Jelenleg 280 vendég és egy tag online

Prémium harckocsik

5 hónapja 2 hete #283084 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

Wotman5000 beküldte: Tudna arról valaki valamit mondani, hogyan lehet hogy a Lorr az egyik legjobb prémtankként van számon tartva, de ugyanakkor az 50 100 ami majdnem ugyanaz ráadásául több lövedéke is van a tárban a gyengébb tankok közt szerepel a mezőnyben ?

A T32-es is nagyon hátul van, de a Patriot ami majdnem ugyanaz mégis az egyik legjobb prémtank. Hogyan lehet ezis? thearmoredpatro...mance/

A p44 panthera sem szerepel az élmezőnyben, pedig elvileg a legjobb prémtank a Porgetto. Miért?

A tech trees osztályozás alapján a majdnem ugyanolyan sima tank gyengének számít a mezőnyben, mégis a prémium változata erősnek van mondva. Hogyan lehetséges ez?
Olyan mintha bekötött szemmel teljesen mást mondanának ugyanazokról a termékekről. A prémium tankokról kialakult véleményünk fals vagy ez a mostani az?:unsure: :awesome: .

Lorr-50 100 = A Lorr med, a másik Heavy. A Lorrnak sokkal jobb az ágyúkezelhetősége, (vagyis majd minden ágyústatja,) és a tank kezelhetősége is. Ebből kifolyólag valószínűleg ezért számít jobbnak.

Panthera - Progretto Itt gondolom azért népszerűbb a Progretto, mert bár papíron a Panthera jobb, a Progretto elég sok embernek megvan aki nem is húzza az olasz ágat, míg a Pantherához csak az ág húzásakor tudsz hozzájutni.

A Bűnvadászok tagfelvételt hirdet. Részletek PM-ben
Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 hónapja 2 hete #283086 Írta: -
Megválaszolva: -

Wotman5000 beküldte: Tudna arról valaki valamit mondani, hogyan lehet hogy a Lorr az egyik legjobb prémtankként van számon tartva, de ugyanakkor az 50 100 ami majdnem ugyanaz ráadásául több lövedéke is van a tárban a gyengébb tankok közt szerepel a mezőnyben ?

A T32-es is nagyon hátul van, de a Patriot ami majdnem ugyanaz mégis az egyik legjobb prémtank. Hogyan lehet ezis? thearmoredpatro...mance/

A p44 panthera sem szerepel az élmezőnyben, pedig elvileg a legjobb prémtank a Porgetto. Miért?

A tech trees osztályozás alapján a majdnem ugyanolyan sima tank gyengének számít a mezőnyben, mégis a prémium változata erősnek van mondva. Hogyan lehetséges ez?
Olyan mintha bekötött szemmel teljesen mást mondanának ugyanazokról a termékekről. A prémium tankokról kialakult véleményünk fals vagy ez a mostani az?:unsure: :awesome: .

Maga az összehasonlítási módod teljesen téves. Kezdjük az elsővel: ha egy prémtank jobb, mint a nem-prém variánsa, miért kéne annak bárhol lennie? Nem jár kéz-a-kézben a két tank.

Lorr. 40t vs AMX 50 100 - Ezt Robi kb megválaszolta.

T32 vs Patriot - Rossz alap átütés, rossz ágyú kezelhetőség, kb egy visszalépés a T29-hez képest. Mobilitása is kevés a Patriothoz képest. A T32 sose volt egy ultrahiperszuper tank, egyedül a toronypáncélja az, ami kemény, itt ki is fújt.

Pantera - Ezért nincs fent:
"Do I think this list is 100% accurate to determine which tanks are good/bad? No, but it is a useful reference. No Italian or Polish tanks yet, sample sizes were too small and it’s mostly only the hardcore/very skilled players who have them, which skews the data."

Pontosan tudom, mit akarnál sugalni ezzel: bizonyos prém tankok jobbak, mint a tech-tree variánsok. Viszont ezt kb az nem tudja, aki 2-3 éve egy kő alatt él, és csak levegőért, vízért, meg kajáért jár ki. Konkrét CC-k videók százaiban elmondták már ezt, ez egy köztudott tény.

