Gépigény

8 hónapja 4 hete #285579 Írta: W4SS4W
Megválaszolva: W4SS4W
Nem értek a gépekhez, találtam egyet amikhet ezek a paraméterek vannak megadva:

420W táp, beépített Video + Hang + 1GB/s hálózat

Intel Xeon X5355 4 magos processzor (4 x 2.66Ghz)
i7-860, illetve q8400 körüli teljesítmény
cpuboss.com/cpu...i7-860
cpuboss.com/cpu...-Q8400

Memoria: DDR3

Full HD ba jó?
Ha számtek analfabéta vagyok így ha viccnek is rossz elnézést :D

"A Tigrisekben egyetlen jó volt, mégpedig az, hogy kevés volt belőlük."
(ismeretlen kanadai harckocsizó)

„A tankok sikeres alkalmazása a győzelem záloga.” (Heinz Guderian)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 hónapja 4 hete #285582 Írta: RiniT
Megválaszolva: RiniT
Sziasztok, utolsó frissítés óta szaggat. Eléggé kockázva közlekedek a játékba. Gépem jó internet ok. Mi lehet a gond? Rakjam újra a játékot?

8 hónapja 4 hete - 8 hónapja 4 hete #285586 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

W4SS4W beküldte: Nem értek a gépekhez, találtam egyet amikhet ezek a paraméterek vannak megadva:

cpuboss.com/cpu...i7-860
cpuboss.com/cpu...-Q8400

Full HD ba jó?

Sikerült kiragadni a lényegtelen információkat. A beépített video általában alkalmatlan játékokhoz. Ha elég erős a proci, akkor még éppen (minimumon) elmegy kategória, de a külön videokártya ajánlott (Geforce vagy Radeon). A Xeon-t inkább szerver gépekhez ajánlják, otthoni használatra jobb a Core (ivalamennyi vagy 2 quad). A hálózat meg attól függ, hogy a szolgáltatód mit ad (ami garantáltan kevesebb, mint 1 GB/s). A mai memóriák szinte mind DDR3-asok (a DDR4 még drága, a DDR2 már rég elavult), amiben eltérhetnek, az a sebességük (kHz), de ami a lényeg, az a méretük (hány GB).

Ami a WOT-hoz ajánlott: (a fejlesztők szerint)
Intel Core i5-3330 vagy jobb (ez az egy stimmel)
4 GB memória (nem baj, ha több)
GeForce GTX660 (2GB) vagy Radeon HD 7850 (2GB) vagy ezeknél jobb videokártya (ezekkel biztosan megy a játék full HD-ban)

Ami a minimum:
Bármilyen legalább 2 magos processzor
2 GB memória
256 MB-os GeForce 6800 vagy ATI HD X2400 XT videokártya (ez tényleg a minimum, újonan már nem is lehet kapni ilyeneket) vagy ezeknél jobb.

8 hónapja 4 hete - 8 hónapja 4 hete #285591 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

W4SS4W beküldte: Nem értek a gépekhez, találtam egyet amikhet ezek a paraméterek vannak megadva:

cpuboss.com/cpu...i7-860
cpuboss.com/cpu...-Q8400

Full HD ba jó?

Régi Core2 Quad alapú Xeon (abból is a régebbi 65nm-es), sehol sincs egy i7-860-hoz képest (pedig az se mai portéka), mindenképpen kerülendő.

Esetleg iránymutatónak adj egy keretet, amit szánnál a dologra, és ajánlhatunk valamit:)

8 hónapja 4 hete #285596 Írta: turoskeksz
Megválaszolva: turoskeksz

daniel19451995 beküldte: Sziasztok !

