Én az ilyesfajta " horgászatot" minden fajta, túlélési vagy háború időben elítélek, mert kik vagyunk mik, hogy így életekről döntsünk, és bármiféle ezen kívüli életről legyen az bármi állat, ember. Szégyen és nagyon remélem, hogy az emberiség előbb hal meg mielőtt bolygóközi utazásba tudnánk mozdulni, mivel egy önpusztító faj vagyunk!
Persze,az ember néha sportból öl,nem azért hogy túléljen valamit,nincs a földön még egy ilyen faj,az állatvilágban kizárólag akkor ölnek ha éhesek, vagy a fajfenntartás miatt a kicsinyeiket védelmezve,sokszor láttam a tévében hogy az antilopok kényelmesen legelésznek a jóllakott oroszlánoktól nem messze,azoknak eszük ágában sem volt megtámadni őket mert nem volt muszály
Tévedsz az állatvilágban a macska a legnagyobb ragadozó ölés szempontjából, az játékból is gyilkol szórakozásból. Nem válogat bármi mozog rovar rágcsáló madár az megy és gyilkol akár éhes akár nem.
Ebben igazad van,aláirom, sőt kapsz egy likeot,de csak a házimacska ilyen szemétláda,beleoltotta az ember a génjeibe a sok keresztezéssel,rengeteg az elvadult házimacska világszerte,rengeteg kárt okoznak ez igaz,mégis ők a nagy kedvencek,talán mert hasonlitanak az emberhez?
"csak a házimacska ilyen szemétláda". "az állatvilágban kizárólag akkor ölnek ha éhesek". Szerintem olvass utána kicsit ennek azért mert ez ilyen bulvár újságos bullshit, amit már általános iskolás tananyagok is tisztába tesznek. Leopárd, oroszlán, hiúz, karakál dettó ezt csinálja, és akkor még direkt macskákat írtam. Érdekes egyébként, hogy a legnagyobb számú elpusztult egyeddel végző egyszeri vérengzéseket kutyaféléknél (konkrétan rókáknál) dokumentálták - az első helyezett róka 74 pingvint és törpenyulat végzett ki mókából pár nap alatt . Szóval nem olyan biztos, hogy a macskafélék összességében a rekorderek.
Most ha azt mondanám, hogy a kommented alapján műveletlen (talán iskolázatlan is) vagy, akkor gondolom megsértődnél mint amikor a tankos hozzászólásaidat nyirbálják a többiek ugye? És én lennék a személyeskedő bunkó? E helyett csak annyit kérek tőled: használd (legalább!!!) a google-t néha hozzászólás előtt, lefogadom lesz pár találat a témában.
Nem mondta senki hogy személyeskedő bunkó vagy,ha igy értelmezed sajnálom,a legutolsó kommentet marhaságnak szántam,nem tehetek róla ha valami félrecsúszott,egyébként hagyjuk a témát mert beleszaladunk valami adok kapokba aztán semmi jó nem sül ki belőle,mindenki olyan amilyen, ne törjünk pálcát a másik feje fölött...
ez a metszet csak az usa-ban élők tanulmánya volt.
A macskák jelentik a legnagyobb veszélyt az USA vadvilágára, a Nature Communicationsban megjelent tanulmány szerint évente több milliárd állatot ölnek meg. A szerzők számításai szerint körülbelül 1,4-3,7 milliárd közötti madár és 6,9-20,7 milliárd közötti emlős haláláért felelősek. Nemcsak a kóbor macskákról van szó, hanem a házi kedvencekről is, ezért a gazdáknak többet kellene tenniük a jelenség megakadályozásáért. A kóbor macskák háromszor annyi állatot öltek meg, mint gazdával rendelkező társaik.
Évente több mint kétmilliárd hüllővel, madárral és kistestű emlőssel végeznek a házimacskák Ausztráliában - derült ki egy új tanulmányból.
Halálos fenyegetést jelentenek a helyi élővilágra a házi kedvencek
A Charles Darwin Egyetemen dolgozó John Woinarski, az Ausztrál Nemzeti Egyetem professzora, Sarah Legge és a Sydney-i Egyetem munkatársa, Chris Dickman közös tanulmánya szerint az elmúlt 200 évben végbement ausztráliai emlőspusztulások
legalább kétharmadának egyik meghatározó oka
a macska (Felis catus) volt , miközben a gazdák mit sem sejtettek kedvenceik ártalmas tevékenységéről.
A friss tanulmány szerint a házimacskák egyedei évente átlagosan 75 zsákmányállattal végeznekFORRÁS: GETTY IMAGES
"Egyetlen házimacska átlagosan 75 állattal végez évente, ám a gazdi sok esetben nem szemtanúja a tetteknek" - mondta Legge.
