Jelenleg 394 vendég és 5 tag online

A nagy kérdés: Mennyire játszható free to playben a WoT?

3 hónapja 2 hete #297307 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Az előző napokban sajnos nem sok időm volt játszani. Csütörtökön alig egy órám volt, tegnap meg a verzióváltás miatt kiesett a délelőtt, este meg félholtan, munka után még megpróbáltam, de annyira nem voltam képben, hogy azt sem tudnám, hogy mennyi csatát mentem, ha nem lennének a statisztikai oldalak. Játék hiányában nem tudok mit írni, viszont ha a moderátorok megengedik, és nem minősítik reklámnak, akkor megosztanám itt MrScheff videóját, amiben a június havi Tankrewards főnyereményeiről beszél.

Fél óra, 1-1 csatával, hasznos információkkal. Ígérem, holnap már lesz tartalom, a szombat-vasárnap-hétfő triót igyekszem 30-30 csatával zárni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 2 hete #297331 Írta: KLC_KTE
Jól állunk a Tankrewardssal. Ma meglesz a Tier II-es jutalom is. De a tegnapi grind bizony zabálta az idegrendszeremet. 35 csatát teljesítettem, kicsit még játszottam pluszban miután meglett a 30 pont. A grindelés java része a T-34-85-tel zajlott és nem tagadom, felidegesített rendesen. A tank személyzete, különösen a lövész egészen biztos nem volt szomjas, mert az ágyú mindenhova lőtt, csak éppen oda nem, ahova kellett volna. És nem snapshotokat kell elképzelni 500 méterekre, hanem teljesen beszűkült célkeresztet 118 métertől a kirajzolási határig. De a táppénzre is nagyon szüksége lehetett a legénységnek, ugyanis 240-es alfával nem kevesebb, mint 3x (!!) lőttek belém 300-at (maximális RNG), kaptam be 502-es rollt M44-től, és különösen jól fogyott a tűzoltókészülék is. Talán legközelebb nem a tankban kéne rágyújtani vodkázás közben. :) Bár az is lehet, hogy én nem azonosultam a legénységemmel, és ha én is beszállok az ivászatba, élvezhetőbb lett volna a játék. A szombat-vasárnap jellemző botcunamiról már bővebben meg sem emlékezek, némelyik játékos statját nézve legszívesebben elsírtam volna magam. Azért a tier 7-es tankban 90-es átlagsebzés 400 csatából, meg a 5000 csata után 1200-as WTR értékelés (csak hogy a kettő legemlékezetesebbet említsem) már nekem is kicsapta a biztosítékot, pedig nem jellemző rám a dühöngés. Az egyikről nyilván kép is lesz.
Meg is van.

Az ilyen miért játszik?
Játékosunk adatlapja. Csak erős idegzetűek számára ajánlott a megtekintése!!
wot-life.com/eu...17432/
Én szóltam...

Szóval ilyen játékosok színesítették a tegnapi napot, jellemzően top tier helyet elfoglalva. Nem könnyítették meg a dolgom, igazán jó csatát nem is mentem. Totál átlagos, monoton csaták voltak, volt KV-122-vel egy 3400-as kör, de az is bukta lett, és igazából az ellenséges Dicker Max szakasz 8 fragjét lenne érdemes megtekinteni, de azt meg nem lehet. A KV is misselt hatalmasakat, de annak elnézem, egy 122-es ágyútól nem is várom el, hogy minden lövés kérdés nélkül bemenjen. Hogy a pozitívumokról is megemlékezzek, sikerült 2 1. GM-et is megszerezni: a KV-1-re és a T-34-85-re

A KV-1-en meglett az utolsó legénységi tag is, aki 100% lett, mostmár lassan lejár a 122-es ideje, és kipróbálom a 85-öst is. Bár kétségtelen, hogy a repeszágyúval nagyon élvezetes a játék, és össze sem hasonlítható azzal, amikor valaki azért spammel repeszt, mert az biztosan sebez. Bizony ennél is célozni kell, mert kihúzhat a szarból, ha nem 150-et, hanem 420-at sebzel. A 140-es átütésű HEAT meg egy remek alternatív lőszer, és bár senkit sem biztatok goldozásra (épp ellenkezőleg, nem is lövök medekkel, KV-122-vel), itt érdemes használni, mert annyira eltér a repesztől.

Replayt nem tudok ma hozni, egyszerűen nincs miről. Ha lenne rögzítőprogramom, akkor is csak némítva hoznám, a játékélmény tegnap leginkább káromkodást hozott, amire persze nem vagyok büszke. Tervezem egyébként megtanulni a videózást, és bár streamelni nem szeretnék, lehet, hogy lesz egy YouTube csatorna a jövőben.
Végül a tegnapi nap statisztikája.

A 48%-os WR volt lentebb is, a végén húztam fel ennyire. 2458 lett a WN8, ne kérdezzétek hogyan, én maximum 2000-re tippeltem. A bevételen már látszódik, hogy nincs se toborzóbooster, se prém fiók, 445k profitom volt, ezt is a KV-122 vitte feljebb. Ez átlagra lebontva valamivel több, mint 12700 kredit bevétel/ csata. Nem a legtöbb ugye? És képzeljétek el, mi lenne, ha a prémium lőszert is szórnám... Ma folytatódik a grind, remélhetőleg kellemesebb körülmények között és lassan belekezdek a német TD ágba is. Hogy a Stug IV-et legyen értelme használni is. Privát üzenetben lehet jelezni, hogy a Jgpz E100, vagy a Grille 15 felé induljak. Csak az egyik fog beleférni.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Matt__Kirby, Sezamme

3 hónapja 1 hete #297353 Írta: KLC_KTE
Tier II-es Tankrewards pontok megszerezve, bár még nem váltottam ki. Pont a maraton felénél tartok, ami a megszerzett pontokat illeti. Illetve volt még itt egy német ágkezdés is, a Pz III. E-vel. A Pz II remek tank, nem ezért ugrottam át, hanem azért, hogy a 16 (!!) német könyvön felhízlalt LTraktor legénysége csak egyszer veszítsen tudást, ne pedig 2x, mielőtt bekerülnek a Stug III B-be. A könyveket a Matchday tokenek helyes tippjei biztosították. A tank már ki van fejlesztve, 7600 xp kell összesen a 2 kihúzható tankhoz, a Pz III J-hez és a Stug III B-hez. A Matchday eheti jutalma amúgy 1 nap Prémfiók, 1 garázshely és 5 nagy eü csomag lesz/ helyes tipp. Már csak 3 forduló van hátra, szóval nemsokára véget ér a jóvilág. A Pz III E-ről annyit, hogy hasonló, mint a BT-5, csak nagyobb. Az ágyúját pontatlanabbnak érzem, de rendben van. A tank nagy erőssége a nagy mérete, ajánlott a kisebb td-ket, artykat, lightokat megküldeni egy ütközéssel. Szeretni fogják. :)

