Jelenleg

16
látogatónk van

Német harckocsik

7 éve 6 hónapja #207372 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Asszem megnézem a többi német ágat akkor és evvel a vassal még várok.

Egyszer azt mondta nekem egy okos ember hogy érdemes figyelni arra hogy milyen ágakon haladva milyen modulokat húzhatunk ki... lehetőleg kevésbé fájdalmasan.

Szóval ha jól értem, nem célszerű evvel az általam említett német csodával kezdenem, hanem a H-jelű tier5 ös meddel kell előbb játszanom? Német ág szakértők, mit javasoltok?

( Nem nagyon van német tankom, csak a következő ágakon vagyok/jártam:
- a Pz38Tna amivel spotolok,
- Leo spotter (volt)
- DW2
- Stug III G
- és egy Pz T25)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja #207374 Írta: viktor9421
Megválaszolva: viktor9421


elég jellemző a német ágra, Tiger P majd VK, E-75 E-100, Stug JgPz IV


JGPZIV-est nem a jobb 7.5-ös gunnal illene használni?
Mert annak, azt hiszem, ugyanannyi penje van mint a Stug top gunjának, csak gyorsabban lő.

(Legalábbis én azzal toltam, mert a 8.8-as 171-es goldja az nem tűnt valami biztatónak. Összehasonlításul, a SU-100Y 196 alap pennel rohangászik ugyanezen tierben, és a kevesebb átütésű de nagyobb sebzésű goldja tud 171-et. De a SU-100 is, a 100-as és 122-es gunjával is 175 ALAP pent tud, nem 171 goldosat, a 100-asának a goldja meg egyenesen 235 pent tud...)



szerintem is az a logikusabb, csak azt mondom hogy a játék elvileg a 8,8-ast tekinti a top ágyújának
(amúgy valamelyik hírrepeszben olvastam hogy a készítők szerint a 171 bőven elég a tier 6 tanknak, bár ott a VK nehéztankról volt szó, de annak is a 8,8-as ágyú a top lövege)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #207379 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Itt igazán az az érdekes, hogy Sics melyik ágon akar továbbhaladni. A kérdés olvasását követelőzően visszanéztem a fejlesztési fát és meglepett, hogy valamikor ez a VK 30.01H nekem is megvolt Mivel én is a Pz. IV felől érkeztem a VK 36.01H hoz, más volt a helyzet. Egyébként a VK 36 01H is kiváló tank és az egész ág úgy ahogy van. Gondolom nem kell bemutatni, elég a játékok tanklistáira nézni.
A VK 30. 01H-t később azért vettem meg, hogy a Pantherekre szert tehessek. Bennem semmilyen nyomot nem hagyott, mint ahogy a Panther ágról is már csak az E50 van meg.Szerintem az Indien Pz jobb a Panther II-nél. A SPIC pedig talán a játék legviccesebb járgánya annak aki szereti a lightokat. Őrült módon lehet vele futkározni, és a táras lövegével egy igazi kis dög. Persze ez már egy másik ág története.
Bizonyára más mentalitás -én is megnézem a járművek, ágyúk stb. adatait de ma már nem tulajdonítok túlzott jelentőséget nekik. Itt a tankoknak van egyfajta egyénisége, mely a sajátunkkal kombinálva adja ki azt, hogy szeretjük és eredményesek vagyunk e egy adott járművel vagy sem. Van aki a legpapírabb, de fürge vacakkal is jól érzi magát, másnak meg a KV-1-ben is lóg az orra.
Kb.. 3/4 év kitérő után ezért jöttem vissza az AW-ból.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, Kurcsics

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja #207384 Írta: nyilas2
Megválaszolva: nyilas2

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja #207385 Írta: nyilas2
Megválaszolva: nyilas2
Ez mi lenne a tankoknak a stat mutatói?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja #207411 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Merre szeretne SIcs haladni.

Valójában még nincs kialakult elképzelésem a német ágakkal kapcsolatban.

