Jelenleg

14
látogatónk van

A nagy kérdés: Mennyire játszható free to playben a WoT?

3 éve 8 hónapja #297815 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Megválaszolva: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Bocsánat, hogy beleronditok a blogba.

Van az autós "tankrewards". Remélem arról nem felejtkeztel el, mert rövidebb idő alatt, sokkal jobb cuccokat lehet kiszedni belőle. (kredit, XP boost, 300k kredit, matricák, feliratok, embléma, festés, prémium nap)

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok
Blogom
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: KLC_KTE

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #297817 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Persze, hogy nem kedves Ferrari cimborám! :) Az első autó már ki is van szedve. Terveztem róla írni, de köszönöm, hogy szóltál! Jogos az észrevételed és még hátra van 1 hét is. Holnap beleveszem akkor az összefoglalóba, hátha valakit jobban meggyőz. Még egyszer köszönöm észrevételed! :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #297839 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Kezdjük a mai napot a Highway Rockkal. Ferrari társunknak igaza van, ezt nem 5 nappal az event vége előtt kellett volna bemutatni, mert Free to Play játékosoknak nagyon értékes jutalmakat ad. Az eventnek 2 része van. Először is van 3 frakció: Greasers, Preps, Nerds. Úgy tudunk valamelyikhez csatlakozni, hogy a WoT hivatalos oldalán, az Eventről szóló cikkben kiválasztjuk az egyik frakció bónuszkódját és egyszerűen "beváltjuk". Az Event saját oldalt is kapott, ott bejelentkezve lehet építeni az autókat. Összesen 18 elem van, mindegyik ára 50 mérföld. 40 mérföldet kaphatunk azzal is, hogy megosszuk az eseményt a közösségi oldalakon, illetve 1x20, illetve 2x40 mérföld gyűjhető be a játékból, amit azért nem nehéz elérni. A jutalmak nagyon jók, csak az alkatrészek megszerzésével szert tehetünk 900k kreditre, matricákra és emblémákra, összesen 3x9 álcafestéstre, 3x 10 boosterre, köztük kreditboosterre, 3 garázshelyre és 3 prémium napra.
Miután megvannak az autók, felkerülhetünk a ranglistára is, ahol a 3, alap xp-hez kötött küldetésből szerzett tokeneink összege határozza majd meg, melyik jutalomra leszünk jogosultak. Kötvény és álcastílus nyerhető.

És akkor térjünk rá a tegnapi napra. T6 Medium grind, illetve Tier 6-os tankok voltak terítéken. A KV-1S különösen jól szerepelt, 3 ász kört is mentem vele, ebből az egyik karrierem 1. Kolobanov medálját hozta! Oké, 1v5-ben túléltem, de nekem ez akkor is dicsőség! Ezt a csatát is mutatnám be. Az elején a bokorkemp egy beérkezett hívás eredménye, jó is, hogy csörögtek, különben az A9 felé veszem az irányt.
bodzy.wot-recor..._semmi

A végén szerencsém volt az AFK KV-1S-sel, viszont pechem, hogy az artyka kivégzéséhez 3 lövés kellett. De nem kaptak el, így lehetett ünnepelni! :)

Ezt leszámítva is élveztem a játékot, habár a többi tankkal nem voltam jó. A T6-ból már minden modult kihúztam, illetve az M8A1 TáDét is, jelenleg 2000 xp kell a Shermanhez, plusz 14055 a T1 Heavyhez. Pontosan 6 univerzális és 2 nemzeti töredékem van, ami egy 5-ös, vagy 6-ös tervrajzra beváltható, még gondolkodom, hogy felhasználom-e. A T20-at szeretném garázsban tudni a TOTT végéig, így lehet, hogy ma továbblépek már a M4A1 Shermanre.

Nagyjából ennyi lenne a tegnapi nap, élvezetes, de a Kolobanovot leszámítva eseménytelen nap volt. Ja, meglett a 2. GM a KV-1S-re is, szóval lehet menni a 3.-ra.


És a tegnapi nap összegzése:


WN8 2385. Elég kevéske, de amíg lila, rendben van.

A héten még várható egy kis Ranked bemutatás, illetve véleményezés, illetve ide is beszúrnám az eredeti accom Klánjának a toborzóját:

A VHT klán (Villám Had Test) tagfelvételt hirdet! A Klánunk egy baráti társaságból összeverődött, összetartó, minden évben fejlődő csapat ahol a hangulat, a jó kedv garantált! Számunkra fontos az egymás iránti tisztelet, a csapattársak segítése és hogy közösen tudjunk elérni sikereket! Ez tényleg egy baráti Klán, ahol sokkal inkább fontos, hogy milyen ember vagy, semmint, hogy milyen játékos. Nem állítom, hogy a VHT Magyarország TOP Klánjai közé tartozik, vagy hogy valaha odajut, de jól érezheted magad és barátokat szerezhetsz.
Fontos tudni hogy klánunk rendszeresen részt vesz 8-as és 10-es CW-n! A játék ezen módja prioritást élvez, minden nap annyi csatát megyünk, amennyit csak tudunk. CW időszakban különösen fontos az aktivitás, sajnos behatárol minket, hogy csak 1 csapatra elég az aktív állomány, az viszont minden nap megvan. Nem szoktunk büntetéseket beszedni, vagy törölni csatákat.
A StrongHold játékmód ugyancsak lényeges egy Klánnak, amennyiben nincs CW, vagy olyan Event (Frontline, Steel Hunter, Road to Berlin, stb...), amit közösen húzunk, úgy minden este szokott lenni SH, vagy előrenyomulás.
Felvételi követelmény:
-TeamSpeak 3 használata kötelező, ha fent vagy a játékban (legalább hallás szinten).
- Minimum 900wn8 (bizonyos esetekben eltekintünk).
-Tier 8-as és Tier 10-es tankok a garázsban, lehetőleg több nemzetből és az sem árt, ha CW-kompatibilis.
Saját Ts címünk: server32.ts3.run:10070 (ranghoz kötött)
Facebook csoportunk: www.facebook.co...26656/
Klánunk a Magyar WoT Szövetséghez tartozik! (Érdeklődőknek bővebb információt adok erről.)
Szövetség facebookja: www.facebook.co...vetseg

