Jelenleg 435 vendég és 11 tag online

XVM

6 éve 10 hónapja #625 Írta: neptun01
Megválaszolva: neptun01
Ha laptopról játszok akkor effim marad ilyen rossz.és az fps és a ping ennyire befolyásolja? :(

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 10 hónapja #626 Írta: LordJoey
Megválaszolva: LordJoey
Üdv! igazából mire ez a nagy eff láz? van értelme? nem rég mentem egy kört az E75-ömmel... először megálltam egy jó helyen, ahol belőhettem a pályát, de csak nem akartak előbújni a túlóldalról, viszont a mieinket lődözték ki sorra... megindultam, hogy kizavarjam a fedezékekből az ellenséget, ki is szedtem 4-et mire botor módon a táboruknál egy löveg elé gurultam és végem lett... erre egy elsők közt halt t34-es, 1000 eff feletti srác, elkezd beszólogatni hogy milyen idióta vagyok, meg hogy ne beszéljek neki amig csak 900 körüli az effem, mert neki meg 1000 felett van.. utoljára megkérdeztem tőle, hogy én kilőttem 4-et ő vajon mennyit?(0)... nos talált magának mást a csapatban ezekután... szóval kérdem én, hogy a magas eff érték csak arra kell hogy másoknak beszólhassunk? vagy jó még másra is a statisztika?... Mert az nincs benne például amikor beszorul egy társam egy roncs meg a fal közé és senki nem tolja el neki, mindenki elgurul mellette, csak én állok meg neki, aminek a jutalma az hogy előlem, mivel gyorsabban odaér csatába, ellövöldözi az ellenfeleket, "rontva" ezzel az én eff növelési esélyeim... de a cselekedetemnek hála megynertük a csatát. Az ilyenek és ehez hasónló mások álltal megtett dolgok nincsenek benne az eff rátában ami elősegíti a győzelmet, de rontja a saját eff-et...
Szóval egy szó mint száz... engem nem nagyon érdekel az eff érték a lényeg hogy egy jót szórakozzak... lehet ezzel a mentalitással nem kerülök CW-s klánba, de kikapcsolódok egy kicsit... :-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bala_HUN, Agenton

6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #627 Írta: SamRE
Megválaszolva: SamRE
Az effinek csak egy iránymutatás a lényege semmi több. De arra pont elegendő, hogy kb. miként alkalmazkodj egy ellenfeledhez vagy csapattárshoz. Azt, hogy a configban kinek-mi a legmegfelelőbb beállítás meg eldöntheti maga.

A másik - szerintem - fontos része, hogy lássad fejlődsz-e vagy sem.

Szkita117, az esetleg nem lehet, hogy az első 4-5k kör alatt alakult ki a stílusod valamint akkor még nem szakaszoltál annyit és ezért kapsz most magasabb értékeket?

Én 20-30 FPS-el meg 80-100-as pingel tolom többnyire, de azért azt észrevettem magamon, hogy miként fejlődött a játékom az első 4-5K körhöz képest. Azt viszont tudom magamról, hogy az elején nem a gépem teljesítménye miatt futottam rossz köröket.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: LordJoey

6 éve 10 hónapja #628 Írta: szkita117
Megválaszolva: szkita117
persze, hogy az elején szarabbul játszottam, de nem ez a lényeg. Mikor felvételizek egy klánba(HUNS) és azt a válasz kapom tőlük, hogy alacsonya az effim és ezért nem vesznek fel- jobb játékosokat keresnek- az egy kicsit felbassza az agyamat. Pusztán egy statisztikára alapozva ítéli meg a játékost. No de mindegy. Én nem használom az xvm-et és nem is ajánlom másnak sem. t1-es tankkal hetek alatt lehet lila effit produkálni. De ha valaki erre élvez, akkor tegye.

6 éve 10 hónapja #629 Írta: Bala_HUN
Megválaszolva: Bala_HUN
LordJoey jól megfogalmaztad ami bennem is mototszkált. Csak azért kérdeztem miből áll össze az eff, mert mindenütt ez a téma. Szeretem ezt a játékot ezért játszom, szivesen veszem a tanácsokat, tanítást is, már ha nem lekezelő és kioktató sílusú hanem tényleg segítségként jön. Talán egyszer klánba is kerülök de ott is a fő szempontom hogy tanuljak a jobbaktól, régiektől. Azért első a család nem a játék.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: LordJoey

6 éve 10 hónapja #630 Írta: SamRE
Hááát... erre csak azt tudom mondani, hogy akkor a HUNS-ek elég nagy... pedig úgy tudom jó kis klán az. A legtöbb helyen mondjuk úgy tudom aki effi alapján felvételiztet az inkább a dosszié fáljt kéri el. Pld. PTS sem az efit nézi önmagában, hanem hogy az általad választott tankkal amit CW-re szeretnél vinni milyen értékeid vannak.

Mondjuk ezért is jobb a statokat pl. a noobmeter.com-on nézni mert ott van lebontás az utolsó időszakra vonatkozóan. Csak sajnos ez nem állítható.

