Jelenleg

117
látogatónk van

Prémium harckocsik

6 éve 3 hónapja #259244 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Asszem ezt a virtuális párbajt most kihagyom - ma nem érzem magamban a póvert :-D

Srácok, tessék minél több Chryslert venni mert a számok azok számok, és a csillámpónik +4k wn8-at tolnak vele :dancing:


Nem jelent meg a betett kép?

A tömeg? OK

Ha a játék legerősebb nyolcasához mérjük, akkor már nem OP?

Akkor biztosan máshogy definiáljuk az OP fogalmát is. Ami azt illeti, a Defender az egyetlen nyolcas heavy, ami a játékosbázis egészét tekintve ennél jobban túlteljesít. Patriot, VK100 sem üti.

És még egyszer, mivel mindkettő messze-messze jobb pénzkereső (sh és random is), mivel régóta a tier nyolc a játék legkellemetlenebb szintje, ezért jó eséllyel sosem lesz populáris. Arra utaltam az első hozzászólásomban is, hogy miért fizetnél még külön azért, hogy ott játszhass? Nagyon sok a 3-4 százalék WR boost, de talán abban egyetértünk, hogy ahhoz mégis igen kevés, hogy a T8 fun legyen.

Valószínűleg a jó és tapasztalt játékosok többsége nem gondolkozik nagyon másként, nem is próbált több időt tölteni T8 a szükségesnél. Talán, ha több Chryslerrel, több erős játékossal a Chryslerben találkoznál, akkor több problémát is okozna.



Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259245 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Komolyan mondom sírok, ebben a játékban OP tankok özönlenek minden sarkon. B)

Igaz, még arra sincs széles körben elfogadott magyarázat, meghatározás, hogy valójában mi is az "OP"... :whistle:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #259253 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Asszem ezt a virtuális párbajt most kihagyom - ma nem érzem magamban a póvert :-D

Srácok, tessék minél több Chryslert venni mert a számok azok számok, és a csillámpónik +4k wn8-at tolnak vele :dancing:


Az igen.

Jól van, akkor szerinted egy roncs, mert az, mások szerint meg nem, és nem is sikerült érvelnem semmivel, amivel ez elmozdult volna.

Először a teljes játékosbázist bemutató grafikonon, hogy mindenki túlteljesít benne. (Az illyen 45-47 százalékos játékosok ránézésre nem, de valójában ők tier nyolc már releváns mértékben az overall győzelmi százalékuk alatt lesznek átlagban - tehát ott is.)

Aztán, mivel felhoztad, hogy nem okoz problémát a "mindennapokban", ezért indokoltam, hogy aránylag kevés jó játékos játszik vele, és ezért kiemeltem egy hozzászóló és egy streamer eredményét.

Nem tudom, ebben mi a virtuális párbaj, vagy hogy lett ebből fontos a 4k+ wn8. Mindkét játékosnál top sebzés és top wr között T8.

Nem tudom, akkor mi az, ami jelentene bármit. Valószínűleg semmi. Főleg, ha az újrakezdő mestertől jön ;).

Megvásárlásra pedig nyilvánvalóan én sem javaslom, mert harmadszorra is, nem látom, miért akarnál creditbeli profit nélkül huzamosabb ideig T8 játszani. (Shamanhoz és Goldmalachoz szólt az első hozzászólásom.)

Komolyan mondom sírok, ebben a játékban OP tankok özönlenek minden sarkon. B)

Igaz, még arra sincs széles körben elfogadott magyarázat, meghatározás, hogy valójában mi is az "OP"... :whistle:


Nem tudom, mennyire lehetnek ebben nagy különbözőségek. Nem látom, ha valamiben minden játékos, gyenge, közepes és erős is egyértelműen túlteljesít a saját szintjéhez képest, a tank a többi tankhoz képest, a tanktípushoz és tierhez képest, mindenhez képest, akkor az, hogyan nem lesz overpowered? Vagy ahogy Orzanel mondja, ha egy tank egyetlen gyenge tulajdonsága az alacsony base pen, meg maga a tier, akkor az hogyan nem lesz OP?