Max annyi, hogy egyszer majd szeretnék egy TigrisII-őt, mert a játék egyik legszebb tankja szerintem :D

De egyelőre más ágak sürgősebbek-fontosabbak.. kéne a STUG a garázsomba :D ... hogy elkezdhessem a HTC missionöket... és a STUG-hoz kéne egy jobb TD amivel én is bírok eleget sebezi ... (vagy ha mákom van akkor legközelebb nem halok meg a végén mikor megcsinálom újra a LT-15-öt :D )... minden esetre most az amcsi T-25/2 megvásárlása az első "cél". Aztán szeretném megvenni az ugyancsak amcsi T-29-et. Ezekhez főképp kredit kell, bár valszeg felszerelésvásárlás is.. (és hát nem vagyok valami nagy farmoló .... nem állom meg h ne lőjek goldot is :D ) ... Ugyancsak prioritás két hetes light megszerzése: az LTTB illetve a majdani LWT full női legénysége már ott várakozik a barakkban ... csak elképzelni tudom mit művelhet 60+ férfi ott a négy nővel .. aztán jönne majd kínai 7-es light is... Ja meg szeretnék végre egy kilences tankot, tehát majd a WZ-111 1-4-re is el kell kezdenem spórolni.

( T6 és T8 csatákra végül is "van mindenem" .. vagy közel mindenem... főképp csak klán nincs hozzá :D ... Cromwell kivételével persze amit nem akarok .. viszont lehet a kis orosz T-34 legénységét át kéne raknom egy A-43-ba... ha egyszer leárazás lesz... no majd meglátjuk)

Szóval ezek a célok most...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #207433 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Egyébként a VK 36 01H is kiváló tank

A legalacsonyabb elvárás végülis nem ezzel, hanem a churchill-el van, de azért ez sem egy jó 6os heavy imo

JGPZIV-est nem a jobb 7.5-ös gunnal illene használni?

Én anno azzal grindoltam végig, de mióta buffolták a 88as AP penjét, azóta nem vagyok biztos benne, hogy az a jobb választás (~2.9K dpm azért ütős 6os szinten)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 6 hónapja #207468 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1

Merre szeretne SIcs haladni.

Valójában még nincs kialakult elképzelésem a német ágakkal kapcsolatban.

Max annyi, hogy egyszer majd szeretnék egy TigrisII-őt, mert a játék egyik legszebb tankja szerintem :D

De egyelőre más ágak sürgősebbek-fontosabbak.. kéne a STUG a garázsomba :D ... hogy elkezdhessem a HTC missionöket... és a STUG-hoz kéne egy jobb TD amivel én is bírok eleget sebezi ... (vagy ha mákom van akkor legközelebb nem halok meg a végén mikor megcsinálom újra a LT-15-öt :D )... minden esetre most az amcsi T-25/2 megvásárlása az első "cél". Aztán szeretném megvenni az ugyancsak amcsi T-29-et. Ezekhez főképp kredit kell, bár valszeg felszerelésvásárlás is.. (és hát nem vagyok valami nagy farmoló .... nem állom meg h ne lőjek goldot is :D ) ... Ugyancsak prioritás két hetes light megszerzése: az LTTB illetve a majdani LWT full női legénysége már ott várakozik a barakkban ... csak elképzelni tudom mit művelhet 60+ férfi ott a négy nővel .. aztán jönne majd kínai 7-es light is... Ja meg szeretnék végre egy kilences tankot, tehát majd a WZ-111 1-4-re is el kell kezdenem spórolni.

( T6 és T8 csatákra végül is "van mindenem" .. vagy közel mindenem... főképp csak klán nincs hozzá :D ... Cromwell kivételével persze amit nem akarok .. viszont lehet a kis orosz T-34 legénységét át kéne raknom egy A-43-ba... ha egyszer leárazás lesz... no majd meglátjuk)

Szóval ezek a célok most...


