Jelenleg

8
látogatónk van

Arty használók topic-ja

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #243218 Írta: bfreshfishb
Megválaszolva: bfreshfishb

Ugyan sokat nagyon régóta nem játszom arty-val ,de pontosabbak lettek és gyorsabban lőnek. Régen is a GC volt a T10 CW-k királya és ez most sem változott . Egyes mapokon még mindíg meglőhető a 6K .Amit nagyon sajnálok , hogy az M44 arty-tol elvették a gold lőszerét az mekkora fun volt. Klántársamnak utolsó nap lett meg a 3. csillag rá . Sajnos én 2-nél tovább nem jutottam. Viszont a nyolcas szinten a Franci még mindíg jó sőt jobb mint az M40/43 .Majd 10 sec-el gyorsabban tölt és bár kevesebbet sebez ,de gyakrabban és melette stunol is .


Én ide emelném a T92-t is. Mostmár. Igaz lassú fos az is, de legalább bőséges területsebzése van, ami egy CW/SH/Nyomulásos CSAPAT csatában nagyon tud működni. Mert -randomban- kábíthatsz te akárhány ellenfelet, csesznek lőni azt, aki kába... ezért veretem csakis klánnal a T92-t. Hétvégén nyomultunk, első meccs után mondta az Obj 261es srác, hogy már neki szégyen ez a szar (E5-be egyszer sebzett 60-at, kettőt elnyelt a lánc..:D), és inkább artyzzon más. Második körtől hoztam a T92-t. Első körre sebeztem 4k-t, meg volt 3k assistom, NETTÓ 43ezer kredittel jöttem ki... El sem hittem. :rofl:
Nekem nagyon tetszik ez új perspektívája a tüzérségnek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #243228 Írta: fakirr1
Megválaszolva: fakirr1
Értem amit mondasz és támogatnám is, ha nem lenne nevetséges a "support" szerep. Azt -gondolom- tudod, hogy a tüzérség a valóságban PONT azt tette, amit a nerf előtt a játékban is.
Nekem nem a hatalmas dmg kell,hanem az,hogy TUDJAM, LÁSSAM, hogy hatásos,amit teszek. Jelenleg NEM az. Hiába bénítom le a nehezeket, egyszerűen egy jav csomi és mennek tovább..én meg 35-55mp.ig NEM tudok támogatni. Nézd meg,milyen az arty az AW-ben.PONTOSAN ezt teszi. Támogat. NEM 40-50 mp-ekre áll le.. 15-25 mp-ekre MAX.

Pontosan ez hiányzik innen. Vagy lőjenek nagyot és akkor elfogadható,hogy nem lőnek majd egy percig, vagy ha már támogatnak,akkor nyúljanak a töltésidőhöz is.
Ez a jelenlegi formában -szerintem !!- nem egy jó megoldás,mert a nesze semmi,fogd meg jól van.Konkrétan most jöttem 14-1-el egy csatából. Kéred a képet róla? 3 !!! db lövedéket tudtam kilőni,amiből 1 db sebzett robbanással ( konkrétan az ellenfél mellé esett közvetlenül...) .Mindezt Sieg-ben normál csatában. Időm és terem még lett volna,ha van,aki spotol is.. kivétel -ugye- a város belső része. Na PONT ott jött az összes ellen...mivel volt arty és oda nem lő be a kis FV-n kívül szinte senki.Ez így hatásos szerinted? Áttolták úgy a várost,hogy gyakorlatilag senki nem tudta megfogni őket.Az egyetlen "találatom" egy VK volt 183 dmg-el. Egyből javított és ment tovább,kilőve egy TigerII-t.. Ennek így mi értelme van? KB a semmi.


