Jelenleg 536 vendég és 4 tag online

Napi replay

2 éve 3 hónapja #274711 Írta: Marszhel
Megválaszolva: Marszhel
Sziasztok!

Segítségeteket kérem a replay elemzésében. Elsődlegesen arra vagyok kíváncsi, hogyan lehetett volna jobban megoldani ezt a helyzetet. Az elején a TD-vel nem tudtam sok minden kezdeni, majd az IS-sel sem.
Segítségeteket köszönöm!
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja - 2 éve 3 hónapja #274714 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

Marszhel beküldte: Sziasztok!

Segítségeteket kérem a replay elemzésében. Elsődlegesen arra vagyok kíváncsi, hogyan lehetett volna jobban megoldani ezt a helyzetet. Az elején a TD-vel nem tudtam sok minden kezdeni, majd az IS-sel sem.
Segítségeteket köszönöm!

Az első lövéssel is óriási mákod volt az SU ellen, szerintem hamarabb kellett volna HE-t használni hátha hibára kényszeríted. Mivel a melletted álló tankokból más is csak későn kezdte HE-vel bontani, ezért lehet, hogy pozíciót kellett volna váltanod (bemenni a belső oldalra). Egy ilyen statikus helyzetben nem biztos, hogy számít a létszámfölény sem, ha nem tudjátok megsebezeni az ellenfelet.
Az IS-nél már egymás zavartátok, hiába állsz ideális sidescrape-be, ha a másik két társad nem. Tudom, hogy nem rajtad múlt, de vagy sidescrape, vagy +2 ágyú melletted.

Wings of Turul [WOT]

2 éve 3 hónapja #274742 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Szerintem ezt a csatát nem te cseszted el, hanem a csapattársaid. Csinálhattad volna picit jobban, de .. te egy tier6 heavy-vel voltál, és hát itt voltak t7 vasak is.

De a lényeg nem a heavy dühöngőben kialakult állóharc volt, hanem az, hogy a csapatod elbukta a túloldalt.

Az ellenfélnek több tankja ment le, középre, a túlerő kinyírta az egyetlen oda lement könnyűtankotokat a francia tárast ( valaki süsse meg az 59-16 játékosának a tökeit forró zsírban, minek ilyen szerv annak a töketlennek ) ... le kellett volna rongyolni az elején neki is, meg még legalább egy mednek...), és az egy darab lement light elhullása után nagy baj volt: onnantól kezdve a csapattárs TD-k nem látták az ellenfél szemben álló td-jeit, a light-med különítménük meg feljött. ( A francia light esetleg annyit csinálhatott volna jobban, hogy ha megpróbált volna visszajönni a középső dombocska felétek eső oldalára... akkor a TD-jeitek többet tehetnek érte.... ott ahol volt, a rárontó tankok ellen a TD-knek egy egy lövésre volt csak esélye ... ha épp odanéz és ha épp be van töltve mikor áthalad az ellenséges tank azon a sávon ahova középről oda lehet lőni. Ha viszont a francia light nem bebújuk a sarokba, hanem a domb hozzátok közeli oldalán marad, akkor kiegyenlítettebb lehetett volna a harc. )

Ami még felforralta az agyvizemet: az istenátka pudli .... átment hozzátok a heawy dühöngőbe, ahol a fő tevékenysége abban merült ki hogy téged akadályozott ... egyrészt ott kellett volna maradnia segíteni a két t-67-nek a feljövők elleni védekezésben. Másik meg, hogy hihetlenül önző pofátlan módon játszott: begurulgatott eléd, hogy ő tudjon sebezni ( a szívószálával) ... így viszont Te a saját nagyobb alfás ágyúddal több lövésről lemaradtál. Én a helyedben valszeg belelőttem volna "véletlenül", amikor sorozatban begurul eléd... Aamit művelt, az pofátlan bunkóságnak tartom, mondom, én belelőttem volna a faszfej viselkedése miatt.

