Jelenleg

23
látogatónk van

Magyar harckocsik !

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #40302 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Tessék 1 magyar tech tree 1-10-ig, ebben vannak németek is:


Na, meg is lettem vele.

Nem sértésnek szánom amit írok. Nem kötekedni, vagy gúnyolódni fogok, csak kijavítom a hibáidat ebben a tech treeben, mert ez így nem jó. Összecsapott, nem leellenőrzött munka.


Alapvető hibák:
- A WG ahol csak teheti, kerüli a copy-paste megoldásokat. Nem rakja be ugyanazt a tankot pontosan ugyanúgy egy másik nemzethez.

- Minimum követelmény a kifejleszthető tankoknál, hogyha idegen nemzet harckocsijáról van szó, hogy legalább néhány modulon (fegyverzet, torony, felfüggesztés, stb.) változtasson a használó nemzet. Ez a te tech tree-dben nem érvényesül, mivel a világháború alatt a magyar hadsereg által alkalmazott német harckocsikon mi magyarok többnyire nem végeztünk módosításokat, maximum (azt se mindig) átfestettük őket. Ez kevés indok arra, hogy még egyszer bekerüljenek a játékba, amikor az adott tank már eleve elérhető ez esetben a német ágon. (Ennek utána érdeklődtem. Befolyásom ugyan nincs, de a kapcsolataim és forrásaim megvannak.)

Röviden ez azt jelenti, hogy német, cseh illetve orosz tankok majdnem biztos, 99% hogy nem fognak bekerülni a magyar tech tree-be, mivel már van (vagy lesz) német, csehszlovák illetve orosz tech tree.

- Nem néztél utána az adott tank karakterisztikájának, mivel olyan tankokat soroltál pl 8-as vagy 9-es tierbe, amik jó, ha 4-es szinten megállnák a helyüket. Néhol azt látom, hogy csak úgy random bepakoltál egy-két tankot oda, ahol épp üresedés volt. Így nem lehet tech tree-t építeni, muszáj leellenőrizni a valós adatokat, és azokhoz igazítani az adott tank besorolását. Nem lehet hasra ütés szerűen pakolászni őket.

- Több tank soha nem is harcolt magyar legénységgel, vagy nincs is magyar vonatkozásuk. Ergó semmi sem indokolja, hogy a magyar tech tree-ben szerepeljenek.


Tankok:
Tier I: Az LK II-nek nincs körbeforgatható tornya (ami elengedhetetlen egy tier 1-es harckocsinál), és csak egy első világháborús, 8mm-es Schwarzlose géppuskája volt. Még tier 1-hez is túl gyenge...

Tier II: A Straussler V-4 az oké. De az Lt Vz. 38, magyar használatban T-38 könnyű tank majdnem ugyan az, mint a tier 3-as Pz. 38(t). Valószínűleg felcserélted a T-35-öt a T-38-cal.

Tier III: Toldi I oké. Az Lt Vz. 35-öt, mint mondtam, felcserélted az Lt Vz. 38-cal. De egyik sem megfelelő a magyar fába, mivel a csehszlovák fában benne lesznek amúgy is.

Tier IV: Mindkettő oké.

Tier V: Módosítás nélküli német tankunk nem lesz, és a Pz. IV Ausf. H már benne van a játékban. A 40M. Turán I-nek (már a nevét sem írtad le jól) 50mm-es szinte függőleges homlokpáncélja volt, és 50mm-es páncélátütése a játékbeli szabályok alapján. Hasonlítsd össze a most játékban szereplő tier 5-ös közepes tankok adataival, és meglátod, hogy pocsék tank lenne tier 5-ben, tier 3-ba való, vagy az általam vázolt megoldás szerint a tier 4-es tank stock konfigurációja lehetne csak.

Tier VI: A 41M. Turán II ágyúja majdnem olyan stat-okkal bír, mint a most játékban lévő Pz III top 75mm-es lövege. Nem elég ahhoz, hogy tier 6-ba kerüljön.
A 43M. Turán III, mindamellett hogy eléggé lassú lesz közepes tank létére (SuperPershing lassú), a 113mm-es átütése is maximum tier 5-be lenne elég.