De ennyit a Pz. III E-ről. Tegnap is 2 részletben játszottam, délelőtt, illetve este. A T-34-85-öt leszámítva nagyon jól ment a játék, azt a medet szerintem most pihentetem pár napig, a BP pontjait már úgy is kiszedtem. Mind a T-34-el, mind a KV-1-el, mind a KV-122-vel remek csatáim voltak, a KV-122-vel ráadásul olyan jól ment a játék, hogy a tegnapi napom én voltam a 2. legjobb játékos a 132-ből, akik legalább 5 csatát mentek a tankkal. Jól nézze meg mindenki, elég jó eredmény. A jó csaták persze jó kreditet is hoztak, illetve medáleső is volt. Nem kevesebb, mint 3 visszajátszást szeretnék megosztani, mindhárom tankról egyet.
Elsőnek a KV-122-é: bodzy.wot-recor...nk_asz

Mines, Ütközet mód, alsó bázis, top tier. A csata elején ezt a pozíciót kell felvenni, különösen, ha top tier vagy, pláne, ha mobilis. Mint látható, repesszel kezdtem, várva a lightra, aki meg is jött, aztán ment is a garázsba (488 sebzés). Utána nem maradt más hátra, mint megdolgozni a feljáróhoz közel jövő tankokat és spoton tartani őket a támogatóknak. Ez olyan jól sikerült, hogy meglett a következő Excalibur küldi (azt hiszem a 6.), illetve összejött 1200 assist. A 3053 sebzésnél lőttem már többet, lehetett volna ez is több, ha az artyt jó helyen keresem, de ott rosszul döntöttem. Sebaj. :) A nettó 100k kredit (50 lett volna a napi küldi nélkül, ami szintén remek) bőven kárpótolt.

A következő csata a T-34 csatája -2-ben Prokhorovkán. Szintén ütközet mód. A csata elején vártam az ELC-re, de nem ott jött. Utána az általános bottom pozíció elfoglalása helyett (2-es oszlop) inkább bementem az OP 85-ös alfámmal középre. A csata kizárólag a türelemről szól, illetve arról, hogy alap lőszerrel is meg lehet élni tier 7 ellen akár. Persze nem voltak kemények az ellenfelek, de mégis erősebbek voltak nálam. És habár a Nicols medálhoz elég 4 nálad erősebb tankot kilőni, én kilőttem 5-öt. :) De beszéljen helyettem a replay.
bodzy.wot-recor..._medal
Érdekesség, hogy az eredeti accomon is csak 1 Nicolsom van, de ott is a T-34 volt az elkövető.

Végül egy este futott csata, KV-1, még mindig a 122-es ágyúval.Nem értem, hogy miért okoz élvezetet az, hogy a csata elején eszetlenül lövöldöznek játékosok össze vissza. Erről az oldalról nézve örülök, hogy kivették a Friendly Firet. A csata a térképolvasásról szól és a megfelelő ágyúkezelésről. Bár elszartam egy alternatív lőszert, mégis jó kör volt. Igazából lenne egy 4. csata is, ami ugyan vereség, de izgalmas volt. Ezt meghagyom holnapra, ha a mai napom nem lenne elég produktív.
bodzy.wot-recor...jo_kor

A mai napon kiváltom a Tankrewarsot, megyek tovább a Stug III B felé, farmolok némi kreditet a KV-122-vel és igyekszem összeszedni az XP-t a KV-2-re is. Azzal válna elitté a KV-1.

Zárásként egy kép a tegnapi nap könyveléséről.

395k kredit bevétel (11300/ csata), 1400 free xp, 12 kötvény, 3396 WN8, amit a Pz III E lefelé húzott a maga 2893 WN8-ával. Ennél rosszabb játéknapja senkinek se legyen! :)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Sezamme

3 hónapja 1 hete #297381 Írta: KLC_KTE
Mára ne várjatok nagy összefoglalást. Nem lesz miről. Persze elmondom a véleményem, de játékösszefoglaló, na az nem lesz. 6 vagy 7 csatát"mentem", mint írtam, a Stug III B felé akartam xp-t gyűjteni, illetve kreditet farmolni a KV-122-vel. Nos, a vasárnapi HoF 2. helyet a KV-122 legénysége egy kőkemény bevodkázással ünnepelte meg és az a helyzet állt elő, hogy egyetlen éjszaka alatt elfelejtettem játszani. Vagy egyszerűen húzni akarta a játék a WR-t 50 felé. Nem fogok konteózni, nem is akarok és nem is szoktam. Mert olyan azért nincs, hogy egyetlen nap alatt elfelejtem a gyenge pontokat, a kulcspozíciókat, a tank értékeit, a célzást, stb... Márpedig tegnap ez történt. Nem segített a helyzetem az se, hogy 1 kivételével az összes csatám -2-ben volt, hihetetlen gyenge csapatokban. Szóval nem érdekelt, hogy kaptam 100 kötvényt és 1 nap prémnapot (összesen 8 ingyen prémiumnap már), nem érdekelt, hogy megy fél órája 3 2 órás booster( az egyik ráadásul kredit), nem érdekelt, hogy nem lesz 160 pontom a Tankrewardsban, csak 100, én bizony rányomtam az Alt.+F4-re. Semmi értelme olyankor játszani, amikor látod, hogy ha megfeszülsz se fog menni. Belekerülsz egy negatív spirálba, ha tovább mész. És a feszültség csak feszültséget fog szülni. A feszültségből meg jön a még rosszabb teljesítmény, aztán a dühöngés a Wotinfon. Nagyon jól jött volna a prémnap, igen, Nagyon jól jött volna a +60 pont, igen. Nagyon jól jött volna ~1 millió kifarmolt kredit, igen. De nem ilyen áron. Értékesen tudtam eltölteni azt a 3 felszabadult órát és szerencsére megvan az a jó tulajdonságom, hogy amint kiiktatom az idegesség forrását (jelen esetben magát a WoTot), azonnal elmúlik a stressz. Mindenkit arra biztatok, hogy HAGYJÁTOK ABBA ARRA A NAPRA A JÁTÉKOT, amikor látjátok, hogy pechszéria van. Elveszett 1 nap prémed? Ez van? Csak aznap tudtál volna több időt játszani? Ez van, van értelme menni még 20-25-30 ugyanolyan rossz csatát amivel csak még idegesebb leszel? Nincs. Azt szeretném ezzel átadni, hogy a jó játékosoknak is vannak bukószériái. A nálam jóval jobbaknak is. Az a nem mindegy, hogy reagálsz rá! Ha 6-7 csata után elengeded a dolgot, meg se fog látszani. De ha viszed tovább, és lemész 4-5x ennyit, az már problémásabb lesz. És el fogod hinni, hogy ellened van a játék, pedig ez nem így van! Csak aznapra éppen így adta. Amikor persze bőven átlag feletti kört megy valaki, akkor nincs dühöngés. Pedig akkor meg épp úgy adta. Nagyon fontos lecke, hogy idegesen SOHA NE JÁTSZ. Ez a játék a kikapcsolódásról szól. Hogy leülj a haverokkal és játsz. Hogy elfelejtsd a gondjaid arra az időre, amíg a WoTot futtatod. Ezért hagytam a tegnapi napot. Most, hogy ezt leírtam, rátérnék a jövőbeli tervekre.

