Jelenleg 446 vendég és 7 tag online

Arty használók topic-ja

3 éve 7 hónapja #187140 Írta: Sveryxx
Megválaszolva: Sveryxx

pap32 beküldte:

HUN_Sector beküldte: A 9-es bc arty frusztráló volt (ejh, 100.000 free xp-m bánta a türelmetlenséget), s bíztam benne, hogy a 10-es legalább félúton elsz a 9-es és a 8-as között. Kutyakakit!
Megértem hogy eladtad, egy pontatlan hulladék. Ha 500 méterre vagy egy leláncolt type 5 heavytől, akkor talán 2 lövedék talál (jó esetben) a 4-ből, s lesz 1,5 perc alatt egy 450-es dpm-ed.
A francia artyt buffolni kell. Neki csak a pontosság maradt, mert splash-je nincs. Szóval adjanak neki egy 0,3-as pontosságot és oké.

Nekem is volt, hogy többet találtam 8-9-es szovjet artykkal, mint a 9-es bat-tel, de ott azért ég és föld a különbség a 10-eshez képest...mert mellément, OK, kb. 25s és újra van esély...ennél meg néha van ritkán, hogy 2-3k-es tár, utána viszont max 500 dmg...de nem ritka a 0 (!!) sem :ohmy:
Nem lenne vele gond, mert elvileg ott a tárból fakadó előnye, ami ha elkap valamit, akkor OP-nak tűnik...csak utána 75s reload + 10-ből jó, ha 1x mind a 4 bemegy, láncon meg még ritkábban tudod tartani az ellent...az értelmesebbek (9-10-ben márpedig több van) egyből javítanak, mert tudják, hogy "a jóból sosem elég" :lol:

Ha a valódi pontosságát írnák rá - ami érzésre olyan 0,8-0,9 körül van jelenleg - (ergo elismernék, hogy Qrvára belepiszkáltak valamit a sok sírás miatt), akkor nem lépne sok hozzám hasonló akkora sz@rba, mint a jelenlegi B-C 155 58... :(

Hát nekem kezdő koromban sem volt szimpi a táras mivolta miatt.......A tököm se akar várni másfél percet XD plusz nincs splash.....hááááááát egy artynak az egyik lényeges szempontja szerintem.

A történelem nagy kérdéseit nem határozatokkal, hanem vassal meg vérrel döntik el.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 7 hónapja #187142 Írta: Sveryxx
Megválaszolva: Sveryxx

pap32 beküldte:

Sveryxx beküldte: Na az M53/M55ből vissza rakva a nagyon jó legényég az M40/43-ba :D indulhat a CW kampány :evil: :evil: :evil:

Szerk.: Na most az akciók alatt megvettem az FV3805-t hát sokáig fog tartani mire meglesz a nagy gun XD

Most, hogy mérgemben eladtam a 10-es francia bat-shit-et (igen, a mérhetetlen sok "becélzott" miss miatt :angry: ), s gyorsan még megvettem az m53-at, rájöttem, hogy "itt bújik ki a szög a zsákból"...nem véletlenül lehetett anno a 8-as m43-on "csak" 20k xp-ért "nagyotlövő" gun-t szerezni (többi 8-as nagy csövei ugyebár kb. 60k xp-be fájnak)....merthogy a 9-esen NEM az m43 top lövege van, hanem egy újat köll fejleszteni csöppnyi 64k xpért cserébe... :lol: :pinch: S a stock gun 0,68 ellenére sem valami Obj 261 pontosságú... :S

Az Fv3805-ön meg prém fiókkal és/vagy x2 xp tartalékkal szerintem viszonylag könnyű kihúzni az értelmes löveget...ahol lehet, tolni kell az AP-t, pl. Jagdpanzer E100-ak oldalába, hátába...olyan, mintha ISU-val durrogtatnál... :lol:

Viszont ha fullos az az M53 akkor aztán huhuuuuuuu miket lehet vele trollkodni :D

A történelem nagy kérdéseit nem határozatokkal, hanem vassal meg vérrel döntik el.