Másik -elmebeteg- gondolatom: Ha nekem a játékban van egy 189-es ágyúm( OBJ261) , akkor hogy a fenébe lő ennél nagyobb értékű DMG-t egy olyan TD,amin "csak" 150-es ágyú van? ( pl OBJ 704)
Ebben mi a ráció,hogy nagyobb ágyú, gyorsabb lövedék,hosszabb megvezetés és mégis ezerszer pontatlanabb? Mennék pl TD módban az arty-val, mert az is egy lehetőség VOLT,de így,hogy gyakorlatilag meg sem karcolom az ellent, nincs annak sem értelme..


Milyen frontvonalra gondolsz,hova menjek? Tényleg szívesen venném,ha adnál tanácsokat, mert az eddigi kb 14-16K artys csatáim alatt amit "tanultam", az -úgy látszik- kuka....

Ez a nerf nem csak nálam verte ki a biztosítékot. Megosztó, ez igaz. Azoknak,akik eddig is utálták az artykat, azoknak egy "tökéletes" nerf. Azok,akik artyztak ( most nem a nagy dmg elérése miatt klikkelőkre gondolok,hanem azokra,akik tényleg segíteni akarták a csapatot egy-egy nehezebben lerombolható ellen lövésével..), azok száméra ez szinte kivégezte az artyzást..

Mielőtt félre értesz: Nem kötekedni szeretnék,hanem azt, hogy segítsetek légyszíves abban,hogy hogyan lehetek arty-val is hatékonyabb és ez miatt fejtem ki az én észrevételemet,hogy érthetőbb legyen,mi miatt tartom "fájónak" az arty nerfet.... :thx2:


U.I: Lehet,hogy sokan nem érzik annak, ez akkor is NERF. A gyorsabban tölt-re: 28:34-ről 31:19-re emelkedett a 261-em töltési ideje a nerf miatt. EZ hol gyorsabb?
A pontosabban lőnek-re: Nerf előtt 59%-ban találtam ( 20 csata átlagát néztem) nerf után 17 !!!! -re esett le. EZ pontosabb? Örülök,hogy az amcsi,francia és esetleg a brit ág megmaradt, de az orosz arty ágat tier 7-től ezzel gyakorlatilag kinyírták. Lásd az előttem lévő CW commentet T92/261 élménnyel....


Lehet,hogy hihetetlen,de a "clickelés" mint olyan,nem nagyon vonzott...Amit lényegesebbnek tartottam: ha én az 53/55-el, 261-el megkínáltam egy maus-t, JPE100-at és sorolhatnám,akkor megálltak és nem tolta át egy 3-as szupernehéz szakasz akármelyik oldalt. MOST körberöhögik az arty lövést és mennek tovább...
Ezért tartom baromságnak ezt a nerfet.. Támogatás.. ennyi erővel adjanak helyette egy 50-100 / 50-120-at.. AZ támogató.. inkább, mint jelenleg az arty-k..

Apropó: a poén kedvéért visszavettem a 14-1-et. 4 skilles legénységgel 49mp a töltési idő a 203-as ágyúval. 53/55-ben 3 skillessel, ugyanazzal a felszereltséggel meg 37.... Ez HOL balance?
]


Az artyk nem támogató osztálykörben szerepeltek évekig,és ez hiba volt.Most oda valók,ahová mindig is kellett volna őket rakni.És ez a lényeges dolog.És pontosan leírtad,hogy miért is volt unfair a többiekkel szemben.Unfair volt,hogy 1 lövéssel 1500-2000dmg-t,3-4 modul-legénységi sérülést okozott a fronton lévő nehezeknek,akiknek a feladatuk,hogy elől harcoljanak,de viszont a régi arty mechanika ez ellen szólt.(na meg erősen rányomta bélyegét a játékélmény ellen).
Nevetséges volt,hogy egy klikkerel egy atomot dobtam egy olyan tankra,aminek hiába volt páncélja,semmit sem ért vele.A HT osztály ilyen szempontból fölösleges volt.Mellesleg a gold lőszer megmarad,ami még mindig kompenzálja-felülírja a páncélt.
A stunolással igen is meg lehet akasztani a szuper nehezeket,mivel eléggé "belassulnak".
És mellesleg ez nem nerf.Még mindig lehet az artykal a felső harmadban végezni sebzés terén,ahogy régebben.Meg kell tanulni a támogató mechanikáját,és akkor jobban menne vele a játék.Most gyorsabban lőnek,pontosabbak,gyorsabban szűkülnek.