Az account a Thunderbolt megszerzése után pihenőre megy, ugyanis július 1.-jén indul a CW kampány. Abban a pár napban a fő accomon fogok kreditet farmolni, amiről ugyanúgy beszámolhatok, de maximum csak csatamegosztás lesz, illetve a szokásos könyvelés a végén. A várható tankok T-34-3, T34, TS-5, FCM 50t, ELC Even 90, Cérna AX, Obj. 252U és talán IS-6. Rajta vagyok azon, hogy normális videókkal jelentkezzek, de ez még nekem új, szóval bele kell tanulnom. Tartozom annyival Nektek, hogy szar munkát nem adok ki a kezeim közül. Nem vlogot, meg streamet kell várni, sima videókat, amiket elmagyarázok alatta, majd ha van rá igény, a videóban magában. A Wotreplays csak ideiglenes megoldás.

Privátban továbbra is várom a releváns véleményeket arról, hogy a Grille 15, vagy a Jgpz E100 ágát válasszam. Csak olyanok keressenek, akiknek van tapasztalata legalább az egyik, de leginkább mindkét tankról. A Stug III B-be és a Stug III G-be minimum 150-200 csatát fogok belepakolni, mert bármelyik ág is lesz választva, minimum 2 skilles legénységgel akarok indulni. Illetve lesz összehasonlítás a 75-ös és a 105-ös ágyú között.

A szovjet ágon hamarosan érkezik a KV-1S, amit szintén be fogok mutatni, ugye egy szintet lépő tankról van szó. A T-43 még várni fog.

Végül egy felhívás. A szombat estém úgy néz ki, hogy szabad lesz. 19:00-tól pedig Hadi Játékok. Tervezem bemutatni ezt a játékmódot, meg magát az SH-t is. Szóval szívesen csatlakoznék légiósként olyan Klánba, ami:
-több csapatot is képes indítani, hogy eredményt érjen el a játékok alatt
-indít Tier 6-ost is
-T-34-85-nek is helye van az adott FC taktikájában
-nincs veszekedés, jó hangulatban megy VÉGIG a játék
-minimum 1300 WN8-as csapatátlag
-TS3-at használ és nem Discordot
-18 éven felüli legyen a brigád

Amit nyújtani tudok:
-Csak akkor szólok bele, ha kérdeztek, de akkor nagyon szívesen segítek
-Csaták rögzítése és a legjobbak bemutatása, amennyiben engedélyezitek
-FC utasításainak pontos betartása
-A Klán MEGEMLÍTÉSE a blogon (nem bemutatása és nem reklámozása)
-19:00-tól 22:00-ig csak a játékra való koncentrálás.
-T-34-85 használata goldmentesen 2800+ WN8 mellett.

Privátban lehet érdeklődni, de kérem, csak azok keressenek, akik megfelelnek a feltételeknek. Mindenkinek utána fogok nézni. Az sem baj, ha ezen a héten nem jön össze, de a játékbemutatáshoz úgy érzem, ez is hozzá tartozik. Ha nem most hétvégén, akkor máskor.
Holnap remélhetőleg már napi összefoglaló is lesz. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, Silean2, jaffa, bhaalhun, Matt__Kirby, Sezamme, petigeri12, Bulcsu

3 hónapja 1 hete #297404 Írta: KLC_KTE
Tegnap végre újra volt játék. Teljesen rendben volt az RNG, a mapok, a leosztások. Jók a programok, csak sok köcsög van. Ahogy a klasszikus tartja. Botcunami tegnap is volt rendesen. De teljesen ki volt egyenlítve a mindenkori két csapat között, nem voltak durva kilengések.
16 csata fért bele a programba, egyfajta céltalan körözgetés. Nem akartam tervezett programmal kezdeni, nehogy úgy járjak, mint hétfőn, aztán meg így maradt. A T-34 volt a fő tank, 11 csatát teljesített.Elég átlagos volt a session, sőt talán kicsit rosszabb, de egy csatában mocskosul elkaptam a fonalat és közel 100%-san kihasználtam a kapott lehetőséget. Az a csata nagyon kellett. Bár a nap végén volt, az lökött át a hétfői nap reménytelenségén és a keddi nap elején.
Íme az ütközet. Erlenberg, lenti bázis, top tier.
bodzy.wot-recor..._semmi
A csata elején bevágódtam a kulcspozícióba. A T-34 tornya elég kis profilú, ezért ideális ebbe a poziba. Jöttek is szépen az ellenséges egységek, külön kiemelném az arty által lőtt ammoracket. Már ilyet is tudnak, nemcsak rendszeresen gyújtani. :) De amúgy jól jött a 390-es assist. A pozícióba értéktelenné válása után a KV-1-et és a Luchst szemeltem ki magamnak, ebből lett egy Lago láncolás vakon, amit a csapat egy fragnyi assisttal hálált meg. Utána elindultam előre a heavy soron, ami szembejött, el lett intézve. Jól jött a kombinálthoz az ellenséges F-30 is. A Nagy Kaliber elbukását pedig szeretném megköszönni a francia M10-nek, aki miután végigcampelte az egész csatát, úgy döntött, hogy előrejön megmutatni, hogy ki a menő! Persze szigorúan eszetlenül, nem figyelve. 1 sebző találat a 13 lövésből... De neki kellett a frag... Ugye az említett botcunaminak ő is masszívan részese volt.

Meglett pluszban a T-34 1. csillaga is, ezt szeretném 3-ig vinni mindenképp. Utána mehetnek a T-43-ba a legények.
A játék adott nekem egy tippet, hogyan kellene játszani lighttal és TDvel, a videót a kliensben tekinthettem meg, akár a KV-1-ét.

Végül a tegnapi könyvelés.

