Jelenleg 305 vendég és 5 tag online

Tankos Apukák Fóruma #3

2 hónapja 1 hete #287603 Írta: sandorati
Megválaszolva: sandorati
... a 279-es részhez érkeztünk...; :applause: :applause: :applause:
ritkanlathatoto...es_275

Nincs ami olyan szentül megpecsételne egy barátságot, mint a közös hányás.
Az élet egy nagy kupleráj,mi vagyunk benne a kurvák,a sors pedig baszogat minket!
''A vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.'' - Hal Hickman
Végül: Halhatatlan vagyok. Egyelőre... :)
Melléklet:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 hónapja 1 hete - 2 hónapja 1 hete #287635 Írta: Potrien
Megválaszolva: Potrien

2019 böjtmás havának 13.-a. Nap kél 6:00, nyugszik 17:46 Ajtony napja.

A mai névnapról, Ajtonyról ugrott be Gellért püspök neve, akitől az előbbitől visszafoglalt területek lakosságának megtérítését várták 1030-ban.
Ez a Gellért eredetileg Györgynek született 980-ban Velencében, de miután apját egy jeruzsálemi zarándoklatnál megölték az arabok, jó ómennek gondolta, hogy a fater nevét vegye fel. Ő is folyton kirándulni szeretett volna a szentföldre, de Poseidon ezt nem engedte és kirakta a Póla melletti Szent András szigeten, ahol is belefutott Razina pannonhalmi apátba, aki meggyőzte, hogy talizzon már I. Istvánnal, aki egy jó fej. 1015 augusztusában Székesfehérvárott be is mutatkozott nála, aki egyből rábízta Imre herceg nevelését, és ő mivel nem beszélt magyarul nem tudta, mire is bólint rá. Ezen a szokásán később sem változtatott, mármint, hogy soha nem is tanulta meg a nyelvet, s ez a további hittérítői munkájában nagyban gátolta, mert a jó nép az áhítat helyett sírva röhögte körbe a furcsa ruházatú és beszédű idegent. Amúgy jól el is lett volna nálunk, de menet közben Istvánt Orseoló Péter, majd Aba Sámuel követte, akit nem szeretett, majd ismét Péter került a trónra, hála III. Henriknek, de kiderült, hogy őt is utálja. Ekkor merült fel az uralkodó osztályban Vazul fiainak visszahívása. Orseolo Péter ellen 1045-ben két összeesküvés is szerveződött. Az elsőt Viska valamint Buja és Bonyha, Sarolt fejedelemasszony unokaöccsei vezették, és persze be is bukták, amit ilyen névvel nem is csodálok, mert miért nem egyből Epeda, Dunyha és Ciha. A másodikat Vata vezette, aki Vazul fiától Andrástól ígéretet kapott a pogány szokások visszaállítására. A Vazul fiak és Vata lázadása hamar eltakarította Péter uralmát, és 1045 őszére a Dunáig meghódították az országot. A Képes Krónika szerint a pogányok feldúlták a templomokat, megölték a papokat. 1045 szeptember 24-én a hercegek elé menő Gellért püspököt is elfogták és egy hordóban zárva letaszították a Kelen (Gellért) hegyről. Nos, ennek a történetnek kicsi a valószínűsége, hiszen szövetségesek voltak, és ezt erősíti meg egyes korabeli elbeszélők leírása is, miszerint a találkozás örömére rendezett vigasságon nem kevés bor elfogyasztása után Gellért fogadott a hercegekkel, hogy egy hordóban lejön a hegy vízesésén a Dunáig épségben. Ugye később is próbálkoztak hasonlóval az emberek pl. a Niagara vízesésnél. A mutatvány nem sikerült, Gellért a nyakát szegte, viszont a társaság ezen igen jót mulatott. Egy mára elfeledett szólás is született akkor, a nézi, mint Gellért hason fekve az eget, amit akkor a Darwin díjas mutatványokra értettek. A bulit követően Vata és társai 1045-1046 fordulóján a keleti sztyeppére, téli szállásaikra vonultak vissza. 1046 tavaszára viszont I. András a Képes Krónika szerint megparancsolta az egész nemzetének fejvesztés terhe mellett, hogy hagyják el a pogány szokásokat, amit előbb engedélyezett nekik, és azok térjenek vissza Krisztus igaz hitére, és mindenben ama törvény szerint éljenek, amelyre Szent István király oktatta őket. Erről mit sem tudva a nyár elején Vatáék is felkerekedtek, hogy visszatérjenek az országba, de a Vereckei hágónál két őr tette keresztbe előttük a lándzsáját. -Te pogány vagy? Kérdezte egyikük, akinek toll helyett egy méretes karalábé volt a süvegére tűzve, hogy ne nézhessék madárnak. Vata előredőlve komótosan a nyeregkápára támaszkodott és hüvelykujjával a háta mögé, udvari első emberére bökött, egy torzonborz, szakállas alakra, aki talpig farkasbőrbe öltözött, fején szarvasagancsokat viselt, csörgős dobot rázott és épp ürüt áldozott egy hordozható tábori oltáron. -Szerinted? -Akkor kívül tágasabb, ez már Mária országa, vetette oda a bősz cerberus. -Egy nőé, már nem is Andrásé, hökkent meg Vata. Akkor hiába volt minden fáradozás, megette a fene az egészet sóhajtott, és népét visszafordította az orosz pusztaságok felé.