Érdeklődni nálam lehet itt a Wotinfon, vagy a játékon belül.
Köszönöm a figyelmet, további jó játékot, fórumozást.

Üdv, KLC
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14, Sezamme, Bulcsu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #297868 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
A tegnapi etap 2 részre lett lebontva. Az első szakaszban sikerült felhúzni 89,5%-ra a KV-1S gunamarkját, szakaszban játszva Mattyvel és Watashinoval. Én jól éreztem magam, jól ment fel a GM és a WR is. Ezalatt teljesítve lett a Highway Rock 3 küldetése, illetve a Tankrewards 10-es küldetése. Még 7 alkatrész hiányzik, 350 mérföldért, 400 még gyűjthető. Ki lett centizve, de meglesz! A Tankrewardsnál már jobban kell a matek, 770 pontom van, előbb-utóbb be kell iktatni a 30 csatás etapokat is. Vagy nem lesz tank, amit free to play accnál nyilván nem szerencsés kihagyni. Tegnap egyébként láttam egy RAM II-őt. Egyet. A másik kettő tank továbbra is ki van halva a csatamezőkről.
Hiába, finoman szólva sem meta egyik sem...

A második szakasz az amerikai medeké volt. Az M4 Shermant végül kifejlesztettem, a TOTT keretében akciós tankot meg is vettem, de normál esetben a T1 Heavy kigrindeléséig maradtam volna a T6 Mediumban.

A népszerű tankhoz saját videó is járt, akár a KV-1-hez, vagy a Stug III G-hez. Itt viszont csak a megvétel után dobta fel, ellenben az előző kettővel, amikor már a kifejlesztés után megnézhettem.

A még nagyobb egyszerűsítésnek és ezzel a gyűjtői tankok behozatalának hála a T67 és az M7 is megszerezhető lett. Az M7-et meg is vettem, a T67 majd később csatlakozik. Legénységet még fejleszteni kell hozzá, így ezeket a tankokat csak szakaszban fogom játszatni.


Az M4 Sherman 1. csatája igazán remekre sikeredett, rögtön egy Top Gun-Nagy Kaliber kombót sikerült összeszedni.
bodzy.wot-recor..._csata
Csak darálás volt, rohannom kellett a sebzésért. A -12(!!) fokos gundepet érdemes kihasználni, a páncélzat ellenére is erőltetni kell a hulldownt, ahol csak lehet, jóval kisebb így az ellőhető felület. A klasszikus sidescrapet el lehet felejteni, nincs oldalpáncél ahhoz, hogy erre építsünk. A frontpáncél néha tud pattintani, de erre nem szabad építeni. A mobilitás és az ágyúk rendben vannak, így csak ki kell használni a pálya azon területeit, ahol hasznos lehet a brutális csőlehajlás. Nem nehéz vele jó kört menni, a 76-os, top löveg pedig a maga 128-as átütésével igazi álom lesz.

Végül a tegnapi nap összegzése:
16 csata, 12 win, 32 kilőtt tank, 7 túlélt csata, 3359 WN8.

Holnaptól kezdődik a 10. évforduló 4. felvonása, amelyben visszatér a 7v7 bunyó mód. A jutalmakat elnézve sok extrára nem kell számítani, de mindenképp megér egy bemutatást. Először az eredeti accomon fogom játszani, utána itt.

Végül
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Sezamme

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 7 hónapja #298688 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Az e havi, évfordulós Tankrewards az eddigi messze legnehezebb, ráadásul a jutalom tankok sem tartoznak a jók közé. Scheff készített egy remek összefoglalót, amit megosztanék:



Személy szerint a nagy accomon nem éreztem ennyire rossznak a Su-85I-t, de a problémák valóban fennállnak. A lövegkezelhetőség nem jó. Viszont Scheff kihagyta a tank legnagyobb előnyét, ami némileg megmagyarázza a gyengébbik 85-ös löveget és annak minden negatív tulajdonságát. Mégpedig azt, hogy a Su-85I tier limittel rendelkezik, vagyis soha nem kerül Tier 7-be. Sajnos a Pz. III K-ról ez nem mondható el, pedig arra is ráférne, főleg, hogy a nála sokkal használhatóbb Pz. V/IV meg igen. Na mindegy.

Holnaptól újra érkeznek a napi összefoglalók, kiegészítve a múlt héttel, amikor össze-vissza, de már játszottam.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 7 hónapja #298718 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Itt van a Steel Hunter! Személy szerint nagyon örülök, hogy visszatért a játékmód, annak még inkább, hogy az új pálya is remek lett. A 2 új tank szépen illeszkedik a játékmenetbe, bár a franciával csak nagyon tapasztalt játékosoknak ajánlott a játék. Az egész játékmódra érvényes, de a franciára hatványozottan, hogy kerülni kell minden konfrontációt, ameddig csak lehetséges!! Persze nyertem csatát 12k sebzéssel meg 7 killel, de kizárólag lesebzett és nálam gyengébb tankokra támadtam rá, a döntőben egy maximum Tier 4-es német tankkal akadtam össze, a 7- es jenki, DPM bestiámmal. A tankválasztásnál minden esetben nézzük meg a "Modulok és gyenge pontok" opciót.

