Jelenleg 272 vendég és nincs tag online

Gépigény

5 éve 1 hete #69433 Írta: Jackal_hun
Megválaszolva: Jackal_hun

TivadarToth beküldte:

Jackal_hun beküldte: (persze nem biztos hogy az én 16 GB ramom, SSD-m, core I7-em meg egy GTX 660M mérvadó egy átlagos konfighoz képest, plusz ugye ez egy laptop, tehát asztali gépben ugyan ennyi pénzért sokkal erősebb hardvert lehetne összerakni)

:blink: azta! nem kispályán tolod! ezzel gondolom full grafikán is simán elszalad a WoT, hm?

én is gondolkozom laptop cserén, ez kb. milyen árkategória most (persze ha neked bevált)?

Szia, nevetni fogsz, de nem, sőt nekem is vannak néha FPS gondjaim, de ennek az oka az, hogy ez is tipikusan videokártya korlátos konfiguráció, ráadásul a laptop GPU-k mindig sokkal gyengébbek mint az asztali kártyák. Én ezt a gépet anno virtuális szerverek futtatására vettem (kellett egy jó tesztkörnyezet a diplomamunka íráshoz), de ott inkább a processzor és a memória számított. A WOT-nál viszont nem.

Tudod mi az a Dunning-Krueger effektus? Ja tudom hogy nem, csak úgy kérdeztem: en.wikipedia.or...effect

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 1 hete #69435 Írta: TivadarToth
Megválaszolva: TivadarToth

Jackal_hun beküldte:

TivadarToth beküldte:

Jackal_hun beküldte: (persze nem biztos hogy az én 16 GB ramom, SSD-m, core I7-em meg egy GTX 660M mérvadó egy átlagos konfighoz képest, plusz ugye ez egy laptop, tehát asztali gépben ugyan ennyi pénzért sokkal erősebb hardvert lehetne összerakni)

:blink: azta! nem kispályán tolod! ezzel gondolom full grafikán is simán elszalad a WoT, hm?

én is gondolkozom laptop cserén, ez kb. milyen árkategória most (persze ha neked bevált)?

Szia, nevetni fogsz, de nem, sőt nekem is vannak néha FPS gondjaim, de ennek az oka az, hogy ez is tipikusan videokártya korlátos konfiguráció, ráadásul a laptop GPU-k mindig sokkal gyengébbek mint az asztali kártyák. Én ezt a gépet anno virtuális szerverek futtatására vettem (kellett egy jó tesztkörnyezet a diplomamunka íráshoz), de ott inkább a processzor és a memória számított. A WOT-nál viszont nem.

hmm most i3-2350M 2,30GHz, 4Gb RAM, AMD Radeon HD 7470M van, ezen alapon fut el a modokkal.. kicsit több fps-t esetleg szebb grafikát el bírnék viselni, viszont fontos a mobilitás. nem tudom most mit lenne érdemes, amihez nem kell a házat eladnom...

5 éve 1 hete - 5 éve 1 hete #69436 Írta: stevedoki
Megválaszolva: stevedoki
Teljesen jogos, a melyik hardvert mennyire terheli a WoT. Ezek alapján processzort úgy kell választani, hogy egy szálon mennyire erős az adott processzor. Minimum 2 mag kell, (mondjuk egy magos processzort venni bár lehet még, de teljesen hülyeség) mert ha lassan is, de jön a Havok támogatás. A baj az, mennyi a lóvé.. Mert ha kevés, akkor lehet, úgy kell gépet venni valakinek, hogy vesz egy AMD A6 5400K APU-t, és azzal tolja. Később még vehet mellé dVGA-t. Ha több a zseton kezdésnél mindjárt, akkor meg úgy célszerű, hogy vesz egy olcsó Intel Haswell-t, mondjuk a G3420-t, és mellé rögtön egy 30000Ft-os VGA-t. (Újabban Intel integrált VGA része is erősebb, de ebben még mindig az AMD APU-k vezetnek) Ez lehet Nvidia és ATI is. Hogy melyik gyártótól azt nem tudom. De nem hiszem, hogy sokkal jobban futna a WoT csak azért mert Nvidia VGA van a gépben.

Amit én tapasztaltam: 3Ghz órajellel 2magos proci egy közepes VGA (HD7770 Nvidia GTX650 erősségűt értek ez alatt) társaságában remekül elvan 720P és 1080I felbontás között médium/high beállításokkal pár módot használva. FPS sehol nem esik be 25 alá. Intel és AMD gépeken egyaránt. De a max FPS annál nagyobb, minél erősebb a VGA, a minimum FPS meg annál nagyobb, minél erősebb a CPU.