Tier VII: A Tigris, bár harcolt magyar legénységgel, nem kaphatná meg a hosszú 8,8 cm-es lövegét, ami a játékban most a top lövege, mivel az csak egy német kísérleti változat volt. Ebből következően még tier 7-be sem lenne elég erős, le kellene csúsznia tier 6-ba. Prémium tanknak rengetegen szeretnék látni (nem ez az első fórum ahol irkálok), de mivel nincs magyar nehéz tank, így nincs sok értelme magyar prémium nehéz tankot raknia játékba. Nem lenne tank, amivel kompatibilis a legénysége. (Nemzetközi terminológia szerinti nehéz tank, az, hogy mi a Turán II-t, Turán III-t és a Tast nehéz tankként osztályoztuk a háborúban nem számít, mert a nemzetközileg elfogadott terminológia szerint mindhárom csak közepes tank volt!!)
A Tas oké.

Tier VIII: Királytigris csak német legénységgel harcolt Magyarország területén. Semmi sem indokolja, hogy magyar színekben lássuk viszont a játékban.

Tier IX: Talán még elfogadható lenne, ha valahogy folytatódna a magyar ág felsőbb szinteken orosz klón tankok segítségével. Viszont nem néztem ugyan utána, de azt hiszem huzagolatlan csöve volt, ami kizáró ok a WoT-ban. Javítsatok ki ha tévedek.

Tier X: Ezt nem igazán értem… Egy svéd közepes (vagy inkább könnyű) tank, aminek 15-80mm páncélja, 75mm-es ágyúja és csak 175 lóereje volt 23 tonnára? Ráadásul semmi magyar vonatkozása sincs. Ezt légy szíves fejtsd ki, hogy hogy gondoltad, mert nem értem.


TD vonal:
Tier II: Ebből a TD-ből ha jól emlékszem össz-vissz két darab szolgált a Honvédségnél. Nem igazán illik ide.

Tier III: A Nimród akár még oké is lenne itt. Bár én szerintem érdemesebb ebbe a tierbe a Toldi páncélvadászt rakni.

Tier IV: Mivel tényleg csak minimális volt a különbség a Toldi p.v. és a Marder II között (ugyanaz a löveg, ugyanaz a páncélzat, milliméternyi különbségek a méretekben, de a Toldi egy picit gyorsabb, és kevesebb lőszert vitt magával) szerintem ugyanabban a tier-ben van a helye, mint a Marder II-nek.

Tier V: Oké, de már benne van a játékban a német ágon.

Tier VI: Ez a tank, a 10,5 cm le.F.H 18 Turán alvázon (Nincs hivatalos neve. Ez a 10,5 cm ágyú a Wespe ágyúja is) nem TD, hanem önjáró tüzérség. A Csehek készítették őket a háború után, zsákmányolt Turán alvázak felhasználásával. Soha nem használta magyar legénység ezt a járművet, csak csehszlovák. Épp ezért a csehszlovák arty ágban fog bekerülni a játékba valószínűleg, tier 3-as tüzérként.

Tier VII: Semmi sem indokolja, hogy kapjunk egy Brummbär-t (arról nem is beszélve, hogy valószínűbb, hogy Sturmpanzer 43 néven fog bekerülni a játékba, tekintve hogy a Sturer Emil is Pz. Sfl. V-ként van jelen.)

Tier VIII: A 40/43 Zrínyi II maximum tier 4-es TD. Az ágyúja gyakorlatilag ugyan annyit tud csak mint a Hetzer vagy a StuG III Ausf. B derp ágyúja. Érdekes lenne vele a játék tier 8-ban.

Tier IX: Ugyan ez a helyzet a 44M. Zrínyi I-essel is. Ágyúja kb ugyan azt tudja, mint a Hetzer vagy a StuG III B 75mm-es lövege.

Tier X: Bár a Tas páncélvadászról igen kevés olyan dolog van, amit 100%-kos biztonsággal kijelenthetünk (elvégre puszta létezése sem biztos), de abból amit tudunk kiderül, hogy tier 7-nél magasabbra csak a történelmi tények drasztikus elferdítésével lehet feltornázni. Tier 7-ben a helye. Az viszont biztos, hogy nem kapott „44M.” minta számot, hiszen nem léptették hadrendbe.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, Colonel_Fox1984, CrossMetal1, ZsoltHun76

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #41312 Írta: srgred
Megválaszolva: srgred
Itt egy általam készített plakát, a teljesség igénye nélkül, érdekességnek, hogy teljesebb képet kaphassunk, hogy kb mik kerülhetnek a magyar fejlesztésekbe. Elvileg ugye EU tech tree lesz amiben lesznek magyar tankok, de semmi más infót nem mondanak. Itt megtalálható az interjú amiben említik: www.masodikvh.h...ij-jal
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41447 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

