Jelenleg

24
látogatónk van

Napi replay

3 éve 11 hónapja #295731 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Köszi a véleményt!

A passzivitásomra az a magyarázat, hogy akkor már nem a harcra figyeltem, hanem a TS-en kérdeztem a társaimat, miért hagytak magamra? És miért nem szóltak, hogy középre mennek? Ha egyedül vagyok, akkor ezen nem akadok fenn és rárontok az UDES-re, de én szakaszban szakaszként szeretnék játszani, és óriási csalódás volt látni, hogy magamra hagytak...


Nem csalódásként kell az ilyet felfogni, és ha más is olvassa ezt rajtad kívül illik megérteni: bármilyen típusú csatáról legyen is szó, a játékosok reakciója egyes helyzetekre mind-mind más. Ha kompetitíven játszuk a wotot (klán, szakasz, verseny), az nem zárja ki magából az egyéni skillekben mérhető különbséget, és ha a precízségre törekszünk, ennek utat engedünk. Ebben a helyzetben a csapatmunkátok, még ha számodra lehet kicsit kellemetlen is volt a megmozdulásuk, szinte hibátlan volt, és az IS-3A is betársult hozzátok (tehát ebből a szempontból jobb hogy maradtál). Ugyanakkor tiszta csapatmunkával nem lehet mindig lehozni a random meccseket, és a játék sem jutalmazza a passzív támogatókat, egy kis önzőség (ha szabad így kifejeznem magam) az ami randomban elfogadható még, viszont osztagban vagy előrenyomulásban nem.
Ha valóban a teljes összhang a lényeg, akkor ajánlott a 3-fős szakasznál egy "vezetőt" kijelölni minden csatára, aki vezeti a szakasztagokat. Ettől javulhat a csapatmunka (és a winrate), de az egyéni teljesítmény látja kárát, mint mondtam.
És még valami: egyedüli játékosként (főként ha az ember tisztán játszik) nem lehet mindig kiszűrni, hogy ki milyen kvalitású játékos, így a winrate pont emiatt csakis a személyes teljesítményen múlik, míg szakaszban (mivel ellenetek is stabilan szakasz játszik) már a csapatmunkának is lehet köze.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #295732 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee


A passzivitásomra az a magyarázat, hogy akkor már nem a harcra figyeltem, hanem a TS-en kérdeztem a társaimat, miért hagytak magamra? És miért nem szóltak, hogy középre mennek? Ha egyedül vagyok, akkor ezen nem akadok fenn és rárontok az UDES-re, de én szakaszban szakaszként szeretnék játszani, és óriási csalódás volt látni, hogy magamra hagytak...


Óriási csalódás? Ez nem úgy hangzik, mintha szakaszban akarnál csatázni, régi haverokkal közösen játszani, inkább mintha beosztottakat keresnél. :)

Óriási csalódás, hogy ők jobbról indultak a bázison lévők ellen, te meg fentről akartál? Szó nélkül?
Eleve nem értem, hogy miért akarnál azonos irányból támadni, akár szakaszban, akár nem. Azt sem, hogy miért a TD crossfire-be akarnál belerohanni nagy egyetértésben. Azt mondod, jobban kellene egymásra figyelnetek, akkor te miért nem figyelsz rájuk? Látod - minimap -, hogy elindultak a másik oldalról, aztán látod, hogy szpotolják az elrohanó SU-t, aztán látod, hogy egyedül maradt az Udes, de reagálás helyett számonkéred, hogy miért nem lett jó előre, időt nem sajnálva megvitatva és megtervezve az egész csatazáró hadművelet?

Azt sem értem, hogy miként lehetséges egy full hp medet faképnél hagyni egy 4v2 helyzetben azzal, hogy az előtted lévő két ellenfelet a másik oldalról támadják. Nonszensz az egész. Nonszensz elvárások, nonszensz fennakadás, egészen ilyen elbíráló fórumposztig felfújva. Én biztos nem akarnék úgy szakaszozni, hogy minden mozgásról külön be kell számolni, minden lépésem jóváhagyásra kell bocsájtani. Vagy a full HP csapattársam őrizgetni egy nyertes helyzetben, nehogy csorbuljon a tankja festése vagy épp az önérzete. Elég feszkós lehet. Még innen is sikerült rajta kicsit felbosszantani magamat! :lol:

Amúgy meg az egyéni teljesítményre kellene inkább fókuszálni, annak javítására. Attól, hogy kísérgetnek (kísérgetnének!) mindenfelé, még nem fog csoda történni.

szerk.:
Éppen egy hete próbálkozott meg Anillator, CarryBarry és Kajzoo 100% győzelem tartásával. Tier 10 platoon, két 430u és egy Bat/Leo. Aznap 25 csatát játszottak közösen, a huszonharmadikat sajnos elvesztették. Ajánlom megtekintésre, kb. 1:30-tól:
www.twitch.tv/v...t=time

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #295735 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing
Miért akartál egy ennyire triviális crossfirebe belefutni?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #295736 Írta: Dele
Megválaszolva: Dele

Köszi a véleményt!

A passzivitásomra az a magyarázat, hogy akkor már nem a harcra figyeltem, hanem a TS-en kérdeztem a társaimat, miért hagytak magamra? És miért nem szóltak, hogy középre mennek? Ha egyedül vagyok, akkor ezen nem akadok fenn és rárontok az UDES-re, de én szakaszban szakaszként szeretnék játszani, és óriási csalódás volt látni, hogy magamra hagytak...


