Jelenleg

36
látogatónk van

Olasz harckocsik

5 éve 5 hónapja #237871 Írta: gwr
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Beszélgessünk! :thx:

Buta vók ehezz a játkho, ezért nem jáccom artyk-val

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 5 hónapja #237872 Írta: gwr

5 éve 5 hónapja #237876 Írta: gwr

4 éve 4 hónapja - 4 éve 3 hónapja #275025 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
No hát itten vannak. Akkor talán kezdhetnénk is - beszélgessünk róluk!

tier1 lt:04_FIAT_3000_short

Ez az egyes tier1 egyik legborzalmasabb járműve. Fő gond a pontosság - illetve annak hiánya. Szerencsére gyorsan túljut rajta az ember, akkor is, ha mindkét tier2 járművet kifejleszti. Persze felesleges mindkettőt kifejleszteni, elég ha egyiket kihúzzuk.... és akkor megszabadulhatunk végre tőle. :D

tier2

A lightt lt05_Carro_L6_40_short névre keresztelték.

Ez egy igen érdekes, meg merem kockáztatni: JÓ jármű. Mármint ha gépágyús light-ként használjuk, elég bőkezűen adagolva neki a prém lőszert. Van egy olyan gyanúm hogy ez a kis vas akár a kategória eddigi koronázatlan királyának, az M2Light-nak is a riválisa lehet ... a fegyvere legalábbis meg van hozzá! ... Ezügyben komolyan érdekelne erős játékosok véleménye...

A t2 med neve lt06_M14_41_short. Erről elsőre az tűnt fel (mikor még csak ellenfélként ismertem) hogy van neki páncélja.

Aztán vettem is egyet, 75% legénységgel. Ágyúja remek a maga szintjén, vetélytársaival (azaz a többi meddel és a francia "nehéz-lightokkal" összehasonlítva, páncélban is csak a mikroromaus és a t2 francia péncélozottak előzik be kicsive. DPM-ben pedig ver mindenkit...

Szóval ez is egy nagyon komoly kis tankocska a maga szintjén.

tier3
Ezen a szinten egy közepes tankot kapunk, lt03_M15_42 névre hallgat.

Hát ... a kettes (aminek a nagyobb tesójának tűnik) jobb volt!

Ami pozitívum: páncélzata saját tierjében az egyik legerősebb a medek mezőnyében, 45 mm szemből a testen és 42 mm a tornyon. És ugye akkor még nem számultunk a döntöttséggel. A testen a lépcsős részt érdemes lőni szemből a torony alatt .... persze ehhez pontosság kell. Mondjuk autoaim pont ide céloz, ezt tapasztalatból mondom! Viszont a hasi lemezt a döntöttsége miatt jobb békén hagyni alaplőszerel ... prém lőszerrel tudjuk csak belőni. A toronyfront úgy nézem belőhető szemből alaplőszerrel is. ( tanks.gg-n még nincs páncélzat, így nem tudom alaposan megnézni... csak amit csata közben tapasztaltam azt írom ide.)

Nézzük meg mi van más tiertársaknál:

A közismerten gyengus ágyújú Toldi AP és prémium AP lőszerével 64/80 átütést produkál. ( 45 sebzés, 0.43-as szórás és 15 lövés/perc mellett. )

Ez az új olasz tier-társ ennél azért egyértelműen jobb: 70/95, 0.38, 50 dmg, 27 lövés/perc.

De nézzük meg a tier néhány komolyabb ágyúval szaladgáló medjét!

kínai Cha-Ha: 81/130, 70 dmg , 0.44, 20 lövés/perc .. ez mondjuk a tier tán legjobb ágyúja.

S35 német prém: 55/90, 52 dmg, 0.39, 27,6 lövés/perc ... és kiemelkedően jó 1.1 sec szűkülés.

PzIIIE ami ugyan light, de a tier gyakori és jó járműve: 60/96, 70 dmg, 0,48, 24 ROF

.... a tier HE-használóit most direkt nem hoztam ide, az egy más kategória.