Ah mily ismerős dilemmák!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214214 Írta: UltorVulpes
Megválaszolva: UltorVulpes
Nos... visszavettem a VK 20.01 D, tier4-es, közepes tankot. Az egyik első tankom volt és csak most figyeltem fel rá, hogy kb. 50-es wn8-cal lett kipaterolva. Szeretném kijavítani ezt a dolgot és ehhez szeretnék segítséget kérni.
Jelenleg az 5cm-es kwk 39 L/60-as löveggel használom, de 67mm-es pen borzalmas, még a goldé is csak 130mm. A 0.4-es szórás mellé természetesen nincs vert stab sem, így az világos, hogy sokat hősködni nem lehet vele.
A kérdésem az lenne, hogy akkor mi a fenét csináljak? Festék + álcaháló + periszkóp + fejlesztett célzórendszer? Vagy inkább venti + célzórendszer + töltésgyorsító? Esetleg bármi más kombó?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214260 Írta: Hun_Vargs
Megválaszolva: Hun_Vargs
Elkezdtem a nèmet arty ágat a Pz.Sfl.Ivb nsgyon jó kis arty volt (nem is adtam el)
Viszont most meg vettem a Grillet és csak tépkedem a hajam :spaz:
Alapon van most sehova nem lát el , 50-100akat sebez, lassan tölt ..
Mindenki dicsérte nekem erre most.. Maxon is ilyen sz**r ?
Gondolkodtam ,hogy eladom (kéne a küldihez arty (stug))

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214270 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
VK 20.01 D

Teljesen jól látod: ezt az 5 cm-es ágyúval lehet a legeredményesebben használni.. és épp ez a baj vele: kb "full gold"-dal kell tolni ha ki akarod belőle hozni azt amire képes.

Vannak tankok, amik igen jól elmennek gold lőszer nélkül ( kredithozam szempontjából ezekkel éri meg játszai! ) ... és vannak olyan tankok, amikkel ha sebezni akarunk akkor kötelező elég sok prémium lőszert használni. (Netán full gold-dal tolni.)

Amúgy alapvetően a legtöbb light tank ilyen ... magasabb tierű, vastagbőrű tankokat kéne megsebezniük egy kisebb ágyúval.. ez sokszor csak prém lőszerrel szokott összejönni. ( Örül ennek a WG, mert hogy az ilyen tankokat finanszírozni tudja, veszi meg a mezei játékos a prém accot meg a kreditfarmoláshoz a t8 prémtankot...)

Azok a tankok "goldigényesek", amiknél az AP átütés és a gold átütés közt óriási különbség van. A 67/130 az bizony pont ilyen! 2 * 67 = 134 ... mint látod közel kétszeres a gold ammo átütése!

És de medeknél is előfordulnak ilyen kifejezetten gold-igényes vasak. ( M7 105/170, Type T-34 112/189 átütési érték pld)

Szóval a VK 20.01D egy ilyen kifejezetten gold-igényes ágyúval szaladgál.

Felszerelés:

1.
Közepes tankon az optika kötelező, és kész. (Igen, menet közbeni optika és nem pedig periszkóp. Én egyedül a Chi-Nu-Kai-ra rakok periszkópot, no de az inkább tornyos TD semmint médium tank... )

2.
Célzásgyorsító azaz "fejlesztett célzórendszer". Az kell erre a tankra! Ugyanis 24 lövés percenként, ugyanakkor 2.3 másodperc míg rászűkül a célpontra. Ha hamarabb rászűkülsz hamarabb lőhetsz!

3.
Az első kettő szerintem egyértelmű, a harmadiknál kínban vagyok. Két egyaránt vonzó lehetőség van ugyani. Egyik a ventillátor (én ezt ajánlanám, szeretek messziről lövöldözni, csipegetni.. a ventillátor mindenen javít egy picit, a betöltést, a rászűkülés idejét és az ágyú pontosságát is javítja picivel.) A másik lehetőség a töltésgyorsító, amit akkor érdemes választani, ha a DPM-et akarod maximalizálni, és főképp leforgós közelharcban akarod DPM-ből ledarálni az ellenfeleidet.