Nem csalódásként kell az ilyet felfogni, és ha más is olvassa ezt rajtad kívül illik megérteni: bármilyen típusú csatáról legyen is szó, a játékosok reakciója egyes helyzetekre mind-mind más. Ha kompetitíven játszuk a wotot (klán, szakasz, verseny), az nem zárja ki magából az egyéni skillekben mérhető különbséget, és ha a precízségre törekszünk, ennek utat engedünk. Ebben a helyzetben a csapatmunkátok, még ha számodra lehet kicsit kellemetlen is volt a megmozdulásuk, szinte hibátlan volt, és az IS-3A is betársult hozzátok (tehát ebből a szempontból jobb hogy maradtál). Ugyanakkor tiszta csapatmunkával nem lehet mindig lehozni a random meccseket, és a játék sem jutalmazza a passzív támogatókat, egy kis önzőség (ha szabad így kifejeznem magam) az ami randomban elfogadható még, viszont osztagban vagy előrenyomulásban nem.
Ha valóban a teljes összhang a lényeg, akkor ajánlott a 3-fős szakasznál egy "vezetőt" kijelölni minden csatára, aki vezeti a szakasztagokat. Ettől javulhat a csapatmunka (és a winrate), de az egyéni teljesítmény látja kárát, mint mondtam.
És még valami: egyedüli játékosként (főként ha az ember tisztán játszik) nem lehet mindig kiszűrni, hogy ki milyen kvalitású játékos, így a winrate pont emiatt csakis a személyes teljesítményen múlik, míg szakaszban (mivel ellenetek is stabilan szakasz játszik) már a csapatmunkának is lehet köze.


Köszönöm uram, hozzászólásod nagyon értékes számomra, legfőképp építő jellege miatt!

Köszönöm mégegyszer!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #295737 Írta: Dele
Megválaszolva: Dele


A passzivitásomra az a magyarázat, hogy akkor már nem a harcra figyeltem, hanem a TS-en kérdeztem a társaimat, miért hagytak magamra? És miért nem szóltak, hogy középre mennek? Ha egyedül vagyok, akkor ezen nem akadok fenn és rárontok az UDES-re, de én szakaszban szakaszként szeretnék játszani, és óriási csalódás volt látni, hogy magamra hagytak...


Óriási csalódás? Ez nem úgy hangzik, mintha szakaszban akarnál csatázni, régi haverokkal közösen játszani, inkább mintha beosztottakat keresnél. :)

Óriási csalódás, hogy ők jobbról indultak a bázison lévők ellen, te meg fentről akartál? Szó nélkül?
Eleve nem értem, hogy miért akarnál azonos irányból támadni, akár szakaszban, akár nem. Azt sem, hogy miért a TD crossfire-be akarnál belerohanni nagy egyetértésben. Azt mondod, jobban kellene egymásra figyelnetek, akkor te miért nem figyelsz rájuk? Látod - minimap -, hogy elindultak a másik oldalról, aztán látod, hogy szpotolják az elrohanó SU-t, aztán látod, hogy egyedül maradt az Udes, de reagálás helyett számonkéred, hogy miért nem lett jó előre, időt nem sajnálva megvitatva és megtervezve az egész csatazáró hadművelet?

Azt sem értem, hogy miként lehetséges egy full hp medet faképnél hagyni egy 4v2 helyzetben azzal, hogy az előtted lévő két ellenfelet a másik oldalról támadják. Nonszensz az egész. Nonszensz elvárások, nonszensz fennakadás, egészen ilyen elbíráló fórumposztig felfújva. Én biztos nem akarnék úgy szakaszozni, hogy minden mozgásról külön be kell számolni, minden lépésem jóváhagyásra kell bocsájtani. Vagy a full HP csapattársam őrizgetni egy nyertes helyzetben, nehogy csorbuljon a tankja festése vagy épp az önérzete. Elég feszkós lehet. Még innen is sikerült rajta kicsit felbosszantani magamat! :lol:

Amúgy meg az egyéni teljesítményre kellene inkább fókuszálni, annak javítására. Attól, hogy kísérgetnek (kísérgetnének!) mindenfelé, még nem fog csoda történni.

szerk.:
Éppen egy hete próbálkozott meg Anillator, CarryBarry és Kajzoo 100% győzelem tartásával. Tier 10 platoon, két 430u és egy Bat/Leo. Aznap 25 csatát játszottak közösen, a huszonharmadikat sajnos elvesztették. Ajánlom megtekintésre, kb. 1:30-tól:
www.twitch.tv/v...t=time


Szia!

Bár stílusod nem a legfinomabb, a lényeget szerintem megértettem!

Némi magyarázat arra, ami alapján én a hibásnak mondott döntésem hoztam: Ha a teljes replayt nézed, láthatod, hogy elég sűrű események utáni pillanatot vesz fel a videó szála! A WZ-120 kilövése után lett az első lélegzetvételnyi időm hosszú szünet után a térképre nézni... Mit látok? A SU-130PM menekül, én azt láttam, hogy az utolsó spotja, kb 0:43-nál, a videó szerint, távolodott!
Azt is láttam, hogy az AMX 50 120 spotja nagyon régi, akár fel is jöhetett az E9-be... Namost, ha a SU nem száguld át keresztben, hanem megmarad C9 kilenc környékén, az nem ugyanolyan crossfire helyzet lett volna? (Megjegyzem 1:15-nél derült ki először, hogy a C9-ben lehetett, de az is hogy inkább leszáguld a halálba!)
Amit még láttam 0:43-nál, hogy a két szakasztárs jön felém, tehát jogosan gondoltam szerintem, hogy utánam jönnek, vagy nem? :) Igaz, hogy nem k
érdeztem meg őket, hogy jönnek-e, de az is igaz, hogy ők sem jelezték szándékukat, hogy jobbra mennek... Biztos, hogy az én hibám! :)