238k bevétel (14800/csata), 1400 free xp, 62,5% WR, 2894 WN8.
Továbbra is várom a privátokat a kettő témában. Ma pedig folytatódik a Tankrewards pontok gyűjtése és talán megveszem a Stug III B-t is, hogy nekikezdjek a Stug IV TD küldetéseinek.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Silean2, bhaalhun, Matt__Kirby, Sezamme

3 hónapja 1 hete #297420 Írta: KLC_KTE
Stug III B a garázsban! Ezzel elkezdődött a Stug IV TD küldetések teljesítése. A páncélvadász többet van használva, mint régebben, mivel kikerült mellőle az egyébként azelőtt népszerűbb Hetzer. Tegnap elég sokat láttunk. A grind nem teljesen stockról indult, a rádió és a top motor már a Pz. III E-ben ki lett húzva, illetve rászántam némi free xp-t a 2. lövegre. Amivel egészen meglepő, de teljesen jól játszható a tank! A 103-as pen alig rosszabb, mint a top ágyú alap átütése, vagy a mozsárágyú HEAT átütése, emellett nem tölt sokáig, jól szűkül és relatíve pontos is. Azért írom, hogy relatíve, mert a lövész az egyetlen, aki 75%-ról indul, a többiek már kaptak némi trénírozást hála a Matchday tokenekből nyert német könyveknek. Szóval van lámpa. :)

A grindelés egész kellemesen zajlott, amikor épp bennragadt a csatában a jármű, akkor a T-34 helyettesítette. Jó hangulatban telt a játékidő, majd megvettem a 105-ös mozsárágyút. A 75-ös löveggel is remek volt a TD, de ezzel még egy szintet ugrott előre! Annak ellenére, hogy a lövész még mindig nincs 90%, félelmetes ezen a szinten ez a pálca. Főleg szakaszban. Szavaim illusztrálása végett álljon itt egy kép, majd ugyanerről a csatáról egy videó.

bodzy.wot-recor...alonen

Nagyon jó, szoros csata volt. A páncélvadász vígan elvan Tier 6-ban is, egyáltalán nem érezni a bottom tiert. Nem ez volt tegnap a legnagyobb sebzés, de a végjáték miatt ezt választottam feltöltésre. A tank sajnos nem egy kreditgyár, 3 Heat lőszert képes ellensúlyozni egy ilyen kör. Annál többet nem szabad lőni.

A mozgékonyság rendben van, ahogy az álca is. A látótáv periszkóppal 400 méter, ez a tierben remek. Ahogy a videóban is látható, a tankok java részét felspotolom magamnak és azok csak lövés után kapnak lehetőséget arra, hogy reagáljanak. A -6 fok gundep nem a legtöbb, de itt elég volt. A páncélvadász felső része képes pattintásra, ezen meglepődtem. Vár még ránk jó pár csata, de eddig nagyon élvezetes a vele való játék. A felszerelések ellenére aktívan kell vele menni és folyamatosan olvasni a térképet. Nem szabad bokorban ülve várni, hogy a sült galamb a lövegünk repüljön. El kell menni érte!

A T-34 sem marad videó nélkül, abban a kevés csatában is összejött egy igazán emlékezetes. Nem túlzás kijelenteni, hogy lehoztuk a csatát.
Álljon itt tanulságul a replay:
bodzy.wot-recor..._vedes

Izgalmas csata, jó csapatjáték, 2800 összesített sebzés, 8 frag, 100 védőpont, 22k kredit tisztán sima fiókkal. A KV-1 is meglehetett volna, de a T-28, aki semmit nem csinált, természetesen lecapelte...

Ezzel a csatával zártuk a tegnapi napot, szerintem méltó befejezése volt egy remek játéknapnak. A Stug III B eddig hatalmas pozitív csalódás, sokkal rosszabbra számítottam. Kereken 1000 lett az átlagsebzés... :D
325k kredit bevétel (14773/csata), 6 kötvény, 1040 free xp, 68%-os WR, 36 kilőtt tank, 3826 WN8. Soha rosszabbat! :)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Matt__Kirby, Sezamme, Bulcsu

3 hónapja 1 hete #297447 Írta: KLC_KTE
Tegnap megkaptam a 9. prémium napomat, hála a helyes Matchday tippnek. Érthetetlen módon a prémiumnap éjszaka 3:29-kor lett kiszámlázva, így a fele oda is lett, mire beléptem a játékba... :) Na mindegy, elővettem a KV-122-őt, legyen egy kis krediteső. Elég jól ment vele a játék, megint a szebbik arcát mutatta. Általában ismét bottom volt, de az óvatos játék megtette a hatását. Nekem is segít fejlődni a blog, ugyanis csaták közben is arra gondolok, hogy ebből a replayben mi lehet a hasznos. Tegnap is több olyan térképolvasásom volt, ami lehet, hogy elkerülné a figyelmem, de mivel arra megyek, hogy alap lőszerrel a lehető leghatékonyabb legyek, nem pedig arra, hogy majd lesz valami, legfeljebb goldozok, ezért sokkal jobban nézem a mapot.
A KV-122 különösen igényli ezt, mivel az átütés jóindulattal is csak közepes, a páncélzata pedig már 7-es tierben sem elég, viszont jó a mobilitása, így van lehetőség flankelni, ha úgy adja a helyzet.
Persze ehhez megfelelő pálya is kell.
Mint Siegfried Line. Erről a mapról hozom a replayt is. A csatában végig próbáltam keresni úgy a közelharcot, hogy én lehetőleg ne sérüljek. Ez elég jól sikerült, mindössze 2x találtak el és ebből is az egyiket megfogta a páncél. Ellenben én a leadott 17 lövésemből 15x találtam és 12x ütöttem be az ellenséget. A jó térképolvasásnak és a türelemnek ez lett az eredménye. 3. Tank ászom a KV-122-vel. A beesett 167k kredit (a szakaszért valót nem jelzi ki) is eléggé rendben van, még ha a 70k-t le is veszem, amit küldetésre adott.
bodzy.wot-recor...nk_asz

Pár csata jutott még a T-34-nek és a Stug III B-nek is, plusz mivel elég jól megy a gazdálkodás a fiókon, ezért megengedhettem magamnak, hogy a még a KV-122-vel kapott 100%-os legénységet megkínáljam egy 2 millió kreditért megvásárolható könyvvel, amiért cserébe 250k xp-t kaptak a legények. Mondanom sem kell, hogy mekkora segítség ez. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy másfél skilles lett egyből a legénység, viszonyításképpen a KV-122-vel húzott, és a KV-1-ben szintén használt legénység most ér az 1. sor végére... Pedig már pár napja űzik az ipart.
Lesz még továbbá egy nagyobb kiadás a KV-1S-re, amit a 85-ös ágyúval fogok kezdeni. Félek, hogy a 150es pen nem sokra lesz elég, de ha a mobilitása picit jobb lett, mint Tier 5-ben, akkor nem lesz gond. A fő accomon egyébként 3 csillagos és rengeteget játszottam vele. Szóval rutinom az lesz. Ezzel le is fogok állni a tankvásárlásokkal, a következő fejlesztés a Tankrewards befejezésekor lesz. A Stug III G is várni fog a sorára, július előtt semmiképp sem fogom megvenni. Most megint majd a kreditfarmoláson lesz a hangsúly.