6 éve 10 hónapja #631 Írta: neptun01
Megválaszolva: neptun01
Igaz nem teljesen ide tartozik,de az idegen KLÁNOK egy része saját maguk képzik a jelentkezőket "nem CW-be viszik egyből,nem kell tier10 tank sem"
Csak mi Magyarok nézzük /klánok/ effi-t. Tisztelet a kivételeknek.
Az én effim 686 "tehát rossz játékos vagyok, de szeretek játszani,így 30-on túl is" Az EFFI nem érdekel,ha kidobnak a klánból akkor szólózok.
Segítséget kérni nem bűn !

6 éve 10 hónapja #632 Írta: dozer00
Megválaszolva: dozer00
Igazából lailo-t akkor nem értettétek. Alacsony effis játékosnak lehet napi 1-2 jó köre, de egy igazán jó játékosnak a többség jó kör, még ha ő sem nyeri meg 60%-nál többet. Mehet itt valaki félévente egy kört amibe 10+kill van , de igazából minden tankkal , minden csatában teljesíteni kell. Nem az nyamvadt pont a lényeg, csak így kézzel fogható, nevén nevezhető, kiolvasható kategorizálhatóak az emberek. Lehet vele minimálisan csalni, de az új rendszer szerint majd aki kis tankkal farmolja a pontokat nem fog érni vele semmit. WN6 pontok. Én nekem semmi bajom a nagyon kezdőkkel meg a noobokkal, csak ne mellém rakja, mert nem tudnak érvényesülni én foglalok, sebzek 1000 millárdot, ha ők 1000 sebzéssel meghalnak.... van aki HE ammóval lő mert annyira nem bír betalálni. AKkor lőjj goldal, farmold ki nem érdekel. De igen is elrontja a másik játékát az aki ügyetlen. Mert utána nézhetsz hova kell lőni, meg skin pakkok is vannak rá. Lehet fejleszteni magadon. Aki tud lőni már nem lehet rossz játékos kész. A többi már csak ráadás. Ja és senki nem kötelez senkit arra hogy a legramatyabb tankokkal játsszon. De illik mindennel tier 4-en fellül legalább 1000 sebzés kiosztani, de legalább annyit mint a te tankod életereje. Nem bírsz betalálni? akkor nem neked való. Ha nem jóa neted mért szivatod magad? én is kilépek akkor. Legyen mindenki türelmesebb a másikkal, de aki akkor is erőlteti mikor már mindenki írja neki hogy úúúristen, na az már pofátlanság. Mindenki szenved kezdetek kezdetén, de aki azóta se érti hogy a 3 lőszertípus mit tud mire való, meg mik a kritikus pontok. ja és hogy a tanknak melyik fele az erősebb és tolatgat, meg elkóricál meg anyáz hogy ő egyedül ment valahova és nem segítettek neki (akkor visszafordulsz, van hátra gomb is).....

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #658 Írta: tinger
Megválaszolva: tinger
dozer abszolút értettük, csak az effire támaszkodni hiba, ugyanis fals eredményt ad, én meg ezt pofázom egy ideje. Haverom effije egekben, mert egy ágat húz, és az be is jön neki, más tankkal nem játszik. Enyém alacsonyabb, mert belekóstolok más ágakba is. Viszont a kedvenc tankjaimmal az átlag xp-m magasabb, mint neki a húzott ágában, mégis effi szerint ő a jó játékos, nem én. Semmi baj nem lenne az effivel, ha adott tankra bontana, amivel csatában vagy, nem össz értéket tolna.

meg elkóricál meg anyáz hogy ő egyedül ment valahova és nem segítettek neki (akkor visszafordulsz, van hátra gomb is).....

Legutóbb erlenbergben egyedül mentem a várhoz, senki más, és nyilván anyáztam. Akkor most én vagyok a noob, vagy mindenki más, mert egy szárnyat full üresen hagytak?

És végül: 2100 csata után az össz effim 689, a win6 mérő szerint az utolsó egy hét, és 110 csata oszlopa nagyobbat mutat; mindkettő 1170 (mármint az effi, a win6 ofc magasabb). Tekintve, hogy az effi a 689-et mutatja, máris átverte a csapattársaimat ez az információ, és ha használnám az effit, én is át lennék verve.

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #659 Írta: SamRE

Semmi baj nem lenne az effivel, ha adott tankra bontana, amivel csatában vagy, nem össz értéket tolna.

Nem értem ezzel mi a probléma, ez beállítható. Azt viszont had jegyezzem meg 1170 Eff nem számít egy magas értéknek, hanem jó átlagosnak, az pedig csak kifogás, hogy Te több ágat is húzol.