Ezután még 0:55 körül mégegyszer ránéztem a térképre és semmi gyanusat nem láttam, nyomultam előre, bízva abban hogy akár egy sebződés árán is, de felspotolom a UDES-t és megyünk is rá... 1:05-nél megkapom a spotot. Ahaa, ott az UDES! Ránézek a térképre, és akkor látom, hogy nincs mögöttem SENKI! Na akkor törött el bennem valami! Még benéztem a SU felé, oké nincs ott, de közben már feladtam a harcot belül... Az én hibám biztos, hogy kihagytam kb. 10 másodpercet az esemének követéséből, de előre figyeltem, az biztos!! Nekem akkor végetért az a csata, nem tagadom emberből vagyok én is, nem érdekelt már a sebzés meg semmi sem!
Törjetek pálcát felettem, de az érzelmeim ezzel kapcsolatosan a csalódás környékén maradnak az biztos!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #295740 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Némi magyarázat arra, ami alapján én a hibásnak mondott döntésem hoztam: Ha a teljes replayt nézed, láthatod, hogy elég sűrű események utáni pillanatot vesz fel a videó szála! A WZ-120 kilövése után lett az első lélegzetvételnyi időm hosszú szünet után a térképre nézni... Mit látok? A SU-130PM menekül, én azt láttam, hogy az utolsó spotja, kb 0:43-nál, a videó szerint, távolodott!


A WZ kilövése és az SU újra szpotra kerülése között 40 másodperc telik el. Konkrétan újratöltesz és átmozogsz ebben az időben. Ahogy a többiek is, majdnem 1 perc üresjárat.

Azt is láttam, hogy az AMX 50 120 spotja nagyon régi, akár fel is jöhetett az E9-be... Namost, ha a SU nem száguld át keresztben, hanem megmarad C9 kilenc környékén, az nem ugyanolyan crossfire helyzet lett volna?


Az AMX szpotja nem régi, még akkor is szpoton van, amikor a platoon társaid ráfordulnak a hegy alatti irányra. Ha nem lenne szpoton, a hegy alatti út elég mélyen van a feltételezett pozícióhoz képest, tehát akkor sem lenne veszélyes onnan közelíteni.

...

De nem is értem, hogy miért beszélünk erről. Ahogy látod a válaszokban, szerintünk semmi gond nem volt a játékkal. Általában véve, ez egy logikusabb megközelítésnek is tűnik, mint "közösen berohanni". De én nem is azért reagáltam, hogy te vagy a társaid hibáztak vagy nem hibáztak. Nem tartom lényegesnek. A viszonyod a helyzethez tartom teljesen nonszensznek.

Sem a szakasztársaid, pláne nem a csapat többi része nem fog pontosan úgy játszani, ahogy te szeretnéd. A wot játékmenete pedig nem is szólhatna jobban a szüntelen és gyors alkalmazkodásról, mérlegelésről, folyamatos és tempós döntéshozatalról.

Eközben te valamiért kifakadsz a társaidra, mert nem követték a tervedet, nem figyeltek rád, nem kommunikáltak veled.
Nem követték a néma tervedet. Amit nem kommunikáltál velük, miközben a mozgásukat sem figyelted.
A másik kettőnek automatikusan, kérés nélkül mögötted kellett volna haladnia.
Nem fordítva.
(Ha egyáltalán érdemes együtt haladni.)
Egy amúgy nyertes csatában.
Nyertes szituációban. Ahol az ég világon semmit nem vesztettél. Még csak veszély sem fenyegetett sehonnan. Egész pontosan, felderítették és megteremtették neked a helyzetet, ahol lejátszhattad volna az udessel (ahogy az első hozzászóló ezt már kifejtette). Ennyit látunk a videón. A te problémád és sérelmed pedig innentől nem lehet más, minthogy nem pontosan úgy alakultak a dolgok, ahogy te szeretted volna.
Továbbá, elvársz a csapattársaidtól olyat, amit te sem nyújtasz (+ nem is tartom életszerűnek, eredményesnek, vagy épp szórakoztatónak, hogy a felvázoltak mentén játszatok együtt).
A csatát félbehagytad és feltételezhetően azóta is ezen próbálsz vitatkoznia velük.
Majd videó és fórumposzt lesz belőle. Ahol mesélsz nekünk a húsz éve (!!!) cimboráidról, ahol bemutatod a "faképnél hagyást".
Csalódott vagy.

Innen legalábbis ezt a folyamatot látni. Szerintem döbbenet. És elnézést kérek, de ehhez mérten nem tudok ennél jobban kipárnázva fogalmazni. Ébredjünk már fel kicsit - építő jelleggel.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #295746 Írta: Dele
Megválaszolva: Dele
Válaszomat kettébontanám:

1. A replay-hoz, mivel ez mégiscsak egy napi replay elemzős topik: Az AMX 50 120 spotja 0:30-tól egészen 0:57-ig nem aktív (a mod rózsaszínnel jelöli a spot alatt nem lévő tankok ikonját és pirossal az aktív spoton lévőkét) és 0:30-ig az látszik, hogy ÉSZAK felé tart. Nem tudom, miért mondod, hogy még akkor is spoton van amikor a két társam a hegy alá kanyarodik, mert ez nem igaz! 0:57 nél persze újra spot alá került, tíz másodpercre, de akkor Fenyő már középre tartott, ettől függetlenül döntött így, én pedig 0:55 körül ezt nem észleltem.