SSD egyébként rohadt jó dolog, a win betöltésen túl, én pl rendszeresen végigvárom a 30mp visszaszámlálást csata kezdésekor, szal gyorsít nem keveset. ( Aki a taktikát mondja, annak kötelező, ennyivel hamarább tudd taktikát mondani. :) ) De a grafika nem lesz tőle több meg szebb 4Gb ram mellett.

5 éve 1 hete #69450 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Ha ez bárkit vigasztal - Boldog tulajdnosa vagyok egy ASUS ROG G750JZ felsőkategórás gamer laptopnak. (i7 4700HQ, 16GB RAM, GTX880M, dupla SSD, stb...). És még ezen sem megy 55fps fölé (néha 70 körüli értékre is felugrik), de van olyan pálya ahol 45-re esik full felbontáson.
Ugyanezen a konfigon játszok még sok más játékkal, egyik se fut 90fps alatt.

Szóval a WoT-nál nem lehet tudni - atom vason is lehet lassabb.

Jackal_hun beküldte:

TivadarToth beküldte:

5 éve 1 hete #69453 Írta: Jackal_hun

stevedoki beküldte: Teljesen jogos, a melyik hardvert mennyire terheli a WoT. Ezek alapján processzort úgy kell választani, hogy egy szálon mennyire erős az adott processzor. Minimum 2 mag kell, (mondjuk egy magos processzort venni bár lehet még, de teljesen hülyeség) mert ha lassan is, de jön a Havok támogatás. A baj az, mennyi a lóvé.. Mert ha kevés, akkor lehet, úgy kell gépet venni valakinek, hogy vesz egy AMD A6 5400K APU-t, és azzal tolja. Később még vehet mellé dVGA-t. Ha több a zseton kezdésnél mindjárt, akkor meg úgy célszerű, hogy vesz egy olcsó Intel Haswell-t, mondjuk a G3420-t, és mellé rögtön egy 30000Ft-os VGA-t. (Újabban Intel integrált VGA része is erősebb, de ebben még mindig az AMD APU-k vezetnek) Ez lehet Nvidia és ATI is. Hogy melyik gyártótól azt nem tudom. De nem hiszem, hogy sokkal jobban futna a WoT csak azért mert Nvidia VGA van a gépben.

Amit én tapasztaltam: 3Ghz órajellel 2magos proci egy közepes VGA (HD7770 Nvidia GTX650 erősségűt értek ez alatt) társaságában remekül elvan 720P és 1080I felbontás között médium/high beállításokkal pár módot használva. FPS sehol nem esik be 25 alá. Intel és AMD gépeken egyaránt. De a max FPS annál nagyobb, minél erősebb a VGA, a minimum FPS meg annál nagyobb, minél erősebb a CPU.

SSD egyébként rohadt jó dolog, a win betöltésen túl, én pl rendszeresen végigvárom a 30mp visszaszámlálást csata kezdésekor, szal gyorsít nem keveset. ( Aki a taktikát mondja, annak kötelező, ennyivel hamarább tudd taktikát mondani. :) ) De a grafika nem lesz tőle több meg szebb 4Gb ram mellett.