A némettel még nem mentem, de ma, az eredeti accomon azt is kipróbálom. Tavaly nem tetszett, de idénre egyszerűsítve lettek a képességek, csak 6 slot van, nem pedig 10 és valamennyi típus 3 eltérő képességgel rendelkezik, DE vannak megegyezőek. A németről (Valküre) csak annyit írnék elöljáróban, hogy az elején talán a legjobb jármű, sok a HP, jó a páncél, cserébe lassú, szóval jól meg kell gondolni, hogy merre indulsz, mert ha sárgából pirosra vált a játéktér, ezzel nem érsz ki. Megesett, hogy egy nálámnál erősebb német tank megfogott a sárga mezőben. 1v1-ben nem tudtam volna megölni, de szerencsémre pirosra váltott a játéktér, elkezdtem menekülni, közben kétszer levettem a láncát. Mivel én hamar kiértem, még trackeltem, amíg nem kezdett el fogyni az élete, utána otthagytam és magától meghalt, mivel nem ért ki. Nekem az amerikaival nem volt gond a menekülés. Persze elérhetőek rá teljesítményalapú és hp töltő skillek (Visszaállítás, Turbófeltöltő, Javító Zóna).

A szovjet (Varyag) szintén rendelkezik némi páncéllal, övé a második legtöbb hp, viszont kezdetben elég lomhán indul neki és pontatlannak érzem az ágyút is. A rádiót, ami érzésem szerint nagyon fontos, csak a 3. szinten kapja meg és csak 370 méter a hatótávja. A tank szintén a heavy vonalat erősíti a nagyobb szinteken, Az IS-3, IS-M testek közül lehet választani, ahogy a tornyok sem papírból vannak. Cserébe a mozgékonyságból, ami eleve nem jó, tovább veszít, ami a végjátéknál nagyon kell. Viszont az aknamező képesség nagyon bejön, Aknánként egy 100-as damage, és folyamatos track. Hiába a lomhaság, így is az ellenség oldalába lehet menni. A Visszaállítási zóna inkább szakaszban játszva hatékony.

A franciával (Arlequin) még csak 2 csatám volt, ma azzal is többet tervezek menni. A kis bombája marha idegesítő és mindenki legnagyobb örömére stunnolni is képes a Légicsapás skillje. Ha eljutsz 7-es szintig, a gyorslövetű ágyújával piszkos dolgokra képes, de addig mindennemű konfrontációt kerülni kell. Külön plusz pont a kiváló szinkronhangért, vagány a női parancsnok.

A másik új jármű a brit (Harbinger). Ez a tank sem túl mozgékony eleinte, alacsony az alfája is, ellenben marha gyorsan töltenek az ágyúk, a 2. szinten már választhatsz is egy 440 méter hatótávú rádiót és ha jól gazdálkodsz a képességekkel, akkor egy félelmetes DPM-mel rendelkező tankot kaphatsz. A maró köd igazából csak menekülésnél hasznos, ellenben a Berserker képesség nagyon ütős. A tank minden paraméterét jelentősen növeli, és ha ezzel párhuzamosan töltöd is vissza az életerőd, akkor az ellenséged felkötheti az alsóneműt. Az FV torony mellé határozottan ajánlom a 490-es alfával és 290-es átütéssel rendelkező löveget, mindössze 4900-as DPM rejlik a tankban...

Végül a jenki (Raven). Számomra már az előző évben is ez volt a kedvenc, ez idén sem változott. A 2. szinten kapod a 420m-es rádiót, utána pedig mindenképp a dinamikát válasszátok. Ha a 3. szintig eljutsz harc nélkül, utána már sokkal könnyebb dolgod lesz. A tank mobilitása kiváló és az ágyúkarakterisztika kompenzálja az Arlequin jobb mozgékonyságát. A 4. szinten mindkét ágyú remekül használható, tapasztaltabbaknak talán a táras jobban is működhet, de a konzervatívabb ágyú is rendben lesz. A tanktestnél szintén jó választás mindkettő, de számomra a T69 test jobban bejön, mert még fürgébb lesz a tank és ez különösen a képességek miatt fontos. Toronynál épp ezért az M46-ost választom, majd a 4800-as DPM-mel rendelkező ágyút. Ezek azért fontosak, mert a képességek egyértelműen a DPM-et és a Mozgékonyságot erősítik. A célpont követés a töltésidőt is csökkenti, 4,3-ról 3,0-ra szokott leesni a top ágyúnál 20 másodperc erejéig. A csapda szintén 20 másodpercig hat, miközben 50%-kal csökkenti a mezőn belül lévő ellenséges tank összes dinamikai paraméterét, ami azt jelenti, hogy a német és szovjet tank gyakorlatilag mozdulatlanná válik, képtelen lekövetni, te pedig nyugodtan flankelhetsz. 20 másodperc alatt 7x360 sebzés osztható ki(ha 0 másodpercnél már tüzelsz) , ami 2520 hp... Számomra ez a kedvenc.

A 15. szint meglett 17 csata alatt, de ennél kevesebből is teljesíthető. Szakaszban is próbáljátok ki, nagyon élvezetes.