Itt egy általam készített plakát, a teljesség igénye nélkül, érdekességnek, hogy teljesebb képet kaphassunk, hogy kb mik kerülhetnek a magyar fejlesztésekbe. Elvileg ugye EU tech tree lesz amiben lesznek magyar tankok, de semmi más infót nem mondanak. Itt megtalálható az interjú amiben említik: www.masodikvh.h...ij-jal


Van néhány általános félreértés a plakátodban. Nem a te hibád, eléggé sok internetes forrás tele van ilyen tévedésekkel:

- Ami a képen Toldi II azt a valóságban Toldi IIA-nak hívták. A Toldi II fegyverzete és tornya pont ugyanolyan volt, mint a Toldi I-esé, csak bot antenna volt rajta keret antenna helyett, míg a Toldi IIA tornyának hátuljára felhegesztettek egy dobozt ami kiegyensúlyozta a nagyobb kaliberű ágyút, innen könnyű felismerni.

- A Szebeny páncélvadász tervezet Nimród alvázra készült, nem Toldi alvázra.

- Ami a képen "Önjáró Löveg a Turán alvázán." az egy csehszlovák VOSS-II önjáró löveg T-21 alvázon. Az amire te gondoltál az ez:
De ez egy Csehszlovák átépítés volt, az egyetlen magyar vonatkozása annyi, hogy tőlünk zsákmányolták a Turán alvázakat hozzá. A csehszlovákokhoz tartozik inkább mint hozzánk.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #41453 Írta: srgred
Megválaszolva: srgred
Ezért írtam, hogy a Teljesség igénye nélkül, nem akartam most altípusokat kihozni, csak nyersen a típusokat, hogy áttekinthető legyen. De volt olyan Toldi amibe 40mm-es ágyút építettek, és most nem a Toldi III ra gondolok, amiről azon kívül, hogy megrendelték alig tudok valamit.

Az önjáró löveggel kapcsolatban igazad van, arra gondoltam, amit be tettél képnek, de az a változat, úgy tudom itthon készült volna. De ezért is fogalmaztam óvatosan a plakáton, és ezért került a tervezetek közé, mert arról nagyon kevés információm van. Egyébként, szerintem kell még lennie terveknek, csak hát sok dokumentum megsemmisült, a hadtörténeti levéltárba, ahonnan még lehet információhoz hozzáférni, meg szinte lehetetlen bejutni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41456 Írta: Tiger205_Bp
Megválaszolva: Tiger205_Bp

Jó ez a magyar tech tree :D de mivel a magyarok kaptak a nemetektől Pz4 meg Tigris tankokat (bár nem sokat) szerintem ezeket is belehetne szúrni valahova :D:D



Persze, csak már ki kéne dolgozni, hogy legalább egy ág meglegyen tier 10-ig. Bár tudomásom szerint tier 8-nak megfelelő hk. volt a legerősebb a MH soraiban. Komolyan mondom lenne egy magyar ág már értelmét látnám a prem-vásárlásnak is. Állítólag kiszedték a magyar zászlót a felfesthető cuccok közül. Összegyűjtenénk pár ezer aláírást már talán a head office is tudna valamit kezdeni - elvégre minden szarért verzióváltást csinálnak, meg javítgatnak - akkor ezért miért ne? Amúgy Számvéber Norbert írt nagyon jó könyveket a MH 2. világháború hk-jairól.
A fordításban tudok segíteni bárkinek, ha arra kerül a sor, mert 2. anyanyelvi szinten megy.
Szóval szótár nélkül is seperc alatt, 100% szakmai hitelességgel, csak jussunk már el odáig!!!


Tier X lehetne a Magyar Néphadsereg T-55M (vont csövű) és tier IX meg a T-54M
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: resek

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41471 Írta: srgred
Megválaszolva: srgred
Nyugalom a magyar zászló benne van. Egyébként Tier 6-os lehetne kb a legerősebb magyar tank, és az a Tas lenne, (talán beférne még 7-be is, elvégre a panther is 7-es, de szerintem annak sem ott lenne a helye, már az is el van rontva, hogy egy 175-ös átlag sebzésű ágyú bekerülhet 7-esbe). Valóban a Német hadseregtől kapott tankokat értelmetlen beletenni mert azokon mi nem végeztünk módosítást, sőt például a Tigrisek nagy része műszaki hiba miatt vissza került a Németekhez. De a későbbi Ruszki tankok is értelmetlenek lennének magyar színekben. Esetleg, magyar felségjelzéseknek örülnék.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: resek

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #41474 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

A Toldi, és a Nimród alváza ugyanaz... Mivel a Nimród a Toldi alvázára épült (pontosabban a Stridsvagn L-60 légvédelmi változatát építették át, de a Toldihoz meg az L-60 at alakították át, ezért az alváz az ugyanaz maradt). A Toldi II 40mm-es ágyúval volt felszerelve, szemben a Toldi I 20mm-es nehéz puskájával.