Neked az atom sebzés hiányzik,ami rossz felfogás.Tessék a fronton harcolni az artyval,és akkor megérdemelten sebezhetsz 1500-2000 dmg-et..De hátul kempelve legyen ez a jutalma,hogy alig sebez,és inkább "bénít"-támogatja a többieket,ha már a bőrét nem viszi a vására.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: HUN_Sector

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #243238 Írta: fly
Megválaszolva: fly

a tüzérség a valóságban PONT azt tette, amit a nerf előtt a játékban is.


Egy arcade játéknál ez távol áll.Fölösleges a valós életet belekeverni.(mert akkor nem egy,hanem 5-6 személynek kellene egy artyt irányitani-csücsülni)(mert ez a valóság).És a tankokról nem beszéltünk.

Nekem nem a hatalmas dmg kell,hanem az,hogy TUDJAM, LÁSSAM, hogy hatásos,amit teszek

Sajnos inkább a hatalmas atomot hiányolod,ez érezhető ki a hozzászólásaidból.A stun elégé hatásos,mivel csak 90 secként lehet "gyógyitani".

frontvonalra gondolsz,hova menjek?


irónia volt részemről.Aki 1500-2000 sebzést akar,menjen a frontra,és akkor jutalmul legyen meg neki az atom csapás.De a sarokharcos ne nyomjon ilyen sebzéseket.

Lehet,hogy sokan nem érzik annak, ez akkor is NERF.


Ez nem nerf.Te a sebzés kiosztás csökkenése miatt írod,hogy nerf.
Gyorsabb lett mindenben az arty:-töltés,célzásban,gyorsabb szűkűlés+kábítás.

Tényleg szívesen venném,ha adnál tanácsokat,


Arty és arty között is nagy a különbség,ahogy tankok között.
A mechanika óta csak az M53-M55-el megyek,és az egyik legjobb klikker.

wotreplays.eu/s...53_m55


És egy bónusz,amiben még a régi klikker mechanika volt jelen.Élvezetes meccs volt.
Ez inkább a játékélmény ellen volt,ami inkább megkérdőjelezte a játék "létét".

wotreplays.eu/s...d-maus

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243240 Írta: pap32
Megválaszolva: pap32

Con GC-vel azért lehet még bőven alkotni, de így nerfelve még idegtépőbb lehet az alatta levők grind-ja...bele se merek gondolni, hogy mire megy az ember manapság egy Crusader SP-vel vagy FV207-tel... :spaz: :troll:
:


Az xp keresetük nem sokat változott.Kigrindelni egy artyt arányaiban nem lett "hosszabb".


Az idő lehet, hogy nem sokat változott (bár sokkal kevesebbet lőnek a "csapattársak" stun-ból, mint régebben a láncolásból), viszont ezekkel a fingi-bingi 1-1,5k sebzésekkel - JOBB ESETBEN - garantált kínszenvedés lenne, főleg azoknak, akik ismerték a "régi hatékonyságot" is arty-k terén...
Nem mellesleg a lőszerárat kicsit elfelejtették minimum megfelezni (-50% pen, kb. -40% alfa ugyebár)...így sokkal több a mínuszos meccs meg kemény 10 ezrekkel keresel kevesebbet egy-egy jobban sikerült meccs után is, mint régebben...mint feljebb írtam, a stun qrvára nem kompenzál kb. semmit sem, mivel baromira random, hogy mennyit lőnek belőle...leginkább 0-t... :spaz:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243252 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
Fly, az amcsik előtte is op-k voltak, most is azok.
De élvezd át inkább egy brit 6-7-essel a 0 peneket, vagy az fv304 22 penes átütését... vagy a német tX artyval a max 800-as dpm-et.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243275 Írta: fakirr1
Megválaszolva: fakirr1
Értem ,amit mondasz. Erre említek Neked 2 mai példát.

