Gépigény

1 éve 3 hónapja #281159 Írta: -
Megválaszolva: -

Mortein beküldte: Abba a lapba az fx8xxx-es proci nem jó ötlet mert megse fog nyikkanni azokhoz a procikhoz egy jó féle lap kell egy gyenge lappal nem fog jól működni még ha kompatibilis is...

www.cpu-upgrade...E.html

Kompatibilis, és viszi is. Igaz, nem a legjobb a chipkészlet, de ehhez maxolva ezt lehet beletenni... egy extra hűtéssel. Ettől nagyobbat nem is lehet, kisebbet pedig már nem hiszem, hogy kapsz, max használtan. Már akár ezt se lehet kapni, majd kiderül.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 3 hónapja #281162 Írta: Mortein
Megválaszolva: Mortein
Igen biztos kompatibilis és menni is fog, de mivel nem 1 jó fajta lap így nem lesz tökéletes ingadozni fog a teljesítmény mert túlmelegszik a lap nincs megfelelő hűtése és bár tehetsz jobb hűtést be de az nem lesz az igazi... Személyes tapasztalatom nincs de ezt sokszor olvastam már, hogy azokhoz a procikhoz nem árt egy jobb féle lap és ami van az nem tűnik valami megbízhatónak így első ránézésre... :)

Garazsban:
T10 : IS7, IS4, OBJ 277, T57 Heavy, 50B, S.Conqueror, OBJ 140, T62A, BC 25T, AMX 13 105, Grille 15, OBJ 268 V4, OBJ 261
T9 :T55A, Standard B, Type4
T8 :IS-3A, OBJ. 252U, KV5, Somua SM, Caernarvon AX, M6A2E1, WZ 120FT, Type 59, T54 first prot., Progetto 46, Lorraine 40t, Centurion MK 5/1, T92, ELC 90
T7 : T71 DA, AMX 13 57, ISU-122S, S51
T6 : HT No. VI, Cromwell B,
T5 : 105 leFH18B2

1 éve 2 hónapja #281823 Írta: pap32
Megválaszolva: pap32
Nem direktben kapcsolódik a kérdésem, de hátha tudtok segíteni...
Egér, és annak a nagyon gyors kattintásai problémakör...szóval nem túl rég, kb. egy hónapja jött elő az a történet, hogy egyből szerettem volna lőni a játékban, amint betölt az ágyú...ilyenkor ugye vagy a gyors reflexben bízik az ember, vagy már előre elkezd kattintgatni, mint állat.. :lol:
(Láttam már streamer-ektől is, szóval annyira nem lehet gáz...) Ez korábban simán működött is, azonban pár hete sokszor előfordul, hogy nem reagál semmit, engem meg kilőnek, vagy benyelem az ellen lövését, viszonzás nélkül...jó, gondoltam biztos az egér sz@r/piszkos, cseréljük ki...erre az is ugyanezt produkálja...:wb:
Jól sejtem, hogy valami a laptopban szórakozik? (Ráadásul nem is ugyanabba az USB-csatlakozóba dugtam a két egeret...) Beállításoknál próbáltam keresgélni (win 10), de nem igazán találtam meg...

1 éve 2 hónapja #281844 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

pap32 beküldte: Nem direktben kapcsolódik a kérdésem, de hátha tudtok segíteni...
Egér, és annak a nagyon gyors kattintásai problémakör...szóval nem túl rég, kb. egy hónapja jött elő az a történet, hogy egyből szerettem volna lőni a játékban, amint betölt az ágyú...ilyenkor ugye vagy a gyors reflexben bízik az ember, vagy már előre elkezd kattintgatni, mint állat.. :lol:
(Láttam már streamer-ektől is, szóval annyira nem lehet gáz...) Ez korábban simán működött is, azonban pár hete sokszor előfordul, hogy nem reagál semmit, engem meg kilőnek, vagy benyelem az ellen lövését, viszonzás nélkül...jó, gondoltam biztos az egér sz@r/piszkos, cseréljük ki...erre az is ugyanezt produkálja...:wb:
Jól sejtem, hogy valami a laptopban szórakozik? (Ráadásul nem is ugyanabba az USB-csatlakozóba dugtam a két egeret...) Beállításoknál próbáltam keresgélni (win 10), de nem igazán találtam meg...

Elvileg egyből el kéne sülnie, ha nyomva tartod, még vadul kattintgatni sem kell.

1 éve 2 hónapja #282103 Írta: wrch
Megválaszolva: wrch
Sziasztok!

Tudtok nekem olyan nem gamer, laptopot ajánlani, amin közepes vagy gyengébb grafikán elfut a wot? Nem akarok 100-130-nál többet költeni rá, mivel csak átmenetileg lenne rá szükségem.
Van valami konkrét javaslatotok?

1 éve 2 hónapja #282113 Írta: Lucfenyő
Megválaszolva: Lucfenyő
Sziasztok!