A randomos rész is jól halad. Az elmúlt héten 3 Stug 15. küldi is meglett kitüntetéssel, így artyzás helyett kiváltottam a tankot. Emellett meglett a T-34 és a KV-1S 3. GM-je is, ezekről majd később írok bővebben is. Releváns tapasztalat után lesz bemutató a Valiantról és magáról a Stug IV-ről is, illetve az A46-ról, ha meg tudom szerezni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Rohamnyuszi, Bulcsu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja #298762 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Steel Hunter kipipálva az eredeti accon is. Ott jóval tovább tartott, egyrészt a szakaszozás miatt, másrészt a különböző járművekkel való kísérletezgetések miatt. Összességében a németet nem javaslom. A páncél még megvéd, de az ágyú átütése hagy némi kívánnivalót maga után. A német tankkal való harc nagyjából úgy néz ki, hogy flankelnek, míg neked ezt ki kell védeni. A tank lomhasága miatt folyamatos probléma a játéktér szűkülése, 2x is meg kell gondolni, hogy merre tervezel indulni. Itt nincs kötetlen rohangálás, mint a franciával. Ha minél előbb teljesíteni szeretnéd a 15 szintet, akkor ne ezzel próbáld meg.
A szovjet is romlott érzésem szerint a tavalyihoz képest. Nagy mínusz, hogy nem választható a medium variáns, csak heavy lehetsz, ami szintén előhozza a németnél is tapasztalt problémát. HP van, de a végjátéknál csak az nem fog a hátadba kerülni, aki nem akar, illetve ha benyelsz egy lezárást, akkor szépen el fog párologni a hp. A francia tapasztalt játékosok kezében halálos, szakaszban még erősebb. Ugyan a játék eleje a menekülésről szól, de ha be tudsz tárazni a Tűzlabdából és a Légicsapásból is, akkor gyakorlatilag lövés nélkül is nyerhetsz meccset. Kezdők viszont ne játszanak vele, nincs az a játékhelyzet, amiből 1v1-ben képes győztesen kijönni az első 5 szinten. A BC test, majd a mozgékony torony után érezhető némi előrelépés, de harcolni akkor is csak tűzlabda és légicsapás együttes alkalmazása esetén érdemes.
A fő acc kijátszása után is azt tudom mondani, hogy az amerikai és az angol a 2 legerősebb, ezeknél nagy eltérések nincsenek. A dinamika megszerzése után mindkettő mozgékony lesz, az ágyúk jók, a képességek jók. Aki haladni akar, ezek közül válasszon.

És akkor a random része. Az elmúlt napokban hemzseg a játék a küldetésektől, körülbelül 70-80 küldetés fut egyidejűleg. Nem tudom, hogy kinek van ideje ezeket mind megcsinálni (elég rápillantani a Wotinfo aktuális akciókra felhívó soraira, a bal felső sarokban), de érzésem szerint kicsit sok. A Tankrewards mellett fut még egy farmolós küldi az A46-os brit tankért, szerencsére a kettő összeköthető, de nincs nagyon ínyemre a TKS-sel és a BT-7a-val való csataspammelés. A Valiant gyakorlatilag egy Tier 5-ös mini TOG, a mobilitása bőven elmarad a heavyktől, páncélban viszont felülmúlja azokat. Stug IV-gyel simán viszem frontból a KV-1-et, míg a Valiantnál nem egyszerű átütést elérnem. Az ágyú viszont ismét siralmas és ezt a -12,5 fokos gundep sem menti meg. Magasabb tierben már a páncélra sem tudsz építeni, plusz a 91-es átütés semmire nem lesz elég. A 86-os pennel rendelkező Matilda IV legalább tier limites. Free to play játékosok nem lesznek nagy barátok ezzel a brit egységgel, farmolni aligha fognak vele. De kipróbálni érdemes, egészen sajátos játékstílusa van.

Az elmúlt héten megvettem a Stug III G-t, illetve tegnap az IS-t is, így a 3. GM megszerzése után a KV-1S nyugdíjazva lett.

A Stugnál 94%-nál tartok, a 3. GM megszerzése után szintén nyugalmazom a tankot, mint garázsdísz, a legénység pedig megy tovább a Nashornba. Lehet, hogy mindkettő tank fog kapni magának még egy legénységet, elvégre a KV-122 és a Stug IV is a garázsban van. Illetve, mivel van 4 női legénységi tagom, ezért lehetségessé vált még 1 tank ág kihúzása. De ezzel még kicsit várok.



Az IS lesz a következő napok, hetek fő járműve, jelenleg a 100-as cső van rajta, ami nem is tűnik rossznak, a maga 6,3-as töltésidejével. A tank pontosabb, míg az átütése megegyezik, sőt, a prémiumlőszer átütése 235 mm, szemben a 122-es 217-es penjével. Lehet, hogy ez marad rajta végleg. A felszerelések között helyet kapott a hp buffoló kis finomság is, határozottan jól jön a tanknak a +100 hp, mivel a páncélra nagyon nem szabad alapozni, és az 1330 még így sem számít soknak.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja #298801 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
A mai összefoglalót némi észrevétellel kezdeném a Steel Hunter játékmódról. Szakaszban játszva nem egyszer feltűnt, hogy a szakaszokat egymáshoz nagyon közel dobja ki. Volt olyan eset, amikor 2 francia egyszerre ért oda ugyanahhoz a lőszeres loothoz, ami a spawnhelyhez a legközelebb volt. Körülbelül 15 másodperc játék után már harcolni kellett. Gyakorlatilag 2 homokbucka választotta el spawnnoláskor a 2 csapatot. Ugyanez megtörtént a havas pályán is, amikor ugyanabból az épületegyüttesből indultunk, csak az egyik csapat az épületek bal, a másik a jobb oldalán kezdett. Mondanom sem kell, hogy micsoda fantasztikus játékélményt nyújt a játék, amikor már az első rádióhasználat előtt menekülnöd kell. Mintha egyébként nem lenne elég nagy a pálya...

