Jelenleg

3
látogatónk van

Olasz harckocsik

2 éve 3 hónapja #296095 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Köszönöm mindenkinek, ezekkel és a régebbi hozzászólásokkal jól összeáll a kép.
7-8-9-en semmiképp nem lépek túl, de valószínűleg majd az 5-6-on sem. Főleg azért kezdtem el húzni, mert magas tier-ben tárazás, az nem semmi. Amikor először megláttam őket ellenfélként régen, azt hittem az valami nulla töltésidő hack. Már akkoriban motoszkált bennem, hogy a német TD-k után őket kéne kipróbálni.

A szándékoddal, hogy inkább fontolva haladsz, csak egyetérteni tudok.
Másrészt fontosnak és idetartozónak érzem kiemelni, hogy a pont 1 hete életbe lépett 1.9 verzió nemcsak szimpla HP-növelés volt a Tier VI alatti tankoknál, hanem az egyes tankok erősségeit is változtatta kisebb-nagyobb mértékben – azaz relatív erősorrendjük is változott. (Ez a változás nemcsak a direktben érintett TierII-VI tankokra hatott, hanem indirekten még a TierVII tankokra is) Az, hogy mi az új egyensúly, azt még senki nem látja pontosan, ennyi idő alatt még nem derülhetett ki. Ezt azért érzem fontosnak hangsúlyozni, mert az általunk a fentebbiekben az egyes tankokra leírt vélemények még a változtatás előtti tapasztalatokat mutatják. Az olasz tankokat is érinti ez az új erősorrend, ettől a változástól jók maradtak, de az alacsonyabb tierű tankokra leírt vélemények azért a megszokottnál több csipetnyi sóval kezelendőek.
Harmadrészt: Az olasz ág csúcspontjai mindenképp a TierVIII-IX-X tankok. Amíg ide felérsz, és ha a táras tankokkal még nincs tapasztalatod, érdemes megnézned a Tier VI csehszlovák Skoda T25-t meg a svéd prém Strv m/42-57-t (amire netán a múlthavi Tankreward révén is szert tehettél). Mindkét tank sokban hasonlít az olasz TierVIII-IX-X tankokra – gyors, páncél nélküli med-tankok táras ágyúval. Kiváló lehetőséget adnak arra, hogy kitanuld a táras tankokkal követendő taktikát, a helyzetfelismerés fontosságát, azt hogy mikor lehet, sőt KELL támadni velük és mikor célszerűtlen. Az ezeken szerzett gyakorlat nekem öntudatlanul is sokat segített akkor, amikor a Progettóval elkezdtem játszani, majd kifejlesztettem a Panterát – az olasz tankok annyival másak, hogy a tárhoz egy autoloader van hozzáadva, ami szinte eltünteti a tár hátrányos következményét, azaz könnyebb játszani velük.
Végül: Legyen annyi örömöd az olasz tankokkal való játékban, mint amennyi nekem és az előttem hozzászólóknak, azaz nekünk van. Sok sikert hozzájuk!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Slandyke, Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 3 hónapja #296392 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
De jó, megláttam, hogy a Koalíció (Excalibur) kampány nem azért nem megy nekem, mert nem bírom teljesíteni a küldetést, hanem már teljesült a fő feltétel, csak nem vettem észre. Automatikusan meg nem megy tovább, vár a másdfeltételre. Manuálisan átraktam a következőre és górcső alá vettem a küldetéseket. Mosolyogjatok meg, de szerintem a Bret.Panther-emmel simán végig tudom csinálni őket (semmi arty, semmi Tier VIII+ szuper-heavy feltétel), és akkor meg lesz még egy leány, akit pedig berakhatok tüzérnek az ötös olasz medbe. (ma meg is vettem, mert éppen akciós)
Ugyanis hát az ötösbe már tüzér is kell és ha szerzek egy vadiújat, akkor alapból olyan lassan jön be neki a BiA, hogy nem lehet kivárni.

Tudom, tudom, kiképző füzetekkel is felvihetem a százalékot, 2 milláért 250k xp mindenkinek. A fél fejlesztési fát egy nap alatt összeszedhetem magamnak a millió bónuszból, meg beváltásból, igen, igen.
Csak továbbra is szeretnék minden egyes tankkal annyit játszani, amennyire még nem mondom, hogy na most már ez semmi újat nem mutat nekem. A nemzeti kiképő füzeteket már elhasználtam, a pénz meg jól jön majd később amikor tényleg azonnal kell valami. Pl. ha megszerzem a Pudel-t, nem szándékszom a nulláról indítani a legénységet és mivel most nincsenek hóleányok (a Bret.Panther-t velük és Mikivel töltöttem meg), muszáj leszek belegyömöszölni pár milkát.