Álljon itt végül a tegnapi nap összesítése:

15 csata, 66% WR, 619k kredit bevétel (41266/ csata, köszi prémnap), 27 kilőtt tank, 3087 WN8
Ez ismét rendben volt. :)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Matt__Kirby, Sezamme, Slandyke

3 hónapja 6 napja #297517 Írta: KLC_KTE
Az előző napokban nem volt túl sok időm a játékra. Ezért is nem írtam a blogba, mert nem volt miről. Tervezet nem volt, mindhárom nap a jelenleg használt 5 tankot játszattam. Mindegyikkel jöttek össze remek csaták, különösen tegnap. Nem ragoznám tovább a szót, 3 kép és 3 replay lesz a mai felhozatal, bár 1 kép és 1 replay az eredeti accomról származik, és inkább elborzasztó jellegű.
Kezdjük is.
Az 1. kép egy remek kis bemutató a hétvégi játékról. Szombaton 3x végződött csatám 15-0-val. Valamennyi győztes volt, de élvezet az nem sok van az ilyenekben.

Komolyan mondom, nem értem az ilyet. Az ellenség 1. helyezettje 700 assisttal lett első, sebzés nélkül.

Az első videó egy vesztes csata. T-34-gyel mentem bottomba, Sand Riveren. A népszerű kulcspozikat próbáltam megjátszani, miközben egy klántársammal beszéltem arról, hogy miért létezik az account. A térképkövetés jól sikerült, bár reális esélyem nem volt az arty miatt. Amit tudtam kihoztam belőle, viszont elég sportszerűtlen, hogy miután a játék megállítja a csata végén a tankom, kilő az arty... Kösz.
bodzy.wot-recor..._oskin

A második csata szintén bukó. Én szartam el a végét, simán lehozhattam volna, de a KV-1 beütött a HEAT-tel...................... Én meg vártam a szűkülést mondván, hogy 1 lövés belefér. Nem fért. Nagyon haragudtam magamra, teljes letargiába estem, percekig csak ültem a fejemet fogva. Ez egy olyan csata volt, ami egy Wotinfo TV-s visszajátszásra is jó lett volna, ehelyett tücsökciripeléssel ért véget egy nyerhető csata.
bodzy.wot-recor...rontva

Az előző napokban egyébként meglett a 2. GM a T-34-re és a T-34-85-re, illetve az 1. GM a KV-122-re.

Íme a tegnapi nap zárása. Nem panaszkodhatok, ha lett volna még időm a játékra, 30 csatáig minimum elmegyek. A kredit is jól jött, hála az újabb ingyen kapott prémnapnak, ami már a 10. volt.
446k bevétel, 21 csata, 57% WR, 42 kilőtt tank, 3752 WN8.
Jól állok egyébként boosterekkel és fogyóeszközökkel is, plusz már felvettem a Tier III-as Tankrewards jutalmat is. Elvileg 28.-án meglesz a tank, ha nem jön közbe semmi. :) Ki lett fejlesztve a T-43, megvételre vár, akár a KV-1S.

És akkor a végére a nagy accról 1-1 kép és replay.

Ez egy óriási probléma! Hogy az MM ilyet megenged. 2k kombi elég volt a 2. helyhez... Jellemző, hogy heavy egyáltalán nem volt a csatában, de TD se, amin meglepődtem. A lightok egyébként az első 2 percben mind elpusztultak, nálunk maradt meg 1 T100-LT,
A replay sem különb, megmutatja, hogy Ruinberg mennyire balanszolatlan map és mennyire ráfér a beígért frissítés. Szégyelltem magam a csata végén.
bodzy.wot-recor...inberg

Ennyi lenne mára.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Silean2, bhaalhun, Sezamme, Cpt_Spydrex

3 hónapja 6 órája #297679 Írta: KLC_KTE
Elnézést, hogy az előző napokban nem érkeztek posztok, de tönkrement a laptopom klaviatúrája, amit egyébként másfél éve nem használok, mivel a játékot jobb játszani sima billentyűzettel... A játékban még csak csak elvagyok, de gépelni kb. a lehetetlen kategória, ezt a 3 sort is percekbe telt leÍrni. A bal shift ment tönkre egyébként, folyamatosan leütve érzékeli... Így megint kinéz egy hosszabb pihenő...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Matt__Kirby, Sezamme

2 hónapja 4 hete - 2 hónapja 4 hete #297711 Írta: KLC_KTE
Holnaptól visszatérnek a rendes napi összefoglalók! Úgy néz ki, hogy sikerült megoldanom a problémát. Bár mondjuk nem könnyű úgy játszani, hogy a D helyett az F a jobbra kanyarodás, míg a hagyományos számok helyett a numerikus 1-2-3-at kell használni, de elég jól hozzászoktam már. Ami változott, hogy meglett a Thunderbolt, ami sokkal jobban használható, mint vártam, illetve a KV-1S-t átszereltem a 122-es lövegre. A rádióst kivéve már 100% mindenki, van is másfél skillsor. De egyszerűen a 85ös ágyút nem tudtam tartósan eredményesen használni, amiben persze nem volt segítségemre az sem, hogy 25 meccsen 18 vereséget szedett össze a tank 2018-as WN8 mellett, ami bőven az acc átlaga alatt van. De nem adjuk fel, előbb-utóbb ismét jön a nyerőszéria. Holnap az összefoglaló mellett szó lesz a július havi Tankrewardsról is. Írhatnék róla most is, de eléggé bajban vagyok, mivel 3 népszerűtlen és relatíve ritka tankról van szó. A Ram II már 3. alkalommal szerepel a Tankrewarsban, de shopban szinte soha nem elérhető, míg a másik kettő állandó ajánlat a shopban, de hihetetlen ritkák, főleg a heavy. Egyébként mindhárom tank brit színekben szerepel a játékban, szóval nagy mozgásterünk nem lesz. Korrekció: Habár a valóságban a RAM II kanadai harckocsi volt, a játékban nem britként(a számukra gyártották, hogy az európai hadszíntéren bevethessék), hanem amerikaiként szerepel. Akkor holnap újra jelentkezem! :)

2 hónapja 3 hete #297731 Írta: KLC_KTE
Tegnap nagyon produktív napom volt. A 4x szorzók ideje lejárt, de a Matchdayen nyert 5x szorzókból még van néhány, így azokat használtam leginkább a legénységek fejlesztésére. Minden tank előkerült több-kevesebb időre, a Stug IIIB, a T-34, a KV-1, a T-34-85, a KV-1S, a Thunderbolt és a KV-122 is szerepelt a programban.