Szeretnék szót ejteni a most futó egyik küldetésről is, amely többek közt 3 német töredéket ad 10 megsemmisített tank után. A küldetés 10x teljesíthető, szóval 30 német töredékkel gazdagodhatunk, aminek én kifejezetten örülök, a Borsigba jól fog jönni minden egyes tervrajz, a Sturer Emilen jobb lenne minél előbb túljutni. Küldetésből egyébként annyi van, mint égen a csillag, szinte lehetetlen számon tartani és követni őket. Van 2 TOTT, 2 Tankrewards (az A46-tal), a szokásos hétvégi, Gamescom, a lengyel mediumos, a Matchdayes plusz a 10. évfordulósak. A bőség zavara. Szó szerint.

Random. A héten 2 új tank is beállt a garázsba, méghozzá 2 Tier 7-es. Az egyik ugye az IS, a másik pedig a T-43, amelytől eléggé tartok.

Az IS továbbra is a 100-as löveggel harcol, és egészen jó a teljesítménye. Ugye az IS-t a játékosok többsége a klasszikus 122-es löveggel képzeli el és ez borzasztó jól jön a tanknak. Nem egyszer fordult már elő, hogy ellenséges tankok azért jöttek rám, mert nem ismerték fel a 100-as löveget és arra számítottak, hogy csak 11 másodpercenként tudok lőni. Ezzel szemben a BIA nélküli legénység is képes egy 6,3-as töltésidőre, emellett az ágyú átütése megegyezik, viszont jobban szűkül és pontosabb is. Az 1. GM elérésére mindössze 28 csatára volt szükség, nagyon jól muzsikál a szovjet heavy. Külön említésre érdemes, hogy eddig soha nem sorsolt be Tier 9-be az MM. Rengetegszer voltam Top Tier, de általában 7-6 volt a tankok tierjének száma. Gondolom, ez leginkább a temérdek Valiantnak köszönhető, akik gyakorlatilag kisajátították a Tier 5-öt, így a 6-os tankok javarészt Tier 7-be mennek, vagy még feljebb. Ugyanezt tapasztaltam a T-43-mal is. A Tier 5-ös Stugok pedig Tier 6-ig mentek maximum, még a III G is, ami nem limites. Ha már Stug IIIG. 3. tankként a német TáDéra is felkerült a 3. GM.


bodzy.wot-recor...g_3_gm

Eléggé elrontottam a csatát. Több hibát is vétettem, különösen a végén.

A következő tank, amire felrakom a 3. jelet, valószínűleg a KV-1, vagy a KV-122 lesz, a T-34-85 ugyan 2%-ra van, de nem jó most az MM-je. Várok, amíg lecseng ez a Valiant őrület.
Kicsit visszatérve az IS-re és a T-43-ra. Utóbbitól tartok az ágyú miatt. A 144-es pen nagyon kevés Tier 7-ben. 9-es tankok ellen a prémium 194 sem lesz sok, igyekszem kihasználni a lehető legtöbb bónusz xp-t, hogy mielőbb elérjem a T-44-et. Az IS-t viszont nem fogom siettetni, mindkettő tankot ki szeretném húzni belőle és jó lenne, ha sikerülne vele a 3. GM is.

Végül a tegnapi nap eredménye:


30 csata, valamennyi TOP10-es eredménnyel, 636k kredit tiszta bevétel, 48 kilőtt tank, 73,3% WR, 3922 WN8.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Bulcsu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja #298810 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Remélem minél előbb túljutok a T-43 csodatankon. Eddig messze az ág legrosszabb járműve. Nagyon nem segít rajta, hogy ugyanaz az ágyú van rajta, mint Tier 6-os társán. Hiába a némileg jobb kezelhetőség, a 144-es pen nem fog meghatni senkit sem. A mobilitás még rendben lenne, de Tier 8-9-ben egyszerűen nem elég. Páncél szintén nincs. Addig jó a tank, amíg pedózhatja a nála kisebbeket, de amint nagyobb szintűekkel találkozunk, csak a support marad, azt is minél biztonságosabb módon érdemes végezni Ugyanis amint spotot kapunk, garantáltan ránk fognak figyelni, mivel gyakorlatilag 1100 ingyen sebzést biztosíthatunk a szerencsés ellenfelek számára. Ne legyenek illúzióink, nem a másik 9-es tankot fogja lőni az ellenség, hanem azt, akit nagyobb eséllyel beüt. Hamarabb ki lehet venni a kisebb szintű tankot a csatából. Szóval nagyon óvatosan kell menni ezzel a Tier 7-es bádogdobozzal, így viszont az egyetlen igazi pozitívumát, a mobilitást adjuk fel. Nem állítom, hogy használhatatlan, de nem kezdőbarát tank. A hibákat nem tolerálja. Sajnos ezen túl kell esni.
Hasonlóan remek játékélményt várok majd a Sturer Emiltől is, hiába tervrajzolom ki a Borsigot, az 58k xp-t bizony ki kell farmolni a top ágyúra... A 310 lóerős top motor és a 8,5-es Le/t arány már előre borzalmasnak ígérkezik. Van egy olyan érzésem, hogy nem leszünk jó barátok.
Ellenben például az IS-sel. A 100-as ágyú továbbra is hozza azt, amit eddig, már nem fogom lecserélni a 122-es lövegre. Arra ott a KV-122.
Tegnap ismét beállt egy új jármű a garázsba. 2 millióért vettem egy amerikai könyvet is, majd további 900k-t elvertem a T21-re. Az M7 ezáltal nyugdíjba kerül, talán később még elő lesz véve. Miután a 100%-os legénység ki lett rá húzva, elkezdett működni. Viszont az Excalibur küldiket nem tudtam vele csinálni, ezért kellett a frissítés. A top motor ugyan nincs még meg, de így is meg vagyok elégedve a tankkal. A látótáv 445 méter feletti és még nőni fog, az ágyú hatalmas előrelépés az M7 után és a mobilitás is tetszik. Korrekt spotter, szerintem a HTC küldikre elég is lesz.