Volna egy olyan problémám hogy adott a 3 hónapos gépem, eleinte tök jó volt minden max grafikán 180-220 FPS , mostanra elkezdte azt csinálni hogy elindítom a gépet , indítom a wotot , eleinte 120 FPS, aztán egy óra-1,5 után már csak 80-90 , aztán 50-60, ujraindítom a gépet , mintha mi sem történt volna , kezdődik elölről a magas FPS ről való csökkenés . Nagyon zavaró, főleg h építészként sok tervező programnál is ezt csinálja. Ötlet? leírom a konfigot, minden driver friss, driver boostert használok. Ventillátorokat szabályoztam h alacsony teljesítmény esetén is jól hűtsön. 50-60 fokon megy a dolog. A gép :
I7 8700 K proci , 4,2 Ghz,
64 Gb Gskill ripjaws Ram
240 GB SSD
2TB HDD
Nvidia Gtx 1080 Ti (16GB ) videokártya
NZXT kraken vízhűtés

1.100.000 kilett fizetve érte, és nem kapom azt a teljesítményt amitaz elején röhögve leadott
VÁlaszokat előre is köszi !

Üdv. Daniel19451995

"1.100.000 kilett fizetve érte, és nem kapom azt a teljesítményt amitaz elején röhögve leadott" Azt tudom irni neked,hogy ne menj a piacra,mert átb*sznak :D Gtx 1080 Ti-böl nincs is 16GB-os verza,de gondolom nvidia neked külön,egyedileg csinalt egyet:rofl:

AMD Ryzen 7 2700X Octa-Core 3.7GHz AM4 +ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME +EVGA SuperNOVA 1000 T2 1000W Titanium +ASUS GeForce GTX 1080 Ti ROG Poseidon Platinum 11GB GDDR5X 352bit +2xCrucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 2666MHz +Samsung 860 EVO 1TB SATA3

8 hónapja 4 hete #285598 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem

turoskeksz beküldte:

daniel19451995 beküldte: A gép :
64 Gb Gskill ripjaws Ram
240 GB SSD
2TB HDD
NZXT kraken vízhűtés

1.100.000 kilett fizetve érte, és nem kapom azt a teljesítményt amitaz elején röhögve leadott

Üdv. Daniel19451995

"1.100.000 kilett fizetve érte, és nem kapom azt a teljesítményt amitaz elején röhögve leadott" Azt tudom irni neked,hogy ne menj a piacra,mert átb*sznak :D Gtx 1080 Ti-böl nincs is 16GB-os verza,de gondolom nvidia neked külön,egyedileg csinalt egyet:rofl:

Meg az i7 8700K-ra is ráhúztak a kedvéért 500MHz-t. Igaz nem vagyok teljesen naprakész, de mintha mindenhol 3,7GHz-nek írnák azt a szériát.

Hamar mennek felfelé így az árak...

Trollz be flippin' out, Mon!

8 hónapja 4 hete #285600 Írta: turoskeksz
Figyi.Ak 1 mila felett pakol össze gépet,vagy vesz,2 lehetöség van.1.Ért hozzá,van esze,pénze is hozzá. 2.Van pénze hozzá,de esze nincs. Namár most ha ért hozzá,akkor eleve nem tesz fel ilyen oldalon,ilyen hülye kérdést,hanem tudja hogy mi a probléma.

AMD Ryzen 7 2700X Octa-Core 3.7GHz AM4 +ASUS ROG CROSSHAIR VI EXTREME +EVGA SuperNOVA 1000 T2 1000W Titanium +ASUS GeForce GTX 1080 Ti ROG Poseidon Platinum 11GB GDDR5X 352bit +2xCrucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 2666MHz +Samsung 860 EVO 1TB SATA3