Te mit csinálhattál volna jobban: szerintem hamarabb megtalálhattad volna a kettes gombot. Vagy a hármast, mert az a nyomorú SU100M1 belőhetetlen szemből. Ok, a kupula meg a test egy kis sávja beüthető elvileg, de ... az ágyúd szórása a célpont méretéhez közelített az adott távról ... szóval még ha tökéletesen céloznál és tökéletes ütemben lőnél, akkor is kb csak véletlenül találhatnád el a beüthető részeket rajta. ( Szerintem célozni általában jól céloztál, de nem mindíg akkor lőttél amikor kellett volna. No nem mint ha ez nekem jobban menne :D ... De egy remek reflexű tehetséges fiatal megcsinálja ... de az kb a Straubazsi szintje :D )

Ha egy 0.33 vagy kisebb szórású ágyú mögött ülsz, akkor van esélyed meglőni a gyengepontokat ... de egy 0.4-es vagy rosszabb szórású ruszki/kinai csodával lődözve ez nem szokott bejönni. Szóval ha pontos ágyúd van, meg BIA, meg csokiztatod a legénységed, akkor lehet sniperkedni ... de a ruszki ágyúk nagytöbbségével ez eléggé esélytelen. Szerintem a legénységed se volt még az igazi, úgy érzem, nincs még BIA kifejlesztve a KV-85-ben ülő legényeken ... de ez csak egy érzés. ... De ha lenne BIA-d, az az ágyú ilyen sniperkedéshez valszeg akkor se lenne elég pontos. Ha jóval közelebb mégy, esetleg akkor.

IS: az egy számmal nagyobb tank a tiednél :) .. ott nem tudtatok volna side-olni, elvileg halszálkát kéne ilyenkor játszani, de azt egy random csapat hogy megcsinálja ... no az kb esélytelen. Akkor viszont jobb hátrálni és védekezni.. ha nekik kell kijönni, akkor kiegyenlítettebbek a viszonyok.

Egy hibás lövést láttam tőled, amikor (szerintem reflexből) rálőttél a kiguruló BlackPrince-re.

A Churcill vonal ánglius nehezeinek nem célszerű az oldalát lőni... kötény, lánctalp, vastag oldalpáncél ... levesz mindent. Nem is tudtad ott átütni... Ezeknek a tankoknak a kocka tornyát KELL célozni és lőni, az a puha...

Még az arty-tok aki... hát, szerintem arty-val be tudott volna nyúlni A1-be, a SU-100M1-hez. És ezt valszeg meg is kellett volna tennie... mert a SU miatt voltatok hihetetlenül kényelmetlen helyzetben: az átlón jött a többi tank, a SU-100M1 meg remekül játszott, és nagyon fogott ott benneteket..

Kellett volna az arty segítsége. ( Az A1 pozíciót ezen a mapon én pont azért utálom heavyvel, mert az arty be tud oda nyúlni... )
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szecsibeni

2 éve 3 hónapja #274747 Írta: szecsibeni
Megválaszolva: szecsibeni
A előttem lévők már elég sok és hasznos dolgot elmondtak.
-Először is én a helyedben hamarabb váltottam volna HE-re. Lehet kicsit sebez, de legalább sebez.
-Ha már látod, hogy nincs esély az áttörésre és állóháború alakul ki...Vissza kell vonulni, egy számodra/számotokra kedvezőbb pozícióba.
-Ne ragadj le egy kedvezőtlen helyen. Abból csak szívás lesz. Ilyenkor kell átgondolni a taktikád, ránézni a minimapra, hogy esetleg merről lehet próbálkozni. Én talán, még mielőtta Black Prince és az IS átjön, esetleg eggyel arrébb levő helyről (ahol emlékeim szerint a tigrist kilőtték) onnan oldalba vagy hátba támadtam volna őket. Ha nem is tudod megakasztani őket, legalább a figyelmüket megosztod.

Az a baj, hogy a túloldalt elbukta a csapatod, így két oldalról tudtak nyomást gyakorolni. Nagyon nehéz, vagy inkább esélytelen lett volna lehozni.