A prioritást a T-34, T-34-85, KV-1S trió élvezte. Előbbi 2 a 3. GM grindolása miatt, míg a KV-1S az IS xp grindje miatt. Mindhárom járművel jöttek össze jó csaták, a KV-1S egyértelműen élvezhetőbb a Howitzer ágyúval, jó döntés volt a lecserélése. A HEAT lőszer 150-es penje rendben van, meg lehet vele lepni 8-as tankokat is. Sajnálatos, de sokkal jobban működik vele a tank. Mindhárom járművel sikerült ász kört futni, plusz a Stug III B-vel is, így nem panaszkodhatok. A Stug III G is ki lett fejlesztve, de még nem veszem meg. A játék egyből fel is dobta az oktatóvideót.

Hangulatos kis videó, szerintem teljesen rendben van, az alap dolgokat elmondják benne, amihez azért illik tartania magát már egy kezdőnek is.

Íme a Stug IIIB ász köre
bodzy.wot-recor...peszek
A pálya Minszk és azt mutatom be rajta, hogy TD-vel NEM úgy kell játszani, hogy beállsz az első bokorba! Legalábbis ha hasznos tagja akarsz lenni a csapatnak, akkor biztosan nem. Én minden Stugos csatámban megyek előre, persze nem minden esetben töröm a frontot. De érdemes legalább 300 méterre megközelíteni az ellenséget és jól megválasztani a pozíciót. Nyilván Minszk inkább város, de ha TáDé pléyerként beállok a bázis melletti bokrokba, mint tette azt az ellenség 3 TáDéja is, akkor annak ez lesz az eredménye... Az ellenség 5 TáDéja alig sebzett többet, mint én egyedül, aki aktív játékkal, ámde a megfelelő távolságot tartva vette ki a részét a csatából. Szóval kezdőként se nagyon ücsörögjetek a bokorban, meg átlag alatti játékosként se. Attól még, hogy TáDéban vagy, az nem jogosít fel arra, hogy elalibizd a csatát, majd miután az ellenség áttörte a frontot, beböfögd az aktívan játszóknak, hogy "retard bots gg lose". Igenis menni kell előre, alaposan nézni a mapot és úgy kiválasztani a megfelelő bokrot, fedezéket!
Kiegészítés: A Sturmpanzer artyt vakon találtam el, valószínűleg egy Stugra leadott lövés közben. Ez a videóban nem látható, csak a jelentésben.

A KV-1S ász körét inkább a megfelelő lőszerhasználat miatt tettem be. Mondjuk az is megér egy misét, hogy a csapat egyedül hagyott, pont akkor, amikor egy fullos Bourrasque rámrontott. Az eredmény a videóban látható. A 85-ös löveggel esélyem se lett volna. Utána már nem mertem virgonckodni, ezért elnézést kérek, de a tankkal eddig elért 21 vereség 30 csatából óvatosságra int. Vakon még belevertem egy 400-ast egy Super Hellcatbe, valszeg ez hozta az ász minősítést is. A videó lényege inkább az, hogy mit ne csinálj Bourrasque-el. Full hp-ról leszopat egy hatos tank, akinek 1 tár vagy... Ciki... A csata után érkezett az 1. GM, ami már 68%-on áll, 30 csata után. A 9 győzelem, 21 vereség mutató emellett 2319 WN8-cal párosul. Dühöngeni lehetne érte, csak értelme nem lenne. Nem rajtam mennek el a csaták, pláne, hogy rendszerint Tier 8-ban kell vitézkednem.
bodzy.wot-recor...ak_ugy
További adalék, hogy a tegnapi KV-1S teljesítményem a szerver 2. helyére volt elég, mindössze 1 ponttal elmaradva az elsőtől.. :)

A poszt végére maradt a T-34, T-34-85 duó.
Előbb jöjjön a T-34. A 9. 4-5 frages csata után végre megszületett az első Top Gun. A varázserdőben kellett a skill, a Stuart, Hetzer, M4 elleni 1v3-ból nehéz volt kijönni győztesen. A következő mondatok hangzottak el ezalatt: Na gyere b***meg, gyere b***meg, mi van b***meg, mi van(???), ott van b***meg, mit akartok? A nagy mellény később egy epikus véget hozott. Habár a csatát nem nyerhettem volna meg, a végén felderítés közben, pozíción kívül megnyomódott a touchpad.... Így spotra kerültem és már nem volt menekvés. Az eredeti terv az lett volna, hogy spot után lejjebb megyek és biztonságból lövök. Plusz egy átütés esetén a nagy kalibert is vittem volna. Kár érte...
bodzy.wot-recor...op_gun

A T-34-85 csatája jóval megfontoltabb, játéktechnika és térképolvasás terén talán a legjobb csatám a négyből. Nem is akarom részletezni, nézzétek meg minél többen, mert érdemes, lehet belőle tanulni.
bodzy.wot-recor...n_volt

Szóval a tegnapi nap nagyon jól alakult. A 22 csatából 45% WR jött össze 3345 WN8 mellett, de nőtt a GM-je a 2 2. GM-es tanknak, meglett az 1. a KV-1S-re, meglett az xp az IS-re, illetve ugye prémfiók van, hála a bónuszkódnak és a múlt havi Tankrewardsnak, így összességében már 16 ingyen prémnapnál és 2 ingyen prémtanknál járok. A bevétel 460k kredit lett, ez átlagban 20909 csatánként.

Továbbá pár szó a júliusi Tankrewardsról. A játék most 3200 pontot követel, amit úgy kell elérni, hogy csak 1 nappal tart tovább az esemény. 28 nap lesz az event, ami csak 2800 pont napi 1 csatával. További 400 pont kell még a tankhoz, szóval az se elég, ha mind a 28 nap mész 10 értékelhető csatát. Ehhez a Tankrewardshoz már komolyabban seggelni kell, nem egyszer akár napi 3 órát is. Felfogható végülis maratonként is, én biztos meg fogom próbálni megcsinálni. Fel fogom jegyezni a kellő csataszámot, illetve mellé az alap xp-ket is, hogy lássuk, mennyit lehet kifarmolni az event alatt.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Matt__Kirby, Sezamme, Bulcsu

2 hónapja 3 hete #297755 Írta: KLC_KTE
Ma indul a Tankrewards! Jóval nehezebbnek ígérkezik, mint az előzőek, gyakorlatilag mint egy maraton... Nem fér bele 1 nap kihagyás sem. Nem gondolnám, hogy nyáron ez jó stratégia, de valószínűleg nem fogja bánni a WG, ha nem megy ki annyi ingyen prémtank a játékosokhoz. A 3 megnyerhető tankról ugyanúgy nincs gyakorlati tapasztalatom, mint a júniusiakról, de szerencsére Nortonor és OdinHun jóvoltából az AC 4 és a Ram II is rendelkezik elemzéssel.

