Gépigény

2 hónapja 3 hete - 2 hónapja 3 hete #290878 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42

Misi_2010_ beküldte: Üdv mindenkinek!
A gépem adatai a következőek:
Intel Pentium CPU G3450 3.40ghz
Ram 4 GB
Win 7 64 bit
Geforce GT 610

Nem vagyok számítógéphez értő ember, ezért hozzátok fordulok.
Mi lehetne tenni ezzel a masinával, hogy ne menjen le az FPS? Levettem a grafikát, 1366*768 on fut, de leginkább zoomolaskor húsz alá is lemegy.
Nyilván a frissítésekkel érkezett? valami, mert régebben nem volt ennyire vészes. A problémám az, hogy ekkora felbontásban sok a lefoglalt rész a monitoron. Mit lehetne tenni, hogy ez ne így legyen?
Szeretnénk a közeljövőben win 10re állni, legalább legyen egy eredeti is, mivel lehetne ezt a gépet jobbá tenni?

Válaszokat köszi előre is!

Tibor

Gyors leszek és kíméletlen. ezzel a masinával már semmit. Nem éri meg rákölteni, egy fillért sem. Én Gt640 el futtatam a játékot ezelőtt 5 évvel és már akkor kevés volt neki.
Hardveraprón bele lehet futni jó árú 4-5 éves gémer konfigokba. 100k alatt bőven. Sőt nem elrugaszkodott dolog egy új alap gép építése sem 100k alatt. Egy Ryzen 5 2400g(Vega11), valami olcsó B350 es alaplap + 8gb ddr4 memória megvan 75.000 Huf ból. És Ha nem is über high grafikán de ez így alkalmas a wotot meghajtani.
Ezt tudja a Processzorba épített Vega11:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Misi_2010_

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 hónapja 3 hete #290885 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee
Haswell alapú pentium -simán elég (a wot továbbra se használja ki érdemben még a 4 magot sem, 2 szálon meg nem olyan rossz procc az, wotra nem is összemérhető a kolléga Athlonjával)
4gb ram -ha nem fut semmi a háttérben és nincs teleszemetelve a rendszered, akkor elég (de még 4gb ram kb. 4000Ft használtan)
Gt610 -ez a gyenge láncszem, egy használtan ~17K-s 750Ti-vel alacsony beállításokkal nemigen esnél soha 60FPS alá. természtesen ár értékben valami polaris radeon (~30-35K) sokkal jobb lenne, de a géped nem indokolja és gondolom tápod sincs egy combos VGA-t etetni.

2 hónapja 3 hete #290889 Írta: fukibacsi
Megválaszolva: fukibacsi
Urak,

Én hülyültem meg,vagy egy-két patch óta kb felére, harmadára esett az fps-em, ugyanazon a gépen?
Kb közepes grafikai beállítások mellett, 60-70-90fps-t tudott a játék fixen. Jópár hete örülök, ha 30fps-em van, plusz pingtől független durva a lag. win10 ujratelepítés, új, gyorsabb ssd, semmilyen mod nincs fent, SD kliens, mostanra már minimálra húzott beállítások..de tragédia. :(

A gép nem "gamer", de évek óta problémamentesen, core i3 3240, 8g ddr3, nvidia 1030gt, 240g kingston ssd.

Letezik,hogy ennyivel erosebb vas kell par honap alatt a jatekhoz? :(

2 hónapja 3 hete - 2 hónapja 3 hete #290890 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956

fukibacsi beküldte: Urak,

Én hülyültem meg,vagy egy-két patch óta kb felére, harmadára esett az fps-em, ugyanazon a gépen?
Kb közepes grafikai beállítások mellett, 60-70-90fps-t tudott a játék fixen. Jópár hete örülök, ha 30fps-em van, plusz pingtől független durva a lag. win10 ujratelepítés, új, gyorsabb ssd, semmilyen mod nincs fent, SD kliens, mostanra már minimálra húzott beállítások..de tragédia. :(

A gép nem "gamer", de évek óta problémamentesen, core i3 3240, 8g ddr3, nvidia 1030gt, 240g kingston ssd.

Nálad lehet valami hiba, ugyanezzel a videó kártyával, kevesebb rammal, gyengébb processzorral közepes beállításokon simán megvan a 60 fps nálam.

2 hónapja 3 hete #290891 Írta: fukibacsi

Hunter9956 beküldte:

Nálad lehet valami hiba, ugyanezzel a videó kártyával, kevesebb rammal, gyengébb processzorral közepes beállításokon simán megvan a 60 fps nálam.