"Ítéljen mindenki a saját véleménye szerint, saját olvasmányai alapján, de ne azok után, amiket mások mondanak neki." (Albert Einstein)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

2 éve 3 hónapja #274763 Írta: Marszhel
Megválaszolva: Marszhel
Köszönöm szépen a segítségeket. Legközelebb ilyen helyzetben már nyomom is a 3-as gombot. Nem vagyok valami tapasztalt játékos ezért is vannak még ilyen hibáim. Hát a Pudel.... egyszer majdnem belelőttem egyet. Már megmozdult a mutatóujjam és akkor elémgurult.... . De amikor látom hogy ő kint marad, akkor én hátrébb vonultam. Lőjjék csak őt. Black Prince és társai: nem igazán ismerem azokat a tankokat. Köszönöm a tanácsot, legközelebb majd a tornyát lövöm.
:thx3:

2 éve 3 hónapja #274764 Írta: szecsibeni
Megválaszolva: szecsibeni
Azért azoknak is van páncél a tornyán :)
Javaslom (ha nem ismernéd estleg) a tanks.gg oldalt. Az összes tank akármilyen paraméterét megismerheted és akár össze is tudod hasonlítani, hogy mondjuk adott löveggel hol van esélyed átlőni! ;)
Sok szerencsét!

"Ítéljen mindenki a saját véleménye szerint, saját olvasmányai alapján, de ne azok után, amiket mások mondanak neki." (Albert Einstein)

1 éve 6 hónapja - 1 éve 6 hónapja #286767 Írta: marvin29
Megválaszolva: marvin29
Turánnal lett meg a bűvös 10 kill :cheer:

wotreplays.eu/s...ot_pus
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Andenon

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #288113 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
Napi Dakillzor streamből:
Cérnával 8235 sebzés, 2512 xp...
wotreplays.eu/s...#teams

Wings of Turul [WOT]

1 éve 1 hónapja #289679 Írta: SyroccoHUN
Megválaszolva: SyroccoHUN
Kis tornyozás :D
Mellékletek:

5 hónapja 2 hete #294735 Írta: Red_Dragon_HUN
Megválaszolva: Red_Dragon_HUN
STRV S1-el összejött a Pool medál 8 év után. :-)
Az RNG szidjuk mert mindig elvesz, de itt most mindent beadott. Mákos csata volt.
+ STRV-nek OP az álcája.

http://wotreplays.eu/site/5250070#ruinberg-red_dragon_hun-strv_s1http://wotreplays.eu/site/5250070#ruinberg-red_dragon_hun-strv_s1
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

5 hónapja 5 napja #294935 Írta: Colonel_Fox1984
Megválaszolva: Colonel_Fox1984
Sziasztok!
Ha egy kis időtök engedi, vessetek egy pillantást a replayemre és segítsetek megválaszolni a kérdést, hogy vajon hogyan ütött be sidescrape-ben az 53TP? Maga a csata nem epic és nem villogni akarok vele mert nincs miért, de remélem hogy valami nálam tapasztaltabb játékos meg tudja válaszolni ezt a kérdést. A kérdéses találat 12:24-nél látható.
wotreplays.eu/s..._75_ts

Előre is köszi minden segítséget, plusz ha van meglátásotok a csatával kapcsolatban (vagy hogy mit csinálhattam volna jobban), toljátok a kommenteket :)
Üdv!

5 hónapja 5 napja #294936 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi
^^

Javaslom a Battle Hits garázsmod használatát, gyorsan és sokat lehet belőle tanulni.
Nem kell replayt nézni a kérdéses találatoknál.
(Önmagában feloldhatná a "megette a lánc/kerék" örökzöld fórum hozzászólásokat is, de az már más kérdés. :))
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Colonel_Fox1984

3 hónapja 4 hete #295727 Írta: Dele
Megválaszolva: Dele
Sziasztok!

Nem vagyok aktív tagja a fórumoknak, de rendszeresen olvasom az oldalt és a topikokat. De a minap olyan esemény történt, ami miatt úgy érzem, nálam jobban hozzáértők véleményére lenne szükségem!
Az EKE klán története közel húsz évre nyúlik vissza, barátaimmal alapítottuk, MOHAA és azt követő FPS játékokkal játszottunk, egészen 2018 decemberéig, mikor is belevetettük magunkat a WOT világába, azóta is "rabjai" vagyunk a játéknak, 20k környéki átlag csataszámmal. Általában szakaszban megyünk, ha egy időben játszunk, de véleményem szerint nem igazán megy nekünk ez, főleg magasabb tierben, mivel én hiányolom az összjátékot, szerintem jobban kellene egymásra figyelnünk!