Az említett tankok mellett mentem még pár csatát a KV-1, M4A1, Stug IV, KV-122 négyessel is, mindegyikkel elég jól ment. A közeljövőben még várható a Nashorn, illetve 650 pontra vagyok a Tankrewards végső jutalmától. Továbbra sem döntöttem, a Su-85I-t akartam, de Scheff véleménye elbizonytalanított. A japó Tigris felesleges lenne legénységképzés szempontjából, mivel nem vonzanak a japán heavyk, így viszont maradna a Pz. IIIK, ami elég egyedi stílussal rendelkezik, viszont az ágyúja eléggé kívánja a prémium lőszert... De még 5 napig gondolkodhatok rajta.

Végül a tegnapi nap összegzése:

30 csata (ismét top10 valamennyi), 60% WR, 534k profit, 51 kilőtt tank, 3688 WN8
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Bulcsu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja #298922 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Túl a T-43-on! A tank finoman szólva sem tartozik a legjobb Tier 7-es medek közé, viszont elég szerencsés MM-et kaptam. Ennek és a napi 10x1 prémium napnak hála (+3 a Tankrewardsból) elég hamar ki lett húzva a T-44. A T-43 26 csata, 65%-os WR, 1425-ös átlagsebzés és 2995-ös WN8 után meg nyugdíjba. Nem tűnik rossznak, de a játékélmény nem volt jó, nem fog hiányozni ez az egység a garázsból.
De a T-44 sem kezdett túl jól... Igen, 126-os pennel és a vele járó 160-as alfával kellett (volna) helyt állni a Tier 10-es tankok között. Nem egy kezdőbarát tank stockon, az biztos. 19 csata kellett, mire a top ágyú felkerült, viszont még mindig a harmatgyenge alap motorral kell vitézkedni. A stock és középső ágyúk finoman szólva sem váltak be, az 1120-as (!!) átlagsebzésnél nyilvánvalóan többet tud mind a tank, mind én magam. Majd a 40. csata után visszatérünk a sebzésre. Addigra remélhetőleg meglesz a top motor is. Sokat várok egyébként a járműtől, az egyik legjobb 8-as medként bérelt helye lesz a garázsban a továbbiakban is.
A TOTT részeként megkaptam 10 csatára a T-54 protot is, még nem mentem vele, lehet nem is fogok. Nem kívánok több, mint 1 millió kreditet elkölteni a felszerelésekre és a lőszerekre, 10 csata kedvéért. De lehet később meggondolom magam, az ajánlat maradni fog addig, amíg nem élek vele.


Volt még itt egy Tankrewards is. Végül pontosan 3200 pontot szereztem, de az előző héten 2 nap is komolyan megizzasztott. Persze ez köszönhető volt a full stockos T-44-nek is, de én magam sem voltam mindig a topon. Az IS és a T-44 fejlesztése mellett legénységképzés volt a program, leginkább a Stug IV-et és a KV-122-őt hajtottam, felkészítvén a legénységet a Nashornra és a IS-3-ra. Voltak nagyon izgalmas és jó csatáim, ezt a 2 tankot valamiért amúgy is élvezem, pedig egyik sem tartozik a metába saját szinten, és akkor még finom voltam.
Egy KV-122-es csata különösen jól sikerült, az 1542 alap xp kimagasló ettől a tanktól. Középen játszottam végig, mivel nem volt arty a csatában, és ez nagyon jótékonyan hatott a játékélményre és a teljesítményre is. A csatában jól megfigyelhető a különbség az AP és az APCR lövedék között nagyobb távra (~500m) leadott lövéseknél. Ez volt az oka az átváltásnak, alap lőszerrel is bement volna az említett 2 találat.
bodzy.wot-recor...lap_xp

Végül a Tankrewards jutalmaként a Pz. IIIK-t választottam. Scheff véleménye meggyőzött a Su-85I-ről és mivel a fő accomon sem játszottam vele sokat, ellenben a Tiger 131-gyel és a Pz. IIIK-val, így a passzív spotter német közepest választottam.



