Jelenleg 326 vendég és 2 tag online

Brit harckocsik

3 éve 10 hónapja #216848 Írta: Tomax96
Megválaszolva: Tomax96

Sics beküldte: Brit forgótornyos TD ágról mi a vélemény? Archer és Achilles még csak csak ismerős, de mi várható föntebb?

Én a 8-ast húztam csak ki. Nagyon jó vele játszani,és jó tank. QB azt mondta ez az a TD,amihez skill kell,és ez igaz is. Én könnyen tudok játszani vele. Élvezetes. Jó ágyú,jó mobilitás.

9-es az lassabb,és csak az a jó benne,hogy brutális a dpm-e,de összességében a 8-as jobb tank.

10-est meg HESH-el kell használni. Nem könnyű jól játszani vele. Szerintem a fun faktor miatt játszanak vele sokan,mert ha beadja,akkor igen nagyot lehet odacsapni. 8-as tankokat simán one shotolja.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 7 hónapja #227652 Írta: Tekagi
Megválaszolva: Tekagi
Nekem Crusader már örök kedvenc marad :) Este 1vs1 felállásban brit 5-ös heavy-t szétszedtem vele, :cheer: Nagyon jó vele tierjébe nehezek ellen. Közelharcban 1vs1-ben. Mondjuk én noob vagyok de a heavy tulaj még nálam is rosszabbul játszott. Valószinű örökös álcafestést is megkapja :)

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #227661 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Sziasztok!

Na hát a hétvégén kifejlesztettem a Black Prince-t... Hát köpedelem. Bár alapból nem vagyok jó játékos, inkább átlagos, de ez halál. a Churchill I-t szerettem, a Churchill VII-t eleinte utáltam, de lassan megtanultam vele játszani, és elég türhető lett, bár ez a sikerélmény annyit jelent, hogy piroskából citromsárga alja lettem vele, szakértőnek nem mondanám magam. De ez a BP... persze 10 csata után nem írom le, mert az elődjével is kb 50-60. csatámig csak átkozódtam, de a BP-t valahogy már egy tierrel feljebb is használhatatlannak tartom. Lassú, kicsi sebzés ami nem is lenne baj, mert úgy lő mint egy gépágyú, de ez is akkor érne vmit, ha átütné amit lő, de az ütétése még csak átlagosnak sem mondható. Elvileg jól lehet vele sidescrappelni. Bevallom férfiasan, hogy a sidescrap az egy olyan technika, amit egyelőre nem tudtam elsajátítani, és azért tier8-9-ben még nem vagyok tisztában a weakpointokkal sem. Vajón végig utálni fogom, vagy meg lehet vele tanulni játszani? (nyilván meglehet, mert láttam vele zöld-kék játékosokat, de nem túl gyakoriak).

Valami tipp, főleg nagyobb tierben érdekelne, h h kéne használni? Illetve megérte/éri nekem szenvedni ezzel a 3 tankkal, hogy eljussak a T10-eshez? Van az elég jó ahhoz, hogy megérje az idegbaj?

3 éve 7 hónapja #227662 Írta: Tekagi
Nekem azt irták BP-re attol fogom megutálni brit heavy ágat, kezdő vagyok kezdjek inkább más nemzetet :) De azért sok sikert hozzá :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #227664 Írta: Grande__Reagel

Tekagi beküldte: Nekem azt irták BP-re attol fogom megutálni brit heavy ágat, kezdő vagyok kezdjek inkább más nemzetet :) De azért sok sikert hozzá :)

Egy tank miatt nem fogom megutálni az egész ágat, főleg úgy, hogy elvileg a 8-as már jó lesz. De hogy a BP nem lesz a kedvencem, abban majdnem biztos vagyok.

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #227666 Írta: Tekagi
Persze, igazad van. Meg lehet ráérzel s megszereted.De majd jön valaki profi s leirja mi a szitu vele :) Én csak 5-t probáltam, már annál voltak egy idő után nem szeressem dolgok.

3 éve 7 hónapja #227667 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
A Black Prince minden pillanatát utáltam - a rossz hír hogy szerintem nem lesz jobb neked se.
A jó hír, hogy utána jók jönnek, főleg a 9-10-es nagyon jók lesznek.
Töltsd az aranyat abba a BP-be és próbálj meg mielőbb túlleni rajta - ez minden amit én tudok tanácsolni.

Grande__Reagel beküldte: Sziasztok!