- Ha majd a köztársaság elnöke azt kérdezi: “Ugyan, kedves Potrien, ki volt az a három katona, aki szétverte azt a karavánt?”, mit felelek neki? Mi?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Filler1, Katjaton

2 hónapja 1 hete #287675 Írta: Potrien
Az emberem későn ért haza, de még égette a gyertyát, írogatott szokása szerint, ott kókadt le a feje az íróasztal mellett. A gyertya már rég ellobbant, mikor valami kettőkor megriadt, és feküdt le a sötétben, persze mindennek nekimenve, széket felborítva, ágytálba lépve, káromkodva. Egész este nyugtalanul aludt, sokat köhécselt, forgolódott. Másnap, szerda reggel már kilencre járt, én rég hazaértem a kofáktól, mire felkelt. Persze egyből a pipáért nyúlt, majd hosszú szárú, kötős gatyában, kócosan ült az ablakmélyedésben, karikás szemekkel bámulva ki a márciusi szitáló esőbe. -Ma is elmegy? Kérdeztem tőle. -El. Morrantotta. -Akkor hozza el a tiszta gallérokat a Simektől, mert mára ígérte őket. -Elhozom, mondta még mindig hátra sem fordulva, baljával az inge alatt gyér mellkasán vakaródzva. Én közben reméltem, hogy ma mégis itthon marad, beszélgetünk, kicsit segít a háztartásban is, de tíz felé dörömböltek lent a kapun, mire a mentét csak úgy a vállára dobva papucsban lesietett. Egy percre rá már mosdott, sietve beretválkozott, bajuszt, hajat fésült, öltözött, ing, nadrág, csizma, mente, a kardot már csak úgy hüvelyestül kapva fel és kötve a lépcsőházban a derekára. -A nyugta, a Simeké édes uram! Oda tettem a zsebébe, el ne felejtse, kiáltottam utána már az ablakból, de akkora már dörrent a kapu megette. -Süveget vajon vett -e magához, nem is figyeltem, jutott eszembe. Csalóka ez a kora tavasz, még meghűl nekem, amúgy is vékonyka ember, gyenge egészségű volt világ életében. A délelőtt csendesen eltelt, takarítással, főzéssel, és csak úgy, a magam szórakoztatására egy csinos kis verset is gyorsan papírra vetettem a szabadságról, és leraktam az ebédlőasztalra a tányérja mellé, előre mulatva, vajon mit szól majd hozzá, ha hazaér, mert magát ebben igen nagy szakembernek tartotta. Kora délután épp, hogy csak leültem a varródoboz mellé, mikor beviharzott. De még, hogy! Mellén a mente, ing kigombolva, arca piros, dobog a csizmás lábával a hajópadlón, a kardját csörgeti! -Te Julis! Kiálltja, ma nagy nap vagyon, ma dicső történések vannak! Előkap az almáriumból egy meszely Tokajit, felhajtja, majd csupasz kézzel nyúlna a lábosba egy csirkecomb után, de rácsapok, mert tudom, rossz szokása, hogy a végén a zsíros kezét majd csak úgy a nadrágja ülepébe törli. -Akkor hozd az ebédet mosolyog rám jókedvűen, mert sürgős dolgok várnak! Lehuppan az asztalfőre, vígan nevetgél, én sietek ki a konyhába a levesért. Megint a kapu csapódását hallom, bemegyek, ő sehol. A bolondja megint elszaladt, de nézem vitte a versemet is magával. Sebaj, majd estére lenyugszik, mindig is ilyen volt, ha magával ragadta a hév. Én azért csak megebédeltem, az övét beraktam a kemence sutba, hogy melegen maradjon. Délutánra kicsit elállt, kiszellőztettem a vánkosokat és estig olvastam, varrogattam. Megint későn jött meg, még mindig lelkesen, pirosan! Hadarva mesél a jeles nap történéseiről és én ámulva hallgatom. Mikor kis szünetet tartana közbevágok: -De a gallérok, a gallérokat elhozta -e kend? -Hű a teremburáját, azt bizony elfeledtem néz rám bűnbánóan, kotorászik a zsebében egy rakás papír között meglelve a nyugtát, rakja az asztalra. Megy ki a konyhába az eltett ebéd után, én nézem a papírokat és uram fia! A versem, amit neki írtam délelőtt, lám hát ennyire megtetszett neki?! Mert ott áll több példányban kinyomtatva valami Landerer és Heckenast által!