2. Nem, nem fogom felvenni a személyeskedésed és feltételezésekre alapozva ítélkezni! Olvastam, hogy a WOT közössége toxikus és most meg is tapasztaltam...
De egyet érts meg kérlek! Te, unikum játékosként, nem azt látod meg, amit mi, átlagos játékosok! Te azt tartod problémának, hogy én miért ezt a replayt erőltetem itt, mikor neked egyértelmű a helyzet! Hát elmondom neked, hogy nekünk nem az! Igen, vitáztunk rajta, ritkán szoktunk, kb. tízezer csatával ezelőtt volt az utolsó, de azt is el kell mondanom, hogy a barátságunk nem ezen múlik! Otthon vagyunk, ráérünk! Hármunk közül nekem van megoldva a replay-ek rögzítése, nekem van lehetőségem feltölteni Youtube-ra, és mivel egymásközt nem jutottunk előre EBBEN a kérdésben, ezért Fenyővel beszéltem, hogy fel kellene tenni a kérdést itt, hátha okosabbak leszünk, tudunk tanulni a hibáinkból, egy egész játék szól erről... Nem tudom, hogy mi kell egész pontosan ahhoz, hogy unikum játékossá váljon valaki, milyen mértékű figyelemmegosztási, koncentrációs, stratégiai készség, de azt tudom, hogy mi nem leszünk azok sosem, a mi kis szintünkön viszont van képességünk arra, hogy felismerjük azt, hogy probléma van az összjátékkal! Nem csak én mondom ezt, Boolen is elismeri, hogy nem figyel a másikra, de ha szólnak neki, megy azonnal! De ehhez kell valaki, mondjuk a legtöbb esetben én, számomra viszont az egyéni teljesítmény a nehézség, mivel a saját játékomon felül rá is kell figyeljek és a mellékelt ábra szerint sem megy ez mindig! Rengeteg tankom van, játszom minden tierben, II-X között, minden tanktípussal és egyelőre élvezem! Fenyő a TD stílust nyomja, defenzív módon játszik, nincs neki más tankja tier VIII-tól felfelé, mint TD, és támogató med (konkrétan Leopard PTA és Leopard 1). Ebben jobb nálunk randomban, szakaszjátékban viszont nem együttműködő. Ő bevallottan kockázatkerülő, ezért nem mindig azt csinálja, amit a helyzet, véleményem szerint kíván, de ezen nem is fog változtatni. Eltérő habitusunk van... De talán egy kicsit igazam van abban, hogy azt gondolom, mindannyiunknak szükségünk lenne a fejlődésre, ha a SZAKASZBAN való játék a cél!

Onnan is látom, hogy a barátlistámon szereplő húsz másik emberrel, (akik nem személyes barátaim, hanem általában jobb csaták után bejelöltük egymást, és néha szakaszozom velük, de szigorúan csak akkor, ha az EKE klán nem online! :D) jobban megy a szakasz, eredményesebb a játék, mivel valahogy automatikus, hogy egymásra figyelünk, talán egyformább mértékben, ami nem azt jelenti, hogy szigorúan 5m távolságnál jobban nem távolodunk el egymástól, csak azt, hogy figyelünk egymásra, segítjük egymást! Igazatok van abban, hogyha szakaszban megyünk, szakaszt fogunk kapni a másik oldalról is! Namármost, véleményem szerint, ha mi nem szakaszként játszunk össze, az ellenfél szakasza pedig igen, akkor rosszabb helyzetbe kerülünk, mintha csak random csatában játszanánk! És nem a beküldött csatáról van itt szó éppen, de talán ez világos is!

Ja és ne is írjátok, hogy akkor oszlassuk fel a klánt, mindenki menjen és játsszon a stílusának megfelelően, mert ez nem fog megtörténni! Ez egy játék, ami egyben a hobbink is, jórészt ezen keresztül vagyunk kapcsolatban a hétköznapokban, közös élmény, bár sokszor szidjuk, de mindig visszatérünk hozzá, a hibái ellenére is! Megjegyzem, azóta is számos szakasz csatát mentünk, randomban és Frontline-ban, nem akadtunk fenn a problémán, egyikünk sem!

Szóval, visszatérve a csatához, szerintetek akkor 0:55 körül, az adott szituációban a középen támadás volt a jobb választás és nem volt crossfire helyzet veszélye a SU-130-al és az AMX 50 120- al. Számomra nehéz ezt felfogni, de el kell fogadnom, mivel nálam jobbak ezt mondják... Köszönöm, hogy időt szántatok e kérdés megválaszolására!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja - 3 éve 11 hónapja #295749 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Nem tudom, miért mondod, hogy még akkor is spoton van amikor a két társam a hegy alá kanyarodik, mert ez nem igaz




Erről a kereszteződésről beszéltem. Az elágazás előtt adott az információ, hogy hol van és merre halad az AMX.

De egyet érts meg kérlek! Te, unikum játékosként, nem azt látod meg, amit mi, átlagos játékosok!


Általában probléma ez az unikum dolog. :) Ha a barátaid minimum "cserben hagytak" a fenti szituációban, akkor nem meglepő, hogy komolyan megsértettelek a hozzáállásod vagy önkényesen támasztott elvárásaid megemlítésével. Még egyszer, a korábban leírtak alapján ez mutatkozott. Persze lehetek toxik köcsög az olvasatommal, meg el is áshatod a fórumot és közösségét, mert nem csak olyan reakció érkezett, amit vártál volna. (Továbbit nem írok ehhez, nem látom értelmét ezt tovább görgetni.)

Én "unikum játékosként" nem tartom problémának, hogy átlagos játékosként nem tudtuk mindig még kilenc másik dologra is figyelni játék közben. Vagy folyamatosan kommunikálni. Szerintem ezzel semmi probléma nincs, természetes. Te mutattad be a problémád, és lássuk be: sérelmed, hogy a szakasztársaid nem figyeltek rád, nem kommunikáltak veled. Még egyszer, egy tét nélküli helyzetben, ahol semmilyen játékbeli kár sem ért és nem érhetett volna téged. Még egyszer, miközben te sem figyeltél rájuk, te sem követted őket, te sem kommunikáltál velük a kérdéses időben.

