Gépigény

9 éve 5 hónapja #70336 Írta: Red_Darth_Wader
Megválaszolva: Red_Darth_Wader
Sziasztok!

Szia CrawlingChaos!

Annak idején, amikor a 120 gigás SSD-met vettem, azt tanácsolták, hogy a windows-on kivül ne nagyon rakjak rá mást, hogy legyen hely a virtuális memóriának, lapozó fájloknak. A WoT-ot így a másodlagos HDD-re telepítettem.
Nektek mi a tapasztalatotok? Mit javasoltok? Mennyi szabad helyet illik/kell hagyni az elsődleges meghajtón a Windows mellett?


Nekem a játék-gépemet minden év nyarán (ekkor cserélem a gépet) egy több mint 20 éve működő informatikai kft. bolt-szervizében rakják össze.
Ők gamer-gép "gyártók", óriási szakmai tapasztalattal, sokdiplomás szakemberekkel, minden gépet számlával és 1-2 év garanciával (alkatrészektől függően) adnak el.

Szóval, ők ezt tanácsolták nekem (és én megfogadtam és még soha nem volt egyetlen gépemmel sem műszaki probléma - a W.oT.-al sem):
A gépben legyen 3 HDD.

Első HDD legyen SSD (minél nagyobb, annál jobb): ezen csak az operációs rendszer legyen (nálam ez Windows 7) és az elsődleges vírusvédelem (nálam ez az ESET).
SEMMI más nem lehet rajta!
Az SSD hosszútávú, hibátlan működése akkor garantált, ha MINIMUM az 50%-a szabad hely marad!
Azaz, a te esetedben 60GB szabad hely kell legyen (természetesen ha 59 vagy 58 GB csak a szabad helyed az nem okoz majd tragédiát).

Célszerű egy SSD-figyelőt használni, amit naponta, általában a nap végén, egyszer futtass le (kb. 45mp alatt ellenőrzi az SSD-det). Én a díjmentes SSDLifeFree 2.5.76 verziót használom most, ami ezt írta ki 5 perccel ezelőtt: Total/free size: 120GB / 97GB, Health: 100%, Trim: supported, enabled, T.E.C. date: 2024 July 22 - ezért én nyugodtan alszom.

Második HDD nekem 1TB normál winchester, ezen van minden más program ami kell az operációs rendszer mellé (Office, Adobe Reader, video-lejátszók, 2. és 3. vírusvédelmi és malware védelmi stb. programok) és ez az adattárolóm is (Word dokumentumok, képek, videók, pdf fájlok stb.).

A harmadik HDD egy 500GB-os normál wincheszter, ezen csak a W.o.T. van és rengeteg W.o.T.-hoz kapcsolódó vacak, pl. szabályzatok, elemzések, MOD-ok (mert egyszerűbb egy MOD-ot a mappáimból telepíteni egy verzióban 25-ször, hiszen ezért vagy azért verziónként minimum 3-4 esetben mindig újra kell telepíteni a MOD-okat, mint mindig újra és újra és újra megkeresni valahol).

Ezért én azt tanácsolom neked (tapasztalatból), hogy az SSD-re csak operációs rendszert és elsődleges vírusvédelmet tegyél és az 50%-a maradjon szabadon - nekem ez nagyon bevált.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70337 Írta: Red_Darth_Wader
Megválaszolva: Red_Darth_Wader
Sziasztok!

Szia TivadarToth!

[quote=Red_Darth_Wader - esetleg egy mail címet küldenél ahol elérem a kapcsolatod?
Előre is köszönöm![/quote]

Azt hiszem, az lenne a helyes, ha én holnap megkérdezném őket (kicsit előkészíteném a helyzetedet), hogy melyik e-mail címüket adjam meg (ki legyen a kontakt személyed) és holnap este (mert csak akkor leszek gépközelben ismét), megírom.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70338 Írta: TivadarToth
Megválaszolva: TivadarToth

Sziasztok!

Szia TivadarToth!

[quote=Red_Darth_Wader - esetleg egy mail címet küldenél ahol elérem a kapcsolatod?
Előre is köszönöm!


Azt hiszem, az lenne a helyes, ha én holnap megkérdezném őket (kicsit előkészíteném a helyzetedet), hogy melyik e-mail címüket adjam meg (ki legyen a kontakt személyed) és holnap este (mert csak akkor leszek gépközelben ismét), megírom.[/quote]

Előre is köszönöm! Nem sürgős, nem kell összetörnöd magad miatta! :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #70345 Írta: stevedoki
Megválaszolva: stevedoki
"Első HDD legyen SSD (minél nagyobb, annál jobb): ezen csak az operációs rendszer legyen (nálam ez Windows 7) és az elsődleges vírusvédelem (nálam ez az ESET).
SEMMI más nem lehet rajta!
Az SSD hosszútávú, hibátlan működése akkor garantált, ha MINIMUM az 50%-a szabad hely marad!