14-1 Karélia, támadunk. Szerencsétlen T37 ment középre spotolni. Tiger , KV2 és a többi heavy meg középen a TD szikláknál. Gondolom sejted,hogy ez milyen leosztás lehetett......
Gondoltam egy merészet,hogy segítek szerencsétlen spotterünknek,hogy esetleg LÁSSUNK is valamit.. Becéloztam az álló SU-152-t. Spot alatt tartotta a T37.. Kör beszűkülve teljesen.Pont a SU tetejére néz. Megnéztem BA módban is, a tetejének a közepe a cél. Lövedék elenged. Meg fogsz lepődni: miss... Még csak splash dmg sem. Sejted,hogy mit néztem utána? a következőt: ujratöltés 47-46-45-44... 30-nál már nem élt szerencsétlen spotterünk. EZ baromi nagy segítség és nagyon gyors töltés egy hatalmas pontossággal.. Ebben a csatában ki tudtam lőni 7 lövedéket, ebből 1 splash dmg volt és 2 találat. Prém fiókkal lett plusz 4,5K credit.


Második: M53/55 El Halluf. Szerencsétlen IS7 a "szokásos" heavy sziklánál fent. Megy felé az ellenféltől egy E100. IS7 ( 2K körüli wn8,beállva side-ba,ahogy kell..) barátunk kéri a segítséget, lévén egyedül van, őt meg próbálják lerohanni.. Befókuszálom az E100-at. Fókusz fullon. Lövedék úton. Találat. Kapott 470-et, jelezte a kábítást.. ( Nem mellesleg: nekem vmiért nem 90 mp-et ad kábításnak,hanem 30-at....).Meg fogsz lepődni: ment tovább, mintha mi sem történt volna. Persze bele az IS7-be... aki kapott is egy röpke 768-as szeretet csomagot tőle... Szerinted kibírta az IS7 addig,amig betöltöttem? Meglepő módon: NEM...


Megismétlem: NINCS visszatartó ereje az artyknak már és EZ miatt ez egy NERF és egy -szerintem- hibás patch/meglátás.

A pontosságuk lehet,hogy papíron jók,de élesben egy kalap hulladék még mindig. Tiszta RHM feeling...papíron ok, de gyakorlatban már leesik a lövedék a 300 méterre lévő cél elé....
A töltési idejük megint csak max papíron jobbak, a gyakorlatban NEM. ( az az 1-2 tized,amivel gyorsabb,annyival pontatlanabb is és annyival kevesebbet is sebez,hogy ez kb minimálisan sem számít..)


Amikor nagy DMG-t akarok kiosztani egy lövésből,akkor beülök az ISU-ba, WT-be és mehet a menet.. de az arty NEM erről szól. Az arty arról szól ( SZERINTEM !!!) , hogy segítek megállítani azokat,akik a többiekre nézve veszélyes/ túl védett helyen vannak, segítek beláncolni az ellenfelet,hogy a TD-k, heavyk ki tudják kényelmesen szedni, segítek leláncolni az ezerrel száguldozó BC-ket, AMX-eket, Bulldogokat..
EZ már nem megy a nerf óta.
Fogalmazhatunk úgy,hogy a helyükre kerültek az artyk, de ha ez a helyük a játékban,akkor kb értelmetlen bent hagyni. Az amcsi ág kivételével szerinted ki fogja bármelyiket is fejleszteni, még inkább használni?Ma az egyik csatámban (Jagdtigerrel Murovankában..) beírta a 155-58-as srác, hogy ez az utolsó,mert elege van abból,hogy kitáraz és sebez 30-at összesen a 3 lövedéke egy E75-be,ami vígan robog tovább...
Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémáimmal....