Szóval a lényeg: Tegnapelőtt Mannerheim line-on játszottunk ahol az történt, hogy a klántársak eléggé faképnél hagytak, kommunikáció nélkül betörtek középre, és mikor én ezt nehezményeztem, nem értették a problémámat, mivel a csata "úgyis nyertes volt"! Mikor észleltem, hogy egyedül maradtam, megpróbáltam csatlakozni hozzájuk, de az UDES 3 meglőtt, így jobbnak láttam visszahúzodni és fedezni őket... Szerintük a helyes megoldás a középen támadás volt, én pedig úgy gondolom, az északi oldalt kellett volna tolnunk tovább. A velünk lévő IS-3A végül csatlakozott is hozzájuk, bár a vacillálása látható a replayen...
A kérdéses részről a youtube-ra is feltettem egy videót:

A replayt csatolom.

Ti mit gondoltok erről?
Mellékletek:

3 hónapja 4 hete #295729 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Dele beküldte: Sziasztok!

Nem vagyok aktív tagja a fórumoknak, de rendszeresen olvasom az oldalt és a topikokat. De a minap olyan esemény történt, ami miatt úgy érzem, nálam jobban hozzáértők véleményére lenne szükségem!
Az EKE klán története közel húsz évre nyúlik vissza, barátaimmal alapítottuk, MOHAA és azt követő FPS játékokkal játszottunk, egészen 2018 decemberéig, mikor is belevetettük magunkat a WOT világába, azóta is "rabjai" vagyunk a játéknak, 20k környéki átlag csataszámmal. Általában szakaszban megyünk, ha egy időben játszunk, de véleményem szerint nem igazán megy nekünk ez, főleg magasabb tierben, mivel én hiányolom az összjátékot, szerintem jobban kellene egymásra figyelnünk!

Szóval a lényeg: Tegnapelőtt Mannerheim line-on játszottunk ahol az történt, hogy a klántársak eléggé faképnél hagytak, kommunikáció nélkül betörtek középre, és mikor én ezt nehezményeztem, nem értették a problémámat, mivel a csata "úgyis nyertes volt"! Mikor észleltem, hogy egyedül maradtam, megpróbáltam csatlakozni hozzájuk, de az UDES 3 meglőtt, így jobbnak láttam visszahúzodni és fedezni őket... Szerintük a helyes megoldás a középen támadás volt, én pedig úgy gondolom, az északi oldalt kellett volna tolnunk tovább. A velünk lévő IS-3A végül csatlakozott is hozzájuk, bár a vacillálása látható a replayen...
A kérdéses részről a youtube-ra is feltettem egy videót:

A replayt csatolom.

Ti mit gondoltok erről?

A csapattársaid (szerintem) nem hoztak rossz döntést. Mivel nem volt senki középen, így könnyedén megflankelhették volna a heavy line-t, de a csapatotok ekkor már jelentős előnyben volt mindenhol, így hasznot nem húzott belőle senki.
Mindazonáltal a te passzivításod nem volt logikus: 1:15-kor (videó alapján) azonnal érdemes lett volna rámenned a udes-re (felspotolódott a su-130pm), aki egyedül maradt veled szemben, ugyanis full hp-n voltál és simán kijátszhattad volna tárazás alatt. (Nem ítélkezésből, de ez a videó önmagában bemutatja, hogy képes az xvm visszafogni valakinek a csatába nyújtott teljesítményét: legalább 1600-2000 dmg-ed lehetett volna ha agresszívabb vagy, még akkor is ha kilőnek, ami a udesnek egy párbajban bármilyen jó is, nehéz lett volna...)

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

3 hónapja 4 hete #295730 Írta: Dele
Megválaszolva: Dele
Köszi a véleményt!

A passzivitásomra az a magyarázat, hogy akkor már nem a harcra figyeltem, hanem a TS-en kérdeztem a társaimat, miért hagytak magamra? És miért nem szóltak, hogy középre mennek? Ha egyedül vagyok, akkor ezen nem akadok fenn és rárontok az UDES-re, de én szakaszban szakaszként szeretnék játszani, és óriási csalódás volt látni, hogy magamra hagytak...

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.