Ne haragudj, de ekkora ökörséget nem minden nap olvasok, bearanyoztad a napom! :woohoo: Ha te így szeretted használni a gépedben lévő SSD-t, tedd, de ne biztass mást erre, mert ez így nettó hülyeség. Gondolj bele, nem is írok rá semmit, akkor végképp garantált a hibátlan üzem? Ki az aki meri garantálni ezt? És akkor egyáltalán miért vettem? Eleve nehezen fárad el a memóriacella benne otthoni környezetben, aztán a vezérlőelektronika simán bedögölhet írástól függetlenül.

Csak egy példa, az én Kingston V300 SSD-m, ami egy teljesen átlagos tömegtermék, a gyártó szerint 64TB írt adatmennyiséget visel el. Elébb írtam, nem agyonbabusgatva, hanem kihasználva egy év alatt írtam rá 2.5TB adatot. Ebből kiindulva, ha nem változik az évi felírt adatmennyiség, vissza van még 24 év élettartam. Ha megduplázom az írási adatmennyiséget, akkor meg 12 év. Ha négyszerezzem az eredetihez képest, akkor meg 6 év. ( 10 TB évi adat írás eszméletlenül sok, ez otthon maximum torrentböl jöhet össze, azt pedig biztosan nem SSD-n oldod meg.) Szerinted 6 év múlva, akár teljesen újonnan is, mit ér majd egy 120GB-os SSD? Akkor minek vetted, ha nem is használod ki?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos, Axekiller01, tankaranka69

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70354 Írta: RAZERXX
Megválaszolva: RAZERXX
Nekem egy 60g ssd van csak a wotnak és no problem sőt szerintem jobb mint hdd vinyón!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70365 Írta: Axekiller01
Megválaszolva: Axekiller01
A lapos házakkal 2 probléma van 1 a táp mérete 300 w max 2. csak low profile vga megy bele

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #70371 Írta: Sanyee
Megválaszolva: Sanyee

Sziasztok!

Szia CrawlingChaos!

Az SSD hosszútávú, hibátlan működése akkor garantált, ha MINIMUM az 50%-a szabad hely marad!
Azaz, a te esetedben 60GB szabad hely kell legyen (természetesen ha 59 vagy 58 GB csak a szabad helyed az nem okoz majd tragédiát).

A TRIM miatt kell szabad hely ez igaz, nade 50% .. ne vicceljünk az emberrel :)
Bármelyik szakújság lapjait olvasva még csak megközelítőleg sem láttam ilyen értékeket. 80%-nál alacsonyabb ajánlással még SOHA nem találkoztam.

Csatlakozom Stevedokihoz :woohoo:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70382 Írta: dadoo8
Megválaszolva: dadoo8
Na megjött a masina,azaz ez:http://www.skynet-computer.hu/gamer16-1.html
(csomagban rendeltem,a vga 1gb helyett 2gb,a memória 1333Mhz helyett 1600Mhz lett,nem tudom miért,csak örülök neki,az ára ugyanannyi volt:) )
az ajánlott grafikai beállítások mellett magas grafikán megy 30-40 fps-sel!!!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: stevedoki, tankaranka69

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #70397 Írta: stevedoki
Megválaszolva: stevedoki
@Axekiller01: van L profil adapter is, úgy belemegy normál magasságú VGA is, de igazad van, a táp és hűtés probléma fennáll továbbra is. (Ha feltételezem, hogy valóban erős VGA és processzor került bele.)

@Sanyee: ahogy korábban írtam is, erre a szabad hely ajánlásra is annak az SSD-nek van szüksége, amin erre nincs elkülönített rész már eleve. És így igaz, még a legóvatosabb ajánlás is 80%-os telítettséget említ.

@dadoo8: Örülök neki, használd egészséggel, jó csatákat kívánok! :) (Felbontást azért ideírhatnád majd amin játszol, ha nem probléma.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dadoo8

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70398 Írta: GunnersHun
Megválaszolva: GunnersHun

Sziasztok!

Szia CrawlingChaos!

Az SSD hosszútávú, hibátlan működése akkor garantált, ha MINIMUM az 50%-a szabad hely marad!
Azaz, a te esetedben 60GB szabad hely kell legyen (természetesen ha 59 vagy 58 GB csak a szabad helyed az nem okoz majd tragédiát).