1 csatát mentem vele, aztán jött 1 nap pihenő. De az az egy csata bőven felülmúlta a várakozásaimat.
bodzy.wot-recor..._k_val

Abbey, Top Tier. Mivel a tanknak az egyetlen komoly erőssége a látótáv és a vele járó passzív spot, ezért mindent erre kell építeni. A felszerelés Ventilátor, Periszkóp és a harmadik bizony tesztelve lesz. A töltésgyorsító, a turbó, a célzókör csökkentő és a kipufogó is ki lesz próbálva, elsőként a célzókör csökkentőt tesztelem, ami 0,33-as szórást ad a tanknak, amire bizony szüksége is van. Az ágyú átütése 103/139, ami elég alacsony, ezért nagy előny, ha eltaláljuk a gyenge pontokat. Prémium lőszerből is be kell tárazni, illetve oda kell figyelni arra is, hogy elég kevés lőszer fér a tankba, így vakon nem érdemes puffogtatni. A legénység kapott 2 millió kreditért egy szép tankönyvet, így a BIA már felkerült, illetve csokit is kapnak. Mivel a tank képes kitermelni a fogyóeszközt (plusz most leárazás is lesz), főleg jó csapat esetén, így belefér. A csata bőven optimális volt egyébként, alacsony látótávú ellenség esetén mi is bátran lőhetünk.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 759bf67b8a3c2acd0d53cc4b2ffbdbd8, RedFox69, bhaalhun, Bulcsu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja #298954 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Az előző napokban az x5-ös napi szorzókat próbáltam leszedni az arra érdemes tankokról. A LIS maratont már akkor elengedtem, amikor megtudtam az időpontot, mivel 28.-án semmiképp sem tudtam volna játszani. Kicsit sajnálom, mert a 246k xp nem kiugróan sok, korábbi maratonoknál sem volt kevesebb, amiket teljesítettem. Napi 40-50 csatával teljesíthető lett volna. Viszont ami különbség a korábbiakkal szemben, az a tankhoz köthető küldetések. Nem értéktelen felszereléseket lehet így kifarmolni és szerintem ez nem jó irány. Ez így már kicsit pay to win. Olyan jutalmakhoz juthatsz hozzá, ha megveszed a tankot, amiket free to play nem tudsz megszerezni. Ugyanis a küldetések időhöz vannak kötve. 2 már most lejárt, a 3. holnap fog, további 2 holnap után. Minimális az az elvetemült játékos, aki 5 nap alatt kifarmolja a tankot. Amennyiben mégis meg tudod csinálni mondjuk szeptember 6.-ig, akkor még marad pár küldetés, szám szerint 8, ami még elérhető. 10 viszont nem lesz teljesíthető... Hát igen. Kicsit olyan ez, mint a Homefront volt, ahol csakis akkor volt elérhető a főnyeremény, ha minden egyes csatában nyertél és 1. is voltál. De nem elégedetlenkedek, ha ezek a feltételek, akkor így jártunk, ezt kell teljesíteni. Még egyszer mondom, maga a maraton nem megoldhatatlan, korábban is sikerült kifarmolni a közel 250k xp-t. Holnap érkezik a Tankrewards maraton leírása is, ahol majd írok a megszerezhető tankokról, a nagy accomon mindegyik megvan/volt.
A játékomról sok mindent nem tudok írni, az egyértelműen érződik, hogy maraton van, mert sokat nőtt a turbó csaták száma. Többször is megfigyeltem olyan játékost (mind ellenfélnél, mind csapattársként), aki miután úgy érezte, hogy megvan a TOP10, inkább beyolozott valahova, ahol hamar kicsapják, hogy indíthassa is a következő csatát. Nem állítom, hogy nem gyorsítható így a maraton, de a játékélményt erősen rombolja a többi játékos számára. Bevallom, a TS-5 maratonnál én is így csináltam, csak lightokkal mentem, hogy minél előbb végezzek, így 9:45-kor meglett a tank. 15 perccel a maraton vége előtt... :D

A T-44-ről érdemes azt leírni, hogy a TOP ágyúval és a középső motorral már jobban érezni a tankot és a hozzá illő játékstílust. Még kell 15k xp a top motorhoz, a rádió nem érdekel. Utána kezdődik a 150k+-os farm a T-54-ért. A legények nem fognak tovább menni, a 4 főnyi legénység a Stug küldikből szerzett 4 női taggal fog feltöltődni. Ők fognak majd tovább lépni a 140-be is. A T-54 protot végül megvásároltam, majd szépen bele is néztem egy 6-os vereségsorozatba, ami nem is lenne sok, csak ugye 10 csatára szól a bérlet... Igen... Maradt 2 csata, remélem a mai szorzózásra elég lesz. A legénység sajnos sokat nem fejlődött.

Kredit szempontjából is belenéztem most egy komoly mínuszba, a megvásárolt tankok és felszerelések csúnyán megnyírbálták a 11 milliós költségvetést. Emiatt vár megvásárlásra a Nashorn, a M4A3E8 és az IS-3. Ha már német TD ág! A Battle Passből és a múlt heti küldetésekből szerzett tervrajzoknak hála a Borsig tervrajza hiánytalanná vált!



Persze a Sturerrel így is lesz egy kegyetlen xp farm a top ágyúig, ahonnan megnyitható a Borsig... De ez még odébb van. Addigra remélem garázsban lesz az Obj. 140 és esetleg a T-62A is.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: 759bf67b8a3c2acd0d53cc4b2ffbdbd8, bhaalhun, Bulcsu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja - 3 éve 6 hónapja #298994 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Kis szolgálati közlemény. A Tankrewards leírása csak nem akar jönni, elvileg holnap indulna. Ennek ellenére még nincsenek kiadva a küldetések és a ponthatárok. Sajnos ismét csak 24 nap lesz rá, viszont az esemény oldalán a Labor Day elnevezés alatt a T14 és a Strv m/42-57 között bizony nem egy Chi-Nu-Kai áll. Hanem egy szovjet heavy. Szóval lesz komolyabb reward a valószínűleg kemény grind végén. tankrewards.eu/