5 hónapja 2 hete #283087 Írta: Wotman5000
Megválaszolva: Wotman5000

Robb_HUN beküldte:

Lorr-50 100 = A Lorr med, a másik Heavy. A Lorrnak sokkal jobb az ágyúkezelhetősége, (vagyis majd minden ágyústatja,) és a tank kezelhetősége is. Ebből kifolyólag valószínűleg ezért számít jobbnak.

Panthera - Progretto Itt gondolom azért népszerűbb a Progretto, mert bár papíron a Panthera jobb, a Progretto elég sok embernek megvan aki nem is húzza az olasz ágat, míg a Pantherához csak az ág húzásakor tudsz hozzájutni.

"Lorr-50 100 = A Lorr med, a másik Heavy. A Lorrnak sokkal jobb az ágyúkezelhetősége

Azért mert az egyik mednek van elnevezve számít valamit? Nem szeretnek hevivel játszani? Az 50 100-nak 2-vel több tölténye van, az nem számít? picit jobb az ágyú szoftstatja és már a gyenge gépből top lesz?

"anthera - Progretto Itt gondolom azért népszerűbb a Progretto, mert bár papíron a Panthera jobb, a Progretto elég sok embernek megvan aki nem is húzza az olasz ágat, míg a Pantherához csak az ág húzásakor tudsz hozzájutni.

Ez világos, de Ciff elemzésében e-sport olvdalon a Porgettó volt a top1. Nem a népszerűséget kérem számon,hanem a használhatóságot.

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283088 Írta: Matt__Kirby
Annyiban számít hogy egy meddel könyebben tudsz mozogni, akár fedezék mögül kinézni vissza. És az ágyú kezelhetősége jobb, ez azért számít, mert nyilván amivel pontosabban többet tudsz lőni, azzal eredményesebb vagy azt meg jobban és többet használod?

Egy jobban használható tank, mondjuk többcélú nyilván népszerűbb is. És nyilván ami népszerűbb az jobban használható, vica versa
Ebből kifolyólag mivel népszerűbb, és többen használják, könnyebben van a top 1 lista élén?:)

Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643

5 hónapja 2 hete #283089 Írta: Wotman5000
Megválaszolva: Wotman5000

StahanoW beküldte:

Maga az összehasonlítási módod teljesen téves. Kezdjük az elsővel: ha egy prémtank jobb, mint a nem-prém variánsa, miért kéne annak bárhol lennie? Nem jár kéz-a-kézben a két tank.

Lorr. 40t vs AMX 50 100 - Ezt Robi kb megválaszolta.

T32 vs Patriot - Rossz alap átütés, rossz ágyú kezelhetőség, kb egy visszalépés a T29-hez képest. Mobilitása is kevés a Patriothoz képest. A T32 sose volt egy ultrahiperszuper tank, egyedül a toronypáncélja az, ami kemény, itt ki is fújt.

Pantera - Ezért nincs fent:
"Do I think this list is 100% accurate to determine which tanks are good/bad? No, but it is a useful reference. No Italian or Polish tanks yet, sample sizes were too small and it’s mostly only the hardcore/very skilled players who have them, which skews the data."

Pontosan tudom, mit akarnál sugalni ezzel: bizonyos prém tankok jobbak, mint a tech-tree variánsok. Viszont ezt kb az nem tudja, aki 2-3 éve egy kő alatt él, és csak levegőért, vízért, meg kajáért jár ki. Konkrét CC-k videók százaiban elmondták már ezt, ez egy köztudott tény.

"ha egy prémtank jobb, mint a nem-prém variánsa, miért kéne annak bárhol lennie? Nem jár kéz-a-kézben a két tank.

Ciff elemzésében az említett oldalon a Prog A TOP1, nem sokkal utána a lorr és a patr.-ot is remeknek ítélték.