A TRIM miatt kell szabad hely ez igaz, nade 50% .. ne vicceljünk az emberrel :)
Bármelyik szakújság lapjait olvasva még csak megközelítőleg sem láttam ilyen értékeket. 80%-nál alacsonyabb ajánlással még SOHA nem találkoztam.

Csatlakozom Stevedokihoz :woohoo:

Én is úgy tudtam, hogy olyan 20% szabad helyet kell hagyni SSD-n.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70428 Írta: Red_Darth_Wader
Megválaszolva: Red_Darth_Wader
Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásaitokat. :-(

A lényeg az, hogy van köztetek olyan, aki a fektetett házat kritizálja, holott nálam évek óta hibátlanul működnek, méghozzá igencsak nagy igénybevétel mellett a benne lévő alkatrészek. Soha nem volt műszaki problémám és a W.o.T. azon hibái, amiről ti írni szoktatok, pl. bug-ok, fagyások, kevés FPS, ping stb. soha nem jelentkezik.

Az 50% SSD szabad helyről pedig az előbb konzultáltam a gépkészítőimmel. A legfinomabb megfogalmazás is az volt, hogy Stevedoki-nak nem áll módjukban munkaszerződést kínálni, mert ők jó szakembereket bármikor alkalmaznak, de kóklereket soha (bocs, ezt nem én találtam ki).
És azt is mondták, hogy a mai média világában már annyi "szakmai tutit" írnak az informatikában, hogy aki bedől annak a hülyeségnek, hogy elég az SSD jó működéséhez maximum 20% szabad hely, az megérdemli a következményeket.

Azt pedig több mint érdekesnek találom, hogy az általam használt gépeket, sok-sok év tapasztalattal a hátam mögött egyesek úgy kritizálják látatlanul, mintha rendszeresen ilyen-olyan problémáim lennének a gépekkel, holott, műszaki gondom még soha nem volt - mert a "gyártóm" olyan gépet épít mindig, ami valóban megfelel az én szükségleteimnek és ad hozzá olyan instrukciókat, amik "elromolhatatlanná" teszik és amiket eddig is betartottam és a jövőben is be fogok tartani, mert az élet, a gyakorlati tapasztalatok ennek helyességét már többször (értsd: több gépnél, évek óta) igazolták.

Természetesen mindenkinek lehet saját véleménye arról, hogy milyen gépet érdemes építeni, venni, használni W.o.T.-célból és más célokra és lehetnek itt (is) nagy észtosztók ezzel kapcsolatban, akik cáfolni próbálják írásban azt a tényt, amit nekem a való élet milliószor bizonyított.

Ezért nem kívánok ebben a "milyen gép, milyen paraméterekkel a legjobb a W.o.T.-ra" témakörben senkinek, semmilyen formában segíteni. Oldjátok meg magatoknak (egymás között) a gondjaitokat!

MODERÁTOROK!
Kérem, töröljétek ebből a topic-ból az összes hozzászólásomat!
Mindent visszavonok és ha bárkinek ígértem valamit géppel kapcsolatban azt tekintsétek tárgytalannak!
Kössz Moderátorok!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70431 Írta: tankaranka69
Megválaszolva: tankaranka69


Az 50% SSD szabad helyről pedig az előbb konzultáltam a gépkészítőimmel. A legfinomabb megfogalmazás is az volt, hogy Stevedoki-nak nem áll módjukban munkaszerződést kínálni, mert ők jó szakembereket bármikor alkalmaznak, de kóklereket soha (bocs, ezt nem én találtam ki).


Mondjuk furcsán is adná ki magát, ha azt mondták volna: Nézd, igaz, hogy szart sem értünk a szakmánkhoz, de azért elég szemét vagy, hogy egy hozzáértővel is konzultáltál! Mi itt fáradozunk veled, hogy minden hülyeségre rá tudjunk beszélni és benned kételyek merülnek fel? Tudod mit? Majd ezentúl másokon nyerészkedünk, menj a p*csába! :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: stevedoki

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70439 Írta: stevedoki
Megválaszolva: stevedoki
Nem személyeskedés, de hadd reagáljak már:


Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásaitokat. :-(

A lényeg az, hogy van köztetek olyan, aki a fektetett házat kritizálja, holott nálam évek óta hibátlanul működnek, méghozzá igencsak nagy igénybevétel mellett a benne lévő alkatrészek. Soha nem volt műszaki problémám és a W.o.T. azon hibái, amiről ti írni szoktatok, pl. bug-ok, fagyások, kevés FPS, ping stb. soha nem jelentkezik.

Senki nem kritizálta a fekvő házat. Mi menne tönkre rajta? Kilapul? Igazából az érdekelt volna, hogy ha nagy hőterheléssel és áramigénnyel rendelkező alkatrészek vannak benne, hogy oldják meg a hűtést, hogy valóban MEGBÍZHATÓ legyen. Engem külön érdekelne, hogy lesz ez elérhető árú?