A hatékony intézkedéseket a macskák iránti szeretet gátolja
A szakember szerint ez a szám alacsonynak tűnhet egy vadon élő macska évi 740 áldozatához képest, ám a városi területeken sokkal nagyobb számban - négyzetkilométerenként akár hatvannál is többen - fordulnak elő a macskák.
A legnagyobb problémát az elvadult macskák jelentikFORRÁS: PHYS.ORG
"Ez azt jelenti, hogy a városokban élő macskák évente sokkal több állatot ölnek meg négyzetkilométerenként, mint a vadon élő társaik" - tette hozzá Legge.
Woinarski szerint a probléma megoldását nehezíti az emberek macskák iránti szeretete,
ám az ausztráloknak tisztában kell lenniük azzal, hogy négylábú kedvenceik mekkora fenyegetést jelentenek az őshonos ausztrál vadvilágra.
Ha linkeled nekem az eredeti cikket amire hivatkoznak arra meg én lennék kíváncsi, mert szeretem a témát (igazából mindent ami Ausztrália állatvilága). Ismerem a prof munkáját ugyanis (researchgate-n fent van az összes publikációja) és ilyen cikkről még nem hallottam tőle.
Úgy látom nem olvastad végig és értelmezted amit írtam de kiemelem neked ha már nem tudsz szöveget értelmezni , ezt írtam és idézem: "bármiféle ezen kívüli életről legyen az bármi állat, ember."
Én sajnos nem látok a mélyére a dolgoknak, egy biztos, hogy vigyázni kell azzal, ha kijelentéseket teszünk, mert a halálos ágyadig az még négyszer változhat, attól függően milyen életkörülménybe kerülsz.
A pusztulásra megérésről: "Azért szar ez az egész világ mert ti emberek szarok vagytok, és sajnálom, de én is egy kicsit."
Most jönne az, hogy biztos egy vega vagyok, de el kell keserítselek benneteket, nem vagyok az! Így is ez egy megosztó válasz mivel ott a csirke,pulyka,marha,sertés -> és ezeket telepeken tartjuk ( mocskosan ) és megvesszük, megesszük ( én is ) de aki érti amit mondtam az a dolgok mélyére tud látni és nem csak a szöveget!
Eszközök híján te miként fogtad volna ki a halakat? Vagy inkább éheztél volna mert szegény halak ne hogy már...
Pajti ha éhezel és van lehetőséged jóllakni bekapcsol a legalapvetőbb ösztön a túlélés utáni vágy!
A komfort kényelméből lehetsz te állatvédő de ne ítélkezz és ne légy színpadias...ez esetben"nincs dolgok mélye"! Éhesek voltak és cselekedtek...
UI: Baján holnap módszeres és előre eltervezett hal pusztítás lesz.... de mi Halfőző fesztiválnak hívjuk!
Kedveseim és ti honnan tudjátok, hogy éhesek voltak? Honnan vettétek, én egy véleményt írtam , én se tudom mi alapján éhesek vagy sem. Nagy állatvédő sem vagyok és itt jön, hogy ti is igazából ítélkeztetk miközben nem is ismertek.. gratulálok hozzá!
Te csak egy hatásvadász kommentet írtál szerintem hogy mennyire hűűű meg haaa...
Természetesen ha valaki nem ért veled egyet akkor az nem állatkínzó mint ahogy te sem vagy egy poszt írása után állatvédő! A kép 1942 júliusában készült a felírat alapján,a szír-török határ közelében,ismereteink alapján ez idő tájt a szövetséges főerők máshová összpontosították az erejüket és utánpótlásokat! Mint kitűnik a növényzet nem épp oly búja hogy a vadon élő állatok tömegét tudná eltartani és van az az idő mi után már a konzerv látványa is sok nem hogy az íze... De a vélemény nyilvánítás szabadsága természetesen a tiéd is... "De gustibus non est disputandum"
Hatásvadász? írtam egy véleményt... uram isten , tehát ha valaki kommentel és alatta elkezd 20 irás lenni az neked hatásvadász? gg ahogy összeraktad magadban ezt a dolgot, majd gondold át még egyszer! Igen amit írtál utána ez biztos így volt? egy kép alapján írtál valamit lehet nem is ott volt.
A Waffenträger: Paradoxon esemény komoly kihívásokat hoz magával, de fantasztikus jutalmakat kaphatsz a küldetéseiből és az előrehaladásából – az egyedi…
"You've been thunderstruck."
TierX szinten ...