- Ha majd a köztársaság elnöke azt kérdezi: “Ugyan, kedves Potrien, ki volt az a három katona, aki szétverte azt a karavánt?”, mit felelek neki? Mi?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Filler1, Katjaton

2 hónapja 6 napja #287797 Írta: Szete58
Megválaszolva: Szete58
Látom, Őrmi, csak ragaszkodsz ahhoz a meszelyhez.

„Engem nem a probléma érdekel, hanem a megoldás!”
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Potrien, Leopardusz

2 hónapja 6 napja #287799 Írta: Potrien
Akkor legyen fél icce, mester. :-)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

2 hónapja 6 napja #287800 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1
Akkó legyen egy pint. :wine:

Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld! Live for nothing, or die for something.

2 hónapja 5 napja - 2 hónapja 5 napja #287804 Írta: Szete58
Megválaszolva: Szete58

Potrien beküldte: Akkor legyen fél icce, mester. :-)

Nem jó, Őrmi, mert a fél icce is több, mint egy meszely, nem beszélve arról, ha esetleg cinkotai az az icce. Filler: a pint pláne nem jó, mert az meg két icce. :S

„Engem nem a probléma érdekel, hanem a megoldás!”
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz

2 hónapja 5 napja #287806 Írta: Potrien
Egyezzünk ki negyed pintben. :P

2 hónapja 5 napja #287807 Írta: Filler1

Szete58 beküldte:

Potrien beküldte: Akkor legyen fél icce, mester. :-)

Nem jó, Őrmi, mert a fél icce is több, mint egy meszely, nem beszélve arról, ha esetleg cinkotai az az icce. Filler: a pint pláne nem jó, mert az meg két icce. :S

Látod, látod. Én azt hittem fél liter. De nem sörökről van szó? :whistle:

2 hónapja 5 napja #287809 Írta: Filler1
Egyébként meg Boldog Névnapot. Nekem is.

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, sandorati, Leopardusz

2 hónapja 4 napja #287821 Írta: sandorati
... ezzel meg elmaradtam...; :oops: :oops: :oops:
ritkanlathatoto...es_494

Az élet egy nagy kupleráj,mi vagyunk benne a kurvák,a sors pedig baszogat minket!
''A vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.'' - Hal Hickman
Melléklet:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Leopardusz

2 hónapja 3 napja #287836 Írta: Samy70
Megválaszolva: Samy70
Sziasztok kiskalózok!

Nem tűntem el csak figyeltelek benneteket... :) :)

Samy

A jövő meg fog történni.... az egész csak idő kérdése.... :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Katjaton, EzTett

2 hónapja 2 napja #287850 Írta: EzTett
Megválaszolva: EzTett

Samy70 beküldte: Sziasztok kiskalózok!

Nem tűntem el csak figyeltelek benneteket... :) :)

Samy

"Attól hogy paranoiás vagy, még nem biztos hogy nem figyelnek." :woohoo:

Az istenhit a gyengék privilégiuma.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: sandorati

2 hónapja 1 napja - 2 hónapja 1 napja #287871 Írta: Potrien
Az Úr 2019 esztendejének, böjtmás havának 24. napja Nap kél: 5:41-kor, nyugszik 18:00-kor. Gábor, régiesen Gábriel napja.

A mai napot nevezik még Gyümölcsoltó Boldogasszony napjának is, bár nem tudom Mária mennyire volt boldog, mikor Gábriel közölte vele, hogy beoltotta Jézussal, de Józsefnek ezt is be tudta adni, mint az előzőt, a Jakabot, akire azt mondta, hogy a káposzta között találta. A néphagyomány szerint ekkor kell elkezdeni a fák oltását a bő termés érdekében. Ezt a napot fecskehozó napként is számontartották, és valóban, én is úgy emlékeszem, hogy ezen a napon kaptam az első fecskémet, amiben májusban már vígan feszítettem a Palatinuson. Azt is tartják, hogy az ezen a napon vetett zöldségnek nem árt se a meleg, se a hideg, tehát sem megfőzni, sem lefagyasztani azokat nem érdemes. Egyes területeken úgy gondolták, hogy ha a borz kibújik a barlangjából, akkor nem fél többé a hidegtől, de persze nem, csak a saját szaga elől menekül, ami felgyülemlett az odúban a téli álom alatt. Azok az asszonyok, akik gyereket szerettek volna, ezen a napon a Szűzanya képe, szobra előtt térdelve hosszan, sokszor egész nap imádkoztak, persze eredménytelenül, mert a szerzett felfázás miatt továbbra sem fogantak meg.

2 hónapja 12 órája #287877 Írta: sandorati
... a tegnapi...;
ritkanlathatoto...es_788

Melléklet:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Laccvacc, Rallyefan81

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.