Az 50% SSD szabad helyről pedig az előbb konzultáltam a gépkészítőimmel. A legfinomabb megfogalmazás is az volt, hogy Stevedoki-nak nem áll módjukban munkaszerződést kínálni, mert ők jó szakembereket bármikor alkalmaznak, de kóklereket soha (bocs, ezt nem én találtam ki).
És azt is mondták, hogy a mai média világában már annyi "szakmai tutit" írnak az informatikában, hogy aki bedől annak a hülyeségnek, hogy elég az SSD jó működéséhez maximum 20% szabad hely, az megérdemli a következményeket.

Köszönöm, biztos munkahelyem van, azon túl, hogy nem szeretnék ilyen "szakmai tanácsokat" adó emberekkel dolgozni. A legfinomabb gondolatom is az a témában, hogy alapos frissítésre szorul a tudásuk. Még szerencse, hogy a mai média világban ez ki is derül. :) És Te is megérdemled a következményeket, konkrétan azt, hogy nem használod ki a hardver teljesítményét.

Azt pedig több mint érdekesnek találom, hogy az általam használt gépeket, sok-sok év tapasztalattal a hátam mögött egyesek úgy kritizálják látatlanul, mintha rendszeresen ilyen-olyan problémáim lennének a gépekkel, holott, műszaki gondom még soha nem volt - mert a "gyártóm" olyan gépet épít mindig, ami valóban megfelel az én szükségleteimnek és ad hozzá olyan instrukciókat, amik "elromolhatatlanná" teszik és amiket eddig is betartottam és a jövőben is be fogok tartani, mert az élet, a gyakorlati tapasztalatok ennek helyességét már többször (értsd: több gépnél, évek óta) igazolták.


Na látod! A szakértőd(id) milyen alapon garantálják, hogy az aki kihasználja a hardverét annak biztosan bedöglik? Látatlanban? Persze értem én, ha nem használok valamit, kevés eséllyel megy tönkre. De akkor minek vettem meg?

Természetesen mindenkinek lehet saját véleménye arról, hogy milyen gépet érdemes építeni, venni, használni W.o.T.-célból és más célokra és lehetnek itt (is) nagy észtosztók ezzel kapcsolatban, akik cáfolni próbálják írásban azt a tényt, amit nekem a való élet milliószor bizonyított.

Ismételni tudom magam, millión használják normálisan az SSD-t ezen a bolygón gond nélkül.

Ezért nem kívánok ebben a "milyen gép, milyen paraméterekkel a legjobb a W.o.T.-ra" témakörben senkinek, semmilyen formában segíteni. Oldjátok meg magatoknak (egymás között) a gondjaitokat!

Igyekszik megoldani mindenki, pénztárcából a legjobbat kihozni. Sajnálom, hogy elmész, mert épp készültem leírni, hogy a WoT mekkora írás mennyiséget jelent az SSD-nek, de akkor ezt hanyagolom.

MODERÁTOROK!
Kérem, töröljétek ebből a topic-ból az összes hozzászólásomat!
Mindent visszavonok és ha bárkinek ígértem valamit géppel kapcsolatban azt tekintsétek tárgytalannak!
Kössz Moderátorok!

Hadd segítsek!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #70445 Írta: dadoo8
Megválaszolva: dadoo8

@Axekiller01: van L profil adapter is, úgy belemegy normál magasságú VGA is, de igazad van, a táp és hűtés probléma fennáll továbbra is. (Ha feltételezem, hogy valóban erős VGA és processzor került bele.)

@Sanyee: ahogy korábban írtam is, erre a szabad hely ajánlásra is annak az SSD-nek van szüksége, amin erre nincs elkülönített rész már eleve. És így igaz, még a legóvatosabb ajánlás is 80%-os telítettséget említ.

@dadoo8: Örülök neki, használd egészséggel, jó csatákat kívánok! :) (Felbontást azért ideírhatnád majd amin játszol, ha nem probléma.)


Full HD-ban játszom vele...(ha őszinte akarok lenni,persze úgy vagyok mint sokan,ha nagyon sok tank puffogtat akkor vissza esik az fps :) )

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 5 hónapja #70479 Írta: stevedoki
Megválaszolva: stevedoki
Az volna a csoda, ha nem esne vissza valamennyit is. A kérdés, mennyi az átlag FPS és mennyi az abszolút minimum? Ha 25 felett marad, akkor a játék normálisan játszható, ha meg azt is hozzáveszed mennyiért szerezted... :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.