8 hónapja 4 hete #285612 Írta: fsb
Megválaszolva: fsb
Ha nem nincs rá sok keret, vagy nem szeretnél új gépet összerakatni, akkor azt javaslom végy egy felújított Brand gépet i3 vagy i5 CPU-val torony házban (pl. DELL OPTIPLEX 3010 MT vagy LENOVO M81 MT 5048) és a maradék pénzedből egy kisfogyasztású VGA kártyát. A VGA lehet használt is, de
olyat amit még a gép tápja elbír, különben tápcsere. Ajánlott még egy olcsó SSD. De ez a konfig is közel 100K Ft lesz. Egy nagyobbacska új gép 150-200K Ft-nál kezdődik.
Az FHD önmagában kevés, kell a magas FPS, és a játékban közel max grafikai beállítás, hogy megkapd azt a látványt ami már igen szép, de ehhez jó és közepes fogyasztású VGA kell már. (Pl GTX 1060) De a Wot-hoz ez nem feltétel, low grafikán is lehet eredményesen játszani.

8 hónapja 4 hete #285619 Írta: W4SS4W
Megválaszolva: W4SS4W
Csak kíváncsi voltam hogy milyen, de valószínűleg majd egy ismerőssel fogok gépet összerakatni kifejezetten a wothoz mert mással nem is játszok. Jelenleg laptopról játszok és mivel nem értek hozzá annyit tudok róla mondani hogy proci i3-4010U CPU 1.70Ghz van benne 4giga ram 3 éve vettem Asus(ezzel SDbe low graffikával tolom). Én kb 150-200ezret tippelek egy olyan gépre ami viszi full HD-t vagy többe lenne?

"A Tigrisekben egyetlen jó volt, mégpedig az, hogy kevés volt belőlük."
(ismeretlen kanadai harckocsizó)

„A tankok sikeres alkalmazása a győzelem záloga.” (Heinz Guderian)

8 hónapja 4 hete #285623 Írta: turoskeksz

W4SS4W beküldte: Csak kíváncsi voltam hogy milyen, de valószínűleg majd egy ismerőssel fogok gépet összerakatni kifejezetten a wothoz mert mással nem is játszok. Jelenleg laptopról játszok és mivel nem értek hozzá annyit tudok róla mondani hogy proci i3-4010U CPU 1.70Ghz van benne 4giga ram 3 éve vettem Asus(ezzel SDbe low graffikával tolom). Én kb 150-200ezret tippelek egy olyan gépre ami viszi full HD-t vagy többe lenne?

Itt azt kellene eldöntened,intel vagy amd irányba mész.Nem éri meg 3-4 évvel ezelötti konfigba gondolkozni semikép.Pl. olyan alaplapba kár gondolkozni ami ddr3as ramot fogad be.Tegyük fel elkezdesz játszani,jó,visz pár játékot,és hát úgye itt a nyakunkon 2019,már eddig is elég nagy gépigényüek voltak a játékok,és te wot mellet kedvet kapsz más játékhoz is.Igen ám,de úgye ahhoz gép kell.Pl. olyan alaplapot ami max 16GB ramot támogat,már el is lehet felejteni,mert úgye ott az nvidia gpu,ami már nem támogatja a 32bites rendszert,64biteshez 8GB ram édes kevés játékhoz,16már ér valamit,de 32GB az igazi,egy jobb gamer gépnél,ahol már full hd-be vagy 4K-ba akarsz játszani.na meg ha régebbi konfigba gondolkozol,ott van az is hogy úgye már elavult,driver gondok,+ bövithetöség,elöbb emiltettem a dd3as dolgot.Veszel egy új generácios alaplapot,most mindegy hogy amd vagy intel részen,kb.30-35k megúszod.Veszel egy megfelelö közepes procit hozzá,anyagi szinted szerint.Egy jobb minöségü tápot,itt is jó elöre gondolkodni,szóval nem 400-500w teljesitményü no name táp kell.VGA megint kérdés hogy nvdia vagy radeon lesz.Itt is 4,6,8GB-os ami elfogadható,ami tutti viszi a játékok 90%-át full hd-be.DDR4 ram kezdésnek legalább 16GB,az alá nem érdemes menni.Szóval,inkabb költs rá,mint fél vagy 1 év után dobhatod ki a a régi konfidat.Másik jótanács:ok hogy a haveroddal összerakatod,de ha pakolja össze,figyeld,mit hogyan.Mert ha pl. vga-t,sdd-t,vagy tápot cserélsz,nem biztos hogy a haverod ott lesz,vagy ráér.Én majdnem 0 angol nyelvismerettel jópár gépet összeszereltem,ami a mai napig gond nélkül müködik.Most útoljára mikor a saját konfimat pakoltam össze,meg se néztem a leirást,mit hogyan,hova kell pakolni,csatlakoztatni,és semmi gond nem volt.
Soha nem szabad abba maradni hogy jó ez a gép most,évekig nem nyúlok hozzá,stb.Mindig elöre kell gondolkodni mert csak szivás lesz,meg az ablakon kidobot pénz.Gamer laptopba meg nem gondolkodnák a helyedbe,mert amennyibe most egy olyan van,egy csúcs asztali gépet összeraksz belöle,és még pénzed is marad.