Utólag elmondhatod, hogy általában ki passzívabb, ki szokta inkább mondogatni, hogy merre menjetek, hogy milyen a dinamika hármótok között, hogy nem csak szerinted volt rendben ezt kirakni stb., de alapvetően nem ezt mutattad be ezen a nyilvános fórumon. Egyébiránt, Fenyő barátodat a fenti szituációban éppen önállóság, altív játék miatt feddnéd meg. Adott volt az időablak, ahol biztos túlerőben lehetett támadni az ellenfél bázisán lévőket, maguktól felismerték, hogy nyertes helyzet van, kétely vagy töprengés nélkül bevitték a tédéiket a közelharcba és pontot tettek a csata a végére. Mindezt "unikum játékosként" nagyon is dicséretesnek tartom.

Ahogy a videóból is világosan kiderül, ahogy te is elmondod magadról, általában nem megy a másikra is figyelés neked sem. De te ezt valamiért elvárad tőlük. Téged "faképnél hagytak", te "óriásit csalódtál". Lehet, hogy csak nekem furcsa ez a perspektíva. És még egyszer, a legelképesztőbb az egészben, hogy nem az történik, hogy teszem azt három nem létező tank elkezdett kitámadni feléd, míg a többiek mit sem törődve veled és a kézzelfogható slamasztikáddal :D elmentek a nehezekkel harcolni, nem, itt mindössze annyi történik, hogy az előtted lévő két tankot másik irányból támadják. Ne kelljen már unikumnak lenni annak látásához, hogy továbbra is azonos területen harcoltok. Harcoltatok volna, ha nem engeded el a billentyűzetet a... mert benned ott "eltörött valami". Azt viszont belátom neked, hogy én biztosan nem vagyok elég játékos ahhoz, hogy megértsem, hogy min és hogyan bírtál itt bármilyen szinten kiakadni.

De talán egy kicsit igazam van abban, hogy azt gondolom, mindannyiunknak szükségünk lenne a fejlődésre, ha a SZAKASZBAN való játék a cél!


Amit pontosan írtam én is. Amit kiegészítenék azzal, hogy az ismert teljesítmény alapján egyikőtök sincs abban a helyzetben a másikhoz képest, hogy legitim módon kritizálja a másik játékát.

Ahogy írtam, önálló fejlődés nélkül nem igazán tud előrébb vinni a szakaszban való játék. Ahogy közösen felismertük, nem fogtok tudni hirtelen még ebben is megfelelni. Nem egyértelmű, hogy a személyes fejlődést gyorsítja vagy lassítja, hogy legtöbbször együtt játszotok. De véresen komolyan venni a platoonozást biztosan nincs értelme egyelőre. Belinkeltem neked, hogy a legerősebb játékosok, hogyan játszanak szakaszban, amikor eléggé komolyan veszik (tryhard). Megnézheted például, hogy mit tartanak kommunikációra érdemesnek. Megfigyelheted, hogy mi lehet az ereje egy hármas szakasznak randomban.

Namármost, véleményem szerint, ha mi nem szakaszként játszunk össze, az ellenfél szakasza pedig igen, akkor rosszabb helyzetbe kerülünk, mintha csak random csatában játszanánk!


Ez csak eltörpülő része véleményem szerint. Gyenge vagy átlag körüli játékosként szakaszban sem lesztek sokkal előrébb szituációk felismerésében, brawl helyzetekben és a többi. Ahogy egy superunicum sem elsősorban ezzel van előrébb. A lényegi különbség egyszerűen abban lesz, hogy milyen kettő vagy három játékost visztek be fixen a csatába és erre mi jut az ellenféltől. Látni sok 40-45% körüli hármas platoont is, ha még top tierként is vannak, akkor egészen tragikus helyzetbe kerül a csapat. Nem azért, mert ők esetleg nem játszanak együtt, hanem mert három nagyon gyenge játékos súlya általában határozottan fog billenni. Hasonlóan, egy elit platoon lényegi ereje abban van, hogy három magasan kiemelkedő játékost fixen betettél vele az egyik oldalra, ami a játékosbázis átlagához képest önmagában elég súly, önmagában elég lehet akár 80-90% wr hozásához magas tierben is. Ha megnézed az említett példát, szinte sosem kezdenek hárman azonos területen. Éppen elosztják az erejüket a pályán. Statikusabb pozíciókat ketten is ritkán játszanak egyszerre. Amikor együtt közelharcolnak, akkor persze kommunikálnak, nyilván nagyobb élmény úgy játszani, de hidd el, hogy szavak nélkül is közel azonosan meg tudták volna oldani a helyzeteket. Hidd el nekem, hogy verbális kommunikáció nélkül is zárolhatott volna így az a 25 csatájuk.

Ezt csak azért említettem, mert meglátásom szerint ilyen szempontból is kicsit túl van pörögve a platoon jelentősége. Eredmény akkor lesz, ha a szakaszban lévő játékosok önállóan fejlődnek. A szakaszban lévő közös játék fejlődésének jelentősége messze-messze eltörpül ehhez képest. Mindig figyelned kell az ellenfelekre, a csapattársakra, és természetesen sok helyzetben segíthet vagy kényelmesebb lehet, hogy vannak bent veled szakasztársak, de 100% komolyan hisztizni, hogy mit csinál vagy nem csinál a másik, hogy éppen nem volt megbeszélve valami, kritizálni? Hát OK, tényleg nem látom be.

Ja és ne is írjátok, hogy akkor oszlassuk fel a klánt, mindenki menjen és játsszon a stílusának megfelelően, mert ez nem fog megtörténni!


