Jelenleg 322 vendég és 4 tag online

Napi replay

1 éve 1 hónapja #274711 Írta: Marszhel
Megválaszolva: Marszhel
Sziasztok!

Segítségeteket kérem a replay elemzésében. Elsődlegesen arra vagyok kíváncsi, hogyan lehetett volna jobban megoldani ezt a helyzetet. Az elején a TD-vel nem tudtam sok minden kezdeni, majd az IS-sel sem.
Segítségeteket köszönöm!
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 1 hónapja - 1 éve 1 hónapja #274714 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

Marszhel beküldte: Sziasztok!

Segítségeteket kérem a replay elemzésében. Elsődlegesen arra vagyok kíváncsi, hogyan lehetett volna jobban megoldani ezt a helyzetet. Az elején a TD-vel nem tudtam sok minden kezdeni, majd az IS-sel sem.
Segítségeteket köszönöm!

Az első lövéssel is óriási mákod volt az SU ellen, szerintem hamarabb kellett volna HE-t használni hátha hibára kényszeríted. Mivel a melletted álló tankokból más is csak későn kezdte HE-vel bontani, ezért lehet, hogy pozíciót kellett volna váltanod (bemenni a belső oldalra). Egy ilyen statikus helyzetben nem biztos, hogy számít a létszámfölény sem, ha nem tudjátok megsebezeni az ellenfelet.
Az IS-nél már egymás zavartátok, hiába állsz ideális sidescrape-be, ha a másik két társad nem. Tudom, hogy nem rajtad múlt, de vagy sidescrape, vagy +2 ágyú melletted.

Wings of Turul [WOT]

1 éve 1 hónapja #274742 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Szerintem ezt a csatát nem te cseszted el, hanem a csapattársaid. Csinálhattad volna picit jobban, de .. te egy tier6 heavy-vel voltál, és hát itt voltak t7 vasak is.

De a lényeg nem a heavy dühöngőben kialakult állóharc volt, hanem az, hogy a csapatod elbukta a túloldalt.

Az ellenfélnek több tankja ment le, középre, a túlerő kinyírta az egyetlen oda lement könnyűtankotokat a francia tárast ( valaki süsse meg az 59-16 játékosának a tökeit forró zsírban, minek ilyen szerv annak a töketlennek ) ... le kellett volna rongyolni az elején neki is, meg még legalább egy mednek...), és az egy darab lement light elhullása után nagy baj volt: onnantól kezdve a csapattárs TD-k nem látták az ellenfél szemben álló td-jeit, a light-med különítménük meg feljött. ( A francia light esetleg annyit csinálhatott volna jobban, hogy ha megpróbált volna visszajönni a középső dombocska felétek eső oldalára... akkor a TD-jeitek többet tehetnek érte.... ott ahol volt, a rárontó tankok ellen a TD-knek egy egy lövésre volt csak esélye ... ha épp odanéz és ha épp be van töltve mikor áthalad az ellenséges tank azon a sávon ahova középről oda lehet lőni. Ha viszont a francia light nem bebújuk a sarokba, hanem a domb hozzátok közeli oldalán marad, akkor kiegyenlítettebb lehetett volna a harc. )

Ami még felforralta az agyvizemet: az istenátka pudli .... átment hozzátok a heawy dühöngőbe, ahol a fő tevékenysége abban merült ki hogy téged akadályozott ... egyrészt ott kellett volna maradnia segíteni a két t-67-nek a feljövők elleni védekezésben. Másik meg, hogy hihetlenül önző pofátlan módon játszott: begurulgatott eléd, hogy ő tudjon sebezni ( a szívószálával) ... így viszont Te a saját nagyobb alfás ágyúddal több lövésről lemaradtál. Én a helyedben valszeg belelőttem volna "véletlenül", amikor sorozatban begurul eléd... Aamit művelt, az pofátlan bunkóságnak tartom, mondom, én belelőttem volna a faszfej viselkedése miatt.

Te mit csinálhattál volna jobban: szerintem hamarabb megtalálhattad volna a kettes gombot. Vagy a hármast, mert az a nyomorú SU100M1 belőhetetlen szemből. Ok, a kupula meg a test egy kis sávja beüthető elvileg, de ... az ágyúd szórása a célpont méretéhez közelített az adott távról ... szóval még ha tökéletesen céloznál és tökéletes ütemben lőnél, akkor is kb csak véletlenül találhatnád el a beüthető részeket rajta. ( Szerintem célozni általában jól céloztál, de nem mindíg akkor lőttél amikor kellett volna. No nem mint ha ez nekem jobban menne :D ... De egy remek reflexű tehetséges fiatal megcsinálja ... de az kb a Straubazsi szintje :D )

Ha egy 0.33 vagy kisebb szórású ágyú mögött ülsz, akkor van esélyed meglőni a gyengepontokat ... de egy 0.4-es vagy rosszabb szórású ruszki/kinai csodával lődözve ez nem szokott bejönni. Szóval ha pontos ágyúd van, meg BIA, meg csokiztatod a legénységed, akkor lehet sniperkedni ... de a ruszki ágyúk nagytöbbségével ez eléggé esélytelen. Szerintem a legénységed se volt még az igazi, úgy érzem, nincs még BIA kifejlesztve a KV-85-ben ülő legényeken ... de ez csak egy érzés. ... De ha lenne BIA-d, az az ágyú ilyen sniperkedéshez valszeg akkor se lenne elég pontos. Ha jóval közelebb mégy, esetleg akkor.