3 éve 7 hónapja #187149 Írta: geritango
Megválaszolva: geritango
az amerikai arta vonal szerintem a legfelhasználóbarátabb. de persze ezt az analógiát le lehet vezetni más tankosztály-nemzet kapcsolatra is simán. én is a bat vonalat kezdtem el, szerettem nagyon a 155 55-öt, mert hogy jó. Aztán elértem az amerikai 9-eshez és rájöttem, hogy durván más dimenziók vannak :D battel van vagy 1300 as átlagsebzésem, amire azt gondoltam, hogy hú mekkora dolog, aztán elértem az M53/M55-t és a 2000 alatti csatánkénti átlagsebzés kb durván égőnek számít. olvasgattam ezt a fejlesztői hírhazudásokat, eléggé kíváncsi vagyok, hogy ezeket a szakadékokat mivel és hogyan próbálják meg összefésülni illetve a játék szempontjából hogyan fognak változtatni a tüzéreken...

rocksztár vagyok és paraszt

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tekagi

3 éve 7 hónapja #187152 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Nem vagyok nagy arty használó, de azért megosztom a tapasztalatom két ágról..
MIvel nem vonzanak az artyk de azért egyet akartam a garázsban, kiválasztottam egyet amit lehet 10-es CW-re is vinni - ez ett a Conq. GC. Most a kilencesnél tartok és a tapasztalatom a következo - az egész ág hulladék szarok, kivéve a 6-os FV - az egy igazi szemétláda, utálom ellenfélnél rendesen ha látom, valamint szerintem a 9-es FV sem rossz. Igaz, jó legénység ül benne (már majdnem 4 skillel), így sokszor élvezhetQ köröket tud produkálni. Már csak 60k xp a CGC, remélem az még jobb lesz.
Közben a személyes küldik miatt elkezdtem nézelQdni egy kisebb arty után (az ölj meg 2 szinttel nagyobb küldik miatt) amiket a 6-os amerikai M44-el próbálok jelenleg. Megvan a 7-es is, de az katasztrófa volt, úgyhogy inkább visszaléptem t6-ba. Nekem annyira nem jön be, pontatlan igaz gyorsan tölt, valamint ritkán sebez igazán nagyot, talán egyszer voltam küldi teljesítés közelében vele, azt is lelopták a végén (igaz, a legénységnek mé gnincs meg a teljes elsQ skillje sem, talán BIA-val jobb lesz? Érdemes megvárni?). Szerintem elviszem T8-ig aztán ott a vége, nem vagyok hajlandó többet artyzni mint muszáj.

Sveryxx beküldte:

Tekagi beküldte: Sziasztok,kiprobáltam angol arty-t, én aláirom hogy másnak istenkirály,übergép de én már utálom teljes szivemből :lol: Egy arty-zos profi véleménye érdekelne, a francia+amerikai gép tűnnik eddig nagyon használhatónak, azon filoztam h franciát 6-ig vinném,amerikait meg 9vagy10-ig :) Meg persze adhatnátok pár tippet,trükköt, pl ez a célzókör gyorsabban szűkül trükköt is pár napja olvastam forumon :)

Alapesetben az amcsit T9 ig érdemes mert a 10-es már sajnos agyon lett nerfelve (bár én szeretem XD)
Franciát álltalában 8-ig ivel a 8-as az cw tank. a 9-es 10-es megoszlik a vélemény vagy szereted vagy utálod azt ki kell tapasztalni.
Angoloknál 5-6 ami jó utánna 7-8 hulladék majd jön a 9 ami nagy gunnal már el lehet vegetálni de ott az igazán beteg a 10-es CGC.
Oroszok hááát én az s-51-töl indultam de már most látom hogy egy életen át való kinlódás lesz a szükülés töltés és csőkitéríthetősége miatt :S