Haló?
Itt továbbra sincs senkinek semmi problémája a szakasztársaiddal vagy a szakasztársaid játékával. Te vetted zokon, hogy nem számoltak be neked a lépésükröl. Neked van hiányérzeted a szakaszos játékkal. Te taglaltad hosszasan, hogy szerinted kinek hol elégtelen a játéka. Miért akarnánk mi bármit is oszlatni?

Ahogy az első hozzászólásomban írtam, sikerült magamat felbosszantani azon, hogy a fenti, leginkább csak jellegtelen játékhelyzeten keresztül, minden elképzelhető alap nélkül nyilvánosan támadod a szakasztársaidat. Ahogy igyekeztem rámutatni, minden elképzelhető alap nélkül, hiszen a bemutatott információk alapján, se nem vagy jobb játékos, se nem vagy jobb szakasztárs, se nem kommunikálsz aktívabban, se nem figyelsz jobban a másikra. A különbség, hogy te minden létező alap nélkül elvársz a játékostársaidtól.
(Ennek a viselkedésnek és habitusnak az ismeréséhez egyébként nem kell szakaszban játszani, hiszen ez az alap standardja a játékosbázis túlnyomó részének. Szinte minden csata chatablakában találkozni ezzel a jelenséggel.)
Olyannyira elvársz, hogy ott azonnal teljes megborulás van, hogy jobbra fordultak balra helyett! Teljes alap nélkül, mert te sem nyújtod, amit elvársz. Te sem szóltál egy *** kukkot sem. Konkrét példában pedig semmi nem indokolja, hogy nekik kellett volna balra fordulni, nem neked jobbra. - Képletesen értem.

Legalábbis a videó és az első hozzászólásaid erre mutattak rá számomra. Amikor még megtűzted azzal, hogy óriásit csalódtál bennük, akkor értünk el oda, ami mellett pedig én nem tudtam szó nélkül elmenni. De be tudom látni, hogy alapvetően zéró közöm van ahhoz, hogy mit és milyen pozícióból rósz fel másoknak, hogy milyen a hozzáállásod a játékhoz vagy a játékostársaidhoz. Nyilvános fórum vagy nem, alapvetően nem az én tisztem, hogy felbosszantsam vagy felcukkoljam magam ezen, ezért elnézést is tudok kérni, hogy eltereltem a fórumtémát ebbe az irányba.

Sikeres szakaszokat és jó szórakozást kívánok.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Dele

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #295925 Írta: Fenyő
Megválaszolva: Fenyő
Sziasztok!
Helyzetjelentés:
Fejlődött az EKE klán. 11 győztes csatát nyomtunk egymás után 8-9 tier-ben. :)
Van potenciál a szakaszozásunkban. Jól gondolta a Dele.
Jó játékot kívánok mindenkinek!
Üdv.
EKE_Fenyő

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296396 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Ez a replay nem tartalmaz sok objektíve érdekes dolgot, viszont egyvalamiben kiemelkedik: pár száz csata óta ez az első, amit el tudok fogadni egy értelmes menetnek.

Amikor mindig vagy két perccel indulás után már a füstölgő tankot nézem, mert vagy arty volt, vagy hirtelen elpusztult minden zöld körülöttem és öt teljes HP-s ellen jött rám; amikor 3 kill és majdnem 3000 kombinált sem elég a győzelemhez és ha győzünk is vagy elszedték előlem az összes killt, vagy olyan gyenge volt az ellenfél, hogy azt nem lehet tiszta, becsületes győzelemnek elkönyvelni...

...akkor végre itt van ez a csata rendben lévő társakkal, rendben lévő ellenfelekkel, gyanús rng nélkül, úgy, hogy a félrement és pattant lövésekről is azonnal látszott, hogy az még bőven benne van. És én se szúrtam el, se nem lőtt ki egy felszpotolatlan meglepetés tank a látómező széléről a csata félidejében.
Nekem ez most olyan volt, mint másnak egy 10 killes, csupa medálos száguldás. Viszont objektíve elég átlagos a jó tankhoz képest, ezért ide rakom az örömködő helyett. Érdekes, hogy ugyan a nagy kaliber összejött, a minősítés így is csak "2". Tehát tényleg lehet ezzel a tankkal még sokkal jobban is.


És persze egy érdekesség azért összejött. Ha már csak a Valentine AT volt életben és az is a bázisunkon, akkor miért jelent meg a BT7 felirat a térképen, a bázisunktól arrébb, mintha ott épp felszpotolódott volna valami? :O
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296451 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
click (3 hvy 1 lövéssel)
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296593 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
P26/40.
Ugyan veszítünk kb. 3-15-re, de abból két kill az enyém és van kombinált rendesen. Egy olyan egyértelmű veresés, aminél nincs rossz érzésem.

A másik oldal ledaráltatta magát, pedig pusztítottam az őket spotoló tankokat, aztán lehetővé tettem, hogy a mi oldalunkon a többiek pusztítsák a td-ket. Amikor veszett a bázis, hiába fordultam volna vissza, kaptam volna a hátamba. Aztán a középső ösvényen akartam a bázisunkhoz menni, csak ha azt a másik társat is szétlőtték ebbéli próbálkozásában, nekem főleg nem ment volna.

Azért az jó lett volna, ha végül feladják a foglalást és mind rám akar jönni, de nem úgy, ahogy az a tank a végén, hanem hogy bújkálással még be tudjak vinni egy-két lövést. Álmodozni persze lehet...
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja #297323 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Ugyan ma több, mint eleget játszottam, gondoltam most bele tolok párat, hátha sikerülleszedni pár arty-t a koalíciós küldetéshez. Nem sikerült, de nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy koncentráltam a teljesítményre és a már játék közbeni elemzésre.

Három olyan jött össze, amiben volt is valami, de nem is nehéz téma.