Na hát a hétvégén kifejlesztettem a Black Prince-t... Hát köpedelem. Bár alapból nem vagyok jó játékos, inkább átlagos, de ez halál. a Churchill I-t szerettem, a Churchill VII-t eleinte utáltam, de lassan megtanultam vele játszani, és elég türhető lett, bár ez a sikerélmény annyit jelent, hogy piroskából citromsárga alja lettem vele, szakértőnek nem mondanám magam. De ez a BP... persze 10 csata után nem írom le, mert az elődjével is kb 50-60. csatámig csak átkozódtam, de a BP-t valahogy már egy tierrel feljebb is használhatatlannak tartom. Lassú, kicsi sebzés ami nem is lenne baj, mert úgy lő mint egy gépágyú, de ez is akkor érne vmit, ha átütné amit lő, de az ütétése még csak átlagosnak sem mondható. Elvileg jól lehet vele sidescrappelni. Bevallom férfiasan, hogy a sidescrap az egy olyan technika, amit egyelőre nem tudtam elsajátítani, és azért tier8-9-ben még nem vagyok tisztában a weakpointokkal sem. Vajón végig utálni fogom, vagy meg lehet vele tanulni játszani? (nyilván meglehet, mert láttam vele zöld-kék játékosokat, de nem túl gyakoriak).

Valami tipp, főleg nagyobb tierben érdekelne, h h kéne használni? Illetve megérte/éri nekem szenvedni ezzel a 3 tankkal, hogy eljussak a T10-eshez? Van az elég jó ahhoz, hogy megérje az idegbaj?

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tekagi, Grande__Reagel

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #227669 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

Grande__Reagel beküldte: Valami tipp, főleg nagyobb tierben érdekelne, h h kéne használni? Illetve megérte/éri nekem szenvedni ezzel a 3 tankkal, hogy eljussak a T10-eshez? Van az elég jó ahhoz, hogy megérje az idegbaj?

Először is, sajnos nem tudod megspórolni vele, hogy megtanuld a sidescrape-t. Ezen az sem változtat nagyon, ha egyébként a Churchill ágat sutba dobod. A sidescrape-t muszáj megtanulni.

Ebben a videóban nagyjából 12 perc körültől mutatja be Jingles, , hogy mi az ideális szög, amiben használnod kell:

Természetesen mindez akkor ér valamit, ha fedezékből ebből a szögben kihátrálva használod, úgy hogy a fedezéked a manöver közben továbbra is takarja az ellenfél nézőpontjából a gyenge front testpáncélt.

Az ágyu egyébként teljesen rendben van. Elég pontos, az ellenfél gyenge pontjainak lövésére is alkalmas: ha nem mennek a gyenge pontok, ez az a szint, ahol ezeket is muszáj elkezdeni megtanulni. Ha valamit nem tudsz átütni a normál lőszerrel, akkor szépen meg kell nyitni egy alkalmazást, amiben meg tudod nézni annak a tanknak a páncélmodeljét, amivel nem boldogultál, és meg kell nézni, hol a leggyengébb a páncélja. Egy párszor ezt biztos ismételni kell, de ahogy a játékban sikerélményed lesz és átütöd, úgy ez egyre inkább be fog rögzülni.

Ha minden kötél szakad, még mindig ott a prém lőszer, aminek erre a szintre tökéletesen elegendő az átütése (összevetésképpen a Tigrisnek sem több). De persze azzal sem lövöldözhet az ember meggondolatlanul, mert az esztelen lövöldözésnek is lepattanók a következményei, a számla meg csak dagad.

Szerintem egyelőre ne kacsingass a T10-re, tanuld a nehéz tankozást 5-6-7 szintű tankokkal. Ha nem mennek az alapok, ne hidd, hogy egy egyébként kezelhető tízes tankkal menni fog. Ellenkezőleg, bődületes csalódás lesz.

Ha kezdő vagy, ezzel együtt én az amerikai nehéz ágat javasolnám neked. Minden szinten bolond biztosabb tankokat találsz azon az ágon, mint az angoloknál.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tekagi, Grande__Reagel

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #227681 Írta: Grande__Reagel

CrawlingChaos beküldte:

Grande__Reagel beküldte: Valami tipp, főleg nagyobb tierben érdekelne, h h kéne használni? Illetve megérte/éri nekem szenvedni ezzel a 3 tankkal, hogy eljussak a T10-eshez? Van az elég jó ahhoz, hogy megérje az idegbaj?

Először is, sajnos nem tudod megspórolni vele, hogy megtanuld a sidescrape-t. Ezen az sem változtat nagyon, ha egyébként a Churchill ágat sutba dobod. A sidescrape-t muszáj megtanulni.