Downgradelnem kell a gpu-t néhány hónapra. Egy régi Hd4870 porosodik a polcon, azzal helyettesíteném átmenetileg a jelenlegi kárryát. Kérdés az hogy minimum grafikán elvinné-e a gamet 1280*800-ban, ill kb mennyi fps-el. A konfig: ryzen 1600, B350 alaplap,8 Gb ddr4.

Köszi

1 éve 2 hónapja #282114 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42
Nehéz dió! Ez a netezős laptop Kategória.
Nálam (nem ezen játszom) egy Intel® Core™ i3-3217U, HD 4000 videóval is elfutkorászik 1024x768 -ban SSD vel. Játszható minőségben.(Egy ilyen gép megvan 20-40 ezerből)
De én nem költenék ennyit egy szalon Laposra, főleg ha átmenetileg kell.
Viszont Használtan be lehet fogni jó gépeket. És mivel úgy is böngészem a hardveraprót itt egy jó ajánlat(ok).:
hardverapro.hu/...0.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: wrch

1 éve 2 hónapja #282119 Írta: wrch
Megválaszolva: wrch

Chaos_42 beküldte: Nehéz dió! Ez a netezős laptop Kategória.
Nálam (nem ezen játszom) egy Intel® Core™ i3-3217U, HD 4000 videóval is elfutkorászik 1024x768 -ban SSD vel. Játszható minőségben.(Egy ilyen gép megvan 20-40 ezerből)
De én nem költenék ennyit egy szalon Laposra, főleg ha átmenetileg kell.
Viszont Használtan be lehet fogni jó gépeket. És mivel úgy is böngészem a hardveraprót itt egy jó ajánlat(ok).:
hardverapro.hu/...0.html

Köszönöm szépen! :)

1 éve 1 hónapja - 1 éve 1 hónapja #282712 Írta: DaisetsuHUN
Megválaszolva: DaisetsuHUN
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel papucs vagyok és semennyire sem értek a számítógépekhez, pláne nem az összerakásukhoz. Utóbbit még tudom orvosolni ismerősökkel, de ti biztosan jobban tudjátok, hogy mi kellhet egy wotos számítógéphez. Haveromnak van egy csúcs laptopja és szerinte nincs nagy különbség a magas és az ultra grafikai beállítások között, így nekem valami olyasmi kéne, ami a magas grafikát bírja el. Otthonról ,,örököltem" egy számítógépet, ami nem mai darab. Amiket össze tudtam kaparni róla:

Processzor: Genuine Intel(R) 2140 @ 1.60 gHz
RAM: 2 GB
CPU: Nvidia GeForce 7300 gt
Winchester: 148 Gb

Tudom, elég gyenge. Egyedül egyetlen egy dolog van, amit fixen tudok: RAM-ot fel szeretném tolni 8 Gb-ra (vagy 6 is elég a Wot-nak?). Egyik ismerősömnek megmutattam a gépet és miután kiszörnyülködte magát küldtem neki képeket a gépházról is és azt mondta, hogy a gépen minden cserélhető, semmi se fix. Mit javasoltok ezek után? (Dobjam ki a gépet válaszokat hanyagoljuk... Valahogy összerakok egy gépet, mintsem vegyek több százezerért egy újat.)

Most laptopon játszok, de sajnos ott minden fix. :(

Előre is köszi a segítséget!

Érdekelnek a harckocsik, elsősorban a magyar és a japán fejlesztésűek :)

1 éve 1 hónapja #282714 Írta: Mortein
Megválaszolva: Mortein
Hello!

Azt kene tudni, hogy mennyit szannal osszesen a gep fejlesztesre mert addig hiaba irunk barmit... Viszont eleg gyanus, hogy az alaplap kivetelevel kb. az egesz gepet cserelni kell, sajnos eleg gyengusz az a proci, de van par ezerert is a foglalatba valo processzor ami mar boldogul a jatekkal.. Meglehet oldani kis penzbol, de jo lenne tudni azert egy keretet amibol lehet gazdalkodni... :)

Garazsban:
T10 : IS7, IS4, OBJ 277, T57 Heavy, 50B, S.Conqueror, OBJ 140, T62A, BC 25T, AMX 13 105, Grille 15, OBJ 268 V4, OBJ 261
T9 :T55A, Standard B, Type4
T8 :IS-3A, OBJ. 252U, KV5, Somua SM, Caernarvon AX, M6A2E1, WZ 120FT, Type 59, T54 first prot., Progetto 46, Lorraine 40t, Centurion MK 5/1, T92, ELC 90
T7 : T71 DA, AMX 13 57, ISU-122S, S51
T6 : HT No. VI, Cromwell B,
T5 : 105 leFH18B2
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DaisetsuHUN

1 éve 1 hónapja #282719 Írta: DaisetsuHUN
Én egy százast költenék rá max. Isten igazából az alkatrészek külön is megvásárolhatóak, így ez a felső határ, amit úgy meghúztam nagyjából és kis részletekből is tűrhető. 10-20 plusz-minusz nem számít.

