Gépigény

5 éve 4 hónapja #49097 Írta: Bioface
Megválaszolva: Bioface
Előre összeállított PC-t venni kidobott pénz véleményem szerint ha csak nem egy bizonyos speckó konfigról beszélünk legyen az gamer vagy munka gép.

Nem tudom miért kész konfigot akarsz, de ha már így van sokkal jobb ha összeszeded mit szeretnél bele, ha nem értesz hozzá kérj segítséget. Elmész a kiszemelt boltba vagy boltokba kérsz árajánlatot majd összerakatod a számodra legelérhetőbb vagy szimpatikusabb helyen. Így is kész konfigot kapsz, de legalább nem lesz ez vagy az gyenge benne. Mert általában az ilyen átlagos előre összerakott konfigokban mindig van 1 vagy 2 gyenge pont.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 4 hónapja - 5 éve 4 hónapja #49100 Írta: Hecienda
Megválaszolva: Hecienda
Ha lenne hozzá tudásom szakértelmem összeraknám magamnak, de nincsen.
Természetesen az összerakatás egy megvalósítható opció, de mivel nem értek hozzá ugyan úgy lehet benne "1 vagy 2 gyenge pont" mint a kész konfigokkal ezért keresek valami kiindulási alapot és ezért tettem itt fel a kérdést.

Mihelyst lesz időm körbejárni a várost bemegyek egykét boltba és a keretem alapján kérek majd árajánlatot, de arról is ugyan így ki fogom kérni a véleményeteket mint ezekről.

Illetve mint írtam ha láttok benne gyenge láncszemet azt is írjátok meg, mert esetleg cserélhető/vagy összerakatható máshol.

De ha valaki ír egy konfigurációt ~120k körül(tudom hol mibe kerül) azt is megköszönöm és tudok majd róla árajánlatot kérni helyben.

5 éve 4 hónapja - 5 éve 4 hónapja #49109 Írta: VodkaJoe
Megválaszolva: VodkaJoe
Én 4 helyet már 8GB Ram illetve 1 konfignál Intel procihoz Ati videokártyát nem, inkább Nvidiát nem szeretem keverni a különböző gyártókat.

5 éve 4 hónapja #49134 Írta: ladislawus{T-F-K}
Megválaszolva: ladislawus{T-F-K}
Szia!

Nyugodtan kérj segítséget, akár küldj privát üzenetet nekem is, szívesen segítek.
Egyetértek az előttem szólóval, inteles konfighoz nvidia vidikártya dukál, de egyébként se gondolkoznék amd-ati rendszerben.
Legjobbakat, ladislawus

Hecienda beküldte: Ha lenne hozzá tudásom szakértelmem összeraknám magamnak, de nincsen.
Természetesen az összerakatás egy megvalósítható opció, de mivel nem értek hozzá ugyan úgy lehet benne "1 vagy 2 gyenge pont" mint a kész konfigokkal ezért keresek valami kiindulási alapot és ezért tettem itt fel a kérdést.

Mihelyst lesz időm körbejárni a várost bemegyek egykét boltba és a keretem alapján kérek majd árajánlatot, de arról is ugyan így ki fogom kérni a véleményeteket mint ezekről.

Illetve mint írtam ha láttok benne gyenge láncszemet azt is írjátok meg, mert esetleg cserélhető/vagy összerakatható máshol.

De ha valaki ír egy konfigurációt ~120k körül(tudom hol mibe kerül) azt is megköszönöm és tudok majd róla árajánlatot kérni helyben.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hecienda

5 éve 4 hónapja - 5 éve 4 hónapja #49146 Írta: FrankeeHUN
Megválaszolva: FrankeeHUN

Hecienda beküldte:

Szia Hecienda!
Íme egy konfig kb.128 k-ért:
Asrock 970 Pro 3R2.0 alaplap 18k
Bulldozer 4130 22k
8 GB Corsair DDR3 1600 Mhz 24k
500 GB HDD 12k
ASUS R7 250X 2GB DDR5 VGA 32k
Normális ház+táp 20k

A RAM-on tudsz spórolni 12k-t ha nincs elég keret, azt később is megveheted.

Intel-es verzió:
Core i3 4150 30k
Alaplap kb 14k (a proci ára miatt ezen lehet spórolni)
VGA: Asus GTX650 1GB DDR5 32k

Nekem AMD van, kicsit erősebb a leírtaknál, szépen megy. Intel-AMD kérdés az áron múlik, Intel ugyanolyan teljesítményben kb 15%-kal drágább.

5 éve 4 hónapja #49205 Írta: Bioface
Megválaszolva: Bioface
Annyi ember van itt, kérj nyugodtan segítséget pl ha mondasz egy körülbelüli keretet lehet még én is összekaparok valamit ;)

5 éve 4 hónapja #49250 Írta: Hecienda
Köszönöm a válaszokat. Kérdezni még biztosan fogok, idő hiányában az átfutási ideje nálam valószínűleg 1-2 hét lesz, addig kérek árajánlatot a már leírt konfigra illetve állíttatok össze.

A keret pedig 120k környéke.

5 éve 4 hónapja #49272 Írta: Gabengocia
Megválaszolva: Gabengocia
Üdv!

