Jelenleg

22
látogatónk van

Magyar harckocsik !

9 éve 3 hónapja #83244 Írta: Turan11
Megválaszolva: Turan11
Ha meg vannak valahol Magyarországon a tervrajzai a tankoknak mindegyikből le gyárthatnának egy egy példányt.
Mert ezek is a magyar történelem hadi technikai történelem részeit képzik.
Ha stadionokra van több milliárd akkor erre miért nincs
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DF6

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #86955 Írta: mannfreed1
Megválaszolva: mannfreed1
Üdvözlet nektek ( amatör) vanegy könyv : a magyar királyi honvédség fegyverzete
zrínyi kiadó , 1920-1945 különbözö harc járművek

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 11 hónapja #110587 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Az utóbbi hónapok fejleményei:
- A magyar tankok továbbra is tervben vannak, érkeznek, de prioritásuk csökkent, a sorban hátrébb kerültek
- Az eddig tervezett úgynevezett "közös európai ág" tervét - amiben közösen érkeztek volna a kisebb európai tankos nemzetek, pl olaszok, csehszlovákok, lengyelek, magyarok, jugoszlávok, stb. - elvetették, mert túl sok problémát vetett fel a logikus, könnyen értelmezhető kivitelezése
- Ennek következményeképp a jelenlegi* sorrend az érkező ágakról a következő: japán nehéz ág beharangozó prémium (japán tier 6-os Tigris), majd japán nehéz tankok tier 10-ig (feltehetőleg a nyáron), utána csehszlovák beharangozó prémium tank (T 40) (hivatkozás) , majd innentől semmi sem biztos. Feltehetőleg ezek után jönnek a kifejleszthető csehszlovák tankok, és az egyéb fontosabb nemzetek (olasz, magyar, lengyel, stb) beharangozó prémiumjai, majd kifejleszthető ágai, de hogy hogyan, az még kérdéses.

*jelenlegi, értsd nagyon messze van a biztostól, szinte 100%, hogy változni fog
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, Thothem, Hunyadi_Loveszdandar, CrossMetal1, Jackal_hun

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja #129907 Írta: lorka2005
Megválaszolva: lorka2005
Nimród magyar tank van csak nem foglalkozik a WOT vele. A németeknek ajándékoztuk bár mivel nem volt jó mindig killőték a tankot :) De néz ez után: Nimród :)
;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja #130409 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Jackal, még itt kérdezted, de zárolták a topikot, szóval itt válaszolok:
Nem, én is keresgéltem, de sehol sem találtam hosszabb verziót ahhoz a videóhoz :(

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja #130423 Írta: Jackal_hun
Megválaszolva: Jackal_hun

Jackal, még itt kérdezted, de zárolták a topikot, szóval itt válaszolok:
Nem, én is keresgéltem, de sehol sem találtam hosszabb verziót ahhoz a videóhoz :(


Igen, sajna én is erre jutottam, viszont én nem különösebben érdeklődöm a tankok, mint műszaki tárgyak iránt, még a történelemhűség sem fontos szempont. Ellenben ez a tank valamiért megfogott, mint műszaki embert, hiszen teljesen speciális, egyfajta elTD-sítése a tanknak, illetve a hidropneumatikus csőmozgatás is érdekes.

Amit nem értettem, hogy ha az ágyú teljesen fix (és nem úgy mint a td-k esetében), hogyan kezelték le a visszarúgást? A másik, hogy jól tudom, hogy ez a tank sosem vett részt igazi csatában?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #130439 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Nem konkrétan az egész ágyúcső volt mereven az Strv. 103 testéhez rögzítve, csak (egyszerűen fogalmazva) a talapzata, vagyis a visszarúgás közben ugyanúgy mozoghatott a cső előre és hátra, mint bármilyen más tankon.
És nem, soha nem került éles bevetésre, de az biztos, hogy alaposan letesztelték:

(van angol felirat is :) )
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Feri38_HUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 8 hónapja - 8 éve 8 hónapja #135367 Írta: karolyistvan01
Megválaszolva: karolyistvan01
Jó lene egy Magyar ág még hogyha csak pár harckocsi lene benne (de akor is Hazai lenne ;) )

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 8 hónapja #135553 Írta: 2Sz3M
Megválaszolva: 2Sz3M
hmm..pontosítanék, nem ajándékoztuk, hanem a magyar tankok német tankok voltak töb-kevesebb módosítással.
Nem tartom valószínűnek hogy Weisz Manfréd művek ajándékozással "spanoltak" volna a németekkel...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 8 hónapja #135555 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika

....hanem a magyar tankok német tankok voltak töb-kevesebb módosítással.
...

Ezt hogy érted?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 8 hónapja #135593 Írta: gwr
Megválaszolva: gwr
Üdv Urak! Régen tudtam beszélni háborút megjárt tüzér századossal és tankos főhadnaggyal. A magyar tankokban lévő 40mm-es Boforts löveg nagyon pontos volt. 1 km-ről tgk-k pilótái szedegették le, és torkolat tüzekbe lőttek be pontosan. ha lesznek magyar tankok akkor remélhetőleg a történelmi hűséget megtartják.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 7 hónapja #139085 Írta: GregoryEgo
Megválaszolva: GregoryEgo
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, Camper03, LukaPopSimon

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 7 hónapja #139088 Írta: Kovacs
Megválaszolva: Kovacs

Jönnek! JÖNNEEEK!!!! :woohoo:


Kár, hogy elég szarnak tűnik. Bár ez csak supertest, szóval, ha bekerül, akkor is teljesen más adatokkal.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 7 hónapja #139092 Írta: tibi144
Megválaszolva: tibi144
Majd kiderul..,bár nem fuzok hozzá sok(k) reményt.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 7 hónapja #139099 Írta: siposbalint0
Megválaszolva: siposbalint0

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.