Lakeville:
Rögtön +2 tier ellen, de mivel arty-t vadászni jöttem, a jelenlétük most nem demoralizált. Ez a példája annak, amikor relatíve jól megy +2 tier ellen. Mert ha nem robbanok fel 1-2 percen belül és még ráadásul 1 kill-em is van, aminél én voltam a legközelebb az ellenfélhez, az nekem már valami.
Handicap-nek ott van, hogy megint lemmingek voltak, így csak akkor volt reményem, amikor olyan szép messze be tudott menni a light-unk... De amint valami láthatatlan kilőtte, nekünk pedig nem volt heavy-nk a városban, már csak azt reméltem, hogy az elkerülhetetlen vereség előtt kilövök valamit. Hát az meg lett.
Ez hozzám képest fejlődés, mert régen eleve elmentem volna majdnem a városig, remélve, hogy ami ott átjön, azt felszpotolom és mások szétlövik. De az mindig úgy végződött, hogy engem lőttek szét, aztán azokat egyenként, akiktől a támogatást vártam. Valamint az is első eset, hogy túlélek egy ilyen közeli találkozást egy Black Prince-el ennyi ideig és más lő szét, nem ő szinte rögtön.


Ruinberg:
Az új taktikám, hogy rögtön kimegyek jobbra, de közben nézem, hogy van-e lőnivaló középen (sokszor van, egyszer egy halom sebzést szedtem így össze már az elején). Egész jól ment, csak mit csináltak azok ott jobbra lenn a sarokban? Én úgy láttam, hogy semmit, pedig azt, amit felszpotoltam és lövögettem is, azt a sarokból a td csak szét kellett volna, hogy vigye, nem? Direkt kiálltam az útjából, amikor töltés alatt voltam és még az utcát is nézegettem, elkerülve a csőlátást. Aztán bejött az a light, amit megint csak nem tudom, hogy nem szedtünk rögtön szét így, hogy olyan kevés hp-ra levittem. Talán ha egyet kellett volna bárkinek onnan belelőnie mielőtt kiér a zöldre és felszpotolja a teljes kompániát. Értem, hogy utána ez megtörtént és így is győztünk, de azért mégis. Aztán nagyot hibáztam, mert alulértékeltem a Skoda T 25 sebességét és túl a fékerejét, így éppen kilátszottam a T-34-85 számára.
Kár, ha jobban megfogom a light-ot és nem rakom ki magam a T-34-85 elé talán még egy arty is jutott volna nekem a végén.


Mannerheim Line:
Na itt azért van mit leülni és elbeszélgetni. Alapból jobbra szoktam menni alapból, de sosem érzem jól ott magam, mert hát az olyan heavy-knek való. Nem azért, öltem már ott med-del is, td-vel is heavy-t, de általában pont nem ez történik. Mivel a fönti részt fentről indulva már valamennyire ismerem és egyszer ott még +2 tier ellen is összejött, most kipróbáltam alulról. Már az elején zavart, hogy milyen kevesen megyünk arra, de aztán gondoltam jó lesz ez, a másik zöld megcsapja a Cromwell-t, amit én már megkapargattam, én meg majd közben elintézem a Jackson-t, meg amit ott felszpotolok. Álmodik a nyomor. Amikor a másik zöld odalett, temettem a helyzetet, hiszen onnan ismeretle terepen ha megpróbálok visszamenni a bázisig csak hátbalőnek. Reméltem legalább a Cromwell-t leszedem, de hibásan követtem az útvonalát és élve érkezett meg rám. A többiekkel. Innen biztos nem tudott volna kijönni egy közepes teljesítményű játékos sem, én meg akkor pláne. Csak azon voltam, hogy minél több sebzést okozzak az elkerülhetetlen előtt.
Aztán nézem a térképet és látom, hogy hiszen csak a bázis körül kempel a legtöbb... Kicsit se számítottam ezután győzelemre. A néző módban direkt ezeket a bázisközelieket figyeltem, hogy lássam, mit kezdenek a balról bejövő pirosakkal, amik nem jönnének be balról, ha nem csak egy zöld jött volna velem és nem pusztult volna el egy szempillantás megkezdése előtt.
Legérdekesebb a másik Skoda T 25 volt, hiszen aki ugyanolyan tankban van, mint én, az összehasonlítási alap lehet. Nos, mivel ő volt az egyik, aki ott kempelt utána a kezdőpont mögött, őt tartottam az egyik hibásnak a vereségért és külön néztem, hogy általában csak ott álldogál a szikla mögött, ahelyett, hogy aktívan olyan pozícióba menne, ahonnan még esetleg el is talál valamit, mielőtt túl közel jönnek a pirosak a zöld arty-khoz és a zöld td-k közül a lassabbakhoz. Egyszóval, a védenivalókhoz. Értem, hogy egy idő után így se nagyon volt HP-ja és akkor már nem nagyon ugrál az ember, de ha nem tévedek ő is annyi HP-val kezdte, mint én. Mégis neki lett 2 kill-je, nekem 0.
Én, aki vörös és sárga wn8 között tengetem a napjaimat, úgy látom, ha aktivizálta volna magát, akkor vagy még többet öl, vagy legalább már azelőtt feltartóztatja az ellenséget, hogy a támogatóink közelébe érnének. Kiváncsi vagyok, hogy valamely zöld-kék-lila mennyire ért ezzel egyet és nem-e esetleg azt mondja, "látod, odamenni vörös teljesítmény, aki hátul kempel az tovább él és legalább kettőt megsemmisít".

(Közben volt egy Himmelsdorf, ahol arty nem volt, így kedvem se. Jól játszottam a TD-t a med-emmel, aztán jött egy Hellcat emlékeztetni, hogy ki a TD az égi faluban, majd jött egy másik Skoda T 25, aki med-ként játszott és akkor én már nem voltam többé. De győztünk és még éppen elég részem volt benne, hogy ne érezzem rosszul magam.)