"T32 vs Patriot - Rossz alap átütés

Néhány dologban elmarad, egy kicsit, de ez olyan nagy hátrány a csatamezőn hogy egy picivel lassabb, de ugyanúgy néz ki, ugyanolyan design, alak, forma, péncélértékek?

"Pontosan tudom, mit akarnál sugalni ezzel: bizonyos prém tankok jobbak, mint a tech-tree variánsok

Nem értem miért nagy a különbség a sima és a premizált változat közt. Egyedül az is3 és a premizált defender közt hatalmas a különbség a többinél nem. Sőt az 50 100 jobb is a lorrnál.

Régen a prémek nem voltak jobbak a simánál, sőt egyvalamiben gyengébbek voltak

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283090 Írta: -
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

"ha egy prémtank jobb, mint a nem-prém variánsa, miért kéne annak bárhol lennie? Nem jár kéz-a-kézben a két tank."

Ciff elemzésében az említett oldalon a Prog A TOP1, nem sokkal utána a lorr és a patr.-ot is remeknek ítélték.

Ne keverjük a szezont a fazonnal. Az, hogy kinek mi jön be (milyen statisztikai adatok alapján), az más és más, nem globálisan elismert lista. Tény: Ezek az újhullámos prémium tankok igencsak jók, jobbak, mint a sima, kreditért vásárolható "testvéreik". Több listában láttam őket elől, vagy legelől, szóval ezt értem. Btw: ki az a Ciff? Nem szép gúnyolni a youtubereket.

"T32 vs Patriot - Rossz alap átütés"

Néhány dologban elmarad, egy kicsit, de ez olyan nagy hátrány a csatamezőn hogy egy picivel lassabb, de ugyanúgy néz ki, ugyanolyan design, alak, forma, péncélértékek?

tanks.gg/compar...26e5-p

Se a löveg, se a páncélzat nem ugyanaz, csak külsőre. A statok alapján ami piros, az rosszabb, ami zöld, az jobb. Látható, hogy kb az alfa és a toronypáncélon kívül mindenben jobb a Patriot, sőt: papíron ugyan a torony gyengébb jóval, de az armor profilja alapján eléggé erős. Tény: nem beüthetetlen, viszont az ágyúja miatt tud távolságot tartani, és aprítani a népet a nagyobb DPM miatt.

Armorprofilja a Patriotnak: tanks.gg/tank/t...m=live

"Pontosan tudom, mit akarnál sugalni ezzel: bizonyos prém tankok jobbak, mint a tech-tree variánsok"

Nem értem miért nagy a különbség a sima és a premizált változat közt. Egyedül az is3 és a premizált defender közt hatalmas a különbség a többinél nem. Sőt az 50 100 jobb is a lorrnál.

Régen a prémek nem voltak jobbak a simánál, sőt egyvalamiben gyengébbek voltak

Sajnos jó nagy különbségek vannak már a prém és nemprém tankok között, és többször a prém tank irányába (bár vannak kivételek). Bár... tegyük hozzá: sajnos, vagy nem sajnos? Ugyanis egy réteg elvárja, hogy jobb legyen a pénzért vásárolt tankja, mint a tech trees, van egy másik réteg, akik nem várják ezt el.

Régen valóban így volt: a prém tank legyen gyengébb, mint a tech-trees verziója. El is ment ez sokáig, csak ugye... jött a Liberté, Defender, Patriot, Skorpion G, Lorr. 40t, és még pár társa, amik jóval erősebbek voltak a tech-tree verzióktól, és ez a régi trend megszakadt. Noha persze... vannak még mindig olyan új prémek, amik gyengébbek (pl Mauerbrecher, T26E3 Eagle, stb). A Progetto kivételes eset, mert a tech tree és a prém verziója is erős szerintem. A Pantera pedig érzésre mintha jobb lenne (nincs meg nekem, viszont amit eddig láttam csaták és videók alapján, érzésre erősebb).

Itt van pár összehasonlítás (zöld jobb, piros rosszabb):
tanks.gg/compar...r-40-t
tanks.gg/compar...tto-46
tanks.gg/compar...26e5-p

Remélem segítettem :)

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283092 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi
Csak kettőhöz fűznék.