Tényleg érts meg kérlek! Szeretném megérteni/elfogadni/megtanulni az új rendszert az artykkal, ha van valami jó 5leted,tanácsod,akkor nagyon is szívesen venném :beer2: , de jelen állapotában nem látom,hogy mire is lenne jó artyzni?Sokadjára is megismételném: NEM a nagy sebzés a lényeg ( mellékesen: pont a 261 volt az egyik leg kevesebbet sebző arty -mármint egy lövedéke sebzett a legkevesebbet..- a játékban, mégis ez volt a legkedvesebb számomra, mert iszonyat pontos volt, gyorsan töltött és el lehetett vele találni egy full sebességgel száguldó light tankot is ...régen :( )

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243301 Írta: treffhetes10
Megválaszolva: treffhetes10

Értem ,amit mondasz. Erre említek Neked 2 mai példát.

14-1 Karélia, támadunk.

Mivel a 261 már ki volt húzva, így nem tudom mennyivel lett nehezebb az oda vezető út. Mindenesetre nem egy könnyű ág, a 261 kárpótolt érte bőven. Az új rendszer szerint már nem megyek vele, mert ennyi idő alatt betölt a Bc 155 58 is és abban mégiscsak három lőszer van.
Sajnos megesik a fenti eset, többször én is csak néztem, hogy egy nem bejött lövés után leszednek valakit vagy áttolnak egy oldalt.
Érdemes egy kissé elé célozni a célnak, úgy kisebb eséllyel repül túl rajta a lövés.

Második: M53/55 El Halluf. Szerencsétlen IS7 a "szokásos" heavy sziklánál fent. Megy felé az ellenféltől egy E100. IS7 ( 2K körüli wn8,beállva side-ba,ahogy kell..) barátunk kéri a segítséget, lévén egyedül van, őt meg próbálják lerohanni.. Befókuszálom az E100-at. Fókusz fullon. Lövedék úton. Találat. Kapott 470-et, jelezte a kábítást.. ( Nem mellesleg: nekem vmiért nem 90 mp-et ad kábításnak,hanem 30-at....).Meg fogsz lepődni: ment tovább, mintha mi sem történt volna. Persze bele az IS7-be... aki kapott is egy röpke 768-as szeretet csomagot tőle... Szerinted kibírta az IS7 addig,amig betöltöttem? Meglepő módon: NEM...

Kevered a kábítás idejét és a kábítást megszüntető elsősegélycsomag újra felhasználási idején (az a 90 mp)
Az új szerepkör szerint nem is cél, hogy te beleverj 700-at egy E100, láncold és még kiüss két legénységi tagot. Ezen változtattak, hozzá kell szokni. Nem is az arty célja, hogy egy(pár) E100-at, Maus-t megfogjon. Láncolsz, kábítasz, rontod az esélyeit hogy eredményes legyen, de ellene a saját heavyknek kell helyt állni.

Megismétlem: NINCS visszatartó ereje az artyknak már és EZ miatt ez egy NERF és egy -szerintem- hibás patch/meglátás.

Ez volt a célja, mert senki nem mert lassú tankban megmozdulni.

Amikor nagy DMG-t akarok kiosztani egy lövésből,akkor beülök az ISU-ba, WT-be és mehet a menet.. de az arty NEM erről szól. Az arty arról szól ( SZERINTEM !!!) , hogy segítek megállítani azokat,akik a többiekre nézve veszélyes/ túl védett helyen vannak, segítek beláncolni az ellenfelet,hogy a TD-k, heavyk ki tudják kényelmesen szedni, segítek leláncolni az ezerrel száguldozó BC-ket, AMX-eket, Bulldogokat..
EZ már nem megy a nerf óta.

Sokkal könnyebben tudsz segíteni a csapatnak (az egy egészen más tészta, hogy a csapat legtöbbször idióta és nem használja ki a kábítás/láncolás idejét sem). Nagyobb lett a splash, könnyebben kap belőle a szikla mögött álló és futkározó tank is. Cserébe számukra nem olyan végzetes a hatása.