3 éve 7 hónapja #187154 Írta: pap32
Megválaszolva: pap32

F3rmi beküldte: Nem vagyok nagy arty használó, de azért megosztom a tapasztalatom két ágról..
MIvel nem vonzanak az artyk de azért egyet akartam a garázsban, kiválasztottam egyet amit lehet 10-es CW-re is vinni - ez ett a Conq. GC. Most a kilencesnél tartok és a tapasztalatom a következo - az egész ág hulladék szarok, kivéve a 6-os FV - az egy igazi szemétláda, utálom ellenfélnél rendesen ha látom, valamint szerintem a 9-es FV sem rossz. Igaz, jó legénység ül benne (már majdnem 4 skillel), így sokszor élvezhetQ köröket tud produkálni. Már csak 60k xp a CGC, remélem az még jobb lesz.
Közben a személyes küldik miatt elkezdtem nézelQdni egy kisebb arty után (az ölj meg 2 szinttel nagyobb küldik miatt) amiket a 6-os amerikai M44-el próbálok jelenleg. Megvan a 7-es is, de az katasztrófa volt, úgyhogy inkább visszaléptem t6-ba. Nekem annyira nem jön be, pontatlan igaz gyorsan tölt, valamint ritkán sebez igazán nagyot, talán egyszer voltam küldi teljesítés közelében vele, azt is lelopták a végén (igaz, a legénységnek mé gnincs meg a teljes elsQ skillje sem, talán BIA-val jobb lesz? Érdemes megvárni?). Szerintem elviszem T8-ig aztán ott a vége, nem vagyok hajlandó többet artyzni mint muszáj.

A GC nagy G.Ci tud lenni :silly: ...csak nagyon meg kell nézni, hogy mire lősz vele...snap-shot kb. felejtős (ahogy kb. majdnem minden arty-nál, de erre ez hatványozottabban igaz) :)

Az amerikai ágról meg annyit, hogy nekem az m41, de főként az m44 volt 'felejtős', mert egészen más 'élmény' HE-vel szórakozni, mint full HEAT-et spam-elni (nekem anno még alap fiókom volt+qrva sokat lőtt mellé+alapból nem szívlelem az ehhez hasonló "gold-ra balanszolt" gépeket :oops: [de tier 8-ban én is használtam... :unsure: ]).
Viszont az m12 engem leginkább a néhai gw panther-re emlékeztetett (nerf előtt játszottam még vele, szóval nemtom most milyen), megvan a (közepes) tűzerő+elég jó mobilitás+elég jó kitéríthetőség+EL IS TALÁLJA a célt 80%-ban...ellenben az m44-et vmi 30-40%-ra saccolnám... :(
8-as m43-mal meg "occsón" kaphatsz egy '1-hitter' löveget (20k xp a szokásos 60k helyett)... :)
Ennél feljebb még nincs sok tapasztalatom, szóval azokról nem tudok érdemi véleményt mondani...

3 éve 7 hónapja #187157 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
Egyszer belefogtam az angol vonalba, de a 3. szintű artynál azt hiszem felhagytam vele, olyan pontatlan volt. De ami a gond és ami a kérdés, hogy feljebb lépve is döglassúak a lövedékek? Német vonalon kb 450 m/s, franciánál 400, de az alacsony szintű angolnál valami 300 m/s körül alakult. Feljebb mi várható?

There are 2 type of players. One with type59, and one without it.

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #187159 Írta: pap32

HUN_Sector beküldte: Egyszer belefogtam az angol vonalba, de a 3. szintű artynál azt hiszem felhagytam vele, olyan pontatlan volt. De ami a gond és ami a kérdés, hogy feljebb lépve is döglassúak a lövedékek? Német vonalon kb 450 m/s, franciánál 400, de az alacsony szintű angolnál valami 300 m/s körül alakult. Feljebb mi várható?