Az önjáró löveggel kapcsolatban igazad van, arra gondoltam, amit be tettél képnek, de az a változat, úgy tudom itthon készült volna. De ezért is fogalmaztam óvatosan a plakáton, és ezért került a tervezetek közé, mert arról nagyon kevés információm van. Egyébként, szerintem kell még lennie terveknek, csak hát sok dokumentum megsemmisült.


A Nimród és a Toldi alváza nem ugyanaz. A Nimród kb 30 cm-rel szélesebb a Toldinál, és eggyel több futógörgőt kapott, amik viszont átmérőjükben kisebbek, mint a Toldi (azaz az L-60) futógörgőinél.

A Toldi verzióival kapcsolatban meg elég sok félreértés kering a neten. Ha fellapozol egy könyvet (például a Magyar Királyi Honvédség Fegyverzete címűt, de sok más is van) ott olvashatod a pontos különbségeket:

- 38M. Toldi I, más néven Toldi A20, a Toldi első sorozata 1939-ből, 20mm-es ágyú, 5-13mm páncél
- 38M. Toldi II, más néven Toldi B20, a Toldi második sorozata 1940-ből, ugyanaz a 20 mm-es ágyú, szintén 5-13mm páncél, csak az R/5 rádiót és keretantennáját R/5a rádióra és bot antennára cserélték, valamint erősebb torziós rugókat kapott.
- 38M. Toldi IIA, más néven Toldi B40, 1942-ben átépített Toldi II-esek (a Toldi I-eseket nem lehetett átépíteni, mert túl gyengék voltak a torziós rugóik), 40mm-es löveget, vastagabb, 23-35mm-es elülső páncélt kaptak. A löveg kiegyensúlyozására hegesztették a torony hátuljára a fém dobozt, amiről könnyű felismerni.
- 43M. Toldi III, más néven Toldi C40, a Toldi fejlesztése, amit töröltek.

A Turán alapú önjáró löveget meg mi magyarok nem terveztük gyártani, nem is tudtunk a létezéséről akkoriban. Az egy csehszlovák próbálkozás volt csak, de ott sem állt hadrendbe végül, a tervet elvetették.

Tier X lehetne a Magyar Néphadsereg T-55M (vont csövű) és tier IX meg a T-54M

A T-55-nek huzagolatlan csöve és +300 átütésű lőszere volt, ezért nem került be még az orosz ágon se, mert kívül esik a WG által meghatározott kritériumokon. Mondhatni túl modern.
A magyar T-54-esek pedig az 1980-as évekig nem különböztek annyira az orosz tesóiktól, hogy az okot adna arra hogy bekerüljenek. Még annyira sem különböztek, mint mondjuk a Type 58 a T-34/85-től, vagy a Type 59 a T-54-től, amik már így is csak neccesen kerültek be a játékba.
Az 1980 után átépített/fejlesztett magyar T-54AM pedig tűzvezető rendszert, lézeres távmérőt és reaktív páncélt kapott, ami megint kizáró ok a WoT-ban. Nem igazán látok személy szerint esélyt arra, hogy a magyar ágat ki lehessen húzni tier X-ig...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: srgred