A lényeg: ez az olasz tank használható, DE érdemes betáraznunk némi goldot illetve figyelni hogy hova is célzunk vele. A DPM nem rossz, a páncélzat meg jó ... ha szembejön egy nem gold-lőszert toló gépágyús akkor kifejezetten pattogós :)

Alapvetően ez egy jól összerakott tank, de nem kiemelkedő.

Még két apróság. Eddig minden kis olasz vasnál free XP-ből kellett lánctalpat raknom, hogy felszerelések (venti, optika, célzásgyorsító) mindegyike fel bírjon rá kerülni egyből. Másik gyengepont a rádió, néha mikor én már az ellenséges bázisnál járok de közben az enemy is foglalja a miénket jó volna tudni hogy a többiek merre kolbászolnak a minimapon. És ez már a nem túl nagy Abbey mapon is probléma.

tier4 P26_40

No, ez egy kifejezetten JÓ tank. Persze kifejlett állapotban az. Az első ágyú átütése prém lőszerrel annyi, mint amennyia második ágyú alap átütése. ( Mondjuk kisebb t3 vasakat azért alaplőszerrel is átüt.) De az igazi királyság a harmadik, top ágyú lesz. Ez egy 75 mm-es durung, ami 4 másodpercenként küld 110 sebzést a célpontba. Ebben a tierben ez az ágyú istenkirályság! A tank mozgékonysága is okés.

tier5 P.43

Nem szívesen írok róla rosszat - jót viszont nem nagyon tudok.

Egészen szép tank-formája van, remekül döntött felületekkel. ( Ettől még ne nagyon várja senki hogy bármit is lepattint. Elvétve persze előfordul... ) A mozgékonysága is okés, már legalábbis "kifejlett" állapotban, top motorral és fejlesztett lánctalppal. Csősüllyedés 10 fok top löveggel, ez egészen vállalható érték.

Egy dolog kéne hozzá hogy ez a valami tankká álljon össze: egy használható ágyú. Olyan viszont nincs hozzá. A top löveg sebzése a 75 mm-es ágyúknál megszokott 110/110/175, viszont az átütés 118/146/38. Ebből az AP és HE szokásos és okés érték ... viszont a prém APCR 146-os átütése elég sovánka, és gyakran nem is elég a páncélozottabb célpontok ellen.

Ez pedig megöli ezt a tankot.

Ugyancsak gond, hogy egyelőre a pontossággal és szűküléssel se vagyok elégedett. Felszerelések fenn vannak, de a legénység seggén még ott van a tojáshéj: 100% alatt van még pár százalékkal, és persze toronyforgás/mocorgás közbeni pontosságot növelő skillek, BIA, álca még sehol..

Lehet vele tornyozgatni, flankelgetni, vadászgatni a puhább célpontokra ... De ha keményebb valami jön SZEMBE, akkor sanszos hogy mi pattogni fogunk róla ... ő viszont rólunk nem. Ez pedig a csőpályákon gyakorta megöli ezt a tankot.

Szóval egyelőre az alábbi kép ellenére sem bejövős :(

Melléklet:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ttaamm74, Seneca

4 éve 4 hónapja #275031 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Olasz t5-ről tud valaki valamit milyen? Addig kihúzom free xp-ből.

4 éve 4 hónapja #275035 Írta: Hun_Vargs
Megválaszolva: Hun_Vargs

Szia statok alapján inkább fejleszd ki a 5ast free xp nelkul es ugord at a 5ost

4 éve 4 hónapja #275036 Írta: BiO_rOo_BOT
Nem éri meg, a legénység folyamatos átképzése sokkal többe kerül (minding 100%-al viszem őket tovább aranyért meg nem is degradálnám le a Progetto 3 skilles embereit))