Minden esetre igen, jól látod: azt mondtam h rakj fel a tankra 1 millió 200 ezer kredit értékű felszerelést kb. (Akciósan fele ennyiért meg tudod venni.. amikor felszerelés leárazás van.)

Amíg nem jön össze ez a felszerelés (meg a majrélámpa): addig ventillátor+periszkóp+álcaháló, és Te vagy a csapatot távolról támogató TD :D


+Fogyócikkek: én az mondanám hogy nagy tűzoltó, kis javító és kis elsősegély... de biztos vannak akik tűzoltóból is kicsit javasolnának.

+Festés: én kb mindent lefestek, főképp esztétikai okból :) ... ez rajtad áll, de miért ne festenéd le.


Legénységi skillek:

Ez a leghúzósabb.

- lámpa-álca-álca... sor, mint minden közepesnél itt is kéne.. ez szokott az első lenni... majrélámpa fontos!!!
- Full BIA sor: ez természetesen kéne, ugyanazért amiért a ventillátor
- vegyes sor: álca - menet közbeni pontosságot növelő skillek gunner és driver, "situational awareness" vagy mi a rádiósnak, biztonságos elhelyezés a töltőnek
- kéne egy full javítás sor is :)

Mint látod ez négy skillsor! ( Szerintem az elsővel kell kezdeni, az hogy a többit milyen sorrendben rakod fel meg inkább ízlés kérdése... )

Német medeket szerintem akkor tudsz jól (élvezetesen maximalizálva a teljesítményüket) játszani, ha van egy JÓ német med legénységed.

Szóval én azzal kezdeném, hogy veszek akciósan egy SkodaT25-öt, meg legénységet amit eleve az elsőnek betervezett medre képezve veszek .. és a prémtankban tréningezem a legényeket ( PzT25 most 750 gold akciósan, annyit tényleg megér!!) ... vagy ha van rá keret akkor egy Panther 8.8 (az öt fős míg a kicsit élvezetesebb Mutz csak négy fős legénységű) , abban még gyorsabban fejlődnek...

Aztán mindíg átképzed a legényeket (goldból természetesen ... a teljes legénység átképzése arra a német medre amivel játszol 1000 Ft kb... és így mindíg minden tankot egy kiváló legénységgel játszhatsz.

... Na most én NEM játszok saját accon német medekkel, a fenti okból :D nem ér meg nekem 1000 Ft-ot tankonként hogy játszhassak velük :-) ... annyi minden más is van amivel játszani akarok :D

De ha egyszer rászánom magam, akkor ezt fogom csinálni. A legények addig is tornásznak a PzT25-ben :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, UltorVulpes

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214275 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Szenvedd ki végig - nagyon jó tank ha full.

Bekerült a garázsomba valami VK 30.01H nevű dolog.

Még nem nyúltam még hozzá, egyelőre ott tartok még csak gyanakodva nézegetem: ennek direkt szívatásból csináltak ennyi modult?!

Szerintem (figyelem konteo következik!) ezzel a tankot úgy csinálhatták a germánok a második világháborúban, hogy előbb odaadták kollaboráns hadifoglyoknak, és velük húzatták ki az első néhány modult, utána meg kölcsönadhatták csatlós államok haderejének, hogy ezek harckocsizói húzzák ki a többi modult, és mikor fullos volt akkor vették csak vissza és adták ott Wittmannak és a többi hasonszőrűnek.


Mit javasoltok mit csináljak vele?

A: adjam el árában ( féláron vettem szerencsére)
B: frezzem ki az egészet
C: freezzem ki a Waffe lövegig
D: egyéb

?