Ez alapján, ha engem kérdezel, tier nyolc: Defender, Chrysler, Lorraine, WZ 120 1G FT. Esetleg, egy fokkal lejjebb: Patriot, VK100, meg valami, amit elfelejtek. (Szerk.: a VK100 amúgy gyengülőben, talán a sok TD...)

Ez özönlés minden sarkon? Hozzáteszem, a T8 kifejezetten balanszálatlan szint (persze sok tank is van), még az elmúlt hónapok változtatásai után is. Tele van alul teljesítő tankokkal, és az OP lista is rövidebb lenne máshol. A tier 10 is, 907 és type5 ide vagy oda, ehhez képest egész jól néz ki.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259254 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Bazsi, nézz körbe a fórumokon. Nincs nap, nincs óra, amikor ne írná le valaki hogy egy adott tank "OP".
És egyáltalán nem egy szűk tank listából, hanem szinte bármire.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259255 Írta: GoldMalac
Megválaszolva: GoldMalac
Bazsi is Op. Hunyadi is Op :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259256 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Jó dolog opénak lenni. :)
Csak az a gond, hogy elég sokszor nem érzem az ópéságot.

Amúgy ez a gond a statisztikákkal is. A csatákban helyzetek, egyedi szituációk vannak.
Kitörölhetem a s.ggem a statisztikákkal, meg mások "OP" véleményével, amikor nyitott pálya közepén egyedül találom magam egy "OP" tankban és egy-két nindzsa tank lövi szét a hátsóm. Én meg még csak fel se spotolom őket. :P

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #259257 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Bazsi, nézz körbe a fórumokon. Nincs nap, nincs óra, amikor ne írná le valaki hogy egy adott tank "OP".
És egyáltalán nem egy szűk tank listából, hanem szinte bármire.


Jah hogy ja, az lehet igaz. :)

Kihagytam egy három hetet, de tegnap olvastam például, hogy pontatlan és álca nélküli az strv, meg bugos a bc armorja! :D :lol:

Amúgy ez a gond a statisztikákkal is. A csatákban helyzetek, egyedi szituációk vannak.


Ezért jó az átlag, meg a "hosszútáv" vizsgálata.

szerk.: Bár rémlik, hogy egyszer már fennakadtunk már azon, hogy a hosszútáv és rövidtávokból áll össze, vagy 1 millió pénzfeldobás is egy-egy dobásból (5-10-40 dobássorozatokból) áll össze, ezért nem nagyon van különbség. Akkor meg mindegy - remélhetőleg, ma kevés ninja tank lesz a hátsónkban ;).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259258 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Adott szituban, semmi nem számít csak az, ami akkor és ott történik.

Egy régebbi kollégám a bérszemfejtésen az év 99%-ban jól számolt a riportokban. Egyszer - egy nagyobb kifizetésnél - nagyságrendekkel tévedett, a cég kárára
A mutatója hosszútávon 99%-os volt. Szerinted ez meghatotta a céget? B)

Nem volt "ópé" a kolléga.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259259 Írta: GoldMalac
Megválaszolva: GoldMalac
Tegnap en is ugy mentem es haltam meg ket op-nak mondott tankban is mint egy csicska :))
Miert? Mert balfasz voltam es fejfajosan hasmenosen nem kell leulni tankozni :))))
Mindegy milyen tankban ulsz ha benazol

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #259261 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Adott szituban, semmi nem számít csak az, ami akkor és ott történik.

Egy régebbi kollégám a bérszemfejtésen az év 99%-ban jól számolt a riportokban. Egyszer - egy nagyobb kifizetésnél - nagyságrendekkel tévedett, a cég kárára
A mutatója hosszútávon 99%-os volt. Szerinted ez meghatotta a céget? B)

Nem volt "ópé" a kolléga.


(Már szerkesztettem az előző hozzászólásom is.)