Tehát a feltöltött replay-ekből csapat sziten szerintem sorban lemmingek, részleges inaktivitás, aztán kemperek; tőlem a mostanában szokásos rossz teljesítmény, egy kevéske tanulással, ami ha így folytatódik, 15 év múlva elmondhatom, hogy igen, tankot vezetek.

Aki ennél is rosszabb, vagy most kezdte, annak hátha hasznosak ezek a visszajátszások.
Egy biztos, többé egy olyan csatát sem akarok, amit legfeljebb a dühöngőbe raknék be. Kiegyeznék azzal a kb. 3 hónappal ezelőtti állapottal, amikor stabilan megvolt tier VI-ban az 1000 kombinált, 2-3 kill-el, vagy amikor közvelenül előtte vagy egy hétig 3000+ wn8-om volt tier IV-ben. Persze, továbbra is 2018 Karácsonyát vágyom vissza, amikor a Hellcat-re még gunmarkot is raktam.
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #297328 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler!


Lakeville: az a bokor ahol megalltal eloszor az veszelyes, onnan kispottolnak kozeprol. Eggyel jobb az ahol a SU-152 megallt toled jobbra, mert ha spottot kap be tud egybol gurulni a sziklak moge.

Mikor lattad, hogy a Lowe is visszaindult a varosbol, neked is menni kellett volna. Bottom tier meddel nem fogod tudni feltartoztatni az ellenfelet.

A Pantera-val ne probalj damage-et tradelni, tier 6 vs tier 8. Ot nem fogja meghatni a 110-es alfad, o viszont leveszi a fel hp-d 2 lovesbol.

Itt meg mindig lett volna idod vissszamenni a bazisotok melle. Valamint ujra kellett volna toltened, hogy legyen megint 3 loszered a tarban.

A Skoda T25 az nem frontharcos tank, ovatosabban kellene vele jatszanod, foleg ha bottom tier vagy.

A csatarol magarol: egyetlen eselyetek a gyozelemre az lett volna ha a mocsaras reszt bal oldalon attoljatok, mivel a top tankok feladtak egybol a varost es nem volt map control. De mivel azt is buktatok, igy nem volt eselyetek gyozni.

Ez egy tipikusan olyan csata, ahol bottom tierkent nem sokat tehet az ember ha a top tankok ennyire balfaszok.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja #297492 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Ez a visszajátszás is egy jó példa. Jelen esetben arra, hogy milyen, amikor +2 tier ellen vagyok, mégse lőnek rommá 30 mp alatt.

[Pudel - Paris]
Pedig Párizs egy kritikus pálya ebből a szempontból, mert pont itt szokott előfordulni olyan 99%-os gyakorisággal, hogy egy piros (általában KV-2, de sokszor volt Cromwell és párszor Matilda) csak úgy megjelenik a zöldek vonalán túl (nem spotolták fel, miközben elment köztük egy méterre? Valamit valaki itt elnéz) és KV-2 esetén egylövésez, többi esetén párlövésez. Vagy éppen az egyik láthatatlan +2 tier-es egylövésez valahonnan, anélkül hogy bármi felszpotolná.

Most mégis jól jött ki, habár biztos inkább szerencse volt, mint tudás.
Az elején én pont az előtt kezdtem pozíciót váltani, mint hogy az a lövés betalált volna. Szerencse, nem reakció. Persze hülyeség is volt ott kempelni, a Pudel nem Hellcat.
Aztán jól jött, hogy volt egy halom szpotterem és szerencse, hogy most nem tette tiszteletét a szokásos KV-2 vagy valami más, egy lövésre. Se semmi +2 tier nem figyelt be az egyik TD helyről vagy középről. Persze lehetne mondani, hogy mert a zöldek dominálták a középső részt, de nagyon sokszor, gyanúsan sokszor van olyan, hogy amint megjelenek egy magasabb szintű tank látótávjában, mindent elfelejtve lőni kezd, nem törődve azzal, hogy esetleg közben a zöldek minden oldalról lövik, nem törődve a saját, esetleg bajban lévő társaival. Már majdnem kezdtem azt hinni, hogy van egy olyan küldetés, hogy lődd ki Bitangocskát egy nagy javítókészletért, de vagy nincs, vagy itt nem arra mentek rá a pirosak.
És nem neveztek kempernek annak ellenére, hogy nem az első frontvonalban voltam! Na ez újdonság. TD-vel is le szoktak kemperezni onnan, ahol most voltam.
Aztán a vége felé az biztos csak jó RNG volt, az a megsemmisítés. Nem is reméltem, hogy normál lövedékkel beadja, csak nem akartam úgy a nagy tank elé állni, hogy még éppen töltöm a gold-ot. És aztán az az utolsó TD nem engem várt. Ez is újdonság, mert általában az ilyenek véletlen pont arra néznek, amerről jövök és pont be vanak töltve és pont el is találnak ennél messzebről is elsőre.


És ma nem volt olyan csata, amit a dühöngőbe kellene beraknom. Ritka nap.
Ráadásul kezdek ráérezni arra, hogy milyen jó ütközéssel kárpótolni a SU100Y hosszú betöltési idejét. Lövés a KV-1-re, töltés közben 0 HP-ra koccintgatása a közel merészkedett TD-nek, újabb lövés a KV-1-re. Azon túl, hogy szegény TD vezető valószínűleg agyvérzést kapott ott a gépe előtt, így el tudtam pusztítani a KV-1-et, miközben ha a TD-re pocsékolom a lövést, nem töltök be mielőtt a KV-1 szétlő. Fun. :beer2: Kocc, kocc.
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.