Lorr - 50100

Hogy medium, hogy camo+mozgékonyság, hogy rugalmasabb a reload idejére is, hogy a csapatlistában medium slotot visz el, az nyilván mind-mind jelentős random csatákban. De például kisebb résztvevőjű versenyeken már az 50100 előnyei fognak előtérbe kerülni. (Ha jól tudom, a kecskeméti 2v2 győztes csapata most is előszeretettel használta a francia nehezet. :) )

Progetto - Pantera

Nem igazán értem, hogy miből indult (nem itt, már korábban) a jobb a Pantera dolog, holott egyértelműen rosszabb. Nem az, hogy meredeken rosszabb, csak rosszabb.

- A Pantera nagyobb, nagyobb profil, egy fokkal kevesebb gundep. Ráadásul, magasabb is a tank, tehát ez még inkább hátba fog ütni. Mindez sokkal relevánsabb "túlélésben", mint az a valamennyi extra oldalpáncél.

- Rosszabb ágyú soft statok.

- Kisebb látótáv.

- Nagyobb különbség az első és második újratöltés között. Nem túl magyarázva, sokkal előnyösebb a második töltényt gyorsabban tölteni, mint a harmadikat. Progettóval hatékonyabb és kényelmesebb is a tár használata.

- Kettő helyett kettő és fél intraclip töltésidő.

- A sebességkülönbségnél pedig vegyük figyelembe, hogy a talajellenállása sokkal rosszabb a Panterának.

Összességében, érezhetően rosszabb a Pantera.

(Robb, ezt a snoke-féle populáris:jobb elméletet nem ártana kicsit újragondolni, vagy inkább teljesen elfelejteni.)

Egyébként, alapvetően elhibázottnak tartom vbaddict adatokra ilyen vizsgálatot építeni. Például mennyi jó és tapasztalt játékos tolja ma 50100-zal? Aki most találta ki, hogy kihúzza az 50b-t? Aki ezek közül nem ugorja át free-ből a nyolcast egy az egyben? Aki nem is ugorja át free-ből és nem is húzza ki SH-TB a nyolcas tankjait?

Itt a progetto-pantera a "skill alapú" grafikonon:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: -, Matt__Kirby

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283093 Írta: -
Szokás szerint nem jött be az "érzésre" dolog :D . Oké, tanks.gg nem releváns (max stat összehasonlításra, meg armor bámulásra, aláírom), akkor mit használjak? vbaddict?

Köszi a helyreigazítást :) jobb tisztábban látni a dolgokat. Itt látszik meg, hogy sokszor, amit látok, nem közelít az igazsághoz. :D

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283097 Írta: straubbazsi

StahanoW beküldte: Szokás szerint nem jött be az "érzésre" dolog :D . Oké, tanks.gg nem releváns (max stat összehasonlításra, meg armor bámulásra, aláírom), akkor mit használjak? vbaddict?

Köszi a helyreigazítást :) jobb tisztábban látni a dolgokat. Itt látszik meg, hogy sokszor, amit látok, nem közelít az igazsághoz. :D

Hopp, nagyon elírtam.

"elhibázottnak tartom tanksgg adatokra ilyen vizsgálatot"

*vbaddictra adatokra

- mert többnyire a tank játékosbázisa fogja behatárolni a statisztikákat és nem a tank ereje
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: -

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283100 Írta: Matt__Kirby

Robb, ezt a snoke-féle populáris:jobb elméletet nem ártana kicsit újragondolni, vagy inkább teljesen elfelejteni

Én azt írtam, hogy mivel több (és jobb) játékosok játszanak egy tankot, így az könnyebben tanyázik egy lista elején, mint az "ágban" lévő társa?
És hogy amivel többen játszanak az valószínűleg jobb is?

(mondjuk ennek ellentmond, hogy sokan utálják a 430II-t, én meg nagyon bírom, tehát nekem jobb:))

Ez hogyan kapcsolódik Snoke-hoz?
És szerinted ez nem így van?
Szerk:
(áh értem már. a tanks.gg alapján azt írtam, hogy a Panthera jobb de nem volt iagaz, nem is tudom mit néztem akkor :) )

Te melyiket tartod jobbnak, és miért?

Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643

5 hónapja 2 hete #283103 Írta: straubbazsi
@Robb

Röviden, általában egy erős tanknak értelemszerűen nagyobb esélye lesz populárissá válni egy mindenben átlagoshoz képest, de nincs további kapcsolat, semmiképpen sem ad kizárólagosságot vagy helyes érvelést (lsd Snoke korábbi posztjai).

Elég megnézni a legtöbbet játszott tízes tankokat, ami úgy kezdődik, hogy is7, jgE100, Grille, Fv 4005, BC, amikből azért gyorsan átlag körülitől a legrosszabbak felé dobálnék. Eközben Type5 14., V4 34., 5A 42., 113 43., 50B 47.

Vagy T8 például WZ 132 38. helyen, VK 100 41., Caernarvon 45., 50100 64.,Obj416 80., PrimoVictoria 83., ChryslerKGF 100., holott ezek inkább egy TOP 15 "erőlistában". És ezt lehetne bármeddig sorolni.

Hogy az ilyen vbaddict statokat befolyásolja és meghatározza a különböző játékosok tankválasztás szokásai, hát nyilván, ezt írtam én is.

5 hónapja 2 hete #283104 Írta: Matt__Kirby

straubbazsi beküldte: @Robb

Röviden, általában egy erős tanknak értelemszerűen nagyobb esélye lesz populárissá válni egy mindenben átlagoshoz képest, de nincs további kapcsolat, semmiképpen sem ad kizárólagosságot vagy helyes érvelést (lsd Snoke korábbi posztjai).

Elég megnézni a legtöbbet játszott tízes tankokat, ami úgy kezdődik, hogy is7, jgE100, Grille, Fv 4005, BC, amikből azért gyorsan átlag körülitől a legrosszabbak felé dobálnék. Eközben Type5 14., V4 34., 5A 42., 113 43., 50B 47.

Vagy T8 például WZ 132 38. helyen, VK 100 41., Caernarvon 45., 50100 64.,Obj416 80., PrimoVictoria 83., ChryslerKGF 100., holott ezek inkább egy TOP 15 "erőlistában". És ezt lehetne bármeddig sorolni.

Hogy az ilyen vbaddict statokat befolyásolja és meghatározza a különböző játékosok tankválasztás szokásai, hát nyilván, ezt írtam én is.

Ja, értem, értem.
Nekem a Vbaddict azért nem jó, mert kiírja hogy mondjuk a sheridan áll az első helyen 21e csatából, a Wz 132 meg második 19E csatával. Na most hogyan hasonlítanék össze két tankot, ami nem is ugyanannyi csatát ment? Azért 1000 csata sokat számít nem?

Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283108 Írta: rotkcaj
Megválaszolva: rotkcaj
Amúgy ti milyen döntéseket hoztok meg a vbaddict statisztikái alapján? Mert pl mondjuk kreditfarmolásra keresnék tankot, akkor az M41 90-et választanám az Obj 252U helyett, és hiába játszok mind a kettővel egész jól, a "csoda" heavy-vel sokkal jobban keresek a gyakorlatban. Egyrészt a lightot szarabbul jutalmazza a rendszer, a defender statisztikáit meg lerontja a rengeteg wannabehero.

Nemtizes tech tree tankok statjait meg a rengeteg stockos csata ronthatja le, szóval a statisztika alapján megint nem lehet pontosan megállapítani, hogy melyik jó és melyik szar tank.

Illetve az se mindegy, hogy mire is kell az a tank. Említve volt egy versenycsapat, ami előszeretettel használta az 50 100-at. Amíg egy competitive játékban kiemelkedően lehet használni, hiszen együtt dolgozik a csapatod, addig randomban ezerszer jobb egy Lorraine, mert flexibilisebb, és amúgy is magadnak kell kikaparnod a gesztenyét.