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #41480 Írta: srgred
Megválaszolva: srgred
Már én is észrevettem, javítottam, is, csak szerintem pont írtál, és nem láttad, de átírtam az egészet, mert közben utánanéztem, csak rosszul emlékeztem. Amúgy vicces a WG nek a rinyálása a modern harckocsik miatt, amennyi bugot (például lopakodótankok, a zöld mező közepén), vagy fiktív, csak papíron, vagy még azon se létező tankokat, vagy olyan harckocsit ami mozgás közben nem is tudna lőni (pl az RHM-B WT, és hasonlók) beletettek. De mondhatnék undorító francia SPG -t is ami nagy kaliberű ágyúval tud féleutomatán lőni... Ennyi erővel, nyogudtan beletehetnének modernebb tankokat. Egyébként a a WG bebizonyította, hogy a technika nem akadály, a Tigrist is kiherélték, meg a Panthert is, mert a Tigerfibelben is írják, hogy tapasztalt személyzet akár még 3000 méterre lévő célt is el tud találni, a Kwk36-al. (Ha a zeiss opitkát ennyire semmibe vették szerintetek beletennék a modernebb tankokra, a fejlett berendezéseket... áááá)Ja, és, ha ennyire nem lehet modernebb tankokat beletenni, akkor az M60 mit keres benne?.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41485 Írta: vackor76
Megválaszolva: vackor76
Magyar harckocsi maximum tier VI-VII ig férne be a játékba. De azért szívesen td-znék egy tier VII Tas rohamlöveggel... :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41487 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Ja, látom hogy átírtad, akkor semmi :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #41522 Írta: srgred
Megválaszolva: srgred
Jézus Isten :D mit találtam, valamit szívhatott, a faszi aki írta ezt: www.stardestroy...Vs.htm , De tessék végigolvasni. És ezt nem lehet, azzal magyarázni, hogy téves adatok vannak a neten, egyszerűen csak összegányolta. Idézek a tartalomból, " A Tasból nem gyártottak nagy számban, csak egy zászlóalj volt ezzel felszerelve, mert a Lend lease!!! keretében, szereztünk Panthereket". Arról nem is beszélek, hogy a Stug III nál Jgpz IV ek vannak. De az a Turán II se semmi.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #41538 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
te jó ég, ez mekkora bullsh*t :sick: de azért legalább jót nevettem :)

Persze, hogy nem gyártottak nagy számú Tast... Az épülő két prototípus megsemmisült a WM csepeli üzemével együtt 1944 júniusában, és úgy tényleg nehéz "nagy számban" gyártani őket, ha maga az üzem is megsemmisül még a prototípus elkészülte előtt :P De annyi helyen sántít, hogy megcáfolására vétek időt pazarolni ;)
Ez az egész poszt úgy ahogy van valami vicc szerintem, nem létezik, hogy ezt valaki komolyan gondolta..

edit: most nézem hogy az a link eleve egy alternatív történelemmel foglalkozó oldalról van, szóval semmi valóság alapja nincs

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41576 Írta: Staudegger_hun
Megválaszolva: Staudegger_hun
Karika, ezért ne feledjünk valamit!

Nézzed meg a rengeteg legyártott (csak amerikai vonal):
- T1
- M6
- T29
- T32
- T34
- T20
- T21
- T71
- T14
stb...stb....stb
....
harckocsit!!!
(azaz tele van a játék rajzasztal warrior-okkal, magyar miért ne lehetne???)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja #41590 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Nem azt mondtam hogy nem lehet. Csak azt, hogy ragaszkodjunk a tényekhez, és csak olyan tankok kerüljenek be, amikről van írásos bizonyíték, hogy léteztek, vagy legalább tervezték, és hogy az ehhez hasonló sci-fi tankos tech tree ötletek még véletlenül se kerüljenek be a játékba:
Ha telerakná a WG ilyen soha-se-volt tankokkal a magyar ágat, az a valóságban létezett tankok hírnevét illetve nívóját rontaná.

Persze ez egy játék, és néhol muszáj kompromisszumot kötni, és egy-egy tier lyukat be szabad szerintem tömni kevésbé valóságos tankkal. Ilyen pl a T28-T28 Prototype esete, az amerikaiaknak nincs olyan valóságban is létező tankvadásza ami tier 8-ba beleillett volna, ezért a WG kitalált ilyet.
Ez magyar viszonylatban tier 6-ban érvényes, nincs tökéletes jelöltünk oda. Épp ezért raktam be oda a saját tech tree vázlatomba a Tas "prototípust".

Az általad felsorolt amerikai tankokra visszatérve:
A T71-et és a T-21-et leszámítva mindegyik általad említett tank létezett a valóságban is.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #42120 Írta: srgred
Megválaszolva: srgred
Egyébként azon gondolkodtam, hogy korábban emlegették a fejlesztők, hogy lehet, hogy lesz sturmtiger, csak még a rakéták fizikája nincs kidolgozva. Tulajdonképpen ez után a buzogányvetős toldit is be lehetne tenni, és egy igen érdekes bivaly tankot kapnánk. Más kérdés, hogy a rakéták sokszor nem robbantak fel, de a wg-t eddig se érdekelték az ilyen jelentéktelen dolgok, mint pl, a hitelesség. Persze akkor felmerülne, több kérdés is, és ismét előkerülne a modern tankok téma, de, hát a szálasi röppentyűt amennyire tudom, tényleg használták(harckocsin nem tudom, használták-e, de gyalogosan,biztosan) és, ha működött, akkor bizony pusztított.
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.