Fogalmazhatunk úgy,hogy a helyükre kerültek az artyk, de ha ez a helyük a játékban,akkor kb értelmetlen bent hagyni. Az amcsi ág kivételével szerinted ki fogja bármelyiket is fejleszteni, még inkább használni?Ma az egyik csatámban (Jagdtigerrel Murovankában..) beírta a 155-58-as srác, hogy ez az utolsó,mert elege van abból,hogy kitáraz és sebez 30-at összesen a 3 lövedéke egy E75-be,ami vígan robog tovább...
Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémáimmal....

Megcsináltam a pár hiányzó artys küldit randomban, azóta csakis rangsoroltban használok artyt, ott viszont azzal megyek (pont Bc 155 58-cal). Nem egyszer voltam a top 3-ban, sebzésben, sőt akár tp-ben is. Igen, simán megeshet a fenti eset, de akkor van láncon tartott/kábított egy E75-öt amit a csapatnak kellett volna sebezni. Lőttem már 800-at puha tank oldalában, és sikerült már sebzés nélkül telibe lőnöm E3-at (a frontot találtam el). A csapattárs is elvárta, hogy jöjjön a régi sebzés és csalódott. El kell fogadni, hogy ez elmúlt, előre kell nézni. Szerintem a kábítással is sokat lehet a csapatnak segíteni. Az artyval való játék megváltozott, de még nem kell temetni.

pont a 261 volt az egyik leg kevesebbet sebző arty -mármint egy lövedéke sebzett a legkevesebbet..- a játékban, mégis ez volt a legkedvesebb számomra, mert iszonyat pontos volt, gyorsan töltött és el lehetett vele találni egy full sebességgel száguldó light tankot is ...régen :( )

A 261-nak ott volt az AP amivel elég biztosan lehetett lőni. Ha azt is figyelembe vesszük, szerintem az egyik legveszélyesebb arty volt.
Amit hiányolsz most is meg kell lennie. Nagyobb splash nagyobb esély arra, hogy eltaláld azt a lightot. Nem utolsó sorban ezért volt a változtatás, mert sírt a light, hogy 60-nal rohanva eltalálták és egy hitelték (persze hát körből az nem számított ;) ), sírt a heavy, mert nem mert megindulni a frontra, mert addig szétkapták fentről (ebben sok igazság volt), sírt a med, hogy találat esetén oda a fél hp-ja és pár legénységi tag. Lényegtelen most már, hogy azt volt a jó vagy ez a jó rendszer, de a WG a játékosok véleménye miatt változtatott az eddigieken. Én nem bánom.

Én nem vettem észre, hogy a pontosság nerf inkább az ellenkezője lenne, tehát adott, hogy pontosan, nagyobb területet tudsz lőni.

Én két változtatásnak örülnék: kapjanak az artyk normális skilleket és az arany lőszer árát vegyék lejjebb, mert szerintem nincs túl sok különbség a sima HE-hez képest, az ára viszont durván többszöröse.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fakirr1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243304 Írta: Tekagi
Megválaszolva: Tekagi
Állitólag lehet majd ismét szakaszozni arty-val, én várom h mentorom bejön td-vel, heavy-val esetleg, med-el és én kábitok ő gyilkol :cheer:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #243308 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

Megismétlem: NINCS visszatartó ereje az artyknak már és EZ miatt ez egy NERF és egy -szerintem- hibás patch/meglátás.