8 hónapja 2 hete #285973 Írta: daniel19451995
Megválaszolva: daniel19451995
elirtam , 11 GB-os... más fórumon ezt értelmesen tudták közölni :) de vannak kivételek

8 hónapja 2 hete #285974 Írta: daniel19451995

Thothem beküldte:

turoskeksz beküldte:

daniel19451995 beküldte: A gép :
64 Gb Gskill ripjaws Ram
240 GB SSD
2TB HDD
NZXT kraken vízhűtés

Üdv. Daniel19451995

Meg az i7 8700K-ra is ráhúztak a kedvéért 500MHz-t. Igaz nem vagyok teljesen naprakész, de mintha mindenhol 3,7GHz-nek írnák azt a szériát.

Hamar mennek felfelé így az árak...

Intel turbo boostal fel lehet huzni 4,2 re... ;)

8 hónapja 2 hete #285975 Írta: daniel19451995

turoskeksz beküldte: Figyi.Ak 1 mila felett pakol össze gépet,vagy vesz,2 lehetöség van.1.Ért hozzá,van esze,pénze is hozzá. 2.Van pénze hozzá,de esze nincs. Namár most ha ért hozzá,akkor eleve nem tesz fel ilyen oldalon,ilyen hülye kérdést,hanem tudja hogy mi a probléma.

Építészként volt rá pénzem , de sajnos nem informatikus a végzettségem :) amire vettem arra jó , tudok vele pénzt keresni bőséggel .. ;)

8 hónapja 2 hete #285990 Írta: ttocra
Megválaszolva: ttocra
Üdv! Lassan kénytelen vagyok lecserélni laptopomat, mert leesett 30fps alá minimál módban.
Összeraknának nekem egy gépet AMD ryzen 5 1600X procival, 250gb ssd-vel és Nvidia Gfx 1050TI videokártyával. Elég ez a wothoz?

8 hónapja 2 hete - 8 hónapja 2 hete #285997 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo

ttocra beküldte: Üdv! Lassan kénytelen vagyok lecserélni laptopomat, mert leesett 30fps alá minimál módban.
Összeraknának nekem egy gépet AMD ryzen 5 1600X procival, 250gb ssd-vel és Nvidia Gfx 1050TI videokártyával. Elég ez a wothoz?

Proci : Röhejesen erős hozzá :P
SSD : Ha csak a WoT és Windows akkor elég.
VGA : Ha nem is 120 fps-el , de stabil 60-al simán viszi 1080p-n , HD klienssel.

Javaslat : Nem tudom hogy menyire időre és menyiért tervezed venni a gépet.
Csak mert hosszú távra és a memória kompatibilitási gondjai miatt jobban járnál az 1600X helyett egy 450-es alaplap+2600X kombóval.
(Érdemes a vásárlás előtt megnézni az alaplap adatainál hogy melyik memóriával mekkora sebességre képes :whistle: Ez itt ) például a Kingston saját memóriáinak kompatibilitási oldala.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ttocra

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.