6 éve 9 hónapja #660 Írta: dozer00
Nem , de tényleg érdemes visszavonulni ha senki nem jött segíteni. Meg az effi nem csak attól nő hogy az adott tankkal jól toltad.Pl egy ócska felderítő lightal milyen eredményeket érhetsz el? felderíthetsz max... meg ilyenek. Annak a jóembernek a meglátásai, a stratégiai szemlélete jóval jobb bármivel is menjen. Ha nem is megy jól minden tankkal neki, de átlátja a térképet. Ezért nem ilyen egyszerű szerintem. Én pl beállok a társam elé ha már csak 1 lövés lenne de én még kibírnám bőven és cserébe tud lőni még 1et, meg még 1 et. Láttál már ilyet ? pedig ehhez nem kell semmifél érzék. Wg oldja meg hogy a sorsolás miatt ne legyen eleve elrendelve ki nyer és kész. 5%os csata, meg ilyenek. :SSS :(

6 éve 9 hónapja #661 Írta: Lailo
Megválaszolva: Lailo
Nyitni kéne egy topicot ahova a low effis csávókat beírhatnánk.
Aki a legnagyobb noobot találja meg a szerveren az nyer:D
Kb ilyenekre gondolok:Grim_1870
Tudom erős kezdés biztos nehéz dolgotok lesz nagyobb noobot találni,de hajrá.
Vannak még hasonlók:D

6 éve 9 hónapja #662 Írta: jampi4
Megválaszolva: jampi4
sziasztok. az lenne a kérdésem hogy az xvm-et hogy lehet tankokra lebontani ha lehetséges egyáltalán. köszi előre is

6 éve 9 hónapja #663 Írta: tinger
Megválaszolva: tinger
Samre miért kifogás? Azokat nem érzem, nem úgy mozgok velük, stb.. mint említettem, az adott ágra 2x akkora az átlag xp, ez csak jelent valamit.

Meg az effi nem csak attól nő hogy az adott tankkal jól toltad.

Pedig azt kéne mérnie. Adott tankkal mennyi damage, foglalás, védés, spot, frag, stb, nem azt is beleszámolni, amivel gyökér vagyok. Hatékonyság - mit kell ezen ennyit dumálni, jelenleg fals értéket mutat, és azt sem arra a tankra, amivel éppen tolod.
Az 1170 meg tényleg átlag, de nem ez volt a lényeg, hanem hogy az xvm 689-et ír be nekem, pedig nem akkora az elmúlt egy hét alapján (csak így zárójelben, 2000 csata után nem rossz, és látom, hogy hova tudok még fejlődni, félek lesz ez még magasabb, mint annak a sok nagyarcúnak, akik itt verik magukat a 10-20k csatájukkal)

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #664 Írta: dozer00
Jó akkor máshogy mondom. Én a legócskább tanknak a francia lorainet tartom. Ha én mondjuk 1200 effis vagyok , és játszok vele megy nekem vele valahogy, mert márt egy középerős játékos vagyok. Nem fogok 1200nak megfelelő pontot nyújtani de menni fog. Na ugyan evvel a tankal egy amúgy globálisan 800 effis nálam sokkal gyengébben fog játszani ugyan abban a csatában. Sőt talán én fel fogok érni egy 800effis emberrel aki mondjuk tigris 2vel jön velem egy oldalon. Ha valaki tud játszani, átlátja a térképet, tud helyezkedni, tudja melyik fele erősebb a tanknak, hova kell lőni a gyenge pontokra. Minden tankal jobb lesz mint egy gyenge játékos. Nem egyeletes teljesítményt nyújt, de akkor is a legtöbb esetben lehet hogy többet ér egy chaffe 1400-1500 pontos jatekos ha szpotol, mint egy olyan arti akinek spotolsz csak nem talál célba.
Amit meg egy nap játszol, ugyan így firtatható.... minden csatát egységesen 1170en játszottál le? nem hiszem.... aki ügyes gyorsabban éri el aki nem lassabban vagy sehogy a magas pontot. Miért vitázunk ezen... Nem a pont a lényeg, anélkül is látszik ha egy heavy hegyet mászik, a med meg klempel hogy jó-evagy se. Csak akkor nem csate elején hanem a végén megy a káromkodás :S :lol: Ne a ponttal foglalkozz, az csak baromság. Hanem hogy ha tényleg elrontottál valamit akkor 2x el ne kövesd ugyan azt. Én sok társamtól tanultam, sok féle dolgot. Örülök is neki, hasznosítom. Ha holnaptól én elkezdek játszani rosszul mert elment a kedvem akkor is fals érték lesz. Kit érdekel az elmúlt akárhány nap. 5-10 k csata után be fog állni .
"Meg az effi nem csak attól nő hogy az adott tankkal jól toltad." >jelentése, ha hallgatsz a beirogatásokra jatek közben és nem mész kamikazezni és nem halsz meg, nem rontod le a társaid morálját pl avval hogy 0:10 az állás 1 perc után és nem fognak rosszul játszani mert mondjuk feladják és vízbe ugranak. Vagy épp avval is javulsz ha a társadnak segítesz spotolni, lőni, nem pedig saját magad kilősz 3 tankot vagy kergetsz egy spottankot mint egy marharépa és ezáltal netalán tán nyertek, akkor is nő a pontod. Ez csapatjáték.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Siprick

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.