Az arty arról szól ( SZERINTEM !!!) , hogy segítek megállítani azokat,akik a többiekre nézve veszélyes/ túl védett helyen vannak, segítek beláncolni az ellenfelet,hogy a TD-k, heavyk ki tudják kényelmesen szedni, segítek leláncolni az ezerrel száguldozó BC-ket, AMX-eket, Bulldogokat..
EZ már nem megy a nerf óta.
Fogalmazhatunk úgy,hogy a helyükre kerültek az artyk, de ha ez a helyük a játékban,akkor kb értelmetlen bent hagyni. Az amcsi ág kivételével szerinted ki fogja bármelyiket is fejleszteni, még inkább használni?Ma az egyik csatámban (Jagdtigerrel Murovankában..) beírta a 155-58-as srác, hogy ez az utolsó,mert elege van abból,hogy kitáraz és sebez 30-at összesen a 3 lövedéke egy E75-be,ami vígan robog tovább...
Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémáimmal....


Én nagyon örülök az artyk átalakításának. Eddig nyílt pályákon nem volt esélye a heavyknek, ha spotot kaptak, fél HP ment a levesbe pár legénnyel együtt.
Most a nehezeket végre arra lehet használni, amire valók.
Az arty most hasznos osztály lett, mert valóban support funkciót tölt be. Mentem egy kört a GW Tigerrel, 2,5k-t sebeztem csak, de a kábításokkal megfordítottam a csatát. A támadó ék elakadt, én pedig kiugrasztottam a védőket a fedezékükből. A végén kilőttek, mert nem a felém tartó ellent lövöldöztem, de végül behúztuk.
Jó érzés volt régen AP-val kicsapkodni a taknokat, de most is játszható és viszonylag élvezhető. Nagyon kellett ez a változás.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomat, bfreshfishb

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243309 Írta: fly
Megválaszolva: fly

Befókuszálom az E100-at. Fókusz fullon. Lövedék úton. Találat. Kapott 470-et, jelezte a kábítást.. ( Nem mellesleg: nekem vmiért nem 90 mp-et ad kábításnak,hanem 30-at....).Meg fogsz lepődni: ment tovább, mintha mi sem történt volna. Persze bele az IS7-be... aki kapott is egy röpke 768-as szeretet csomagot tőle... Szerinted kibírta az IS7 addig,amig betöltöttem? Meglepő módon: NEM...


Ez a dmg egész jó a mostani arty mechanikához.Pont ez a lényeg,hogy nem 1200-1500-at tud beleütni.Az,hogy kábultan is nyomta az E100 a dolgot,az arra utalhatott,hogy valszeg tudta,hogy 1 arty van,aki eleresztette magát,pluszban azt is tudhatta,hogy az is7-es egyedül van,és még kábultan is érdemes lerohani.Talán pluszban jó a helyzetfelismerése a játékosnak,ami előny ilyen szempontból.

Megismétlem: NINCS visszatartó ereje az artyknak már és EZ miatt ez egy NERF és egy -szerintem- hibás patch/meglátás.


Leírtad a lényeget.Az arty osztálynak nem az a célja,hogy visszatartó ereje legyen,ahogy ez 3-4 évig volt,amit a játékélmény ellen volt.Az akkori artyik tul OP-ok voltak a sebzéskiosztásuk révén,és 3-3 arty esetében nem a tankok,hanem a klikkerek döntötték el minden esetben a csatát.Ami azért elég nevetséges dolog volt.

segítek leláncolni az ezerrel száguldozó BC-ket, AMX-eket, Bulldogokat..
EZ már nem megy a nerf óta.


Pedig még mindig működik.Főleg a papír tankokon tudsz kellemes dolgokat művelni sebzés terén,és láncolni őket a nagyobb splas miatt.

Az amcsi ág kivételével szerinted ki fogja bármelyiket is fejleszteni, még inkább használni?Ma az egyik csatámban (Jagdtigerrel Murovankában..) beírta a 155-58-as srác, hogy ez az utolsó,mert elege van abból,hogy kitáraz és sebez 30-at összesen a 3 lövedéke egy E75-be,ami vígan robog tovább...
Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémáimmal....