Ha jót akarsz, a B!tch Gun-t free xp-zed...44 pen meg - jó esetben - kb 50 dmg kv1-ek ellen?????!!!!! :izmena: Sokszor csak simán benyeli meg "we didnt even scratch them".... :angry:
Viszont ha ezen túllépsz, Bishop már egész jó (11-12s-es reload, viszont 500m-es lőtáv + IGEN, lasssúúú lövedék [olyan 2-2,5s, ha max távra lősz vele :S ]), utána FV304 maga a menyország :lol: , mivel az meg egy nitro-s Bishop, lehet vele akár flank-elni is a lassú vasakat... :sick:
DE!!! Tovább CSAK AKKOR menj, ha nagyon kell a GC...7-esen is szerintem a kis gun az, amivel lehet trollkodni, a naggyal 20s-enként lősz 300-akat...magyarán VICC... :pinch:
A 8-as FV nagy löveggel a "még ippeg elmegy" kategória (van ugyan 246 körüli átütésű AP rajta, de sokszor miss-el), viszont azt a 140 milis ****-ral kell kiszenvedni... :(
9-es átlagos, nagy csővel nekem már-már "fun" kategória volt a vége felé (szép nagy vízszintes kitéríthetőség (ez már a 8-asnál is egész jó, kb. pálya 3-át/felét "befogja", 5-800 dmg/shot ÁLTALÁBAN, viszont egész gyors töltés kb. 33-35s) (+ "páncélozott", HE-vel szemben legalábbis rendesen csökkenti a 1-hit lehetőségét -kb 60mm all-round armour [1x E100 AP-ját pattintottam oldallal :trollol: ]) Majd' kifelejtettem, a 8-as és 9-es ÁTLAGOS torkolati sebességgel rendelkezik, legalábbis én nem tapasztaltam kirívó 'késéseket' (mint pl. a 114mm-es csövet használó 5-6-7-esnél).
A 10-es meg tud ocsmánykodni rendesen (pár hete láttam itt éppen egy 2000+os lövést vele jagpz e100-ba...^^ De cserébe kb. 50s töltés... viszont a pálya kb. 70-80%-át belátja mozgatás nélkül, és - sajnos - itt is **** lassan megy a lövés...majdnem 4s, mire elér a kicsit 1 km-en túli max. lőtáv szélére... :/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: HUN_Sector

3 éve 7 hónapja #187212 Írta: Tsisdu
Megválaszolva: Tsisdu

HUN_Sector beküldte: Egyszer belefogtam az angol vonalba, de a 3. szintű artynál azt hiszem felhagytam vele, olyan pontatlan volt. De ami a gond és ami a kérdés, hogy feljebb lépve is döglassúak a lövedékek? Német vonalon kb 450 m/s, franciánál 400, de az alacsony szintű angolnál valami 300 m/s körül alakult. Feljebb mi várható?

Gondolkodtam, mit is jelent vajon a lovedek sebessege valojaban. A valodi torkolati sebesseget, vagy csak annak a legvonalbeli komponenset? Utobbi esetben ugyanis nagyjabol ezzel lehetne lemodellezni, hogy az angol arty-k tobbnyire meredekebben lonek, ami egyuttal azzal is jar, hogy a lovedek kesobb erkezik meg. (Nekem fajo pont a tankok howitzer agyuinal is, hogy csak egyenes vonalban latszo ellenfel loheto vele, mikozben a howitzer ugye nem pont erre valo - es ebbol kovetkezoen gyanitom, hogy a jatekmechanika az egyenes vonalon ertelmezett lovedeksebesseggel szamol)

3 éve 7 hónapja #187214 Írta: Tekagi
Megválaszolva: Tekagi
Sziasztok. Kezdem nagyon megkedvelni amerikai arty-t,örök hálám érte hogy ezt javasoltátok. Tegnap pl Cromwell-t egy lövéseztem vele. (750hp le). Egyedül arty az aminél örülök ha +2 tierbe tesz :) A 750-es sebzésről kérdeznék, 700 van megadva arty adatainál, ez a 750-es nagy mázli volt ugye?

3 éve 7 hónapja #187215 Írta: Krisoberst
Megválaszolva: Krisoberst
Tekagi. A sebzési értékben (sajnos) van egy +/- 25%-os szórás, így a 700-as sebzésű lövedék sebezhet szerencsés esetben 875-öt is.

Tsisdu. A howitzerekkel nem csak egyenes vonalban látható ellenfél lőhető. Akár domb mögé is be lehet lőni, csak sniper nézetben nem tudod becélozni a takarásban lévő ellenfelet. Van amikor érdemes árkád nézetben célozni. Egyébként nem csak a howitzerek lőnek ívesen, hanem a sima ágyúk is, így azokkal is meg lehet csinálni, hogy domb mögé visszahúzódó ellenfelet meglőjük.