Néhány gondolat ahhoz amit írtál:
- ha pusztán a sebességÉRZET az ami fontos, akkor mindenképpen egy SSD kell a gépbe, mert nincs benne mozgó alkatrész, az elérése a merevlemez milisecundumos értékével szemben nanosecundum, szóval rohadt gyors. Lehetne még venni combó driveokat (merevelemez SSD gyorsítótárral), nekem most így van a laptopom, hogy a rendszer és a WOT egy SSD-ről töltődik a háttértár meg egy combodrive, de ezek eléggé drága játékok még, viszont tapasztalataim szerint a WOT "viszonylag" keveset olvas merevlemezről. Én ezen egyébként nem spórolnék, mert érzetre ez adja a legnagyobb sebességnövekedést (általánosságban, nem csak a WOT-nál)
- a processzor kérdés egy kicsit trükkösebb, mert nem tudjuk, mikor jön a HAVOK. Egyébként az a tapasztalatom, hogy a magok száma közel sem adja azt a gyorsaságérzést, mint amit elvárnánk. A cache méret ellenben igen csak számít, de én nem fizetném már ki a Core i7 felárát, a Core i5-el szemben, mert nem ez szokott lenni a szűk keresztmetszet
- A memória igazából nem sokat számít, de azt tudni kell, hogy a Win7/Win8 szeret beleköltözni ha van. Nekem a 16 GB-nál 4-5GB mindig foglalt, de nem érdekel, mert van elég (nem kell Msconfiggal vacakolni, stb.) és swap fájl is kikapcsolható, mert ennyi memóriához fölösleges
- a videokártya érdekes kérdés, én azt vettem észre, hogy az NVIDIA a fizikában sokkal erősebb (volt egymás után AMD és Nvidia kártyám), ott sokkal magasabb FPS-eket produkált, az AMD meg skalár jellegű műveletek esetén jobb (Hash kulcsokat törtem vele és oda az kellett:D) Én erre ruháznék be nagyobb tételben, viszont ehhez kell egy jó táp is 80+-os hatékonysággal valamelyik ismertebb gyártótól (Enermax, Zalman, FSP, Chieftec, Coolink stb.). Megoldás lehet használt régebbi AMD (5870, 5970 ilyenek) vagy ezek SLI-be kötve (én két 5870-et kötöttem SLI-be) ezeknek az ára a béka segge van, tavaly nyár óta amikor beszakadt a Bitcoin (20-25e) és még elég erősek. Annyi hogy gyakorlatilag az AMD a 6-os sorozatot átcímkézte (azok mind 5-ösek) a 7-es meg rohadt drága volt tavaly, tudom azóta ez változott, de elgondolkodni érdemes rajta, viszont többet fogyasztanak)
- bár nem vagyok AMD párti, de vannak olyan AMD alaplapok ahol tokoznak az alaplapra grafikus chipet és ez képes együttműködni az AMD videokártyákkal, olvastam erről egy cikket a Prohardveren régebben, esetleg érdemes utána nézni
- a grafikát én majdnem minimumon használom, csak a látótávolságot húzom maxra, mert az a játék szempontjából is fontos, a többi grafika csak jól néz ki, de van aki meg azt szereti hogy az egész képszerű
- 30 FPS alatt a játék nem játszható szerintem, de az nem igaz hogy 60 FPS-nél nem jobb, az egész valahogy krémesen folyamatos lesz, én érzem a különbséget, de sokan nem (40-től teljesen jó egyébként)

Szóval ez egyéni preferencia is, de elsődlegesen pénz kérdése, kinek mennyi van.

Tudod mi az a Dunning-Krueger effektus? Ja tudom hogy nem, csak úgy kérdeztem: en.wikipedia.or...effect

5 éve 1 hete - 5 éve 1 hete #69455 Írta: Jackal_hun

F3rmi beküldte: Ha ez bárkit vigasztal - Boldog tulajdnosa vagyok egy ASUS ROG G750JZ felsőkategórás gamer laptopnak. (i7 4700HQ, 16GB RAM, GTX880M, dupla SSD, stb...). És még ezen sem megy 55fps fölé (néha 70 körüli értékre is felugrik), de van olyan pálya ahol 45-re esik full felbontáson.

Jackal_hun beküldte:

TivadarToth beküldte:

Én is néztem a ROG-ot két éve mikor ezt vettem, de árban sokalltam, szóval egy Lenovo Y580 lett helyette, ami kb. ugyanazt tudta 60K-val olcsóbban, de kihajigáltam belőle a trágya merevlemezt és vettem bele egy SSD-t + volt egy kombó driveom. Bár mint ha a Rog NEM 660gtx-el lett volna szerelve... Viszont az új Lenovo Y - SLI videokártyával de brutál, azt láttátok? Lehet vennék olyat valamikor:D

techkalauz.hu/l...zt-114

5 éve 1 hete #69457 Írta: BiO_rOo_BOT
Ne felejts el egy roppant lényeges különbséget a Lenovo Y és az ASUS ROG között.
Míg a Lenovo 15 colos, az ROG 17. Ez baromi nagy különbség, főleg ha játszani kell rajta órákat. Nem beszélve az ROG külön hűtőköreiről, meg egy csomó nyalánkságról. Az árkülönbözet bőven indokolt szerintem.
Amúgy ha nem a ROG-ot, akkor én is Lenovo Y-t vettem volna amikor ezt vettem idén tavasszal.