Egy játékos vagy egy tank teljesítményét mégsem egy meccsen, egy szituáción keresztül írod le. Ha ennyi "zavaró körülmény", "szerencsefaktor" van, akkor lehetőleg nem is 10 vagy 100 helyzeten keresztül.

Ettől te persze még preferálhatod jobban a konzisztensebb vagy épp flexibilisebb tankokat. Bár ez utóbbi tulajdonságot is részben leírják a statisztikák, mivel hosszútávon, a különböző gyakorisággal előforduló szituációkban hozott teljesítményt átlagolja. Például a Chrysler gyors a heavyk között, van armorja és gun handlingje is.

Vagy a VK100 túlteljesít most, és nem teljesítene túl, ha 49 open map mellett 1 corridor map lenne. De nem ez a helyzet. Nem ebben a keretben vagyunk vagy vizsgálunk.

Röviden, leegyszerűsítve, én egy olyan tankot akarok választani, ami ma, a mai mezőnyben, pályákon, vagy adott játéktípus metájában, átlagban jól teljesít. És nem egy olyat például, amit nem tud outplayelni száz vagy ezer meccsenként egy gyorsabb tank "egy nyitott pálya közepén". Vagy nem olyat, ami jajjhát hárommal kevesebbszer ég száz meccsen. Vagy nem olyat, aminek van három nagyon rossz pályája, de ha épp ott vagyok, akkor épp mit számít a többi? És így tovább.

(A tier nyolchoz szubjektíven meg egy olyan tankot akarok választani, ami a lehető legtöbb creditet hozza a lehető legkevesebb frusztráció mellett egységnyi idő alatt.)

Az átlagtól és relatív teljesítménytél OP egy tank. Nem attól, hogy sosem veszít, hogy minden szituációban az a legjobb, vagy megoldja még a hasmenést is.

Mert különben persze, akkor nincs OP, nincs értelme a diskurzusnak, szelekciónak, egyensúlyozásnak, csak vásároljunk meg fejlesszünk randomra vagy szimpátiára, aztán majd úgyis néha jó lesz, néha meg nem lesz jó.

ui.:

Aztán majd győzz meg finoman egy Dnash-t is, hogy jó lesz az úgy, amit kiválasztottál
; PPP
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259265 Írta: Hughes Centy
Megválaszolva: Hughes Centy
Leszűrve az jön ki abból amit mondtok, hogy maga a tank OP viszont mivel nem nyereséges nem mennek vele, mert utálják a T8-at. Két kérdésem lenne :

1. Miért utálják a T8-at? Egy másfél WG-s közvéleménykutatás eredménye szerint, amiben magam is ezt a tiert választottam egyértelműen a T8 az a szint ahol a legtöbb játékos játszana, ha nem számítana milyen jövedelmező a játék.

2. A Cryslerrel ha valóban jól lehet érvényesülni, csak goldozni kell akkor miért nem használják funra? Miért nem mennek jó mókával benne? Hiszen csak az alacsony átütés a baja vagy tévedek?

Még mindig nem értem, hogy hol bukik meg az átüthetetlen gyenge pontok nélküli frontpáncél és a kiváló gyorsulás ötvözete vagyis a Crysler? Mindenki szidja, de miért? :dry:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259267 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Rossz a szűrőd - egyesek szerint OP, mások szerint nem.

Bár ha abból indulunk ki, ki milyen hosszan fejtette ki a véleményét, akkor OP :troll:


Leszűrve az jön ki abból amit mondtok, hogy maga a tank OP viszont mivel nem nyereséges nem mennek vele, mert utálják a T8-at. Két kérdésem lenne :

1. Miért utálják a T8-at? Egy másfél WG-s közvéleménykutatás eredménye szerint, amiben magam is ezt a tiert választottam egyértelműen a T8 az a szint ahol a legtöbb játékos játszana, ha nem számítana milyen jövedelmező a játék.

2. A Cryslerrel ha valóban jól lehet érvényesülni, csak goldozni kell akkor miért nem használják funra? Miért nem mennek jó mókával benne? Hiszen csak az alacsony átütés a baja vagy tévedek?