IS: az egy számmal nagyobb tank a tiednél :) .. ott nem tudtatok volna side-olni, elvileg halszálkát kéne ilyenkor játszani, de azt egy random csapat hogy megcsinálja ... no az kb esélytelen. Akkor viszont jobb hátrálni és védekezni.. ha nekik kell kijönni, akkor kiegyenlítettebbek a viszonyok.

Egy hibás lövést láttam tőled, amikor (szerintem reflexből) rálőttél a kiguruló BlackPrince-re.

A Churcill vonal ánglius nehezeinek nem célszerű az oldalát lőni... kötény, lánctalp, vastag oldalpáncél ... levesz mindent. Nem is tudtad ott átütni... Ezeknek a tankoknak a kocka tornyát KELL célozni és lőni, az a puha...

Még az arty-tok aki... hát, szerintem arty-val be tudott volna nyúlni A1-be, a SU-100M1-hez. És ezt valszeg meg is kellett volna tennie... mert a SU miatt voltatok hihetetlenül kényelmetlen helyzetben: az átlón jött a többi tank, a SU-100M1 meg remekül játszott, és nagyon fogott ott benneteket..

Kellett volna az arty segítsége. ( Az A1 pozíciót ezen a mapon én pont azért utálom heavyvel, mert az arty be tud oda nyúlni... )
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szecsibeni

1 éve 1 hónapja #274747 Írta: szecsibeni
Megválaszolva: szecsibeni
A előttem lévők már elég sok és hasznos dolgot elmondtak.
-Először is én a helyedben hamarabb váltottam volna HE-re. Lehet kicsit sebez, de legalább sebez.
-Ha már látod, hogy nincs esély az áttörésre és állóháború alakul ki...Vissza kell vonulni, egy számodra/számotokra kedvezőbb pozícióba.
-Ne ragadj le egy kedvezőtlen helyen. Abból csak szívás lesz. Ilyenkor kell átgondolni a taktikád, ránézni a minimapra, hogy esetleg merről lehet próbálkozni. Én talán, még mielőtta Black Prince és az IS átjön, esetleg eggyel arrébb levő helyről (ahol emlékeim szerint a tigrist kilőtték) onnan oldalba vagy hátba támadtam volna őket. Ha nem is tudod megakasztani őket, legalább a figyelmüket megosztod.

Az a baj, hogy a túloldalt elbukta a csapatod, így két oldalról tudtak nyomást gyakorolni. Nagyon nehéz, vagy inkább esélytelen lett volna lehozni.

"Ítéljen mindenki a saját véleménye szerint, saját olvasmányai alapján, de ne azok után, amiket mások mondanak neki." (Albert Einstein)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

1 éve 1 hónapja #274763 Írta: Marszhel
Megválaszolva: Marszhel
Köszönöm szépen a segítségeket. Legközelebb ilyen helyzetben már nyomom is a 3-as gombot. Nem vagyok valami tapasztalt játékos ezért is vannak még ilyen hibáim. Hát a Pudel.... egyszer majdnem belelőttem egyet. Már megmozdult a mutatóujjam és akkor elémgurult.... . De amikor látom hogy ő kint marad, akkor én hátrébb vonultam. Lőjjék csak őt. Black Prince és társai: nem igazán ismerem azokat a tankokat. Köszönöm a tanácsot, legközelebb majd a tornyát lövöm.
:thx3:

1 éve 1 hónapja #274764 Írta: szecsibeni
Megválaszolva: szecsibeni
Azért azoknak is van páncél a tornyán :)
Javaslom (ha nem ismernéd estleg) a tanks.gg oldalt. Az összes tank akármilyen paraméterét megismerheted és akár össze is tudod hasonlítani, hogy mondjuk adott löveggel hol van esélyed átlőni! ;)
Sok szerencsét!

"Ítéljen mindenki a saját véleménye szerint, saját olvasmányai alapján, de ne azok után, amiket mások mondanak neki." (Albert Einstein)

4 hónapja 3 hete - 4 hónapja 3 hete #286767 Írta: marvin29
Megválaszolva: marvin29
Turánnal lett meg a bűvös 10 kill :cheer:

wotreplays.eu/s...ot_pus
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Andenon

2 hónapja 2 hete - 2 hónapja 2 hete #288113 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
Napi Dakillzor streamből:
Cérnával 8235 sebzés, 2512 xp...
wotreplays.eu/s...#teams

Wings of Turul [WOT]

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.