Jackal_hun beküldte:

F3rmi beküldte: Ha ez bárkit vigasztal - Boldog tulajdnosa vagyok egy ASUS ROG G750JZ felsőkategórás gamer laptopnak. (i7 4700HQ, 16GB RAM, GTX880M, dupla SSD, stb...). És még ezen sem megy 55fps fölé (néha 70 körüli értékre is felugrik), de van olyan pálya ahol 45-re esik full felbontáson.

Jackal_hun beküldte:

TivadarToth beküldte:

Én is néztem a ROG-ot két éve mikor ezt vettem, de árban sokalltam, szóval egy Lenovo Y580 lett helyette, ami kb. ugyanazt tudta 60K-val olcsóbban, de kihajigáltam belőle a trágya merevlemezt és vettem bele egy SSD-t + volt egy kombó driveom. Bár mint ha a Rog NEM 660gtx-el lett volna szerelve... Viszont az új Lenovo Y - SLI videokártyával de brutál, azt láttátok? Lehet vennék olyat valamikor:D

techkalauz.hu/l...zt-114

5 éve 1 hete #69458 Írta: Axekiller01
Megválaszolva: Axekiller01
Kérjetek majd tőlem itt árajánlatot minimum 10 %-al tudok olcsóbb lenni általában.

Nem haldoklom....így élek!
Securi divido aliquem :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: GunnersHun

5 éve 1 hete #69482 Írta: GunnersHun
Megválaszolva: GunnersHun

Axekiller01 beküldte: Kérjetek majd tőlem itt árajánlatot minimum 10 %-al tudok olcsóbb lenni általában.

Alátámasztom ezen állítást!! ;)
Kíváncsi vagyok mit tud majd az új gép! Biztos ütős lesz! :) :oops: :woohoo: :woohoo:

"Nem győzni jöttem, hanem pusztítani!!"

5 éve 1 hete - 5 éve 1 hete #69493 Írta: stevedoki
Megválaszolva: stevedoki
@ Jackal_Hun

Igaz amit írtál, de ha jól értettem, akkor itt azt kellene megbeszélnünk, új gép mit mennyiért. Vagyis én arra gondoltam, mi az az újonnan kapható hardver Intel és AMD vonalon, amin még jól érzi magát a WoT. Nekem is volt olyan klántársam, aki még kényszerűségből P4-en játszott. Jó lenne, ha az aki esetleg ilyen új olcsóbb AMD vagy Intel gépen játszik, beírná ide, mit tapasztalt WoT-al kapcsolatban. Akinek bika gépe van, azon biztosan elfogadhatóan fut, érdekes az is, de sokaknak olcsó gép fér bele egyszerűen a költségvetésbe.

5 éve 1 hete #69494 Írta: Jackal_hun

F3rmi beküldte: Ne felejts el egy roppant lényeges különbséget a Lenovo Y és az ASUS ROG között.
Míg a Lenovo 15 colos, az ROG 17. Ez baromi nagy különbség, főleg ha játszani kell rajta órákat. Nem beszélve az ROG külön hűtőköreiről, meg egy csomó nyalánkságról. Az árkülönbözet bőven indokolt szerintem.
Amúgy ha nem a ROG-ot, akkor én is Lenovo Y-t vettem volna amikor ezt vettem idén tavasszal.

Jackal_hun beküldte:

Jackal_hun beküldte:

TivadarToth beküldte:

techkalauz.hu/l...zt-114

17 colon pontosan ugyanaz a fos mint 15.6-on:D Ezért teszem ki mindig a képet 2 vagy több monitorra, azok meg 24-esek:DDD

Egyébként Y580-ból is volt 17 colos verzió asszem Y780 néven (de nem esküszöm meg rá)

5 éve 1 hete #69497 Írta: Jackal_hun

stevedoki beküldte: @ Jackal_Hun

Igaz amit írtál, de ha jól értettem, akkor itt azt kellene megbeszélnünk, új gép mit mennyiért. Vagyis én arra gondoltam, mi az az újonnan kapható hardver Intel és AMD vonalon, amin még jól érzi magát a WoT. Nekem is volt olyan klántársam, aki még kényszerűségből P4-en játszott. Jó lenne, ha az aki esetleg ilyen új olcsóbb AMD vagy Intel gépen játszik, beírná ide, mit tapasztalt WoT-al kapcsolatban. Akinek bika gépe van, azon biztosan elfogadhatóan fut, érdekes az is, de sokaknak olcsó gép fér bele egyszerűen a költségvetésbe.