Más. Egyre jobban kezd idegesíteni, hogy a napi küldetések kettesével szórják az egyébként borzasztó értéktelen leszerelő készletet. Eleve tömve van vele a raktár, de napi kettőt kapok rendszeresen. Az a legszebb, amikor az újrapörgetés után is ezt adja be. A raklap rendszer eltörlése óta nagyon vissza van fogva egyébként is a jutalomrendszer és egyáltalán nem örülök, hogy a leszerelő készlet is része lett a kínálatnak. Pláne, hogy napi kettőt kapok a standard nagy tűzoltó/eü csomag/ javítókészlet mellé.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 6 hónapja #299007 Írta: KLC_KTE
Megválaszolva: KLC_KTE
Tegnap szépen elhúzták előttem a mézesmadzagot. Ugyanis Tankrewards borítókép ide vagy oda, nem szovjet heavy, hanem egy semmire sem való Chi-Nu Kai lesz a 3. reward tank. Őszintén meglepne, ha bárki azt a járművet választaná. Az ágyúja a szintjén nézve rendben van, de semmi mással nem rendelkezik, ami kiemelné a többi 5-ös med közül. Vagyis igazából van valami... A kredithozama a legjobbak között van, viszont nem lesz könnyű összelövöldözni vele egy 1000-es átlagot. Aki nem akar ráfeküdni az egyébként kiváló STB-1-re és legénységet húzni bele, annak nincs oka ezt a tankot választani. A másik kettő tankról sokkal jobb véleménnyel vagyok, bár az Strv az egyik nagy vesztese a hp buffnak. A táras ágú kiváló, TáDéként használva igazán szép dolgokat lehet produkálni. Viszont ésszel kell művelni mindezt, mivel sem mobilitása, sem remek álcája, sem kiugró látótávja nincs a tanknak. Szóval ha nem ügyelünk gondosan arra, hogy álcavesztés nélkül lövöldözzünk a bokrok mögül, akkor hamar vége lehet a dalnak. Tovább rontja az összképet, hogy repeszlőszerrel is könnyen beütik, a KV-2 féle derp gunok egyik kedvenc zsákmánya, de az artyk is szeretik. Már persze azok, akiknek számít, hogy lehetőleg 5-600 körül sebezzenek lövésenként 1-200 helyett. Pozitívum a tank mellett, hogy a remek ágyú és a 6-os szintje miatt jobb kredittermelő, mint a másik 2 jármű, sanszos, hogy a legénység hiánya mellett is ezt választom, ha sikerül a 3200 pont.
A T14-et is választhatnám ugyan, mert egy remek Tier 5-ös heavy. Az ágyúja sajnos szereti a prémium lőszert fogyasztani, ellenben van egy 5-ös szinten jó páncélunk, sok HP-nk és egy fincsi tier limit! Bizony! A tank legnagyobb erőssége, hogy csak Tier 6-ig megy, így elkerüli a pofozkodást a Tier 7-es gépek ellen, nem úgy, mint például a szerencsétlen Chi-Nu Kai. A kedvező MM miatt többször leszel Top Tier, többet játszol rutintalan játékosok ellen. Ugyan nem a tank erejét mutatja, viszont érdemes megemlíteni, hogy ezzel a tankkal értem el az 1. Radley medálomat és az eddigi egyetlen Pool medálomat is, mindkettőt a régi Kharkov mapon. Tier to tier talán jobb is, mint a Strv és személy szerint a játékstílust is közelebb érzem magamhoz. Ezzel a tankkal bele kell menni aktívan a csatába, nem csak a tank szerepe, hanem az ágyúkarakterisztika miatt is. Ellenben a svéd meddel érdemes rejtőzködni, egy igazi support med, akiknek láthatatlannak kell maradnia. További adalék, hogy a T14 már 3. alkalommal elérhető Tankrewards formájában, ellenben a shopban nagyon ritka vendég. Az Strv az állandó kínálat része, akárcsak a Chi-Nu Kai.

Holnap lesz egy kis összefoglaló a hét eseményeiről, fejlesztéseiről és ismét lehet számolgatni, hogy hogyan osztjuk el a 2400+800 pontot, hogy meglegyen valamelyik fő jutalom.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 5 hónapja #299437 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete
Pár apróság:
1) Még tart a 10. évforduló ünneplése pár napig (holnaputánig???), érdemes kihasználni az évfordulós ingyentankokat. A ma regisztrált kis accom a kiképzőtábor után (kb. 45 perc alatt megvan) még megkapta az ajándék tankokat 100%-os legénységgel: Type 97 Te-Ke (Tier II), BT-7 artillery (Tier III), T-45 (Tier II), T-29 (Tier III), TKS z n.k.m. 20 mm (Tier II), T-116 (Tier III), Valiant (Tier V). A T29 és a BT-7 arty a natúr 100%-os legénységgel is jók (lehet bennük legényeket húzni valamelyest). Ami a többit illeti: el lehet adni őket kreditért. Ha nem tervezed az új accot használni egy ideig, az sem gond: elfér rajta pár kis tierű prémium.
2) Battle Pass keretein belül ingyen lehet 30 napra tier 7-es prémiumot bérelni (SU-122-44 vagy KV-122). Akinek már megy a játék (pl. toborzó programos kis account), azok fejlődését ez valószínűleg megdobja.
3) Akinél van még évfordulós érme, az lehetőleg időben költse el... Fő accomon majdnem 3 ezret kell holnap matricává, emblémává, felirattá, XP szorzóvá alakítanom.

Vidám Percek Méreg Ellen: RanZar FV304 elemzése
Fejlődésben vagyok: 21 tankon 3 GM, szépen kékülgető WN8.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jaffa

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.