Ez azért is fontos nekem, mert nosztalgikus. A Hetzer-t mindig is nagyon szerettem, ezért megtartottam, de tovább is akartam menni valami kompetens legénységgel, így az utódjába a 2018-as hóleányokat raktam. Aztán a Jagdpantherről nem akartam továbblépni, mert a Ferdihez hiányzott egy legénységi tag. Ha jól emlékszem, akkor még kiképző füzetek se voltak. Nosza, vártam vagy 3-6 hónapot a 2019-es Karácsonyra, remélve, hogy akkor is lesznek hóleányok és az elsőt berakhatom második töltőnek. Így is lett.
Hát most akkor kicsit hasonló lesz az olasz ággal.

Ha jól néztem még és jól is emlékszem (nálam ritka kombináció), akkor az összes többi olasz mednél ez marad a legénységi/leánysági leosztás, tehát nagyon sok idejük lesz fejlődni.

Egyébként ez a P26/40 nagyon kézre áll nekem, talán a legjobban az összes közül. Majdnem annyira kedvelem mint a Jagdpanther-t 2019 őszén, vagy a Hellcat-et 2018 Karácsonyán.
Az első 40-50 csatám ráadásul lila wn8-as volt vele és az egyik első menet után rögtön M-es is lett. Az viszont azóta nem jött össze túl sokszor. Tulajdonképpen akkor kezdett el romlani a teljesítményem vele, amikor alacsony helyett közepes szintűként kezdtem tekinteni rá. Persze lehet, hogy fordított az összefüggés.

Tehát a 4-5-6 teljesen másfajta tankok, az alapján, amiket eddig itt írtatok. Továbbra is azt mondom, izgalmas lesz mindegyiknél kitapasztalni a stílust és annak megfelelően megtanulni játszani.
Ez jóság, mert attól kezdve, hogy még 2018 nyarán/őszén abbahagytam az USA med ág fejlesztését, egészen ez év elejéig egyszerűen nem éreztem ezt a med dolgot. Úgy voltam vele, ha se nem gyors, mint egy light, se nem páncélozott, mint egy heavy, se nem ijed meg még ő maga is a saját lövegétől a víztükröződésben, mint egy td, akkor minek? Hát soknak.

Játékbeli név: Bitangocska
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Szazados_

2 éve 2 hónapja - 2 éve 2 hónapja #296626 Írta: Andar
Megválaszolva: Andar
Hali!

Találkozott valaki olyan problémával (Standard B ) hogy miután a csata elején úgy döntök hogy prémium lőszert használok, betáraz (12 van nálam ált.) és miután ellőttem - nem táraz vissza csak egyet. A harc hevében nem is tűnik fel, csak mikor lőnék és látom hogy tölt. Nagyon kellemetlen mert az időnek bőven elégnek kellene lennie, és mégis csak egy lőszer van a tárban.
Ha rányomok a töltésre akkor meg elkezdi elölről és betáraz rendesen. Na de közben nem egyszer ki is lőttek...
Ez 4-5 csatánként előfordul, de normál lőszerrel is volt rá példa. Ez bug? Nálam lehet vmi?

(azt kizárom hogy elfogy a lőszer, tudom hogy addig nem táraz át míg ki nem ürül teljesen)

Átnéztem mindent de nem leltem ilyesmire leírást...

2 éve 2 hónapja #296627 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Én nem tapasztaltam ilyesmit, pedig mind a 3 tankkal játszottam, a 8-as és a 10-es jelenleg is a garázsban van. Replayen nem nézted vissza? Érdekes jelenség, nem mondom. Nálam a Hetzernél fordult elő, még bőven 1.0 előtt, hogy ha a prémium lőszert töltötte be az elején, majd arról áttöltöttem repeszre, akkor lövés után eltűnt egy prémium lőszer is. Miután tettem bele 1 alap lőszert, megszűnt a probléma. Mutass egy replayt, és megnézzük.

2 éve 2 hónapja #296630 Írta: Andar
Kínos. Visszanéztem, és ott betölt. Holott játék közben 100% hogy nem volt.
Lehet vmi lagg, ami okozhatja. Nem ez az első hogy az éles csata és a visszajátszás nem stimmel. Sokszor fiaim is itt ülnek, bizonyítván magamnak is hogy nem ment el az eszem...mit is láttam. Futok pár kört még vele...