Szóval ti milyen döntéseket hoztok a vbaddict random emberek random csatáin alapuló statisztikái alapján? #nooffense #nokappa

5 hónapja 2 hete - 5 hónapja 2 hete #283111 Írta: -

rotkcaj beküldte: Amúgy ti milyen döntéseket hoztok meg a vbaddict statisztikái alapján? Mert pl mondjuk kreditfarmolásra keresnék tankot, akkor az M41 90-et választanám az Obj 252U helyett, és hiába játszok mind a kettővel egész jól, a "csoda" heavy-vel sokkal jobban keresek a gyakorlatban. Egyrészt a lightot szarabbul jutalmazza a rendszer, a defender statisztikáit meg lerontja a rengeteg wannabehero.

Ennek egyszerű oka van valószínűleg - Nem tudod az M41 90-et kihasználni. Egyáltalán nem a rengeteg "wannabehero" az oka annak, hogy a Defender kevesebbet keres. M41 90-el nem tudod azt a teljesítmény nyújtani, ami kéne a sok kredithez, Defenderrel pedig hozod azt az átlagot, amivel jól keresel. Mobilitás, látótáv, on-the-move camo, gun soft statok, és gun statok, ezek egy jó játékos kezében aranyat érnek... általában. Ebben a témában Bazsi véleménye lenne a mérvadó.

rotkcaj beküldte: Nemtizes tech tree tankok statjait meg a rengeteg stockos csata ronthatja le, szóval a statisztika alapján megint nem lehet pontosan megállapítani, hogy melyik jó és melyik szar tank.

Amennyiben egy tankkal jól játszol, nem jelenti azt, hogy a többi tankhoz képest jól fog menni vele. Meccs függő, MM függő, stb. Viszont egy tank overall statisztikája ha stock, ha nem stock, átlagban jobb lesz a gyengébb tankoktól, a kevésbé jack-of-all-trades tankoktól. Szituációfüggő tankok ezért vannak lentebb például.

rotkcaj beküldte: Illetve az se mindegy, hogy mire is kell az a tank. Említve volt egy versenycsapat, ami előszeretettel használta az 50 100-at. Amíg egy competitive játékban kiemelkedően lehet használni, hiszen együtt dolgozik a csapatod, addig randomban ezerszer jobb egy Lorraine, mert flexibilisebb, és amúgy is magadnak kell kikaparnod a gesztenyét.

Itt valamit félreértettél... szituációfüggően mondta Bazsi is, hogy mikor jobb az egyik és másik. Pontosan ugyanezt mondta, szóval nem értem, miért kell ezt most átrágni megint, mintha más lett volna állítva.

rotkcaj beküldte: Szóval ti milyen döntéseket hoztok a vbaddict random emberek random csatáin alapuló statisztikái alapján? #nooffense #nokappa

Semmiféle döntésről szó sincs, véleménycseréről volt szó. Kikérte valaki a véleményét a fórumozóknak, és válaszoltunk.

Amennyiben arra gondoltál, hogy "mi" mi alapján döntjük el, hogy egy tank jó-e vagy sem: Én részemről információkeresés, felmérés, statisztikák átnézése, pár videó olyan youtuberektől, akik az őszinte véleményüket mondják el egy tankról, és nem úgy állítják be, mintha a "világ legjobb tankja" lenne. Utána megveszem (ha bejön), és elkezdek barátkozni vele. Van olyan tank, amit több év szemezgetés, utánajárás után veszek meg (szeretem a szenvedős tankokat :D ).

Sajnos az elmúlt időben nem jutott annyi időm a barátkozásra, ugyanis nagyobb dolgokba vágtam bele a fejszémet, és ott lógnak szép sorba a tankjaim, amik várják a barátkozást. :(

Ja és ugyanígy #nooffense #nokappa :)

5 hónapja 2 hete #283114 Írta: straubbazsi

Amúgy ti milyen döntéseket hoztok meg a vbaddict statisztikái alapján?

Nagyon semmilyent. (Bár nemrég pont megnéztem, hogy Mäuschen-Maus milyen felszerelést használnak a játékosok. :cheer: )

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.