékletek:

3 hónapja 1 hete #297949 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
STA-2 egyre jobb.. de még mindig nem ACE! :side:

wotreplays.eu/s...d649fd
Mellékletek:

3 hónapja 3 napja #298047 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
AMX Canon d'assaut 105.. Ma kaptam meg ajánló programban. 7. meccs, képzetlen legénység.

wotreplays.eu/s...ut_105

Légyszi írjatok gyorsan valami vitriolos kritikát!! mivel kezdek elszállni magamtól és itt fogom osztani az eszet!.. :silly: JÓ!! ..persze kurva jó vagyok. :P
Mellékletek:

3 hónapja 3 napja #298050 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Slandyke beküldte: AMX Canon d'assaut 105.. Ma kaptam meg ajánló programban. 7. meccs, képzetlen legénység.

wotreplays.eu/s...ut_105

Légyszi írjatok gyorsan valami vitriolos kritikát!! mivel kezdek elszállni magamtól és itt fogom osztani az eszet!.. :silly: JÓ!! ..persze kurva jó vagyok. :P

Ne szállj el magadtól, nem a Te érdemed. Ez a tank ilyen. :lol: :P :troll:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

3 hónapja 3 napja #298054 Írta: Marddel
Megválaszolva: Marddel

Slandyke beküldte: AMX Canon d'assaut 105.. Ma kaptam meg ajánló programban. 7. meccs, képzetlen legénység.

wotreplays.eu/s...ut_105

Azt nem ertem miert lottel el 80 ezernyi prem ammot tier 7-ben #dzsezuszkrisztoszlojjunkmindentgoldammovalmerazkibaszotttop

3 hónapja 3 napja #298055 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Marddel beküldte:

wotreplays.eu/s...ut_105

Azt nem ertem miert lottel el 80 ezernyi prem ammot tier 7-ben #dzsezuszkrisztoszlojjunkmindentgoldammovalmerazkibaszotttop

Pedig ez a tank nem nagyon igényel goldot. :whistle:

1 hónapja 3 hete #298934 Írta: Bitangocska
Két visszajátszás: egyszer fenn, egyszer lenn.

Tegnap délelőtt volt egy jó sorozat a P.43-mal, a statisztikát csak az az 1-2 A46-os menet rontotta, mert azzal is mentem már nagyokat, de még nem mindig adja (erről majd a könnyű tank topikban sokkal később, több tapasztalat után).
Az ide vonatkozó visszajátszás a P43 - Tundra - 11:23. A sorozat után a "legutóbbi 24 óra" wn8-om a wotlife szerint lila volt.

Később délután gondoltam megnézek pár wotinfora belinkelt visszajátszást, meg néhány felvett stream-et. Rögtön tankszakértőnek éreztem magam. Gondoltam, mostantól irány a toplista teteje, miután láttam, hogy egyesek béna zöldek ellenére is összehozták a győzelmet. Persze halkan sejtettem, hogy bukó lesz belőle és valóban, a délelőtti jó sorozat után egy fertelmesen pocsék jött.
Az ide vonatkozó visszajátszás szintén Tundra, szintén P.43, csak most a 20:10. Itt mindenki elment jobbra... na de épp előtte láttam visszajátszásokat arról, ahogy mások így is összehozzák a végére! Talán sikerülni fog nekem is? (Spoiler: nem.)
Ha a régi önmagam lettem volna, simán folytatom balra, tudva, hogy ha ottpusztulok az a "hasznavehetetlen lemmingek" hibája, még régebben még le is szóltam volna őket chat-ben (mostanában már ebbe belefáradtam). Az utóbbi időben viszont ilyenkor már visszább megyek, hogy ne legyek távol tőlük, ebben a csatában pedig még meg is próbáltam valami stratégiai helyet keresni, mintha ez a pozíció leosztás elfogadható lett volna és ki lehetett volna hozni belőle valamit.
Ami 3 dolog nekem kiviláglik, hogy rögtön elszállt a reményem, amint megláttam a T29-et ("Mikit úgyse ütöm át"), elszomorodtam, amikor a KV-t nem találtam el és még el is húzta a csíkot, nehogy véletlen újra próbálkozzak és végül hogy végig azt reméltem, jobbról, a dombról benéz valamelyik piros, ezért nézegettem allandóan arra, keresve a piros körvonalat.
Itt egyébként mindig balra megyek. Régebben a dühöngőbe, mostanában a házak közé. Az első fiókommal a középső völgybe szoktam bemenni (általában könnyű tankkal öngyilkoltattam le ott magam, nagy csomó assist és esetleg egy kill kedvéért. Az első fiókommal NAGYON sokszor áldoztam föl magam egy kis gyors csapatelőnyért, az A46-tal kezdek erre visszaszokni.)

Viszont így is azt mondja a wotlife, hogy az utolsó 24-em lila... Biztos nagyon megengedő.

Végül bónusznak egy másik déllőtti P.43 visszajátszás. Ensk.
Ugyan vereség lett, lehet hogy életemben először meg lett volna a Pool medál, ha arról a TD-ről a végén egyet sem pattanok (elintézem), visszafordulok az ellenséges bázis felé, leszedem a Valiant-ot, majd egyenként lekapirgálom a városból jövő pirosakat. (HA vissza tudok menekülni az ominózus TD képzeletbeli kilövése után.)
Egyébként nem szoktam meddel arra menni, amerre itt mentem, közelebb szoktam maradni a sínekhez, ezt a mostani útvonalat a Hellcat-tel fedeztem fel ez évben, illetve azt hiszem régen más TD-kkel használtam, valamint az első fiókommal a Hetzerrel és talán a Jagdpantherrel.

Mellékletek:

1 hónapja 2 napja #299246 Írta: Bitangocska
Jó kis arty vs arty csata. Hadd mozogjanak végre ők is a térképen.

És végre egy csata, ami nem arról szól, hogy én és a csapattársaim fél méterről, beszűkült célkereszttel lövünk és valami teljesen más irányba megy a lövés. Az utóbbi egy hétben nem sok ilyen volt. Meg kell becsülni. Szívembe zárom ezt a csatát. :lovcsi:

Mellékletek:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.