2 éve 2 hónapja - 2 éve 2 hónapja #296637 Írta: VaFec
Megválaszolva: VaFec

Kínos. Visszanéztem, és ott betölt. Holott játék közben 100% hogy nem volt.
Lehet vmi lagg, ami okozhatja. Nem ez az első hogy az éles csata és a visszajátszás nem stimmel. Sokszor fiaim is itt ülnek, bizonyítván magamnak is hogy nem ment el az eszem...mit is láttam. Futok pár kört még vele...

Használsz modokat? Ha igen, akkor frissítsd őket az adott verzióhoz, vagy próbáld meg nélkülük.
Célkereszt mod okozhat hasonló anomáliát, hogy a számláló áll, de a háttérben attól még folytatja a betöltést.

2 éve 2 hónapja #296664 Írta: Andar
@VaFec

Igen használok, de alapot nagyon. Csak a célkereszt van (Solo's minimalistic) De ez fent van a másik PC-n is, ott nincs ez a jelenség.
Viszont mivel mindent átnéztem frissítettem és úgy tűnik (bár nem biztos) hogy az egér firmware frissítése megoldotta a problemet. (!!) Néha nem lőtt mikor kilkkeltem, olyan volt mint egy mikrolagg. Más játéknál nem vettük észre, mondjuk a gyerek percenkénti 300 kattintásával nem is tűnt volna fel... :) Az érdekes még, hogy viszont azóta tapasztaltam ezt a tárazási anomáliát mióta a duplacsövű csodákat is húzom. Ott is párszor lukra szaladtam...
De mivel sehol nem leltem ilyen hibát, valszeg nálam van/volt valami...
(windows, úgyhogy bármi IS lehetett...)

De köszi a tippeket.

1 éve 9 hónapja #299698 Írta: Bitangocska
Tervezem lenyomni a kuplongot és felváltani P43 Bis-re (Tier VI).

Meg akartam várni, amíg a parancsnokom látótáv képessége eléri a 100%-ot, de mivel ez már a negyedik (a 3. helyet elpocsékoltam egy mentorra, mert akkor még nem tudtam, hogy hasztalan), a hátamon is hosszú szakáll nő, mire meglesz (és már bőven elég kreditet öltem képzőkönyvekre a különböző legénységeimre).

Azt hiszem majd ingyen xp-ből kiszedem kb. az összes modulját, mert ugyan a német TD-kel nagyon szórakoztató volt tank xp-ből felépíteni mindent, de nincs már türelmem 1-2 évet áldozni 1 darab ágra.

Van valakinek ötlete, milyen felszereléseket rakjak rá?
A P43-omra kemény vázat, szellőzést és módosított konfigurációt raktam, mert vétel előtt az összehasonlításnál azt találtam, hogy a páncélja az előnye a többi VI-os medhez képest, hát akkor azt növelem tovább. Egyébként is jót tesz nekem a páncél, túl sokat vagyok tűzvonalban az elején, a mid/végjátékban meg akár fedezék nélküli akciók is bőven előfordulnak (engem ne nevezzenek többé kempernek, kérem, mint 2018-ban).
Meg kell jegyezni, bejött, néha nehéztanknak éreztem a sorozatos pattintásaival. Nem úgy mintha alapból örültem volna neki, egy mednek én inkább sebességet és valami beszámítható tűzerőt képzelek el. Pozitív példa a Skoda T25. A Bret.Panther-nél is nehéz volt megszokni a lassúságot és hogy ugyan jó a dpm ha folyamatosan tűzvonalban van valami, de az egy-egy lövés relatíve gyenge.

Persze úgyis a magasabb szintű, táras olaszok a cél. Már ha nem a nehéznek beállított új medek felé megyek majd, még nem döntöttem el. Vártam azokat az úgy nevezett olasz nehezeket, csak kicsit sem azokkal a tulajdonságokkal rendelkeznek, amit egy nehéztől elvárok (etalon: IS a 2014-es metában, csak a túlérzékeny ammo rack nélkül), sőt, az egyik inkább tűnik könnyűtanknak. Szóval lehet, hogy inkább az eredeti tervnél maradva a IX-es olasz medig megyek. Persze, mindkettőt megszerezhetném, csak nem tervezek megszűnni kazuárként létezni, továbbra sem lehet tudni előre egy-egy hónapra, hogy majd napi 20 randomot fogok lejátszani, vagy kettőt...