Na ezaz :( Megnezned, melyik win10 frissites van fent? 19xx vagy 18xx? En sokaig letiltottam a 18xx-es updateket, de most a reinstall miatt felmentek, sot a 19xx is.

Kb masfel honapja tokeletesen jatszhato volt a jatek, kozepes beallitasokkal,ahogy irod, atlag 60fps-el :(

2 hónapja 3 hete #290893 Írta: Misi_2010_
Megválaszolva: Misi_2010_
Üdv

Köszi a válaszod. Rendeltem memóriát, tervben van a win 10 telepítése (hivatalos), érdemes lenne egy SSD applikálása is?
Ebben az esetben kapnék egy üres gépet (szemétmenteset, ahogy fogalmaztál) és akár jó is lehetne, ha jól értelmezem?

Üdv

Tibor

2 hónapja 3 hete #290895 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN

fukibacsi beküldte:

Hunter9956 beküldte:

Na ezaz :( Megnezned, melyik win10 frissites van fent? 19xx vagy 18xx? En sokaig letiltottam a 18xx-es updateket, de most a reinstall miatt felmentek, sot a 19xx is.

Kb masfel honapja tokeletesen jatszhato volt a jatek, kozepes beallitasokkal,ahogy irod, atlag 60fps-el :(

A windows a ludas.Az utolsó update óta szaggat minden a gépemen,nem csak a wot.Van akinek a hangot nyírta ki,de a legtöbbeknek a wi-fi-t tiltja le,nem lehet vele mit kezdeni.Várjuk a javítást.

Betanított magfizikus

2 hónapja 3 hete #290897 Írta: Laczy81
Megválaszolva: Laczy81
Szia!
Az SSD-től nem nagyon lesz több FPS , ellenben gyorsabban tölt be a játék és a rendszer műveletek is gyorsabbak lesznek.
A baj a kártyádban keresendő, jól hangzik az a 2GB fedélzeti memória de a kártya csak 64 bit-es
és szerintem 1GB is sok annak a kártyának.
Talán ha nem tartózkodsz a használt piactól, akkor egy GTX750TI 15K-tól már kapható, talán a processzorod meg is birkózik vele.

2 hónapja 3 hete #290899 Írta: fukibacsi
Laczy81,

az ssd-t csak a teljes "kép" miatt írtam, a konfig ezt leszámítva ugyanaz és prímán futott rajta a wot még durván másfél hónapja. Aztán elkezdett leesni az fps, első körben az egyetlen általam használt Jacktor modpackre fogtam, de már ezt sem használom 1 hónapja. Minimál grafikán egy intel hd 4000+ vga-s core i3-as notin is tud 30fps-t a játék, szóval itt valami más gond lesz,csak nem jövök rá,mi :(

2 hónapja 3 hete #290902 Írta: Laczy81
Megválaszolva: Laczy81

fukibacsi beküldte: Laczy81,

az ssd-t csak a teljes "kép" miatt írtam, a konfig ezt leszámítva ugyanaz és prímán futott rajta a wot még durván másfél hónapja. Aztán elkezdett leesni az fps, első körben az egyetlen általam használt Jacktor modpackre fogtam, de már ezt sem használom 1 hónapja. Minimál grafikán egy intel hd 4000+ vga-s core i3-as notin is tud 30fps-t a játék, szóval itt valami más gond lesz,csak nem jövök rá,mi :(

Szia! :)
Elnézést de a választ nem neked szántam hanem @Misi_2010_ - nek.
Máskülönben szerintem még elegendőnek kellene lennie a GT1030-nak.

2 hónapja 3 hete #290903 Írta: Misi_2010_
Megválaszolva: Misi_2010_
Hello!
Ezzel tisztában is vagyok, hogy csak a rendszer betöltése lesz gyorsabb. Csak amiatt írtam, mert akkor egy SSD valamint egy jobb videókártya amire szükség lesz. Hardveraprón körülnézek használt videókártya ügyben.

Köszi a válaszod.

Tibor

2 hónapja 3 hete #290905 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42
Az urak elfelejtik hogy az Intel orbitális biztonsági réseket hagyott a procijában. És ezeket a win 10 kötelező jelleggel be is foltoz. Minden ilyen folt teljesítmény vesztést jelent minden 8. generációs tól kisebb intel proc alatt. ÉS minnél régebbi a cpu annál észrevehetőbbett.