1 éve 1 hónapja #282723 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42

DaisetsuHUN beküldte: Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel papucs vagyok és semennyire sem értek a számítógépekhez, pláne nem az összerakásukhoz. Utóbbit még tudom orvosolni ismerősökkel, de ti biztosan jobban tudjátok, hogy mi kellhet egy wotos számítógéphez. Haveromnak van egy csúcs laptopja és szerinte nincs nagy különbség a magas és az ultra grafikai beállítások között, így nekem valami olyasmi kéne, ami a magas grafikát bírja el. Otthonról ,,örököltem" egy számítógépet, ami nem mai darab. Amiket össze tudtam kaparni róla:

Tudom, elég gyenge. Egyedül egyetlen egy dolog van, amit fixen tudok: RAM-ot fel szeretném tolni 8 Gb-ra (vagy 6 is elég a Wot-nak?). Egyik ismerősömnek megmutattam a gépet és miután kiszörnyülködte magát küldtem neki képeket a gépházról is és azt mondta, hogy a gépen minden cserélhető, semmi se fix. Mit javasoltok ezek után? (Dobjam ki a gépet válaszokat hanyagoljuk... Valahogy összerakok egy gépet, mintsem vegyek több százezerért egy újat.)

Most laptopon játszok, de sajnos ott minden fix. :(

Előre is köszi a segítséget!

Ebből a gépből egy netezős élőhalott jönne ki. Azt a 100 ast meg amit ráköltenél jobb híján el lehetne égetni.
Ha magas grafikán akarsz játszani olcsón akkor egy 4xxx szériás i5 ös gép használtan, mellette meg egy a korának megfelelő vagy újabb videókari. Ezek a gépek 80-150k környékén mozognak most. Általában az árat a vidókari mozgatja.
Javaslatom: ha van türelmed alkatrészenként vásárolni.
H97, Z97 es alaplap
4xxx i5, i7 proci
ddr3 ram igény szerint
Amd r9 280, 285, 380 RX570, 580 Geforce 770, 960, 1050ti

Lehet ezzel vitatkozni, de a nagyon olcsó játékra alkalmas gép kb innen indul használtan.

1 éve 1 hónapja - 1 éve 1 hónapja #282724 Írta: Kesumisu
Megválaszolva: Kesumisu

DaisetsuHUN beküldte: Én egy százast költenék rá max. Isten igazából az alkatrészek külön is megvásárolhatóak, így ez a felső határ, amit úgy meghúztam nagyjából és kis részletekből is tűrhető. 10-20 plusz-minusz nem számít.

Nem egyszerű a helyzet, én szívem szerint a dobd ki kategóriára szavaznék, vagy a tedd félre netezős filmnézős gépnek. Persze ezt sem lehetetlen frissíteni, de csak időhúzás lesz belőle, aztán mindenképpen csere ...

A leírtak alapján:

Ha mindenképpen ezt akarod frissíteni, cserélni kell a procit, bővíteni a ram-ot, a tápegységet is meg kellene nézni(ezt én új 600-körülire cserélném), hogy mekkora, illetve én egy ssd-t is dobnék bele, aztán egy videókarit.
Első körben ki kellene derítened az alaplapod pontos típusát, majd felmenni a gyártó oldalára, és kideríteni, hogy milyen ram-ot fogad, A 775-ös lapoknál volt váltás, ezért van ami DDR2-es és van ami már DDR3-as. A gyártó oldalán találsz infót a procikra is (procikhoz melyik bios kell).
PROCI: a hardveraprón találsz jó áron procit, szerintem az Intel Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz 12Mb L2 már bőven jó lesz, ez 12-15 ezer körül mozog. (ha biost kell frissíteni azt még a régi procival kell, majd ezután jöhet e csere).
RAM: szerintem már 6 Gb is elég lesz, 6-14ezer körül lesz használtan, attól függ, hogy ddr2-vagy 3-as.
TÁP: már kapsz 500-600watt körüli minőségit kb. 10-16e körül pl.: a PCX-en, persze ha a régit jónak tartod, nem kell...
SSD: ha csak a wot lesz az op rendszer mellett, a 120GB-os is elég lehet(én 250-et vennék), ezt már 10e alatt megkapod. (A Western Digital 120GB ssd most 8830ft a PCX-en).
VIDEÓKARI: szintén használtban gondolkodnék a GTX-760 2GB as már elfogadhatóan viszi a wot-ot(szerintem ez az alsó határ), viszont egy új GTX 1050 Ti 4GB-is belefér a keretbe (talán ezt még kihajtja a proci, ez már PCI-E 16x 3.0-s az alaplapod meg PCI-E 16x 2.0-s, de ettől még működik a dolog.)

Remélem segítettem kicsit, még egyszer megjegyezném, ez csak időhúzásnak lesz jó...

>>> Kesumisu MOD Pack leírás és letöltés <<<
"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

1 éve 1 hónapja - 1 éve 1 hónapja #282765 Írta: vadkan03
Megválaszolva: vadkan03
Az előttem szólókat támogatnám.
Használt i5, nvidia 960-70, 8G RAM.
Táp meg igény szerint (500W+).
Ez talán beleférhet a keretbe.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DaisetsuHUN

1 éve 1 hónapja #282789 Írta: DaisetsuHUN
Köszönöm mindenkinek :)

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.