Talán meglepő lehet, hogy ilyesmiről társalgok, miközben az utóbbi időben többször kifejtettem, mennyire a hátam közepén akarom figyelni a random csatákat. A Halloween eseményhez kapcsolódó küldetéseket csak VII+ tankkal lehet vinni, szóval rávettem magam, hogy menjek pár kört a Jgpz E 100-ommal, amit annyira megutáltam annyira hamar vétel után... És egyre jobban megy! Több, mint fél éve nem mentem annyi jó randomot egymás után, mint ma ezzel a heavy td-vel és egész héten ha rossz is lett a végeredmény, nem azért, mert nem ott lett volna a szerveroldali célkereszt, mint a kliens, se nem pusztított meg fél perc alatt három arty, sőt, a csapat se volt annyira túl rossz egyszer sem. Csak az alacsony effektív álcaérték, a számbavehetetlen sebesség és a szörnyedelmes töltésidő azok, amiknek fel lehetett róni amikor nem igazán jött össze, de azokat már megszoktam és bizonyos pályákon nem is olyan szörnyű hátrányok. Ha a tankkal, amit a leginkább ki nem állhattam az évben ilyeneket zúzok egy héten át, akkor már bármi lehet.
Ugyan a VI-os tankjaimmal ugyanolyan szörnyű volt motanában a random, mint az utóbbi 1-2 hónapban szokott (hol van már, amikor kampányt csináltam végig a Skoda T25-tel meg Bret.Panther-rel június/júliusban...), de próbálkozni azért szabad. Talán a P43 Bis lesz nekem a mostani Karácsonyi eseményen az, ami a 2018-asnál a Hellcat volt (Nézd, top xp... top xp mindenhol!). Hé, a remény hal meg utoljára.

1 éve 9 hónapja #299701 Írta: Andar

Azt hiszem majd ingyen xp-ből kiszedem kb. az összes modulját, mert ugyan a német TD-kel nagyon szórakoztató volt tank xp-ből felépíteni mindent, de nincs már türelmem 1-2 évet áldozni 1 darab ágra.

Nem tudom mennyit játszol, de nem értem az 1-2 évet? Olasz ágat a nulláról, kb 3 hét alatt fulloztam ki. Illetve t9-ig. Prémium accaunt ok, xb boost, meg pont akkor szákoltam be egy 15x5x XP (de sok X) szorzókat...na de évek?

Figyelem: Spoiler!

A t6 olasz médiumra meg sztem teljesen mindegy mit raksz fel. A venti az ok, a többi... Alacsony a tier sztem hogy befolyásolja a csatáidat. Kemény kis tank de sokat leszel vele 7-8 tierben is, prémium lőszer nélkül nehéz lesz. Talán a harmadik legrosszabb pennel rendelkező medium.
Jó a 240-s sebzés, de ha nem üti át? Ok, - király leszel ha a top vagy vele, de ugye az eléggé "'random". Ue. a t7-is. Túl kell gyorsan lenni rajtuk... T8-tól meg buli van. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Bitangocska

1 éve 9 hónapja #299702 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

"(a 3. helyet elpocsékoltam egy mentorra, mert akkor még nem tudtam, hogy hasztalan)"
- Mi sem egyszerűbb, nyomj egy skill resetet. Ha van rá 200 aranyad, akkor nem veszítesz xp-t. Ha úgy van, akkor várj ki egy legénységi akciós hétvégét, amikor csak 100 arany.
Ha nem akarsz/tudsz aranyat költeni rá, akkor 20.000 kreditből is megvan. Persze buksz vele 10% legénységi xp-t, de egy felesleges mentor helyére valami hasznos kerülhet. Szerintem jobb a BIA + 6. érzék + mentor + 80% felderítés (és kredites tank átképzés után 90%-os fő skill) helyett a kredites skill reset utáni kredites tankátképzés utáni 100%-os legénység + BIA + Hatodik érzék + látótáv + rejtőzés 70%. Persze ez csak egy példa. Én legalábbis ezt tenném.
Amúgy, ha legénységi xp-t akarsz számolni, hogy hányadik skilnek hány százalékához mennyi kell, akkor : www.planetwot.c...rewxp/

P.43 bis. Bár valóban tud pattintani, ha jól van szögelve és szerencsés az ember, de építeni nem lehet rá, szóval az általad használt P.43-as taktika szerintem kevésbé hatékony, de tesztelgesd, hogy neked mi működik jobban. Én Forgási mechanizmus + venti + optika kombót használok. Alapban 2047-es a DPM-e, ezért töltésgyorsító nélkül is megvagyok, fontosabb, a gyorsabb és pontosabb célzás, de nyilván ez is játékosfüggő.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #299703 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme

Felszerelés: Venti, Töltésgyorsító, Forgási Mechanizmus. Ennek a tanknak az előnye az ágyúja, főleg az alfa miatt. Ezt kell kimaxolni, minden más másodlagos. Azért kell kimaxolni, mert akár 7-es tankokat is megversz 1v1-ben ha fullos a töltési időd, és jól választod harc közben a lőszert. A másik ok, hogy a legnépszerűbb 6-os medeket DPM-re boostolja a többség, nem szabad lemaradni tőlük. Pótkaja sem árt bele, így 5,8 a töltési ideje, amivel a tank egy szörnyeteg lesz, sokszor még 7-es tankok ellen is. HE-t rakjál bele rendesen, mert az még egy plusz a tankba. Felszerelések 2.0 óta a tank így teljesít nálam a fenti felszerésekkel (+pótkaja+BIA):
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Bitangocska

1 éve 9 hónapja #299714 Írta: Bitangocska

Nem tudom mennyit játszol, de nem értem az 1-2 évet? Olasz ágat a nulláról, kb 3 hét alatt fulloztam ki. Illetve t9-ig. Prémium accaunt ok, xb boost, meg pont akkor szákoltam be egy 15x5x XP (de sok X) szorzókat...na de évek?

Ó, a régi szép idők... Azért tartott ilyen sokáig, mert volt, amikor két hónap telt el két csata között, plusz sokszor csak hétvégén játszottam, akkor is csak ha tetszett a hétvégi küldetés. Na meg bizonyos két alkalommal (négyről ötre és hétről nyolcra) direkt csak a hóleányok megszerzése után váltottam, ez Jagdpanther esetén vagy fél év várakozás volt.
PLUSZ hamar eldöntöttem, hogy csak azután váltok, miután fejlődtek egy kicsit a képességek, mivel mindig csak 75-ről 100-ra menni, de igazán nem fejlődni, nem buli.
Akkoriban nem volt képzőfüzet, meg tervrajz.

Szerettem is ezt a lassú fejlesztgetést, álmodozni arról, hogy milyen jó lesz majd, ha meg van minden modul, vagy milyen jó lesz majd magasabb szinten... Amikor megtudtam, hogy sokan mások úgy húzzák ki az ágakat, mint ahogy más azoknit cseréli, az olyan antiklimatikus volt.

Persze ne hidd, hogy nem tudok gyorsan kihúzni valamit a mai rendszerben, ha akarok. A Skoda T 25-öt úgy kaparintottam meg töredékekből és ingyen xp-ből, hogy az előző öt csehszlovákra rá se néztem. És főleg azért nem mentem onnan tovább, mert a következő nem táras. Nagyon megszerettem azt a mechanizmust, főleg azért is kezdtem el az olasz ágat.

Hmmm, Jagdpanther 2019 őszén... De jó is volt...

1 éve 9 hónapja #299715 Írta: Bitangocska
Köszönöm mindenkinek, egylőre akkor úgy próbálom ki, hogy
  • parancsnok reskill
  • venti, töltésgyorsító, forgási mechanizmus
  • normál töltet mellé sok HE, valamennyi prémium
  • tűzerőre támaszkodó taktika (legalábbis megpróbálom... előveszem a Hellcat énemet)

Persze ma is élveztem a Jgpz E 100-at és az kell is a Halloween kibővítéséhez, szóval a P43 Bis-nek türelemre lesz szüksége, de a következő Karácsonyfát már vele óhajtom díszíteni (vagy a P43 Ter-rel... meglátjuk).

1 éve 7 hónapja #300636 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Akinek kiadták a dobozok legyen kedves pár mondatot írni. Milyen tank ez az olasz Bistonte C45?
A doboznyitási napok után lehetett látni néhányat, de azóta mintha eltüntek volna a játékból. Ez pedig nem tűnik jó jelnek.

1 éve 7 hónapja #300659 Írta: Shunz
Megválaszolva: Shunz

Akinek kiadták a dobozok legyen kedves pár mondatot írni. Milyen tank ez az olasz Bistonte C45?
A doboznyitási napok után lehetett látni néhányat, de azóta mintha eltüntek volna a játékból. Ez pedig nem tűnik jó jelnek.

Itt van pár vélemény:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1, PZoli

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.