Szia statok alapján inkább fejleszd ki a 5ast free xp nelkul es ugord at a 5ost

4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #275041 Írta: Tökfilkó2017
Megválaszolva: Tökfilkó2017
Tényleg olcsóbb a legénység átképzés helyett free xp-ből fejleszteni, mert 20 ezer xp akciós váltás nélkül 800 arany, ami 4 fő szintén nem akciós átképzése 1 tankra.
20 ezer xp-ből simán meg van a tier 4 szint is.
Aki ki szeretné próbálni a tankokat alacsonyabb szinten, annak szerintem jobban megéri a 75%-os legényeket megvenni creditért. És később átképezni a legényeket Progettóból mondjuk tier 6-ra, ahol már sok xp kell a tier 7-hez.

4 éve 4 hónapja #275042 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Tényleg olcsóbb a legénység átképzés helyett free xp-ből fejleszteni, mert 20 ezer xp akciós váltás nélkül 800 arany, ami 4 fő szintén nem akciós átképzése 1 tankra.
Aki ki szeretné próbálni a tankokat alacsonyabb szinten, annak szerintem jobban megéri a 75%-os legényeket megvenni creditért. És később átképezni a legényeket Progettóból mondjuk tier 6-ra, ahol már sok xp kell a tier 7-hez.

Mégjobban megéri képzés nélkül berakni a Progetto legénységét a közepes tankokba és csak egy rádióst toborozni. Így a fő képzettségük ugyan 75%-os lesz, de a skillek továbbra is fejlődnek.

4 éve 4 hónapja #275044 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk

Mégjobban megéri képzés nélkül berakni a Progetto legénységét a közepes tankokba és csak egy rádióst toborozni. Így a fő képzettségük ugyan 75%-os lesz, de a skillek továbbra is fejlődnek.

A kérdés már csak az, hogy melyik tier-től érdemes rendesen tankra képezni a legényeket?

4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #275046 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Erre a kérdésre nincs válasz... ízlés kérdése ugyanis. ( Meg a körülményektől is függ.)

Én hatos tierben már nem szeretnék 100% alatti legénységgel játszani, az pedig eléggé ökölszabály hogy hetes tierbe nem szabad felmenni 2-3 lezárt skillsor nélkül. ( Legalábbis light med tornyos TD esetében nem. Az adott játékosnak is szar lesz, meg a csapattársainak is ... )

Szóval ötös tierbe szerintem még be szabad menni 75%-os legényekkel ( ha nem érdekel az eredményesség, stat ilyesmik).

Nyilván érdemes lehet átlépni ezeket a szinteket free XP-ből is akár - én is megtehetném, főképp kíváncsiságból játszom most a kis tieresekkel, hogy kipróbálhassam őket és legalább pár támpontnak megfelelő sort írhassak róluk. ( Teszt szerón nem játszottam velük, az szerintem nem felel meg tesztkörnyezetnek.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MaxWell125

4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #275048 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN
Sziasztok!
A 6-os olasz gépet húzom/a többit átugrottam/,ha eltalálok valakit,középen az 5-ös gomb fölött felvillan egy olasz tankos spiné képe.Erről van valami infó,hogy mi ez?Köszi.

Betanított magfizikus
Mellékletek:

4 éve 4 hónapja #275057 Írta: BiO_rOo_BOT
Újabb kérdés

- a t8 prém med Progetto legénysége nem helyezhető bele bármelyik olasz medbe??????
Mellékletek:

4 éve 4 hónapja #275059 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956

Újabb kérdés

- a t8 prém med Progetto legénysége nem helyezhető bele bármelyik olasz medbe??????

Fordítva működik a dolog ;) .Bármelyik olasz med legénysége mehet a progettoba büntetés nélkül.

4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #275060 Írta: BiO_rOo_BOT
Francba de hülye vagyok - ebben a pillanatban jöttem rá én is :-D
Hiába, régen játszottam :-D :beer2:
KÖSZI

Újabb kérdés

Fordítva működik a dolog ;) .Bármelyik olasz med legénysége mehet a progettoba büntetés nélkül.

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.