Ram II: www.wotinfo.hu/...lemzes

AC 4: www.wotinfo.hu/...lemzes

A Ram II egyébként remek szerverstatokkal rendelkezik, az 53,34%-os WR a 2. legjobb tierjében, csak a Pz V/IV jobb nála, míg az 1121-es átlag WN8 a 4. legjobb.

Az AC 4 statjai már messze nem ilyen jók, középmezőny mindenből. Nem éri el a szerverátlag sem a Thunderbolt, sem a Firefly VC szintjét. Pedig a löveg megegyezik a Firefly VC lövegével.

Az FV 201 meg... Hát.. Nem véletlen ritka a tank, mint a fehér holló. Mindössze az eddig összesen 2 alkalommal kapható IS-2M van kevesebb játékos garázsában. Az átlagsebzés mindössze 768, a WR 50,12%, míg a WN8 1040. Ha a KV-122-vel nehéz jól játszani, akkor ezzel még inkább az lesz. :)

Sajnos ellenfélként se nagyon van tapasztalatom az FV-ről, annyira kevesen játszanak vele.

Illetve itt van még ez a Highway Rock kihívás is. Egész korrekt kis event, nekem bejön, viszont nem értem, hogy miért nem szerepelek a ranglistán, amikor bejelentkeztem és még a bónuszkódot is beírtam. Utána 4x megcsináltam a 950 alap xp-t Tier 6-ban. Ha valaki tudja a választ, privátban írjon rám.

És akkor a tegnapi napról pár mondat. A Highway Rock miatt a Tier 6-os tankokkal csapattam, T-34-85, KV-1S, Thunderbolt. A 18 csatát testvériesen elosztották maguk között, 6 jutott fejenként mindegyiknek. Nem voltak rosszak, bár a KV-1S vesszőfutása tovább tart, már 25 vereségnél tartok 36 csata és 2315 WN8 mellett. Érthetetlen, hogy miért ennyire irreális a WR. A T-34-85-nek megint csiszoltam egy picit a GM-en, elértem a 90%-ot. Innen már meg kell lennie! Az eddigi grind alatt 3x lőttem prémium lőszert, ehhez fogom tartani magam ezután is. Volt 2 Top tier (6-5-4) csatám is a 85-tel, erre már jó ideje nem volt példa. A Thunderbolt bezzeg ment Tier 8-ba rendesen.
bodzy.wot-recor..._artyk
A replay 7-6-5-ös matchup, 8 artyval és TáDéval/ csapat. AssistKing fórumtársunkkal pont beszéltük Fisherman Bay bugos bokrait, de egyikünk sem említette, hogy a heavy és med dühöngő után milyen gyönyörű bokorrengeteg vár minket a spawnhelyektől 300 méterre. Gyakorlatilag ezen a mapon már akkor lehetett látni, hogy a TD-k fognak dominálni, amikor nem került light a csatába. Meg is lehet nézni, hogy az ellenségnél az első 4 helyen milyen tankok állnak. TáDé, TáDé, Arty, TáDé... Az E25 aktívan játszott, de a csata messze legjobb tankjaként ezt el is várjuk. A Hellcat a végjátékig még csak spoton sem volt, egy bokorból végigtolta a csatát, majd miután kivégeztem az E25-öt, eljött értem full hp-san. Hozzátenném, hogy a 16, engem eltaláló lövésből 10-et megfogott a páncél a jó tankhasználat miatt, csak a Hellcat tudott beütni a végén. Szóval a 6 robbanási sérülés okozta a vesztem, amit egy 122-es löveggel szerelt KV-1 és az artyk okoztak. A KV-1-től elfogadom, ő becsületes párbajban küzdött! Szóval a lényeg, hogy hiába lett áttolva a heavysor, a végén a bokorrengetegben ott várt 3 arty, meg 2 TáDé (Hellcat, Pz IVc). Hogy hozzam le? Nesze neked aktív játék... De azért erőltessék tovább a TD TOTT-ot, meg a prémshopban a TD kiárusítást... Remek teljesítményt hoztam a csatában, mégsem volt esélyem nyerni, hála a pálya kialakításának. Ha a Grille nem menekül el az E25 elöl, a kicsi csótányt sem tudom kilőni. És ez a játékmenet egyre gyakrabban fordul elő...

Végül a tegnapi nap összesítése:

18 csata, 50% WR, 33 kilőtt tank, 3,67-es megsemmisítési arány, 3102 WN8, 272k bevétel (15112/csata).
Mellékletek:

2 hónapja 3 hete #297767 Írta: KLC_KTE
Robogunk tovább előre! Tegnap is ugyanaz a 3 tank játszotta a főszerepet, mint korábban (T-34-85, KV-1S, Thunderbolt). Mentem rossz és mentem jó csatákat is. Voltak darálások is sajnos, hol itt, hol ott, de 2 is emlékezetesre sikeredett. Az egyik a Thunderbolttal, a másik a T-34-85-tel.

De előtte ezt még beszúrom. Volt 2 vak találat, így azért kicsit jobb volt a mérleg a csata végén. Kösz szépen Tankpeti! :D Wotinfos társunk gyenge 5,5k kombinálttal zárt, minden gratuláció kijár neki, én is élek ezzel. Gratulálok Tankpeti, ezt odatetted! :) Kár, hogy nem nekem spotoltál... :D

Szóval, a Thunderbolt csatája valami elképesztő vicc volt. Mintha csak botok lettek volna az ellenségnél. De tényleg. Ghost Townt kellett volna védeniük és nem jött tank a városba!! Komolyan! Akit érdekel az agyzsibbasztás, elküldöm neki a replayt, de annyira szánalmas volt az ellenség 15 játékosa, hogy nem mertem feltölteni.
A T-34-85 sem volt különb, az is csak a 3x kigyújtás miatt lett felrakva, mert ugyan a statisztikai lap szépen mutat, és a GM is fel lett dobva 91,6%-ra, meg a speckó lőszerek is kimentek, az acc történetében először,de csak bot volt az ellenség. Tegnap az örömködőben már posztoltam, most újra megteszem.
bodzy.wot-recor...yujtas