Még mindig nem értem, hogy hol bukik meg az átüthetetlen gyenge pontok nélküli frontpáncél és a kiváló gyorsulás ötvözete vagyis a Crysler? Mindenki szidja, de miért? :dry:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #259268 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

1. Miért utálják a T8-at?


A T8 matchmaking miatt, ami ráadásul nagyon sokat romlott a 3-5-7 minta preferálásával. Többnyire erősebb és azonos szintű tankok ellen játszol, többnyire neked kell kerülőúton menni, alkalmazkodni, esetleg hátul maradni, többnyire kisebb súlyod van a kimenetelt tekintve. Itt az is mindig külön probléma volt (+2/-2), hogy aránylag nagy a szakadék a T10 és T8 tankok között (még ha ez szűkült is az utóbbi időben). És a többi.

Mindez részben - sok játékosnál nagy részben - persze egy "érzet" dolog is.

A Cryslerrel ha valóban jól lehet érvényesülni, csak goldozni kell akkor miért nem használják funra? Miért nem mennek jó mókával benne?


És miért nem jobb móka egy t9 medben goldozni? Egy T10 tankban lőni a nyolcasokat, ahol nálad a gyeplő, sokszor te alakíthatod a csata képét? Egy jó játékos, aki kifejezetten jól tud érvényesülni a Chryslerben, miért pont azt választaná a rengeteg opció közül? Vagy miért nem "funol" egy Defenderben, miközben pénzt is keres? És végül, miért fizetne ezért?

Már átlagban. Nyilván valakinek ez volt a választása. Nyilván találhatsz jó játékost, aki nem csak 100 meccset játszott benne vagy nem csak legunmarkolta. Itt az overall (200+ meccs) toplista például:



worldoftanks.eu...verall

Még mindig nem értem, hogy hol bukik meg az átüthetetlen gyenge pontok nélküli frontpáncél és a kiváló gyorsulás ötvözete vagyis a Crysler? Mindenki szidja, de miért?


A tankok, amikkel találkozhat, azoknak egy része, egy kisebb része számára átüthetetlen a frontja. De nem ez a lényeg. Vagy nem arról van szó, hogy nem néz ki jópofán a fenti 1500 átlag pattintás.

Bár azt hozzátenném, hogy a saját szinteden és feljebb már behatárolt módon tudod csak használni a páncélt és hátul ülő tornyot. Ezért lesz "védekezőbb" a játékstílusa a például Defendernél (ehe!), ami megint sok játékosnak kevésbé fun.

Nem tudom, ki mindenki szidja. Az egyik legerősebb nyolcas tank.
De pénzt kell adni érte, miközben prémiumtanknak viszont egészen gyenge. Ha te mégis úgy gondolod, hogy neked tetszik, neked fun lenne, neked nincs különösebb problémád a tier nyolccal, akkor neked természetesen megérheti. Akkor miért is ne?

Én is szívesen letolnék vele pártucat, talán még több karikát, de ennyi nekem önmagában nem éri meg az árát.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #259269 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Bár ha abból indulunk ki, ki milyen hosszan fejtette ki a véleményét, akkor OP :troll:


6/10

Ha azt nézzük, hogy ezek szerint a rövidségre és elszánt trollkodásra való tekintettel annyi érvet hozott fel, hogy "szerintem" és "nekem nem okoz problémát", akkor meg nem OP.

shaking

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 3 hónapja #259273 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Látom vannak itt nagyobb problémák is mint a szófosási kényszer... ;)
De biztos ott az igazság, ha már novellák jönnek hozzászólás gyanánt - ki is az elszánt vesenyző? :-)

Bár ha abból indulunk ki, ki milyen hosszan fejtette ki a véleményét, akkor OP :troll:


6/10

Ha azt nézzük, hogy ezek szerint a rövidségre és elszánt trollkodásra való tekintettel annyi érvet hozott fel, hogy "szerintem" és "nekem nem okoz problémát", akkor meg nem OP.

shaking

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.