Jelenleg 444 vendég és 14 tag online

Svéd harckocsik

2 éve 11 hónapja #221698 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Nekem is megvan a svéd 6-os prémium, 4 skilles (majdnem 5) legénységgel és egy nagyon rossz tanknak tartom. Nem is játszok vele egyáltalán, se TD-ként, se medként, se sehogyan...

Donovitu beküldte:

HUN_Sector beküldte: Én már kinéztem magamnak a prém hatost, de az oldalon megírt teszt eléggé elvette a kedvemet a megvásárlásától :)

Nekem megvan a svéd hatos prémium. 731 csatát mentem vele, 1156 az átlagsebzésem, és 60% a winrate-em. Szerintem ez nagyon nem rossz. A csövön két csík van, ezt valahol az 550. meccs körül szereztem meg, és ehhez akkor 1400 körül volt az átlagsebzésem azokban a meccsekben. Ez az érték azóta sem változott, tehát folyamatosan 85-86% körül mozog a gunmark, és lassanként kúszik felfelé az átlagsebzés. Ezen - egyébként - meg is vagyok lepődve, mert a tankkal 2500 fölött van így az átlag WN8-am, és, ahogy mondtam, 60% a winrate-em. Úgyhogy felmerül a kérdés, hogy akkor kinek három csillagos a tankja, ha nekem ezzel a stattal nem? Ennyi jedi lovag játszik vele? :ohmy:

Jelenleg a legénység az 5. perket húzza, és meg kell mondjam, nagyon szeretem ezt a tankot. Tulajdonképpen azt mondhatom, hogy ez a kedvencem jelenleg. :)
A modulozás terén egyébként elég sokat variáltam vele, mert légkondi mindig volt rajta, de eleinte próbálkoztam a célzásgyorsítóval - mivel elég pontatlanka volt, ha nem volt teljesen beszűkülve -, és jó néhány kört mentem széndioxidos tartállyal is, hátha akkor kevesebbet gyullad. De a végső leosztás, ami bejött, az lett, hogy úgy van modulozva, mint egy sniper light vagy TD, tehát ventilátor+álcaháló+periszkóp, és így nagyon jól lehet vele játszani. Azért lett ez a beállítás a nyerő, mert full álcával és álcahálóval egészen sokáig tud rejtőzni, és, mert állásból lényegesen pontosabb. Ez azért fontos, mert, ha nagyobb vasak ellen kell menni - és ez elég gyakori, kb. a meccsek 80-90%-ban -, akkor TD-üzemmódba kapcsolok, és próbálom minél messzebbről eltalálni a gyenge pontokat. Ugyanez a helyzet a végjátékokban is: elég gyakran maradok egyedül 2-3-4 ellenfél ellen, és többször jelentett gondot, hogy már csak akkor láttam meg őket, amikor közel voltak, és, ha le is szedtem 1-2-t, utána a 14 másodperces töltésidővel megszívtam, és akár valami kis szutyok is megölt, mert nem tudtam (s)védekezni. Viszont mióta periszkóp van rajta, a végjátékban nagyobb eséllyel látom meg messzebbről az ellenfeleket, tehát hamarabb lövöm őket, így több időm marad újratölteni, és befejezni a maradékot is. (Befejezéshez nyilván kihúztam a mozgás közbeni lövés skillt is. Nagyon hasznos, amikor én indulok el a végjátékban vadászni.)
A skillek és perkek terén egyértelműen voltak mérföldkövek: a full álca megszerzése sokat dobott rajta, mert onnantól tovább életben maradtam, de aztán a snap shot skill volt az igazi áldás, tehát a toronyforgatás közbeni lövés. Amikor az 50% fölé ért, akkor kezdtek javulni igazán az eredmények.