A mai napon megpróbálom kigrindelni a maradék 3,4%-ot, meglátjuk majd, hogy megy a játék. Illetve Matt tájékoztatott arról, hogy a Highway Rock kihívás akkor válik elérhetővé, ha teljesítettem az első szakaszt és van kész autó. Ma erre is sor kerül, kíváncsi leszek. Már 7 pontom van, az első 100 helyet becélzom magamnak.
A Tankrewards 110 pontnál áll, 10 csatából meglett, további 3 kellett a 10k alap xp-hez, plusz mentem még 3-at pluszba, tét nélkül. A 20 csatára sajnos nem volt idő. Az hétvégére marad. Az már most biztos, hogy fog kelleni 30 csatás etap is, máskülönben nem lesz tank. Free to playben játszóknak ezt mindenképp ajánlott kiseggelni. Nem mondom, hogy létfontosságú, de ajánlott. Az ingyen prémtank mégis csak ingyen prémtank. Annyit tudok eddig, hogy biztos nem az AC 4-et választom, ha meg tudom csinálni a 3200 pontot. Ahogy a múltkor a Thunderboltot a legénységképzés miatt választottam, úgy most is ez lesz a fő szempont. A RAM ugyanúgy jenki, így oda még hatékonyabb lenne, mint legénységképző, viszont a Super Conqueror abszolút meta és tervezem a kihúzását, így az FV 201 is esélyes. Majd később döntök.

Megosztanék még egy újabb zseniális bravúrt az MM-ről

Igen... Csapatonként 10 arty, TáDé, light és 5 frontra való tank. Sand Riveren. Az összesen 10 med és heavy közül 7 volt bottom... Játsz aktívan, hajrá! Mondanom sem kell, hogy a csata legjobb 8 tankja a "support" részről került ki. Ja, és mit gondoltok, hogy a 5-5 TáDé hol állt fel? Igen, a spawnkörből számított 200 méter sugarú körben a dombokon és a bokrokban. Roll out!

Maga a session nem volt rossz, a 16 csata elég jó eredményt hozott.

367901 kredit bevétel (22994/csata), 69% WR, 23 kilőtt tank, 1001 átlag xp, 3322 WN8.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Matt__Kirby, Bulcsu

2 hónapja 3 hete #297774 Írta: KLC_KTE
Tegnap nem játszottam eleget ahhoz, hogy saját posztot kapjon a nap. Össze fogom vonni a szombati játéknappal. Addig is Tankrewards. A tankok adatlapjai Tanks.gg-ről:
FV 201: tanks.gg/tank/f.../stats

AC 4: tanks.gg/tank/a.../stats

Ram II: tanks.gg/tank/ram-ii

Ezeket mindenki tanulmányozza át, és mérje olyan tankokhoz, amik jóval népszerűbbek, gyakoribbak. Ha pl. jól érzed magad a M4A1-ben és nem a trollgunt használod, akkor mérd össze a Ram II-vel, hogy miben melyik a jobb. Csak a statisztikát és adatokat megértve meg tudod állapítani, hogy nagyjából milyen lesz a tank.
M4A1: tanks.gg/tank/m4a1
AC 4-nél ugyanez lehetséges, ott ugye az ágyú megegyezik a Firefly ágyújával. Nézd meg, hogy miben térnek el egymástól, vagy épp miben egyeznek még meg?
Firefly: tanks.gg/tank/firefly

Nem feltétlen muszáj ezeket a tankokat összehasonlítási alapnak szánni, de maga az oldal nagyon hasznos. Újoncként, vagy tapasztalatlan játékosként mindenképp ajánlott eltölteni itt pár órát, hogy megértsük az adatokat, hogy miért esik szét néha jobban a célkereszt, hogy miért nem fordul olyan jól a tank, hogy hol vannak a különféle tankok gyenge pontjai, hova kellene lőni, stb.
Ha rászánod az időt és seggelsz, már tettél azért, hogy jobb játékos legyél. Persze a maphasználatra nem tanít meg, ahogy a megérzéseidet, csatán belüli reflexeket sem fejleszti, de lexikális tudást nyerhetsz tankokról és nem élesben kell majd rángatni a célkeresztet, hogy hova kéne lőni. Hanem már jó eséllyel ott lesz előtted a kép.

2 hónapja 3 hete #297814 Írta: KLC_KTE
Tegnap felemás napom volt. Felemás, mert jobb volt, mint az előzőek, ámde rosszabb, mint az account átlaga. A hétvégén ismét eljutottunk egy Alt+F4-es játékbezárásig, egyszerűen hihetetlen, hogy a 3. GM-hez közeledve elkezdtem kizárólag Tier 8-ba kerülni és elkezdett csodálatos leosztásokat adni a játék. Ezek egyikét már képen bemutattam legutóbb. Szóval a T-34-85 most pihen egy kicsit. Nem alakult a legjobban a KV-1S sem, egy KV-2 által mozgásból leadott, kizárólag a kupolát látható, majd azt el is találó, 948-as roll után jött a csodaparancs. Tudom, hogy be tudja ütni, de mozgás közben, célzás nélkül... Aznapra annyi elég volt. Szóval 60 csata helyett mentem 3-at, ezt nem tudom mikor hozom majd vissza.
Tegnap igyekeztem, 22 csatát játszottam és a TOTT miatt új tank állt a garázsba. A korábban már beharangozott T6 Medium.

Nem mondanám, hogy barátok lettünk. A tank lomha, lassan szűkül, sokáig tölt, pontatlan, persze egy repeszágyútól mit várjunk. Majd az M4-re felmegy a Thunderbolt féle löveg, addig is Tier 4-ben elvagyok ezzel. A T20-ig tudok menni augusztus 5.-ig és ezzel élnem is kellene, mert az 50%, illetve 30%-os tankleárazások egy free to play accnak nagyon fontosak! Remélem az M4 már ma meglesz, azzal már van tapasztalatom. Plusz egy szép adag free xp is várja, hogy elköltsem, de abból még maradni fog az E8-ra is.

A depóba is benéztem ma és tetszett, amit láttam.

Szépen halad a felhalmozás, 2 nap múlva újabb fogyóeszközök érkeznek a Tankrewardsnak köszönhetően.
Pénzügyileg sem állok rosszul, 6 millió körül mozgok, de elfogyott a prémium. Körülbelül 18 ingyen nap körül tart az acc. Pech, hogy az utóbbi napokat nem tudtam kihasználni, de muszájból nem fogok játszani.

Ma nem tudok megosztani semmit, nem volt különösebben jó csatám, viszont brutális, 86%-os winratem lett úgy, hogy az utolsó 2 csata vereség lett. Szóval előtte 20 csatából 19 győzelem. A szemét játék nem engedett veszíteni! Ráadásul nem is fizettem semmiért a játékban, nem úgy van, hogy csak a fizetősök nyerhetnek?

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Bulcsu

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.