Tehát nem a játék lett hardver éhesebb, csak az évek óta leszarom a vásárlóim fejét taktika ütött vissza Inteléknél. Megoldás egy korábbi windows visszarakása ahol biztosan tilthatók bizonyos frissítések.

Megjegyzés/kiegészítés: az én 4. genes intelem Win8.1 alatt volt a legfickósabb.

1 hónapja 1 hete #291593 Írta: gladius
Megválaszolva: gladius
Sziasztok!

A gyerkőc kinézett egy használt gépet, szerintetek ezen a konfigon hogyan muzsikálna a WOT:

PROCESSZOR: Intel Core i5 6500
PROCESSZORHŰTÉS: Rajitek RGB (új)
ALAPLAP: Gigabyte H110-D3A (új)
RAM: 8 GB DDR4 HyperX
VIDEÓKÁRTYA: SAPPHIRE RADEON RX480 8GB GDDR5 NITRO (3hónap garancia, GTX 1060 teljesítmény)
HÁTTÉRTÁR: PNY 120GB SSD (új)
HÁTTÉRTÁR2: 320GB HDD (100/100)
TÁP: ARLT 500W 85+ SILVER (minőségi tápegység)
HÁZ: FCPC Plexi oldallapos (új)
HÁZHŰTÉS: 3db 1300fordulatos venti (új)

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #291595 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418

gladius beküldte: Sziasztok!

A gyerkőc kinézett egy használt gépet, szerintetek ezen a konfigon hogyan muzsikálna a WOT:

PROCESSZOR: Intel Core i5 6500
PROCESSZORHŰTÉS: Rajitek RGB (új)
ALAPLAP: Gigabyte H110-D3A (új)
RAM: 8 GB DDR4 HyperX
VIDEÓKÁRTYA: SAPPHIRE RADEON RX480 8GB GDDR5 NITRO (3hónap garancia, GTX 1060 teljesítmény)
HÁTTÉRTÁR: PNY 120GB SSD (új)
HÁTTÉRTÁR2: 320GB HDD (100/100)
TÁP: ARLT 500W 85+ SILVER (minőségi tápegység)
HÁZ: FCPC Plexi oldallapos (új)
HÁZHŰTÉS: 3db 1300fordulatos venti (új)

Nagyon jól futna hd kliensben ultra grafikán :) .

Egyébként a WOTnak nincs nagy gépigénye. Az én Mx 150 4 gb-os videókártyámon is elfut, egy i5-8250U és 4gb ram társaságában, SD ultrán 1600x900-on 40 fps-sel, ami nekem tökéletesen elég mert nem látok különbséget 40 és 60 fps között.

Wot játékosnevem: gabi418
Klánom:Csiga-Biga csapat [CSGA]
WoT klánfelvétel: www.gabi-wot.hupont.hu/
Mellékletek:

1 hónapja 1 hete #291607 Írta: Reka-Hunnia
Megválaszolva: Reka-Hunnia
"A windows a ludas.Az utolsó update óta szaggat minden a gépemen,nem csak a wot.Van akinek a hangot nyírta ki,de a legtöbbeknek a wi-fi-t tiltja le,nem lehet vele mit kezdeni.Várjuk a javítást. "

Nem lett volna egyszerűbb eltávolítani a sz@r frissítést? Én találtam egy hibajavító .bat fájlt a MS oldalán, de ahogy mondják nem sz@r csak kaki! Így fogtam és töröltem a frissítést.

Sok megoldást írogattak már a lassulásra...jórészt igaz is. Azt meg még senki nem írta, hogy hányan használnak tört Windowst (mikor a Win10 már csak 2 ezer ft) és ugye hogy a tört Win 10-ből mindenki a full verziót telepíti...mert az biztos jobb. Na, a nagyvállalati Enterprise olyan dolgokat tud amit nem használsz hazai gépnél. De elindulnak, nyitogatják a portjaik és jóval több a futó processz mint egy Pro verziónál. Szóval itt is igaz: -a kevesebb néha több!

Amin meg épp kacarászok, hogy múlt hónapban lett új gépem és míg az árukeresőn az Intel i9-9900-nál egymást tiporják az AMD őrültek és mindenkit aki Intelt vett bőszen lepontoznak és ömlik belőlük rájuk a mocsok, addig az AMD típusoknál nagy a csend, s ahogy látom itt is csupa inteles van. :applause:

"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
(Jaume Sabater)

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.