A tankoknál is elég vegyes a mechanika.Lásd:BC-25vs obj140.Egyiknek van páncélja,és 5-6 secként lő,másiknak,no armor,38 sec töltési idő,stb.
A BC arty hozzáállása is inkább az atomról szól,hogy egyedül belepaszirozzon az ellenbe egy hatalmasat,nem pedig a támogató szerepről,amit nem akar megtanulni.Ez az ő baja.

Tényleg érts meg kérlek! Szeretném megérteni/elfogadni/megtanulni az új rendszert az artykkal, ha van valami jó 5leted,tanácsod,akkor nagyon is szívesen venném


Tanácsot nem tudok adni,mivel jelenleg csak az M53 van meg,és azért az elégé jól muzsikál.A többiről nem tudok véleményt mondani.
De a mostani mechanika mellett a lényeg itt a sok kábításon van(csapat támogatáson).Ha egy papírtankot sikerül eltalálni,valszeg ott kellemes meglepetést is lehet okozni.Egy nehéznél inkább az oldalát üssük,ne a frontját.És ha látjuk,hogy egy adott helyen 3-4-5-en is vannak,akkor bátran dobjuk oda az atomot.Élvezetes látni,ahogy 3-4 is szédelegnek. :troll:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fakirr1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243314 Írta: fakirr1
Megválaszolva: fakirr1
Köszönöm Nektek ( Fly, Treffhetes) ,hogy segítettek megérteni.. :beer2:
Mindkettőtöknek: az orosz ágat jelenleg használva ( 14-1 maradt meg, a többit attól felfelé eladtam inkább) azt mondhatom,hogy kb értelmetlen lett.. A 14-1 is csak a kicsi kaliberes ágyúval használható.
A splash ugyan kisebb,de legalább nem ülök tétlen,nézve ahogy a csapatot szétkapják,míg én ülök...

Apropó splash: a fő probléma jelenleg-szerintem!- az,hogy tök hiába kábítok akár splash révén is.. Gondolom idő kell sokaknak,amíg megszokják HT-ban, medben vagy lightban ülve,hogy a kábult tankot kéne lőni...Ez egyenlőre nagyon nem látható...legalábbis én nem látok ilyesmit sűrűn..

M53/55 OP még mindig...de -remélem,hogy csak nekem és csak a bénaságom miatt- eléggé pontatlan a 261-hez képest. Ebben viszont kevésbé érzem magam haszontalannak.. :trollol:

Az biztos,hogy kénytelen vagyok megszokni az uj rendszert, mert WG kétlem,hogy miattam változtatna bármin is.
Egy dolog biztos: igyekezni fogok hatékony segítség lenni a csapat számára artyban ülve is, de ez az új rendszer nagyon nem lett a szívem csücske, mint anno a 9.4-es pálya kivételek a játékból...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243322 Írta: treffhetes10
Megválaszolva: treffhetes10
Csak pár kép biztatóul, hogy lehet az arty még életképes ezzel a szerepkörrel is (természetesen csak a jobb csatákat emelem ki, legtöbbször azért a középmezőnyben vagyok. Azonban megesett az is, hogy top 3 tp-ben voltam vesztes csapatban. :applause: )

Figyelem: Spoiler!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243345 Írta: pap32
Megválaszolva: pap32
Bizonyára full kopasz lehetsz már, ha képes vagy ennyit rááldozni arra a.......tüzérre... :troll:
Hogy lehet egyáltalán még francia artyval 3k-et lőni? :blink: Sok volt a Grille-szakasz vagy mi? :cheer:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243400 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32
Azért lehet még arty-val jókat menni. ;) Persze már egyre ritkábban. :(




Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: FZRPUPU, Tekagi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 9 hónapja #243471 Írta: BlondSzi
Megválaszolva: BlondSzi
Nagy szart!!Felejtős fos az összes!!Röhejes 30-80 sebzésekkel percenként.Inkább törölték volna az egész osztályt,ami sokkal korrektebb lett volna.Persze több százból egyszer lehet menni jót.Sőt még Lottó ötösöd is lehet csak meg kell érni! :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.