Ebben a videóban nagyjából 12 perc körültől mutatja be Jingles, , hogy mi az ideális szög, amiben használnod kell:

Természetesen mindez akkor ér valamit, ha fedezékből ebből a szögben kihátrálva használod, úgy hogy a fedezéked a manöver közben továbbra is takarja az ellenfél nézőpontjából a gyenge front testpáncélt.

Az ágyu egyébként teljesen rendben van. Elég pontos, az ellenfél gyenge pontjainak lövésére is alkalmas: ha nem mennek a gyenge pontok, ez az a szint, ahol ezeket is muszáj elkezdeni megtanulni. Ha valamit nem tudsz átütni a normál lőszerrel, akkor szépen meg kell nyitni egy alkalmazást, amiben meg tudod nézni annak a tanknak a páncélmodeljét, amivel nem boldogultál, és meg kell nézni, hol a leggyengébb a páncélja. Egy párszor ezt biztos ismételni kell, de ahogy a játékban sikerélményed lesz és átütöd, úgy ez egyre inkább be fog rögzülni.

Ha minden kötél szakad, még mindig ott a prém lőszer, aminek erre a szintre tökéletesen elegendő az átütése (összevetésképpen a Tigrisnek sem több). De persze azzal sem lövöldözhet az ember meggondolatlanul, mert az esztelen lövöldözésnek is lepattanók a következményei, a számla meg csak dagad.

Szerintem egyelőre ne kacsingass a T10-re, tanuld a nehéz tankozást 5-6-7 szintű tankokkal. Ha nem mennek az alapok, ne hidd, hogy egy egyébként kezelhető tízes tankkal menni fog. Ellenkezőleg, bődületes csalódás lesz.

Ha kezdő vagy, ezzel együtt én az amerikai nehéz ágat javasolnám neked. Minden szinten bolond biztosabb tankokat találsz azon az ágon, mint az angoloknál.

Tudom, hogy a sidescrap fontos technika - és nem csak ennéla tanknál - szóval igyekszem megtanulni, pár eddig nem nagyon volt olyan tankom, ami ezt igényelte - még a két Churchillel is elboldogultam nélküle - viszont azért próbáltam olyan videőkat találni, amik jól elmagyarázzák/megmutatják, hogy hogyan lehet jól csinálni, de nem nagyon találtam olyat, amit meg is értettem. Munkahelyen vagyok, köszönöm a videot, otthon meg fogom nézni, hátha javít valamit.

A T10-es tankokat csak azért néztem meg, már rögtön az elején, hogy egyáltalán melyik ágon induljak el. Elég szar lett volna elindulni teszem azt, brit tornyos TD vonalon, aztán T10-be rájönni h ez egy szar - alapból nem szeretem a tornyos TD-ket. Weakpontos oldalt meg ezt találtam, nem tudom ez mennyire használható: www.targetdamag...ons-1/ Ha van ennél jobb, azt is szívesen veszem, bár nem tagadom, picit lusta vagyok ezeket kikutatni, meg memorizálni, mert kevés időm van játszani, és azt az időt inkább arra szánom. De nyilván, tudom h h ez az én érdekem, elvégre szeretnék nem "citrom" maradni, vmi "alma", "szilva" stat már jó lenne :D

Az amerikai heavy-t párhuzamosan viszem a brittel, a T29-nél járok, és hát azt imádom, az a torony... Sztem nincs tank a játékban ami belövi, egyszerűen imádom mutogatni még bottom tierként is a tornyom, hogy lőjetek b** meg!!! :D Persze, ha nincs arty. Például azzal is meg vagyok weakpont ismeret nélkül, bár ezzel már pont tanulgatom, mert - mivel hogy a tornyomat szinte folyamatosan kint tarthatom - van időm bőven, hogy próbálgassam, ha itt nem ment át, akkor itt próbálom meg, ha itt se, akkor ott, és így tovább. Az első 15-20 csatás szoktatás után, már a T29-cel nem is nagyon sebzek 1000 alatt, sőt, bőven felette. Kivéve ha rossz napom van, de akkor is azért 6-700 simán.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

3 éve 7 hónapja #227684 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos
Sidescrape tanulás: igen, azt értem, hogy videó alapján nehéz. Talán úgy gyorsabb elsajátítani, ha valaki olyannal megy az ember szakaszban, aki nem csak tudja, de arra is van energiája, hogy rád odafigyeljen, hogy csinálod. A másik meg a puding próbája! Gyakorolni kell és próbálkozni. Ha bevágják a test frontját közben, akkor tudod, hogy nem jól csináltad. Ha bevágják az oldalát folyamatosan, akkor tudod, hogy nem jó szögben vagy. Ha te nem tudsz közben lőni, akkor tudod, hogy nem jó szögben vagy. Aztán ha úgy érzed, működik a szög, akkor azt érdemes megjegyezni minden tankon, hogy a löveged/tornyod hogy áll a testhez képest, amikor a páncél effektív, te pedig közben tudod hatékonyan aprítani az ellenfelet. Így nem kell szögeken gondolkodni, hanem ezt berögzíted vizuálisan, és legközelebb ehhez igazítod magad.