Mivel a tank orra marha érzékeny, és nagyon gyakori, hogy lánc+motor kombót lőnek, ezért két szerelőcsomaggal + elsősegély csomaggal járok, és nem használok tűzoltót. (Valójában a legtöbb tankomon ezt és így használom, mert nagyságrendileg ritkábban gyújtanak fel, mint, hogy az aimbotos, félig leragasztott szemüvegű Vér Pistikék lőnének 2-3 modulsebzést.) Éppen ezért ötödik skillnek a tűzoltást kezdtem fejleszteni, mert, ha felgyújtanak, akkor jó, ha minél hamarabb tudnak oltani a srácok. (Ráadásul tűz után szinte mindig van 2-3-4 sérült modul, tehát a nagy szerelődoboz ilyenkor is jól jön.)

Az egyetlen panaszom ellene az, ami tulképpen nem ennek a tanknak a hibája, hanem a WG genyasága: az, ami most kiderült a svéd vegyeság kapcsán, hogy a medekben 4 fős legénység van, tehát ez a legénységem valójában a nyolcas heavyhez lesz jó, de akkor meg onnantól ebben a prém medben nem tudom húzni őket. Ezt elég nagy kib@szásnak érzem a WG részéről. Gondolom, most el fogok kezdeni egy négyfős med legénységet, amivel felgyalogolok a hatosig vagy a hetesig, és majd SH-ban próbálom a hatos körül húzni minél feljebb őket, és, amint megvan a nyolcas, akkor a mostani - addigra talán már 6 perkes - legénység megy innen, a prémium svédből a heavy-vonalra. Onnantól akkor a sima medes legényeket húzom majd ebben, legalábbis a háromnegyedüket. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 11 hónapja #221700 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor

Mr_Rossi beküldte: Az lenne a lényege hogy fejlesszük ki a tankokat és ne ugorjuk át őket mert így semmi élvezet nincs benne....nekemis volt nem rég 300k free csak én legénységnek skillt csináltam belőle.

Churchill GC, ARL v39, Chi-Ri, ha így gondolod tessék szépen fejlesztgetni őket és élvezni közben. :trollol:
Ha tehetném én is ugranám a TD ágat úgy t8-ig, de jelenleg a 113 és az E50M ág t7-es kezdéséhez sprórolom a free xp-t. Lesz pofám kihagyni a nagyszerű DW2, VK 3001 és Type 58 okozta élvezeteket. ;)

2 éve 11 hónapja #221701 Írta: Mr_Rossi
Megválaszolva: Mr_Rossi

Nortonor beküldte:

Mr_Rossi beküldte: Az lenne a lényege hogy fejlesszük ki a tankokat és ne ugorjuk át őket mert így semmi élvezet nincs benne....nekemis volt nem rég 300k free csak én legénységnek skillt csináltam belőle.

Churchill GC, ARL v39, Chi-Ri, ha így gondolod tessék szépen fejlesztgetni őket és élvezni közben. :trollol:
Ha tehetném én is ugranám a TD ágat úgy t8-ig, de jelenleg a 113 és az E50M ág t7-es kezdéséhez sprórolom a free xp-t. Lesz pofám kihagyni a nagyszerű DW2, VK 3001 és Type 58 okozta élvezeteket. ;)

Nem nagyon TD-zek Chi-Ri meg volt én nekem semmi bajom nem volt a tankkal :) Type-58 az pedig nem is rossz tank..szerintem :yk:

3GM: KV-1, M4, Sherman III

Aki a biztos győzelem ígéretével visz hadba másokat, az vagy ostoba, vagy hazudik.

2 éve 11 hónapja #221703 Írta: Donovitu
Megválaszolva: Donovitu

F3rmi beküldte: Nekem is megvan a svéd 6-os prémium, 4 skilles (majdnem 5) legénységgel és egy nagyon rossz tanknak tartom. Nem is játszok vele egyáltalán, se TD-ként, se medként, se sehogyan...

Majd áruld el a titkod, kérlek, hogy hogyan lehet egy tankkal majdnem 5 perkes legénységed, ha egyáltalán nem játszol vele. :)

Egyébként miért tartod rossznak?