Tudom, de több száz "olcsó" gép volt már a kezemben, nem mondom hogy nem lehet velük együtt élni, de jó egyik sem volt. Én inkább még spórolnék mellé +50-et mint hogy megvegyek valamit, amit később megbánok vagy esetleg utólag bővíteni kelljen (ne felejtsük el, hogy sokan nem maguknak rakják össze, hanem megveszik konfigként, ott meg ugrik a garancia vagy szervizdíjat számolnak fel )

5 éve 1 hete #69504 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
SSD-t nem terheli nagyon, annyit veszel csak észre, hogy 1-2mp alatt betöltött a pálya. FPS-t nem befolyásolja.
Az SSD az általános géphasználatban dob sokat, illetve ha esetleg nincs elég memóriád (4GB, vagy kevesebb) akkor nem mindegy, hogy HDD-re dolgozik a rendszer vagy egy 8-10x gyorsabb SSD-re.
Egyébként mhelyemen egy i3, 8GB, 128SSD van egy Geforce GTX550 Ti 1GB DDR5 és teljesen jól fut. (2-3 éve volt 25e körül a kártya)

Wings of Turul [WOT]

5 éve 1 hete #69506 Írta: BiO_rOo_BOT
Hát így meg mi értelme van a lapinak? Én azért vettem, hogy ha utazok akkor tudjak a hotelekből is játszani, vagy ha éppen otthon vagyok szülőknél ne kelljen azzal az alapgéppel szenvedni. Amúgy ha otthon vagyok, van egy asztali erőmű, 24 colos képernyővel, az van alapból használatban.

Szerintem rosszul tudod - a Lenovo Y szériából nem volt 17 colos sosem. Csak most jötek ki egy érintőképernyős 17 colossal, ami jó játékra is (Y70). Pont ezzel nyert sokat a Lenovo, hogy 15 colos méretben nagyon jó gamer gépet ajánlott jó áron. Az ASUS ROG hasonló stratégiát követ, csak ők az Alienware-el konkurálnak és nekik akartak odaverni egy nagyot - komoly sikerrel. Ugyanaz vagy jobb teljesítmény, jobb áron.

Jackal_hun beküldte:

F3rmi beküldte: Ne felejts el egy roppant lényeges különbséget a Lenovo Y és az ASUS ROG között.

Jackal_hun beküldte:

Jackal_hun beküldte:

TivadarToth beküldte:

techkalauz.hu/l...zt-114

17 colon pontosan ugyanaz a fos mint 15.6-on:D Ezért teszem ki mindig a képet 2 vagy több monitorra, azok meg 24-esek:DDD

Egyébként Y580-ból is volt 17 colos verzió asszem Y780 néven (de nem esküszöm meg rá)

5 éve 1 hete #69526 Írta: EddieCivic4g
Megválaszolva: EddieCivic4g

stevedoki beküldte: @ Jackal_Hun

Akkor én jelentkeznék egy múzeumszökevény konfiggal :woohoo:
Alaplap: ASUS P5B-Premium
Proc: Intel Core 2 Quad Q6600
RAM: 4GB DDR2 800MHz
HDD: Seagate Barracuda 500GB
VGA: Sapphire HD7770 1GB GDDR5
Samsung 24" LED monitor
Semmi nincs húzva.
WoT: 1600x1200 felbontás, fejlesztett grafika, látótáv max, 3D 80%, extra effektek alacsony, textúra minőség magas, környezet minőség közepes, többi kikapcsolva. Nincs agyonmodolva, motor/lövéshang van, ködeltávolító, fákat nem fújja a szél, a kilőtt tankok meg nem füstölnek, ennyi.Így normál esetben 40-50 FPS,egyszerűbb pályákon felmegy 60-ra is de pl tömegharcban mikor 8-10 tank lökdösi egymást, be tud esni 20-30 FPS-re is. Pályák közül 2-vel van bajban, Hidden village, és Windstorm, ezeken max akkor megy 40 fölé az FPS, ha a pálya szélén állok, és kifelé a semmibe nézek :)
Be volt tervezve egy gépcsere, aztán jött a WT:Ground forces, és kiderült, hogy nem is igazán a gépemmel van baj. Utóbbi szintén 1600x1200on, minden csilivili közepesre húzva 50-60 FPS, semmi szaggatás, vagy lag. Sokkal simábban is fut, pedig kinézetben és részletességben úgy veri a wotot, mint a Crysis a Quake 3-t...
Lehet, hogy némi RAM még segítene kicsit a dolgon, mert full új konfigra most nincs keret...

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.