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214279 Írta: nyilas2
Megválaszolva: nyilas2

Elkezdtem a nèmet arty ágat a Pz.Sfl.Ivb nsgyon jó kis arty volt (nem is adtam el)
Viszont most meg vettem a Grillet és csak tépkedem a hajam :spaz:
Alapon van most sehova nem lát el , 50-100akat sebez, lassan tölt ..
Mindenki dicsérte nekem erre most.. Maxon is ilyen sz**r ?
Gondolkodtam ,hogy eladom (kéne a küldihez arty (stug))

probáld meg a francia artykat nemolyan rosszak én nemvagyok arty kedvelö de én is francia arty mellett döntöttem sebzése kb jo töltési idö is átlagos meg nem lassuak ha menekülni kell célzási idö is elfogatható

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214284 Írta: kipeti
Megválaszolva: kipeti
nekem volt "szerencsém" kipróbálni a tiger p arty-t nagyon jó !HA! be talál. Az a baj nagyon sok a városi pálya, ott inkább menj ki rágyújtani mert ritkán lesz lövésed.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 5 hónapja #214327 Írta: UltorVulpes
Megválaszolva: UltorVulpes

VK 20.01 D
...medeknél is előfordulnak ilyen kifejezetten gold-igényes vasak. ( M7 105/170, Type T-34 112/189 átütési érték pld)

Szóval a VK 20.01D egy ilyen kifejezetten gold-igényes ágyúval szaladgál.

Felszerelés:

1.
Közepes tankon az optika kötelező, és kész. (Igen, menet közbeni optika és nem pedig periszkóp. Én egyedül a Chi-Nu-Kai-ra rakok periszkópot, no de az inkább tornyos TD semmint médium tank... )

2.
Célzásgyorsító azaz "fejlesztett célzórendszer". Az kell erre a tankra! Ugyanis 24 lövés percenként, ugyanakkor 2.3 másodperc míg rászűkül a célpontra. Ha hamarabb rászűkülsz hamarabb lőhetsz!

3.
Az első kettő szerintem egyértelmű, a harmadiknál kínban vagyok. Két egyaránt vonzó lehetőség van ugyanis. Egyik a ventillátor (én ezt ajánlanám, szeretek messziről lövöldözni, csipegetni.. a ventillátor mindenen javít egy picit, a betöltést, a rászűkülés idejét és az ágyú pontosságát is javítja picivel.) A másik lehetőség a töltésgyorsító, amit akkor érdemes választani, ha a DPM-et akarod maximalizálni, és főképp leforgós közelharcban akarod DPM-ből ledarálni az ellenfeleidet.

Minden esetre igen, jól látod: azt mondtam h rakj fel a tankra 1 millió 200 ezer kredit értékű felszerelést kb. (Akciósan fele ennyiért meg tudod venni.. amikor felszerelés leárazás van.)

Amíg nem jön össze ez a felszerelés (meg a majrélámpa): addig ventillátor+periszkóp+álcaháló, és Te vagy a csapatot távolról támogató TD :D

+Fogyócikkek: én az mondanám hogy nagy tűzoltó, kis javító és kis elsősegély... de biztos vannak akik tűzoltóból is kicsit javasolnának.

+Festés: én kb mindent lefestek, főképp esztétikai okból :) ... ez rajtad áll, de miért ne festenéd le.

Köszi a tippeket. :)
Mondjuk a Type T-34 pont használható gold nélkül is. Vagyis én úgy használom az 57mm-es lövegét, kimondottan eredményesen, DE ennek a tanknak majd' fele annyi az átütése és csak 1 szinttel kisebb. KV-1 / O-I és hasonlók még oldalról/hátulról(főleg ugye a japán delikvens :P ) sem esélyesek. Még gold-dal sem mindig.

A másik fő gondom az az, hogy nem szívesen pakolnék bele ebbe a tankba 500+ csatát, no meg a 3 skilles E50 legénységét sem szívesen képezném át erre a tankra.

A fogyócikk most ebben úgy néz ki, hogy kis javító + nagy elsősegély + nagy javító, amikből a nagyokat lehetőleg sosem használom el, csak kell a +10%-os bónusz miatt.

Lefesteni én csak megtartós tankokat szoktam és közel sem mindent, de úgy voltam most, hogy ennél a tanknál belefér, hogy minél előtt javítsam a wn8-át és eladhassam.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.