2 éve 11 hónapja - 2 éve 11 hónapja #221704 Írta: Caesar_cart
Megválaszolva: Caesar_cart
Beszéltünk itt a T6 gyengeségeiről.
Na de a T7 Leo adatai? :sick:
Tartok tőle, hogy az nekem rettenet sokba fog kerülni, és kiságyú +full golddal játszok csak.
Még nem tudom, de a nagy ágyú töltési ideje T7-ben iszonyat soknak tűnik egy med-en! :unsure:

„- Te nem harcoltál tisztességesen !!!
- Én nem, de ő igen.
(Bronn a halott Ser Vardis-ra mutat)”

2 éve 11 hónapja #221705 Írta: Donovitu
Megválaszolva: Donovitu

Caesar_cart beküldte: Beszéltünk itt a T6 gyengeségeiről.
Tartok tőle, hogy az nekem rettenet sokba fog kerülni, és kiságyú +full golddal játszok csak.
Még nem tudom, de a nagy ágyú töltési ideje T7-ben iszonyat soknak tűnik egy med-en! :unsure:

Láttunk már ilyet: T20.

2 éve 11 hónapja #221707 Írta: Caesar_cart

Donovitu beküldte:

Caesar_cart beküldte: Beszéltünk itt a T6 gyengeségeiről.

Láttunk már ilyet: T20.

Jogos!
Most hogy mondod azt meg ráadásul "szerettem" is. :cheer:
Meglátjuk, de 8 alatt egy sem marad...

- Én nem, de ő igen.

2 éve 11 hónapja #221709 Írta: phurges00
Megválaszolva: phurges00
Nekem tegnap a t6 elvette a kedvem. A T8-hoz csak 10k szabad hiányzik az átlépéshez ha ezt kiszenvedem sh/ faceit-en.... Randomban nem vagyok hajlandó vele játszani.

2 éve 11 hónapja #221715 Írta: Caesar_cart

phurges00 beküldte: Nekem tegnap a t6 elvette a kedvem. A T8-hoz csak 10k szabad hiányzik az átlépéshez ha ezt kiszenvedem sh/ faceit-en.... Randomban nem vagyok hajlandó vele játszani.

Nem értem miért mondod, pedig van egy fasza lánctalpas Zeppelin-ünk! :woohoo:

- Én nem, de ő igen.

2 éve 11 hónapja #221719 Írta: Omnipadmebumm
Megválaszolva: Omnipadmebumm
Az lenne a lényege hogy fejlesszük ki a tankokat és ne ugorjuk át őket mert így semmi élvezet nincs benne.
Értem, tehát azért utálod, mert elmaradt neki az élvezete. :troll:
Én tegnap, vagy tegnapelőtt elkezdtem t1 ben, zsír volt, csak svédek voltak, egy csapatban voltam volvo_elcsap-al. Jó volt látni valakit innen, aki sokkal tapasztaltabb és jobb játékos mint én. Persze azért kikaptunk, de ketten sebeztünk a legtöbbet, vagy százat :rofl: :rofl:

2 éve 11 hónapja #221721 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Akkor azoknak akik nem teszt szervereztek !
A heavy ág bár jónak tűnik, nem mindenkinek fog bejönni, a Kranwagen a végén nem annyira OP mint sokan gondolják !! Viszonylag gyengébb átütés, lassabb töltés és pontatlanabb is mint az 50B...
A Td vonal jelenleg leginkább élvezhető darabja szerintem a 8-as mivel a lövéshez nem kell feltétlen a siege mód....
A 9-10 statikus játékot igényel hiába gyors, és aki tudja hol kell lőni annak nem ellenfél ... Ha láncra rakják akkor frre damage.
Személyes értékelésem alapján a hatosig kihúzom freeből a TD vonalat azt majd meglátjuk.
A heavy vonalat 8-tól kellene elkezdeni.......