Az jogos, hogy a T10-eseket nézed, és az alapján döntöd el, mit húzol. Ez nekem is kritikus, mert keveset játszom, és ezért nem mindegy, mire pazarolom az időmet.

Gyenge pontok: a targetdamage színes ábráit én nem szeretem. Én a tanks.gg-n szoktam nézni a páncél modeleket ( tanks.gg/wot/ta...:model ). Persze ez nem lustáknak való, de nem kell mindent megnézni. Amikor valamivel nem boldogulsz, akkor azt érdemes megnézni. A tankok többségénél elég hüvelykujj szabályszerűen megtanulni, minél érdemes a tornyot lőni, minél a testet, vagy annak is mondjuk az alsó lemezét, illetve megtanulni, hogy hol nem érdemes lőni.

T29: :trollol:

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tekagi

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #227697 Írta: Tomat
Megválaszolva: Tomat

CrawlingChaos beküldte: Sidescrape tanulás: igen, azt értem, hogy videó alapján nehéz. Talán úgy gyorsabb elsajátítani, ha valaki olyannal megy az ember szakaszban

Még az jutott eszembe, hogy Gyakorlóban például ezt remekül lehet tanulni egy kedves ismerőssel. Ház mögé beállni (vélt vagy valós) sidescrape pozícióban, az ismerős meg vadul lő. :)

Játékosnév: szeni17
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tekagi

3 éve 7 hónapja #227729 Írta: AntTheZ
Megválaszolva: AntTheZ

Tomat beküldte:

CrawlingChaos beküldte: Sidescrape tanulás: igen, azt értem, hogy videó alapján nehéz. Talán úgy gyorsabb elsajátítani, ha valaki olyannal megy az ember szakaszban

Még az jutott eszembe, hogy Gyakorlóban például ezt remekül lehet tanulni egy kedves ismerőssel. Ház mögé beállni (vélt vagy valós) sidescrape pozícióban, az ismerős meg vadul lő. :)

Szia!
T29-el, is-sel allok rendelkezesedre. Engem erdekelnek a Bp gyenge pontjai gyakorlatban. Este 9 utan altalaban fent vagyok. Nevem ugyan ez.

3 éve 7 hónapja #229481 Írta: Rallyefan81
Megválaszolva: Rallyefan81
Sziasztok!

Egy érdekességet fedeztem fel Cromwell kontra Cromwell B:
tanks.gg/wot/co...well-b
A tanks gg-n nincs különbség a csőlehajlásban, de a játékban elég jelentős...

Most mi az igazság? :blink:

RallyeFan
“Igazságot hirdetni, vagy hasznos dolgokat javasolni az embereknek, biztos módja annak, hogy üldözzenek minket.” (Voltaire)

Mellékletek:

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #229482 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Rallyefan81 beküldte: [/attachment]
Most mi az igazság? :blink:

A kis 6 fontos meggymagköpködővel nézed a simát, annak az ágyúnak valóban 13 fok a lehajlása.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #230779 Írta: Tetrament
Megválaszolva: Tetrament
Sziasztok. Látom sokan szidják és utálják a Churchill tankok mindhárom példányát. Régen én is félve kezdtem bele mert többen mondták, hogy agyrém minthogy szuper tankok. Én azon játékosok körét erősítem akik azt mondják, hogy jó tankok. nekem pont a herceg jött be legjobban főleg egy olyan kör után amikor 1500 HPs Tiger 1el 1v1eztem a magam 350hps szét artyzott kis hercegemmel. A csata egyszerű volt... se fedezek se semmi kB 20m választotta el a 2 tankot. Míg én bárhol belőttem, ő mindenhonnan pattogott. frontbol álltam neki még csak nem is forgattam, bízva az előtte lévő tapasztalatokban, hogy kiválóan pattog. A lomhaságon kívül sztem teljesen korrekt tankok +1 tierben is mindegyik Churchill. :)

Ideje élni, vagy halni hagyni!!!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Grande__Reagel

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.