Az ipon webáruházban találsz nagyon sok komponenst, konfigurációt, és még össz is rakják neked. Amit én össz állítottam: 130.000 Ft lett a vége. De természetessen ebből is lehet bőven faragni. A proci már i3 de 4. generációs. Alaplapon lehet faragni kb 5.000 van olcsobb, de ebben van USB3.0 is. A vido kártya ddr5 ös memoriából is 2 Gb-os. Itt is gondolom van olcsobb amivel ha kell lehet sporólni. A másik rész amin álltalában el szoktak siklani az emberek az a táp miért mert ez felel azért hogy minden hol mindenkor a megfelelő teljesítmény legyen ne legyen áram ingadozás...esetleg ha nincs túlfeszültség védő akkor ne a gép menjen a kukába. Egy jó tanács most az informatika, és a számítástechnika elérte a fejlődése egy bizonyos szintjét. Látható az is hogy a fogyasztói társadalom igényei miatt már nem az asztali gép az első, mivel van android, és nagyon sok ember megelégszik a facebook, és egyebbekkel. Így lassan 2009-2014 között nagyfokú újjítás nem jött, emiatt várhatóan ez a konfiguráció lehet hogy nem csak 2-3 évet fog kiszolgálni, hanem 5-10 évet. Az eszközökön lehet sporolni, és biztos lesznek olyanok akik nem értenek velem egyet, ha most gépet akarsz venni, akkor legyen benne egy kicsi potenciál. A képen csak egy példa, de ezt az ipon.hu oldalon magad is össze állíthatod, még össze is szerelik.

U.I.:nem vagyok az ipon munkatársa, s nem kapok sem részesedést a reklámért. Csak egy műszaki-informatikus mérnők.
Mellékletek:

5 éve 4 hónapja #49377 Írta: Axekiller01
Megválaszolva: Axekiller01

Hecienda beküldte: Köszönöm a válaszokat. Kérdezni még biztosan fogok, idő hiányában az átfutási ideje nálam valószínűleg 1-2 hét lesz, addig kérek árajánlatot a már leírt konfigra illetve állíttatok össze.

Keress meg a játékban vagy írj mailt mit szeretnél bele.

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Nem haldoklom....így élek!
Securi divido aliquem :D

5 éve 4 hónapja #49506 Írta: Hecienda

Axekiller01 beküldte:

Hecienda beküldte: Köszönöm a válaszokat. Kérdezni még biztosan fogok, idő hiányában az átfutási ideje nálam valószínűleg 1-2 hét lesz, addig kérek árajánlatot a már leírt konfigra illetve állíttatok össze.

Keress meg a játékban vagy írj mailt mit szeretnél bele.

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Köszönöm, már gondoltam Rád is, de te az ország túlfelén tevékenykedsz nekem pedig fontos hogy helyben(Szombathely) legen.

5 éve 4 hónapja #49516 Írta: Axekiller01
Lap:ASROCK H81M-HDS
Cpu:INTEL Core i3-4130 3.40GHz 1150 BOX
Ram:KINGMAX 4GB DDR3 1600MHz
Vga:ASUS GTX650-DC-1GD5 GTX650 1GB GDDR5
Hdd:WD Caviar Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Odd:SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM
Ház+430wattos táp:HKC 7051ND 430W

108.000FT ingyen futárral ;)

Még belefér a keretbe +4 gb ram :)

5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #49600 Írta: Capt_Stryker
Megválaszolva: Capt_Stryker
GA-970A-UD3P – 22796 Ft

AMD FX-8320 - 35941 Ft vagy
AMD FX 6-Core FX-6300 25890 Ft

Sharkoon Rex3 Economy – 11303 Ft

FSP Hexa 500 – 13801 Ft vagy
Gigabyte Superb 470W tápegység 11700 Ft

Gigabyte R7 260X GV-R726XOC-1GD 1GB GDDR5 -32750 Ft
WD Caviar Blue 1TB - 13893 Ft

összesen erősebb: 130484 Ft. gyengébb: 118332 Ft.

150k Ft alatt inkább AMD-t, felett INTEL-t raknék össze.

5 éve 3 hónapja #49725 Írta: Hecienda

Axekiller01 beküldte: Lap:ASROCK H81M-HDS

Köszönöm, elég jó ajánlatnak tűnik.
Egyébként nem a kiszállítással van a gondom, hanem az esetleges garanciális problémákkal.
Meglátom mit tudnak ajánlani helyben, csak ha nagyon el vannak szállva az árakkal akkor hajlok a netes rendelés felé.

5 éve 3 hónapja #49729 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Axekiller01 beküldte: Lap:ASROCK H81M-HDS

Hali. A videókariról tudnál valamit mondani? Haver pont most akar venni egy ilyet.

5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #49760 Írta: Axekiller01
dobjatok egy mailt ott joban lehet kommunikálni.

A gtx 650 szerintem egy nagyon jó kártya ebben az évben általam kb 30 db talált gazdát mindegyik hibátlanul működik.
A wotot nagyon jól kezeli.

Ebben a csoportban tudtok tőlem árajánlatot kérni cuccokra vagy eladhatjátok a feleslegessé vált dolgaitokat:

www.facebook.co...43302/

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandras32

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.