3 éve 7 hónapja #187218 Írta: Axekiller01
Megválaszolva: Axekiller01

Tekagi beküldte: Sziasztok. Kezdem nagyon megkedvelni amerikai arty-t,örök hálám érte hogy ezt javasoltátok. Tegnap pl Cromwell-t egy lövéseztem vele. (750hp le). Egyedül arty az aminél örülök ha +2 tierbe tesz :) A 750-es sebzésről kérdeznék, 700 van megadva arty adatainál, ez a 750-es nagy mázli volt ugye?

M44-el a max amit llőttem 1148 volt tiger1-be :D de ammor ack is volt cdc 1 hit :D nagyon troll arty :D

Nem haldoklom....így élek!
Securi divido aliquem :D

3 éve 7 hónapja #187219 Írta: Tekagi
Megválaszolva: Tekagi
Én még csak M41-nél tartok :) A következő valószinűleg még brutálisabb lesz, eleve kevesebb lesz a töltési idő alapbol.

3 éve 7 hónapja #187220 Írta: Tsisdu
Megválaszolva: Tsisdu

Krisoberst beküldte: Tsisdu. A howitzerekkel nem csak egyenes vonalban látható ellenfél lőhető. Akár domb mögé is be lehet lőni, csak sniper nézetben nem tudod becélozni a takarásban lévő ellenfelet. Van amikor érdemes árkád nézetben célozni. Egyébként nem csak a howitzerek lőnek ívesen, hanem a sima ágyúk is, így azokkal is meg lehet csinálni, hogy domb mögé visszahúzódó ellenfelet meglőjük.

Kivancsi lennek, hogyan. Annakidejen ezt en is hallottam, remenykedtem, ratettem a tankra az autoaimet, es amikor sniper nezetben a konturja a talaj szele ala ert, probaltam loni. De mindig a foldet lottem. Persze ez lehetett szoras is, de nemigen lattam meg mukodni a dolgot.

Mondjuk ez itt mar lassan offtopic, hiszen az arty-knal mukodik a dolog :)

3 éve 7 hónapja #187242 Írta: pap32

Tsisdu beküldte:

Krisoberst beküldte: Tsisdu. A howitzerekkel nem csak egyenes vonalban látható ellenfél lőhető. Akár domb mögé is be lehet lőni, csak sniper nézetben nem tudod becélozni a takarásban lévő ellenfelet. Van amikor érdemes árkád nézetben célozni. Egyébként nem csak a howitzerek lőnek ívesen, hanem a sima ágyúk is, így azokkal is meg lehet csinálni, hogy domb mögé visszahúzódó ellenfelet meglőjük.

Kivancsi lennek, hogyan. Annakidejen ezt en is hallottam, remenykedtem, ratettem a tankra az autoaimet, es amikor sniper nezetben a konturja a talaj szele ala ert, probaltam loni. De mindig a foldet lottem. Persze ez lehetett szoras is, de nemigen lattam meg mukodni a dolgot.

Mondjuk ez itt mar lassan offtopic, hiszen az arty-knal mukodik a dolog :)

A konkrét technikát nem tudom, viszont auto-aim-mel tutira ne akarjál alig látszó célpontot lőni, mivel az A TANK KÖZEPÉT célozza, így ha csak a kupolája látszik ki, 110%, hogy a földbe lősz... :)

3 éve 7 hónapja #187296 Írta: FZRPUPU
Megválaszolva: FZRPUPU
:trollol: :trollol:

Nem értem ha egyszer az rng nekem dobta a 6ost miért kell hackert kiálltani!! :trollol: :trollol: :trollol:

Tier X : Grille 15. Jagdpanzer E100. T62A. IS7. Obj 268 V4. Obj 140. T110E5. T110E4. T57. T92 HMC. AMX 13 105. STRV 103B. FV4005.
3GM: Stug III Ausf.G .

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.