Egy baráti vállveregetésre mindig jó vagy nálam !! :)

www.youtube.com...tfthsg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: be.ga1004

2 éve 11 hónapja #221722 Írta: Matthiew78
Megválaszolva: Matthiew78
Én viszont pont az új mechanikára voltam kíváncsi, úgyhogy T8-ban kezdtem mindkét ágat. Tegnapi pár kör után előzetes véleményem:
UDES 03: Masszív camper tank. Nekem innentől bukta, nem lesz kedvenc. Ráadásul kegyetlen darabos vele a játék, mert ha tényleg érdemben akarsz vele puffogtatni, akkor ki kell "nyitni", ha mozdulni akarsz akkor meg "összecsukni". Kinyitott állapotban az a max. 5 km/h röhej, ebből adódóan nyitott állapotban felspotolnak, kalap-kabát. A nyitott állapotnál még egy idegesítő dolog: előbb lefele nézel, a rendszer ugye a fenekét kiemeli és úgy is marad, hacsak nem nézed utána a csillagokat. Namost ebben a 'kiemeltsegg' állapotban már annyira megdönti a felső lemezt (ráadásul tele van cuccolva mindennel a teteje) hogy szemből gond nélkül átlőnek. Randomban nagyon a spottereken múlik, mit tudsz vele nyújtani.

EMIL I: Na ez már érdekesebb történet. A veszett gun depression miatt kezdtem itt az ágat, ami röviden összefoglalva: :yk: A toronyról kis domb mögül bedöntve majdhogynem minden lepattan. (egyik csatámban egy Batchat tárazott ki rám átütés nélkül :rofl: ) De azért vannak gyengeségei is bőven: ha a francia lövegekre mondtuk, hogy hektikusak, hát a svéd csodára ez duplán érvényes. Olyan miss-eket lő, hogy azt hittem besírok, ráadásul az átütés se a legjobb (alap APCR-röl beszélek, ja, merthogy a premje is APCR). A másik gubanc vele, hogy középtornyos. Nagyon rá kell érezni hol az eleje, ugyanis előfordult, hogy domb mögül maxlenyomott csővel táraztam ki épp, csak ebben az esetben már kilógott az eleje - kvázi merőleges az alsó lemezzel. Innen nem nehéz kitalálni a történet végét. :trollol:

Tegyük hozzá gyorsan, hogy a legények még nem az igaziak, ráadásul mindenki engem akar kinyírni (paranoia? :troll: ) de így elsőre az Emil I-nek több értelmét látom, az UDES ettől a darabos játéktól nem az igazi...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: INFARKTUS

2 éve 11 hónapja - 2 éve 11 hónapja #221747 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
na ezt tudja a 8-as TD:

:applause:

Egy baráti vállveregetésre mindig jó vagy nálam !! :)

www.youtube.com...tfthsg
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: porter, Frankenstein Bourne

2 éve 11 hónapja #221752 Írta: MDavid1995
Megválaszolva: MDavid1995
Sziaztok :) Melyik tiertől érdemes kezdeni a 2 svéd ágat? Mert most a tier 1-el nyomtam pár kört, úgy voltam vele már úgyis régen jártam ott, kipróbálom, de kár volt, mert már itt is a tömény camp megy a basen szóval szerintem úgy tier 5-6-ig tuti ugrok, de melyiket lenne érdemes kihúzni addig?

6 MoE: leopard, AMX 1390, Tiger II, Cromwell, M18 Hellcat, IS-3

2 éve 11 hónapja #221753 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

MDavid1995 beküldte: Sziaztok :) Melyik tiertől érdemes kezdeni a 2 svéd ágat? Mert most a tier 1-el nyomtam pár kört, úgy voltam vele már úgyis régen jártam ott, kipróbálom, de kár volt, mert már itt is a tömény camp megy a basen szóval szerintem úgy tier 5-6-ig tuti ugrok, de melyiket lenne érdemes kihúzni addig?

Mi a tavlati cel? A X-es HT vagy a TD? Aszerint donts. :)

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MDavid1995

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.